h en speelbal der fortuin O. 20538 LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 23 Februari Tweede Blad Anno 1927 UIT DE RAADZAAL. BINNENLAND. TWEEDE KAMER. De eerste ontmoeting De heer Witman* herdacht Een be noeming met hindernissen Practische gemeentepolitiek Het bekende onbewoonbaar ver klaarde woningen-debat Bonw van 174 arbeiderswoningen. Onze nieuwe burgemeester heeft Maan- lag zijn eerste proefles" gegeven als lei- Jer van den gemeenteraad en daarbij goed ■oldaan, zooals het dan heet in officieel© ermen Wel souffleerde nu en dan de femeentesecretaris nog. doch dit was niet uders te verwachten. Routine waait maar liet zoo aan. Erkend dient te worden, dat de raad >t hem niet erg moeilijk heeft gemaakt [oor een heelen middag van 26 uur bij- ans niet aan politiek te doen, waar echter jrect weer bijgevoegd worden moet dat agenda daartoe weinig gelegenheid food. De groote „beproeving" zal wel liet lang op zich laten wachten, den- en we De zitting begon met een herdenking van |en heer Witman# door den voorzitter, di« aarbij heel juiste accenten wist te vin- en. Voor hem, die den heer Witman* ersoonlijk niet had gekend, was het een ubbcl moeilijke taak, waarvan hij zich itnemend kweet. Dan volgden eenige benoemingen. Bij e tot leeraar in de lichamelijke opvoeding an de H.B.S. met 5-jarige cursus was een eheime zitting noodig. Verbazen deed het ns niet, waar het toch geen geheim meer 'as, hoe uit gymnastiekkringen hier ter *de een ondergrondsche en laag-bij-de- ■ondsche actie werd gevoerd tegen No. 1 jn de voordracht; een actie, louter go- aseerd op persoonlijke gevoelens van i&t etc., waaraan, helaas, de Lcidsche mnast-iekwereld zoo zwaar laboreert en beletten, dat de gymnastiek hier ter ede zich kan ontwikkelen tot vollen oei. Gelukkig bleek de raad immuun voor dit et scherp genoeg te laken gekuip, dat er zwaar zal blijven drukken op dege- n, die zich daaraan hebben schuldig ge bakt; gezwegen nog van de eclatante lerlaag, thans geleden, la een kort debat over Leidsche protcc- zenschelijkheid waarbij het standpunt, 1 deze niet te ver mag worden doorge ien, het won, kwamen eenige zuiver Jmisohe aangelegenheden aan do orde, isrbij B. en W. eenmaal wonnen en een- al verloren. In beide gevallen zouden ij ons aan de zijde van de raadsmeerder- rid willen scharen. Welk nut van betee- aankoop van dat stuk tuin hoek ille Rijn en Stille Mare zou hebben, ont- at ons, al kan men wellicht spreken van n8cbelijkheid. De nederlaag van B. en is te billijken. Omgekeerd deed de raad o.i. verstandig bor het voorstel van B. en W. inzake de estanden bij de Morschpoort te aanvaar- n, al is de oplossing dan niet de meest eale. Dit te meer, waar duidelijk naar >ren gebracht werd, hoe de brug toch ieder geval vernieuwd worden moest, odat de kosten al zeer weinig die ver ruwing te boven gaan. In uitstel zagen ook geen heil, vooral niet op motief van t overbrengen van het spoor-vrachtgoe- ren-vervoer, dat wie weet hoe lang nog zich zal laten wachten. Het spoor haast b niet; vooral niet in Leiden De opmerking van don heer Groeneveld n aanzien van de wenschelijkheid van itoirs op de brug, opdat er zekerheid Tan elecht-s één voertuig tegelijk op de lijkt ons zeer ad rem. Daarmee dient ?ge rekening te worden gehouden, rop volgde de zooveelste herhaling bekend debat' naar aanleiding van voorstel tot verlenging van den ter* van ontruiming van eenige onbewoon. verklaarde woningen, dat natuurlijk .