BELACHELIJKE PRIJZEN bij de bekende Kooplieden Rookpaling KQUPRIEs BLOEMKOOL Groote Prijsverlaging FOTOGRAFIE. VAN ALPHEfl Bekendmaking. TE HUUR of TE KOOP Enkele Heerenhuizen W. F. KORS Zn. GROOTE AFSLAG Hollflndsch Rund-, Kalfs-,Varkensvleescti LAND- EN TUINBOUW. RADIO-PROGRAMMA RECHTZAKEN. P. v. d, Most van Spijk Ontvangen: Saroires in Tomatensaus Jams van Woerkom JOHAN DE WlTfSTRAAT. LET WEL Pr ma RundKalis Varkens en Lamsveesch. Wed. A. CIERE, Lammermarkt 30 v.h. BEUZEMAKER BREESTRAAT 143 Wij gelen de nog overgebleven Goederen bijna CADEAU Alle Goederen woiden voor één derde van den prijs onverkocht LET WEL OP! Alféén Breesir. 143 Fii ma J. C SPAARGAREN Recht io Sociëteit „Mlr.erva" Wit Katoen en Graslinnen Onze prima Huishoudkatoen W. F. K. thans 30 ct. per El 20 els stukjesf 5.75 10/4 Graslinnen voor Lakens 36 ct. 48 ct. 62è ct. J. G. v. d. STEEN - v. h. v. BERGtN-SLtK Zie heden onze Etalage PRIMA STOOFPEREÉ Vanille Batons Bernardines Grillons Choux de Paris. a-a onderwijs hunner kinderen te bekostigen. Vroeger is in den raad gezegd, dat het beneden de waardigheid van den Raad is om op «en genomen besluit terug to ko men; thans schijnt dat niet meer zoo te zijn. De heer Starrenburg zegt dat het geven vaD bedoeld onderwijs in het be lang der kinderen is en kan derhalve met den heer Stadhouder accoord gaan. L)e voorzitter wijst er op dat over 1926 dc re kening der Nijverheidsschool te Leiden nog niet is vastgesteld, zoodat nu niei kan worden nagegaan hoeveel, aan die gemeen te volgens de Wet moet betaald worden. Wel is dezer dagen de afrekening inge komen over 1924» en daaruit blijkt, dat voor de leerlingen die den cursus linnennaaien bezoeken f 209 moet betaald worden. Op grond daarvan vinden B. en W. het billijk om -de toegekende subsidie te verhoogen voor 1927 tot f 200. De heer Stadhouder merkt nog op dat op de Zita Ver. meis jes school gaan van ouders die het best kunnen betalen, dooh de Wet verplicht nu eenmaal de gemeente om daarvoor toch bij te dragen. Kunnen we nu die leerlin gen in deze gemeente houden, dan wordt de verplichte uitkeering minder, doch dan is het billijk, dat de school in deze ge meente ook vergoeding, in den vorm van subsidie, ontvangt De heer Stadhouder doet dan een voorstel om ook over 1926 f 100 subsidie te verleenen, welk voorstel wordt gesteund door de heeren Starren- burg en Van Bennekom. In stemming ge bracht wordt het verworpen met 7 tegen 4 stemmen. Voor de heeren Stadhouder, Starrenburg, Van Bennekom en Jac. van Leeuwen. Het voorstel van B. en W. wordt vervolgens met algemeene stemmen aan genomen. Van de plaatselijke t.b.c.commissie, te vens bestuur van het Wit Gele Kruis, is onder overlegging eener rekening en ver antwoording over het afgeloopen jaar, ais- mede van een begrooting voor 1927, een verzoek ingekomen om een subsidie van f 450 uitsluitend voor de tuberculosebestrij ding. B. en W. stellen voor dit verzoek ra te willigen. De heer De Graaf had ook graag een begrooting en rekening van de vereeniging het Wit Gele Kruis. De heer De Boer wijst er op, dat dit een aparte vereeniging is, die een eigen administratie voert. De t.b.c. is wel hierbij onderge bracht, doch deze wordt ook apart beheert en is aangewezen op uitsluitend subsidies en giften, want contributie betalende le den zijn er geen Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht wordt dan aan