KWATTA.V Dot's KWVTTA UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. JAVA REEPEN ALPHEN. Burgerlijke Stand. 4 Bevallen: 1L Kade, geb. v. Egmoad, z. W. J. Anker, geb. v. <L Broek, z. Vergeer, geb. Wonnink, z. D. van t Wout geb. v. Leeuwen, z. P. van ""ds, geb. Loogman, d. E. Bos, geo. v. wieten. z. E. II. Samsom, geb. Preston, i J. Verduin, geb. Wolvers, d. L. de Korte, geb. Huurman, levenl. d. Wortman, geb. Goebel, d. P. de kar., geb. Klinge, z. E. H. v. d. Klein, tb. Verbg, d. A. C. Stichter, geb. v. aeuwen, z. M. Koers, geb. Weshnaas, z. Overleden: 3. Rodenburg, wednr. v. W. ut 87 j. A. Voshart, wed. v. J. v. d. 'ent 81 G. C. M. v. Leeuwen, ktg. v. G. Verboom. 6 6}. CL v. Vliet °3 mnd. J. de Bruin, wednr. van v Wijngaarden, 87 j. Gevestigd: A. A. Willems, Julianastraat uit Tie!. G. Zuidwjjk. Wed C. Bunnik, P. H.-straat 69, uit Hazerswoade. J. v. Rrju, P. H.-straat 69, uit Bede- aven. J. O. Hoogendoorn, Groeneveg 2, uit Boskoop. M. II. v. Gent echtg. an J. C. Hoogendoorn, Groeneweg 12, uit ouda. B. A. v. Hofwegen, P. H.-straat 36, uit Oudenbosch. C. de Jong en -.in, Grijpestednetraat 40, uit Noordwgk. P. H. v. Beusekom en gezin, Dorpstraat i, uit Marken. G. de Rijk, echtg. van Redegeld, Julianastraat 37, uit N isuw- :n. Vertrokken: A. Verdonk naar Den Haag, dmrtiaat 30. C. Pgnacker, naar Oegst- -»t C. Hogenee, naar Ter Aar. IV, Schimmel, naar Driel. P. A. nseo, naar Den Haag, Sweelinckplein 25. M. N. Koorj, naar Achterkarspel. I. E. Bakker, naar Rijswijk. C. C. An- -iessen, naar Schagen. De heer v. D. had de kachel aan- -»akt; niet in figuurlijken doch in let- •rlrjken zin. En zooals het dikwijls gaat 5 juist op het meeat ongelegen moment e voor ons grillig klimaat onontbeerlijke swartjan" uitgaat slaat deze stemming juist p het voorwerp van behandeling over. 't Ging ook nu allesbehalve, en rocken at het ding deed...- 't Was binnen niet -it ie houden, maar 'n beetje frissche lucht m de benauwende atmosfeer wel wat rei- igeu. 'I Was 5 uur toen eenige opmerkzame ocihijgangers op de bovenverdieping van ;t bewuste peroeel aan de v. lianders'.oo- traat een flikkerend schijnsel waarnamen a de rook, die zich door het geopende am een uitweg zocht deed een vaag ver- oeden rijzen. In een ommezien waren de eeultaten van deze opmerkzaamheid zieh- :r want intusschen zag het zwart van de uschen. Do bewoners werden gewaar- towa en hen aangeraden om eens hoven gaan zien, want daar was het niet heel in orde. 't Resultaat laat zich denkeu: t kacheltje stond rood-gloeiend en het lustig (terend vuurtje had het onheilspellend ikkeren veroorzaakt De in de Ned.-Herv. Kerk alhier houden collecte voor de Inwendige Zen- ing heelt opgebracht pl.m. f90. BODEGRAVEN. Stand van de Schietwedstrijden. Zaterdagavond na het sluiten der banen as de stand der schietwedstrijden als olgt: Personeele Baan Marga max. 60 punten: K Moermond, Berkel, 5959 p.; J. W. van 1st Amersfoort, 5857 p.; J. A. Uding id., 6757 p.; H. M. van Sponsen, Berkel, 57 6 p.; A. T. Nevens, Rotterdam, 5756 p.; 'riesz, Rotterdam, 5756 p N'. Bos. Bode raven, 56 p.; N. A. C. v. d Linden, Alphen, 8 p.; A. C. Mijs, id., 56 p.Jongenburger id. P-; A. A. Saers, Rotterdam, 55 p.; Trouse- th id., 55 p Vrije Baan Marga max. 72 punten: A. C. 'is, Alphen, 72 p.; M. v. Poelgeest, Amstel- 72 p.; A. A. Saers, Rotterdam, 72 p.; van Spronsen, Berkel, 72 p.; K. Moer- °nd, Berkel. 