In het Noorden won Velocitas met 50 ▼an Friesland en is nu kampioen in verband met een onverwachte 21 nederlaag van Be Quick tegen W. V.V. De Winschoters heb ben uitstekend gespeeld en staan nu precies gelijk met Veendam. Zelfs Frisia, dat een puntje veroverde op Leeuwarden, is nu niet veilig meer. gsp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Velocitas ..15 13 2 6816 26 Be Quick ..15 9 1 5 63—24 19 Leeuwarden 15 8 2 5 3638 18 Friesland 16 8 1 7 37—40 17 Achilles 14 7 1 6 26—34 15 G. V.A. V. 14 6 2 6 36—30 14 G. V.V16 6 10 28—17 12 Frisia 15 4 3 8 33—57 11 Veendam ..14 3 2 9 32—47 8 W. V.V. ..14 4 10 27—4-4 8 A. S. C.FEYENOORD 1—4. t Een wedstrijd vol spanning en emotie. Deze laatste thuiswedstrijd van A. S. C. voor de competitie '26"27, die, naar wij hopen, niet tevens de laatste wedstrijd op eigen veld voor de eerste klasse is geweest, heeft heel wat meer spanning gebracht dan verwacht werd en dan de cijfers zouden doen vermoeden. Feyenoord heeft de over winning verdiend, maar zij heeft er zeer hard voor moeten werken, zóó hard dat haar talrijke supporters-schare, die gewa pend was met toeters, bellen, enz., tot ge- ruimen tijd na de pauze zoo stil was als een muis en haar aanwezigheid pas goed durfde laten blijken toen Barendrecht 22 minuten voor het einde aan Feyenoord de leiding gaf. De wedstrijd was er géén van hoogstaande kwaliteiten, maar hij is dik wijls spannend en vol emotie geweest, dank zij de hardnekkige wijze waarop A. S. C. weerstand heeft geboden. Vooral het back- stel Wamsteker Sr.Josson heeft keurig werk godaan en ontelbare aanvallen der Rotterdamsche voorhoede onschadelijk ge maakt. Jammer dat de beroemde Techni sche Commissie van den N. V. B. niet aan wezig was. Zoo gaarne zouden wij Hirsch- man en z'n volgelingen eens hebben willen vragen of zij ook na dezen wedstrijd nog van meening waren dat de Leidsche cap tain niet denkt te behoofren tot de 4-4 uit verkorenen. die aanstaanden Zondag te Rot terdam proefwedstrijden zullen spelen. Evenwel heeft dat fraaie werk van de rood zwarte backs alleen natuurlijk niet kunnen voorkomen dat Feyenoord triomfeerde en, objectief beschouwd, komt aan de gasten de zege ook volkomen toe. Het krachtsver schil tusschen de ploegen was vrij bedui dend, al hebben de Rotterdammers niet ge heel aan onze verwachtingen voldaan en de voornaamste oorzaak daarvan trad der mate op den voorgrond dat zij nauwelijks behoeft te worden aangestipt. Feyenoord toch had een zeer sterke halflinie, die op schitterende wijze het verband tusschen voor- en achterhoede onderhield en op die manier de as werd waar alles om draaide. Vooral aanvallend vatte zij haar taak bij zonder goed op en telkens weer werd den voorhocdespelers de bal voor de voeten ge legd .zoodat dezen onophoudelijk ten aan val konden gaan. Bij A. S. C. daarentegen was de halflinie volkomen zoek. Er waren wel drie spelers als zoodanig, die indivi dueel soms verdienstelijke dingen deden, doch zij dwaalden her en der en verstoor den op die manier het verband in de ploeg gelfeel en al. Niet alleen vonden de Feyen- oord-spelers voortdurend een open véld voor zich. maar bovendien miste de Leidsche voorhoede den noodigen steun en werd het werk van het backstel dikwijls moeilijker in plaats van gemakkelijker gemaakt door dat ieder verdedigings-systeem in de war werd gestuurd. Het is logisch dat de rood zwarte halflinie tegen een dergelijk sterke tegenpartij haar aanvallende taak niet ge heel naar behooren kon verzorgen en meer dan gewoonlijk achter bleef, maar men moet n>et overdrijven. En overdrijving vooral schuilde er in de wijze waarop midhalf Wassenaar zich kweet van den hem klaar blijkelijk