Mijnhardt's tabletti PRIMA ANTHRACIETSOORTEN TWEEDE KAMER. Hoest-, Keelpijn-, Zenuw-, Laxeer-, Hoofdpijn-, Kiespijn-, Staal-, Maag- RADIO-PROGRAMMA SCHEEPSTIJDINGEN. FAILLISSEMENTEN, De ministers zijn van oordeel, dat me dici, die van hun diploma gebruik maken om de onbevoegdheid van kwakzalvers te dekken, althans onder bepaalde omstan digheden, zullen zijn binnen het bereik van het ontwerp. Nadere overweging heeft ertoe geleid, dat telkens wanneer het gaat om diep in grijpende maatregelen als oplegging van koete, schorsing en ontzegging van de be- voedheid de praktijk uit te oefenen, het laatste woord moet zijn aan een rechte'ijlt college Daarom is in art. 7 een beroep op een gerechtshoi alsnog mogelijk gemaakt. De vraag of het niet wenschelijk is, da' de leden van de voorgestelde colleges wor den bezoldigd, wordt voorhands ontkennend beantwoord. DE WIJZIGING TAN DE DRANKWET. Actie van winkeliers. Onder voorzitterschap van den heer F. Engers S. V.zn. uit Groningen is gistermid dag te Amsterdam een vergadering gehou den van een groot aantal vertegenwoordi gers van groote en kleine winkelmaatschap- pijen en ondernemingen uit vele plaatsen in ons land. ter bespreking van de voorgestelde ■wijziging van de drankwet. Voornamelijk werd besproken de door de regeering voor gestelde wijziging van de art 35 en 54 van de drankwet, beoogende een verbod van verkoop van zwak alcoholhoudende dran ken twijnen en vruchtenwijn) in kruide nierswinkels. In de vergadering weid vooral gewezen op het groote nadeel dat aan den Nederlandschen kruideniershandel, omvat tende een groot aarttal handelsdrijvenden, welke reeds vele jaren in den verkoop van bovengenoemde artikelen, een bestaan von den, en welke zich door het voorontwerp van wet in dat bedrijf ernstig geschaad zien, wordt toegelicht, terwijl met de voor gestelde wijziging niets anders wordt be reikt dan verplaatsing van den verkoop. Be treurd werd, dat de minister van arbeid een zoo belangrijke groep van belanghebbenden bij den verkoop dezer artikelen niet om ad vies heeft gevraagd en tot nu toe zelfs deze belanghebbenden builen beschouwing schijnt te hebben gelaten. De vergadering benoemde een commissie van advies om <Je belangen van den handel in kruidenierswaren te behartigen en de noodige stappen bij de regeering te doen. Deze commissie bestaat uit de heeren F. En gers. Groningen. J Zijlstra Hzn., Amster dam. secretaris, G. Heyn, Zaandam, G. van den Burgh, Rotterdam en P. Hustinx. Maas tricht. MARGARINE. De minister van Binnenl. Zaken en Land bouw heeft de ministerieele beschikking van 29 Juli 1902, later gewijzigd, houdende, met intrekking van vroegere beschikkingen, nadere uilvoering van art. 11. derde lid, juncto art. 7, 1ste lid, der Boterwet, gewij zigd als volgt: 1. het bepaalde sub g van 4 wordt ver vangen door: g. op verpakkingen van margarine, be stemd voor Noorwegen, mogen in plaats van het woord -Margarine" de aanduidingen „Margarin" en ,.Ulen!andsk" worden ge bezigd; voor deze aanduidingen, welke in een omlijning mogen worden geplaatst, is af wijking geoorloofd van den vorm en de af metingen in 1 dezer beschikking ten op zichte van het woord „Margarine" bepaald: vrijheid wordt gelaten, wat betreft het aantal malen, dat de aanduidingen worde* aangebracht; 2. het bepaald^ sub jll van 4 wordt vervangen door: jn. op verpakkingen van margarine, be stemd voor IJsland mogen in plaats van het woord .