Leidsche Begrafenis-Onderneming UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. ingediend hebben. Het resultaat van die wet zou zijn, dat van 't oogenblik. dat het aantal stakers groot genoeg wordt, de staking cn- wetlig worden zou. Hoggs, de minister van Justitie, ant woordde namens de regeering en verweet aan de arbeiderspartij, dat zij de voorstallen veroordeelt alvorens te weten wat zij zullen zijn. Hij baalde verklaringen aan van ze kere arbeidersvertegenwoordigers, die, zeide hij, bewijzen, dat een verantwoordelijke sectie der vakvereenigingsleiders 'n nieuwe algemeene staking voorbereidt en aanbe veelt Elke regeering zou een zware ver antwoordelijkheid op zich laden indien zij toestond, dat deze voorbereiding voortgang heeft en geen toebereidselen trof om deze beweging aan te pakken of ze den kop in te drukken. Het Lagerhuis verwierp ten slotte het amendement der arbeiderspartij met 313 tegen 135 steramen en keurde dan het adres van antwoord op de troonrede goed. In het Lagerhuis werd een reeks vragen gesteld over de betrekkingen met Rusland. Een dezer vragen was of er nota's gewis seld waren tusschen het Foreign Office en Rusland over de kweslie van China. Locker Lampson, de onderstaatssecretaris van bui- tenlandsche zaken, antwoordde ontkennend. Een conservatief vroeg om een uiteen zetting van den tegen woord i gen toestand tusschen Engeland en Rusland wat de Rus sische verplichting aangaat, onder de han- deslovereenkomst, om zich van vijandige propaganda te onthouden. Locker Lampson antwoordde, dat er geen wijziging is in getreden sedert de toestand vóór het laatst in het Lagerhuis besproken is. De regee ring houdt echter de kwestie in overweging. Er bestaan echter overvloedige bewijzen van Sovjet-propaganda tegen Engeland en hij heeft vaak tegenover den sovjet-ver tegenwoordiger geklaagd over dergelijke in breuken op de handelsovereenkomst. HONGARIJE. De koningskwestie. De Hongaarsche minister-president graaf Bethlen heeft in een rede over het konings- vraagstuk eT op gewezen, dat een oplossing daarvan op het oogenblik niet mogelijk is, daar Hongarije door het buitenland gebon den is en niet zelfstandig kan handelen. De republikeinsche staatsvorm wordt door Hongarije niet aanvaard, aangezien onder een republikeinsch stelsel de politieke ver warring in Hongarije eeuwig zou blijven bestaan. POLEN. Crisis vermeden. Het conflict tus9chen den Landdag en de regeering is door wederzijdsche concessies bijgelegd. Zonder wezenlijke veranderingen in den oorspronkelijken tekst is de begroo ting aangenomen Hiermech is de budget zitting afgeloopen. De Sejm is op reces. VEREENIGDE STATEN. Credieten voor deelneming te Geneve. De commissie van buitenlandsche zaken van het Huis van Afgevaardigden heeft een wetsontwerp goedgekeurd, waarvoor een crediet van 75.000 dollar aangewezen wordt op verzoek van Coolidge, voor verdere deel neming der Ver. Staten aan de ontwape ningsconferentie te Genève. De commissie beraadslaagde over de wenschelijkheid om de beperking van het aantal kruisers, tor pedojagers en duikbooten op de agenda der conferentie te plaatsen, doch nam geen be sluit. CHINA. Geen overeenkemst tusschen Engeland en Kanton De strijd der generaals. De overeenkomst tusschen Tsjen en O'Malley is niet onderteekend. Men meent, dat de onderhandelingen tusschen Enge land en de regeenng van Kanton daarmee definitief afgebroken zijn. De eerste Chineesche gedelegeerde van den Volkenbond, Sjaog-sin-Goe, heeft aan vertegenwoordigers van de