HET SPOORWEGONGELUK BIJ DE VINK Een Schrijven der Directie der Spoorwegen. Hoofdhuid en Onberispelijk Haar. GEMENGD NIEUWS. Leidsche Begratenis-Ondernemin; KERK- EN SCHOOLNIEUWS SCHEEPSTIJDINGEN. De Directie der Nederlandsche Spoor wegen schrijft: Wij meenen, nu het verslag van het on derzoek in zake de ontsporing nabij de Vink op 9 September j.l. door de commissie Kraus is verschenen, over twee zaken, met die ontsporing verband houdende, het pu bliek onzerzijds te moeten inlichten, n.l.: Ie. over de veiligheid op de Nederland sche Spoorwegen; 2e over de door ons aangenomen houding tegenover den hoofdbouwkundige Leith. Wat de veiligheid op de Nederlandsche Spoorwegen aangaat stellen wij er prijs op het volgende mede te deelen: Wij stellen vóórop dat. al mogen wij mis schien niet geheel dezelfde meening zijn toegedaan als de Commissie-Kraus betref fende het verloop van de ontsporing op zichzelve, wij uit de beide door drie onzer hoofdambtenaren aan ons uitgebrachte rap porten, het eerste betreffende de eigenlijke oorzaak van het ongeval, het tweede be treffende de werkwijze gevolgd bij de bal- last-vernieuwing op den spoorweg Amsler- damRotterdam, ten aanzien van de hoofd zaak tot dezelfde slotsom gekomen zijn, nl. dat de toestand van den weg de oorzaak der ontsporing is geweest en dat op het ge deelte SchiedamDe Vink voor de ballast- vernieuwing een werkplan is ontworpen en uitgevoerd dat veroordeeld moet worden. Wij behoeven wel niet te zeggen hoe wij dat, allereerst om de slachtoffers die het ongeval heeft geëischt, ernstig betreuren. Maar nu in het verslag Kraus aan de veiligheid op onze spoorwegen in het alge meen een enkel woord wordt gewijd, is het jammer dat daarin niet duidelijker is uit eengezet, dat het werk dat verricht moest worden tusschen Rotterdam en Amsterdam betrof een uitzonderingsgeval. Want zonder dat vreezen wij dat onze reizigers, die een groot deel van het jaar dagelijks op onze lijnen het opbrengen van nieuwe ballast kunnen waarnemen, in de veronderstelling zouden kunnen zijn ge bracht of zouden blijven, dat dat werk steeds heeft plaats gevonden op een eerst thans onjuist gebleken wijze en zij derhalve doorloopend hebben blootgestaan aan het zelfde gevaar, als bestaan heeft tusschen Schiedam en de Vink. Ware dat het geval geweest dan zou niet te verklaren zijn waarom niet reeds vroeger en herhaaldelijk ongevallen, als bij de Vink. zouden zijn voorgekomen en zou de voor Nederland zoo bij uitstek gunstige statistiek van gedoodc of gewonde reizigers en beambten er wel anders uitzien. Maan het werk dat thans is moeten worden gedaan, de algeheele bal- lasl-vernieuwing over een baanvak van pl.m. 80 K M. lengte, was van aard en om vang een werk als voor zoovei* ons bekend is nog nimmer vroeger op onzen spoorweg is moeten worden verricht en geheel afwij kend van het gewone onderhoudswerk, dat nooit tot eenige moeilijkheid heeft aanlei ding gegeven. Op het gedeelte AmsterdamDe Vink is een werkwijze gevolgd, die geen enkel be zwaar heeft opgeleverd; van het gedeelte Schiedam—de Vink kan dit helaas niet worden gezegd. Onnoodig te zeggen dat tegen herhaling zal worden gewaakt. Maar naar onze overtuiging, even on noodig om uit dit eene geval, wapneer het ontdaan is van zucht naar sensalioneele berichten, en ontdaan is van een weinig verheffende vakvcreenigingspolitiek, inge geven door de ijdele hoop op aanstelling van méér personeel en op meer inmenging der vakvereeniging dan wij voor het be drijf noodig achten, de conclusie te trekken, dat er aanleiding is tot ongerustheid voor de