«t. werd aanvaard. Wij zullen niet in lalingen vervallen ot slot was de hoofdschotel bewaard, tat voorstel tot den bouw van 174 ar- Werswoningen door de Vereen, tot be kering van den bouw van Werkmans woningen. Tegen den bouw had niemand bezwaar. De heer Knuttel alleen wilde dit bouwtype niet aanvaarden, dat moderne krotbouw werd genoemd. Of de rijksbij drage verloren gaat, kon hem niet schelen, 't Kost maar f 20.000 per jaar Ook de 6.D.A.P. en de heer Schoneveld waren niet geheel tevreden over het bouwtype, doch accepteerde dit bij gebrek aan beter, heel verstandig redeneerend, dat iets altijd nog meer is dan niets, een uitdrukking, die de heer Knuttel den heer Kooistra zeer kwalijk nam; uit louter politieke tdnnegie- terij! De S.D.A.P. kwam echter met een voorstel de woningen te doen bouwen door de gemeente zelf en in exploitatie te geven bij de gemeentelijke woningstichting, een voorstel, dat in geenerlei opzicht een amendement kon heeten op het voorstel van B. en W., een totaal nieuw plan was; zelfs zoo, dat bij aanneming er feitelijk niets was geweest, daar de financiecle mogelijkheden dan nog weer aan de prac- tijk getoetst hadden moeten worden etc. Toen de voorzitter dit constateerde, was het gelijk zuiver aan zijn zijde en formeel ging daarom het voorstel van B. en W. bij de stemming ook voor. Voorstellen van B. en W. hebben dan immers den voor rang. Wat had het echter gegeven, zoo het andersom in stemming was gebracht f Bij verwerping van het voorstel-Kooistra waren de S.D.A-P'eesche stemmen zelfs op het voorstel van B. en W. overgegaan, terwijl die nu tegen uitgebracht moesten worden. Vooral inzake practische gemeen te-politiek is de grootst mogelijke eenheid altijd wenschelijk. Het verschil tusschen beidie voorstellen is feitelijk toekomstmuziek. Het voorstel Kooistra kon leiden tot z.g medezeggen schap der huurders in het verschiet, wan neer zij daarvoor eens rijp zijn, dat nog lang niet het geval is, meenen wij met den heer Schoneveld, terwijl dat bij het voorstel van B. en W. is uitgesloten. Zie daar alles. Gelijk reeds opgemerkt, was het tusschen alle bedrijven door zes uur geworden, voor de agenda afgehandeld was. Een zestal leden had toen reeds afscheid genomen. Do raad had er genoeg van en voor 't eerst, sinds wij ons herinneren, eindigde de zit ting zonder gebruikmaken van de rond vraag. HET INKOMEN VAN KONINGIN EN KONINGIN-MOEDER. In de Memorie van Antwoord deelt de mi nister aan de Eerste Kamer mede, dat H.M. de Koningin en H.M. de Koningin-Moeder hem hebben bericht ook in 1927 slecht9 over 9/10 van haar grondwettelijk inkomen te zullen beschikken. In verband hiermede wordt door de zorg van zijn Departement derhalve 9/10 van deze bedragen uitbetaald. Het resteerënde 1/10 blijft in de schatkist. Hare Majesteiten doen hiervan blijvend af stand. INTERNATIONALE REGELING VAN DEN ZOMERTIJD. Een telegram uit Parijs meldt, dat onder handelingen zijn aangeknoopt tusschen den minister van Buitenlandsche Zaken en de regeeringen van België en Nederland, ten einde tot overeenstemming te komen wat betreft den datum van het begin van den zomertijd in de drie landen. In Frankrijk i3 die datum bij decreet bepaald op den laat- sten Zaterdag in Maart. RECHTERLIJKE MACHT. Alphabetisehe aanbeveling te 'sGraven- hage: mrs. A. B. Boammezijn, rechter- plaatsvervanger in de rechtbank te 's-Gra- venhage; J. G. van der Burcht, van Lichten- bergh, substituut-griffier bij de rechtbank te '9-Gravenhage, en dr. W. A. J. M. Fick, rechter in de rechtbank te Breda. ONTSLAG BURGERWERKLIEDEN. De heer Hiemstra heeft aan den minister van Oorlog gevraagd, of het juist is. dat door de commissie van onderzoek in zake RECLAME. 