genomen met 10 tegen 1 stem (de heer De Graaf). Van den Ned. R.K. Volksbond, afd. Zoe- terwoudo is een verzoek ingekomefi om aan de werkloozen in deze gemeenle eene tege moetkoming Ie geven uit den gemeentekas in de aanschaffing van brandstoffen. B. en W. stellen voor om afwijzend te beschikken op grond dat pas alle toeslagen zijn afge schaft en de winter niet zoo bar is. De heer Starrenburg pleit er voor om het verzoek in te willigen, omdat de menschen met een der gelijk klein inkomen dien steun niet kunnen ontberen. Na eenige discussie over dit on derwerp wordt met 10 tegen 1 stem (de heer Starrenburgl besloten conform het voorstel van B. en W. Aapgeboden wordt vervolgens het verslag •van het correspondentschap der arbeidsbe middeling over 1926, dat voor kennisgeving wordt aangenomen. Op een verzoek van het R.K. Schoolbe stuur aan den Hooge Rijndijk om een voor schot op. de gemeentelijke vergoeding van 1927 wordt besloten een voorschot toe te kennen van f 2034.90, berekend naar een ge- middeld bedrag van f22.61 per leerling. Van de Bataafsche Import Mij is een ver zoek ingekomen om eene benzinepomp ta mogen plaatsen op een aan de gemeenle toe- behoorende berm op de Miening bij de ga rage van Van den Akker B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken op grond van een te scheppen verkeersbelemmering, ter wijl zij ook niet strookt met de aanhangig zijnde plannen tot verbetering van wegen. Met algemeene stemmen wordt afwijzend be schikt. Aan de orde is dan de benoeming van een lid-secretaris der commissie van toezicht op het L. O. (vacature Roos). Met algemeene stemmen wordt de heer Roos herbenoemd. Conform het voorstel van B. en W. wor den vervolgens, op grond van overgelegde verklaringen van onvermogen, een tiental achterstallige schulden, oninbaar verklaard. Vervolgens is aan de orde een voorstel van B. en W. lot verbetering en verbreeding van den Vrouwenweg. 0p_ voorstel van den voorzitter zal dit in geheime zitting worden behandeld. Bij de rondvraag deelt de voorzitter mede dat de boomen aan den Nieuwenweg, vol gens verkregen inlichtingen,niet willen groeien en staan te kwijnen, zoodat het aan beveling zou verdienen om ze eens flink op te snoeien. De kosten bedragen in totaal f600 a f700. Na eenige bespreking blijkt raad de meening toegedaan te zijn dat het voorlöopig beter is om alleen hel doode hout te verwijderen en met het snoeien nog wat te wachten. Verder zegt de voorzitter dat de eigenaar van de boomen aan den Om- mendijk eene aanschrijving heeft gehad, doch daaraan geen gevolg heeft gegeven, terwijl volgens verklaring van deskundigen die boomen r,een gevaar opleveren. De hee ren Stadhouder en Noordman zijn eene an dere meening toegedaan, weshalve besloten wordt nog eens een onderzoek in te stellen. Ten aanzien van den Geerweg deelt de voor zitter mede dat er eene conferentie heeft plaats gehad met het bestuur van den Geej- polder, die ook op verbetering van dien weg heeft aangedrongen In een volgende verga dering zal een daartoe strekkend voorstel worden ingediend. De heer Onderwater zegt dat hierover dan nog wel eens een hartelijk woordje gesproken zal worden. Tenslotte zegt de voorzitter dat aan de provincie is ge vraagd om de schoeiingen langs den Vliet van de gemeente in beheer en onderhoud over te nemen, doch dat daarop nog geen antwoord is ontvangen. De heer Starrenburg