,;zoo werden de wolven tot lammeren", of andera gezegd; werden de andera zoo levens lustige knapen tammer dan ooit. Hun oefe ningen waren niet onvoldoende thans, maar er had meer spirit in moeien en ook kun nen zitten. De kwaliteiten er voor waren ruimschoots aanwezig. Dat op deze uitvoering de befaamde stan den niet ontbraken spreekt vanzelf en zij vonden ook ditmaal weer veel bijval, even als de acrobatische toeren, die ter afwisse ling, door een drietal leden werden gegeven. Het was als anthteur-werk buitengewoon goedl Tusschen de bedrijven door bood de voor zitter mevr. Dieben bloemen aan voor de pianobegeleiding, terwijl hij aan het slot den heer Nievaart geluk wenschte met wat hij dezen avond met leden en< adspiranten had gepresteerd. Na de pauze volgde het optreden van het Leidsche Klucht- en Revue-gezelschap met een programma, dat nog slechts enkele dagen geleden na de uitvoering der Tuiniers- en Bloemistenvereeniging in ons blad is be sproken. Ook nu heeft het publiek zich best vermaakt, terwijl er voor het bal. dat tot den vroegen morgen duurd^, als altijd, zeer veel interesse bestond. steeds meer was gaan kwijnen, en ook de uitvoeringen van de laatste jaren werkten te dien opzichte weinig bemoedigend. Doch thans schijnt Excelsior te zijn ontwaakt, en zij heeft ons Zaterdagavond in de geheel be zette zaal van „L'Union" onder leiding van den heer P. Nievaart een zoodanige demon stratie van haar kunnen gegeven dat de overtuiging is gewekt dat het laagtepunt is bereikt en „de club van Galjaard" den goe-i den weg weer heeft teruggevonden. Vrij goed op tijd werd begonnen. Na den oprnar9ch sprak de voorzitter, de heer Gal jaard, een openingswoord, waarin hij zich in het bijzonder richtte tot de vertegenwoordi gers van .het turnkringbestuur en van een tiental zu9tervereenigingen, benevens tot donateurs en donatrices. Heel in 't kort me moreerde spreker het verloop van het laatste levensjaar van Excelsior, er daarbij aan her innerende dat op 3 Juni a.s. het 25-jarig be staan zal worden gevierd. De vereeniging leed een groot verbes door het overlijden van haar eere-voorzitter, den heer M. A. A. Steyns. die haar een zeer bij zonderen steun is geweest en aan wien zij ontzettend veel te danken heeft. .Evenwel: er waren ook eenige meer tot tevredenheid stemmende gebeurtenissen voor Excelsior in het afgeloopen jaar, en als zoodanig moet o.m. beschouwd worden het feit dat twee maal aan wedstrijden werd deelgenomen en 'dat telkens een tweeden prijs werd behaald. Daarbij komt nog dat het ledental iets is vooruitgegaan, waarover spreker z'n voldoe ning uitsprak, om tenslotte te eindigen met den wensch dat de uitvoering dezen avond alle aanwezigen zou voldoen. Wat nu dit laatste betreft gelooven wij wel dat de heer Galjaard z'n zin heeft ge kregen. Kijk oens: het was niet schitterend wat Excelsior heeft lalea zien, maar ook góen der aanwezigen zal zulks hebben ver wacht. De omstandigheden, waarin wordt ge werkt, zijn bij diverse vereenigingen der mate verschillend, en haar levensvoorwaar den zóó uiteenloopend, dat wij meenen de prestaties dier clubs niet alle naar denzelf- don maatstaf te mogen aanslaan. Men ver wachtte heel weinig. Zaterdagavond en men zag iets dat daarentegen stemde tot voldoe ning. Was daarom onze vergelijking met het blijde ontwaken na een bangen droom zoo heel erg overdreven? Ons dunkt toch werke lijk van niet. O,* natuurlijk, er zijn fouten