72 p.; A. Faas, Rotterdam, 72 Vic. v. d. Linden, Alphen, 72 p.; Jongen- orger, id. 71 p.: C. Zaal, Bodegraven, 71 p.; 66bel id. 71 p.; F. Looy id. 71 p. kampioen Baan Marga max. 120 p.: Göbel, Bodegraven, 110 p. bagprijs Marga C. Zaal Tzn., Bodegraven. Personeele Baan Buks max. 50 p.: A. C. Mijs, Alphen, 43 p.; M. Impelman, Nlerdam, 47 p.; C. A. Servais id., 46 p.; G. Bakker, Leiden, 45 p.: L. C. Jongenbur- ter. Alphen, 44 p.: J. Ruedisueele, Breda, - P-; Saers, Rotterdam, 43 p.; H. Ruedi- ueele Breda, 43 p.; B. van Spronsen, Ber- f.l PG P- A. Uding, Amersfoort, 41 p. Vrije Baan Buks max. 90 p.: J W. van Eist, Amersfoort, 89 punten C. Vuurman, Rotterdam. 89 punten; C. A. pMvais id. 88 p P. Borghout id., 88 p.; B. Spronsen, Berkel, 86 p.: Moermond, id., P-l G. W. Bakker, Leiden, 85 p.J. A. 'at, Amersfoort. 84 p.; N. v. d. Linden, 'Phfn, 83 p.; H. Ruedisueele, Breda, 83 p.; L teekens. Bodegraven, 83 p. ■jubileum-Baan Buks max. 50 p.: J Ruedisueele, Breda, 47 p.: G. A. Servais 'Otterdam, 46 p.; N. v. d. Linden, Alphen, I P-: Jongenburger. Alphen, 44 p.; H. Rue- isueele, Breda, 44 p.; J. A. Uding, Amers- %rt. 43 p.; T. C. Vuurman. Rotterdam 40 p. Dagprijs Buks T. C. Vuurman. Rotterdam. Korpswedstrijd Schietvereenigingen Buks, fe punten: Schietv. St. Huberius Bre- 198 punten; Leidsche Politieschietver. burgemeester de Gijselaar. 145 punlen. «eden is er geen wedstrijd. LEIMU1DEN. Pluimveetentoonsteliing. en -avoad werd de tentoon- soren\a. be7-ocht door ruira 300 Per" hetgeen voor een kleine gemeente ais tentoon u-m wat geslaagd °°k 1116 "pn'chkn op dit gebied in deze streken gaat, da klasse wit Leghorn telde het grootste aantal in zendingen. De tot deze klasse behoorende hoenders, waren bgiia a.ider uitzondering in den waren zin des woords „show" dieren De Patrijs Leghorns, zoowel als Kuifhoeo- ders en Zwart Minorca's, vielen op door flinkheid en stevigheid. Het was goed mark- baar, dat men zich in een streek fcevuiut, wear heel wat aan hoenderfokkerij gedaan wordt Vele andere soorten waren nog ingezon den, terwjjl ook duiven, kalkoenen, eenden, konipen en ganzen niet op het appèl ont braken. Wellsummers en Ancona's zal men beter ziei, op tentoonstellingen op zandgronden, deze zal men hier in de lage streken nooit in den besten vorm aantreffen. Do keuring geschiedde door de heeren G. H. Stouten en J. Boerree, terwijl het hygiënisch toezien opgedragen was aan den heer C. v. d. Berg, Rijksveearts te Oude wetering. Te ongeveer haltacht begon de neer G. v. d. Berg zijn lezing met luchtbeelden over ziekten onder het pluimvee. Op duideljjke eu eenvoudige wijze gaf hij een overzicut van de onder het pluimvee meest voorkomen de ziekteu als snot, diphterie en pokken. De talrijke aanwezigen volgden met aan dacht deze interessante en leerzame lezing. In do expositiezaal word het ondertusschen steeos drukker en drukker. Te ongeveer 10 uur des avonds verscheen de burgemeester op het tooneel en sloot met een kort woord deze zoo welgeslaagde tentoonstelling. Daarna bleef bet bestuur met den be schermheer, den heer J. A. Bakhuyzen, en nog enkele gemeenteaaren, die bijzonder veel interesse voor deze tentoonstelling aan dm dag gelegd hadden, nog geruimen tijl Dg- etu. De lieer Vlasman wjjude nog een kort woord aan het verloop van de zoo juist gesloten tentoonstelling. Voor 1922 kon, vol gens hem, in Leimuiden geen enkele ver eeniging in het leven blijven, alle3 6trandde du"r gebrek aan onderlinge samenwerking. N'a 1922, na de installatie van onzen bur gemeester, is veel verbetering ingetreden. Het vereenigingsleven in Leimuiden fliureerdo weer; we kregen hier een mu- ziekvereeniging, een bloeiende eierveiling en een Oranjevereniging, welker leeslviering tot wgd in den omtrek bekend is. De heer Bakhuizen dankt den neer Vlas man voor zijn welgemeende woorden en dankt het bestuur in zijn geheelen omvang voer de gToote prestaties, die het aan den dag gelegd heeft, den wensch uitsprekende dat die personen ook voortaan in het verdere vereenigingsleven een plaats zullen gaan in nemen, die hen waardig zal zijn. RIJNZATERWOUDE. Het Nutsgebouw alhier nadert i.jja voltooiing; dit seizoen hoopt de afdee'iing „ILijnzaLfcrwoude" voor de laatste Nutslezing hst gebouw nog in gebruik te kunnen nemen. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Maria, d. van A. Moons en C. M. Oostdam Tliérèse Marga- relha Lute Francina, d. van N. J. Bremnier en Fr. A. Smilde. Overleden: J. J. Degenliardt, 61 jaar Eva Karreman, 62 jaar A. v. d. Heiden, 22 jaar L. van Soest. 62 jaar E. J. Yerkleij, 8 maanden H. Lekkerkerk, 2 j. Gehuwd: G. Vis en A. Tamerus H. Ravensberg en J. van der Hoek. RECLAME. Zenuws tillend en Zenuwsterkend is de werking van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apolh. en Drogisten 7409 HILLEGOM. Gemeenteraad. Het bouwplan van Patri- moninm Een gemeentelijk abat toir Geen subsidie voor arbei dersontwikkeling. Voorzitter: Wethouder Balvers. De heer Selhorst was afwezig. De Voorzitter opende de vergadering met het uitspreken van een Nieuwjaars- wensch en de mededeeling dat de Minister van Waterstaat zich bereid verklaard heeft de brug over de haven over te nemen. ■Ingewilligd werd het verzoek van C. D. Koppers om vergunning tot het plaatsen van een hek voor zijn woonhuis aan de Leidschestraat. Het bouwplan van Patrimonium om 32 arbeiderswoningen te bouwen met de ge meente als borg voor het bouwkapitaal was in een geheime vergadering die aan de openbare vergadering voorafging, be sproken. Bovendien had de bouwvereeniging ,,Goed Wonen" ook een bouwplan inge diend, waarop B. en W. adviseerden dit adres voor kennisgeving aan te nemen. De behandeling van het praeadvies werd aan gehouden, de borgstelling voor Patrimo nium werd goedgekeurd met 2 stemmen tegen, die van de heeren Klaver en Van Houten. Het bouwen van een abattoir is volgens de wet noodig geworden, waarom B. en W. voorstelden er toe over te gaan. De bouwkosten werden niet medegedeeld. De slagers, met B. en W. geconfereerd had den, waren het aanvankelijk eens met het plan van B. en W., even voor de vergade ring hebben zij echter een circulaire ge zonden aan de raadsleden en niet aan B. en W. In deze circulaire verklaarden de slagers nü tegen eeD abattoir te zijn en in staat te zijn hun slagerijen in overeen stemming met de wet te brengen. B. en W. en de raadsleden waren ontstemd over dez* verandering van meening Met algemeene stemmen is besloten tot oprichten van een abattoir over te gaan en de slagers drie weken gelegenheid te geven alsnog aan te toonen dat zij aan de wet kunnen voldoen. De inwendige verbouw van het raadhuis en het bouwen van een conciërgewoning waarvoor ook geen begrooting was over gelegd, werd goedgekeurd. De heer W. van Lingen is benoemd tos plaatsvervangend hoofd der openbare school voor U.L.O. met een belooning van f 100 per jaar. De verordeningen op wier overtreding straf is vastgesteld werden voor vijf jaar bekrachtigd. De verschillende plannen voor verstra- ting en verbreeding van den Stationsweg werden goedgekeurd. De Asselerbrug zal vernieuwd wordeD en het eerste gedeelte van den Stationsweg tusschen Hoofdstraat en Asselerbrug, zal een breedte krijgen van 0 Meter. Het verzoek der afdeeling Hillegom van het instituut voor arbeidersontwikkeling