No. 2O507 DONDERDAG 20 JANUARI Anno 1927 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. Het nieuws van heden. PRIJS OCR AD VERTE FITIRN: 30 Cts per regel Bi) regeiabunuemenl belangrijk lageren priji Kleine Adverb-nlien uitsluitend bi) vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts bij jen maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postrecht Voor eventueels opzending van brieven 10 Cts porto te betalen Bewijsnummer 6 Cts Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèqiu- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leideö per 3 maanden 2.35 per week ƒ0 18- Buiten Leiden waar agenten gevestigd zijn. per week„0.18. Franco per post 2 36 -f portokdsten. Oit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTF BLAD. DIENSTPLICHT. AANGIFTE TER INSCHRIJVING. WAARSCHUWING. De burgemeester van Leiden herinnert bij dezen hen. die in dit jaar 19 jaar oud worden (alzoo de geborenen in 1908) en die krach tens de Dienstplichtwet (wet van 4 Februari 1922. Staatsblad No. 431 binnen deze ?e" meente voor den dienstplicht moeten wor den ingeschreven voor zoover zij zich nog" niet ter inschrijving hebben aangegeven, aan hun verplichting om de aangifte alsnog te doen. waartoe meer bepaald gelegenheid bestaat ter Gemeente-secretarie alhier Caf- deeling Militaire Zaken) Breestraat No. 119, hoek Wolsteeg. op 24 Januari a.s. van des voormiddags 10 uur tot des namiddags 3 uur. Hij vestigt er tevens de aandacht op. dat. indien de in te schrijven persoon verhinderd is zelf aangifte te doen. zijn wettige ver tegenwoordiger daartoe verplicht is. De aangifte kan ook geschieden door tusschen- - komst van een daartoe schriftelijk gemach tigde. Ten slotte brengt hij ter kennis van be langhebbenden. dat degene, die verplicht is voor de aangifte ter inschrijving zorg te dragen, bij nalatigheid in dezen zal wordpn gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of qeld'ooete van ten hoogste honderd vijftig gulden en. indien de aangifte opzettelijk wordt nagelaten, met gevange nisstraf van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste zes honderd gulden. AUG. L. REIMERINGER, Weth. lo.-Burgemeester. Leiden. 20 Januari 1927. i De Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te welen, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 22sten November 1926, is vastgesteld de volgende verordening: VERORDENING, houdende wijziging van de verordening van 23 Mei 1912 (Gemeenteblad No. 18) op het Rijden, laatstelijk gewijzigd bij verordening van 14 Juni 1926 (Gemeenteblad No. 5). T Artikel I. i In artikel 7 van bovengenoemde veror dening worden achter „de Hooglandsche Kerkehoorsteeg in de richling naar de Hooi gracht; drie nieuwe alinea's ingevoegd, luidpnde: „de Stille Mare in de richting naar Haarlemmerstraat; het Rapenburg Westzijde tusschen i Nonnensteeg en het Noordeinde in richting naar hei Noordeinde; het Rapenburg Oostzijde tusschen de de in de richting va a van Breestraat en de Kloksteei naar de Kloksteeg Artikel IT. -Artikel 24, eerste zinsnede, wordt gelezen als volgt: „Het is den bestuurders van motorrijwie len op twee wieten en van rijwielen verbo den te rijden op de hplling van le Visch- j ln dp richling naar den Nieuwe Rijn, huibeHshofTelkSbrUe e" d0OT hC' Pic!er" Artikel ni Artikel 2-fbis wordt celezen als volgt! „„"i? j 'S, bpsluu^ van motorrijtuigen verboden te rnden door het Palerstraatje te Huigstraat. op de Huichruc. op de Stille Mare ,n de nrh'inc naar de Haarlemmer- straat op het Rapenhurc Westzijde