20533 LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 23 Februari Derde Blad Anno 1BZY [UIT DE OMSTREKEN. r UIT DE RIJNSTREEK. HAARLEMMERMEER. Diefstal. wij vernemen, hebben de personen, len Haarlernmermeerpolder 's nachts )pen om te trachten hier en daar hun slaan, (hans ook een bezoek gebracht Zuidelijk deel van deze gemeente en jij den landbouwer L. aan den Hille- jerdijk. alwaar de dieven zich op het jegang verschaften tot een gesloten ihok en dit nagenoeg geheel van z'n ontdeden. De politie werd gewaar- Ird en ging 's morgens direct op onder- ■mstelijke Gereformeerde Gemeente. I Hoofddorp is gesticht een afdeeling de christelijk gereformeerde gemeente, jeenkomsten worden gehouden in een oe ingericht aan het einde van de Jaan slaand gebouw en geleid door meer der bestuursleden. Er zijn reeds gen aangewend om voor het vervullen predikbeurten de medewerking van pre ien uit verschillende plaatsen te ver- KATWIJK. Raadsagenda. raad dezer gemeente vergadert op 25 Februari, des voormiddags uur. Punten van behandeling: Mededeeling van ingekomen slukken. Verzoek beschikbaarstelling leermidde- oor de Hervormde School V. Vaststelling voorschot vergoeding art. Ier L.O.-w-' 1920. Voorstel inzake machtiging Burge er en Wethouders, tot het aangaan van inkomsten, ter uitvoering van Raads- be(«"[fende Burgerlijk-Rechtelijke lingen enz. foorstel tot verkoop en ln-erfpachtgo- van grond. foorstel lot aankoop van perceelen aan rerrijn, in verband me', het maken van ieuwe brug. Verzoek dispensatie artikelen 22 Ver ing op het Bouwen en Sloopen. foorstel naamgeving weg. btstelllng regelen met betrekking tot jwen langs den nieuwen verbindings- im Wassenaarschen- met Valkeri jen weg. foorstel toekennen toeslag op pensioen ilewerkman. .Nadere vaststelling voorwaarden ver ing Kabinet cn Rijwielbergplaats. Belastingreclames. Rondvraag. LISSE. De Sls.-Crt. beval de statuten van de ihwaren en Conservenfabriek „De icht", alhier. NOORDWIJK. Loop der bevolking. eatigd: J. van Dijk, kappersbediende, «verwijk, Hoofdstraat 24. A. P. Kge, dienstbode, v. Noordwijkerhout, iweg 53. irokken: F. J. van den Berg en fam-, Ier, Noordwijkerhout. J. van Duijn huisknecht, Leiden, Academisch ahuis. li den afgeloopen nacht zijn i scha- loebehoorend aan D. van D. te Rijns- sa loopend op een weiland gelegen de gemeente Noordwijk vermoedelijk iso hond doodgebeten. Door de politie onderzoek worden ingesteld aan toe hond toebehoort. Gisteravond geraakte een vrachtauto «a heer B. alhier, staande in een aan de Voorstraat in brand. Deze die zich nog al ernstig liet aanzien, Dd behulp van omwonenden nog met n water worden gebluschl waardoor onheil kon worden voorkomen. Ver- dekt de schade. NOORDWIJKERHOUT. liefdadigheids-uitvoeringen ten bate ■t- armen, waren meer dan druk be- De R.-K. geestelijkheid was verte- ortigd en de drie dames, die 25 jaren fsluursleden van de Elisabeth-ver- waren, werden op toepasselijke «huldigd. lao B en W dezer gemeente is mach- verleend in geheime raadszitting, tot tg van de werken, verstand houdende reconstructie van den 's Gravendam- en Schuinschen weg. Holl Beton-maatschappij is bereid erk uit te voeren voor f 159.800. Baatschappij Wegenbouw" te Utrecht I in voor f 161745. OEGSTGEEST. Ouderavond. 