pers een ma nifest overhandigd, als antwoord op het Britsche memorandum. Hierin wordt ge protesteerd tegen het zenden van Britsche troepen naar China; voorts wordt hierin de verklaring afgelegd, dat hoewel het de schijn heeft, dat de Chineezen onderling geschillen hebben, zij toch, practiscb ge sproken, allen één standpunt zijn toege daan ten aanzien van de kwesties, betrek king hebbende op de souvereiniteit en het status quo van China. De legers van de oude tegenstanders Tsjangtsolin en Woe-pei-foe zijn met el kaar slaags geraakt. Als gevolg daarvan zou een nieuwe groepeering der Chinee sche generaals mogelijk zijn. De troepen van Tsjang trokken door Honan om de Kantonneezen uit Hankou te kunnen jagen. Zij werden toen door troe pen van Woe aangevallen. De EngelscheD hebben reeds 770.000 p.st. besteed voor de uitzending van troepen naar China. BUITENLANDSCH GEMENGD. DOODGESCHOTEN. Volgen9 een bericht uit Madrid is kolonel Olavo, de gewezen Portugeesche minister van oorlog, wegens de rol. die hij in de jongste revolutie in Portugal heeft gespeeld, ingevolge het standrecht doodgeschoten Zijn vrouw heeft zich bij zijn lijk van het leven beroofd. DE GEVAREN VAN EEN SLECHT SCHOOLRAPPORT. Naar de ..Vad." correspondent te Weenen meldt, hadden drie scholieren van de staats school voor vakopleiding, die slechte rap porten gekregen hadden, besloten om het schoolgebouw in de lucht te laten springen met nitinglvcerine dip zij zelf gereed ge maakt hadden. Zij hadden al ernstige toe bereidselen gemaakt, toen hun plan uitlek te. De leider van het trio is de zoon van een gezien schoolhoofd uit de buurt van Weenen. EEN ERNSTIGE BRAND. Zondagnacht is te Petrikan door onbe kende oorzaak de Petrikauer manufactuTen- fabriek afgebrand 400 arbeiders zijn daar door broodeloos geworden. De stoffelijke schade is zeer groot. DE INBRAAK IN DE WEENSGHE UNIVERSITEIT. De daders van de inbraak in de Univer siteit te Weenen zijn gearresteerd. De ge stolen ketenen, waarbij de gouden eereketen van den rector, zijn ongeschonden weer te ruggevonden. MOORD. Te Berlijn Tankow is Zaterdagnacht een 27-jarig dienstmeisje, dat van een feestje huiswaarts keerde op straat door een nog onbekenden dader overvallen, beroofd en vermoord. Het meisje was verloofd en zou weldra huwen om daarna met haar man naar Argentinië te vertrekken. De bruide gom had haar laatste 50 mark gestuurd voor het aanschaffen van een paspoort. De moordenaar ontstal haar dit geld dat het meisje bij zich droeg, haar handtaschje werd een paar 100 meter verder in de straat gevonden. Bij onderzoek bleek het meisje door 8 messteken in hals en kin om het leven te zijn gebracht BOTSING TUSSCHEN TRAM EN AUTO. Bij een botsing tusschen een tram en een auto bij Berlijn zijn verscheidene personen zwaar gewond. EEN BLOEDIGE INBRAAK TE KAIRO. Zondag hoorden voorbijgangers in de Sje- ria Boelak, een van de hoofdstraten van Kaïro, schoten klinken uit een juwelierswin kel. Even later trachtte een Egyptenaar het gebouw te verlaten, door een spiegelruit in te slaan. Onder de toeschouwers bevond zich een speurder, die trachtte den man aan te houden. Deze loste eenige revolverschoten op den politieman en trof hem in den buik en den voet. De speurder schoot ook en trof den Egyptenaar in de hartstreek. Toen de deur van den winkel geopend was, vond men den eigenaar en zijn zoon vermoord door revolverschoten. Er werd een aantal juwee- len vermist, die op den gewonden Egypte naar teruggevonden zijn. EEN GOEDE VERDIENSTE. Antonio Pagluighï, een