20515 ZATERDAG 29 JANUARI Anno 1927 Ilcieelè Kennisgevingen. Het voornaamste nieuws van heden. - DAGBLAD PRIJS OCR ADVERTENTIEN: O Cta per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. leine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdag9 en prdag!» 50 Cts bij n maximum aantal woorden van 30. volgens postrecht Voor eventueejp opzending van brieven norto te betalen Bewijsnummer 6 Ct9 Bureau Noordeindspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DELER COURANT: Voor Lelden per 8 maanden 2 SB per week 0 18. Buiten Leiden waar agenten gevestigd zijn. per week„0.18. Franco per post I 2 38 portokosten timmer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. didaatstelling voor de provinciale staten. Burgemeester van Leiden brengt het kde ter openbare kennis. Dinsdag. 22 Februari aanstaande, zal l hrbben de candidaatstelling voor de .dale Staten. Mien dag kunnen, van des voormiddags [uur lot des namiddags vier uur. bij lorzilter van het hoefdstembureau in Seskring. ter secretarie der gemeente worden ingeleverd [lusten van candidaten, floeld in artikel 35 der .Kieswet. [dezelfde lijst mogen ten hoogste twin- .didalen worden geplaatst. Iedere lijst worden onderteekend door ten minste '"en twintig personen, dia volgens de "lijst, geldende op het oogenblik der ring. kiezers zijn voor de Provinciale i binnen den kieskring, eltde kiezer mag niet meer dan één 'onderteekenen. candidaten moeten, met vermelding |hun voorletters en woonplaats, op de geplaatst worden in de volgorde, fin door de onderteekenaars aan hen de bur wordt gegeven, pien de candidaat is een gehuwde r of weduwe, wordt zij op de lijst ver met den naam van haar echtgenoot berieden echtgenoot onder toevoeging [haar eigen naam. voorafgegaan door Voord: „geboren" of een afkorting van •oord. Izelldp candidaat mag niet voorkomen peer dan één van de lijsten, ingeleverd Welfden kieskring, de lijst moet worden overgelegd de 4 ran hpf Koninklijk besluit.van 12 nbpr 1917 CSIaatshlad no. 6921 bedoel- schriftelijke verklaring van' iederen top voorkomenden candidaat, dat hij plligt in zijn candidaatstellins op deze Indien de candidaat zich buiten hef in Europa bevindt kan de hier be lde verklaring telpgraphisch worden ge en Is zij niet aan het officieele for- |ier gebonden. inlevering der lijst móet geschieden innlijk door één der onderteekenaar9. andidaten kunnen daarbij tegenwoordig brmulteren voor de lijsten en voor de pttelijke verklaring van bewilliging, jboven vermpld. zijn ter secretarie dezer Irente kosteloos verkrijgbaar tot en J den dag der candidaatstelling De Burgemeester voornoemd, AUG L. RF.IMEniNT.ER, Welh to. Burgemeester ieiden. 29 Januari 1927. ISCHRIJVING VAN LEERLINGEN ïOOR DE OPENBARE BEWAARSCHOLEN. Jjirgemeesler en Wethouders van Leiden •Sen ter kennis van belanghebbenden, de Openbare Bewaarscholen in het abethchof. aan de Van der Werffstraat pn de Groenesteeg tot en met den 12den lari a.s gelegenheid beslaat tot het inschrijven van leerlingen en wel de? fmiddags van kwart vóór 9 tot halftiën uitgezonderd Zaterdag des namid- van kwart vóór 2 tot kwart over 2 uur leerlingen moeten 1 Maart a.s althans leeftijd van drip jaren bereikt hebben AUG. L REIMERINGER, Weth. lo Burgemeester VAN STRt.TFN, Secretaris, fcen, 29 Januari 1927. 73S7 inschrijving van leerlingen 0r openbare lagere SCHOLEN. J^gemeester en Wethouders van Leiden ter kennis van belanghebbenden: dat tof het doen inschrijven van leer- 'n voor de toelating, met Maart a.s., openbare lagere scholen op het 'ergveld, aan de DüWenbctestraat, aan akerstraat, aan de Pari Kruperstiaat, Zuidsingel, aan de Medusastraat en I de Vrouwenkerksteen, gelegenheid zal gegeven aan die scholen tot en met februari e.k dagelijks behalve Zondags, ^des voormiddags halfnegen tot negen ra op Maandag, Dinsdag. Donderdag en ag bovendien van halflwee tót twee ft des namiddags; ft dat bij de inschrijving het bewijs van ïboorte-inschrijving moet worden vertoond 3a dat de kindpren op 1 Maart as den glijd van vijf en een half jaar moeten |bben berpikt. AUG. L REïMERTNGER, Weth lo Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 29sten Januari 1927. 