De Koffiebaal TALM NIET COLPORTEURS SVERBLAD's Koffiebranderij en Theehandel J. A. SCHRAMA, VERKOUW&STOKHUIJZEN AISON VAN DER VLIST, Botermarkt 3 'SHAVING, '.STICKS L. GUSSENHOVEN, Telef. 411, Oude Rijn 2 20535 LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 22 Februari Derde Blad Anno 1927 UIT DE OMSTREKEN. FRANSCHE DAMESKAPSCHOOL H. C. VISSER Zoon. Mars 38, Zwarte Politoer Gfilzner, Kohier, Singer, WEST00.1P CoMorschslr 56 z'jn le beste. zyn zacht en aangenaam Geven een over vloedig roofflc schuw. zun viteföt vooft- leelic. Zijn tot de laatste Doen voor ceen enkel Koffie Koffie Middelweg 3-7-9. Telefoon 69. PHIJSINOTKERINC Alles le H. uitvoering, rand genaaid (korte stjdooigenaaidof gepind I. DE MOED, Maatschoenmaker - Heerenstraat 129 AALSMEER. Snijbloemenhandel. de snijbloemenhandel in Januari al Ier goed te noemen, Februari behoeft nog toe niet veel voor onder te doen. polste exportgebied ia den laatsten igeland, waarheen dagelijks belang- artijen snijbloemen, vooral seringen, ezonden worden. Ook de handel op jland kan er nog altijd zijn. Blijft voer van seringen nog steeds groot, rozen komen nu in belangrijke hoe- len afzetten, alsmede sneeuwballen, convallaria's, freesia en enkelS bloemsoorten. De prijzen blijven öed. Voor seringen wordt tot 50 ct.p 60 et, sneeuwballen 25 et-, prunus convallaria's 7 ct. per s.tuk en free- an 60—75 ct. per bosje betaald. Ook jloemhandel gaat zeer naar wensch. rows ambtswoning v. d. burgemeester besluit van den gemeenteraad, een ambtswoning voor den burgemeester wen op terrein naast het raadhuis, leiding geworden, dat zich een aan tonen hebben yereenigd tot een van actie, om te trachten dat be- j Ged. Staten nietig te doen verkla- )e tegenstanders toch willen de ambtswoning bouwen op de plaats jtaande en het terrein naast het i9 gereserveerd laten voor een even- nieuw gemeentehuis, waarvoor het Jeellelijk werd aangekocht. De afloop le actie wordt natuurlijk hier met belangstelling gevolgd. Brand. len hevige brand brak hier Zaterdag- uit op de kweekerij van Gebrs. Ba- Een groot ketelhuis, waarin ver- igsinslallalies waren ingebouwd, ien prooi der vlammen, alsmede een jlheid brandstof. De motorspuit slaagde den brand bij bet ketelhuis te beper- le schade is zeer aanzienlijk. De oor- un den brand is niet bekend. HTLLEGOM. De linanciën der gemeente. dig zal de gemeenteraad overgaan tot indeling van de begrooting en memo- toelichting der gemeente, dienst 1927. I met den mooien po9t batig saldg 1925 1 11.109.92. Een volgende mooie die der belasting naar het inkomen, 166.763.95*/». welke posl in het vo ir was uitgetrokken met f230.112.92*, erte verlaging dus. de uilgaven zijn de volgende aantee- en gemaakt. uitbreidingsplan moet volgens de wet worden. Er is f 500 voor uitgelrok- itraatverlichting zal in totaal kosten 1.95. rgoeding voor het hebben van brand- i aan de waterleiding f 465. leiband met de hoogere exploitatie van de nieuwe lighal is voor de t. b. teeniging f 1250 uilgetrokken. Vorig waterverbruik voor straatbesproeiing amd op f 1600, onderhoud van de te- rating 12010. aling der voetpaden van de Treslong- Iraat en Mariastraat met oude slee- 1000. laalsing van een hek voor perceel raai 202. voor wegverbreeding f 350. planting f 1250. boomen en planten Stationsweg f 800. Hek om het Wil- ipark 1300; idem voor den Hoftuin gmuur f 1200. Ombouwing der pom- den Haven en op hel Houtplein en