KERK- EN SCHOPLMIEÜWS. Burgerlijke Stand v. Leiden. Aspirin RADIO-PROGRAMMA BRANDEN. De woning van A. Endevoets op de Hoog straat te Uden brandde gistermorgen tot den grond toe af. Alles werd een prooi der vlammen, niets kon worden gered. Huis noch inboedel was verzekerd. m BOEFJES. Op een morgen kwam de spoorwegarbei- der S. te Houten tot de onldekking. dat van een fouragewagen. geladen mei stroo, de t touwen van hel dekkleed waren losgemaakt. I Hij waarschuwde de d enstdoenden stations- chef v T waarna beiden op onderzoek uit- gingen' Bij den wagen hoorden zij een ge mompel. waaruit zij concludeerden dal er in hel slroo personen verborgen waren. De veldwachter weid daarop ontboden en met dezen werd het dekkleed weggetrokken, waarna men een paar jongens ontdekte van ongeveer 15 jaar. uit Utrecht afkomst.g. Zij Kadden den nacht in den wagen doorge- I bracht en een gal in hel dekkleed gemaakt 'l vr.or frissche lucht. Rondom den wagen lag het vol afcebrande lucifers, welke de jonge- j lui gebruikt hadden bij het rooken van de noodigc sigaretten een nog al gevaarlijke bezigheid bij al dat droge slroo. Bij fouillee- ring werd op hen bevonden een reflector van de Spoorwegmaatschappij, terwijl bleek, dal zij 's nachts door een raampje waren 'binnengedrongen in het gereedschaps- S schuurtje van den ploegbaas. Tegen beide E§ rakkers is proces-verbaal opgemaakt. een bejaard tweelingpaar. I Te Venlo vierde onder vele belangstel ling het tweelingpaar, de dames gezusters Johanna Hubertina en Anna Prancisca Hen driks, haar SOsten verjaardag. Be.de dames rijn ongehuwd en verheugen zich nog iq een uitstekende gezondheid. auto-ongeval. Gisteren reed de auto, waarin de hoofd- èpzichfer van de Willem Sophie-mijn te pcrkholzerheide (gem. Kerkrade) met zijn cliauffeur, was gezeten, onder Richterink (Duitschland), tegen een huis. Beide perso nen werden ernstig gewond. Door den he- vigen schok werd de auto vernield. Drinkt u koffie, vroeg de dokter aan een bejaard patiënt. Ja. dokter! Koffie, vervolgde de dokter, is een langzaam werkend vergif! Ja, dokter, erg langzaam werkend, ik heb het tenminste al 70 jaar dag in dag uit gedronken! BUTTFNLANDSCH GEMENGD. na den dood van ex-keizerin charlotte. Het Belgische Hof heelt den rouw aange nomen voor 10 weken. De begrafenis van ex-keizerin Charlotte zal plaats hebben Zaterdag om 11 uur te Laeken. De koning en de prinsen Leopold en Karei zullen zich naar het kasteel van Meyssen begeven en de lijkkoets in een rijtuig volgen lot de kerk van Laeken, waar j aanwezig zullen zijn de koningin, de prin- sessen Marie-José en Astrid, prinses Clé mentine en misschien de hertogin van Yendöme en prinses Stélanie. Er zal een plechtige dienst plaats hebben in tegen woordigheid van het corps diplomatique. De lijkkoets zal door een cavalerie-escorte omringd zijn. De Kamer en de Senaat hebben hun zit tingen geschorst ten teeken van rouw bij et overlijden van keizerin Charlotte, na dat de voorzitters hun deelneming hadden betuigd in den rouw van het koninklijk ge zin en Jaspar het woord gevoerd had in naam der regeering. Prinses Victor Napoleon heeft een be zoek gebracht aan het stoffelijk overschot en aan de Koninklijke lamilie. In het dorp Meysse, waarin het kasteel van Bouchout gelegen is. waar ex-keizerin harlotte is overleden, hebben vele inwo- ers de Belgische vlag halfstok geheschen en eveneens ten teeken van rouw hun be- gheden gestaakt. 