738S DE LEIDSCHE HOUT. Aan den heer K. C. van Nes, landschap- architect te Apeldoorn, is door het bestuur van het Fonds voor aanleg enz. van Wan delparken. opdracht verstrekt tot het maken van een plan van aanleg voor de Leidsche Hout. TWEEDE LEZING VAN PROF. BöHL OVER DE OPGRAVING VAN SICHEM. In zijn tweede voordracht, die prof dr. F. M. Th Böhl in het Rijksmuseum van Oudheden hield, behandelde hij meer in het bijzonder de opgraving van Sichem in de lijst van de geschiedenis en oudheidkunde van Palestina. Spr begon met er op te wijzen, dat men om de geschiedenis van hpt oude Sichem te reconstrueeren, in hoofd zaak moet nagaan, welke invloeden uit hpt Noorden en uit het Westen op deze stad hebben ingewerkt: het zijn de Klein Azia tische, Syrische en AegeTsche culturen, die men ter vergelijking zal moeten bestudee- ren. Doch voor wat Klein-Azië betreft, al dus spr., heeft men nog niet veel meer dan de teksten van Boghazkeui, die overigens nog weinig houvast bieden, terwijl voor Kreta schriftelijke gegevens nog geheel ont breken. Ook Syrië en Palestina hebben geen teksten opgeleverd. Thans hebben de opgravingen V3n Sichem een paar fragmen ten van kleitabletten mpt spijkerschrift voor zien voor den dag gebracht. Zooals de ver taling, die spr. bierva t gaf, aantoonde, geven deze teksten, die omstreeks de 14de of 13de eeuw v. C. kunnen worden geda teerd, geen gegevens van historische waarde. Aan de hand van een groot aantal licht beelden, ten deele door prof. Böhl zelf op genomen. ten deele afkomstig van de door de expeditie van prof. Sellin gemaakte foto's, toonde spr. stuk voor stuk de gebouw resten te Sichem gevonden Deze behooren tot zeer uiteenloopende periodes. Er blijkt uit. dat de stad omstreeks 2000 v. C moet zijn gesticht: uil dien tijd moet de N O.- poort dateeren Uit iets lateren tijd dagtee- kent de Westelijke vleugel van het paleis met zijn troonzaal en galerij. De Oostelijke vleugel van dit paleis is weer iets jonger, maar op zijn beurt ouder dan de tempel» Dezen schat prof Böhl omstreeks 1700 v C (prof Spllin is van mpening. dat hij een drietal eeuwen jonger moet zijnV Spr stond iets langer stil bij dit merkwaardige gebouw van omstreeks 21 bij 20 M grootte, die vol gens "zijn overtuiging geldentificeerd mag worden met den uit den Bijbel (Richt 9) bekenden tempel aan den god van Sichem, den El-Berith. gewijd Doch ook in dezen tempel zelf zijn verschillende perioden te onderscheiden. Omstreeks het midden der veertiende eeuw v C moet hij zijn verbouwd en om streeks 1150 verwoest. Prof Böhl besloot zijn door een talrijk gehoor bijgewoonde lezing met een overzicht van de resultaten door de expeditie bereikt, resultaten die. naar hij hoopte, door de vol gende opgravingscampaene nog belangrijk zouden worden aangevuld. VEREENTGTNG TOT BEVORDERING DER BOUWKUNST. Aan de 209de levens jaar-vergadering ging vooraf een kunstbeschouwing der plaatwer ken van den jaargang 1926, welke in deze bijeenkomst onder de leden verkocht zouden worden. De vice-voorzitler de heer J. Splinter G.zn. opent deze vergadering en spreekt er zijn leedwezen over uit. dal de voorzitter in al de jaren van zijn presidium. than9 helaas voor hel eerst door ongesteldheid verhinderd is deze verg. te leiden. Met den hartgron- digen wensch, dat de beer Verhoog een spoedig herstel moge vinden en een opwek kend woord tot de aanwezigen, opende hij deze lste vergadering des jaars. Nadat de notulen waren goedgekeurd. a*- dus deelt ons de heer Fred. A. Wempe mede, was dan voor