om vijftig gulden subsidie \verd afgewezen met 1 stem tegen. Burgerlijke Stand. OndertrouwdC. Wilhelmus en C. Aan- geenbrug. J. A. Stroombergen en H. A. Sensing. G. van Leen en A. J. van der Schrier. P. A. van Werkhoven en (J. Mink. BevallenG. van de AkkerBesselsen Z. R. MaaskantDe Jong D. M. E. VerhoevenVan der Post Z. M. A. de VreugdMethorst Z. G. M. Jonkheer Adrioanse D. S. SalierSchaap D. B J. ApswoudeKres Z. P. SeppBeu kers Z. Overleden: J. van Haaater m. 49 j. M. Burggraaf--De Groot 80 j. In de afgeloopen week stonden bij de Arbeidsbeurs ingeschreven 183 werkloozen, te weten 3 timmerlieden, 7 opperlieden, 3 handels- en winkelbedienden, 1 manden maker en 1G9 land- en tuinbouwarbeiders. KATWIJK-AAN-ZEE. Aan den heer H. J. Sonius, eerste on derwijzer aan de derde Hervormde School, is met ingang van 1 Febr. als zoodanig eer vol ontslag verleend wegens vertrek naar Langeruige Heide, als hoofd der Herv. school aldaar. In zijn plaats is lot onderwijzer met verplichte hoofdakte benoemd de heer A. Haasnoot, eerste onderwijzer aan de eerste Herv. School, terwijl in diens plaats weer tijdelijk benoemd is de heer J. Haasnoot, alhier. LISSE. Raadsapenda. De raad der gemeente komt in open bare vergadering bijeen op Donderdag 3 Februari, des namiddags te drie uur. Behandeld zal worden: 1. Beëeiding van het lid van den raad M. v. d. Lans. 2. Voorstel van B. en W. tot verkoop van bouwterrein langs de Julianastraat aan de heeren H. Verdel en M. J. van Steyn. 3. Idem en de grondcommissie tot ver koop van een perceel industrie-terrein langs de Havensloot aan de N.V. Chemische Wer ken „Roermond" II. Raab en Co. te Roei*, mond. ■L Idem en idem tot verkoop van bouw terrein langs de Julianastraat aan den heer L. Boot, alhier. 5. Idem en idem tot ruiling van grond langs de Ringvaart nabij de derde Poellaan met Gebr. Groen in 't Woud, alhier. 6. Idem tot ondershandsche verhuur van een perceel grasland langs de Kanaalstraat aan den heer W. Wijnhout te Haarlemmer meer. 7.Idem tot vaststelling van een verorde ning op het aanleggen, hebben en onder houden van kabels of geleidingen voor elec- triciteit, gas of eenige anderen energievorm en op het leveren van die energie. 8. Benoeming stembureaux voor de ver kiezing van leden der Tweede Kamer, der Provinciale Staten en van den gemeenteraad en van een hoofdstembureau voor de ver kiezing van leden van den gemeenteraad. 9. Vergoeding aan de bijzondere school besturen ingevolge art. 101 der Lager On derwijswet 1920. 10. Voorstel van B. en W. naar aanlei ding van het verzoek van de firma Vergunst en Daudeij alhier, om het leggen van een slraat vanaf de Wilhelminastraat in de richting van Vreewijk van gemeentewege te helpen bevorderen. 11. Idem tot het leggen van een riool van af Landzicht naar en in den Stationsweg in aansluiting aan het hoofdriool in den Heereweg. 12. Idem en de gascoramissie tot regeling van den prijs van het verbruikte gas in het café-restaurant „De Nag te gaal", alhier. 13. Ingekomen stukken en mededeelingen. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella, D. v. W. Vrijburg en H. A. Koster Maria Wilhelmina, D. v. W. P. Heemskerk en J. Q. Rotteveel. Ondertrouwd: A. v. d. Poel en M. J. M. Maas. Gehuwd: H. Rooda en W. de Yreede. De stemming voor de verkiezing van de leden van den Raad dezer gemeente is bepaald op 4 Mei a.s. De stemming zal dus plaals hebben volgens de oude kiezerslijst NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida Hnberdina Gerarda, D. van P. P. van Denzen en M. P. H. van Schip Martinus Johannes, Z. van J. Dui venvoorden en M. van den Berg Helena Cornelia, D. van II. van Leeuwen en M. A van Eeden Margarelha Fiorina, D. van J. H. C. Plesman en M. Barnhoorn Alida Hubertha, D. van W. van der Slot en C. P. Brama. Overleden- Johannes de Bakker 75 j., U> Amsterdam (St. Bavo) Margarelha Maria Ruiter. 