-Margarine" de aanduidingen „Margarin" of „Smjörliki" en „Utlent" wor den aangebracht; 3. achter het bepaalde sub jlll van 4 Wordt het volgende toegevoegd: jIV op verpakkingen van margarine, be stemd voor Estland, mag in plaats van het woord „Margarine" de aanduiding „Margu- Jü" en/of ,-Kunstvui" worden gebezigd Ook voor IJsland en Estland is afwijking geoorloofd van vorm en afmetingen van bet woord margarine. DE INTERNATIONALE TELEGRAFISTEN WEDSTRIJD TE COMO. De deelneming van Nederland Door den heer Van Braambeek zijn aan den Minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld: 1. Weel de Minister, dat het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie een uitnocdi- ging van de Italiaansche Regeering heeft ontvangen om het Nederlandsch personeel te doen deelnemen aan een internationalen lelegrafisbr.wedsirijd te Como? 2. Weel de Minister, dat de kerkelijke, neutrale en moderne bonden in Nederland besloten hebben zich van elke meiewer king aan dezen wedstrijd te onthouden en hun leden zullen opwekken eveneens zoo te handelen op grond van het feit. dal door de maatregelen der Italiaansche regeering hel personeel in Staatsdienst en den overi gen arbeiders elke vrijheid tol deelneming aan de arbeidersbeweging is ontnomen? 3 Zoo ja. acht de Minister het dan niet gewenscht dat ook de regeering haar mede werking in dezen niel verleent, door bet treffen van bijzondere maatregelen? BELASTINGBETALING OP POSTKANTOREN. Zijn wij wel ingelicht zegt het Hbld." dan heeft het welslagen van de proet. die in de provincie Noord Holland (uitgezonderd het Gooi) genomen is met belastingbetaling op de postkantoren, geleid lot de ernstige over weging. de gelegenheid daartoe in hel ge- heele land open te steller van 1 Juli af. GEORGANISEERD OVERLEG ARBEIDERS STAATSBOSCHBEHHER. In de vergadering van de Bijzondere Com missie voor Georganiseerd Overleg in zaken, rakende de arbeiders bij het Staatsboseh- beheer, werd aan de orde gesteld de vraag, in hoeverre hel noodzakelijk is, dat aan de vaste, de losvaste (de z.g. pensioengerech tigde niet-vaste) en de losse arbeiders bij het Staatsboschbeheer een toonsverhooging worde toegekend, alsmede in hoeverre het mogelijk is de loonen van deze arbeiders gelijk te stellen met die van de overige in dienst van het Rijk zijnde vaste en tijde lijke werklieden. Tot overeenstemming kon niet worden gekomen, van de zijde van het Staatsboschbeheer werd voor een algemeene toonsverhooging niet gevoeld, daar men overtuigd is,, dat de loonen, die in de ver schillende streken in verband met den plaatselijken loonstandaard zijn geregeld, aan den hoogen kant zijn. Mocht evenwel blijken, dat in bepaalde beheersonderdee- len de loonen tengevolge van het rijzen van den plaatselijken loonstandaard te laag zijn waaromtrent alsdan van de leden, die deze zaak aanhangig hebben gemaakt be richt tegemoet wordt gezien dan zal de directie van het Staatsboschbeheer een loonsverhooging in overweging nemen. Voorls kwamen ter sprake de pensioen gerechtigde niet-vasle arbeiders Men ge voelt er algemeen voor om te trachten deze gr,,ep zij het ook geleidelijk op te heffen Over de wijze, waarop en de vraag, in hoever zulks mogelijk zou zijn, za) de directie van het Staatsboschbeheer een onderzoek instellen. Op verzoek van een der leden werd voorts een bespreking gehouden over de