'het bestuur van de Chr. School aan indegeesterstraatweg was in de groute van de School een ouderavond belegd, "sen Schoonhoven verzocht de talrijk prigen te zingen Psalm 105 1 en 5 en voor in gebed. ffnn las hij voor Rom: 12, en riep [een hartelijk welkom toe- inzonder- pet onderwijzend personeel en mej. C. "la '3Gravenhage. die dezen avond Bedewerking zal verleenen. na gal ppr een overzicht van de kro °el afgeloopen jaar. te samenge- g den secretaris de heer A. J. i 'i ï'7' volgende uit: I Dtat leerlingen bedroeg in Januari j T rn Juni 193. later iets da- K roker weldra weer stijgende. rekening van hel Rijk zijn thans E» 'norkrachten Blijft het aantal Lr nnTno vastgestelde tijdstippen in u V"3 dan kan een fie leerkracht r"e mg van het Rijk worden aange- In treffende woorden werd het groote ver lies door het zoo droevig verscheiden van hel ijverig en altijd trouwe mede-bestuurslid den heer L. Verhaar, herdacht. Een tweede vacature ontstond door uit treding uit den Kerkeraad door den heer J. v. d. Voet die de functie van bestuurs lid vervulde sedert de oprichting den School (15 Juni 1893). Thans is in beide vacatures wederom voorzien door de benoeming van de heeren: H. Vroom en A. E. v. d. Voet. Verder deelde spr mede dat 23 December j.l. een jubileum dag was. n.l. dat de functie van penning meester sedert 25 jaren werd vervuld door den heer J. W Nieuwenhuizen Segaar- die op dien datum namens het Schoolbestuur een hartelijke felicitatie in ontvangst had te nemen. Na deze inleiding gaf spr. het woord aan mej. C. Kooy uit den Haag die een causerie hield over: het voorbereidend Onderwijs (Bewaarschool). Het zou ons te ver voeren van deze bij zonder interessante rede een volledige be schrijving te geven, waarom wij ons bepa len bij het noemen van de hoofdpunten: n.l. het vroegere interieur van de schoollokalen in 't algemeen, en in 't bijzonder van de be waarscholen in ons land waar toch de klei ne kinderen van 3 lot 6 jaar het eersle on derwijs gegeven werd en voorts een uitvoe rige definitie van het onderwijs en midde len volgens den tegenwoordigen eisch. Duidelijk bleek de groole verandering op velerlei gebied. De droeve toestanden van vroeger, vergeleken bij die van Ihans, deed velen goed begrijpen de woorden van de spreekster: Het is thans een lust om kind te zijn. Aan het einde van haar. met stille aan dacht aangehoorde rede, viel de spreekster een dankbaar applaus ten deel. Ds. Jansen Schoonhoven bracht mej. Kooy hartelijk dank en verwelkomde de nieuwbenoemde Onderwijzeres der Gevers Deutz Bewaarschool, mej. Kenbeek. Hierna werd door een der onderwijzeres sen, mej. Eggink een toelichting gegeven op het gewijzigde handwerk-onderwijs, neer komende op het meer practische van het ontvangen en het meer prettige wijze van het geven van dit onderwijs. In de pauze werd koflie geschonken, waarna de aanwezigen in de gelegenheid gesteld werden het werk der leerlingen te bezien en met het onderwijzend personeel in kennis te komen. Tevens was in een der lokalen een expositie te samen gesteld van Fröbelwerk van de leerlingen der Gevers Deutz Bewaarschool. Met groote b°laoe- stetling werd van een en ander kennis ge nomen. Na de pauze gaf het hoofd der School, de heer B. J. v. d Meene een bespreking over Onderwijs en School. Het onderwijs werd ons voorgesteld vanaf vóór de Fransche Revolutie tot aan het te genwoordige onderwijs. De zeer gebrekkige hulpmiddelen, ten tijde van ..de plak" bleek ons in deze. met correcte juistheid weergegeven voordracht, een verbazend verschil met het tegenwoor dige. Mede werd naar voren gebracht het O. L. Onderwijs in de verschillende ver houdingen, tegenover het bijzonder Onder wijs. hetwelk ook nog thans zoovelen een vóóroordeel met zich brengt. Men