6 j.f alhier. Gehuwd; Henricus Petrus de Groot 37 j. te Bakel en Petronella Helena Ruigrok 29 j., alhier Rutgerus Petrus Wilhelmus de Groot 26 j. te Hillegom en Anna Maria Ruig rok 26 j. alhier. De bouw van het R.-K. Krankzinnigen- Gesticht voor vrouwen in 't Langeveld, onder deze gemeente is opgedragen aan den aannemer, den heer J. van Pareeren, alhier. Zondagmorgen van 89 uur was het hulp-postkantoor alhier voor het eerst open gesteld voor den post-, telefoon- en telegraaf dienst. Velen maakten gebruik van de aan geboden gelegenheid. Na publieke inschrijving werd de bouw van twee woonhuizen aan den Kerkweg gegund aan den laagsten inschrijver, den aannemer W. J. v. d. Klugt, voor f 6340. OEGSTGEEST. Den 3en Februari hoopt mej. S. van Sonsbeek den dag te herdenken, dat zij voor 40 jaar in dienst trad bij de familie Nieuwenhuis, De Kempenaerstraat No. 16 alhier. Hedenmorgen is de heer De H. uit Rijnsburg alhier met z'n Fordauto nabij de Chr. school aan den Endegeester-straatweg tegen een boom gereden. De zwaar bescha digde auto werd door de firma v. d. Ameele naar de garage gesleept. De heer De H. be kwam een lichte verwonding aan de hand. RIJNSBURG. Veiling vereeniging „Bloemenlnst". De veilingvereeniging „Bloemenlust" al hier hield haar jaarvergadering in de zaal van den heer J. J. Verbree. De opkomst der leden was zeer goed te noemen ruim 60 leden woonden de vergadering bij. De voor zitter. de heer Adr. den Heijer, opende de vergadering met een woord van welkom, sprak de beste wenschen uit voor de leden in 1927 en memoreerde den beer J. Soete- man. kortelings overleden, die altijd een trouw en volijverig bestuurslid der vereeni ging was geweest. De secretaris, de heer R. W. v. d. Burg las daarna de notulen en het jaarverslag. Met beiden ging de vergadering accoord. Vervolgens bracht de penningmeester, de heer B. van Delft Azn. het financieel ver slag uit, waaruit bleek dat de vereeniging in alle opzichten er zeer gunstig voorstaat. De bezittingen der vereeniging hebben ruim de waarde, waarmede deze zijn belast, waarbij de rekening nog een batig saldo aanwees van bijna f 900. In aanmerking genomen dat het veilinggebouw vijf jaar ge leden gebouwd is en hierop al reeds bijna de helft is afbetaald mag zeker van een bloeien der vereeniging gesproken worden. En voor 1927 staat het er ook gunstig voor. In de maand Januari is al een zeer belangrijk bedrag meer geveild dan in 1926 De rekening van den penningmeester zal door een commissie worden nagezien. Bij het bestuur was ingekomen een schrijven, waarin de wensch werd uilge sproken, dat voor lager percentage zou wor den geveild en de bestuursleden niet langer gesalarieerd zouden zijn. Hierover ontspon zich een langdurige discussie. Het bestuur verklaarde zich gaarne bereid dit voorstel te ondersteunen. Uit dit voorstel sproten echter weder andere voorstellen voort, waarna dan besloten werd dat het bestuur geen vergoeding meer zou krijgen doch al leen als toeziend bestuur zou optreden op de veilingen. Voor den penningmeester werd een uitzondering gemaakt, .zoodat deze zijn werkzaamheden eenige vergoeding zou ontvangen. Voor de te verrichten werkzaam voor zijn werkzaamheden eenige vergoeding zou ontvangen. Voor de te verrichten werk