vraag, of aan de arbeiders op Staatskosten alle ge reedschappen, die bij het werk noodig zijn, zouden kunnen worden verstrekt. Na ge- dacbtenwisseiing was men algemeen van meening, dat de bestaande toestand kan worden gehandhaafd. ijmuidens visscherubedrijf. De drie samenwerkende organisaties in het visscherijbedrijf te IJmuiden, n.l. de Centrale Bond van Transportarbeiders, de Chr. Zeeliedenbond en de Ned Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders, heb ben zich thans neergelegd bij het te stich ten Fonds voor sociale voorzieningen, zoo als dit door de IJmuider Federatie voorge steld en door de beide reedersvereenigingen aanvaard was. Thans worden voorberei dingen getroffen voor de stichting van het Fonds. („Tel.") De heer J. H. Schutter is voornemens, tegen 1 April ontslag te vragen als burge meester van Oldekerk, welke functie hij bij na 35 jaar heeft vervuld. Tot penningmeester der sanatoria Hoog Laren en Hoog-Blaricum is benoemd mr. L. van Cranenburgh. De Vereeniging van administratieve hoofden van ziekeninrichtingen heeft dezer dagen onder leiding van den heer H. A. F. Könings te 's-Gravenhage hare jaarlijksche algemeene vergadering gehouden in het Jaarbeursgebouw te Utrecht. In de vacature ontstaan door het uit treden van den heer H. H Maas Leiden, werd voorzien door benoeming van den heer L. Hes Jzn.- Apeldoorn; de heer A. J. v. Hiele, Oegslgeest werd bij acclamatie herkozen. De heer J. Vegter, administrateur van het Ziekenhuis te Semarang hield 'een causerie over het Ziekenhuiswezen in Ned.-Indië. RECLAME. RECLAME. Firma Wed. E J. WIJNTJES Zoon HAVEN 14. 6791 TELEK. (Zitting van gisteren). De VOORZITTER deelt mede, dat be noemd zijn tot voorzitters der afdeelingen de heereD Heemskerk, dr. De Visser, Al- barda, Droogleever Fortuyn en Nolens en tot on der-voorzitter de heeren v. Sasse v. Ysselt, Beumer, Sannea. Aalberse en Smeenk. interpellatie.de visser. De VOORZITTER stelt voor, de inter pellatie De Visser over de vervolging en veroordeeling van Indische communisten toe te staan. De heer JOEKES (V.-D.) hoopt, dat wat het tijdstip betreft, waarop de interpel latie zal worden gehouden, er rekening mee zal worden gehouden, dat thans nog niet alle gegevens zijn ontvangen, om een vruchtbaar debat mogelijk te maken. De interpellatie wordt toegestaan, even als die van den heer De Visser over het zenden van de Sumatra naar Shanghai. UITBREIDING VAN HAARLEM. Bij de voortzetting van de behandeling van het ontwerp tot wijziging der gemeen te Haarlem, zet de heer Kan, Minister van Binnenlandscbe Zaken, zijn rede voort. Hij betoogt., dat het plaatselijk belang moet wijken voor het algemeen belang. Wel is dit laatste begrip rekbaar, maar voor- opgèsteld dient hier te worden, dat Haar lem, zoo dit ontwerp niet wordt aangeno men, ingesloten blijft en op den duur finan cieel behoeftig dreigt te worden Een an dere weg dan deze is niet mogelijk Na tuurlijk heeft spr. het middel vaD gemeen telijke samenwerking overwogen. Hij ge looft echter niet, dat door zulke samen werking annexatie overbodig zou worden. De minister staat er sceptisch tegenover, temeer, nu hij heeft nagegaan, hoe dat middel m het buitenland werkt. Wat b-v. Brussel hotvoft, dat zoo vaak als voorbeeld wordt aan^haald, is de toestand Diet zoo gunstig T<- hoog gespannen verwachtingen mag mer «lus van zulk een rainenwerking niet kocvFpren. Eerbi^^ing