fficieele kennisgeving stadsnieuws. 20534 MAANDAG 21 FEBRUARI Anno 1927 Het voornaamste nieuws van heden. EIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ID VERTENTIEN CU- per regel. Bij regelabonnemenl belangrijk lageren prijs ïleme Advertenlien uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Mag» 50 CU. bij -n maximum aantal woorden van 30 ncasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven porto te betalen Bewijsnummer 5 CU Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 Dit numm PRIJS DE2.ER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2 35 per week ƒ0 18. Buiten Leiden waar agenten gevestigd zijn. per week-0.18. Franco per pos! 2 35 -p portokosten f nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. CANDIDAATSTELLING VOOR DE PROVINCIALE STATEN. )e Burgemeester van Leiden brengt het uende ter openbare kennis. ;ip Dinsdag, 22 Februari aanstaande, zat nts hebben de candidaatstelling vooi de ovinciale Staten. Op dien dag kunnen, van des voormiddags rpn uur tol des namiddags vier uur, bij i voorzitter van het hoofdstembureau in i kieskring, ter secretarie der gemeente iden, worden ingeleverd LIJSTEN VAN CANDIDATEN, bedoeld in artikel 35 der Kieswet. )p dezelfde lijst mogen ten hoogste twin- candidaten worden geplaatst. Iedere lijst ?t worden onderteekend door ten minste en twintig personen, die volgens de zerslijst, geldende op het oogenblik der evering, kiezers zijn voor de Provinciale i'en binnen den kieskring. Dezelfde kiezer mag niet meer dan één onderteekenen. De candidaten moeten, met vermelding hun voorletters en woonplaats, op de »!?n geplaatst worden in de volgorde, erin door de onderteekenaars aan hen voorkeur wordt gegeven. Indien de candidaat is een gehuwde uw of weduwe, wordt zij op de lijst ver- !d met den naam van haar echtgenoot overleden echtgenoot onder toevoeging phaar eigen naam, voorafgegaan door woord: „geboren" of een afkorting van woord. lezelfde candidaat mag niet voorkomen meer dan éép van de lijsten, ingelev^rd- denzetfden kieskring. Bij de lijst moet worden overgelegd de art. 4 van het Koninklijk besluit van 12 cember 1017 (Staatsblad no. 692) bedoel- schriftelijke verklaring van ieder»*n arop voorkomenden candidaat, dat bij willigt in zijn candidaatstelling op deze Indien de candidaat zich buiten in Europa bevindt kan de hier be de verklaring telegraphisch wordën go- an en is zij niet aan het officieele for mer gebonden. De inlevering der lijst moet geschieden rsoonlijk door één der onderteekenaars. candidaten kunnen daarbij tegenwoordig n. Formulieren voor de lijsten en voor de liriflelijke verklaring van bewilliging, erboven vermeld, zijn ter secretarie dezer weenie kosteloos verkrijgbaar tot en et den dag der candidaatstelling. 8384 A. VAN DE SANDE BAKHUIZEN, Burgemeester. leiden, 21 Februari 1927. E. Th. WELBERGEN f ïstermorgen is alhier na een langdurig uldig gedragen lijden overleden een on meest bekende stadgenooten E. Th. Wel den, langer dan 40 jaar conducteur op Leidsche tram. Welbergen werd 14 Mei 67 te Rotterdam geboren en kwam daar iong in dienst bij de Rott. Tramwegmaat- appij die destijds ook de Leidsche paar- tram exploiteerde. W. werd met enkele !eren waaronder ook de heer Willebrand, dezer dagen wegens het bereiken van 65-jarigen leeftijd den dienst verliet, ducteur op deze tram en-ging toen de dsche tram werd overgenomen door de Z H. T. M. ook naar deze Maatschappij r Rij was dus nog een conducteur uit ouden gemoedelijken tijd, toen de tram, gens de legende nog even voor „Ami- vvachtle omdat de een of ander die wilde nog zijn glaasje bier moest ledi- of de overjas aantrekken. Wel paste hij ('h aan, aan de nieuwe toestanden, doch er eef hij hem en zijn oudere collega's toch °S altijd iels over van dat gemoedelijke en u'pvaardige wat er toch altijd in wii tn °rdt gewaardeerd, vooral als de dienst er onder lijdt en waaraan gelukkig vele gore