New-Yorksch orgel draaier. is in Juni 1924 door een vrachtauto overreden en aan de gevolgen gestorven. Zijn weduwe heeft tegen de ijsmaatsehappij, waaraan de auto toebehoorde, een eisch tot schadeloosstelling van 180 000 gulden inge diend. De eisch heeft verschillende instan ties doorloopen en i9 nu bij het Hooggerechts hof te New-York aanhangig Een dochter van der orgeldraaier heeft voor het hof verklaard dat haar vader gemiddeld 35 gulden per dag ophaalde, maar 's Zaterdags en op vacantie- dagen wel gemiddeld 50 gulden. AARDSCHOKKEN IN HERZEGOWINA. Er zijn hevige aardschokken waargeno men, waarvan de haard naar het schijnt in Herzegowina ligt. De aangerichte malerieele schade is aanzienlijk; ook zijn er dooden te betreuren. SNEEUWSTORM IN JAPAN. Door den sneeuwstorm in Japan zijn in de prefectuur Nügata 62 personen gedood. 29 worden vermist en 113 huizen zijn ver woest in Toyama zijn er 400 dooden, 18 ge wonden en 78 huizen verwoest. AUTO-TRANSPORTEN, CREMATIE H. P. H. KEEREWEER TELEFOON S«l LEIDEN 4C30 BODEGRAVEN. De Sts.Crt. bevat de statuten van de N.V. Stoomwasscherij „De Witte Leeuw", alhier. BOSKOOP. Zondag zakten .2 kinderen van den heer S. alhier op de Zijde door het ijs. Door toegeschoten hulp mocht het eerst na heel veel moeite gelukken de twee, die reeds in zinkenden toestand waren, te redden. In de zagerij van den heer G. alhier heeft een ontploffing plaats gehad van een stoomketel. De slag was zoo hevig dat ver schillende ruiten in den omtrek stuk spron gen. Persoonlijke ongelukken hadden echter niet plaats. HAZERSWOUDE. Chr. Oranje-Vereenlging. De Chr Oranje-Vereeniging hield in „Sal- vatori" een goed bezochte jaarvergadering, onder leiding van haar voorzitter den heer B. Offringa. Na opening met gebed door den voorzit ter, en een welkomstwoord tot de aanwezi gen, werd gewezen op het feit dat dit jaar ter gelegenheid van den 18en verjaardag v. H. K. H. Prinses Juliana een standbeeld zal worden onthuld voor Juliana van Stolberg. De secretaris-penningmeester, de beer B. van Elswijk. bracht zijn jaarverslag uit waaruit bleek dat de vereeniging 160 leden telt Zoowel voor 30 April als 31 Augs a.s. zal het bestuur trachten een spreker te doen optreden. Het bopkjaar sloot met pen klein te kort. dal dit jaar wel zal worden gedekt. Tot lid van het besluur werd herkozen de heer B Offringa. Tot afgevaardigden naar de bondsvergadering werden aangewezen de heeren A. van Rijssel en J. Laros. Een commissie werd benoemd tot het organisee- ren van kinderfeesten, waarin zitting krij gen de heeren A. Maaskant. W. Tom, J. Laros en W. van Bockel, terwijl een 5e lid uit het bestuur zitting zal nemen. De heer B. van Elswijk hield een rede over: „Groote mannen en een gebrekkigen regeeringsvorm". Spreker stond 9til bij Prins Maurits, Johan van Oldenbarneveld, en het gebrekkige van de Unie van Utrecht, als grondwet voor de zeven vereenigde Ne derlanden. Teleurstellend wa9 dat het strijkorkest wegens onvoltalligheid niet in de gelegenheid was zich te doen hooren. De heer Jac. van Beek sloot de vergade ring met dankgebed. Burgerlijke Stand. Bevallen: E. H. Bakker, geb. Baak, z. M. A. van der Kley, geb. Westgeest, z. Overleden; A. Pels, 88 jaar, wed. van J. van den Berg Een levenloos geb. kind van J. Slappendel en B. de Kooter J. F. L. van der Werf, zoon van A. v. d. Werf en M. Gregoire, 2 dagen. ROELOFARENDSVEEN. „Liefde voor Harmonie". Maandagavond gaf het muziekgezelschap „Liefde voor Harmonie" alhier een uit voering in de zaal van café