vergete daar dan echter bij dat de geheele regeling en indeeling bij beide categorieën uitgaan van eenzelfde Rijkswet, zoodat zeker bij beide geen verschil mag en kan worden ge constateerd. waarom spr. zijn rede eindigde met hel uitspreken van den wensch dat er eenmaal eenheid kome in het onderwijs, de Scholen en het Vaderland. Dat dan ook de ouders hiertoe medewerken waardoor uit hel onderwijs nog meer dan voorheen ont vangen wordt en de uilkomst stijgt. Na een woord van dank aan den spreker, sprak ds. Jansen Schoonhoven het slotwoord en bracht het tentoongestelde Slöjdwerk in ver band met het onderwijs op de Gevers Deutz Bewaarschool en dankte hierbij mej. B. Plaisier die sedert eenigen tijd de leiding op zich heeft genomen tijdens de vacature. Na hel zingen van de 'Avondzang", sloot de heer v. d. Meene dezen welgeslaagden avond met dankgebed. Uitvoering van „Debora". De Chr. zangvereeniging „Debora" gai onder leiding van den heer P. de Rook, van Leiden, een uitvoering in „Irene" voor een volle zaal. De voorzitter, de heer B. J. v. d. Meene, riep den aanwezigen een hartelijk welkom tqe en wees in zijn inleiding op het goed verzorgde programma. Hierna opende spr. den avond met gebed en kreeg het koor het woord tot afwerking van het programma. in afwijking van andere uitvoeringen, stond dezen avond niet het traditioneele „Bondslied" als openingsnummer op het pro gramma, doch het welgekozen „Dit is de aag", van F. Möhring, welk lied, gevolgd door „Menschlievendheid" van A. Romberg, een uitstekenden inzet bleek. Na dezen inzet bleek het koor zich in een vasten vorm gesteld te hebben voor „Vertrouwen" van B. Diamant, waarmede dit koor als verplicht nummer op het con cours te Koudekerk een eersten en eere- prija heeft behaald. Het werkelijk vertrouwen van de toehoorders wa6 gewonnen, wat wel bleek uit het daverend applaus. Het volgend nnmmer was het moeilijk werk van J. P. Sweelinck: Psalm 122. Deze oude psalmmoziek werd zeer verdienstelijk gezongen, waardoor het geheele pnbliek onder den indruk kwam, die den geheelen avond bleef. Trouwens, elk stuk uit dit keurig te zamen gestelde programma heeft zijn eigen karakter en kwam elk voor zich, zee: goed tot zijn recht. Noemen wjj daarom als uitblinkende nummers vóór de pauze: „Serenade van een landsknecht" van Orlando Lasso, en „Gebed" van G. F. Handel. Aan den solozang van mej. Schuts hebben wjj zeer gewonnen. Haar kristalhelder geluid klonk teer en fijn als een zilveren klok door de geheele zaal. Wij hopen haar nog dikwijls te mogen hooren. Van de drie solo-nummers, welke zij zong, noemen wij inzonderheid „Nma", van G. B. Pergolese. Hiermede be reikt' zij haar glanspunt. De pianobegeleiding vaa den heer NV. de Vries, uit Haarlem* wem kenrig in overeenstemming met de zangeres uitgevoerd. Na een korte pauze zong het koor Psala. 150 van M. H. van 't Kruis, gevolgd door „Zonsondergang", van Niels W. Gade. Vooral dit laatste nummer verdient vermelding. Het uit deze vereenignig gevormde dubbel mannen-kwartet voerde een drietal nummers uit. Gezien de korte H>orbereiding gaven deze jonge mannen wel blijk van een ernstige opvatting van de zangkunst Hoewel van de uitgevoerde nummers nog wel iets is aan te merken, kunnen wij niet nalaten toch een extra woord van lof toe te voegen aan het tweede nummer: „De Vesper", van L. van Beethoven. Het was juist gezien een gedeeltelijke herhaling door te voeren. Het daverend applaus was wel verdiend. Het moeilijkste werk werd het laatst uit gevoerd, n.l. „Ode