EISCHT GOEDE KWALITEIT) AbdusïroOP No. 20512 LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 26 Januari Tweede Biad Anno 1927 UIT DE RAADZAAL. I BINNENLAND. I By Kon. bosluit is benoemd aan de Unv- Iverriteit te Groningen in de faculteit der ■rechtsgeleerdheid voor onderwijs in het Strafrecht en de Strafvordering tot gewoon hoogleeraar mr. dr. P. van Heynsbergen, .subsi officier van Justitie bi) de recht- ■bank te Amsterdam; I Bij Kon. besluit van 25 dezer is bevor- ■derd lot commandeur in de Orde van Oranje- fcassau de vice-admiraal C. Fock, en ge- Brechtigd het versiersel te dragen met de t zwaarden. FEUILLETON. GELDKONINGEN. RADIO-PROGRAMMA Weet gij dat RECLAME. 7175 kort begin. I De eerste zitting in het nieuwe jaar be- rlhoort tot de zeldzaamheden in den Leid- I [schen raad. Om halfvier was agenda en Rondvraag al afgedaan! De waarnemend voorzitter opende met i korte Nieuwjaarspeech, waarop dit- ial uit den raad de heer Sijtsma ant- iordde als oudste raadslid, daar de heer Hamel toen nog niet aanwezig was. Overigens is er weinig gesproken of ge- batteerd. Toen het voorstel om geen weeg- jslel bij de nieuwe Kaasmarkt in te rich- ii al aangenomen was, hield de heer oeneveld zijn vroegere bezwaren nog en slaande. Verder was een drietal leden ;en verhuring van het winkelhuis in het 'ngelje uit vrees, dat daar een vliegende nkel zou komen. Alleen niet-verhuren -ef dan over, hetgeen voor de gemeente »n voordeeltje zou zijn geweest. Waar vendien gedurende de tien maanden van rhuring een filiaal van een beslaande ak hier er zal worden gevestigd, was die ees eenigszins overdreven. Tenslotte klaagde mevr. v. Ilallie zeer over de ontsiering der Aalmarkt SKoor het daar bouwen van die „dobbel steen" of „cementen kubus", gelijk de heer Groeneveld later zei. Inderdaad de heer Knuttel moge het dan architectuur noe- I Anen! in die omgeving is het gebouw een ^Eisbaksel en we kunnen ons voorstellen, dal er bij B. en W. werd aangedrongen voorlaan te waken tegen dergelijke ontsie ring van het Leidsche Stadsbeeld. geheime zitting werd nog een besluit ^Benomen, dat geen reden geeft tot nabe trachting. OFFICIEELE BERICHTEN. I i3 benoemd tot secretaris der Directie ader Zuiderzeewerken E. C. Witchey te ■VGravenhage, commies bij het Dep. van ■Waterstaat; tot commies bij het Dep. van ■Waterstaat P .K. van Soest, te 's-Graven- Bhage, commies bij het Toezicht op de ■SpoorwegeD. COMMISSIE VAN TOEZICHT UITVOERING TANDTECHNICIWET. By Kon. besluit is benoemd' in de Com missie bedoeld in de wet betreffende de toepassing van de volledige tandprothese, tot lid-voorzitter mr. J. Limburg, lid van den Raad van State te Scheveningen; tot leden B. R. Bakker, lector in de Tandheel kunde te Utrecht, K. Klein, tandheelkundige te 's-Gravenhage, M. v. Kollem, t-andheel- I kundige te Leeuwarden en J. Roeloffs, tand- I arts te Utrecht. ELECTRIFICATIE DER LIJN AMSTERDAMROTTERDAM. Naar wij vernemen, zegt de „Tel.", zijn de werkzaamheden aan de electrificatie van den spoorweg AmsterdamRotterdam thans reeds zóóvèr gevorderd, dat de vol- [ledige electrische treinen-loop op dit baan vak reeds op 2 October a s. bij den aan vang van den winterdienst kan worden in gevoerd. Omtrent de voorlooptg ontworpen dienst- regeling vernemen wij nog, dat van beide eindpunten, Amsterdam en Rotterdam, een lialfuursdienst zal worden ingesteld. De treinen van Amsterdam vertrekken op het eerste en derde kwartier van elk uur, die van Rotterdam op elk heel en half uur. Deze treinen stoppen te Haarlem, Leiden, Den Haag, Delft en Schiedam. In de drukste uren zullen er voorts nog verschil lende treinen loopen, die alleen in Den Haag stoppen. Deze vertrekken van Am sterdam