Bakker voor zijn eere-leden, begunstigers en donateurs. Om halfacht uur werd de avond geopend met een vroolijke marsch „Op naar het Park". De muzieknummers onder leiding van hun directeur, den heer N. Wagenaar werden goed weergegeven en oogstten lui den bijval bij de aanwezigen. Hierna traden de leden der vereeniging op in een drietal kluchtspelen en eenige voordrachten. Het was voor het eerst sinds jaren, dat de leden zelf het tooneel ver zorgden zonder vreemde hulp. En we kun nen niet anders zeggen dan dat deze proef neming uitstekend is geslaagd. Gezien het aantal jonge krachten werd er bijzonder goed gespeeld en we kunnen niet anders dan wenschen dat de vereeniging op den zelfden voet zal blijven doorgaan, dan zal het succes bij volgende uitvoeringen nog grooter worden. Woensdagavond zal de vereeniging opnieuw een uitvoering geven. We vertrouwen dat Roelofarendsveen en omgeving het muziekgezelschap niet zal teleurstellen door deze gelegenheid te ver zuimen. Men is verzekerd van een genoeg lijken avond, terwijl men tevens de kas van de vereeniging in eigen plaats steunt. WADDINXVEEN. Aangenomen is het beroep naar de Chr. Afg. Gemeente alhier door ds. H. J. Grisnigt uit IJsselmonde. Voor de nieuwe kerk werd in de Geref. Kerk gecollecteerd f 151.45. Gistermorgen is de prijs der volle zoete melk met 1 cent verlaagd en gebracht op 13 cent de liter. Door het gemeentebestuur alhier is toegelaten als volontair ten kantore van den gemeente-ontvanger en de gemeente-bedrij ven, de heer R. Boonstoppel. AALSMEER. Centrale Veiling. In de vergadering van de Centr. Veiling werd, op voorstel van het bestuur, besloten f 1500 bij te dragen aan de inzending plaat selijke bloemen op de Parijsche tentoonstel ling. Mei a.s.; f3000 te teekenen in het waarborgfonds tentoonstelling Aalsmeer, voorjaar 1928, ter gelegenheid van de in wijding van het nieuwe veilingsgebouw; het crediet met 175.000 te verhoogen voor den nieuwbouw. Zondagmorgen zakte een zoontje van P. in het Stommeersweegje door 't ijs. Het ongeval werd opgemerkt en het knaapje kon nog bijtijds gered worden. HAARLEMMERMEER. Schietwedstrijd. Zaterdagmiddag werd in hotel „de Land bouw" te Hoofddorp een groote schietwed strijd gehouden voor de leden van den bij- zonderen vrijwil ligen landstorm in Haarlem mermeer, georganiseerd door de schielcom- missie in overleg met de plaatselijke leiders. De opkomst van Ie leden was schitterend: niet minder dan 200 leden namen deel. De uilslag was als volgt: Hoofdklasse: 1. N. v. d. Eist; 2. J. v. Leeuwen; 3. A. A. Verberne; 4. Th. v. d. Geest; 5. A. P. Biesheuvel; 6. J. de Vries; 7. L. Clemens 8. A. v. d. Maarel; 9. M. B. Benard. Troostprijs J. A. v. Leeuwen. Overgangsklasse: 1. W. M. Roodzant; 2. J. M. v. d Etst; 3. H. J. de Gans; 4. G. v. Huis; 5. M. H. Vastenhout; 6. W. Kranen burg; 7 G. Rip; 8. J. J. Meijer; 9. H J. Treur; 10. A. v. Leeuwen. Troostprijs J. Ma liepaard, P. v. Gent en N A Knibbe. Beginklasse: 1. M. Ie Rijk; 2. P. Bogers; 3 W. v d. Pol; 4. S. Pols; 6. P. v. Dam; 6. H. Dekker; 7. M. Kroon Gzn.; 8. F. Clemens; 9. G. Doppenberg; 10. D. Brouwer; 11. W. J. J. de Groot; 12. J. J. Boelé; 13 H. Verhoog; 14. S. Jongstra; 15. J. C. v. Vliet; 16. M de Hooter; 17. B Grosscurt; IS. J. v. d. Blij; 19. P. M. Biesheuvel; 20. J Parlevliet. 