verzoekt om ook het Watertje te verlichten 's morgens evenals de Weipoort en Zuid- buurt. Hij meent zelfs dat zulks is toege zegd. De voorzitter antwoordt dat niets is toegezegd, doch dat het wel een onderwerp van bespreking heeft uitgemaakt. Voorts ligt het in de bedoeling om genoemde verlichting de volgende week te doen staken. De heer Starrenburg geeft verder in overweging om den Nieuwenweg te verbreeden, hetgeen kan geschieden door den berm 80 duim af te gra ven aan weerszijden Het verkeer wordt er beter door en de werkloozen kunnen wat verdienen. Daarbij liggen de grintbakken in dien weg zeer gevaarlijk, omdat ze vanaf de straat worden leeggeschept en in den gras berm liggen. De voorzitter zegt toe een cn ander te bespreken in de vergadering van B. en W. Tenslotte heeft de heer Starren burg nog een klacht over de bijzondere school, waarop de voorzitter hem er op attent maakt, dat die bij het schoolbestuur thuis behoort. Hierna wordt den heer Starrenburg het woord gegeven tot het houden der interpel latie. Deze begint met te memoreeren dat hij gedacht had dat zijn verzoek om scha deloosstelling ingewilligd was geworden, doch het schijnt aan omstandigheden te wijten te zijn dat er nog geen overeenstem ming is bereikt Hij zal daarom rekening houden met vele dingen. Vervolgens be spreekt de heer Starrenburg 5 punten die in de vorige raadsvergadering zijn aandacht hebben getrbkken en wel 1. dat er werd ge sproken, dat de gemeente juridisch in het gelijk was gesteld, hetgeen niet juist is, want de rechter heeft uitgesproken dat de zinkers er onrechtmatig liggen. 2. Dat er werd voorgesteld alsof de heer Van Gils het kwaad in de gemeente heeft gebracht. Hier tegen protesteert spreker. Er is gezegd, dat B. en W. zouden gebeefd hebben indien ze een dergel ijken eed zouden hebben moeten afleggen, wat beteekent dat er een valsche eed afgelegd zou zijn. Was zulks juist ge weest dan zou er een strafrechterlijke daad zijn verricht en had er een aanklacht in gediend kunnen worden. Indien men spre ker van iets dergelijks betichtte zou hij een aanklacht indienen^ 3. Dat de heer de Graaf beslag wil doen leggen op het toegekende pensioen, hetgeen volgens spreker niet ju ridisch uitvoerbaar is, want door het afleg gen van een goeden eed is de heer Van Gils niet de oorzaak dat de gemeente schade moet lijden. Was zulks het geval dan zou men hem aansprakelijk hebben kunnen stellen voor de schade, die de gemeente lijdt. 4. Dat aan spreker is gevraagd welke schade hij er bij heeft dat de zinkers in zijn water liggen, waarop hij niet zal antwoor den. Zulks heeft men hem niet gevraagd in Den Haag en hij zal het hier ook niet ver tellen. 5. Dat de gemeente zich niet verder meer met de zaak heeft in te laten, doch heeft uit te voeren het bevel van het ge rechtshof, derhalve de zinkers moet ver wijderen, of met spreker moet onderhan delen. De voorzitter antwoordt hierop dat in de volgende vergadering een schriftelijk ant woord zal komen van B. en W. Hierna gaat de raad over in geheime zitting. Na ongeveer l1/» uur wordt de open bare vergadering voortgezet en wordt be sloten om het in do vorige vergadering ge nomen besluit tot overname van grond van de Eerw. Kruisheeren, in te trekken en op andere gronden tot overname besloten. Ver der voteert de Raad de noodige gelden en geeft B. en W. machtiging om uit te voeren het plan tot verbetering