tusschen de twee stoptreinen en wel tien minuten na den tweeden stop trein, dus op het derde kwartier. Daar tusschen loopen nog de electrische lokaal- treinen, zooals nog enkele gewone trei nen (deze laatste zijn hoofdzakelijk in ternationale en boottreinen). Op de tra jecten AmsterdamHaarlem en Schiedam Rotterdam komen daarbij resp. nog de gewone treinen AmsterdamZandvoort en AmsterdamHaarlemUitgeest en Rotter damHoek van Holland De electrische sneltreinen zullen den af stand van Amsterdam naar Den Haag in 46 minuten, en dien van Den Haag naar Rotterdam in 19 minuten afleggen. De stoptreinen daarentegen doen over deze route resp. 51 en 2-1 minuten. OPHEFFING DER HUURWETTEN. De Kon. besluiten afgekondigd. Gisteren zijn afgekondigd de Staatsbla den No. 9. Besluit van den 18den Januari 1927, houdende verklaring als bedoeld in art. 15, tweede lid, der Huurcommissiewet. No. 10. Besluit van den 16den Januari 1927, houdende verklaring als bedoeld in artikel 11, tweede lid, -der Huuropzeggings- wet. No. 11. Besluit van den 18den Januari 1927, houdende verklaring als bedoeld >n artikei 16 der Huuraanzeggingswet. Deze verklaringen behelzen wij wezen er gisteren reeds op dat de omstandig heden het voortbestaan van deze wetten, langer dan zes maanden na 18 Januari 1927, niet noodig maken. Derhalve zijn met ingang van 19 Juli 1927, de Huurwetten buiten werking gesteld. INVOERRECHT OP VLEESCH. De Minister van Financiën brengt ter kenm'9 van belanghebbenden, dat de Com missie van deskundigen voor de samen stelling van de pr.jscourant ter berekening van het invoerrecht op versch of gekoeld vleesch in haar vergadering van 24 dezer bedoelde prijscourant heeft vastgesteld als volgt: Rund- en kalfsvleesch, versch of gekoeld, 100 K.G. f80. Paardenvleesch, versch of gekoeld, ICO K.G. f45. G-edurende de maand Februari 1927 zal mitsdien het invoerrecht Voor de hierbo ven bedoelde vleeschsoorten bedragen 10 pCt. van de biervoor vermelde waarden. VERLAGING DER KEURLOONEN. Men zal zich nog wel herinneren, dal bij de behandeling van de Wet op de Middelen in de Tweede Kamer de heer Wintermans door het indienen van een amendement sterken invloed heeft uitgeoefend op het verkrijgen van verlaging der tarieven van de keuring van voor uitvoer bestemd vleesch Gelijk bekend, stond de Minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw welwillend tegenover het van landbouwzijde geuite ver langen naar deze verlaging. Er was echter nog nader overleg noodig met den Minister van Financiën met het oog op den betref fende begroot in gspost. Dat overleg heeft tot gunstig gevolg geleid, zoodat de keurloonen En dat zult u ook wel, mijnheer," liet hij er op volgen, zich lot Littleson keerend, „en die andere vrienden van u, die tenminste de dreiging van een Amerikaanschen kerk.T gekend hebt, al is het op een andere manier." thans, ingevolge de wijziging van het be treffende Koninklijk besluit met ingang van 1 Februari a s. tot op de helft worden terug gebracht. VERPLEGING KRANKZINNIGEN. Het Provinciaal Blad van Zuid-Holland beval een circulaire van Gedep. Staten aan B. en W. der gemeenten in Zuid-Holland, waarin zij mededeelen, dat zij hebben goed gekeurd, dat het verpleeggeld in het krank zinnigengesticht het St. Jorisgasthuis te Delft le rekenen van 1 Januari 1927 af met f 30 per patiënt en per jaar zal worden ver laagd. terwijl voor lusschentijds inkomende patiënten het verpleeggeld gehandhaafd blijft op f 2.50 per dag. Voorts dpelen Gedep. Staten mede, dat door den Minister van Bin nen 1. Zaken en Landbouw de door zijn toen- maligen ambtsvoorganger met Gedep. Sin ten gesloten overeenkomst van 27 October 1924 tot opneming van 100 vrouwelijke