zaamheden kunnen de leden een verzoek indienen, nadat het bestuur de vergoeding voor deze werkzaamheden heeft vastgesteld. Het bestuur zal ook voorlaan uit 5 personen bestaan. Tot bestuurslid wordt gekozen in de va cature Soeteman, de heer D. Knijff. De heer E. v. d. Vijver, aftr., wordt bij acclamatie herbenoemd. Besloten wordt mede nog om het vei lingpercentage te stellen op 4 pCL hetgeen gezien de gunstige toestand der vereeniging, zeer goed mogelijk is. Niettegenstaande het jaar 1926 voor de kweekers in geenen deele gunstig genoemd kan worden, is de omzet aan de veiling ongeveer hetzelfde geweest, en zal het in 1927 dit bedrag zeer waarschijnlijk overtreffen. Een vraag van een der leden of er ge zorgd is dat de exporteurs voldoende kre diet konden krijgen, waardoor de afzet zoo veel mogelijk bevorderd wordt, werd door den voorzitter bevestigend beantwoord en tevens aangetoond, dat de bloemen aan „Bloemenlust" minstens even hooge prijzen opbrengen als elders en de kweekers hier over ook zeer tevreden zijn. Geen enkele klacht had het bestuur hierover bereikt. Na rondvraag die niets belangrijks meer opleverde sloot de voorz. de vergadering en werd een verloting gehouden van een 40- tal prijzen, waarbij zeer mooie waren. SASSENHEIM. Raadsagenda. De raad komt Woensdag1 2 Febr. des voormiddags halftien in openbare zitting bij een, ter behandeling van: 1. Ingekomen stukken. 2. Comptabiliteit 1926. 3. Benoeming stembureaux voor in 1927 te houden verkiezingen. 4. Machtiging aan B. en W. te verleenen voorschotten aan b^z. scholen, dienst 1927. 5. Aanvraag r\jwieibewaarplaafc3 voor de „De Visserschool". 6. Voorstel van B. en W. om de reductie gasverbruik van 3 op 4 cent te bepalen. 7. Vermeerdering met 5 aandeelen in electriciteitsbedrjjff wegens toeneming der bevolking. 8. Naam nieuwe laan voor Koningshuis. 9. Aankoop strooken grond vóór brug Teylingerlaan. 10. Machtiging verhuring gronden Grond- bedrgf. 11. Verbetering haven en vaarweg. RECLAME. Slechts één merk kan't beste zya' 6449 VOORHOUT. Gemeenteraad. Het jacht- en vlsohrecht Onderwij svergoedingen Be noemingen Het onderhond van de Boekhorstlaan. Voorzitter is de burgemeester, de heer G« Bulten, die de vergadering met gebed opent. Tegenwoordig alle leden, behalve de heer van der Voet, die bericht van verhindering heeft gezonden wegens ziekte. De notulen worden gelezen en onveran* derd goedgekeurd. Ingkomen was: lo. een schreven van de Woningbouwver- eeniging „Herman Boerhaave" met dankbe tuiging voor de aanplanting van boomen in de Boerhaavestraat. 2o. Een raadsbesluit van Gedep. Staten, waarbij zij het leeningsbesluit van f 23.000 voor de reconstructie der wegen hebben goedgekeurd. 3o. Verzoek van den heer J. van Kam pen, namens de kinderen van Van Kampen, om steun voor opname in het St.-Bernardus- gesticht te Sassenheim, van de wed. Van Kampen. Dit adres wordt in handen van B, en W. gesteld ter fine van advies. 4o. Een adres van aangelanden van den Prinsenweg met verzoek om het onderhoud van dien weg in handen te stellen van de ge meente. Dit adres wordt eveneens geren- voyeerd naar het college van B. en W. 5o. Een overzicht van den Keuringsdienst van waren in het district Leiden waaruit blijkt, dat over 1926 in de gemeente Voor hout zijn verricht 109 keuringen in het la boratorium en 2425 ter plaatse, waarvan in 27 gevallén waarschuwing is geschied en in 13 gevallen afkeuring, wegens ondeugdelij ken loesland, plaats had. De voorzitter vond hierbij gelegenheid om op de goede werking van dezen keurings-. dienst en de