7 De 86-jarige doode ligt in haar slaap kamer op de eerste étage in een eiken êén- persoonsbed, zegt het „Vad.". De kalme ge laatstrekken van de gestorven ex-keizerin wijzen er op, dat haar lange doodstrijd zacht is geweest. Het hoofd, in een witte ^kanten muts. rust op een kussen van Mexi- jcaansche kant. Op een tafeltje naast de oode. staat een kruisbeeld. Twee liefde- sters en een priester houden biddend de wacht. Al de hoven en staatshoofden van Europa zijn telegrafisch op de hoogte gebracht van het overlijden der ex-keizerin. De overlij densakte, in het Nederlandsch gesteld, is in den loop van den middag te Meyssen i -e- stcld en door al dé ministers met uitzonde ring van de BroquevHle, die uitstedig was, onderteekend. de emolumenten van een president. Als men president is van de Vereenigde otaten en men heeft dan nog het geluk vele i fewonderaars te tellen, heeft men buiten- Kansjes die een gewoon menschenkind niet Lbesrhoren zijn. I Eiken dag ontvangt president Coolidge cadeautjes, en dat niet alleen uit Amerika, maar ook uit het buitenland. Deels zijn de edele gevers geestdriftige vereerders van hef staatshoofd, vaak echter ook vertegen woordigers van firma's, die het Witte Huis aan hun producten willen herinneren. Zoo groot is het aantal binnenkomende gaven dat de president er met veen nnn<re- Ijjkheid raad mee weet. Veel wordt aan liefdadige instellingen gestuurd maar dik wijls is het de vraag wat met het cadeau aan te vangen 't Zijn namelijk soms de ongelooflijkste ingrediënten die aan Cool'dTr's re«>denfie Worden afgegeven Wnt hijvoo^nnld moet hij doen met den wilden heer. dien hij uit Mexico '-reee toegestuurd? 't Ts hekend dnt de president veel van dieren houdt Dus stuurt men hem een ongetemden heer. of een ?egarandeerd-echt Australisch schaap of een struisvogel. Tenslotte kunnen deze 1 exemplaren in den dierentuin worden on dergebracht Dat gaat echter niet zoo voor honden en katten, die bij kudden tegelijk aan het Witte Huis worden afgegeven en waarvoor het dikwijls moeilük is een lief hebber te vinden. Coolidge houdt van Schotsche herders. Als hij wilde kon hij een kennel met tien duizend Schotsche herders hebben. Tegen Kerstmis komen wagonladingen met kalkoenen in zijn paleis aan. Soms volstaan de schenkers niet met een een voudige toezending; zoo wilde ditmaal een jonge dame uit Vermont den kalkoen zelf in de presidentieele keuken klaarmaken en hem zelf op de tafel van den president op dienen. Reusachtig is de hoeveelheid appelen, die Coolidge krijgt toegestuurd. Men weet, dat hij ze. graag lust en dat werd zijn ongeluk. Kazen, kantwerken, boeken, platen, pa rels zijn eveneens geschenken die hij dage lijks ontvangt. Met Kerstmis kreeg mevrouw Coolidge onder andere 200 pond kandijsui ker en een groote hoeveelheid sloffen. On telbaar is het aantal wandelstokken, die die president werden vereerd. Als hij ze allemaal heeft bewaard, moet hij er een heel arsenaal van bezitten. Vaak zijn het zeldzame curiositeiten. Zoo is een dezer stokken gemaakt uit hout van het geboorte huis van Abraham Lincoln en een andere uit hout van een hoorn, die voor het ge boortehuis van Washington stond. 