21. H. Verkuijl; 22. Joh. Turk; 23. J. Vaalburg; 24. H. A. Verberne; 25. A. v. d. Berg; 26. E. Wamsteeker. Witte-Kruls. In hotel „De Landbouw" te Hoofddorp vergaderde ie afdeeling van hef Wille Kruis onder leiding van den heer Nanninga. Uil het jaarverslag van len heer Silver bleek dat het ledental iels is verminderd iD hoofd zaak als gevolg van de contributie-verhoo ging. Door de zusiers der wijkverpleging aan huis werden 16.140 bezoeken afgelegd, 1321 keeren werden verplegingsartikelen ver strekt; 128 maal ijs afgegeven. Aan de poli kliniek te Hijk 416 keeren hulp verleend; door 39 moeders werden op het consultatie bureau voor zuigelingen 244 bezoeken ge bracht; aan de polikliniek te Hoofddorp wer den 204 patiënten geholpen, 23 maal werd eerste hulp bij ongelukken verleend, terwijl bij 34 patiënten assistentie werd gegeven bij het vervoer naar een ziekenhuis. De t. b. c. bestrijding werd verricht door 6 gediplomeerde zusters; in 64 gezinnen werden 1657 bezoeken gebracht; 13 maal werden goederen, woningen of liglenten ont smet; in 4 gevallen werd woningverbetering verkrege; 306 bezoeken werden afgelegd voor maatschappelijk werk. In Rijk werden 25 Röntgenfoto's genomen; 18 maal Röntgenbestraling toegepast en 219 patiënten met de hooglezon behandeld; in Hoofddorp werden vanaf 6 September 1926 reeds 223 bestralingen verricht. Het financieel verslag van den penning meester Hinkel en de begrooting voor 1927 werden goedgekeurd. De heeren de Tello, Helder en Meijer rapporleerden dat de reke ning was gecontroleerd en in orde bevonden. In de vacature, ontstaan door het bedan ken van den heer Th. Bisschop werd geko zen de heer C. Smidgeest; de heer van Alke made verkreeg 20 en de heer A. Uiltenbroek 6 stemmen. Na uitvoerige discussie werd machtiging verleend aan het bestuur om in overleg met de commissie voor de wijkverpleging maat regelen te treffen tot de invoering van een tarief of boetestelsel om zooveel mogelijk tegen te gaan dat leden bedanken en weer terugkomen wanneer zij voor zichzelf of hun gezin de diensten van de wijkzuster of het gebruik van magazijnartikelen noodig hebben. Aangenomen werd het voorstel van het besluur om een nieuw magazijngebouwlje te stichten te Nieuw-Vennep. Hierna sluiting. Klap van een paard. Zaterdag kreeg een zoon van den land bouwer v. d. H., wonende aan den Sloterweg te Hoofddorp een klap van een paard in het gelaat. Hij werd in het wijkgebouw te Hoofd dorp verbonden. Zijn toestand is bevredi gend. Te Hoofddorp is opgericht een R. K. Radio-vereeniging. Een 29-tal personen ga ven zich bij de oprichtingsvergadering als lid op. De eierenveiling te Nieuw-Vennep mag zich nog steeds in een toenemenden bloei verheugen. De aanvoer bedroeg Maandag 7000 stuks, waarvan de prijzen varieerden voor: kipeieren f7.80f8.40; broedeieren f 8.40f 9.20eendeneieren f 7.30—f 8. alles j?er 100 stuks. HILLEGOM. Brand, In het café van den heer Hellingman aan den Stationsweg is midden in den nacht brand uitgebroken. Vermoedelijk is er een lucifer gevallen in een leege bedstede, welke als bergplaats werd gebruikt. Er ontstond zeer veel rook, waardoor de bewoners, die boven sliepen, niet naar beneden konden gaan. Buren hielpen hen met een ladder van een balkon, waarop zij gevlucht waren. Brandmeester Bossen was spoedig aan wezig en staagde er in om het vuur te blus- schen met een slang op de waterleiding. Eenige meubelen zijn hoofdzakelijk door water en rook beschadigd. De nieuwe woningen van „Patrimo nium", waarvoor de gemeente zich borg ge steld heeft, zullen gebouwd worden in aan- eluiting op het bestaande complex Zooi ra Gedep. Staten het besluit hebben goedge keurd, zal de aanbesteding volgen Naar wij vernemen zou dit 30-tal woningen nog niet vo!Jieiide