L 20536 WOENSDAG 23 FEBRUARI Anno 1927 Ifficieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. EIDSCH DAGBLAD PHU8 OEH ADVERTENTIEN: CU per regeL Bij regelabonnemeni belangrijk lageren prij». Kleine Advertentiên uitsluitend bil vooruitbetaling Woensdags en Jlerdag» 50 Cts bij -n maximum aantal woorden van 30 ncasso volgens postrecht Voor eventueels opzending van brieven I Cts porto tp bpfalpn Bpwijsnummer 6 Cis Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per S maanden 2 35 per week Buiten Leiden waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2 36 portokosten. J0.1& ,0.18. It nommer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. 1ICHTCNG SPEELPLAATS TOT TERREIN 0R LICHAMELIJKE OEFENING EN AANSCHAFFING VAN GYMNASTIEK- TOESTELLEN. urgemeester en Wethouders van Leiden igen ter openbare kennis: dat de Raad dier gemeente ln zfjne ïbare vergadering van den 21sten Fe ar j.l. heeft besloten: medewerking te verleenen aan het tuur der Gereformeerde Schoolvereeniging de inrichting van de bij zijne school de Stadhouderslaan behoorende speel- ts tot terrein voor lichamelijke oefening; medewerking te verleenen voor de aan- iffing van gymnastiek-toestellen aan: et bestuur der Gereformeerde Schoolver- ging ten behoeve van zyne school aan Stadhouderslaan h bestuur der R.-K. Par. Jongensscholen r R.-K, Par. Kerkbestuur, ten oehjeve zjjne scholen aan het Rapenburg 48 aan den Heerensingel 27 !l bestuur der Inrichting van Liefdadig- voor Roomsch-Katholieken, ten behoeve qjne school aan de Haarlemmerstraat 32; eene vergoeding, als bedoeld in art. der Lager Onderwijswet 1920, toe te eo aan het bestuur der Inrichting van iadigheid voornoemd, voor de kosten aanschaffing van gymnastiektoestcllen behoeve van de sqjiool aan de Van der '(straat 98-100; vast te stellen twee suppletoire be- tingsstaten, teneinde hun College in staat lellen de in verband met de besluiten, «ld sub a en b benoodigde gelden resp. 50 en f6600 te zijner tijd ter beschik- van dè daar genoemde schoolbesturen tellen. dat binnen dertig vrije dagen na en ieder ingezetene en elk der voor- mtfe schoolbesturen, ieder voor zooveel s betreft, bij Gedeputeerde Staten der •vincie Znid-Holland in beroep kan komen. A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester. VAN STRTJEN. Secretaris. .eiden, 23 Februari 1927. VERKIEZING VOOR DE PROVINCIALE STATEN. Voorzitter van het Hoofdslembureau kieskring III (Leiden) maakt bekend dat Hoofdstembureau in een der lokalen het Raadhuis in deze gemeente op idag 28 Februari a.s.. des namiddags l!/i uur in een openbare zitting zal be over de geldigheid der op 22 Februari voor bovengenoemde verkiezing inge- lijsten en over de handhaving van daarop voorkomende candidaten. De Voorzitter voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. K den 23en Februari 1927. 8486 HINDERWET. ^teraeester en Wethouders van Leiden ifen ter algemeene kennis, dat door heb Mining is verleend aan: a. de Leidsche eratieve Broodbakkerij en Verbruiks- oiging „Vooruit" en rechtverkrijgenden hel uitbreiden van de brood- en be- uitbakkerij in het perceel Haarlemmer- No. 214. kadastraal bekend Ge- nte Leiden, Sectie H. No 3322 b de ..Het Motorhuis" en rechtverkrijgenden het oprichten van een ondergrondsche faarplaats voor 6000 L. benzine met pinrichting vóór het perceel Morsch- e' No. la, kadastraal bekend Gemeente 'en. Sectie A. No. 1285. 