van het historisch gewoT- dene kor? minister niet van standpunt veran'deren. Het historische Heem- Billijk en goed zijn Mijnhardt'9 Geneesmiddelen. Ze worden bereid in eigen fabriek onder toezicht van een Apoi stede, van onder Pierson, was heel andera dan het tegenwoordige. Echter wil spr ook niet verder gaan dan thans is voorge eteld en strikt noodzakelijk is. De voor stellen vormen één organisch geheel, men kan ze niet splitsen. Het gaat niet aan, Haarlem met kwade posten te belasten en het de goede te ont houden. Wanneer menschen onder den rook van een groote stad gaan wonen, evea over de grens, wekt dat zóó sterk den in druk, dat zij wel van de groote stad willen profiteeren, maar niet willen meebetalen, dat spr. er niets onbillijks in ziet, deze he den ook aan te slaan in belastingen van de groote stad Het staat wel vast, dat Heemstede het leeuwenaandeel zal krijgen van het bedrag, dat als schadevergoeding zal worden vastgesteld. Volgens bereke ning van Ged. Staten zal aan Bloemendaal nog 105 H.A. bouwterrein gelaten worden, benevens 85 H.A bollenland. Spr. heeft het volle vertrouwen in ti* toekomst van Haarlem, mits het de gele genheid niet worde onthouden, zich te ont wikkelen. De algemeene beschouwingen over het ontwerp worden gesloten. Namens de commissie van rapporteurs veidedigt de heer BEUMER (A.-R.) een amendement om de grens op verschillende punten te wijzigen. De bedoeling is z.i. niet anders dan een technische verbetering aan te brengen. De heer BOISSEVAIN (V.-B.) betoogt bij het betreffende artikel, dat Heem stede door het verlies van het te annexee- ren gedeelte zal worden teruggebracht tot de positie van een plattelandsgemeente, ook in financieel opzicht. Spr. zal tegen het artikel stemmen. De heer GERHARD (S.-D.) verklaart zich tegen het amendement, dat de meest kapitaalkrachtigen buiten de annexatie houdt. De heer BOMANS (R.-K.) betoogt, dat wat met deze grenswijziging geboden wordt zoo feitelijk onvoldoende is, dat het mini male recht in onrecht wordt veranderd, als er iets van teruggenomen wordt. De voorgestelde grenslijn is door Ged. Staten vastgesteld na jaren overwegen. Daaraan moet nu niet getornd worden. De heer KETELAAR (V.-D.) begrijp? dat men tegen het artikel stemt, omdat men Heemstede intact wil laten Dat kan hij ook beoordeelen, doch niet de al of niet juistheid der gestelde grenzen. Hij moet afgaan op het gezag van Ged. Staten. Er is geen aanleiding, meer vertrouwen te 6tellem in de commissie van rapporteurs dan in het college van Ged. Staten van Noord-Holland. De heer v. d. HEUVEL (A.-R.) was oorspronkelijk niet van plan om het woord te voeren omdat hij in één der gemeenten, bij de annexatie betrokken, woont. Hij wenscht echter tegen te spreken de gedach te, die gewekt is, alsof het amendement van de commissie van rapporteurs ten üoel heeft, eenige belastingbetalers buiten de grens van Haarlem te houden. De eenige bedoeling is, natuurlijke grenzen vast te stellen. De heer KORTENHORST (R.-K.) acht het artikel 3, dat een stuk van Heemstede afneemt, onbillijk en onrechtvaardig te genover deze plaats. Waarom moet Heem stede het gelag betalen 1 Spr. heeft den indruk, dat het hier een centenkwestie geldt. Minister KAN kan niet ontkennen, dat hij oorspronkelijk veel gevoeld heeft voor de natuurlijke grenzen, die de commissie van rapporteurs wil stellen. Ged. Staten hebben deze kwestie echter nauwkeurig onderzocht, doch blijven een andere be grenzing, dan door hun college aangege ven, ten zeerste ontraden. Spr. kan dan ook de Kamer niet aanraden, het amende ment aan te nemen. Het amendement van de commissie van rapporteurs wordt verworpen met 65«34 stemmen. Artikel 8 wordt aangenomen bij zitten en opstaan. De heer GERHARD (S.