veiligheid op de Nederlandsche Spoor wegen. Zou men ons nu de vraag stellen: „Maar kunt gij nu zekerheid geven dat geen ongevallen meer zullen voorkomen?" dan is ons antwoord: Neen. dat kunnen wij niet. In een spoorwegbedrijf, ook al is het personeel, als in het onze. in het algemeen van hoog tot laag voor zijn taak ten volle berekend en al wordt zoowel de weg als het rollend materieel zoo goed mogelijk ver zorgd. blijft een risico over. Voorkomen dat ooit een wielband springt als bij Zoetermeer geschiedde, of een trein ontspoort als ge volg van fouten begaan door personeel zoo als te Haarlem en Leiden gebeurde, wij kunnen het niet. Maar zekerheid geven dat door ons niets wordt verzuimd om het be doelde risico tot- een minimum terug te brengen, dat kunnen wij wel en doen wij hierbij ten overvloede nog eens nadruk- keliik. Wat het geval-Leith aangaat is met groote vrijmoedigheid in tal van dagbladartikelen onze houding tegenover dien ambtenaar ver oordeeld en daarbij, op voor ons onbekende gronden, aangenomen, dal zij het gevolg was van de verklaringen door Leith afgelegd voor de commissie-Kraus. Wij wenschen nadrukkelijk te verklaren, dat hetgeen door Leith is medegedeeld aan de commissie-Kraus, niet den minsten in vloed op onze gedragslijn heeft gehad en ook niet kon hebben, omdat die gedragslijn reeds was bepaald nog vóór de verhooren in die commissie op 10 November jl. waren aangevangen. Het ernstig verzuim, door Leith gepleegd, is voor ons komen vast te staan, nadat wij hadden kennis genomen van de beide reeds vroeger genoemde rapporten, aan ons door drie onzer hoofdambtenaren vóór 10 Nov jl. uitgebracht Uit die rapporten en de daar bij behoorende verklarincen van Leith volgt afdoende, dal hij heeft nagelaten alles te doen wat in zijn vermogen was om het door hom aanwpzig geachte gevaar op den spoor weg af te wenden. Ér is méér reden tot het richten van een verwijt tol hem. die verklaart het inzicht te hebben gehad dat er gevaar bestond, en on voldoendp maatregelen nam om dat gevaar op te heffen, dan tot hen wier gebrek aan inzicht het gevaar deed voortbestaan. Tot datgene wat Leith verzuimd heeft be hoort o.a., dat hij, trots de z. i. lichtvaar dige wjjze van werken, die gevolgd werd, in den lijd van 12 Augustus tot 1 Septem ber, toen hij zijn onmiddellijken chef ver ving, niet op het baanvak tusschen Schie dam en De Vink is aanwezig geweest en dat hij, geen of onvoldoende gehoor vindende bij zijn meerderen, toen hij het gevaar meldde, zich niet heeft gericht tot ons. De weg tot ons was Leith overbekend. Herhaaldelijk heeft hij zich, zonder daar van nadeel te ondervinden, in den loop der jaren rechtstreeks met voorbijgaan van zijn chefs tot ons gewend als het zijn eigen be langen betrof, hoeveel te minder behopfde er vrees te beslaan, dat het hem zou worden kwalijk genomen als hij ons zou zijn komen waarschuwen voor een beslaand gevaar op den spoorweg! Wie zal in het nalaten daar van plichtverzuim ontkennen? Vermoedelijk zelfs Leith niet. want dat de aan hem door ons op 8 November j.l. schrif telijk gegeven ontevredenheidsbetuiging al leszins verdiend was. zal door hem wel niet bestreden worden, indien hij zich herinnert hoe hij in een onderhoud met ons op 14 October j.l., waarbij hem mondeling zijn ge drag werd verweten, met tranen in de oogen ons heeft verklaard zich mede schuldig te voelen aan den dood van de slachtoffers. Indien die verklaring oprecht is geweest, moet hij zich toch uitermate zacht gestraft achten zelfs indien hij, zij het ten onrechte, zijn overplaatsing van Rotterdam