tmg op de waterleiding 200. arinoir op het pleintje tegenover het oor zal naar een nader aan te wij- Is gebracht worden, trokken wordt voor werkverschaffing erkloozen f7000. Onder andere posten bedragen voor werkverschaffing 'bracht. Zoo b.v. 6000 aan de bad- eminrichting Mocht onverhoopt blij de bedragen niet voldoende zijn, df Raad een voorstel bereiken, onvoorziene uitgaven is f 28.550. De bouw van een conciërgewoning en de inwendige verbouw van hei Raadhuis is be groot op f 5800. Bestrating Hoftuin tot de Raadhuisstraat (thans bijna gereed) f 2255. Bestrating van het voetpad Westzijde Leidschestraat van Veenenburgerlaan tot aan perceel nr. 84 f3500. Betegeling voetpad Oostzijde Hoofdstraat van Brouwerlaan tot perceel 139, f 1300. Nieuwe vuilniswagen f 1600. De verbreeding van de Asselerbrug slaat op de begrooting. Indien noodige ombouw der centrale ver warming in de openbare school f5500. Voor de bad en zweminrichting is f 12.500 uilgetrokken, waaronder f 5000 aan werkver schaffing; de bouw van een abattoir is op f 50 000 geraamd. Do totale cijfers zijn; gewone dienst f 514.809.35, kapitaaldienst ontvangsten f 187.105.03*, uitgaven f 127.995 KATWIJK. Dat tegenwoordig vele aanvragen voor huisslachtingen inkomen waarvan het vleesch, (varkensvleesch) niet bestemd is voor het doel als is aangegeven doch wordt uitgepond, is voor het bestuur der Slagera- vereeniging aanleiding geweest aan B en W. een schrijven le richten waarin op dit euvel gewezen wordt en zulks wordt aan gemerkt als oneerlijke concurrentie Immers de slagers hebben aan verschillende voor schriften te voldoen terwijl een particulier zoo goed als geen exploitatiekosten heeft. Bo vendien is het volgens de Vleesehkeurings- wet niet geoorloofd. Mitsdien vraagt ge noemd bestuur maatregelen hiertegen te neinen. KATWIJK-AAN-ZEE. Jaarvergadering Katwijksche Ziekenverpleging. In de gemeentezaal hield deze vereeniging haar jSarvergadering. De voorzitter ds. Rut gers opende de vergadering met het voorle zen van een gedeelte van Joh. 5 waarna hij voorging in gebed. In zijn daaropvolgend openingswoord riep hij alle aanwezigen een hartelijk „welkom" toe, inzonderheid de aanwezige doctoren, de wijk- en ziekenzusters en de dames van het comité van bijstand. Hierna kreeg de secretaris, ds. Meijering gelegenheid tot voorlezing der notulen van de vorige jaarvergadering, welke onveran derd werden vastgesteld. Vervolgens dracht deze het jaarverslag uit, waaraan we het volgende onlleenen. Het bestuur had met bijzondere eenstemmigheid steeds de belan gen der vereeniging mogen behartigen. Twaalf maal kwam hol bijeen meestal met het damescomité en drie keer met tevens het comité van bijstand. Dan werden o.a. ook de wijkboeken der wijkzusters gecontroleerd en met de zusters zelve, een korte samen- spreking gehouden. Met deze wijkverpleging ging het naar wensch en de doctoren waren met den ar beid der zustors zeer ingenomen. Over 1926 waren niet minder dan 6113 verpleegdien- eten verricht. Zuster Annie Constant werd in Nov. ernstig ongesteld en moest naar Haarlem terug voor herstel, alwaar zij heden nog vertoeft. Zuster van Ham, uit den Haag heeft haar uitnemend vervangen, doch moest spoedig weer vertrekken, zoodat we toen hulp zoch ten bij zuster Meerburg van hier voor de verleening waarvan hel bestuur nog zeer dankbaar is. Eindelijk in het begin van dit jaar werd ons uit Haarlem zusier Mütler