pa tiënten uit deze provincie in het Rijkskrank zinnigengesticht te Grave tegen 31 Decem ber 1927 is opgezegd en dat de op dat tijd stip aanwezige patiënten geleidelijk uil het gesticht zullen worden verwijderd. PROT. CHR. BOND VAN SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL. Naar wij vernemen is in de laatst ge houden vergadering van het Hoofdbestuur van den Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel zeer uitvoerig gespro ken over den financieelen toestand der Spoorwegen. Tevens werd aandacht ge schonken aan de vele offers, die het spoor wegpersoneel in de laatste jaren in allerlei vormen heeft gebracht en vastgesteld, dat mede door het verlagen der loonen, de inkrimping der dienstkleeding, het verlen gen der arbeidstijden enz. het mogelijk is geworden dat g°durende de twee laatste jaren de spoorwegen him begrooting slui tend hebben kunnen, maken en aan de aandeelhouders, zonder dat de staat daar voor behoefde bij te springen, de 5 pCt. kon worden uitgekeerd, niettegenstaande zeer belangrijke tekorten over die jaren waren geraamd, waarmede de Staatsbe grotingen werden belast. Het Hoofdbestuur heeft in deze omstan digheden aanleiding gevonden rich met een verzoek tot den Personeelraad te wenden om over deze aangelegenheid nader van ge_ dachten te wisselen en te overwegen of in een of andere richting door de vakbonden voor de positieverbetering van 't spoorweg personeel actie kan worden gevoerd. UTRECHT EN DE KERMISACTIE. Een onafhankelijkheidspariij. Daar het adres van het comité van actie, da1 zich te Utrecht gevormd had om de kermis weder ingevoerd te kragen, in den gemeenteraad werd aïgewez?», heeft genoemd comité besloten in verband1 met de a.s. ge meenteraadsverkiezingen tot oprichting eeuer Onafhankelykheidspartij over te gaan. Daar tal van belangen der gemeente aan politieke doeleinden worden opgeofferd, daar tal van burgers-belangen beknot worden t o behoeve van allerlei dingen, die zuiver het personen- of groepsbelang bevorderen, acht het comité oprichting eener dergelyke partij dr i n gend noodzakelijk. VOORBEVORDERING. Naar wij vernemen, zegt de „Msbde", is bij een legerorder, die binnenkort versche nen zal, de bevordering bij keuze, die in de laatste jaren veelvuldig plaats heeft ge had en waarvan dezer dagen voor het eerst ook drie luitenants profileerden, eenigszhs reglementair geregeld onder den titel van „voorbevordering". Te beginnen met 1927 kunnen officie ren, die de Hoogere Krijgsschool gevolgd hebben en na een jaar werkzaam te zijn hij aarzelde een oogenblik en maakte zijn zin met een niet onsierlijke buiging af „dit onverwacht genoegen aan te dan- ken heb." Zij glimlachte allerbekoorlijkst tegen hem. „Ik ben zoo blij, mijnheer Vine," zei ze, „dat u grootmoedig en vriendelijk zijn wilt. want het is zoo moeilijk, wat ik te zeggen heb en als u boos op me was; zou het nog moeilijker zijn." „Ik geloof wel, dat ik tegen mijn verlies kan." zei hij, „en het geluk was op uw hand." „Dat is zoo," gaf ze toe. Het maakte het mij gemakkelijk. Ik zie, dat u de kast leeg gehaald hebt. Het was een vreesclijk be nauwde plek met a! die kleeren van u. die er hingen." Hij glimlachte. „Nu," zei hij, ,.u bent heel geduldig ge weest en heel volhardend. U hebt gewonnen en ik verloren. En ik weet het nog zoo net niet of het misschien niet goed is. dat ik verloren heb. Mijn vriend Deane heeft hel me zooeven nog gezegd. Maar daar niet meer over. Ik denk, dat u me graag zult willen vertellen, waarom u hier gekomen bent." „Ik ben gekomen." antwoordde zij. „om met u over Stella te spreken „Over Stella herhaalde hij langzaam. Virginia knikte. „Ja!" zeide zij. „Ziet u. ik heb aldoor het