-D.) Bcht een amendement toe om wat het wachtgeld be treft, de bepalingen ook te doen gelden voor tijdelijke ambtenaren, die reeds 3 ja ren tijdelijk in dienst der gemeente zijn. (in het ontwerp is die termijn gesteld op 10 jaren). Minister KAN acht het wenschelijker, deze bepaling te doen aansluiten bij het algemeen beginsel der wetgeving, dat voor dien termijn 10 jaren stelt. Het amendement wordt verworpen met 01—26 stemmen. Het wetsontwerp wordt aangenomen met 55 tegen 34 stemmen, UITBREIDING VAN BREDA. Aan de orde is het wetsontwerp betreffen de de uitbreiding van Breda. De heer v. RAPPARD (V.B.) gaat van het standpunt uit, dat Breda uitbreiding noodig heeft. Het treft echter bijzonder, dat men veel verder is gegaan, dan noodzakelijk is. Volgens spr. kan Breda volstaan met an nexatie van den Belcrumpolder, waar marktterrein te vinden is en genoeg arbei derswoningen kunnen worden gebouwd. Het schijnt niet noodig. gedeelten van Princen- hage en Teteringen te annexeeren. Door de annexeering zal in Princenhage de belasting 31/3 maal zoo groot worden als nu het geval is. Dat het gros der inwoners van Princen hage zou wenschen, geannexeerd te worden, is niet juist De meesten. die een request teekenden, meenden, hun handteekening voor wegenverbetering te zetten. Spr. is er van overtuigd, dat dit ontwerp geen meerderheid zou vinden, als alle Ka merleden te Breda waren wezen kijken. Zoo wordt met het Oranjepark een grond gean- j nexeerd, die niet eens voor bouwgrond ge schikt is. §Pr. zal met een motie trachten, althans eenige complexen buiten de an nexatie te houden, doch zal eerst het ant woord van den minister afwachten. De heer v. d. HEUVEL (A.R.) meent, dat de regeering voor een algemeen belang in ziet, wat feitelijk alleen een belang van Breda is. Het is geen algemeen belang, dat een stad zich steeds uitbreidt Het kan het land niet interesseeren, hoe veel inwoners Breda heeft De aanneming van dit ontwerp zal veel meer grensmoeilijk- heden opleveren dan er thans zijn. De mi nister zegt, dat administratief bijeengebracht moet worden, wat maatschappelijk bij el kaar hoort. Maar wat moet onder dat „maat schappelijk" verstaan worden? Van alle ar gumenten, die de minister aanvoert, acht spr. het eenig juiste, dat Breda een grooter politiekorps noodig heeft, dan de bebouwde kom zou eischen. Doch hiertegenover staat toch het voordeel, dat vooral de midden stand heeft van de omliggende landelijke gemeenten. De bestaansmogelijkheid van Princenhage wordt door dit ontwerp ten zeerste aange tast. daar het zijn bestbevolkte deel verliest en niets zal overhouden dan arme zandboe ren en tuinders. Bij een slecht tuinbouwjaar zal deze gemeente haar financieele huishou ding niet in orde kunnen houden. Met Teteringen staat het nog veel slech ter. De gemeente wordt kunstmatig arm lastig gemaakt. Schadeloosstelling kan hier niet helpen. Maar ook voor Breda zelf is de annexatie een gevaar. Het moeten beharti gen van allerlei belangen in de buitenge meenten wordt voor Breda een