en verbreeding van den Vrouwenweg. hetwelk hierin bestaat o m. dat de geheele Vrouwenweg over een breedte van 5 M. zal worden bestraat met Waalklinkers; aan de Westzijde van dien weg een voetpad wordt gemaakt van ba- zaltine-tegels ter breedte van ongeveer 2 M. en aan de Oostzijde van dien weg de berm wordt verbreed tot ongeveer 1 M., zoodat er dus een weg zal komen van 8 M. breedte. De werken zullen publiek worden aanbe steed met bepaling dat de geschikte werk loozen daarbij te werk zullen worden ge steld De kosten zulten worden bestreden uit de opbrengst eener aan te gane geld- leening. die in 25 jaar zal worden afgelost, terwijl aan Ged. Staten zal worden ver zocht om een bijdrage uit het Wegenfonds, op grond dat deze weg zeer gevaarlijk is voor het verkeer, waarvan ook het door gaand verkeer de gevolgen ondervindt. Ten slotte wordt nog besloten om een uitbrei dingsplan te doen ontwerpen voor de gron den ter westzijde van den Vrouwenweg. Hierna wordt de vergadering gesloten. DE HANDEL IN SNIJBLOEMEN MET ENGELAND. Klachten van Engelsche kweekers. Onder het hoofd:'„Dutch flowers dumped" „Serious damage to English trade" en „Gro wers giving up business", geelt de „Morning- posL" het volgende bericht: Nog niet tevreden met hun verovering van de Engelsche bloembollenmarkt, doen de Hollandsche kweekers thans een forscheu aanval, om ook den handel in snijbloemen in handen te krijgen. „Omtrent den ernst van den toestand lichtte ons een der grootste kweekers en handelaars van Covent Garden in. Deze verklaarde ons, dat de Hollanders eenige ja ren geleden voor het eerst hun aandacht op de Engelsche snijbloemenmarkt hadden ge vestigd, maar dat de kwaliteit van hun pro duct toen nog van dien aard was, dat zij niel als ernstige concurrenten van de Engelsche kweekers beschouwd konden worden. Al lengs echter hebben gij hun product weten te verbeteren, met als gevolg, dat zij dit jaar absoluut de markt beheersclien. „Een van hun trucs is, dat zij partijen bloemen leveren aan kleine bloemisten, die zij van te voren uit een adresboek hebben opgespoord en wie zij een zeer lage fractuur zenden. Deze goodkoope Hollandsche bloemen zijn niet zoo goed als de Engelsche, maar nie mand behalve een deskundige kan dit op het eerste gezicht zien. Het publick bemerkt hgt pas, wanneer de bloemen na één dag reeds slap cn verwelkt zijn. „De Hollandsche bloemkwcekers kunnen tegen zulke lage prijzen verkoopen, omdat zij dc bollen, die de Nederl. kweekers niet naar Enneland konden afzetten, buitenge woon goedkoop hebben opgekocht. „Deze praktijken der Hollanders zijn geenszins beperkt tot Londen, want wij. (de „Morning Post") hebben een klacht ontvan gen van een lezer te Fulking (Sussex), n l. een kleinen kweeker, E. K. Bisshop geheeten, die daarbij insloot een Hollandsrhe prijslijst, verzonden door een kweeker uit Rijnsburg, die daarin vroeg' „Hebt gij reeds het voor deel overwogen om Holl. bloemen direct uit Nederland te koopen?" „De heer Bisshop had deze prijslijst ont vangen in een bloemenwinkeltie te Brighton". Aldus de „Morning Post". VOOR ZATERDAG 29 JANUARL. Hilversum, 1050 M. 12 uur: Politieb°r. 4.305 uur: Concert door het H. D. O - orkest. 5.5.30- üuitsche les voor begin ners. 5.306: Fransche les voor begin ners. 6 uur: Concert door het H. D 0.- orkest (vervolg) Operettemuziek. 6.45 7.45: Cursus voor boekhouden en Handels kennis. 