ge zonden, om als voorloopig plaatsvervangster van zusier Annie op te treden, vrat uitste kend geschiedt. Ons ziekenhuis gaat meeT en meer aan zijn bestemming voldoen; 12 patiënten wer den verpleegd met ongeveer 300 verpWgda- gen. Patiënten zoowel als doctoren zijn over ons ziekenhuis, de zusters en de verpleging ten zeerste voldaan. Ook werden eenige kraamverplegingen verricht waarvoor do laatsten zelf voor exlra verpleegkracht zorgden. Door het ongesteld worden van zuster Arike Versloot moest ook in deze vacature «worden voorzien, wat na veel moeite ge schiedde door de komst van zuster Vrijen- hoek. die later weer vervangen werd door zuster Aafjes die als besturend zusier in het ziekenhuis door de directie in de plaats van zuster A. Versloot is benoemd. Een patiëntje van de Vereen, voor Zieken verpleging te Katwijk a. d. Rijn werd voor rekening dier vereeniging in ons ziekenhuis opgenomen. Met groole dankbaarheid maakt het be stuur melding van de groote en vele dien sten die de comiié's haar bewezen. Vooral de dames Meijering, Ouwehand en van Ricssen maakten zich ten deze zeer verdienstelijk; evenzoo de dames van het comité van bij stand, die er op zeer lofwaardige wijze voor zorgden dal de penningmeester nu veel min der den bodem der kas ziet. Spr. releveerde hier ook den reuzenarbeid door dit comité verricht in verband met den gehouden bazaar, waardoor ruim f 1600 voor het „Vrije Bed" werd bijeengebracht. De da mes Moijboom, v. Leeuwen, J. en M. Ouwe- hand, Spaanderman, v. d. Perk en Zuióer- duijn, komt daarvoor alle lof toe. Zuster Annie verraslte het besluur met een parlij goederen voor de linnenkasl, ver vaardigd door de meisjes van de naaikrans, die onder leiding van haar en mej. Meijboom staat. Met de bede, dat Gods zegen ook in de toe komst op de vereeniging en haar arbeid moge rusten, eindigde spreker zijn bijzonder verzorgd jaarverslag. De penningmeester, de heer C. Ouwe hand, kreeg nu gelegenheid zijn ontvangsten en uitgaven over 1926 cn begrooling over 1927 toe te lichten. Spr. gaf de volgende cij fers voor de rekening: Ontvangsten: Per saldo 1925 129156; conlributiën f 1530.25; voor hulp van de Zusters f 211.50; van het Comité van bij stand f 1656.11, aan verpleeggelden f993.10; aan giften f22 82; subsidie van de gemeente f 1000, subsidie van het Groene Kruis f200; totaal f 6911.31. Uilgaven; Aan het Diaconessenhuis Haar lem f 1500; aan Huishouding- en Verple- ginzskosten f 2751; aan Wijktasch benoo- digdheden f115.17; aan salaris vervangzus- lers f165; aan diverse uilgaven f 1023 37; afschrijving intentaris f175; saldo aan kas 31 Deo. '26 f 1208.50; (nadeelig saldo f 86.06) totaal f 6941.31. Van do begrooting 1927 luidde deze: Ontvangsten: Saldo 1926 f 1208.50; con tribution f 1500; voor hulp v. d. Zusiers f250; van het Comité van bijstand fl-150; verpleeggelden 1950; subsidie van de ge meente f 1000subsidie van het Groene Kruis f200; totaal f6558 50. Uitgaven; Aan het Diaconessenhuis Haar lem f 1500aan Huishouding- en verple- gingskosten 12750; aan wijktasch benoo- digdheden f 120; aan salaris vervangzus- ters f150; aan diverse uilgaven 1775, af schrijving inventaris f175; vermoedelijk saldo f 1088.50;' tolaal f 6558.60. Na enkele vragen werden deze cijfers vastgesteld. De boeken enz. waren door de heeren Waterreus en v. Diggelen nagezien en in orde bevonden. Daarna had bestuursverkiezing plaats we gens periodieke