8484 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris, den, 23 Februari 1927. HINDERWET. mrgemeesler en Wethouders van Leiden, 'gen ter algemeene kennis, dat de be tuig op het verzoek van: a. A J. Vossel- 1 om vergunning tot het uitbreiden van wasch- en strijk in rich ling in het perceel «htsche Jaagpad No. lila, kadastraal •ou Gemeente Leiden. Sectie O. No. b. de N.V. Sajetfabrieken P. Clos en Jmmggen om vergunning tot het uit- van de fabriek van wollen garens e P8!,000' Ververstraat No 8. kadastraal gnd Gemeente Leiden, Sectie C. No. c- de Continental Petroleum Company pr^"Uün*ng oprichten van een er Vv0*10 bewaarplaats voor 2000 i9RenzJnf in bet perceel Lage Rijndijk iep L|; Jas'raal bekend Gemeente Lea s' e h No 752. is verdaagd. Keidt A- VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, vBurgemeester. 1 STRIJEN. Secretaris. en' 23 Februari 1927. 8485 25-JARIG AMBTSJUBILEUM VAN Ds. G. H. BEEKENKAMP. Heden herdenkt, zooals we gisteren her innerden ds. G H. Beekenkamp. predikant bij de Ned. Hervormde gemeente alhier, den dag. waarop hij voor 25 jaar het predikambt aanvaarde. Het was te voorzien dat deze dag voor hem en zijn gezin niet onopge merkt zou voorbijgaan, maar dat de jubilar ris zóó zou gehuldigd worden, als vandaag is geschied zal hij niet hebben durven den ken. Reeds te voren had men hem dezer dagen bij zijn vijf-en-twintig-jarige echt- vereeniging in .•Voordorp" gehuldigd, waai hem een keurig geborduurd tafelkleed door de meisjesverpleegden zelf bewerkt en aar dig houtsnijwerk, door de knapen vervaar digd werd aangeboden. Maar heden was het de groote dag. 's Voormiddags tien uur werd ds. Bee kenkamp reeds gecomplimenteerd in zijn woning Rapenburg 45 die als het ware in een bloemenhof scheen herschapen* door een commissie uit den Kerkeraad de Ge meentecommissie en de Evangelisatie, waar van in de eerste plaats de heer J. G. van der Steen de woordvoerder was, die aanving met op te merken dat reeds een veertien dagen lang in dezen huize een stemming van blijde herdenking heerscht omdat met dat ambtsjubileum ook het 25-jarig huwe lijksfeest samenvalt. Wij hebben aldus spr. gehoopt en gebeden, dat gij met de uwen dezen dag in gezondheid zoudt mogen her denken, maar ook wij hebbben van God ge vraagd daarvan getuige te mogen zijn. Het is voor u een gloriedag den dag waarop gij kunt terugzien op een kwart eeuw waarin gij als herder en leeraaT de gemeente van Christus hebt gediend Hebt gij u in stilte verblijd, het grootste deel der gemeente van Leiden en velen uit uwe vorige gemeenten zijn met u verheugd. Na ln korte trekken het leven van den jubilaris, met name tijdens zijn verblijf in Leiden, te hebben geschetst en te hebben gewezen op den zegen, die de Heer op zijn werk 9chonk, bood hij den jubilaris een fraai gebonden album aan met de namen der deelnemers, waaronder ook velen uit de vorige gemeenten, bewerkt door onzen stadgenoot den heer A. van Buuren, waar aan de heer Ch. Sirag, penningmeester van de Commissie, die voorts als ouderling na mens het geheele college van Ouderlingen sprak, een portefeuille toevoegde met het bijeengebrachte bedrag. Ds. Beekenkamp dankte in een van dank baarheid en ootmoed getuigende toespraak. Hedenmorgen aan het ontbijt had hij Psl. 115 gelezen en het woord van den Psalmist had hem weder diep getroffen; hij herin nerde er ook hier aan. dat dat alles van den Heere is geschied en dat wij dus Hem moeten loven. Met dit woord eindigde spr. zijn van groote erkentelijkheid getuigende rede. Mr. dr. Schokking sprak vervolgens meer in het bijzonder namens de Gemeentecom missie, waarbij hij zich bij veel van hetgeen er gezegd was kon aansluiten om daarna een persoonlijk woord te spreken, 'n woord van een collega tot een collega. Hij meende dat na deze 25 jaren van collega Beeken- kamp nog veel mag worden verwacht en wenschte hem in de toekomst Gods zegen in ruime mate toe. Ds. B. zei hartelijk dank, vooral voor het persoonlijk woord, dat hem diep had getrof fen en waaruit hartelijke sympathie sprak. Wederkeerig sprak hij den wensch