't Ts geen wonder, dat Coolidge de han den weieens wringt en hoont, dat de goed- gcefschheid van zijn bewonderaars een weinig beperkt moge worden? mislukte aanslag te braila. Uil Boekarest wordt gemeld: De politie te Braila ontdekte bij toeval een groote hoe veelheid dynamiet, die op een meter diepte onder een der drukste straten begraven was. De ontdekking geschiedde enkele seconden, vóórdat de explosie zou plaats vinden. In verband hiermede zijn talrijke personen gearresteerd. Men vermoedt met het werk van communisten te doen te hebben. een levende vuurzuil. Uit Karlsruhe wordt aan het ,,B. T." ge meld, dat gisteren in de Badensche elec- triciteitsfabriek een monteur in aanraking is gekomen met een leiding, waarop een spanning van 100.000 volt stond. Het ge volg hiervan was, dat kortsluiting onb- stond, waardoor de man in het volgende oogenblik in een vuurzuil werd veranderd. Teneinde het lijk te bergen, moest het net worden uitgeschakeld, zoodat het geheele gebied van Karlsruhe een half uur zonder Etrooin was. een alpendievegge gearresteerd. De Zvvitsersche politie heeft na een ach tervolging die twee maanden geduurd heeft een 19-jarige inbreekster, Marie Godet ge naamd, gearresteerd Ze woonde in een bergboerderij te Chateland, 1650 voet bo ven Montreux. De ipbreekster had tot operatieterrein gekozen de gedurende den winter onbewoonde villa's en landhuisjes, waar zij den wijnkelder, de garderobes en de linnenkasten plunderde. Ze werkte met zooveel zelfbewustzijn, dat zij de mooiste bedden uitkoos om er te slapen. De brutale jongedame werd gearresteerd op het oogenblik dat zij een landhuisje verliet met haar buit in een tasch. Toen men haar gevangen nam, lachte zij en veikiaardc dat zij een opwindenden tijd achter den rug had. een advgkaat van tien jaar. Uit de rubriek rechtzaken van de Figaro: Osczac! roept de deurwaarder van de elfde kamer. En men ziet eeD kleine jongen van tien jaar binnenkomen, met blond haar en een snugger gezicht. Hij voert een man aan de hand met een grooten grijzen snor en een gebogen rug. Osczac, dat ben ik, zegt de jongen. Maar jij hebt toch geen ijzer gestoleu uit de fabriek van Citroën, antwoord as president. Nee, meneer, dat heeft mijn vade* gedaan Maar hij is Pool, hij verstaat niet goed Fransch en daarom ben ik met hein meegekomen, om hem te helpen. De kleine jongen is niet verlegen; do rechtbank heeft terstond schik in hem. Hij ziet er zindelijk uit en is aardig en be leefd Je vader heeft bekend, dat hij ijzer gestolen heeft, is 't niet 1 Het kind rekt zich op zijn teenen en fluistert zijn vader in het Poolsch iets m het oor Dan wendt het zich weer tot de rechtbank Ja, meneer, maar hij zal het nooit weer doen, nooit weerl Jongen, je ^ader heeft den besten advokaat, die er bestaat. Ed de rechtbank veroordeelt den vader tot acht dagen gevaDgems, met opschor ting van de straf Zeg hem; dat hij niet opnieuw begint. Ja, meneer! Weer rekt het kind zich naar het oor van den vader en blij omdat de straf zoo licht is, trekt hij hem vlug de zaal uit. Ontroering onder het publiek. een jeugdige sportheld. Amerika kan weer op een nieuwen held wijzen. Dit is de 17-jange George Young, die 25.000 dollar heeft gewonnen door den afstand van 22 mijlen van het San Pedro- kanaal tusschen het vasteland en het eiland Catalina (Californië) over te zwemmen. Na de tocht zeide Young: „lk moest overwin nen, want ik had het geld voor mijn inva lide moeder noodig." BANKOVERVAL. Te Killarney in Zuid-Ierland hebben drie géwapende mannen, die id een gestolen auto waren gearriveerd, eeD aanval ge daan op de Munster-LeiDSter bank. Terwijl een hunner buiten de wacht hield, drongen zijn beide gezellen het gebouw binnen, hielden met hun