gemaakt, veel fouten zelfs, maar zij waren stellig minder talrijk en minder ernstig dan een jaar geleden Eén ding slechts duiden wij bestuur en leiding der vereeniging euvel en dat was het feit dat zij leden en adspiran ten op muziek lieten werken, hoewel we tende dat de voorbereiding daartoe onvol doende was geweest. Hoe hard er ook was gewerkt pianobegeleiding had men maar één avond gehad, terwijl daarna nog een keer alleen op commando was gewerkt bij afwezigheid van mevr. Dieben, die zich gaarne bereid had verklaard voor de muzi kale illustratie te zorgen. Het was nu ver klaarbaar dat de vrije oefeningen/ zoowel voor leden als adspiranten, maar vooral de laatste, ten deele in de war üepen en daar door tornden aan het welslagen van dezen avond. Het was de schuld van leider en bestuur, die een dergelijk experiment achterwege hadden moeten latenI Ook de vrije oefenin gen, naar het systeem-Niels Bukh, uitge voerd door de leden, ondergingen den ver keerden invloed van een onverzorgde muzi kale voorbereiding, doch zij werden deson danks niet onverdienstelijk uitgevoerd. De leden turnden verder aan brug en rek, waarbij de prestaties aan het eerstge noemde toestel ongetwijfeld beter waren dan die aan de rek. V»*el kracht en moed gingen hier gepaard aan een gebrek aan technische vaardigheid, waardoor de oefeningen wel werden uitgevoerd, maar niet steeds even zuiver werden vertolkt. Gelukkig was men zoo verstandig geweest om, vergeleken met verleden jaar, de zaken precies om te kee- reneerst waren de zwakke broeders aan de peurt, daarna de beste turners, en het moet gezegd, dat het laatste viertal door z'n keurig werk zeer veel heeft doen vergeten, terwijl de leider zich uitstekend bij hen aanpaste. De adspiranten werkten eveneens aan de brug, maar de „hoop van Excelsior" leed aan eon overmaat van zenuwen en ATHL ETIEK. JAARVERGADERING K.NJLU. De reorganisatie-voorstellen aanvaard. Onder leiding van kapitein Scharroo ver gaderde de K.N.A.U. gisteren te Utrecht. Het bestuursvoorstel om de naam van wij len den heer H. N. van Leeuwen te plaatsen op de lijst der eere-leden werd goedgekeurd. Het jaarverslag van den heer Hardemann werd goedgekeurd. De voorzitter, de heer Scharroo, verklaar de zich bereid, het voorzitterschap opnieuw op zich le nemen waar gebleken was dat geen opvolger voor hem te vinden was. Het geheele bestuur, aldus de Crt., werd herko zen. Tot leden der Technische Commissie wer den benoemd de hecren G. A. Burger, voor zitter; J. W. Meijer, secretaris; C. F. Kellen- bach, J. C. de Vries cn G. J. M. Büff. Hierna volgde de behandeling der reorga nisatievoorstellen. De voorzitter leidde de besprekingen in en wees er op, dat de voorstellen tot stand ge komen zijn om een toestand te scheppen, waardoor met meer vertrouwen de toekomst kan worden te gemoet gegaan, en de finan- cieele basis der organisatie sterker te doen worden. Op zijn voorstel sprak de vergade ring zich in principe uit voor aanneming der voorstellen. Alleen de Twentsche A. B. stem de tegen. Langdurig is er daarna over de verschil lende voorstellen gediscussieerd. Met een enkel klein amendement van de reorganisa tie-commissie zelf, zijn ten slotte alle voor stellen aanvaard. Eenige voorstellen van de T. C. en Regle mentscommissie gingen eveneens vlot on der de hamer door. De „Sport" werd weer als officieel orgaan aangewezen, echter niet nadat de redacteur had goedgevonden, dat een redactie-commis