uit. dat het ook ds. Schokking op het breed terrein des levens, waarop deze zich beweegt, steeds de Heer zijn kracht en sterkte zal mogen wezen. Hierop trad de heer De Jeu, uit Ouds hoorn, naar voren, om er aan te herinneren hoe zegenrijk ds. B. ze9 jaren lang in die gemeente het Evangelisatiewerk had ver richt en hoe de Heere ook dit werk thans zijn onmisbaren zegen gaf. Ds. Beekenkamp dankte zeer voor deze woorden, alsmede voor de bloemenhulde uit Oudshoorn ontvangen. De heer J. Visser, voorzitter van het Col lege van Diakenen, bracht den jubilaris hul de voor alles wat hij ook in het belang der diaconie heeft gedaan. Ds. B. bracht hem wederkeerig dank voor de gelukwenschen en verzocht hem dien dank over te brengen aan het gansche Col lege. Dr. D.'j. de Lindl van Wijngaarden te De Bildl lie met ds. W. Bieshaar, Zendmgs- director van den Geref. Zendingsbond en ds. F. van Dorp beiden uit Den Haag de beste wenschen van den Geref. Bond overbracht, schelste de aangename samenwerking met ds. B gedurende vele jaren, welke hij zitting in het Hoofdbestuur had Hij bood hem ten slotte twee etsen aan, één voorstellende de Pieterskerk, alhier, van Haverkamp en de andere getiteld Sous le tour van Van Nestle. Ds. Beekenkamp dankte zeer voor deze hulde en was vooral diep geroerd toeD hij er aan herinnerde dat dT. De Lindl hem in het dienstwerk in zijn eerste gemeente Benthuizen had bevestigd. Hierna werden de aanwezigen verver scheen aangeboden, terwijl intusschen her haaldelijk bloemstukken werden binnenge dragen. Te halftwaalf kwam het Ministerie van predikanten der Ned. Hervormde gemeente vertegenwoordigd door dr J. C. S. Locher zijne gelukwenschen aanbieden. Namens den kerkeraad en regenten van Voordorp wenschte deze hem in hartelijke bewoordingen geluk met z'n jubileum, daar bij wijzende op het vele werk, dat de jubi laris heeft verricht ten bate van Voordorp. Spreker noemde hem de ziel van deze ge heele beweging. Ds. Hartwigsen kwam namens den ring Leiden gelukwenschen aanbieden, hem daarbij een plaatwerk over Palestina, van prof. Noordzij, schenkende, terwijl vervol gens ook een deputatie van het college van ouderlingen, bestaande uit de heeren De Lange en Polanen, haar opwachting kwam maken. Hedenmiddag werd een druk bezochte receptie gehouden. UITWISSELING VAN GELEERDEN. Evenals vorige jaren zal er ook dit jaar vanwege de Kon. Academie van Weten schappen en de Anglo-Batavian Society een uitwisseling van geleerden plaats hebben, waardoor Nederlandsche geleerden in Enge land en "Engelsche geleerden in ons land wetenschappelijke voordrachten zullen hou den. Maandag 7 Maart des morgens half elf za^ in de gehoorzaal van de kliniek voor interne geneeskunde alhier, dr. Andrew Balfour M.D.F.R.S., directeur van de London School of Hygiëne and Tropical Médicine, een voor dracht houden over: Some tropical lacunae. Dinsdag 8 Maart des avonds te 8 uur zal dr. Balfour dezelfde lezing houden in de ge hoorzaal van de interne kliniek te Utrecht en Woensdag 9 Maart des avonds 8 uur in de gehoorzaal van hel Hygiënisch Labora torium te Amsterdam. INTERNATIONAL STUDENT SERVICE. In verband met het werk van de Interna tional Student Service ten bate van de Fran- sche studenten heeft zich hier ter stede een comité gevormd, beslaande uit het Collegium van het Leidsch Studentencorps en het be stuur van de Ver. v. Vrouw. Studenten. Ten einde het werk van deze Internatio nal Student Service Tlitecn te zetten, zal aanstaanden Vrijdag des avonds te 8 uur dr. VV. M. Kotschnig uit Weenen in het klein- auditorium der Leidsche Universiteit als spreker optreden. Thans heeft zich voor dit werk hier ter slede een commissie van aan beveling gevormd, bèstaande uit prof. Meijers, rector-magnificus, den