revolvers de bedienden in bedwang en wisten f 5000 buit te maken. Bij hun vlucht over een bergweg reden zij een koe aan en moesten de auto in den 6teek laten. Militairen zijn de politie in het zoeken naar de bandieten behulpzaam. vadermoord? Een werkman heeft m een steengroeve bij Berlijn dezer dagen het lijk gevonden van een ouden man, hetwelk daarna door de politie herkend is als het lijk van den smds Maart 1926 vermisten 70-jangen Jo hannes Schmalz. Gisteren zijn te Bremen en te Vohwinkel de beide volwassen kin deren Theodoor en Marie Schmalz gearre steerd, onder beschuldiging hun vader ver moord te hebben om zijn spaarduitjes te stelen. De zoon heeft reeds vroeger eenige jaren in het tuchthuis doorgebracht. auto-ongeval. Uit Keulen wordt gemeld, dat op den straatweg tusschen Spay en Boppard een met vijf personen bezette auto in volle vaart op eeu stapel straatsteenen is geloo- pen. De auto brak middendoor. De chauf feur en zijn verloofde, die naast hem zat, werden uit den wagen geslingerd en ble ven dood liggen. De drie overige inzitten den kwamen met den schrik vrij. slachtoffers van het alpen-toerisme. Een Italiaansche toeristengroep welke per ski over den Manneili naar het Enga- dindal trok, werd op een hoogte van meer dan 6000 voet door een sneeuwstorm over vallen. Ze verloren den weg en drie hun ner werden onder een geweldige lawine begraven. Een reddingsploeg uit Chiese heeft twee lijken van de slachtoffers, Milaneesche studenten, uitgegraven noodlottige aanvaring. Op de Seine heeft, ter hoogte van Parijs, een aanvaring plaats gehad tusschen twee schepen. Een er van vcrdweeD in de diepte, waarbij twee leden der bemanning ver dronken. kerk afgebrand. De Griekseh-orthouoxe kerk te New- York is door brand vernield. De personeu, die zich bij het uitbreken van den brand nog in het kerkgebouw bevonden, konden gered worden. viervoudige moord en zelfmoord. Een gruwelijk familiedrama heeft zich in een plaatsje bij Teplitz-Schoenau afge speeld. Een rentmeester heeft daar zijn beide zoons, die 9 en 10 jaar waren, met een keukenmes den hals afgesneden, ver volgens zijn vrouw en een 5-jarig kind door revolverschoten gedood en daarna de hand aan ziclizelf geslagen. ned. hert. kerk. Drietal: Te Soest: A. K. Slraalsma, te Zandvoort; J. I. van Schaiok te Nieuwe Pe- kela en W. A. Zeydner te 's-Heerenberg. Bedankt: Voor Genemuiden: J. E. Klomp te Oldebroek. geref. kerken. Tweetal: Te Ede: R. Winkelman, te Maastricht, en J. G. Fernhout, te Boskoop. chr. geref. kerk. Bedankt: Voor Zwijndrecht: J. D. Barth, te Alphen. de kwestie-geelkerken. Weer een dominé geschorst. Naar „De Standaard" meldt, heeft de classis Drachlen der Gerei, kerken hel vol gende beslui! genomen: De classis Drachlen der Geref. Kerken, kennis genomen hebbende van het be zwaarschrift van dr. N. D .van Leeuwen, dienaar des Woords to Harkema-Opeinde, in zake het antwoord van de Generale Sy node op zijn gravamen; gehoord het rapport daarover van de com missie ad hoe. waaruil blijkt: a. dat dr N. D. van Leeuwen in de in het besluit der Gen Synode, art. 455 sub c. bedoelde uitdrukkingen een nadere verkla ring heeft gegeven, waarin thans de classis lot de a.s. Gen. Synode zal kunnen berus ten; b. dal dr. Van Leeuwen niet bereid was de ongenoegzaamheid en onhoudbaarheid zijner gronden te erkennen en zijn grava men terug te nemen en de in art. 455 sub a genoemde uitspraak der Synode in haar ge heel te aanvaarden