opgelegden plicht om Pijl te bewa ken. Het idee op zichzelf was verstandig, maar men vergat zich aan te passen aan de omstandigheden. Waarom anders niet van tactiek veranderd toen klaar en duidelijk gebleken was dat Pijl één der zwakste spe lers was' uit de Rotterdamsche voorhoede en de speciale bewakingspost dus op andere wijze nuttiger werk zou kunnen doen? Wij' beweren niet dat A. S. C., aldus hande lende, zou hebben gewonnen, maar wij zijn wèl overtuigd dat de wedstrijd een merk baar ander en voor roodzwart gunstiger aanzien zou hebben gekregen. En nu is het waar dat dit napraten toch niets meer kan veranderen aan het feit dat A. S. C. defini tief nummer laatst is, maar even waar is het dat er nog degradatie-wedstrijden ko men tegen clubs met vermoedelijk even eens bekende goalgetters (Bout, van D.H.C., en Tap, van A.D O.) en het is met het oog daarop dat wij meenen dat deze opmerkin gen eventueel eenige waarde zouden kun nen hebben. Met de schotloosheid van Pijl scheen in eens ook alle productiviteit uit den Rotter- damschen aanval te zijn verdwenen (veel kans om te schieten kregen de heercn trou wens niet) en zoo heeft Wamsteker Jr. veel minder goede schoten te verwerken gehad dan wij hadden verwacht. De Leidsche voorhoede speelde als altijd; soms niet on aardig combineerend, maar falend voor het doel. Zij had het trouwens zwaar te verant woorden tegen de pootige Rotterdamsche backs, die wel is waar slecht plaatsten, maar uiterst trapvast bleken te zijn. De wedstrijd werd geleid door den heer Van Gessel, die vrij goed floot, maar zich het misnoegen van het Leidsche publiek op den hals haalde door het toekennen aan Feyenoord van een penalty, die, gezien zijn verdere beslissingen, geen penalty was. Josson kreeg binnen het beruchte gebied den bal tegen den langs het lichaam ge- strekten arm, en de heer Van Gessel gaf strafschop. Voor zoover wij de feiten heb ben geconstateerd was deze beslissing fout, omdat er geen sprake was „van het spelen van den bal met de hand of met den arm". Misschien kan men hierover van meening verschillen, doch men blijve dan consequent en straffe eveneens in gevallen die veel eerder de grenzen van het toelaatbare overschreden dan het geval-Josson. Dat de heer Van Gessel dit niet deed is natuurlijk geen reden om aan partijdigheid of derge lijke nonsens te denken, maar het doet ons toch de waarde van zijn leiding lager aanslaan. De samenstelling der elftallen was als volgt: A. S. C. Wamsteker Jr. Wamsteker Sr. Josson Bliek Wassenaar Vreeken Kiel Janssen Goslings De Ruyter Meyer O Verbeek Borremans Barendrecht Pijl Konings Van Heel Bul Sr. Visser Van Dijke Bul Jr. Dekker Feyenoord. De gasten, die Borremans dus als inval ler hebben voor Petterson, trappen af en zijn direct in de meerderheid. Veel moois wordt er door de gladheid van het ont dooiende terrein voorloopig echter niet ver toond. Zelfs weten drie Rotterdammers glansrijk te missen als Konings handig ge bruik maakt van een mistrap van Josson door het leer laag voor het Leidsche doel te plaatsen. Aan den anderen kant schiet Vreeken eens hard in uit een corner van rechts, doch geen der partijen slaagt er in het den keepers verder bijzonder lastig te maken. Wel is Feyenoord sterker, maar de vele voorzetten van Verbeek, worden steeds door de roodzwarten onderschept. Vinnig zitten onze stadgenooten op den bal, moreel gesteund door het zoo lang uitblijven van doelpunten voor de a.s. kampioenen, en zelfs scheelt het maar weinig of A. S. C. neemt de leiding door een keurig schot van Goslings, dat met veel moeite door den val lenden doelman wordt gekeerd. De rust komt met blanken stand. Nauwelijks is de strijd hervat of