strop. Vele belastingbetalers zullen uit Breda vertrek ken naar Ginneken. Ten slotte ziet spr. in de annexatie een nadeel voor de geheele streek. Hij hoopt, dat de Kamer het ontwerp zal verwerpen. De heer ARTS (R.K. y.P) geeft toe. dat Breda uitbreiding noodig heeft, doch het komt hem voor, dat hier de juiste weg niet is gekozen. De cijfers toonen wel aan, dat na de annexatie Princenhage en Teteringen als gemeenten hun bestaansrecht zullen hebben verloren. Teteringen zal zelfs bijna 75 pet. van zijn inwoners verliezen. Dat het algemeen belang hier aanwezig is, moet worden ontkend. Deze annexatie, die rust zou moeten brengen, bevredigt Breda in 't geheel niet en wordt slechts als een eerste stap beschouwd tot een veel grootere an nexatie. De laatste jaren is het gewestelijk uitbreidingsplan voor de Baronie steeds meer op den voorgrond getreden. Waarom kan niet gewacht worden op het rapport van de Commissie voor de Gewestelijke plannen en nu zoo'n haast gemaakt? Voor het ge westelijk uitbreidingsplan gevoelt spr. veel meer dan voor deze annexatie, waartoe hij niet zal meewerken. De heer v. RIJZEWIJK (R.K.) zegt, dat in 't algemeen een annexatie slechts mag plaats hebben bij medewerking van de be trokken gemeenten. Hier is zelfs van een medewerking van Breda niets bekend. Dit ontwerp gaat spr. veel te ver en maakt het voortbestaan van Teteringen en Princen hage vrijwel onmogelijk. Hoe denkt de mi nister over intrekking van dit ontwerp, ten einde deze gemeenten beter in de gelegen heid te stellen, hun bezwaren kenbaar te maken, ten einde daarmede meer rekening te houden? De heer VOS (R.K.) is voorstander van het ontwerp, doch hoopt, dat Teteringen een flinke schadevergoeding zal ontvangen. De heer LANGMAN (C.H.) heeft verschei dene bezwaren. Hij meent, dat, nu Teterin gen en Princenhage zoo zijn uitgebreid, het het niet aangaat, van deze gemeenten plot seling een stuk af te nemen en hen 40 a 50" jaren terug te zetten. Spr. vraagt of de minister zich niet te een zijdig heeft laten voorlichten door het be stuur van Breda en daardoor verwaarloosd heeft de voorlichting der andere gemeenten. De heer DROP (S D.) wijst op de actie van het anti-annexatie-comilé, dat zich z. i. heeft druk gemaakt om belangen van kleine groe pen der bevolking. Met de argumenten van dat comité dient men dan ook voorzichtig te zijn. Spr. weerlegt die uitvoerig en breekt tegen 6 uur zijn rede af, om die heden voort te zetten. EEN VERZOEK. Het anti-annexatie-comité te Breda heeft telegrafisch aan de Tweede Kamer-verzocht, de anhexatie ten behoeve van Breda te be perken tot den Belcrumpolder. MORGEN GEEN OPENBARE VERGADERING. In verband met het besluit van de Cen trale afdeeling der Tweede Kamer, om a.s. Vrijdagmiddag een aantal ontwerpen in de afdeelingen te doen onderzoeken, zal dien dag geen openbare vergadering worden ge houden. voor vrijdag 13 fsbruarl Hilversum (1060 M.). 12 u.: Politieber. 56.45: Concert door hei H. D. O -orkest Dick Weiman, bariton. 6.457.45: Fran- sche les voor beginners en meergevorder den. 7.45: Politieber. 8.10: Les van wege het onderwijsfonds v. d. binrenvaart door den heer M. Braam, over: Het binnen- aanvaringsreglement 8 35: Concert voor 2 vleugels, door August Leopolder en Otto A de Graef. 9 15' Populair concert door hel H. D. O -orkest, o. I. v. Nico Treep. 10 uur: Persher. Davenlry (1G00 M). 