en ten grondslag te leg gen van wat hij in dezen zal leeren en ook niel bereid was over zijn afwijkend gevoe len lol aan de beslissing der a.s. Gen. Synode in dezen te zwijgen; gehoord ook de verklaringen van dr. Van Leeuwen in de Classicale vergadering, dat hij iirbeiderlei opzicht nog altijd niet bereid is aan den wensch der classis te voldoen gehoord ook hel advies der deputaten Synodi; overwegende, dat het het recht der Kerken is om in zaken de leer betreifen- de uilspraken te doen en van haar diena ren te vorderen, dat zij zich aan die uitspra ken houden, gelijk door hen ook in het on- derteekeningsformulier van de Dienaren des Woord9 beloofd is. Besluit, zij het ook met diep leedwezen, dr. N D van Leeuwen, dienaar des Woords bij de Geref. kerk Ie Harkema-Opeinde. in zijn ambt Ie schorsen, op grond van atwij- king in de leer. en onwilligheid om zich 10 zake de leer te onderwerpen aan het oordeel der Generale Synode, wal hij toch met het onderschrijven van hel onderteekpningsfor muiier van d.enaren des Woords beloofd heeft en de schorsing uil te spreken voor den tijd. tol aan de gewone .Meivergadering d>*r classis, lenzij dr Van Leeuwen voor dien tijd aan de classicale vergadering bevredi ging geeft. geboren: Lena, D. v. C. v. d. Blom en J. Bon. Walterus Maria Thera., D. v. J. A. v. d. Oord en M. J. v. Velzen Alida Kla- sina, D. v. P. J. v. Putten en M. C. Kuis. Jannetje, D. v. W. Blok en H. C. Kuij- venhoven. Cornelia, Z. v. E. Sluiter en J. Zoethout. Isaac, Z. v. I. Stouten en H. J. v. d. Mee. Adriaan Jacob, Z. v. H. Foks en H. J. G. Stuurop. Herman, Z. v. P. G. Klumpers en J. G. v. Veen. Huibert Willem, Z. v. H. F. Hanno en A. E. Oolthuis. Margaretha, D. v. D. van Strater en H. C. Vijlbrief Dorothea Maria, D. v. J. J. Hulsbergen en M. C. Troram. Johannes, Z v. H. J. Boelee en O. de Koning. Jansje, D. v. H. Slegten- horst en J. M. Strijk. Jan Willem Jacs. Z v. A. J. Peeters en M. G. Oremus. Adriana, D. v. L. Vogelenzang ea A. Doorns- véld. Isaac, Z. v. W. F. van Wijk en C. Klap. Frederic Alexr. Robert, Z. v. J. A. J. Barge en I. A. M Dreesmann. Willem, Z. v. F le Mair en G. J Vrij. Johanna Cornelia, D. v W v. den Brink en J. Sonneveid. Theodora Joha. Ma ria, D. v. R. T. Wijfje en G van Leeuwen. Johanna, D. v. W. Langenberg en A. v den Berg. Johanna Maria, D. v. J. P M. Bonnet en J. Simons. Hends. Marts. Gers., Z. v. M. J Aniba en P. De- vilee. Daniel, Z. v. W. F. Beij en H. Laterveer. gehuwd: H. F. v. d. Berg, jm. en G. v. d. Meet, jd. M. Rjjnsburger, jm. en J. Partion, jd. H. Philippo, jm. en M. C. A. Areuds, jd. J. Keyzer, jm. en M. Be- kooy, jd. overleden. J. A. Voermins, jd., 68 j. H. Wage- mans, jd., 78 j. J. de Haan, m., '78 j. L. C. Marjjt, dr., 6 mnd. J. P. de Graaf, dr., 35 j. J. Oudshoorn, wedar., 80 j. J. ZaalbergZaalberg, wed., 78 j. A. M. v. d. Meer—Bonrgonje, vr., 52 j. A. J. Vjjlbrief—Overvliet, vr., 37 j. L. H. AbelmanToby, wed., 83 j. H. C. Gerwigv. Oost, wed., 77 j. R. Paulidös, m., 77 j. C. Houthoff— Rarr s, wed., 77 j. W. v. d. Linden, dr., 2 j. L. de Bruin, z., 11 d. W. Epskamp, z-, 48 j. F. van Leeuwen, dr., 53_j. M. Schullenbergv. d. Giossen, wed. 75 j. C. van As, dr., 14 j. W. UI jee— De Zwager, wed., 79 j. P. F. Brokaar Bourgeois, wed., 82 j. C. M. Meyer Kreft, wed., S5 j. T. C. Rosdorff— Goedraad, wed., 83 j. Rasveld, m., 47 j. C. v. Vliet, dr., 3 mnd. W. A. Wijnakker, jd., 51 j. vertrokken: J. L. H. Wilkens, Den Haag, Pletterij- straat *17. N. v. Weizen, Oegstgeest, De Kempenaerstraat 26. A. J. Koster Leunis, Den Haag, Conradkade SO. G. L. Brandt, Arnhem, 3 Koningendw.str. 95. J. L. Spithers, Mariabrug bij Antwer pen, Mariastr. 