8482 SI NAASAPPEL- FDAM BOZEN -ANANAS - CITPOEN burgerwerklieden bij de korpsen is voorge steld aan een 90-tal dezer werklieden ont slag te verleenen en zoo ja, of de minister dan beTeid i9 te bevorderen, dat hij eventu eel ontslag een behoorlijke opzegtermijn in acht wordt genomen en dat, waar het hier een reorganisatie van den dienst betreft, aan de ontslagenen een uitkeering wordt ver leend, voor zoover dezen niet vallen onder de bepalingen van de Pensioenwet of van de wachtgeldregeling. ACHTERSTELLING VAN BINNENLANDSCHE INDUSTRIE. De heer Deckers heeft aan den Minister van Oorlog gevraagd of het hem bekend is dat de commissie van aanschaffing van levensmiddelen voor het leger voor het jaar 1927 tot 25 Februari 1927 een inschrijving heeft opengesteld voor de levering van 45.500 K.G. gesmolten rundvet en 36Ó0 K.G. gesm. reuzel ten behoeve van de militaire verplegingsinrichtingen en andere Rijks instellingen. Is het den minister verder bekend, dat geen ander rundvet mag worden geleverd dan eenige met name aangeduide uitheem- sche fabrikaten en geen andere reuzel dan Noord-Amerikaansche, zoodat voor binnen- landsch rundvet en binnenlan^sche reuzel zelfs de inschrijving niet is toegelaten? Is de minister bereid deze achterstelling van de Nederlandsche nijverheid bij de bui tenlandsche te doen eindigen en. wat in het bijzonder het bovenaangeduide geval be treft, de inschrijving voor het binnenlandsch product alsnog mogelijk te maken? ONTSLAG BIJ DE KRISTAL-UNIE. Men meldt uit Maastricht aan de „Msbde.": In verband met het aan ongeveer 300 werk lieden gegeven ontslag bij de Kristal-unie te Maastricht hadden gistermiddag besprekin gen plaats op het Stadhuis tusschen het ge meentebestuur. de directie van de Kristal- unie 3n de vakorganisaties. De conferentie is gekomen tot een gemeenschappelijk stand punt, dat Zaterdag a.s. bij den Minister van Arbeid zal worden uiteengezet. Men zal trachten de regeering te overtui gen, dat een behoorlijke oplossing van deze en soortgelijke kwesties niet is te verkrijgen zonder haar hulp. De invoerrechten zullen hierbij eveneens ter sprake worden gebracht. De heer Korlenhout heeft den minister vragen gesteld in verband met dit ontslag. BOND VAN MELKVEEHOUDERS. De Bond van Melkveehouders heeft gis teren te Rotterdam zijn jaarlijksche vergade ring gehouden onder voorzitterschap van den heer A. N. Vaandrager. Nadat deze de vergadering geopend had, wees hij op de gevaren van de contraclen- quaestie. Ten einde de bedreiging ,.een slecht contract teekenen of anders de kan nen inleveren" onschadelijk te maken, heeft het hoofdbestuur een partij melkbussen aan gekocht. Uit het jaarverslag van den penningmees ter, den heer E. Huysman, blijkt dat de ont vangsten over 1926 f 22.610 bedroegen De balans per 1 Januari 1927 sluit met f 23.793, terwijl de begrooling met een bedrag van f 16.024 sluit. Na besprekingen omtrent den melkprijs voor 1 Maart a.s., waarbij de voorzitter het voorstel van den melkhandel om den prijs voor het Rotterdamsche gedeelte met cent en voor het Haagsche gedeelte met 1 cent te verlagen, zeer laakte, werd aan het hoofd bestuur vrij mandaat gegeven voor de confe rentie met den melkhandel op 25 Februari a.s., op welke conferentie de beslissing zal vallen. VEREENIGING VAN NED. ACCOUNTANTS De Vereeniging van Nederlandsche Ac countants heeft Zaterdag te Amsterdam haar jaarlijksche algemeene vergadering gehouden onder leiding van den heer C. R. Sijs'ing, uit Huis ter Heide. Het jaarverslag van den secretaris, waar in o m. eenige beschouwingen werdeo gr— wijd aan de te verwachten wettelijke rege ling van het accountantsberoep, werd goed gekeurd; eveneens de rekening en verant woording van den penningmeester. De aftredende bestuursleden werden rr.et algemeene stemmen herkozen. Het bestuur is v--.it 1927 als volgt sam^ageslpld: C. R. Sijsüng. voorzitter; W. A. de Vroom, vice- vo< rzitler; Jean van Aaien, penningmeester; G. M. W. Margadant, bibliothecaris en M. van den Berg Lz., Rotterdam, secretaris Als p'aats waar de volgende jaarlijksche vergadi ring zal worden gehouden, werd Rotterdam aangewezen. DE FINANCIEELE POSITIE VAN EMMEN. Naar aanleiding van den ongunstigen fi- nancieelen toestand der gemeente Emmen is op initiatief van de Handelsvereniging Nieuw-Amsterdam door de middenstan ders uit Z.