conducteurs een voorbeeld hebben tornen. Welbergen was de vriendelijkheid welwillendheid zelve, al schoot hij in l'ehtsbetrachting ook tegenover de Maat- jhappij evenmin te kort. Dit bleek duido- toen hij zijn 40-jarig jubileum herdacht i werd hij evenals collega Willebrand •or de burgerij gehuldigd alsmede door de aatschappij terwijl hem door H.M. de ^ningin werd geschonken de Medaille in orde van Oranje Nassau, in goud. die-de ouwe beambte altijd met trots droeg en jarne aan de passagiers die met den nendelijken man een praatje maakten e- Ook de Maatschappij voor Nijver- Handel verraste hem met een me- Kn^djenj811 <*ip'oma voor 40-)arig<?n trou~ Th! ???d,^eefl schijnbaar te vroeg ■ii hoa3? werkzame leven gemaakt Ook ierdi ia cve.1)a's collega Willebrand wel c Van 2Ün pensioen te genieten. VIJF-EN-TWINTIG-JARIG JUBILEUM MUZTEKVER, WERKMANS WILSKRACHT. De ondejaarsavondviering. Door een misverstand is tegen onze be doeling, zeer tot ons leedwezen het verslag van de Oudejaarsavondnering op Woens dag j.l. niet geheel volledig geweest. v Xa den-muzikalen ommegang waarvan wij nog melding konden maken, trad een der beschermheeren, de heer Felix Driessen, naar voren, om in een krachtige impro visatie tal van belangwekkende momenTcn uit het leven van de vereeniging te memo- reeren en voorts uiteen te zetten, waarom er thans overvloedige aanleiding tot feest vieren is Hij noemde de namen van een aantal personen, die in den loop der jaren aich voor de vereeniging verdienstelijk heb ben gemaakt en roemde zeer het huidig bestuur met zijn energieken voorzitter om ten slotte als blijk van sympathie en waar deering van de familie Driessen een kost bare zilveren lauwerkrans aan te bieden, die onder warm applaus aan het vaandel werd gehecht. Doch bij deze ééne huldiging bleef het niet Het dameskoor bood een rijk gemon teerde Schellenbaum cn een Contrabas aan, de huldigingscommissie, uit de dona trices en donateurs, kwam aandragen met een met zorg en smaak geborduurd vaan del, met een daarbij passende kast. De wakkere voorzatter dezer commissie, de heer H. W. van Zijp, sprak daa-i'bij in ge spierde taal de beste wenschen uit voor de vereeniging en hoopte dat het korps onder dit vaandel nog menigen zegetoent zou mogen maken. De voorzitter, de heer J. Verver, ver tolkte in een hartelijke toespraak waarin niets en niemand werd vergeten, de ge voelens van blijdschap en dankbaarheid voor zooveel blijken van sympathie. Nadat ook nog de vooratter der feestcommissie, de heer Ch. van der Pluym cn anderen het woord hadden gevoerd en menige dronk was ingesteld, zooals dit op oude- jaaravond betaamt, sloeg het uur van scheiden. Muzikale rondwandeling. Na een paar dagen rust heeft Zaterdag namiddag Werkmans Wilskracht" de ge heele stad deelgenoote gemaakt van haar jubileumfeestelijkheden, waarbij moeder natuur haar zeer ter wille is geweest. Voor dezen middag stond een muzikale rond wandeling door de stad op het program ma, waarvoor een Zaterdagnamiddag zich zoo uitnemend leent, omdat dan velen er getuige van kunnen zijn, mits het weer goed is en dat kon moeilijk beter geweest zijn. In hun mooie uniformen, glanzend m den frissehen gloed van het nieuwe, stelden de leden zich voor de Stadsgehoorzaal op, het pas aangeboden vaandel met de eeretee- kenen omhangen, vooruit gedragen, onder het spelen van opge'wekte marschen en niet militaire flinkheid, toog het korps de stad door, omstuwd door duizenden be langstellenden, zoodat het verkeer hier en daar een oogenblik er door werd ge stremd. Voor de woning van mevrouw de wed. Driessen aan de Breestraat werd halt gehouden en liet de muziek zich zoo mogelijk nog krachtiger hooren. Het be stuur werd binnen verzocht; de hoogbe jaarde mevrouw drukte allen Dog persoon lijk de hand. Ook voor de woning van den heer Carl Driessen aan den Hooge- Rijndijk werd een extra fanfare geblazen, die met een bloemenhulde van dezen be schermheer werd beantwoord evenals later op de Heerengraoht bij de wooing van den heer Felix Driessen, waar tevens verver- 6chingen werden aangeboden, zooals trou wens op verschillende andere plaatsen aan den weg. De tocht liep langs Breestraat, Hoogewoerd, Hooge-Rijndijk, tot het In validenhuis, vandaar terug naar de Hooge woerd, Rijnstraat, Nieuwe-Rijn, Hceren- gracht (O.