gevoel, dilt ik eigenlijk Stella benadeel door haar plaats bij mijn oom in te nemen en weel u. mijnheer Vine, sedert hij in Londen is. is hij heelemaal veranderd. Hij is eenvou dig alleraardigst en ik ben nog geen enkelen keer bang voor hem geweest. Hij geeft me aldoor mooie dingen en hij schijnt in hel minst geen haast te hebben, om naar Ame rika terug te keeren." Norris glimlachte zuur. „Daar kan ik inkomen," zei hij. „Gisteren, vervolgde zij. „kon ik er niets aan doen, ik was ongehoorzaam aan zijn be vel en begon over Stella te Draten en weet u. hij luisterde heel geduldig naar rnc. Mijn heer Vine, ik moet tets heel ernstigs tegen u zeggen U moei me niet vragen hoe ik h-ri weel en wat ik precies weet, maar toevallig ben ik le weten gekomen, -dat u en Stella geweest onder de bevelen van deo chef van den general en 6 taf het brevet van ge schiktheid voor den generalen staf nebo^n verworven, twee jaar in de ranglijst ver hoogd worden. Officieren, die alleen maar met goed ge volg de Krijgsschool hebben afgeloopen, den technische» cursus aan de Technische Ho-> geschool te Delft of den twee-jarigen rechts kundigen cursus te Amsterdam hebben g«> voigd, kunnen een jaar in de ranglijst van hei \vapen, waartoe ze behcoren, verhoogd worden. B. en W. van Gouda stellen den ge meenteraad voor te besluiten tot uitvoering van het plan tot overkapping van de vee markt. De kosten worden geraamd op f 16.500 en zullen door leening worden ge dekt. VOOR DONDERDAG, 27 JANUARI. Hilversum. 1050 M. 12: Politieber. 3.304.30: Uurtje voor wees- en zieken huizen 56.45: Concert door hel H.D.O.- orkest. M. Couperus- sopraan 6.457.45: Beginselen van het burgerlijk recht en van het handelsrecht 7.45: Folitieber. 8.10 Aansluiting van het Concertgebouw te Am sterdam. Concert door het Concertgebouw orkest, o. 1. v. Willem Mengelberg. Beetho ven-avond. 1. Leonore ouverture 2. Sympho nic No. 6. Pastorale. Pauze. 3. Symphonic No. 6. Daarna Persber. Vervolgens dans muziek door het Radio-dansorke9t o. 1. v. Hans Mossel. Daventry (1600 M.) 1120: Concert. Kensington salon-orkest en solisten (contra alt, bariton, piano). 12.05: Vocaal con cert (sopraan). 12.25: Conceri (vervolg). 1.202.20: Gramofoon-muziek. 2.50: Lezing: Before and after the war, A hun dred years ago. 3.204 05: Evensong v. de Westminster Abbey. 4.20: Concert Prof. Rietti'9 string players. 5.20: Cau serie. 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Land- bouwbericht. 6.40: Concert. Daventry- kwartet 6.50: Tijdsein, weerbericht, nieuws. 7.05: Concert Daventry-kwar- erg veel van elkaar houdt en ik zou graag willen, dat u met elkaar ging trouwen." Hij trok even de wenkbrauwen op. „U zoudt graag willen." herhaalde hij, dat wij met elkaar gingen trouwen." Zij wendde haar blik van hem af. Hij kon zien, dat zij om de een of andere reden ver legen was. Er was een blos op haar wangen gekomen, maar zij ging dapper verder. „Ja!" zeide ze. ,Jk praatte er met mijn oom over en hij was heel vriendelijk. Hij zegt, als jullie je zinnen er op gezet hebt ora te trouwen. zoo drukte hij zich uil dal hij Stella dan een .millioen dollar zal geven." „U schijnt een toovenares te zijn," zei hij koel. „Heelemaal niet," antwoordde zij, „maar ik geloof, dat mijn oom heel erg miskend is of anders is hij sedert de laatste maanden veranderd. Nu ben ik dadelijk naar u toe gekomen om u dit te vertellen, omdat ik niet weet, waar ik Stella kan vinden. Kunt u niet hier in Londen trouwen en mij bij uw huwelijk vragen?" Er werd geklopt en de deur werd tegelij kertijd geopend .Zij keerden zich beiden om. Daar stond Stella. Zij keek een oogenblik verbaasd van de een naar den ander. Toen sloot zij de deur en kwam de