-O. Drente een adres gericht tot den minister van Binnenlandsche Zaken, waarin verzocht wordt de 25 pCt. toeslag, die Emmen moet betalen voor zijn arbeiders die buiten de gemeente werken, te schrap pen en voor rekening van het Rijk te doen nemen. De gewone audiëntie van den minister van Financiën zal Maandag 28 Februari niet plaats hebben. (Zitting van gisteren). De heer LOVINK (C. H.) krijgt verlof tot het richten van vragen aan den Minister van Binnen]r Zaken en Landbouw naar aan leiding van geruchten, dat door den bewinds man vergunning zou gegeven zijn, om proef boringen te verrichten op de Veluwe ten be hoeve van den aanleg van een drinkwater leiding der gemeente Amsterdam. Deze interpellatie zal op een nader te be palen dag gehouden worden. OPHEFFING PRIVAATRECHTELIJKE BELEMMERINGEN. Aan de orde is de voortzetting der behan deling van hel wetsontwerp tot opheffing van privaatrechtelijke belemmeringen. De heer v. d. WAERDEN (S. D.) komt het voor, dat het wenschelijk is, bij de rege ling dezer materie niet verder te gaan, dan reeds is geschied in samenwerking met de commissie uit de Kamer. Hij is het echter ook niet eens met den heer Heemskerk, die de bevoegdheid der openbare lichamen wil beperken. Reeds is beroep op het Gerechts hof ingeschakeld en daarmee is een belang rijke concessie gedaan. Wat de schending van natuurschoon betreft, meent 9pr, dat bet ontwerp voldoenden waarborg daartegen biedt. Minister VAN DER VEGTE zegt, dat men niet moet denken, dat dit ontwerp erger din gen brengt dan de onteigening, of dat de ad ministratie, heeft zij de vrije hand, gekke dingen zal gaan doen. Er zijn voldoende waarborgen. Ook is er een waarborg in gele gen, dat eerst overleg moet plaats hebben tusschen uitvoerder en eigenaar. De vraag van den heer Droogleever Fortuyn, of na de totstandkoming van het werk nog sprake van schadevergoeding kan zijn, beantwoordt de Minister bevredigend. Wanneer spoed noodig is, kan er niet ge procedeerd, maar moet er gehandeld worden. De uilvoerder zal zich dan echter na die uit voering voor den rechter hebben te verant woorden en het recht op schadevergoeding blijft dan natuurlijk bestaan. Met alle spre kers is de Minister het eens, dat de boomen moeten worden gespaard. Dat gebeurt ook zooveel mogelijk. Ten opzichte van het na tuurschoon moet groote zorg in acht geno men worden. Ten aanzien van de boomen is in dit ont werp overgenomen de regeling, die in de electriciteitsbelemmeringswet door de Kamer is gebracht. De minister is echter bereid, de boomen onder de algemeene regeling te brengen, behoudens in gevallen, waar spoed geëischt wordt. Hij brengt een zoodanige verandering aan. De algemeene beschouwingen worden ge sloten. Bij art. 4 licht de heer v. SCHAIK (R.-K.) een amendement toe om te rekenen tot de gronden, waarop vernietiging van de mi- nisterieele beslissing bij het gerechtshof kan worden aangevraagd, de meening, dat ten onrechte is geoordeeld, dat in het gebruik van hel betreffende goed niet méér belem mering wordt gebracht, dan redelijkerwijze voor den aanleg, de instandhouding, de ver andering of de overbrenging van het werk noodig is. Spr. houdt een uitvoerige juridische be schouwing. De heer EBELS (V. D.) meent, dat het amendement van den heer v. Schaik weer een vertraging in de uitvoering van werken met zich brengt. Het geldt hier bovendien een kwestie, die alleen deskundigen kunnen beoordeelen. De heer v. d. WAERDEN (S. D.) acht het geen in de artikelen T en II van het ontwerp staat, voldoende en bestrijdt eveneens het amendement. De rechter raag niet geroepen worden om over vage begrippen en tech nische vragen een oordeel uit te spreken. Het werk wordt daardoor meer vertraagd. De heer VAN AALTEN (V. D.) zou zich" aansluiten bij den heer Van Schaik, als hier de belangen en rechten van individuen ern stig werden geschaad. Dat is hier allerminst Naar het EDgelsch van |U| RAFAEL SABATINI. Geautoriseerde vertaling van A. T. I; ■Denk er dan aan, dat wij militairen noo- hebben als aanvoerdt-rs van onze bewe- en dat je zeker kunt zijn van een har- |ijk welkom. Denk er ook aan dit geldt n huurling, zooals je je zelf noemt dat leiders van nu ook de leiders zullen zijn, de taak volbracht is, en dal hun beloo- blijvend zal zijn. Inlusschen. Randal, e hesch nog niet half leeg Ga dus weer en laten we over iets anders praten." [.n de kolonel tegen de schemering naar J1® Ging. werden zijn gedachten het meest ■beslag genomen door de gevaarlijke open- ^heid van Tucker, om aan hem, een n.ln zijn wanhopigpn toestand zulk een !eiITl loe vertrouwen op niets anders zijn gegeven woord en wat Tucker zich .bem in den aanzienlijken stand herin- 1 waarvan hij reeds sedert lang verval- Cs- Dij nader inzien verminderde zijn zing echter Tucker had geen feiten ge- lH7\r u^arvan de openbaarmaking de sa- L Hij h ^rS ernsliZ zou kunnen benadee- geen nampn genoemd; hij had Hard- lnsDee^ OP een leidend hoofd in ion °'onel vermoedde, dat dit Al- ney was. die buiten het bereik der °na. at had hij hem overigens verteld? Dat er een ernstig beweging aan den gang was, om de dynastie der Stuarts omver te werpen en de republiek te herstel len. Als Holles met dat verhaal naar de overheid ging, wat zou er dan gebeuren? Hij kon geen anderen naam noemen dan Tucker, en alles wat hij van Tucker kon zeggen, was, dat deze hem die zaken verteld had. Voor den rechter zou Tucker's woord even veel waard zijn als dat van Holles. Op het punt van reputatie, zouden de antecedenten van Holles aan een onderzoek onderworpen worden, en de openbaring er van zou op ge vaar voor hem alleen uitloopen. Tucker was niet zoo mededeelzaam en vertrouwelijk geweest als hij eerst gemeend had. Hij lachte zich zelf even uit om zijn eigen onnoozelheid. Toen lachte hij weer bij het herdenken van het voorstel, dat Tucker hem gedaan had. Hij mocht wanhopig zijn, maar hij was niet wanhopig genoeg daar voor nog niet. Hij streek liefkoozend over zijn hals. Hij had geen lust er een touw strak om heen te voelen. Hij wilde ook nog niet wanhopen door hetgeen Tucker, grootendeels in het belang van zijn eigen zaak. van A'be- marle had gezegd Hoe meer hij er over na dacht. nu hij van Tucker weg was. hoe over tuigder hij was van de oprechtheid en goede bedoelingen van Albemarle. HOOFDSTUK VI. Mijnheer Etheredge «chrijft voor. Toen de kolonel, na dat verraderlijk ge sprek met Tucker, in Paul's Head terugkeer de. vond hij groote opgewondenheid in dat gewoonlijk ernstige en goed bestuurde loge ment, De gelagkamer was vol menschen, wal op zich zelf niets bijzonders was, den tijd van den dag in aanmerking genomen. Wat wel vreemd was. wa9 het drukke, hef tige gepraat van den gewoonlijk stille, rus tige kooplieden, die voor het grootste deel de klanten waren. Juffrouw Quinn zat te luisteren naar de ongewoon schelle stem van haar aanbidder, den boekenverkooper Coleman, en haar rond, blozend gezicht, dat de kolonel nooit anders dan vol lachjes van gemaakte vroolijkheid gezien had, was dit maal ernstig en had iets van zijn gewoonlijk hooge kleur verloren. Dicht bij stond de be diende, die denkbeeldige kruimpjes met zijn mes van de tafel schraapte, als voorwend sel, om te blijven luisleren. En zijn mees teres was zoo in beslag genomen, dat zij geen aanmerkingen maakte op zijn luisteren. Toch ondanks al haar onrust, wierp zij een bedeesden blik op den kolonel, toen hij bin nen kwam met zijn hooge houding en de aanmatigende onverschilligheid voor zijn omgeving, die zij zoo zeer in hem bewon derde. Het