7 45: Politieber, 10 uur: Pers- ber. 8.10 V. A. R. A.-avond, De Melaal- bew. harmonie „Kunst en Strijd", van Am sterdam. Boris Lensky, viool. Mej. Felice Carrena, begeleiding. Hr. G. Durnont, terzanger. Spreker. G. v. d. Houven s€„ van den bond v. Metaalbew.; 1. Orkest-; ziek; 2a. Werken, werken; b. Bnef mijnheer St. Njcolaas; c. Hannes de or^l man, refreinliedje (Dumunt); 3a. Bereed Slave; b. Mazurka. Lynarskyc. Perpeia* mobile, Rie9; 4. Toespraak door den heen] d. Houven; 5. Orkestmuziek; 6a. £r s; ereis 'n jongetje, sprookje, voor (H.) oudt,,, van kinderenb. De wraak van PiëtroÜ Schoorsteenvegen) (parodie op een opera), Roko Bambia, het onbeschaafde land. (Dj mont); 7a. Meditation Thais, Massenet; Drie dansen, Louis Quinze, c, Cza^^ Monti; 8. Orkestmuziek. 1015: Aansis) ting van de Cinema Royal te Amsterdam Een uurtje film muziek door het orker, o. 1. v. Hugo de Groot. Daventry, 1600 M. 3.20: Concert d de militaire band, E. Lake, cello; E. Bel ford; B. Ayrlon. 5.20: Causerie: A garde:] dhat. 5.35: Kinderuurtje. 6.20. Ouifc] *wetsche dansen, door orkest. 6.50: Tjj;J sein, weerber., nieuws. 7.05- Dan^R (vervolg). 7 20: Causerie. 7.35: Piat> I muziek. Bach's 48 preludes en fugues.» 7.45: Sportpraatje. 8.05: Werken tu Sullivan. Orkest en Topliss Green Fransche liedjes door H. Henschel gezonde 9.20: Weerber., nieuws. 9.35- Leziiy Ought the children, or not? 9.50. Dib muziek door de Elliottband. 10.50121 Dansmuziek van het Savoyhotel. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10 .51 11.20: Nieuwsber. en muziek. 12.51 2.10: Concert Orkest Locatelli en Mme. G tineau, zang. 5.05-5 55; Concert doori Jazz Symphonic. Pri, zang 8 50—US GalaconcerL Orkest, jazzband en va solisten. Langenberg, 469 M. 8-50515: Orh concert. 5.15—5.20, 5.205.50, 5.5J 6.20: Lezingen. 7.20: ..Die Fledermatf operette van J. Strauss. Peter Lordn zang. Konigswusterhausen, 1300 M. en Berliji 484 en 566 M. 2.807 20: Lezing ft| lessen. 7.50: Een -aclers. ,,-Füni Utol dreiszig", „Dynamit". Orkestconcert. 9.50-| 11.50: Dansmuziek. Hamburg, 394.7 M. 11.60—1.20: 0f| kestconcert. 1.252.10: Kamermuziek. - 3.35'120: Dansmuziek. 4.205 15; Or-1 kestconcert. 5.206.10: Kwartetmuziel 1 7.2011.15: „Der Freischütz", opera in3 acten van Weber. Daarna orkestconcert, F. Brussel, 509 M. en Antwerpen, 2G6 M. - 5.206 15: Concert Orkest en MUe. G> daert; zang. 8.50: Orgelconcert. 9.35:1 Gramofoonmuziek. Opera-aria's. 10 05 Dansmuziek. 10.20: Voorlezing. 10.3! —1050: Dansmuziek. DE ROOFOVERVAL IN HET POSTKANTOOR TE DRUNEN. De chauffeur van de M. uit Tilburg wer wegens den roofoverval in het hulpposürM-' toor te Drunen door de rechtbank te'sRer-' togenbosch veroordeeld tot rijf iaar gevango nisstraf met aftrek van preventief, De eiscl was zeven jaar. CORRESPONDENTIE. P. F. v. S. te N. Dit gaat ons werkeli.il te hoog. Wij kunnen uw ingezonden steil niet ontcijferen en van plaatsing kan duif geen sprake zijn. Haarlemmerstraat 142 TEI.EF 304 per blik vaq 5 ons inhoud f 0.45 7302 Extra Jam, alle soort i 0.05 Hu sboud, per poDd i0.45 per 2 pond i0.85 per 3 pond f i.15 op gemakkelijke voorwaarden Huurprijs 1650. p. jaar. Inucnt ngen bij: J. J. DE CLER, Rijusburgcrw. 9, Leiden. Telephoon 628. 