-Z.) Kalvermarkt, Havenplein, Haarlemmerstraat, Morschstraat, Boerhaa- vestraat, Steenstraat. Prinse-ssekade, weder naar het uitgangspunt de Stadsgehoorzaal, wftar de stoet, die nog geen enkel teeken van vermoeidheid vertoonde, werd ont bonden. Wij kunnen dezen optocht het best ka- rak teriseeren door te zeggen dat het een zegetocht is geweest, waardoor de vereeni ging ziob weder een aantal nieuwe vrien den hcoft verworven. Receptie in de Stadsgehoorzaal. Zondagmiddag had de jubileerendo ver eeniging beslag gelegd op den Foyer der Stadsgehoorzaal, die weder rijk versierd was met groen en bloemen, waartusschen de nieuwe banier en de verschillende ca- deaux prijkten Te één uur begon de re ceptie. Het bestuur had achter de bestuurs tafel plaats genomen, de ledeD (al weer in uniform), zaten met hun dames rond tafel tjes in de zaal. Vlak voor de bestuurstafel had de directie van de Leidsche Katoen- fabriek met hun families plaats genomen. De heer Felix Driessen echter was door ongesteldheid verhinderd De verschillende commissies zaten eveneens iü de nabijheid van' het bestuur. Toch bleef er ook nog plaats over voor de personen eü corpora ties die het bestuur kwamen gelukwen- schen en even wildcD pauzeeren. En dat waven er vele. Zonder aanspraak te maken op volledigheid noemen wij hier in de eer- ete plaats besturen of afgevaardigden van zustervereenigingende muziekvereeniging T. D. en die van „De Leidsche *Post", de N.Z.H.T.M het Leidsche Politiemu- ziekgezelschap, het harmoniegezelscbap „Crescendo", „Orpheus" en „St. Mathias te Warmond; de Commissie voor de Volks bijeenkomsten en Swift", terwijl de heer Den Hollander de beste wenschen over bracht van het LSC, de Ver. tot Bevor dering van het Vreemdelingenverkeer, en van het Stedelijk Muziekkorps, Sander's Gemengd Koor zond «een telegram cn Kunst en Vriendschap" een hartelijk schrijven. Vele personen en afgevaardigden lieten het niet alleen bij een kortoren of lange- ren gelukwensch. Wij telden bloemstukken van het oud-lid, den heer Filippo, van een der directeuren den heer F Driessen Jr., van den heer Van Ingen Schenau, van den heer Dik, van den heer Versney en van de Comm v. d. Volksbijeenkomsten, de muziek vereen. C. L„ het Sted. Mu ziekorps, „Orpheus", „Nut en Vermaak" en „St. Mathias", terwijl het Harmoniea- gezelschap „Crescendo" en het Leidsche Politieniuziekgezelschap elk een zilveren lauwerkrans schonken. Een der bescherm heeren de heer Carl Driessen, hield een korte toespraak waarin hij zijn beste wen scheü voor de vereeniging uitsprak, evenals ook de heeren Den Hollander en Van Wa- veren, terwijl ook nog de voorzitter der commissie uit de donateurs, dc heer Van Zijp nog een rede hield, waarin hij allen dank bracht voor het verleenen van daad werkelijken eti geldelijken steun, waar door het mogelijk was dit vijfde lustrum zoo royaal te vieren. Met name noemde hij twee mannen die zich verdienstelijk heb ben gemaakt om iectere week, tijden lang, een dubbeltje van leden en donateurs op te halen, waardoor ten slotte een flink bedrag bijeen kwam. De voorzitter de heer Verver, wiens sprekerstalent evenveel bewondering af dwingt, als zijn organisatievermogen, had voor ieder die de vereen geluk wenschte, een even hartelijk als'passend en dikwijls geestig woord van dank en waardeering. Na afloop werden door den vcrecnigings- photograaf, den heer Geytenbeek een paar kieken gemaakt, één van het muziekkorps en één van het geheele gezelschap midden in de bloemen. Hierna bleef men nog eeni gen tijd gezellig bijeen. Woensdag 23 Febr. geeft het gezelschap een concert, terwijl de feestelijkheden zul len worden besloten met een eere-avond op Zaterdag 28 dezer. CARNAVALSFEEST „NUT EN VERMAAK" Het jaarlijksch festijn een toenemend succes Er is wel geen vereeniging in de Sleutel stad, de 3 Oct.