11.20—12.50: Daventry-kwartet en solisten (contra-alt. bariton, piano). 12.50: Orgelconcert van de St Bololphs-kerk. 1.202 20: Lunch- muziek. 3.36: Voorlezing: Emmi._| Fransche les. 4.05: Concert, li. bert, viool. E. Bariletl en R. Robe piano. Werken van Mozart. 5.06: muziek. 6.35: Kinderuurtje. Proza- en poëzie-wedstrijd. Orkeslrrt 6.50: Tijdsein, weerber., nieuws. j] Orkestconcert. 7.20: B. B. C.-m criliek. 7.35: Pianosonates van 7.45: Lezing: The small house of] day. 8.05 Violet Loraine, de bet revuester in haar laatste successen. j Gloucester Orpheus society conceit Smith, bariton en orkest. 9.20: Tiji weerber., nieuws. 9.3511.20: J Jim", romantische radioschets van 1. rad. 11.2012.20: Dansmuziek Paris, „Radio-Paris" (1750 M.). 11.20: Nieuws en muziek 12.50-1 Concert. Orkest Gayina. Mme. Dan zang. 5.055.55: Concert. Declaim zang en piano- en vioolmuziek. 9j 11.20: Concert. Gedichten, tooneel-trag ten, romantische muziek. Langenberg (469 M.). 10.2011 Orkestconcert. 12.501.50: Orkest eert 4205.15: Orkestconcert. 9.20' Concert. Mandolinegez. W. beek, liedjes bij de luit. 9.30—11 Dansmuziek uit café Corso. Königswusterhausen (1300 M.J. I 7.05: Lezingen en lessen. 7.30: Opernball", kom. opera in 8 aclen Heuberger. 9.5011.50: Dansnrn Jazz-Symphonie-orkest Formiggini. Hamburg (394.7 M.). 1.25—2.10: mermuziek. 3.354.20: Populaire I* 4.20—5.15: Kinderconcert. 7: 11.10: „Klaus Knipphoff", toonee! Daarna dansmuziek. Brussel (509 M.) en Antwerpen (266 7.50: De Radio-Courant. 8.20—11 Galaconcert. Versterkt orkest; solisten. ROTTERDAMSCHE LLOTD. INSULINDE, 16 Febr. van Batavia R'dam. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. RIJNDAM. 16 Febr. van Triëst te Mi! BURGERDIJK, 15 Febr. van R'bi New York. MAASDAM, R'dam n. New Orieani.i 16 Febr. Vlissingen, naar Antwerpen. STOOMV-MAATSCH. „OCEAAN" STENTOR, 14 Febr. van Penang Batavia. SARPEDON, 15 Femr. van Slngaponi R'dam. ROTTERDAM—ZDID-AMERBA-LUI WAALDIJK, thuisreis, 12 Febr. Ie Sa ALUDRA, 15 Febr. van B. Aires R'dam. ALWAKI, thuisreis, 15 Febr. van Palmas. HOLLANDOOST-AZlE-LUN. OLDEKERK, 15 Febr. van R'dam t( H burg. HOLLAND—BRITSCH-INDIÊ LUI IJSELKERK, uitreis, 15 Febr. van I goon. BOVENKERK, 18 Febr. van R'dï Hamburg. HOLLAND—APRIKA-LIJlt. SPRINGFONTEIN, uitreis, 15 Febr Zanzibar. JAGERSFONTEIN, 16 Febr. van O.i te R dam. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAIff REMBRANDT, thuisreis, 17 Febr. S lombo verwacht. P. C HOOFT, thuisreis, 18 Febr. t verwacht. KON. NED. STOOMBOOT-BU' HEBE, arr. 16 Febr. te Barcelona ORPHEUS, arr. 16 Febr. te Passat» VAN RENSSELAER, W. Indië n. i pass. 16 Febr Flores. MARIE LEONHARDT, 15 Febr. Smyrna n. Konstanlinopel. HANS ARP, 16 Febr. te Bremen. COMMEWIJNE, uitreis, 17 Febr. deira verwacht. ZEUS, 16 Febr. van Griekenland Ie KONINKLIJKE HOLL LLOTD. GAASTERLAND, thuisreis, pass. 15' Las Palmas. DIVERSE STOOMVAARTBERICHIÖ CALLISTO, Jacksonville n. Lont» 15 Febr bij Dungeness geankerd. COLYTTO. R dam n. B. Aires, C*-" Febr Fernando Noronha. NOORD, Almeria n. R'dam, pass- Finislerre. SASSENHEIM, 15 Febr. van Vila vannah. VREDENBURG, Melllla n.—V* Febr. Sagres. Uitgesproken: Adam Griekepoor, arbeider te H^' mermeer, Nieuw-Vennep, Hoofd**? R.-c. mr G Sluis. Cur. mr. f. A W te Haarlem. Opgeheven wegens gebrek tief A. van der Groef, te Nieu*™ H a a r I emm e r meer. A. Onkenhout, te Haarlen

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6