zijn voorde huisvesting van site gezinnen, die thans in afgekeurde woningen en bi, anderen inwonen Toch heeft bet ge meentebestuur weinig lust om nog meer arbeiderswoningen te bouwen, omdat Hille- gom hel toevluchtsoord is geworden voor menschen uit omliggende gemeenten, waar niets of weinig voor de volkshuisvesting wordt gedaan. Iedereen kan zien, dat de perkbeplan- ting van de gemeente van beteekenis en dit jaar zelfs uitgebreider is dan verleden jaar. Weinigen zullen echter weten, dat het om eenige honderden nummers gaat, bestaande uit vele soorten bollen, welke het eigendom zijn van vele bloemisten. Uit den staat van de aanwezige perken met de namen der soorten en der eigenaren blijkt, dat op den Hoftuin 136 nummers zijn, in hoofdzaak tulpen en een weinig hyacinthen. Op de plek. waar het oude brandspuithuisje heeft ge9laan is een aar dige tuin in stijl aangelegd Het Wilhel- minapark telt 9 nummers De Van den Endelaan daarentegen heeft 101 nummers. Hier zijn ook weinig hyacinlhen geplant, iets meer narcissen, echter veel tulpen. De bereidwilligheid der bloemisten, om bollen ter beplanting af le slaan is geluk kig groot geweest. Het werk. dat de ge meenle er aan heeft te doen. het aanleggen en onderhouden der parken en len stotle de administratie er over, is niet van ge ringe beteekenis. Binnenkort, als de bloemen bloeien, zal blijken, dat zoowel gemeente als bloemisten weer een prachtig werk tot stand hebben gebracht. Versiering is altijd een mooie en belangrijke factor voor de gemeente. LISSE. Ondanks het verbod, waagden zich Zondagmiddag eenige jongelui op hel ijs van den vijver van het kasteel Keukenhof alhier Hel gevolg was. dat er een drietal doorzak- te. Rappe handen hielpen spoedig, waar door zij allen konden worden gered, en er met een nat pak afkwamen. NOORDWIJK. uerde luslrom R.-K. Volksbond. Na vooraf een kerkelijk Tridium te heb ben gehouden met Zondag een Algemeene H. Communie voor de leden, waaraan zoj goed als allen deelnamen, werd in het Juvenaatsgebouw het lö-g-l slaan der afd. Noordwijk van den v'H Volksbond op feestelijke wijze heri^^H Deze eerste avond, er volgen er was hoofdzakelijk belegd voor hel met de bestuurderen der onderafdei^H donateurs en genoodigden. Dit bleelS goede maatregel le zijn, daar de groot>H geheel gevuld was. De voorzitter, d;H A. Meijer, opende deze bijeenkomst -- I Chr. groet. Het was hem een geno?;s I deze eerste bijeenkomst ter viering vy I 3de lustrum, als voorzitter een enkelI te mogen spreken en wel over het teil i I het 15-jarig bestaan der afdeeling. i I mede de bewering is gelogenstraft, I Noordwijk toch niets in stand blijtM heette welkom de eerw. heeren geesti'.X in het bijzonder den pastoor, wiens tfl woordigheid hij op zeer hoogen prijs sjX Hij dankte hem namens de afdeeling X lijk voor de ondervonden medewerkitX dens het gehouden Tridium, waardo® I zoo goed is geslaagd. Ook sprak hij et I waardeerende woorden tot den geesteli I adviseur, kapelaan Nijssen, die reeds t I dan 3 jaar als zoodanig in haar mi! I vertoeft, een tijd, waarin de leden hem! I ben leeren kennen en daardoor wait I ren. Het verheugde spr. verder legen» I dig te zien de heeren der katholieke n I fractie, en hij hoopte dat in de toeh I waar zulks mogelijk is, de afd. van Volkshond steeds op hun steun mag nen Vervolgens richtte spr. zich tot hei stuur der Hanze, en tot de leden vat gewestelijk bestuur en meerdere bests leden der afdeelingen uit het gewest Le! Ingekomen waren geluk wenschen den oud-pastoor