kamer verder binnen. ..Virginia!" riep zij uit. „Wat kom je hier in "s hemels naam doen?" „Ik zou jou wel opgezocht hebben, Stella," zei Virginia, „als ik geweien had, waar je woonde." „Virginia is gekomen, om ons te vertellen, dat je vader van plan is de rol te spelen van den vergevensgezinden vader." zei Vine. ,,lk denk, dat hij óf heel ziek is, óf het moet wor den. Virginia zegt ook, dat we moeten trou wen en dat hij ons een kleinigheid wil geven als huwelijkscadeau. Zij had het, geloof ik, over een millioen dollar." Stella keek vol verbazing naar haar nichtje. „Meen je dal. Virginia?" riep ze uit. „Volkomen." antwoordde Virginia. „Hij heeft het eerlijk beloofd. Er vall niet aan t" i twijfelen." „Wat een gelukl" verklaarde Stella. „Ik tet. 7.20: Lezing: Wastage in the kitchen. 7.35: Pianomuziek. Bach's 48 preludes en fugues. 7.45: Lezing: The making of man-Evolution. 8.05: Concert. De Gres ham Singers. 8.20: Debat tusschen Vis countess Rhondda en mr. G. K. Chesterton, over: The menace of the leisured woman. 9.20: Weerbericht, nieuws. 9.35: Vo caal concert. J. Elwes, sopraan en D. Smith, bariton. 9.50: „The soldier's tale", Stra vinsky. 10.5012.20: Dansmuziek Savoyhotel. Parijs „Itadio-Paris" (1750 M.) 10.50 11.20: Nieuwsber. en muziek. 12.50 2.10: Concert. Orkest Locatelli en Mile. De- lamare, zang. 5.055.55: Klassieke ma tinee. 9.0510.50: Lezing over muziek van de 17e eeuw. „De 17e eeuw", oratorium van Carissimi tot Bach. Fragmenten uit het Weihnachts oratorium van Bach. Langenberg (469 M.) 3.507.50:; Lie deren en declamatie. 5.155.20; 5.20 —5.40; 5.40—6.00 6.00—8.20; 6.40—7.20: Lezingen. 7.359.35: Robert Koppol- avond. Orkestmuziek. Königswusterhausen (1300 M.) en Ber lijn (484 en 566 M.) 1.507.50: Lezin gen en lessen. 8.20: Concert door den Kosleck'schen blazer-bond. 9.5011.60. Dansmuziek. Hamburg, (394 M.) 11.50—1.20: Or- keslconcert. 1.252.10: Kamermuziek- 4.205.15: Orgelconcert. 5.206.10: Orkestconcert. 6.4511.15: „Tosca", opera in 3 acten van Puccini. Brussel (509 M.) en Antwerpen (266 M.) 5.206.20: Kindermalinee. 8.50 10.50: Galaconcert. Orkest en declamatie. RECLAME. Uw ademhaling ruimer wordt door het gebruik van 7168 heb er genoeg van arm te zijn, jij ook niet, Norris? Virginia je bent een schat." Stella sloeg haar arm om Virginia's hals. Deze sloeg haar oogen wat verlegen naar haar op. „En trouw je dan dadelijk met mijnheer Vine?" zeide zij. Stella lachte zachtjes. „Mijn lieve kind," zei ze, „we zijn al sedert zes weken getrouwd." Virginia leunde achterover in haar stoel. „O!" zeide zij. Toen sprong zij plotseling overeind. Zij was klaarblijkelijk heel ver heugd. Haar houding was opeens veel min der gedwongen, het was duidelijk dat het nieuws een opluchting voor haar was. „Dat is heerlijk," zei ze. „Je moet allebei vanavond komen eten ih „Claridge." Je vader zei, dat ik het je vragen moest, Stella," liet zij er op volgen, „als ik jullie sprak." „Om acht uur zeker," merkte Vine op. „We zullen komen." Virginia en Stella gingen samen weg. „Ik heb een auto," zei Virginia, wat ver legen. „Je vader is veel le goed voor m.^, maar ik hoop zoo, Stella, dat het je niet hin dert. Ik weet zeker, dat hij nu heel anders tegen je zal zijn." „Me hindert! Natuurlijk niet," antwoordde Stella. „Ik ben zelf eigenlijk schandelijk tegen hem geweest en ik vind het snoezig van je. na alles wat er gebeurd is. dat je nog wat met me te maken wilt hebben. Maar wie is dat?" Zij stonden in de vestibule van de „Man sions" opeens tegenover een jongmensen, dat op het punt stond binnen te komen. Vir ginia keek op en uitte een kleinen, ver schrikten kreet. „Jij!" riep zij ademhloos uit. Guy stoorde zich niet aan Stella, maar greep haar heide handen. „Virginia!" riep hij, „waar heb je je al dien tijd verborgen gehouden en hoe durfde je van me weg te loopen?" „Er viel niet vee! anders voor me le doen." antwoordde Virginia lachend, „maar ik b°n erg blij. je weer le zien, liet zij er zachter op volgen. (Slot volgt), i Geautoriseerde vertaling naar het Engelsch van E. PHILIPS OPPEN HEI M. door W. M. D. SPIES—VAN DER LINDEN. 