de zooveelste maal wederom het woord aan den specialen feestredenaar voor de jaarvergaderingen, den eere-voorzit- ter den heer Jan de Quack, architect-sier kunstenaar te 's-Gravenhage. Voor tot het eigenlijke onderwerp „De Rare kiek der Kunst" te komen, gaf spreker het woord aan een ruim zestigjarig kunste naar. ook hoogst begaafd spreker en schrij ver uit dezen tijd. die al zijn jeugdherinne ringen nog eens naar voren bracht en de aanwezigen verplaatste naar zijn zeer be scheiden ouderlijk buis. waar hij als jongen alleen. kon ravotten op het groene erfje, dat tuin genoemd werd Nu nog ziet hel ventje van toen. de felle schaduwen tooveren op erf en schuttingen op achtergevel en duivenhok. want ééns greep z'n kleine hand naar de teekenstift en de'kleurdoos en stond in korten lijd de ge- heele achterbouw en tuin-constellatie op het oude zware van Gelder-papier, dat tot dien goeden ouden tijd behoorde. Dan was het de t^ekenonderwijzer der middelbare school, de oude kundige langlok- kige artist, die hel werk van den kleinen Jan scheen te appreciëeren en hem nrachi op het amphilheater van een aanzienlijk aan Kunst gewijd Genootschap dat nóg be slaat, waar het jeugdfiguurtje op elfjarigpn 'eeflijd mei meesters van naam rnocht mede sv'beteen naar gekleed- cü.... naakt mode'. En zoo vervolgt onze Jan dan zijn levens weg en bezoekt 11 B. S. en Gymnasium. Dan komt in zijn leven een der meest kunstzinnigen uit den lande. Hij beoordeelt Jan's werk in de schetsen van een oude ka binet, den gouden regen, de klok en de dui ven en vindt dat Jan zijn leeftijd in aanmer king genomen, ze recht had doen weder varen in de teekenstamelingen er van geui' Jan kreeg aansporing zijn best te doen, le leeren timmeren en metselen, te leeren boel- seeren en schilderen en te leerenleven! Zoo zien we hel jonge mensch vaak in het straatgewoel van Amsterdam, Antwerpen, Brussel en Parijs, bezig zijnde een bouw- détail aan een schetsboek toe te vertrouwen. Zoo gaat de jonge artist voort op zijn le venspad en zien we hem op de werken in een der eerwaardigste hooger onderwijs ste den. Waar nu de rijpere jaren begonnen vrucht te dragen, waar stift en penseel een arbeid produceerden volmaakter dan hit schetsboek van eertijds te zien gaf. daar trad nader en nader ook de heerlijke fée, die alles zonnestralend verwarmt: De Kun9t. Dan krijgt Jan. de architect, meerdere er varingen en vlecht deze in zijn arbeid, in vorm van lijnen en wendingen in verschij ning van omtrekken en kleuren.. en dan komt het over hem.dat Kunst, niet maar iets op zichzelf is maar. het onver brekelijk cement tusschen alle levensstee- nen van den maatschaplijken bouw Juist die ware „Kunst", die Kunst die een ge- voeismensch zoo kan bezielen, werd dor spreker uitvoerig besproken en beoordee.d. De aanwezigen doorleefden hier we! stel lig Kunst met een groote K en al trachtte de geachte spreker nog zoo handig en beschei den het leven van .Jan" te camoufleeren, de aandachtige hoorders begrepen, dat de kleine Jan van toén was de groote Jan van nu. de krasse zestiger, den eere-voor- zitter Jan de Quack. Wat dan die eens zoo kleine Jan nu nog kan presteeren bleek eerst duidelijk toen een 35-tal op glas geschilderde teekeningen die door een projeclielamp op het doek wer den gelooverd ons lieten zien staaltjes van sierkunst van de hand van spreker, van bui- tenTomeenen fijnheicTen contour, zoo in ont werp als in uitvoering. „De Rarekiek der Kunst" zoo had spreker zijn interessant kijkspel gedoopt, een kijk spel dal boeide van het eerste lichtbeeld voorstellende „Het Paradijs" tot aan „'t Em pire". Zoo passeerden dan de revue, de eene al schooner en sierlijker dan de ander, al die hoogstaande kunstuitingen uit vervlo gen tijden. Van Oud-Kameroen via Egypthe, Öud-Babylon, Assyrië. Perzië, Oud-Jeruza- lem. Griekenland. Etrurië, Rome-Byzanlium