burgemeester mr. A. van de Sande Bakhuijzen en prof. van Wijk, voorzitter van de commissie voor internationale studie-aangelegenheden. Omtrent het doel van de 1. S. S. meldt men ons, dat het onder de Fransche studen ten voornamelijk de kinderen van inlellec- tueelen zijn, die door de financieele crisis in zulk een toestand zijn geraakt, dat zij zich geen behoorlijke voeding en huisvesting kunnen verschaffen en zonder vreemde hulp hun studie niet kunnen voortzetten. Het is de plicht ran de intellectueelen van de geheele wereld hier te helpen. Een zoodanige internationale actie is thans ge organiseerd door de International Student Service, welke een voortzetting is van het European Student Relief, dat in 1920 en volgende jaren met veel succes hier tp lande heeft gewerkt voor de studenten van Centraal Europa. Het I. S. S. is er in geslaagd een systeem van hulpverleening te vinden, dat er op berekend is, de Fransche studenten voor goed er boven op te brengen. Het Fran sche volk neemt zelf een belangrgk deel van de taak der hulpverleening op zich, maar zonder de krachtige werking van de I.S S., waartoe het initiatief van Duitscne studenten is uitgegaan, is een afdoende bestrijding van den noodtoestand onmogelijk. Het werk in Frankrijk wordt verricht door vaste vertegenwoordigers van de I.S.S. in samenwerking met een Fransche commissie, waarin verschillende hoogleeraren van de Sorbonne zitting hebben, o. a. de profes soren L. Eisenmann en H. Pernot. De heer Kotschnig zal Vrijdag uitvoeriger gegevens verstrekken en is bereid op even- tveele vragen te beantwoorden. Het comité stelt zich voor, de volgende week zijn arbeid aan te vangen. Onafhan kelijk hiervan neemt het comité gaarne gelden in ontvangst, welke men gelieve te sterten op de rekening van het Leidsch Studentencorps b jj Scheurleer Zoonen's Bank, Breestraat, Leiden, (Postrekening 15461 van Sch. Z. Bank). DE BLOEMENTENTOONSTELLING IN „ZOMERZORG". De lijst dei bekroningen. Met een enkel woord konden wij gisteren nog melding maken van de welverzorgde lunch, welke het bestuur aan juryleden en persvertegenwoordigers aanbood. De afdeelingsvoorzitter, de heer J. F. Hemerik zat voor en sprak een kort wel komstwoord, waarna nog verschillende sprekers het woord voerden en toasten wer den ingesteld op het welslagen der' tentoon stelling. Tot ons leedwezen kwam de lijst der be kroningen eerst kort na het ter perse gaan van dit Blad in onze bezit, zoodat wij deze eerst heden kunnen publiceeren. i Beste inzending geheel of giootendeels samengesteld uit bloemstukken. Inzending A: D. W. Lefeber en Co. te Lisse, bronzen medaille. Inzending B H. Buurman, Leiden, verg.- zilveren medaille. Meest decoratieve inzending planten of bloemen, (geen bloemstukken). inzending A A. Stemerding, Den Haag, groote gouden medaille. Inzending B: Gebrs. den Older, Leiden, verg.-zilv. medaille. Inzending C: C. v. d. Wereld, Roelof- arendsveen, bronzen medaille. Inzending D: v. d. Burg en Krogt, Voor schoten, verg.-zilv. med. Inzending E niet ingekomen. Inzending F: Gebrs. van Egmond, Oegst- geest, zilv. medaille. Inzending G: G. F. Hemerik, Leiden, bron zen medaille van het „L. D.". Inzending H. Gebrs. Egignk, Voorschoten, ven;.-zilv. medaille. Inzending 1: G Lubbe Th.zn., Oegstgeest, kleine gouden medaille. Beste inzending van een Oegstgeestsche firma: G. Lubbe Thzn., zilveren beker, uitgeloofd door de Neutr. Boerenleenbank. Beste en grootste inzending tnlpen: Inzending A: Jac. Uittenboogaard, Oegst geest, zilveren med. -f- zilveren medaille, uitgeloofd door de* veilingsver. „Flora". Inzending B: N. Zandbergen, Oegstgeest, verg.