50) Phineas Duge stak opeens zijn hand uit 1 naar den haard en hield het papier daar hi de vlammen. Een oogenblik scheen het of Norris Vine toe zou springen, maar Little- son en zelfs Deane hielden hem tegen." #Jk wil 't verbranden!" riep Duge. ,JVls j u werkelijk de altruïst bent, waarop u u I beroemt, mijnheer Vine, dan hoeft u 't niet I 1° betreuren, dat 't vernietigd wordt. Wij z,jn van plan een andere taktiek te volgen. [Als we{ er ^oor zullen we de ge volgen, welke die ook onder de oog.n J ',f-n. We zullen niemand omkoopen. Er zal I n,pls achterbaks gebeuren. Als het volk van 1 Amerika ons aanvalt, zullen we onzen eigen strijd strijden." 1 Norri9 Vine zuchtte. „Over een half uur." zei hij. „zou mijn telegram weggezonden zijn. Morgen zou New-York met recht de stad der beroering 2,Jn geweest." Phineas Duge wendde zich tot hem. u !?erh Pen van die onpraktische men- schen." zei hij koel, „die in dit tijdperk van geweldige realiteit willen ingrijpen met ge makkelijke scrupules van een romantisch dilettantisme. U kunt daarmee den stroom van geld en macht evenmin tegenhouden a,s y epn rivier af kunt dammen met los zand. Weet u dan niet. dat 's werelds be loop. welke machten er dan ook bij betrok ken zijn, nooit beïnvloed wordt door de toe schouwers?" Norris Vine haalde de schouders op ?n wendde zich naar de deur. „Och, zei hij. „ik wil niet met u rede twisten. Misschien is hel beter dat het stuk vernietigd is. U zult wel leergeld betalen. HOOFDSTUK XXII. Een verrassing. Norris Vine Irok zijn jas aan, stak een cigaret op en keek de kamer rond met de voldaanheid van een .man, die een moeilijke taak met goed gevolg heeft ten uitvoer ge bracht Voor hem stonden twee hutskoffers, een handlasch een hoedenkoffer. een kist met geweren, golfclubs en wat kleinere ba gage. alles ter verzending gereed en geadres seerd ..Vine. New Vork". Hij ging naar de bel om een drager te laten komen, maar voor hij zoover was, werd er geklopt. „Binnen 1" riep hij en Virginia kwam le kamer in. Hij keek naar haar in stomme verwondering Ilij herkende haar natuur lijk, maar was dit bleeke, wanhopige meisie, dat hem vroeger bezocht en dan altijd zoo n hartroerenden indruk op hem maakte? IIO had verstand van zulke dingen en hij zag met een enkelen oogopslag van welke uiter ste volmaaktheid haar kleeding was. Trou wens ook haar geheele wezen was veran derd Zij zag er niet langer uit als een ver volgd en verschrikt kind. Haar geheele hou ding duidde op zelfvertrouwen; er was een blos op haar wangen en hoewel zij hem wat- verlegen de hand toeslak was de glimlach op haar lippen, die hem iels le vrager, scheen, buitengewoon bekoorlijk. „Mijnheer Vine.' zeide zij, „wilt u m'j niet kwalijk nemen, dat ik u opzoek? Ik heb u iel? zoo belangrijks te zeggen, nu ik hoor dat u naar de Staten terug gaat. U hebt wel een paar minuten, is het niet?" Vine wa? geen onmensch en het verzoek, dat zii hem deed was moeilijk te weigeren. Hij gaf haar een stoel en bleef in een af wachtend^ houding staan. „Mijn bestf iongedame," zei hij. „ik wil graag luisteren naar alles, wat u le zeggen hpbt. Maar daar er bij mij niets meer, dat belangrijk voor u is. te stelen valt, begrijp ik werkelijk niet, waar ik dit onverwacht"

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 5