-Vereeniging buiten beschou wing gelaten, welke op een dergelijke populariteit kan bogen als de Muziek- Tooneelvereen. „Nut en Vermaak", die haar leden in breede lagen der burgerij vindt. Deze populariteit manifesteert zich in het uitermate opgewekte vereenigingsleven, waarvan iedere, tooneelavond of feestelijke bijeenkomst getuigt, maar bovenal komt zjj tot uiting in het jaarlijks door het bestuur en de feestcommissie georganiseerde Car navalsfeest. Zij, die mochten meenen, dat alleen de bewoners van de Zuidelijke streken in ons land de kunst verstaan om het carnavals feest te vierén, raden wij in gemoede aan, een volgend jaar eens een kijkje te nemen in de Stads-Gehoorzaal, wanneer daar „N. en V." haar jaarlijksch festijn houdt. En het is opmerkelijk, dat de belang stelling ieder jaar toeneemt. Hadden wij reeds bet vorige jaar gedacht, dat de drukte het hoogtepunt had bereikt, dat er werkelijk geen tien personen meer bij konden, Zaterdagavond is ons de waarheid van het spreekwoord gebleken, dat er veel makke schapen in een hok gaan. Waarmede wij geenszins willen zeggen, dat de bezoekers „schapen" waren de meeste hunner zagen er trouwens •weinig „schap achtig" uit evenmin als wij willen be weren, dat de groote Stadszaal een „hok" zou zijn. Vooral Zaterdagavond vertoonde zij daar mede al heel weinig overeenstemming. De leden zelve hadden voor een keurige en kleurige zaalversiering gezorgd door een groot aantal guirlandes van dennengroen te vervaardigen en op te hangen, waarfcufi- schen de firma De Vries Stevens met kwistige hand honderden en honderden ge kleurde electrische lampjes bevestigde, zoo dat het geheel een alleraardigst effect sor teerde. Ongetwijfeld heeft deze versiering tot Fret welslagen van het feest bijgedragen, want al zou de goede stemming ook wel m een minder gezellig millieu gèheerscht hebben, het zou dan toch geweest zijn als eer. tooneelstuk zonder 'decorum. En het is juist de voortreffelijke stemming, die aan de festiviteiten en in het bijzonder aan de Carnavalsfeesten van „Nut en Ver maak", zulk een geheel apart karakter ver leent. Daar heerscht den geheelen avond een sfeer van prettige ongedwongenheid, welke nochtans nooit de grenzen der wei- gevoeglijkheid overschrijdt, een loon van in tieme gezelligheid, welke men op geen ander feest van dien aard aantreft. Wanneer wij hier eens in het kort de talrijke costuums zouden willen noemen, welke in het bijzonder de aandacht trok ken. dan zou deze lijst heel wat plaats ruimte vergen, zoodat wij zullen volstaan met te zeggen, dat er zeer, zeer veel goeds en origineels te bewonderen viel, waardoor de taak van de jury, evenals 't vorig jaar bestaande uit de heeren W. v. Rossum, du Chattel, Spaargaren en B. de Koning, niet weinig werd verzwaard, temeer niet, waar zij uit niet minder dan ruim 300 nummers, ongeveer vijfhonderd personen omvattende, Q3 bekroningen, had vast te stellen. Uil den aard der zaak verdient het werk van een dusdanige jury waardeering, ongeacht haar beslissingen, doch wanneer wij onze be wondering willen uiten jegens de wijze, waar op de voornoemde jury zich van haar taak gekweten heeft en bij herhaling het bewijs geleverd heeft, daarvoor ten volle berekend te zijn. dan is dit meer dan enkel een beleefdheidsphrase, maar inderdaad gemeend Het gaat niet aan om op deze plaats het resultaat harer werkzaamheden in den vorm van den uitslag weer te geven. Noemen wij slechts de milde schenkers, die de collectie fraaie prijzen, door het bestuur beschikbaar gesteld, uit persoonlijke sympathie jegens de vereeniging aanvulden. Deze waren de hee ren A B. Batenburg. Joh. Geytenbeek, H. W. Hageman, W. F. van