-zilv. medaille getuigschrift voor gouden medaille. Inzending C: C. Soeteman te Noordwijk, groote gouden med., uitgeloofd door de vei- lingsvereeniging „Flora" te Rijnsburg. Nienwe tulpen ter beoordecling ingezon den: Gebrs. Eggink, Voorschoten, Santa Rosa, verg.-zilv. medaille; C. Soeteman, Noordwijk, Jöngköping. zilv. med. G. J. Soe teman, Noordw., Golden Bailliard. verg zilv. med.; D.W. Lefeber en Co., Lisse, P. Perfec tion, v.z. m., dezelfde. Jöngköping, zilv. m.; dezelfde, Fortuna, zilv. med.; C. Soeteman, Noordwijk, Carrara, zilv. medaille. Beste en grootste inzending narcissen: Inzending A: G. Lubbe Th.zn., Oegstgeest, groote gouden med., uitgeloofd door de ge meente Oegstgeest. Inzending B N.V. II. Homan en Co., Oegst geest, zilveren medaille. Inzending C: Gebrs. Eggink te Voorscho ten. verg.-zilv. medaille. Nienwe narcissen ter beoordeeling inge zonden: G. Lubbe Thzn., Oegstgeest, Van der Hoop, zilv. med.; dezelfde, Zaailing, nr. 198, zilv. med.; dezelfde, Concordia, zilv. med.; dezelfde, Grand Maltre, verg. zilv. med.; dezelfde, Canary, verg. zilv. med.; dezelfde. Poëticus Actea, verg. zilv. med Gebrs. Eggink, Voorschoten, Yellow Poppy, verg. zilv. med.; dezelfde, Nursemaid, zilv. <ned., dezelfde, Efficiency, zilv. med de zelfde, Olivier Cromwell, verg. zilv. med.; A Freylink en Zn., Sassenheim, Lord Wel lington, gouden med.; N.V. Homan en Co, Oegstgeest, Monte-Carlo, verg. zilv med.; dezelfde, Sarsjédon, verg. zilv. med.: de zelfde Davos, verg. zilv. med.; D. W. Le feber en Co., Lisse, Early Surprise, werg. zilv. med. Nienwe hyacinthen tei beoordeeling in gezonden; J. Braam, Heemstede, Bleu Aimable, gou den medaille; dezelfde. Roode Magna, verg. zilv. med!; dezelfde, Cheerful, zilve ren med.; extra zilveren medaille, J. Braam, Heemstede. Te kwart over drie, toen reeds een vrij talrijke schare belangstellenden voor de toegangsdeur tot de tentoonstellingszalen stond te wachten, had de officieele opening plaats. De heer Hemerik heette allen aanwezigen hartelijk welkom en dankte hun voor hun tegenwoordigheid, om vervolgens woorden van welgemeenden dank le richten tot de corporaties, instellingen en particulieren, die door het schenken van bekers of medailles sympathie met het streven der vereeniging betuigden en daardoor tevens den strijdlust onder de inzenders aanwakkerden. In het bijzonder zeide spreker de presta ties der inzenders op prijs te stellen even als het vele werk door jury, regelings. en reclame-commissie verricht. Tenslotte richtte de heer Hemerik woor den van dank en waardeering tot den heer Batenburg van wien le regelingscommissie tijdens de voorbereidende werkzaamheden alle mogelijke medewerking had mogen on dervinden. Nog werd het woord gevoerd door de heeren Jonkheer namens hel Hoofdbestuur der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, Scho- neveld als vertegenwoordiger van het hcofd- besluur van het Hollandsch Bloembolien- kweekersgenootschpa en E. Th. Witte uit naam van de afdeeling Leiden van de Ne- derlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Alle sprekers prezen de activiteit van het bestuur der afdeeling Oegstgeest. die deze tentoonstelling organiseerde en spraken de beste wenscheD uit voor haar welslagen. Alias kwamen daarna de toeschouwers op dagen, zoodat de tentoonstelling reeds den eersten avond zich in een druk bezoek mochf verheugen Ook in het café heerschle een bijzondere drukte waaraan de gezellige muziek van hef strijkje en vooral het op treden van een opera-zanger wel niet vreemd zal zijn geweest. BINNENLAND. 