aftreding van den heer Meijering. Nu was zusier Anni Lambeek aan de beurt om hel een en ander le vertelleu van de interne aangelegenheden der huishouding van het ziekenhuis en ze deed dit alzoo, da! ze den dank der voorzitiet en der vergade ring op ruime schaal inoogsle. Een bestuursvoorstel lot wijziging van art. 3 alinea 2 van het huishoudelijk -regle ment, werd na korte bespreking door hel be- siuur ter nadere overweging teruggenomen. De rondvraag leverde niets der vermel ding waard op. Daarna slootds. Moijering op de gebruike lijke wijze deze zeer geanimeerde vergade ring. Bij de vermelde gift van een gouden tientje dient nog gemeld dal bij diezelfde huwelijksinzegening in de Oude Kerk, nog werden gecollecteerd twee gouden tientjes en wel de eene voor de armen en de ander voor de weezen. Verder werd Zondag extra gecollecteerd in de Oude Kerk f 2.60 voor de Oude Kerk, f2.50 voor de Zending, (2 50 voor de armen en f 2.50 voor de ziekenverpleging, zoo mede f 10 en f 0.25 voor de Zending LISSE. Rnadsagenda. Morgenmiddag, te 3 nur, komt de Itaad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. In behandeling zal worden genomen; 1. Benoeming van een ambtenaar van den Burgerigaen Stand der gemeente, ter voorziening in de vaoature-Zaneveld. 2. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een instructie voor den te benoemen ontvanger der gemeente. 3. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening, regelende de verdee- ling van de werkzaamheden van den Bur gerlijken stand. 4. Vaststelling van een borgtocht van den te benoemen ontvanger der gemeente. 5. Aanbeveling voor de benoeming van den ontvanger der gemeente. 6. Voorstel van B. en W. en de Com missie voor sociale aangelegenheden tot wgziging van de salarissen van het secre tarie-personeel, van den directeur van net gas- en waterleidingbedrijf en van den ge meente-opzichter, alsmede tot het beschik baar stellen van gelden voor do aanstelling van een stratenmaker in vasten dienst, en het toekennen van 100 pet. boven het ge wone uurloon aan de stokers van het gas bedrijf, wanneer op algemeen erkende Lhr. feestdagen arbeid moet worden verricht. 7. Vobrstel van B. en \V. tot unders- handschen verhuur van do woning, behoo- rende bij het koetshuis der gejueente, aan den daarvoor in aanmerking komenden ge meente-werkman. 8. Idem tot benoeming van onbezoldigde vakonderwijzers aan de openbare U. L. O. schooi dep gemeente. 9. Idem tot wijziging van de Algemeone Politieverordening der gemeente. 10. Idem tot wijziging van de verordening omtrent afzonderlijk beheer van beschikbaar en opgenomen kasgeld. 11. Idem tot vaststelling van het vorme- nigvuldigingscijfer, bedoeld in art. 7 der verordening op de heffing der plaatselijke inkomstenbelasting. 12. Idem en de gascommissie tot het aangaan van een geldleening van f36.000, voor uitbreidingen van het gasbedrijf. 13. Comptabiliteit. 