7207 Runderlappen en gehakt 55 Riblappen 70 Varkenscarbonade 60 Varkenslappen 70 Vet Spek 40 Kalfscarbonade 30 Kalfsgehakt 35 Kalfslappen 40 Kalfsfricandeau 55 IvaUslevcr 30 Lamsvleesch van af 40 Alles per 5 ons. Telefoon 1517. Ït5» ZIET DE VOLGENDE PRIJZEN Geborduurde en Ajour Kussensloopen 0.49 Fil d'Ecosse Dameskousen 0.59 Uarnescor'setten0 98 Wollen Heerenvesten2.98 Wollen Kindervesten1.22 Borduurkleedjes. vanaf0.19 Wollen Heeren Sokken0.89 Wollen Dames Kousen0.59 Gemoltonneerde Heerenpantalons 1,39 Gemoltonneerde Heerenhemden 1.79 Flanellen Dameshemden1.25 Flanellen Damespantalons0.95 Kindermouwschorten 0.59 Deze gelegenheid mag U niet verzuimen Zalerdagmiddag 4 uur voor handen versche GEROOKTE PALING en SPEETJES- PALING in het Filiaal Man- denmakerssteeg 17, Tel. 155. 7-96 Een 6 cents Sigaar, welke in smaak, kleur en grootte alle andere overtreft. Alleen verkrijgbaar: 767 DIJKGRAAF en HOOG HEEMRADEN van RIJNLAND zullen op Woensdag 9 Febr. 1927, des vóórmiddags te lll/a uur in het Gemeenlands- huis te Leiden, bij enkele in schrijving aanbesteden: Het onderhond,gedurende het jaar 1927 van sluizen, bruggen en wachterswo ningen langs den Rijn, te Rijnzaterwonde en te Langeraar, van het Obser vatorium te Oude Wete ring, van de oeverwerken langs den Zuidelijken oever van den Westeinder- plas en van de oeverwer ken langs het Braassemer- meer. Het bestek is te verkrijgen tegen betaling van één gul den ter secretarie van Rijn land te Leiden en bij den technisch-ambtenaar van Rijnland te Gonda. De inschrijvingsbil jetten moeten voorzien zijn van een zegel van vijftig cents. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij den Ingenieur in het Gemeenlandshuis te Leiden, des Woensdagsmor gens van 10 tot 12 uur en bij de technjsch-amblenaren O. KOETS, te Leiden, en C. DE KLUIVER, te Gouda. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland, PIJNACKER, Dijkgraaf. J. SLAGTER, Secretaris. Leiden, 26 Jan. 1927. 7262 Mooie Bloemkool, extra mooie Kropsla - Rijpe Perziken, Pruimen, 'Peren, Ananassen, Druiven en rijpe Tomaten - Mooie Jaffa Sinaasappelen - Groote Mandarijnen - Zoete Sinaasappelen 4 cent per stuk Alle soorten Tafelappelen, Hollandsche en Amerikaan- sche. Aanbevelend, E. OOSTENDORP Doezasltaat 17 - Telet. 1093 764a 31=] breed Reclame katoen12 j ct. B,< best wit Katoen11) ct. Zachte Lingerie-katoen24 ct. Onze bekende Katoen „Snpra" 27j ct. PRIJS EN KWALITEIT ONOVERTROFFEN Steeds zal 't blijken. Vergelijken is koopen bij 7310 Haarlemmerstraat 241—243 (3 Etalages) Haarlemmerstraat 3 (bij de Prinsessekade) tr=iiif=ii =i van 1ste kwaliteit Verscli 7311 Haarlemmerstraat 186 - Telefoon 1699 Runderlappen v.af 55 ct. p. pond COACURREERENDE PRIJZEN Thuis erorging zond. prijsverhooging. Vraagt Prijscourant Ter assistentie op Fotop.' Atelier gevraagd net Meisje van 18 k 20 jaar. Brieven Bur. van dit Blat, onder No. 796a. 80 ets. per 10 pond. - Ma Goudrenetten en Bellefeura Adres: PAPENSTRAAT 1. 778a TELEF. 336. BANKETBAKKERIJ NIEUWE RIJN 62 Onze Nieuwe Sorteerinj: 20 ets. per ons. In onze Theesalon: 72831 Het Konsulat-General I Niederlande van den Oester- reichisCher Touristen-Klub Leiden, maakt bekend, dat d« heer OTTO BREMGARTNE*- alhier, op diens verzoek eervp1 is ontslagen van zijn fa"1-!1! als Consulaatssecretaris- nadruk dient te worden ver' klaard, dat genoemde he* vanaf 25 Januari 1.1. met w® O. T. K. in geenerlei reW* meer staat, 'I De Consul-Generaal. J. W. F. A. VAN DEN 8ERG| DE BRUYN. Leiden, 27 1-1927.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6