tot aan de Renaissance de Gothiek. de Lo- dewijk tijd enz., was het één kelen van kunstuiting, zooals spreker die met zijn vermaarde teekenstift en penseel te aan schouwen kan geven. Waar de vertooner dezer „Rarekiek" bij ieder plaatje oen vaak geestige verklaring gaf, en al die beschou wingen werden ten beste gegeven in hoogst beschaafde en letterkundig onberispelijke dichtmaat, kon het niet anders, of, een luid applaus viel den spreker ten deel. Des heeren Splinter's bijzonderen dank aan den begaafden spreker, was zeer op zijn plaats. De secretaris had voor zijn jaarverslag een eeresaluut van den waarn. voorzitter in ont vangst te nemen, terwijl de heer J. Harmsen als penningmeester een nauwkeurig verslag gaf van de financiën van „Bouwkunst". De heer H. J. Planjer bracht mede namens den heer C. Ponsen rapport uit over het ge houden finantiëel beheer en verklaarde alles in volmaakte orde De heer Harmsen kreeg voor zijn bijzondere accuratesse in de boek houding een woord van lof. In de plaats van den heer J. Splinter Gz. en P. -J. A7erhoog die de groene tafel wegen9 aftreding moesten verlaten, werden gekozen de heeren P. M. J. v Oprle en A. J. Turion. Vanzelf kregen de scheidende bestuursleden een vriendelijk woord van afscheid mede en dank voor hun zorgen aan „Bouwkunst" be steed. De heer J A. Verhoog werd bij accla matie als voorzitter herbenoemd. De boekverkooping van de geïllustreerde tijdschriften (jaargang 19261 liep vlug van stapel en ten slotte restte nog de vrager bus. Voor hef eerst in geruimen tijd was <=t weer eens een vraag in de bus die luidde: „Kan de Vtreeniging tot bev. der Bouw kunst alhier niet protesteeren tegen het ver nietigen van een fraai „Stads aspect" zooals door die „Theestoof' aan de Aalmarkt is geschied?" „Is er dan geen commissie van beoordee- ling in Leiden?" Deze vragen werden ter prae-advies in handen gesteld van het bestuur, alhoewel uit het korte debat dat hieruit voortvloeide bleek, dat de smaken zelfs onder bouwkun digen in dezen kunnen verschillen. centrale bond van spoor- en tramwegpersoneel. Donderdagavond sprak in het gebouw „Prediker" voor een druk bezochte ver gadering van de afdeeling van den Cen- tralen Bond van Spoor- en Tramwegperso neel de Pondssecretaris, de heer P. de Haan over- ..Voorheen en thans". Spr bracht in herinnering hoe in 1917 de talrijke categorische bonden/zich fuseer den tot één neutralen bond en alleen de ftwWonwi een categorische vereeni- liuji'iiiaaiVan deze nieuwe neu trale vereeniging werd toen gezegd dat het „een huisje op het ijs" was, doch heden is het er nog en die profeten van toen praten er nog over. Een jaar later werd het Alg. Ned. Vak verbond gesticht en de toen aangesloten bonden hebben er nimmer zoo goed voor gestaan als ten dage dat zij zich aaneen gesloten hadden. De splijtzwam kwam toen er fusiebesprekingen met de modernen werden ondernomen. Êenige bonden hebben het A. N. V. daarna verlaten, hebben zich geïsoleerd en zijn er sindsdien door ver zwakt. Einde 1925 liet het zich voor de opper- vlakkigen aanzien dat het A N. V. zou ver dwijnen. Het is er echtèr nog en heeft zich volkomen hersteld Aan de concentratie der geheele neutrale vakbeweging wordt krach tig gewerkt. Ook met buitenlandsehe orga nisaties is contact voor internationaal ver band. D.e plaatselijke neutrale Bestuurders bonden hebben ook de concentratie flink ter hand genomen. Spr. behandelde daarna het werk der „Staatscommissie Treub" waarvan hij na mens de Neutrale SpoorwegDersoneel-orga nisatie deel uitmaakte en de geschiedenis der loonregeling 1921 door den Loonraad onder voorzitterschap van den heer Treub tot stand gekomen. Onzerzijds werd toen een minimum-loon van f 32 voorgesteld en door de modernen f 30. Er is toen een loonrege ling tot stand gekomen die nog wel niet allen bevredigde, doch