14. Ingekomen stukken en mededeelingen. NOORDWIJK. Door de politie alh-er werd aangehou den en hedenmorgen naar Den Haag over gebracht de arbeider W. A., ten einde 3 dagen hechtenis te ondergaan Vermoedelijk door deD bestuurder van een auto, is bet haltebordje van den autobusdienst, staande boek Zeeweg alhier, stuk gereden. De politie stelt een onder zoek in. Door De G. alhier is bij de politie aangifte gedaan, dat hij op den Morschweg onder de gemeente Leiden een rijwiel had grienden, waarvan bet stuur ontbrak. Het rijwiel werd door hem bij de politic alhier gedeponeerd. Deze stelt een onderzoek in. NOORDWIJK AAN ZEE. In de Geref. Kerk alhier werd een extra gift van f25 gecollecteerd tot del ging der kosten van de centrale verwarming. RUNSBURG. Vereeniging voor Ziekenhnitverpleging. In de zaal achter het Weeshuis verga derde gisteravond de vereeniging Ziekenbuis- verpleging „Draagt Elkanders Lasten", al hier Nadat gezongen was Psalm 68 vs. 10, ging de voorzitter, ds. A. Altena, voor in gebed om vervolgens een kort openings woord te spreken. Hierna las de secretaris, dr. H. G. Jonker, de notulen, die onveranderd werden goed gekeurd. In zjjn verslag kon de secretaris constateeren, dat de vereeniging 6terk in bloei toegenomen is. Het aantal aangesloten gezinnen steeg van 635 tot 700 en daar mede bet aantal leden tot pl.m. 4000 Er is dan ook alle reden tot dank, daar ook de financiën goed zjjn, al is dan ook bet batig saldo eenigszins verminderd. Het aan tal verpleegdagen was 1202 tegen 816 in 1925. Betreffende het vervoer van zieken per auto, wees spr. op het contract met de firma Dieben te Leiden. Terecht was daarom door het bestuur besloten auto vervoer door de firma Dieben te vergoeden, gebruikt, waarmede het nut hiervan wel In het afgeloopen jaar wa3 en te vergo de auto 31 maal was bewezen. Hierop volgde het verslag van den pen ningmeester, den heer D. v. Biezen. De ontvangsten bedroegen f 46J5.53, waaronder een batig, saldo van f 1403.77 van 1925; de uitgaven waren f3781.75, zoodat thans een batig saldo van f 823.83 in kas is. Het reservefonds vermeerderde van f 106.41 tot 1137.15. De voorzitter merkt op, dat wel het batig saldo gedaald is, maar daardoor de ver eeniging ook veel meer heeft kunnen doen, en veel meer menschen heeft geholpen dan anders. Bjj monde van den heer J. Samson rap porteerde de commissie voor liet nazien der boeken alles in orde te hebben bevonden, waarop den penningmeester decbargo werd verleend. Hierop volgde bestuursverkiezing wegens aftreden van de heeren ds. A. Altena en dr. H. G. Jonker. De beide aftredenden worden met nagenoeg algemeene stemmen herkozen en lieten zich deze herbenoeming welge vallen. Tol leden van de commissie voor liet nazien van de rekening van den penning meester werd herkozen de heer P. Kort Jr., terwjjl als nienw lid werden gekozen do heeren H. J. den Haan en A. in 't Veld. Namens het bestuur deelde de voorzitter mede, dat voortaan alleen auto's van do firma Dieben vergoed zouden worden, ten zij op advies vaD den behandelenden ge neesheer hiervan was afgeweken. Anders zou men zich schuldig maken aan contract breuk, terwijl de voorzitter naleving van 't contract in het belang der vereeniging acht. Bp de rondvraag vraagt da heer H. J. den [laan of do vereeniging rechtspersoon lijkheid bezit, wat de voorzitter ontkennend moet beantwoorden. De heer Den Haan acht dit wel gewenscht Na eenige bespreking omtrent de kosten wordt het bestuur gemachtigd deze kwestie te regelen. De heer A. Driebergen vraagt of ook vergoeding wordt gegeven indien in eea winkeliersgezin besmettelijke ziekte uitbreekt en de patiënt, alhoewel niet noodig, toch naar een ziekenhuis wordt vervoord. Do voorzitter antwoordt hierop ontkennend. Dr. Jonker licht nader toe, dat alleen op verklaring van den geneesheer, dat do opneming in een ziekenhuis in het belang van den patiënt noodzakelijk wordt geacht, vergoeding