aan God", van J. Smitz. Koren, soli en het duet werden heel mooi gezongen. Bijzondere vermelding in dit moei lijke werk verdienen de sopraan-solo, do tem i-solo en het kwartet. Vele nioeilijkhedes werden overwonnen. Aan het einde sprak de voorzitter een slotwoord, bracht dank aan den eere-voor- zitter, ds. Jansen Schoonhoven voor zijn tegenwoordigheid op een gedeelte van dezen avond. Hartelijk dank bracht spr. aan den directeur, den heer P. de Rook, die met volhardonden ijver dit koor tot deze hoogte weet te brengen en feliciteerde hem met zijn nieuwe benoeming te Leiden. Een welverdienden dank bracht spr. ook aan den pianist, den lieer De Vries voor zjjn medewerking. In die hnlde deelde ook mej. De Roode, die met zooveel liefde en animo de begeleiding verzorgde op de repe tities. Debora kan met genoegen op dezen avond, die met dankgebed werd gesloten, terugzien. RIJNSBURG. De commissie van toezicht op het lager onderwijs alhier heeft in haar vergadering herbenoemd, respectievelijk als voorzitter en secretaris de heeren J. G. Vreeswijk en C. H. A. Collee beiden hoold eener school alhier. SASSENHEIM. De Sls.-Crt. bevat de slalulen van de Bloembollenkweekerij en Export-maat schappij. voorheen H. Verdegaa! en Zonen, alhier. VOORHOUT. Wegverbetering. De verbreeding van den Prinsenweg. voor heen de Zandsloot is gisteren tot stand ge komen. De weg is voor het publiek verkeer weder opengesteld. Loop der bevolking. Gevestigd: 'St. Gerardusgesticht NV. C. M. Hollink B. A. Kevenaar J. C. S. van Nijnatten allen van Rotterdam S. J. Overtoom en C. H. T. Duin, beiden van Berkhout H. G. Starrenburg van Voor burg J. H. van der Kleij, van Nieuwer Amslel P. A. J. Pronk, van NVarmen- huizen C. M. Tholens en J. Th. C. van der Kroft. van den Haag Dr. N. Boeijkens van Amsterdam J. M. van der Prijt- van Heemstede en J. M. Groenewegen, van Leiden C. Bervoels van Diemen, Boek horstlaan 13. Vertrokkjn: H. J. Verwijs, naar Rijns- burg NVed. Burgmeyerv. d. Reep, naar Leiden en NVed. K. Th. Huylsvan Gink, naar Amsterdam. Sloterkade 89 TI. Uitvoering SL Cecilia. Maandag- en Woensdagavond gaf de R.-K. muziekvereeniging „St. Cecilia" in café Boerhaave haar 12de groote uitvoering met een pracht programma. De bijeenkomst werd door den voorzitter de heer G. Witleman geopend, die de leden der Zustervereenigingen en verdere aanwe zigen een hartelijk welkom en een gezellig samenzijn toeriep. Precies op tijd werd de camarades marsch van D. D. Bellellamme ingezet, welke marsch er al dadelijk de goede stemming inbracht, evenals het 2de nummer „feest ouverture" van L. E. Rugens, beide num mers waarmede de vereeniging op het te houden concours te Ridderkerk moet uitko men- werden op kranige wijze ten gehoore gebracht, het getuigde van een diepgaande studie. De directeur, de heer M. Bolderdijk, kan voorzeker met groot genoegen terugzien op de groote vorderingen die zijn vereeniging maakt, en met groot vertrouwen zien wij den uitslag van het concours tegemoet. Het muzikale gedeelte bevatte 7 nummers welke veel bijval oogsten. Overigens was het een zeer gelukkige gedachte van het bestuur, om zich de me dewerking te verzekeren van de heeren C. Verkerk en Jean van Laar, beide karakter humoristen, want het moet gezegd worden dat genoemde heeren. veel. zeer veel tot het succes van deze avond hebben bijgedragen. Ook den heer W. Derkinderen van Leiden als pianist, mag een woord van lof niet ont houden worden voor zijn uitstekend spel en taai uithoudingsvermogen. Het