sie zal worden benoemd. Tot leden der Record-commissie werden voorts gekozen de heeren C. F. Kellenbach, G S. M. Büff, D. M. S. Hendriks, Wesseling en Hartog. De heer v. d. Mey wenschte niet voor een herbenoeming in aanmerking te komen. Door den heer Kortland werd naar aan leiding van de scborsing-Zeegers een lang durig pleidooi gehouden voor recht van de zen athleet, doch de spreker raakte zelf eenigszins verlegen met zijn figuur toen hem de waarheid van de bestuurstafel werd medegedeeld. Ten slotte werd Utrecht weer aangewe zen als plaats voor de volgende jaarvergade ring. Zondag zijn alhier de internat io wedstrijden aangevangen. De bela is zeer groot De eerste dag is evei voorspoedig verloopen. De eerste om de „Coppa d'Ttalia" werd wege gebrek ongeldig verklaard. De „Hollandia" was in deze achter. LAWN-TENNIS. SUZANNE LENGLEN TFEKENT EEN NIEUW CONT Suzanne's Lenglen, Vincent Ric Howard Kinsey zijn, volgens een ,.Ctic. Trib." ontvangen bericht, meer van Pyle's tennistroep. Zi nieuwe contracten geteekend rn Keil on, een Nieuw-Yorksch promot Mary Browne deelde mede, da condities van Kellon voor een Eui toer niet zal accepteeren. Het is dat Kellon in haar plaat9 mra. Go uitnoodigen. In een interview verklaarde Ke hij er van overtuigd was, dat binn< tijd Tilden tot het professional overgaan. BOKSEN. VAN DER VEER VERLIEST OP Revanche te Rotterdam? Te Dortmund bokste onze landgf teren tegen den Duitscher Diener. De pariij stond technisch uiet peil. Beide boksers legden er zie reed9 in den aanvang door een k. o slissende overwinning te behale strijd was daarop duidelijk ingeric der Veer bleek volkomen fit te z welken hoek de slagen van Diener troffen, zij maakten op den Hollar indruk en aan het eind van de tw den was Van der Veer dan ook scher dan Diener. De overwinning ton, die onder algemecne instemn Diener werd toegekend, was dan sterk overtuigend, zegt de „Tel.". In de eerste ronde zocht Diener zi stander vooral op het lichaam ti doch hij had daarmede geen succ Van der Veer een ruim gebruik ma zijn grooter lichaamsgewicht (het was 23 pond) teneinde Diener af t< Van der Veer ging slechts zelden offensief over. Zoo ging 't tot de vierde rond* merkbaar overwicht van een vai Eerst daarna kon Diener een reek toebrengen en hij bleef ook daarn aanval. Van der Veer zocht wel vaak zijn toevlucht tot de clynch. Tegen het einde trachtten beid maals een beslissing te forceeren, d der succes. De overwinning van den Duilscl levendig toegejuicht, vooral toen we gedeeld, dat Diener een uitdaging der Veer voor een revanchewedst aangenomen. Sleenhorst (Ned.) bokste onbesli Steffe (Duitse hlandD Van Vliet (N loor door disqualificalie van Do (Duitschland). DAMMEN. WEDSTRIJD IN „NATIONAA1 In de 2de ronde van dezen wcdsl de volgende partijen gespeeld: O. G. v. Veen afgebroken partij Vrolijk; F. v. Kempen wint van J. L. K. v. d. Vlist wint van G. B J. Scheen wint van A. v. As; J. v. wint van J. Ietsma; P. March winl Eppenga; N. N. wint van J. Ki Knoppert wint van P. v. d. Stel. ronde hebben de heeren J. Knop Noordwijkerhout en L. K. v. d. VI den) de leiding in dezen wedslrij men met -4 punten uit 2 partijen. 18 Februari wordt de 3de ronde I 1* ■fci finwUffgin- m iiilT» Tfri» t i ZEILEN. DE INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE GENUA. Da eerste dag onvoorspoedig. Een onzer medewerkers seint ons uit Genua; j

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 14