naar Utrecht als straf beschouwt Die beschouwing zou echter onjuist zijn. Uit het gebeurde was een verhouding van Leith tot zijn chef en tot zijn ondergeschik ten geboren, die het blijven voor hem te Rotterdam onmogelijk maakte. Toen is gezocht naar een andere stand plaats voor Leith. Die te vinden was niet gemakkelijk. Leith is een bekwaam en ijve rig ambtenaar, maar uiterst moeilijk in den omgang. In den loop der jaren hebben meer malen moeiten met ondergeschikten geleid tot zijn verplaatsing. Geen der ingenieurs van den weg was verlangend naar Leith's komst op zijn sectie en wij hebben toen be sloten hem in geheel dezelfde omstandig heden wat titel, rang en salaris betreft als waarin hij te Rotterdam werkte, te plaatspn in de Bovenbouwwerkplaats te Utrecht en hem te belasten met werkzaamheden van niet minderen aard en die tot nu toe worden verricht door een der daar geplaatste inge nieurs. Sindsdien heeft Leith, geheel op eigen initiatief, zich laten keuren en is hij afge keurd. Of tegenzin om naar Utrecht te gaan, een verlangen naar afgekeurd te worden heeft doen ontstaan, kunnen wij niet beoor- deelen. Alles te zamen genomen betreuren wij voor Leith den gang van zaken, maar wij zijn ons van eenige onbillijkheid tegenover hem niet bewust en daarom gegriefd door schrijvers van dagbladartikelen, die zonder de zaak te kennen, meenen ons te mogen beschuldigen van kleinzielige wraakne mingen. Tot een medewerker der „Tel." verklaarde de heer Leith: „Het ligt in mijn voornemen een ant woord te richten lot directie en commissa rissen der Nederlandsche Spoorwegen, met het verzoek deze verantwoording op de zelfde wijze bekend te maken als hun pu blicatie in verschillende bladen. Ik kan zelf niet tot verdere mededeelingen overgaan, want het Reglement-Dienslvoorwaarden ver biedt mij zaken, den dienst betreffende, te publiceeren. U moet niet vergeten, dat ik nog steeds als spoorwegambtenaar onderworpen ben aan het R. D. V. Op mijn aanvraag om pensioen is mij geantwoord, dat mij een jaar ziekteverlof is verleend. Dat jaar loopt tot 22 November 1927, zoodat ik eerst met ingang van dien datum gepensionneord zal worden. Tot zoolang ben ik in dienst. Toen ik een vorige maal u eenige mededeelingen deed over mijn ver antwoording voor de commissie-Kraus ont ving ik een berisping van de directie, waar in mijn aandacht er op werd gevestigd, dat ik door deze publicatie in strijd met een artikel van het R. D. V. heb gehandeld. ïk loop dus gevaar weer een berisping te krij gen. Wie tweemaal epn berisping kriipt. kan zonder recht op pensioen uit den dienst ont slagen worden. Met het oog alzoo op het desbetreffende artikel in hef R D V. kan Ik miin antwoord op het door de directie der Ned Spoorwegen gepubliceerde niet in het openhaar geven Daarom zal ik aan de directie verzoeken tot publicatie van mijn verweer over te gaan." RECLAME. De verzachtende genezende en zuiverende werking van Purol is niet beperkt tot de huid van handen en gelaat maar deelt zich mede aan de gansche menschelijke huid. Daarom is Purol ook het aangewezen middel ter verzorging van de hoofdhuid. Iemand die eiken ochtend slechts een weinig Purol 'ersl even tusschen de beide handen wrijft, dan door de haren en daarna met de vingertop pen goed in de hoofdhuid, zal weldra onder vinden dat hoofdroos en huidschilfers ver dwijnen dat hei haar dadelijk zachter wordt, wat glanzender en donkerder getint, en dat het den geheelen dag onberispelijk blijft zitten Purol is verkrijgbaar bij alle drogisten in doozen van 30 ct. en tuben van 80 ct, 7169 GOED