1 H. H. M. M. de Koningin en de Koningin- Moeder doen blijvend afstand van 1/10 van Haar inkomens. Ds. Beekenkamp te Leiden herdacht heden zijn 25-jarig ambtsjnbilenm. De eindstand van de nationale schietwed strijden te Bodegraven. Besluiten der Tweede Kamer. BUITENLAND. Arrestaties door de Franschen in het be zette gebied. Beschieting van Sjanghai door naar de Kantonneezen overgeloopen kanonneerboo- ten. Brief van Poincaré aan Malvy over de betalingen aan Engeland. Het Engelsche Labonr Lagerhnis-liii Spencer nit de partij gezet. Hedenmorgen werd de tentoonstelling bezocht door de leerlingen van de Rijkstuin- bouwwinterschool te Lisse. terwijl heden middag omstreeks 12 uur een aantal kwee kers in auto's voorzien van aanplakbiljetten e. d. een rondrit door de stad maakte. Gaarne wekken wij onze stadgenooten op om in de komende lagen hun schreden naar „Zomerzorg" te richten Zoowel voor vak- menschen als voor natuurliefhebbers valt er zeer veel te genieten. RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. De kwestie van de bij Katwijk aan Zee verzonken Brittenburg, die men als een Ro- meinsche sterkte pleegt te beschouwen, heeft dikwijls de aandacht van geleerden en pu bliek bezig gehouden Men zal zich herinne ren hoe onze kennis daaromtrent vooral terug gaat tot berichten uit de 16de eeuw en afbeeldingen welke in hoofdzaak reproduc ties zouden zijn van een schilderij, voor den heer van Wassenaar vervaardigd, doch sedert verloren. Thans is het den directeur van het Rijks museum van Oudheden gelukt deze schil derij zelve in het depot van het Museum te Gassel terug te vinden en haar weer voor Leiden te verwerven Deze nieuwe aanwinst was voor hem aanleiding om ook nog eens de andere bekende afbeeldingen na te gaan, terwijl het toeval hem in kennis bracht met nog een ander schilderij in het bezit van jhr. Tets van Goudriaan te 's-Gravenhage, die hel hem met groote welwillendheid voor eenige weken in bruikleen afstond. Niet minder dan 16 verschillende afbeel dingen werden er op deze wijze bijeenge bracht en zoo zal te beginnen met 28 dezer in het Rijksmuseum van Oudheden een kleine tentoonstelling worden gehouden van deze verschillende afbeeldingen van do .Brittenburg"voorkomende op schilderijen, houtsneden en gravures. 1 Maart a.s. zal dr. J. H. Holwerda, vol gens het programma der museumlezingen, in het Museum een voordracht houden ever de ..Brittenburg bij Katwijk. Roomburg bij Leiderdorp en de Leidsche Burcht", waarin speciaal ook deze nieuwe aanwinst van het museum en de nieuwe gezichtspunten welke zij met betrekking tot de geheele kwestie opent, ter sprake zullen komen. AFD. LEIDEN NED. REISVEREENIGING. Gisteravond hield de afd. Leiden van bovengenoemde vereeniging wederom een druk bezochte lezing in de bovenzalen van „de Harmonie" waar als spr. optrad de beer J. G. Beurs, van Utrecht, die zijn onderwerp had genoemd: „Met de N. R. V. in het Glar- nerland Spr., die een enthusiast propagan dist is van de wandelsport, betoogde, dat niemand méér geniet van de schoonheid der Natuur dan de voetreiziger, die overal kan komen en alles kan zien en dat ruslig op zich kan laten inwerken. Spr. begon eene beschrijving te geven van het Glarnergebied. dit deel van Zwitserland, waarheen de groote trek van toeristen nog geen extra beschaving en hooge prijzen heeft gebracht, doch dat in werkelijkheid den lief hebbers van Natuur en bergsport oneindig veel meer te genieten geeft Spr heeft in den zomer van 1926 met een groep N. R. V.- leden van 31 personen, 19 dames eD 12 heeren, een reis daarheen gemaakt en gaf daarvan .geïllustreerd met een 100-tal zéér mooie plaatjes, een uftvoerig verhaal. Waar niet iedereen geschikt is voor voet reizen en óók voor niet-wandelaars veel schoons is te genieten in het Glarner.'and, gaf spT. nog een serie foto's te zien van een tocht in een Sight Seeing Car die velen der aanwezigen deden watprtanden. Na de pauze deed spr, den aanwezigen

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1