in elk geval gezien mocht worden. Echter lang heeft die niet geduurd. He^ premie-vrij pensioei? verviel, waardoor 8V» pCt. korting kwam. daarna de 10 pCt. loonsverlaging Van het mooie re glement dienstvoorwaarden (R. D. V.) door de „Staats-commlssie-Trëub" ontworpen is heel veel afgeknabbeld. De Dienst- en Rusttijdenregeling werd zoo ten nadeele van het personeel gewij zigd, dat een massa personeel kon worden afgevoerd, in enkele jaren meer dan 10500 man. Er kwam een wachtgeldregeling door de modernen en christelijken zóó geprezen die een dergelijke massale afvloeiing mo gelijk maakte. Er is, zegt spr.. vroeger wel eens betoogd, dat, na de mate er meer ver slechteringen komen de werkers zich nau wer aansluiten. Deze theorie heeft als zoo vele theorieën gefaald. Na al die verslechteringen Is er juist een feest van verslapping gekomen. Het aantal ongeorganiseerden nam juist toe. De hoog gespannen verwachtingen die opgewekt werden door de gezwollen taal over scher pere middelen, machtphrases, enz., bracht desillusie. De Loonraad leverde niet meer zulke resultaten als einde 1920 het geval was en de moderne en christelijke organi saties gingen spreken van zijn fiasco. Er moest een Personeelraad komen, dat zou een stap zijn op den weg naar medezeg genschap. De directie wilde ook van den Loonraad af, omdat de samenstelling haar niet( beviel. Van loonadviezen die iuist door de slem van den Loonraad-voorzitter tot stand kwamen wilde zij liever niet weten. In de Tweede Kamer bleek de Minister van Waterstaat ook al een warm voorstander van een Personeelraad. Wij hebben on9 steeds tegen dat instituut verklaard en voorzagen geen andere uit werking ervan, als bij de vroegere groeps vertegenwoordiging opgedaan. Dit door de Directie, Minister, moderne en Christelijke organisaties zóó gewenschte instituut Per soneelraad heeft nu ruim een jaar gewerkt Onlangs zeide 'de Minister al in de Tweede Kamer dat er nog niet veel van verwacht kon worden, het was nog zoo jong. Ziehier, zegt spr., de zgn verbetering van den Loonraad en het georganiseerd over leg die 5 jaren gewerkt hadden n.l. van 1921 tot 1925. Van een schijn van mede zeggenschap is zeWs nog geen sprake. Vorig jaar dienden wij bij den Personeel raad voorstellen in voor loc.- en treinperso neel en voor wagenvoerders. De Personeel raad, alleen bevattende vertegenwoordigers der vijf personeelbonden besloot die voor stellen aan te houden tot een gunstiger tijd stip. Daar is heel wat over te doen ge weest. De vertegenwoordigers der moderne, christelijke en ambtenaren-organisaties pu bliceerden in de pers een stuk tegen onzen vertegenwoordiger. Op een vergadering van den ambtenaren bond vroegen wij aan diens personeel-raads- lid den heer Bloothoofd wanneer zijns inziens dan wel het gunstig tijdstip zal zijn aangebroken. Hij antwoordde, zoodra de mentaliteit van de Directie en Minister zal zijn veranderd Wij hebben dus .naar het inzicht van dat Personeelraadslid nog wel een beetje den tijd. De mentaliteit van den Minister kennen we al uit de debatten bij de Waterstaatshegrooting en die der Direc tie spreekt duidelijk uit haar artikel dat on langs in de Pers werd gepubliceerd naar aanleiding van het ongeval-De Vink. En nu is er ander deze omstandigheden een actie voor verbetering der Dienst- en Rusttijden op touw gezet door die^lfde Personeelraadsmee.rderheid Het heet dat nu het „hoogtepunt" is bereikt en zal er een besturencongre9 dier vier organisaties ge houden worden waaraan wij niet mogen deelnemen, omdat wij het met hur> «ern stiger tijdstip opvatting" niet eens zijn Wij meenen dat de zaak der Dienst- en Rust tijden door die .gunstiger tijdstip opvatting" meer geschaad dan gediend werd Onze or- ganisatie diende reeds 4 Junf 1926 haar BINNENLAND. Mr. J. Limburg voorzitter van de Vereen, voor Volkenbond en Vrede. Een