30. W. A. Ammerlaan, Den Haag, Chr. de Wetstr. 4. S. J. Ber nard, vr., Rijnsburg, Smidstccg 39. W. F. Verkuylen, Oegstgeest, Assendelftstr. 27. J. Roefstra—Tijssen, Amsterdam, Boomstraat 34 11 B E. J. Stoekmann, Rotterdam, Paradijslaan 6b. G. Kruyff, Malang, firma Anemaat. W. E. Peltzer, Londen 1 L. N .T Boot, Batavia, So- losche Electr. Mij. P. J. Hofman, Oegst geest, Geversstr 37. H. P. Borger, vr., Den Haag, Stadh.plein 120. G. C. v. d. Nieuwendijk, Den Haag, Spijkerstr. 81. F. J. J. Brakel, Den Haag. Stuyvesant- straat 36. Th. H. E. v. Wijmen, Breda, Prinsenkade 3. B. Fekkes, Wassenaar, Deijlerweg 117. J. C. A. Mulder, Bata via, arts. G. Keetlapper, vr., Haren (Gr.), Onnen Tuindorp A 678. Fr. J. Brusche, Amsterdam, Marnixstr. 290. J .H. Arnold, Eijsden (L.) 1 A. Hoe- perraans, Amsterdam, v. Kinsbergenstraat 33II. T. Groeneveld, Den Haag, Mid denstraat 38. Wed. Hartlcoorn geb. Ka merling, Dordrecht, Gravenstr. 17. P. van Wijk, Den Haag, v. Musschenbroek- straat 15. R. C. Oldenboom, vr., Enge land H. Bieze, Rotterdam, Beye Wolf- straat 52a. C. H. Hoogstraten, Oegst* geest, Leidsche weg 29. J. P. Oud, vr., Berkhout, Zuid-Spierdijk C 7. A. A. Knappert, vr. Oegstgeest, Warmondenveg. H. v. Voorbergen, Velsen, lepenstr. 3. N. J. Singels, Utrecht Mauritsstr 92. W. Schmags, vr., id. id. J. Verhoog, Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 17. A. P. Hollemans, Den Haag, Durbanstr. 36. A. H. v. Polanen, Wassenaar, Heykamp Molenweg. gevestigd: F. J. J. Moerel. Oegstg laan 16. J H. Hemken-Frers, buffeljuffr.. Stationsweg 11 en 13. W. M. Bodaan en fam., scnoenma- ker, Janvossensteeg 13 A. van der Luit en fam., huisknecht, v. Banchemstr. 8. Tan Eng Tie. Middelweg 1. J L. Timmer mans, brig. maj. Rijksveldwacht, Groenoord- straat 36. J. G Woolderink. breister, Haagweg 13 J. van Kampenhout, dienst bode, Rijnsb singel la J. Bosch, metse laar, P. Huibertshof 11. J. Freke, dienst bode, Oegslg.iaan 25. H. J. Touw, dienst bode Oude-Singel 26 C. J. J. Goole, opti cien, Heerensingel 46. M. Slothouwer, onderwijzeres, Groenhovenstr 8. J. Sloos, Rapenburg 51. L. Hofman en fam tram beambte. Seringenstr. 6. M. Strauss, dienstbode, Kagerslr. 2b. E. Harpralh, Heerengracht 8a. K. Gausmann, dienst bode, Botermarkt 18. I. Niewold-Lucki, huishoudster, Haarl.str. 49. M. Maas, on derwijzeres, Hooigracht 86. Wede. h M. Lambinon-Mulder. Raamsteeg 53. H J M. Pera, Rapenburg 21. A. te Velde en fam., controleur B. BNieuwe-Rijn 22 J. Lens. smid, Ververstr. 37. H. P Groeneveld en fam chauffeur, Hansenslr 44a. M. A. van Schagen. dienstbode. K. Mare 10. C. E Ebbelaar, dienstbode, Vreewijkstr. 9. J. van Henlen. verpleeg ster, Acad. Ziekenhuis W. J. Waasdorp, dienstbode Oegslg.iaan 14. H. J. G. Lam me, timmerman, Pasteurslr. 13. L. en E. m. v, d. Berg, Oranjegr. 46, C. a. de RECLAME. doet zich weer gelden) Wij wachten echter niel. tot dat de riekte uitbreekt, maar wapenen ons. om het eerste het beste verschijnsel le bestrijden; dal moet ons wachtwoord zijn. Onze helper daarbij zijn de tabletten Devanoudsbekende Aspirin- tebletten voorkomen en genezen hoofdpijn en verkoudheden; bij rechttiidig gebruik verhin deren zij het uitbreken van griep. Men eische steeds de origi- neele verpakking met oranje band en het Bayerkruis. 