medewerking van den winkel stand te wijzen. Hierna besluit de raad, B. en W. te macK- tiegen het jacht- en vischrecht langs de Dinsdagsche Watering voor het tijdvak van 1 April 1927 (ot en met 31 Maart 1932 in het openbaar te verpachten. Besloten wordt aan II. M. de Koningin ontheffing te vragen van het bepaalde in het eerste lid van art. 19 der L. O. wet 1920 tot vrijstelling van het hebben eener openbare lagere school. Bij de vaststelling van de vergoeding en art. 101 der L. O. wet 1920. stellen B. en W. voor aan de bijzondere scholen over 1925 de vergoeding toe te kennen, alsmeda tot bepaling van het voorschot over 1927, vast te stellen op een berekend naar f 14.99 per leerling, welk voorstel een langdurige discussie uitlokte. De heer P. L. van der Hulst, hoewel ar- kennende, dat het bestuur der Chr. school wegens het kleine aantal leerlingen niet met een laag bedrag de financieele toesland kan beheerschen, acht het bedrag van f 14.99 voor de andere bijzondere scholen te hoog en zag dit gaarne tot f 14 vermindert. De heeren Roozen en Nijssen sluiten zich' bij de gedachte van den heer Van der Hulst in dien zin aan, dat de verhooging voor de grootere scholen te hoog genoemd moet wor den, terwijl de heer Eigenbrood wijst op de noodtoestand van de Chr. 9chool en daarom, zoo mogelijk, een verhooging zou willen loa* slaan. De voorzitter, de sprekers beantwoorden de, betoogt in een uitvoerige rede, dat het belang van het onderwijs en de 9choolopvoe- ding der Voorhoulsche jeugd gebaat is bij een goede financieele behartiging door d^» overheid. Hij wijst er op, dat waar Voorhout zelf geen openbare school bezit de gemeente ontlast is van veel zorgen en zooals dat bij voorbeeld in de naburige gemeente Noord- wijkerhout geschiedt, waar f 26.16 per leer ling betaald moet worden, omdat deze een kleine openbare school heeft, toch al finan cieel voordeel krijgt. De noodzakelijkheid van een behoorlijke uitkeering loont hij op paedagogischc en onderwijskundige gronden aan, lerwijl hij er ten slotte nog op wijst, dat maar niet een zeker willekeurig bedrag kan worden toegekend maar dat de L. O. wet 1920 de toekenning dezer bedragen aan bepaalde regelen bindt. Weihouder Van der Laan onderstreept hel gevoelen van den voorzitter en adviseert op aanneming van het voorstel van B. en W.# waar in deze toch niet anders gehandeld kan worden. Na eenige verdere discussie besluit de raad met 4 tegen 2 stemmen, dit van de heeren Van der Hulsl, lot het voorstel van B. en W. Terwijl over 1927 tot toekenning van 80 pet. van het voorschot wordt beslot ten. Wegens verschillende vacatures ontstaan tengevolge van het overlijden van den heer G. Colijn worden bij diverse schriftelijke stemmingen aangewezen als tweede lid van het stembureau in het 2de stemdistrict, de heer G. Witteman, als plaatsvervangend eerste lid de heer A. Eigenbrood, als tweede plaatsvervangend lid de heer C. Janse, ter wijl als plaatsvervangend lid in het hoofd stembureau de heer A. Eigenbrood, wordt aangewezen. Ter voorziening van de vacature in de schattingscommissie wordt uit de voordracht door B. en W. opgesteld, n.l. no. 1 de heer P. L. van der Hulst en no. 2 de heer J. Huf- ner, no. 1 door den raad benoemd, terwijl na eenige stemmingen ter benoeming van eeu nieuw lid in het College van Zetters, de raad de volgende, aan den Commissaris der Koningin aan te bieden voordracht, opmaak te no. 1 de heer L. A. Prins en no. 2 de heer J. flufner. Zonder hoofdelijke stemming wordt beslo- 3—2 i

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7