spoorwegbotsing bij Heerenveen Een machinist gedood. BUITENLAND. De samenstelling van het kabinet-Mars. Huiszoeking bij een rechtsche organisatie te Berlijn. Zware storm teistert Schotland. Regeeringscrisis in Zuid-Slavifl. voorstellen inzake de Dienst- en Rusttijden bij den Minister in. In onze onlangs gehouden Bondsraads vergadering is de situatie oncter de oogen gezien en uit de verslagen in de Pers kent men nu ons standpunt Spr toont aan hoe onder het personeel iets anders leeft dan wachten op een gunstiger tijdstip. Inmiddels is een der christelijke organi saties volgens haar orgaan van deze week tot de verbluffende ontdekking gekomen, dat het tijdstip nu gunstig is. dat er nu wèl geld is. Waar het jaarverslag der Ned. Spoorwegen pro 1926 pas over eenige maan den verschijnt, weet die organisatie al dal de bedrijfsuitkomsten zoo zijn. dat er vol gens haar „wel geld is". Men maakt zich met znl'-e dingen nog belachelijker. Wij blijven van meening. zegt spr.. dat een vakorganisatie in een bedrijf als het spoorwegbedrijf niet dergelijke overwegin gen moet houden Er is steeds actie te voe ren voor behoorlijke lonnen en een bevre digende Dienstvnorwaardenregeling. Na een opwekking om de nmnn^nda voor den Centralen Bond krachtig ter hand te nemen, besloot spr. zijn rede. die met een stevig applaus beloond werd. Met een woord van dank aan spreker sloot de voorzitter daarna de vergadering. DE RADIODISTRIBUTIE PER TELEFOON. Geruimen tijd geleden meldden wij reeds, dat vanwege het hoofdbestuur der PTT. proeven werden genomen met radiodistri* hulie op de rijksnetten Naar verluidt hebi ben deze proefnemingen hier ter steden uit stekende resultaten opgeleverd, docb het staat te bezien of dit doorvoering van radio- distributie in Leiden tengevolge zal hebben, alhoewel de kans daarvoor geenszins ia uitgesloten. De vraag is alleen of de exploitatie loo- nend zal zijn; in Den Haag waar ongeveer duizend aansluitingen zijn op de 20 000 abonné's bedraagt het tarief f 20 per iaar? gaat men eens cijferen aan de hand van deze gegevens, dan blijkt, dat in Leiden ongeveer honderd aansluitingen te verwach ten zijn. hetgeen dus een bruto ontvangst van f2000 's jaars zou heteekenen. Algemeene invoering is voorshands zeker niet te verwachten, daar behalve de twijfel aan een loonende exploitatie ook nog het be zwaar bestaat, dat het rijk verschillende typen van nelten bezit, die zich niet alle even goed voor distributie leenen. ZEVENDE LEERJAAR. Voor de leerlingen der lagere school, die op 1 Maart a.s het 6e leerjaar hebben door- loopen. bestaat gelegenheid tot het ontvan gen van voortgezet onderwijs aan de Cen trale School voor het 7e leerjaar (Oude Vest ingang Caecilia«traal). Voordeelen. Herhaling en uitbreiding van kennis (opleiding voor Ambachtsschool, „Mathesis", Kennis is Macht", U. L. O. school en dergelijke). Handwerkonderwijs voor meisjes (knippen en naaien van eigen kleeren 4 uren per- week door vakleerares). Samenwerking met dpn Directeur van de Gem. Arbeidsbeurs, waardoor reeds veie leerlingen een pass nde betrekking vonden (werkplaats kantoor enz.) De Centrale schoo: behoedt de kinderen, die nqg niet aan het werk mogen, voor luieren en straatslijpen 1 i vermist. J. P. P. heeft hij de politie alhier aan gifte gedaan dat zijn broer A W. P. oud 19 jaar. van beroep banketbakker en wo nende aan den Mors hweg. die gisteravond met een vriend naar Voorschoten was ge weest en vandaar om twee uur vannacht was vertrokken nog niei i« teruge* knerd. Hij heeft bij de Witte Poort van zijn vriend afscheid genomen an is toen ter be korting den weg langs de spoorbaan inge slagen Men vreest, dal hij door de dutsler- ais misleid bij de spoorbrug over het Galge water die 's nachls losgedraaid is, te water iS geraakt en verdronken,

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1