het Leidsche doel wordt belegerd en ondergaat langdurig een zeer 9terken druk. Een kei van Bul Sr. wordt zeer goed gestopt. En als A. S. C. zich dan loswerkt plaatst Meyer den bal naar De Ruyter die het leer meeneemt en vervol gens langs Bul Jr. naar Goslings speelt, die onder donderend gejuich aan A. S. C. de lei ding geeft; 01, na juist 5 minuten vinniger wordt nu het spel. Feyt zwoegt geweldig, en 12 minuten na is zij zoo gelukkig de reeds eerder gene penalty toegewezen te krijgen, waamj'. Heel scoort 11. Doch ook A. C. volhouden en is herhaaldelijk niets i ker dan de gasten. Helaas is het schot zoek, en wanneer dan 22 minuten vor einc(e Borremans goed voorzet en B drecht vallend langs Wamsteker Jr. ki het pleit beslecht, 12. te meer do Wamsteker Sr. in verband met een gt den schouder nauwelijks meer spelei en spoedig zelfs het veld verlaat. Den zwarten tegenstand ten spijt maakt B met een ver en o. i. houdbaar schot van, terwijl Pijl na een overwicht A. S. C. den eindstand op 14 breng: Nader vernemen wij dat de A. S. C voerder, H. Wamsteker, gisteren een telbeen heeft gebroken. de ALPHEN—L. F. C. 7—1. De thuisclub wint verdient Deze wedstrijd genoot weer een belangstelling, ook van Leidsche zijd zooals altijd hier werd er door ploegen weer enthousiast gevoetbah reet na den aftrap bleek echter veld bijzonder glad en zwaar bespet was. De eerste aanvallen waren vo< phen, dat met haar midvoor weer gelederen de Leidsche verdediging op de proef stelde. De Leidsche Bavelaar moest dan ook op z'n qin zijn om zijn doel te beschermen, het scheidsrechter De Bruyn was dat Bavelaar een bal van achter lijn wegwerkte, moest deze keejoer minuten zwichten voor eon goed scIk rechtsbuiten van Wijngaarden, waai aanval van L.F.C. het den verdedigei Alphen zoodanig warm maakte, dat man den bal verder in eigen doel (1—1). Hierop bleef L.F C geruime sterker en moest de Alphensche do zijn talenten toonen, waarbij eeD maal fortuinlijk de bal werd wegget totdat het quintet van Alphen we kwam en de rechtsbuiten wederon bal in het doel schoot Ook dit schot door Bavelaar gestopt, doch- het den arbiter niet ontgaan dat het heiligdom was geschied (21). Na vatting werd direct uit een corner de Alphensche doelpunt geboren Plantfeber voor z'n rekening nam hierop werd de score verhoogd (4 Benekamp Vervolgens werd het 6p< L.F.C. stukken slapper dan voorhee: Alphen steeds in de meerderheid Uit een serie aanvallen kwam num uit een voorzet van den rechtsbuiten, voorzet door den toestormenden ten prachtig benut werd, waarop F.C.-er een handje hielp om het zijn vol te maken. Nadat Hesselin een fraaie kopbal het 7de doelpiui gefabriceerd, verliep het restant va wedstrijd met een geregelden druk Leidsche doel zonder doelpunten. Alphen had alzoo flink revanche men op de voor veertien dagen nederlaag in Leiden. -1 lin DE OOIEVAARS—ALPHIA 1—3 Ook de laatste uitwedstrijd is vo Alphianen een overwinning geworden, door zij gelijk in puntenaantal zijn ge met „Laakkwartier", zoodat „Alphia Zondag thuis met een gelijk spel teg< O. G. O." al tevreden kan zijn. Dire den aftrap af namen de Ooievaars d mede en gaven zij den doelman van phia" met een reuzen kei geen schij kans. Hierop brachten de Alphia-voor o sen een vinnig bezoek aan de verdi ie der Hagenaars waarbij midvoor we i? vloerd, wat door scheidsrechter v. d. werd bestraft met een penalty. Kalm Zwaan toen den stand op gelijkeD (11). Eenigen tijd later zorgde d< speler voor no. 2, waarop Rodenburg doelpunt voor zijn rekening nam. De strijd stond niet direct in het van spannend te zijn daar de Alphia de rust overwegend sterker waren.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 12