was een zeer gezellige avond. VOORSCHOTEN. Gisteravond kwam in hotel Deurloo, alhier, een klein aantal personen bijeen ter bespreking van de mogelijkheid om tot op richting van een zwemvereeniging te ko eren Als zwemplaats werd de Krim, een zijarm van de Vliet, genoemd. Getracht zal worden van particuliere zijde ecnig kapitaal bij elkander te krijgen, om zoo mogelijk met steun van de gemeente tot daden te geraken. Een algemeens vergadering zal op nader te bepalen datum worden uitgeschreven om te trachten van de geheele burgerij mede werking voor dit nuttige doel te verkrijgen. WARMOND. Aan de firma G. Metselaar te Haarlem is bij onderhandsche aanbesteding opgedra gen de uitbreiding van het Bisschop|)clijk Seminarie alhier. Deze uitbreiding omvat een nieuwe eet zaal, examenzaal, toiletten- gangen, de uit breiding van de bibliotheek, de bovengele- gen verdieping met kamers voor de studen ten enz. De nieuwe bouw staat onder architectuur van het architectenbureau NV. Robbers te Haarlem. Architect is de heer v. Ooyen. De laatste uitbreiding voor eenige maanden on dernomen en eveneens uitgevoerd door de firma Metselaar nadert langzamerhand haar voltooiing. ZOETERWOUDE. Omstreeks halflien 's avonds is een heerenrijwiel ontvreemd, dat eenigen lijd onbeheerd had gestaan voor café Cronc-, steijn. Gisteravond gaf de looneclvereeniging „Liefde voor Tooneel" (onderafdeeling van den R. K. Volksbond, haar laatsten vasten avonduitvoering in hel Palronaalsgebouw aan den Rijndijk alhier. De voorzitter der atdeeling, de heer Kla ver, opende de bijeenkomst met ecu woord van welkom. Opgevoerd werd het vier be drijvig kluchtspel „Kopparek op Carnaval". Tusschen de bedrijven door werd ge zorgd voor een aardig stukje muziek, gege ven door den heer La Riviere uit Leiden. Het was beslist een welgeslaagde vasten avonduitvoering waarop de vele (meest jongelui) veel hebben genoten. Gisteravond is hier weer een rijwiel ontvreemd en wel van den onderwijzer van de II. K. jongensschool alhier den heer B. Hel rijwiel stond in het portaal van het Pa lronaalsgebouw aan den Schinkelweg al waar den heer B. vergadering had. Een akletasch met boeken, welke aan hel rijwiel zat, is vanmorgen in een sloot langs den NVeipoortschen weg teruggevonden. De polilie stelt een onderzoek in. ALPHEN. Maandagmorgen werd ter gem.-secre- tarie door B. en W. aanbesteed de onder houdswerken der gemeente-eigendommen etc. voor het jaar 1927. Ingeschreven werd door 22 personen. Timmerwerken: C. Slin gerland f 525, L. Westmaas f G05, L. v. Beu- sekom f 570, Gebr. Vriesekoop f 518, F. A. Kooij f690, J. v. Wieringen f461. Metsel werk: J. Vonk f 13-10, S. de Jeu f 1199, A. J. J. v. Engelen f 1155, B. S. v. Wijk f 1120. Smidswerk: J. de Haan f 324, Th. A. Roze- slraten f 288, J. Oudejans f 277.50. II. Bot ter f215. Schilderswerk: D. Schild f 1520, W. Tabernee f1216, Gebr. Verhoef f1135, W. v. Diest f777. Lood- en zinkwerken: H. Fitter f275, J. J. Bonte f225.50, J. Ver- hoeff f204. Stoffeerderswerk: C. Ver- ruyt f 170. In de kerkzaal der Martha-Stichling werd voor de afd. Alphen a. d. Rijn van den Bijz. Vrijwilligen Landstorm de landstorm- film vertoond. Het verdere van den avond die door kapelaan Boekei werd geopend, werd gevuld met muziek en voordrachten, terwijl nog een komische film werd afge draaid: „De fatale datum". De aanwezigen hebben dien avond werkelijk genoten. De belangstelling was buitengewoon groot; geen enkel plaatsje bleef onbezet. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Curina. d. van Nico- laas Koek en Petronella Theodora Straat hof. Getrouwd: Lodewikus Vergeer, jm. oud 29 jaar met Petronella Margaretha Pennings jd. oud 24 jaar Wilhelmus Henricus Turn hout, jm. oud 29 jaar met Johanna Aker boom, jd. oud 32 jaar. Overleden: Comelis Josef van Amsterdam oud jaar. BODEGRAVEN. De schietwedstrijden. Door het bestuur van „Willem Teil" is thans de definitieve uitslag va.n de gehou den schietwedstrijden samengesteld. AJIo gegevens zijn nauwkeurig nagezien en ver geleken, zoodat deze lijst voor de prijsuit- deeling, die Dinsdag 8 Maart zal plaats hebben, bindend zal zijn. De uitslag is als volgt: Korpswedstrijd Buks, Schietvereemgm- gen, (deelname 20 vereen.): 1. Schietver. Doorn, te Doorn; 2, Immer Vaardig, Hoek van Holland; 3. Wiihelmina, Vlaardmgeu, 4. Driebergen-Rijsenburg, te Driebergen 6 Juliana, Wassenaar; 6. Kralingsche Schietver. Rotterdam; 7. St. Hubertus Breda. Hoogste korpsschutter M. Kooien^ Breda. KorpswecUtrijd Buks, Burgerwachten, (deelname 13 vereen 1. Burgerwacht, Monster: 3. Burgerwacht, Utrecht; 3. 6o Vendel 4e Divisie, Rotterdam. Hoogste korpsschutter J. v. d. Marei, Monster. Eerekorps wedstrijd Buks: 1 Kralingsche Schietver.; 2. Schietver. Doorn; 3. Wiihel mina, Vlaardingen. Korpswedstrijd Marga, Schietver., (deel. name 18 korpsen): 1. Kralingsche Schietver. Rotterdam; 2. Willem Teil, Leiden; Willem Teil, Bodegraven (buiten meded 3. Wa terloo, Berkcl; 4 Joubert, Ouderkerk a. d IJsel; 6. Volksweerbaarheid Gouda. Hoog ste korpsschutter W. J. J. Faase, Ovcr- veen. Korpswedstrijd Marga, Burgerwachten, (deeln. 22 korpsen): 1. Burgerwacht. Rot terdam; 2. 6e Vendel 4e Div., Rotterdam; 3 Burgerwacht, Utrecht; 4. Burgerwacht,- Monster5. Burgerwacht, Amsterdam 0. Burgerwacht, Boskoop. Hoogste korps schutter C v. d Kruk, Monster. Personeele wedstrijd, buks: 1. C. J- P- Both, Breda; 2 A. C Mijs, Alphen; 3. A. O. van Staalduinen, Naaldwijk; 4. Dr. B. Brand Utrecht; 5. B. Impelmans, Rotter dam; 6. R. van Mullingen. Voorschoten; 7. R. van Adriaans, Rotterdam; 8. J W. van Eist, Amersfooi-t; 0. D. Ruitcnbeea, Doorn; 10. G. Bergshoef, Alphen; 11. A de Wit, Leiden; 12. A J. Hekker, Over- veen; 13. W. Werkhoven, Voorschoten; 14. C. A. A. Servnis, Rotterdam; 15 J. Worst, Leiden. IC Joh. B. Brcurkes, Den Haag; 17 K .Klciwcgt, Hoek van Jiollaml; 18. J. M. v. d. Marei, Monster; 19 G. W« Bakker. Leiden; 20. W. Zonneveld Rotter dam; 21. F. van Antwerpen, Monster; 22. N. van Keulen, Aerdenhout; 23. J. W. Soetekouw, Amersfoort; 24. N. Bos, Bo degraven; 25. L. G. Jongenburger, Alpheu. Vaste baan, Buks: 1. C. P. J. Both, Breda; 2. G. Bergshoef, Alphen; 3. Dr B. Brand, Utrecht 4. J. W. v. d. Eist, Amers foort; 5. M. M. Bot-h, Breda; 6. J. Witte brood Amcrongen; 7. A. C van Staaldui nen, Naaldwijk; 8. P. Borghoufcs, Rotter dam; 9. H A. Smit-, Utrecht; 10. A. Din- gemanse, Doorn. Geluksbaan, Buks: 1. E. van Wave ren, Bodegraven; 2. J. van Dam, id.; 3. J. J. Hoogendoorn, id.; 4. A. M. Vink, id.; 5. T J. do Vries id.; 6. P. de Frankrijker, Boskoop; 7. P. Turkenburg, Bodegraven; 8 K. Punselie, id.; 9. T. Poot, id.; 10. B Tromp, Boskoop. Vrije baan Buks: 1. J. W. van Eist, Amersfoort; 2. M. M Both, Breda; 3. O'. J. P. Both, id.; 4. B. Ruitenbeek, Doorn; 5 A. O. Mijs, Alplien; 6. H. A. Smit, Utrecht; 7. G. Bergshoef, Alphen; 8. K. Kleywegt, Hoek van Holland; 9. H. Bonj gaards, De Lier; 10 T. C Vuurman, Am sterdam; 11. F. van Antwerpen. Monster; 12. A. W F. Wagenveld, Den Haag; 15 C C. A. Servais, Rotterdam; 