AFGELOOPEN. Nabij den overweg van de spoorlijn Lei denHaarlem tusschen de Klinkenberger- brug en de Po6tbrug ondor do gemeente Sassenheim heeft gisteravond omstreeks halfelf een ernstig ongeluk plaats gehad, dat evenwel nog bijzonder goed is afge- loopen Toen een auto gaande in de richting Leiden den overweg naderde, kwam do be stuurder tot de ontdekking, dat de rem men weigerden; gelukkig had de auto wei nig vaart en kwam na tegen den afsluit boom gebotst te zijn tot stilstand, waarna de bestuurder de wagen kon verlaten. De afsluitboom werd naar binnen ge drukt en kwam gedeeltelijk over de spoor lijn te hangen. Juist passeerde de locaal- trein 876 welke om J0 u. 10 uit Leiden naar Haarlem was vertrokken. De afsluitboom kwam in aanraking met de verbinding, buis tusschen de locomotief cn de tender, welke daardoor onklaar geraakte. In allerijl werd een hulpmachine uit Lei den ontboden, welke den trein met 75 mi nuten vertraging naar Noordwijkerhout bracht. De sneltrein 26 uit Den Haag moest twintig minuten te Leiden wachten alvo rens de lijn weer vrij was. De auto werd aan de radiateur zwaar beschadigd. AUTO TE WATER. Achter de H.B.S. aan den Nieuwen "Duin weg te Scheveningen ligt ©an schilderachtig plekje, de Kom genaamd, met een eilandje er midden in. Een der grootste vrachtauto's van de firma v. d. Elshout is er te water geraakt, door dat de chauffeur Van G. moest uitwijken voor een paard en wagen, die in de richting van den Nieuwen Duinwegbrug girg. Van G. kwam met een leegesi wagen uit Den Haag. Juist in het midden van den rijweg staat een lantarenpaal. Ds chauffeur moest rechts daarvan zjjö draai maken, de ruimte was daarvoor eigenlijk gering en bovendien is verleden week daar ter plaatse vette aarde gelost waardoor de straat glibberig is. Het logge gevaarte gleed te water, sloeg over den kop en verdween in de diepte. De chauffeur zat in een coach aan den anderen kant der deur. Hij kon niet gauw vrijkomen, maar wist zich toch uit net water naar boven te werken, waar hjj op den vooras, die nog net even boven het water uitstak, kon Do komen van den schrik. Een schip, dat juist voorbij kwam, verloste hem van zijn een zaam verbanningsoord. Een ondeugende Scheveningsche rakker was achter op den wagen geklommen, voor- dal deze den draai nam en werd, toen de auto in het water viel, er af geslingerd. Tegelijk met den chauffeur werd hij gered. DE OPZIENBARENDE ARRESTATIES TE ROTTERDAM. Eenige dagen geleden is de Duitscher T. ter beschikking van den vreemdelingen dienst te Kotlerdam gesteld, omdat hij zon der middelen van Lesiaau rondzwierf. In afwachting van zijn transport naar Uuitsch- land kwam de jusatie tot de ontdekking, dat deze T. zich schuldig gemaakt zou kunnen hebben aan hetzij heling van goederen, ge stolen o.a bij drie inbraken te Hillegersberg, een te Vlaardingen en een te Bloemendaal, hetzij aan mededaderschap aan deze inbra ken. Gelijk bekend is, heeft de politie bij haar onderzoek naar de daders van de inbraak Dij de firma Ameling Merkes aan den Goud- schen weg een inval gedaan in de woning van den loenmaligen agent van politie Br. in -tiet Tuindorp Vreewijk, bij welken inval de agent, de al eerder ontslagen agent ,v. W. en een vrouw werden gearresleerd, en een groote partij sieraden in beslag is genomen. Laler bleek, dat de sieraden niet van de in braak aan den Goudschen weg afkomstig waren, maar o. a. van inbraken te Hillegers berg, Vlaardingen en Bloemendaal. De drie aangehoudenen werden ter beschikking van de justitie gesteld als verdacht van heling. Twee dagen later is nog een verdachte