duurde niet lang. voordat zij hem in het kleine achterkamertje volgde, waar zij hem gemakkelijk uitgestrekt vond op zijn geliefden stoel onder het venster, nadat hij degen en hoed ter zijde gelegd had. Hij was bezig een pijp te stoppen uit een looden ta bakspot. Et is vreeselijk nieuws." zei zij tot hem. Hij keek op, zijn wenkbrauwen optrek kend. „U zal het al gehoord hebbenvoegde zij er bij. „Het is het praatje van de stad. Hij schudde het hoofd. „Neen. ik heb niets vreeselijks gehoord. Ik heb een vriend ontmoet een ouden vriend ginds bij de Flower of Luce en ik hen de laalsle drie uren bij hem geweest. Ik heb niemand anders gesproken. Wat voor nieuws is het?" Maar zij fronste het voorhoofd, terwijl zij hem onderzoekend met haar ronde blauwe oogen aankeek. Haar gedachten werden af geleid door zijn luchtige woorden omtrent haar eigen, meer onmiddellijke zorgen. Hij had een vriend ontmoet een ouden vriend. Daar was misschien niets in, om ongerust over te zijn. Maar juffrouw Quinn verkeerde nu in voorldurenden angst voor een in vloed, die den kolonel weer op een behoor lijk standpunt in le wereld zou plaatsen, waardoor hij vermoedelijk niet meer afhan kelijk van haar zou zijn. Zij had handig ge noeg zooveel van de bijzonderheden van zijn gesprek met Albemarle uit hem gekregen, om te begrijpen, dat de hulp, waarop hij van die zijde gerekend had, niet gekomen was. Hij was met vage beloften afgescheept, en juffrouw Quinn kende de wereld genoeg, om daar niet zeer door verontrust le zijn. Even wel zou zij aan allen twijfel een einde ge maakt hebben door den kolonel te brengen tot de verhouding, waarin zij hem wenschte te krijgen, maar voorloopig liet de kolonel geen duidelijken wensch blijken, om ergens gebracht te worden. De eenige angst, waardoor zij misschien deze onvoorzichtigheid begaan kon, was kon het gevolg zijn van iels onverwachts. Zij wist, dat het onverwachle soms gebeurde, en dit noemen van een vriend een oud vriend, met wien hij eenige uren in vertrou welijk gespTek had doorgebracht was ver ontrustend. Zij had hem graag omtrent dien vriend ondervraagd, en zou het misschien gedaan hebben, als hij het dringend de vraag herhaald had: „Wat voor nieuws is dit?" Toen zij aldus tot de werkelijkheid terug geroepen werd. verbande de ernst van hel nieuws de andere zaak uit haar hoofd. „Dat de pest uitgebroken is in de City in een huis in Bearbinder Lane. Zij is over gebracht door een Franschman van Long Acre, waar hij woonde, en dat hij verliet, toen hij merkte dat de pest in zijn buurt toe nam Het schijnt echter, dat hij de ziekte al had, die de ongelukkige nu al3 het ware op onzen drempel gelegd heeft, zonder er zelf hinder van te hebben." De kolonel dacht aan Tucker en zijn alar- meerende agenten. „Misschien is het niet waar, zei hij. „Ja, dat is het wel. Zonder twijfel. Het werd verteld door een straatprediker op de stoep van St. Paul's. In hel begin geloofden de menschen hem niet. Maar zij gingen naar Bearbinder Lane, en vonden daar het huis gesloten en bewaakt op last van den Lord Mayor. En ze zeggen, dat Sir John Lawrence naar Whitehall is gegaan, om orders te ont vangen en maatregelen te bespreken, om de verspreiding der pest tegen te gaan; zij zul len de schouwburgen sluiten en alle ander plaatsen waar menschen bijeen komen, wat waarschijnlijk beleekenen zal. dat zij her bergen en eethuizen zullen sluiten. En wal moet ik in dat geval doen?" „Nu. nu." troostte Holles haar. „Zoo ver zal het wel niet komen De menschen moe ten eten en drinken of zij verhongeren, en dat is even erg als de pest." „Dat is het zeker Maar dat dit moet ge beuren op een tijd. dat de Hollandsche vloot, zooals zij zeggen, op het punt is, de kust aan te vallen!" Zij praatte maar door. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 5