Sarter, rector 13 ra ar en H. de Boer, die verhinderd waren woordig le zijn. De pastoor, het woord verkrijgend, g een hartelijk woord van gelukwensci den Volkshond. Dat het streven dezer ganisatie in den loop der jaren beter grepen is. is volgens hem te danken het vele werken der bestuurders en dai aan hen een bijzonder woord van geluk, heeft spr. genoegen gedaan, dat hel dium zoo goed bezocht is geworden, w uit blijkt, dat de leden hun taak ten i hebben begrepen. Hij hoopte dat allen den doorwerken tot bevordering van n dienstige en maatschappelijke ontwikkel De heer H. v. d. Werf richtte zich mens de Hanze met de beste wenscha de afd. van den Volksbond. De heer v. Resteren sprak nameni gewestelijk bestuur. Uit hoofde dezer te kon hij tevens getuigen dat Noordwijk der beste afdeelingen is, waarvan kracht uitgaaf, en daarvoor bracht hij welgemeende hulde. Wethouder v. Eeden sprak namens R.-K. raadsfractie en zegde den steun fractie toe aan de atdeeling. waar dit i dig en mogelijk is. Ook de heer H J I ferhof, uit Oegstgeest, bracht gelukt schen over. De geestelijk adviseur, kap. Sijs noemde het geen gewoon verschijnsel, een vereeniging in 1912 opgericht, nu heslaat en het feit dat nadien van t ijver niets is verloren gegaan. Spr. mee dat er daarom reden is tot feestvieren. De voorzitter bracht dank aan de s kers. Hij deelde verder mede, dat op avonden een collecte zou worden gehou voor een medelid, vader van een groot zin. lijdende aan een ernstige kwaal, hem le helpen de mogelijke genezim kunnen bekostigen. Deze collecte hracU f 28 92 Tevens deelde hij mede. dat de i F. de Groot thans 12'/i jaar penning» ter van den Volksbond is. Spr. scheld! waardeerende woorden de verdiensten i dezen functionaris en feliciteerde hem dit jubileum. Als dank bood hij namen? afdeeling een prachtig H. Hart-beeld i Getroffen dankte de jubilaris ook na» zijn vrouw voor de gesproken woorda het prachtige cadeau. In een samenspraak van Kee e: Si kregen wij nu te hooren het innerlijke1? van den Votkshond, waarna het nia lied van den Volksbond werd gezouten De clou van dezen avond werd wel optreden van de gebrs. Boesnach. duelK uit Rollerdam. die zeer veel succes h»iH Na afloop dankte de voorzitter allen' hun tegenwoordigheid en besloot hij geslaagden feestavond met den Chr. F Loop der bevolking. Gevestigd: H. de Goeij. winkelbediet van Nieuwerkerk a. d. IJssel naar Vi straat 52a: A. H. M. Morssink. wirMj trouw van Schoten naar Voorstraat 67. Vertrokken: H. A. J. L. Adelaars kefl rin. naar Tilburg. Spoorlaan 112 W f Beest en fam., naar Rotterdam, Schiet' schedijk 151a. Twee minderjarige jongens, die Velsen weggeloopen waren en naar f' Haag wilden, zijn alhier door de P"' aangehouden en aan den vader over" ven. die de ionge avonturiers van heil litiebureau kwam halen. Door de directie der Gasfabriek J" de politie aangifte gedaan, dat uit hel hakje van den muntgasmeter ten n>* van den heer R. geld vermist wordt politie stelt een onderzoek in. Bii het gemeenlehestuur alhier is' een Techn. Bur. uil Amsterdam een 11 vrage ingekomen nm alhier een radio? trale te mogen stichten. OEGSTGEEST. Hedenmiddag omstreeks 12 uW in de bocht nabij het Groene Kerkje botsing plaats tusschen een vrachtae'® de gebrs. E uit Voorscholen en een nenauto. De oorzaak was. dat de van eerstgenoemd voertuig sliple" vrachtauto werd zwaar beschadigd en door personeel van de firma gebrs. Ameele weggehaald worden. De pe auto kon zijn weg vervolgen.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10