6895 Boer, H. Morschweg 18. G. van Polanen, metaaldraaier. Waardgr. 173. W. J. Kouw en tam., gérant, Breeslraat 48/60. 1. H. C van tiaruielen, dienstbode, Steenslr. IS. G. M. Heijman en fam., bouwkun dige. Merelstraat 15 E. A. Min-Franse, huishoudster, Jlaredijk 161. J. J. Kuilenis en fam., chauffeur, Formosastr. 18a. G. Neumann, dienstbode, P.K Choorsleeg 2. P. A. F. Bosschaart en fam., caféhouder, N. Beestenmarkt 12. M. M. E. Bongers, dienstbode. Witte Singel 2. S. Spijkerman, houtbewerker, Levendaal 123. A. G. Schouwenburg, dienstbode, Breestr. 117. H. Scgaar en iam., commissionair, Rijnsb.- wec 113. J. Boom, Hooigracht 38. K. F. Kromhout', tuinman, Driftslraat 27a. voor vrijdag 21 januarl Hilversum, 1050 M. 12.00; Polilieber. 5.006.45: Concert door hef H. D O-i orkest Soliste: Annie Veenenbos, alt; Eg-» bert Veen, pianobeg. 6.457.45; Fran-» sche vervolgles en conversatieles 7 45: Tolitieber 8.10: Vierde les vanwege het Onderwijsfonds voor de binnenvaart 8 45 Nutslezing. 3de lezing van dr. E. H. Büc.h^ ner, priv.-docent a. d. Universiteit te Am sterdam, over Energie en stof in dienst van den Mensch 9.3011.15: Populaire avond. Aangeboden door de E. Z. R C. te Zaandam. 1. Truus Hoyer, voordrachtkun stenares; 2. Het Hawaiian-radio vijftal; 3. Het humor, kwartet „De hooge Q": a. Kuy- ters, 1ste tenor; K. Waal, 2de tenor: H. v. d Heide, 1ste bas; K. v. d. Klundert, 2da bas; H. Hoogland, begeleiding. 4. Duo Joe en Nel. 5. C. Zwanenburg, harmonica-vir tuoos 10.00- Persber. Daventry, 1600 M. 11.20: Concert. Da- ventrykwarlet en solisten (sopraan tenor, piano) 12.50; Orgelconcert van de St Mary-Le-Bow-kerk. E. Nicholson, mezzo sopraan 1.202.20: Orkestconcert 3 40: Fransche lezing 4.05: Concert voof schoolkinderen People's orkest. Werken van Bach 6.05: Concert Webster Nor- cross kwartet 6.35: Kinderuurtje 6 20 Orkestconcert 6.50: Weerbernieuws 7.05: Orkestconcert 7.20: B. B. C.-muziek critiek 7.35: De 48 preludes en fugues van Bach 7.46: Causerie 8.05: Stem en persoonlijkheid 3. Speciale proef van prof. Pear -— 8 20: Concert. Dogmersfield toy symphonie-band 8.50: Voorlezing van gedichten van Wordsworth en Byron 9 05: Concert. A. Hallis, piano 9.25i Weerber. nieuws 9.35: Causprie 8 50 Concert. S. Robertson, bas 10 10: Nor man O'Neill dirigeert zijn eigen werken. Orkest en G. Baker, bariton 10.40: „Ta king the libertv". comedie in 1 acte van Lipscomb 11.05: Vervolg Norma O'Neill- programma 11.2012 20: Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1750 M. 10 50 1120: Nieuwsber. en muziek 12 50— 210: Concert. Orkest Gayina. Mme d'An- terne, zang 5.055.55- Literaire malinep. Declamaties, gedichtenvoorlezing, viool en pianomuziek 9 0510.50: Concert. Or kest en vocale solisten. Kónigswösterhausen, 1300 M. 11.20 11.50 en 2.20—7.20: Lezingen en lessen 7.50—10.50: Uilzending van het pro gramma van Leipzig. Orkest en vocale so listen. Langenberg, 468,8 M. 11 2012.20: Orkestconcert 3.505.15- Orkestcon cert 7.359 20- Concert. Orkest (60 mu sici) en Frau Koetsier, zang; de heer Dung, trompet. Hamburg, 394.7 M 1.252.10 Kamer muziek 5.206.10 Vrooliike mu ziek 7.2011 15: ..Die Bei. hle'\ opera-mysterie in 1 acte. Die Sehweigende Glocke", opera. Daarna orkestmuziek. Brussel. 5.09 M. en Antwerpen 266 M. 8 20: De Radio Courant 8 5010 50: Concert. Orkest en orgel; de heer Coppois, bariton. 3—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7