aan gehouden en opgesloten. Het verhoor van deze vier personen, van wie één een volledige bekentenis heeft afge legd, leidde tol de overbrenging naar het huis van bewaring van den Duitscher T. Door diens verklaringen en tal van andere aanwijzingen is vast komen te staan wie nu eigenlijk de dader van de verschillende in braken, althans van die, welke te Hillegers berg zijn gepleegd, is geweest. Het onderzoek heeft voorts uilgewezen, dat L. te Rotlerdam voor den gezochte tal van sieraden heeft beleend. Deze voorwerpen zijn niet afkomstig van de inbraken te Hille gersberg. maar vermoedelijk van de inbraak te Vlaardingen of te Bloemendaal. Inlus- schen is nog te Steenwijk. bij een broer van v. W„ een gouden heerenhorloge in beslag genomen, afkomstig van de inbraak te Vlaardingen bij de familie Van L. VAN EEN AFSPRAAKJE. Een jongeman van 20 jaar te Amsterdam had kennis aangeknoopt met een meisje. Ze maakten een afspraak en om nu zeker te zijn, dat zij zich aan dien afspraak hield, vroeg hij iets in pand. Hij wist van haar los Ie krijgen behalve een ring, ook een gouden horloge en een zijden sjadl-, hij gaf haar als tegenpand een waardelooze broche. De tweede samenkomst ging echter niet door wegens wegblijven Van den jongeman. Toen ging haar een licht op, dat zij bestolen was. Maandagavond zag zij den bewusten jongeman in een calé in de Kalverstraat. Zij waarschuwde de politie, die het jongmensch arresteerde. Bij fouil'eering had hij nog een aantal snuisterijen bij zich. Vermoedelijk zijn die voorwerpen afkom stig van andere meisjes, met wie hij ook af spraakjes heeft gemaakt. HET CONFLICT IN HET AMSTERDAMSCHE TAXIBEDRIJF. De Rijksbemiddelaar in het iponf'.ict in het Amsterdamsche taxibedrijf, mr. S. de Vries Czn., heeft aan beide partijen, den Bond van Amsterdamsche Taxi-ondernemers en den Contralen Bond van Transportarbeiders een brief gericht, waarin hij als zijn meening te kennen geeft, dal de instelling van een arbi tragecommissie de beste mogelijkheid biedt om het conflict tot een oplossing le brengen. Hij wijst erop, dat. indien beide partijen op zijn voorstel wenschen in te gaan, zij hem, ingevolge de arbeidsgeschillenwet, hel schriftelijk verzoek tol het instellen van be doelde arbitrage-commissie moeten doen. HUIS INGESTORT. Te Wijk-aan-Duin aan den nieuwen Zee weg is het woonhuis, bewoond door de fa milie Jongerie en in eigendom toebehoorende aan de erven de Wilde, ingestort. EEN SLORDIG MENSCH. Een reiziger liet in een tramwagen der PJr'.Ai tusschen Halfweg en Haarlem een portefeuille liggen, inhoudende een trein abonnement le klasse, een tram-abonnaaient en f 140 aan bankbiljetten. EEN 13-JARIG AVONTURIER. Bij den sigarenwinkelier C. K. aan de Langeslraal le Hilversum vroeg een knaap vier zware sigaren en een doosje sigaretten, die maar op rekening van zijn vader moes ten worden genoteerd, die zoo juist een bar bierszaak had geopend in perceel no. 70 aan genoemde straat De winkelier geloofde den jongen, doch kwam eenige oogenblikken laler tot de ontdekking, dat hij was beetge nomen, daar perceel no. 70 nog altijd onbe woond is. Een half uur daarna kwam dr. N. lot de ontdekking, dat zijn auto, geplaatst voor de woning van zijn collega, ontvreemd was. Even later werd door de politie een arfio- bestuurder aangehouden vanwege zijn jeug digen leeftijd en op hem werden de sigaren en sigaretten gevonden. Hij bleek te zijn de 13-jarige avonturier J. v. S. WINKELDIEVEGGEN. Een winkelierster uit de Kerkallee te Velp deelde aan de politie mee, dat even te voren drie vrouwen in haar winkel ge weest