wordt gegeven, niet als opne ming geschiedt in het belang van de om geving. Anders zou het een bedrjjfsver- zekering worden. Nadat de voorzitter den aanwezigen had dank gebracht voor hun belangstelling, werd gezongen Gez. 108 vs. 1, waarna vervol gens de voorzitter eindigde met dankgebed. SASSENBEIM. Ofschoon de correspondent van do arbeidsbemiddeling voorloopig nog zitting zal houden op het Raadhuis van voormid dags 9 tot 10 uur, zal do gemeentelijke werkverschaffing eindigen 26 Februari a s.zij is begonnen 9 November van het vorige jaar. Vrijwel onafgebroken hebben een BO tot 60 menschen volle weken werk gehad en in dien tijd trottoirs aangelegd, riolen ge legd, do WUhoiminalaaD bijna klaar gekre gen, een sloot gedempt enz. VOORHOUT. Het aantal leerlingen der Bisschop pelijke Nijverheidsschool „St. Gerardus Majella" alhier, breidt zich gestadig uit. Over de verschillende vakken verdeeld zijn er 192 leerlingen tot op heden inge- ingeschreven, die alien intern zijn. VOORSCHOTEN. Gisteravond gaf voor een goed ge- vulde zaal in hotel Deurloo de le Leidscbo Accordeon-Vereeniging een harmonica-con cert, dat in alle opzichten geslaagd is. Do uit te voeren nummers werden afge wisseld door humonetiBche voordrachten van den heer Louis Zitman, die bij de aan wezigen blijkbaar eveneens zeer in den smaak vielen. Na afloop van de uitvoering werd nog een poosje gedanst. De melkprijs is verlaagd met 1 oent per liter em gebracht op 14 centen. och wendt U onverwijld tot ons en Qij zult aantal dankbare Cliënten vermeerderen I IJ maken dat al odz§ Coiffure» ran alle andere zÜQ te onderscheiden. U zijn overtuigd dat wie eens onze Salons bezoekt tot onze vaste C iënten behoort. IJ werken uitslniteDd met le Klas Gedipl. Krachten. IJ hebben ons succes te danken door de recom- mandate onzer Cliënten. J maken van uitgevallen en afgeknipt haar, alle haarwerken. IJ kragen dikwyls teleurgestelde Cllëntéle, die **g. vakkundig behandeld waren. 3368a "lit dus nlot tot hot te laat Is en laat U door ons bedienen, ames» en Heeren-Kapsalons KLNIGE SI'KCIAI.K SCHOOI. IN NKUKKLiANÜ Avond- en Clnblessen Directeur MAURICE 181 Den Haag Telefoon 13594 Dinsdag 1 Maart begint de nieuwe Clubcnrsus 15per maand. Vraag inlichtingen. 8412 GEVRAAGDi voor Leiden, Noordwijk, Kat- wijk en omliggende gemeenten voor Nienw Artikel, tegen klem vast salaris met hooge provisie. Aanmelding heaen- avond tusschen 810 uur in Café ,.Zomerzor||' t. o. Station. Vragen naar den Heer MULDER. *417 8407 ▼aDaf f 45.- tot f 65.- U koopt deze van vakmen- schen als zoodanig 45 laar werkzaam '<uim voorzieü van Trap- en Inlaadmachines. IEDER I.\ ZIJN VAK 8418 N?Z9J SNIF FEU OF TE CEHRVIKEN MTENLANMCHflERK ONDER. EÜ<ZeErrA8R1tf\..HEr KLfll/fifRl fljd 'np.QRLrn.r 8404 VOETL1JDBRSÜ Ken deskiiudig nitgevoerde M UtSCIIOElV Is niet te vervangen. 8437 Voetk. Maatschoenmaker Mauritsstraat 59 lste soort f 1.25 Onze verpnkte Koffie en Thee is bij de meeste Winkeliers verkrijgbaar. 9486 merk A I Is- Levering van Diners, Dejeuners, Soupers, Kondeen Warme Schotels, desverkiezend met bijleveriog van Servies, Zilver, Glaswerk, Linnen en bediening, 292 MT ZAAL DISPONIBEL "mm le klas schoeisel Heerenonderwerk M M DamesoDdei werk. 2e HeerenoDderwerk Damesonder werk. f 3.75 f 3.25 f 3.25 f 2.75 i» L/auicBijjiuciwwb,0.75 onder Rykstoezicht Gediplomeerd Schoenhersteller 8405

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9