Ingen Schenau, R. Komvenberg, J. B. de Minjer, C. Versney, II. W. Nelck, het costuumhuis Erato, de firma s Ritman Co. en Gebrs. Susan en de fabrieken van Odol en Tieleman en Dros. Bovendien stelde de beschermheer der \er- vereeniging, jhr. mr. dr. N. C. de Ge selaar, een zilveren bloemenvaasje beschik baar. Een bijzondere attractie vormde verder nog de uitvoering van het massa-orkest, .onder leiding van Mr. Paul Whiteman en een exhibition van de Black Bottom door leerlingen van een particuliere dansschool te dezer stede. Voor het verdere amusement zorgde een drietal orkesten, terwijl ook in den Foyer de gelegenheid was om een dansje te ma ken. Het was reeds klaarlichten dag, toen de „allerlaatste slotfinale" werd aangekon digd en aan het ge-charleston een einde kwam. Met dat al heeft „Nut en Vermaak" haér goede reputatie op het gebied van organi satie van Carnavalsfeesten op schitterende wijze gehandhaafd. MYSTIEK VAN HET SOEFISME. Zaterdagavond sprak mevr. J. G. van IngenJelgersroa voor een aandachtig ge hoor over de „Mystiek van het Soefisme Spreekster begon met uiteen te zetten dat er maar één mystiek bestaat evenals er één God bestaat. Mystiek is de weg, waar door men de waarheid 4eert kennen; de weg diie gevolgd wordt door alle mystici; noem ze Oostersch of Westersch. Èn die mystiek bestaat daaruit, dat het persoonlijk leven oplost in het ecne alomvattende leven van God. Alle mystici komen tot dat universeele eenheidsbesef. ,,Ik besta niet, gij alleen zijt" is de slotsom waar iedere mysticus toe komt- Mystiek is de kern van de godsdiensten, ei is geen godsdienst denkbaar zonder mystiek; het is het leven gevende element in iedere godsdienst. Het is in dezen tijd dat wederom een poging wordt gedaan om de menschcn tot het be sef te brengen van de mystieke eenheid, welke aan alle godsdiensten ten grondslag ligt. Door de Soefikerk wordt heden luide verkondigd wat door de mystici van allo eeuwen zachtken» gefluisterd werd, n.l de eenheid van alle godsdiensten. In den Soefi-eerécbenst wordt iedere godsdienst opgenomen cn aan den eenen alomtegenwoordigen God wordt onze dank baarheid betuigd voor het Licht van de Waarheid hetwelk in iederen godsdienst in den vorm van wijsheid, mededoogea, reinheid, zelfopoffering of eenheid werd gebracht. Wanneer men den godsdienst van een mysticus onder woorden wil brengen, dan kan men zeggen, dat de godsdienst van den mysticus hieruit bestaat, dat hij God vindt in de diepte van zijn eigen hart. Wat een mysticus in waarheid beleeft kan moeilijk in woorden gezegd worden. Alle beschrijvingen van de ervaringen van een mysticus zijn gebrekkig. Toch bestaat er iets op aarde dat vergeleken kan wor den ,bij het geluk, dat de mysticus beleeft, n.l. de liefde, die men op aarde voor één wezen kaD gevoelen. De mysticus weet, dat God's liefde door de menseken eerst gekend wordt als liefde voor een enkel wezen en daarom spreekt hij, wanneer hij tot de menschen over God spreekt aio over een geliefde cn noemt zich zelf een min7 naar. Het Soefisme wekt de menschen op, we derom de mystiek als richtsnoer *an het leven te kiezen. De Soefi-boodschap werd aan het Westen gebracht door Murshid 1 navat Khan Deze groote mysticus heeft zeventien jaa» lang h^t- Westen doortrok ken, zijn leer van eenheid, liefde en tchoonheid predikend. Hij leeraarde dat leven en godsdienst wederom ►én moeten worden. Het symbool dat bij koos voor zijn boodschap is een hart met vleugels hetwelk ons vertelt dat ieder meDscheJijk hart, of het een zondaar of ceD heilige i&, vleugelen heeft waarop het 6tijgeD kan; waardoor hev wegvliegt uit de beperkin gen en smarten dezer wereld en verzinkt in de oceaan van het eeuwige leven. BINNENLAND. Weer een opzienbarende roofoverval op twee oude menschen. De samenstelling van het Nederlandscb Elftal voor den voetbalwedstrijd tegen België, en van het Zwaluwenelftal. De hockeywedstrijd NederlandBelgië