waren om iets te koopeo. Na haar vertrek meende zjj enkele voorwerpen te missen. De recherche spoorde de bewuste vrouwen op en zij bleken bij onderzoek inderdaad verschillende goederen uit den winkel te hebben gestolen, o.a. zelfs een schop. Onder de kleeding had een der vrouwen ook nog een aantal kousen cn 8clioi ten verborgen, welke bloken ontvreemd to zjjn uit een winkel aan de Emm astraat. Ook in een anderen winkel waren nog goe deren gestolen. Tegen de vrouwen werd prooes-vorbaal opgemaakt. EEN GEVAARLIJKE OVERWEG. Voor de tweede maal binnen een weck tijds heeft op den spoorwegovergang le Bath- mon iemand gevangen gezeten tusschen de van hot slation al bediende boomen, zon meldt de Zw. Cl. Gelukkig bracht ook deze hel er zonder overreden te worden afdoor den mist was ook thans van het station af zijn gevaarlijke positie niet waarneembaar. De af8luitboomen te Balhmen zijn van een bijzonder systeem, dat maar op enkele plaat sen nog toegepast wordt en dat het onmoge lijk maakt voor iemand, die er toevallig tus schen raakt, om door optilling der boomen te ontsnappen; wat dit dus betreft is deze spoorwegval volkomen. Veel is er indertijd gedaan om deze boomen niet op deze wijze te doen bedienen, zonder resultaat echter. BRANDEN. Te Wjjnaldura (Fr.) is, tijdens de afwe zigheid van de bewoners, het gardeniershuis van S. Hoekstra afgebrand. Met moeite werd liet vee, op een kalf na, gered Gisteren is het boerenhuis van H. Hilverls te Eourtange afgebrand. De levende have werd gered. Gisteravond ia de zolderverdieping van de hoedenfabriek van Gebrs. Susan, gelegen achter de percezlen aan de Plantage Mid- denlaan te Amsterdam, door onbekende oor zaak uitgebrand. Na een uur slaagde de brandweer er in het vuur te blusschen. De inventaris en de machines zijn ernstig be schadigd. De overige verdiepingen kregen waterschade. ARBEIDER DOOR ELECTRICITEIT GEDOOD. Te Musselkanaal werd gisteren in de kunst- mestfabriek een arbeider door electricitsit gedood. AANGEHOUDEN. De Sittardsche politie heeft te Stadbroek ten huize van zijn familieleden, aldus meldt de „L. K.", aangehouden zekeren H. B., een berucht Duitsch in- en uitbreker. Bij verboor op het politiebureau bleek, dat hij van een valschen pas voorzien was ten mme van M. Hij ontkende H. B. te heeten. Tevens had hij nog andere papieren bij zich om zich weer een valschen pas ten name van F. te verschaffen. Op zijn arm stonden echter de letters H. B. getatoueerd. H B. is in 1893 te Meiderich (D.) ge boren. In Duitechland heeft hij zich aan diefstal met braak en straatroof schuldig gemaakt en wordt deswege gezocht. Ook m ons land bleek hij nog drie maanden gevangenisstraf te goed te hebben wegens beding en was een bevel tot hechtenis uit gevaardigd wegens een belangrijken diefstal van koperdraad ten nadeele van de Oranje Nassau-mijnen. Tweemaal werd bij elders aangehouden, maar beide keeren zag hij kans uit de cel te ontsnappen. Hi; is naar Maastricht overgebracht en ter beschikking der Justitie gesteld. Up verzoek van de Groningsche politie is te Amsterdam aangehouden en ter be schikking van de justitie naar Groningse overgebracht, de 26-jarige Amsterdammer P. K. Deze heeft zich 14 dagen geleden schuldig gemaakt aan oplichting. K. ver voegde zich bij verschillende R.