14. J. Dek ker, H. van Holland; 15. G W. J. Soesbor gen, Utrecht; 10. A. Vierhoven Havelte; 17 P. Borghouts, Rotterdam; 18 H. J. Buis, Vlaardingen19. André Saers, Rot terdam20. L. van Tilburg, Woudenberg; 21 B. M. van Spronsen, Berkel; 22. Job. de Bruin, de Lier; 23. C. J. van Roon, Vlaardingen; 24. Dr. B. Brand, Utrecht; 25. A. v d. Ham, Rijswijk. Jubilcumbaan, Buks: 1. H. A. Smit, Utrecht; 1. J. W. van Eist, Amersfoort; 3. J. Rnedisuele Breda; 4. P Borghouts, Rotterdam; 5 A. Harteveld, Utreoht; 6. M. A. van Bemmel, Amersfoort; 7 C. A. A. Sorvais, Rotterdam; 8. A. Scherpen- zcel, Wassenaar; 9 N A C. v. d. Linden, Alphen; 10. Joh. B. Breurkes, Den Haag; 11. M. van Poelgeest, Amstelveen; 12 K. Kleywegt, Hoek van Holland; 13. C. J. P. Both, Breda; 14. M. J. Both, Breda; 15 Dr. B. Brand, Utrecht; 10. O. M. van Dalen, Vlaardingen. Personeele baan, Marga: 1. K. Mo er- mond Berkel; 2. A. Dekker, Rotterdam; 3 T. Roelands, Utrecht; 4. J W. van Eist, Amersfoort; 5. André Saers, Rotterdam; 6. M. van Poelgeest, Amstelveen; 7. J< Rietbrink, Bodegraven; 8. W. B. Kroon, Alphen; 9. K. Kleywegt, Hoek van Hol land; 10. L. Adriaens, Rotterdam; 11. J. J. Kool, id 12 H. A. Smits, Utrecht; 13. F. G. Barthen, Leiden; 14. C. D. Michie- len, Bodegraven; 15. H. W. Hanken, Rot terdam; 16. R. H. van Wijk Rotterdam; 17. Ii. de Groot, AmeroDgen; 18. C. van Vulpen, Driebergen; 19. H. Schoo Jr., Bo degraven; 20. J. W. Vossebelt, Amstelveen; 21. L. Uding, Amersfoort. Kampioenbaan, Marga: 1. Ph. v. d. Drift Leiden; 2. F. G. Barthen, Leiden. Vrije baan, Marga: 1. Adnaan A Saers, Rotterdam; 2. A .C. Mijs, Alphen; 3. M. van Poelgeest, Amstelveen4. A Brec- dijk, Bodegraven; 6. K. Kleywegt, Hoek van Holland; 6. André Saers Rotterdam; 7. T. J. do Vries, Bodegraven; 8. H. A-, Smit, Utrecht; 9. W. F Mulckhuijse, Lan- geruigeweide; 10. J. Dekker, Hoek van Holland; 11. L. C Jongenburger, Alpben; 12. J. Worst, Leiden; 13. K. Moermoud, Berkel; 14. B. M. van Spronzen, Berkel; 15. H. Göbel, Bodegraven; 16. N. O. A. v.: d Linde, Alphen17. G. Bergshoef, Al phen; 18. VV. B. Kroon, Alphen; 19. ti« de Jong, Rotterdam; 20. J. B. Brussard, Rotterdam. 21. J. J. Kool Rotterdam. 22, A Veelenturf, Bodegraven; 23. A. van Broek, Rotterdam; 24. H. Brouwer, Lei den; 25. A. Faas, Rotterdam. Aan de gasfabriek waren Dinsdag en kele werklieden bezig met het stooten met lange ijzeren staven. Per ongeluk kwam! het achtereind van een der staven met kracht tegen het dak aan, waardoor enkele dakpannen naar beneden vielen, juist op het hoofd van een dei werklieden. Deze ontving een gapende wonde en moest di rect onder donktersbehandeling gesteld worden. In het volkslokaal hield een afdeeling van Patrimonium, het Ned Chr. Werklie denverbond, haar jaarvergadering. Daar werd na de gebruikelijke jaarverslagen een referaat gehouden door den heer P. vaj* Nes, inspecteur van het onderwijs, te dezer plaatse, die sprak over Patri monium'a taak in de Toekomst" Het lid do heer W* v d. Veer sprak over „Levensroeping." Ter afwisseling werden door de leden O. Bekker, W. Liepelt en W. J. van der Veer voordrachten gegeven, terwijl de heeren H. Wam aar, J van Dam en C. Bekker voor muzikale afwisseling hadden gezorgd. BOSKOOP. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert op Vrijdag 25 Februari, des namiddags om zeven uur. ten Gemeentehuize Onderwerpen ter behandeling: 1. Opening. Trekking van nummer voor stemming cn rondvraag. 2. Vaststelling deg

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9