is door de Belgen met 21 gewonnen. BUITENLAND. Ontmoeting tusschen de Poolsche en Duitsche ministers van bnitenl. zaken. Toenemende onrust en verwikkelingen in China. De Deensche litterator Georg Brandes is overleden. CANDIDATEN VAN DE STAATK. GEREF. PARTIJ VOOR DE PROV. STATEN IN GEHEEL ZUID-HOLLAND. Door de Zuid-Holl. Kiesverenigingen dezer partij werd de candidatenlijst voor do verkiezing der Provinciale Staten in den Kieskring Leiden vastgesteld zoóals dezo door de vertrouwenscommissie was opge maakt en luit: 1. A. J. Kersten, Rotterdam (allr.); 2. J. W. v. Houdt, Herkingen (id); 3. G. Bergs- hoeff. Alphen a. d tl.; 4. J. P. Mast. Over- schie; 5. C. II. Overduin, Leiden-, G. J. P. v. d. Haagen, Den Haag; 7. P Zaal Azn., Bodegraven; 8. D. v. Leeuwen, Alphen a. d. Rijn; 9. A. Bac, Bleiswijk; 10. A. Sonne- veldt. Ridderkerk; 11. L. M. Naaktgeboren, Rotterdam; 12. J. v. Noordennen, Giessen- dam; 13. A. v. d. Spek Dzn., Moercapelle. Maandag Maart hoopt onze stadge noot, de heer A. Sirach den dag te herden ken, waarop hij vóór veertig jaar bij de firma Peek en Cloppenburg in dienst trad. Het Sorr. Hbl. van 22 Januari maakt melding van de geheimzinnige verdwijning van Johannes Bentgen. matroos 2de klasse van H. Ms. „Java", 23 Juli 1905 te Leiden geboren. Bentgen was volgens de verklaring zijner superieuren een zeer oppassend man. dia zelden uitging en ook nimmer in slecht ge zelschap, bijvoorbeeld in dat van zedelooze vrouwen werd gezien. Het is dus niet aan te nemen, dat hij in een kampong is ver zeild geraakt en daar gebleven is, zooals wel eens vaker met zeelieden het geval is. De Fordfabrieken hebben zich een re putatie verworven door hun bij uitstek doel matige. inrichting en in dit opzicht betoont de N.V. Automobiel- en Motorhandel liet Motorhuis" zich een waardig vertegenwoor diger. In de laatste jaren onderging de zaak reeds meerdere uitbreidingen en de aanbouw van de groote garage is nog van betrekkelijk recenten datum. En thans weer wordt onze aandacht gevestigd op de verbouwing van het perceel Morschsingel la tot werkplaals, waardoor die aan den Rijnsburgersingel zal komen te vervallen en benut zal worden als expositieruimte. De nieuwe werkplaals tot een totaal op pervlakte van 370 M2 bestaat uil een gene rale werkplaats, waar alle mogelijke repara tion worden uitgevoerd en een kleine, spe ciaal voor het fijne werk. De gcheele verbou wing staat in het teeken van Fords lijfspreuk „Service", welke in het geheele systeem is doorgevoerd. Door gebruikmaking van de nieuwste Amerikaansche gereedschappen kunnen thans alle reparaliën onder eigen beheer en lot op 0,0005 inch nauwkeurig worden uitgevoerd. Door specialisatie van hel in het bedrijf werkzame personeel worden 'de be stellingen met den grootst mogelijken spoed verricht. Voorts vinden wij in het gebouw, dal door de firma de Vries en Stevens van een centrale verwarmingsinslallalie voorzien weïd nog een apart onderdeden- en banden magazijn. kantoren voor personeel en direc tie, enz. De verbouwing kwam (ot stand onder lei ding van het architectenbureau Kraan, Groenewegen en Venvijs; de heer Schippers uit Oegstgeest verzorgde het schilderwerk. Ten nadeele van P. B. en mej. J. C. v. d. A. zijn twee rijwielen ontvreemd, welke zij onbeheerd in een tuin aan de Oegstgees- terlaan hadden. achtergelaten. A R. deed bij de politie aangifte, dat Vrijdagavond uit zijn auto, staande in een tuin aan den Witte Singel, een reisdeken is ontvreemd. Zaterdagnamiddag om halfzcs had tegenover het postkantoor een aanrijding plaats tusehen den tram bestuurd door den wagenbestuurder R. en een langs hel trob toir aldaar stilstaandeTuxe auto van dr M. alhier Zoowol tram als auto liepen eenigc schade op. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in de afgeloopen week opgenomen 276 vol wassenen en 12 kinderen, in totaal 288 oe?- sonen.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1