-K. geeste lijken, voorgevende van dit geloof te zijn. oorts bezocht hij een Geref. dommee, sneu hg vertelde, dat hg gereformeerd was. Daar bij vist hij, door telkens leugenachtige ver halen aan de geestelijken op te disschen, een geldsbedrag gezamenlijk groot f60 los te krijgen. EEN VERZAKKENDE GASHOUDER. De gemeente Heerlen heeft in ver' met de inrichting van haar nieuwe g drijf, een gashouder doen bouwen op terrein te Meezenbroek. Deze is sinds et^, dagen gereed Toen men de vorige weet de waiervulling begon, bleek het, dat 4 grond het gewicht van gashouder en watt- niet dragen kon, met het gevolg, dat de(U houder aan een zijde i cm per dag »1(. zakte. Op het oogenblik vermindert de t© zakking iets Sinds gisteren bedroeg ze J; c.M. De fundeering is thans aan een hjj 30 c.M. ingezakt en de gashouder si merkbaar scheef. Het gevaarte is tol nu niet ernstig beschadigd en levert nog ge gevaar op. A.: Hoe maken het de jongeetroairdei B.: Nou? Ze hebben ieder ai ecu eig© parapluis. RECLAME. AUTO-TRANSPORTEN, CREMATIE H. P. H. KEEREWEER TELEFOON 8fU - LEIDEN 41 30 PREDIKBEURTEN. RIJNSBURG. Chr. Geref. Kerk: Hedennam. 7 uur,! C. van der Zaal, uit Deventer. NED. HERV. KERK. Drietal: Te Amsterdam (vac.-N. v. Schot-B wenburg): A. A. Dönszelmann te Was=;.l naar A. D. Meeter, te Loosduinen en T. G.l van Reeuwijk te Hillegersberg. Beroepen: Te Breda (toez.): Joh. H. RN van Beem, te Nieuw-Vennep; Te Zoeten: A. J. Splinter, te Lent. Aangenomen: Naar Culemborg: J. H. Klein Wassink. te Roltevalle. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Hoorn: M. Elzinga, to Groote- gast, en D. Ringnalda, te Leimuiden. Beroepen: Te Kollumerpomp: J. B. i Sijs, te Leiderdorp. Bedankt: Voor" AmsterdamWest: W. B den Houting, te Huizum. DE STRIJD IN DE GEREP. KERKEN. Voor de leden der Nederlandsch GerefojB meerde Kerken worden thans in de volgend J 10 plaatsen reeds geregeld godsdiensloe/c-'B ningen gehouden: Amsterdam-Zuid, Amsler dam-Groot, Zaandam, Daarn. Tienhoven, Zandvoort, Haarlem, Rotterdam. 's-Gyaven- hage (Zondag te beginnen\ Oude Mirduro. Behalve de predikanten Geelkerken, Van I den Brink, Buskes, Van Duijn, Smelik. Aal-1 ders treden ook de studenten Hilderink ro fj Van den Hooff in deze diensten op. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. SPAARNDAM, 28 Jan. van R'dam te Ha l vana verwacht. STOOMV.-MAATSCH. „OCEAAN". LAOMEDON, Japan n. Amst., 24 Jan. vit Singapore. JAVA—NEW-TORK-LIJN. BINTANG, 2a Jan. van New York te Bi] tavia. HOLLAND—AFRIKA-LUN. NIAS. thuisreis, 25 Jan. te Antwerpen I SPRINGFONTEIN, uitreis, 27 Jan. te F:>' I Said verwacht. KLIPFONTEIN, thuisreis, 26 Jan. Genua verwacht. HOLLAND—BRITSCH-INDlE LUK. HOOGKERK, uitreis, pass. 24 Jan. Ontij sant. ANDIJK, thuisreis, 26 Jan. te Anlwetpuk verwacht. I STREEFKERK, uitreis, 23 Jan. van MaiJ ras (verb.). BOVENKERK, thuisreis, 25 Jan. ie Sutl HOLLAND—OOST-AZIE-LIJN. GEMMA, thuisreis, 35 Jan. van ShU- KONINKLIJKE HOLL LLOYD. ZEELANDIA, thuisreis, 24 Jan. vil j Santos. ORANIA. uitreis. 24 Jan. van Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INDRAPOERA. thuisreis. 27 Jan. Ie - I lombo verwacht. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". ROTT1, uitreis. 22 Jan. van Sabang. TRINSES JULIANA, uitreis, 27 Jan. 1' Genua verwacht. KON. NED. STOOMBOOT-MU. ACHILLES, Adr. Zee n. Amst., pass. 25 Jan. Gibraltar. DIVERSE STOOMYAARTBERICHTEN. ALCOR, Rosario n. Falmouth, was 2' Jan. 60 mijlen Z.W. van Finisterre. CELAENO, Oxelosund n. Vlaardingen, pass. 25 Jan. Brunsbutlel. M1RACH, R'dam n. St. John, pass. 23 Jan- Terceira. SCOPAS, 23 Jan. van Singapore te Auck land. tVM. VAN DRIEL Sr.. R'dam n. AlgieK- pass. 25 Jan. Ouessani. JUNO. arr 20 Jan le Singapore. PENDRECHT, 24 Jan. van Las Palmas n- Baloum. EEM. 24 Jan. van Dakar te Kaolack. RUURLO, 25 Jan. van Odense n .Kopen hagen.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6