lus tende Nonnensteeg en het Koordeinde in de richting naar he( Koordeinde en op het Rapenburg Oosiznde li.ssch«n de Breestraat K)oksd.eecK'0kS,<?eg de rich,inS "aar de Vastgesteld door den Gemeenteraad Leiden m ziin openbare vergadering den 22sten Novpmhpr 1926 De Burgemeester, N. C. DE GIJSELAAR. De Secretaris. I 7i- VAN STRI.TEN. teerde cfT V"rordpninI! "n de Gedepu- hun hpr- m Pn Vnn Holland, volgens KÓ 8®t;a?,df" l'U 'annari 1927 B. in afseh rf7 a en 2e af(" G S- No ffi"- in afschrift medegedeeld R936 hpf ^ph ^'Pn'jn 3Hcondinrinff geschied waar het behoort, den'Oston Januari 1927. AUG. I,. RFIMFBINGER Weth loco-Burgemeesler. VAN STRIJEY^SecrPtaris. VERGADERING van dpn GEMFENTEP A A n VAN LETDEN op Maandag 24 Januari 1927, des nam te twee uur. De vergadering zal. zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: r>i^°i ®enoeming van vier leden van de plaatselijke Schoolcommissie. (1) 2o. Benoeming van een lid der Commis sie voor de Bewaarscholen. (4) 3o. Benoeming van een leeraar in de En- gelsche taal en letterkunde aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus. °(6) 4o. Benoeming van een Stadsgeneesheer voor het tijdvak 1 Januari 1927—1 Januari 1928. (5) 5o Benoeming van een Stads-geneesheer voor het tijdvak 1 Februari 1927—1 Februari 1928. 9 (5) 60. Benoeming van een 2en geneesheer aan de gestichten „Endegeest, Voorgeest en llhijngeest)". (jo) 7o. Voorstel om de tijdelijke aanstelling van S. J. Koopmans als leeraar in de licha melijke oefening aan de Hoogere Burger school met 5-jarigen cursus, tot wederopzeg- gens te verlengen. (7) 80. Voorstel om den datum van het ont slag van F. J. Hopman als leeraar aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus, nader te bepalen op 1 April 1927. (8) 9o. Praeadvies op het verzoek van J. Overduin, om eervol ontslag als Directeur van de Gemeenlelijke Bank van Leening (21 10. Voorstel tot openbaren verkoop van op de Stadstimmerwerf aanwezige, buiten ge bruik gestelde voorwerpen en materialen. (9) llo Voorstel: a. tot verhuring van de perceelen wei land in den Pesthuispolder, kad. bekend Sectie L nis 1344 en 1199 ged., aan L. Men ken b. tot verhuring van het perceel teelland in den Peslhuispolder. kad. bekend Sectie L no. 1199 ged., aan G Schut. (15) 12o. Voorsfel tot verhuring van een 4-tal lokalen van bet voormalige schoolgebouw aan de Mare. aan de Christelijke Jongeman- nen-Vereoniging Padvinders te Leiden (161 13o. Voorstel tot verhuring van een lokaal van het voormalige schoolgebouw aan de Mare. aan de Schoenmakers-Patroonsver- eeniging „Nieuw Leven" te Leiden. (17) 14o. Voorstel tot verhuring van een lokaal van de voormalige bijzondere school aan de Pieterskerkgracht No. 9, aan het I.eidsche Politie-Muziekgezelschap. (18) l5o. Voorstel tot verhuring van het huis met erf en tuin aan de Pieterskerkgracht No. 5. aan A. Melz. (19) 16o. Voorstel tot overname in eigendom «en onderhoud bij de gemeente van; a. een strookje grond, deel uitmakende van het perceel aan den Heerensingel .sectie K No. 3659; b. een strookje grond, deel uitmakende van het perceel aan de Lopsenstraat, Sectie L No. 30. (20) 17o. Voorstel tot het verleenen van eene bijdrage aan de Gemeenle-Commissie van het Ned. Herv. Kerkgenootschap in de kosten van restauratie der Pieterskerk en tot vast stelling van den desbetreffenden begro tingsstaat. (21) 18o. Praeadvies op het verzoek van de Vereeniging voor Christelijk Onderwijs te Leiden, om beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de verandering van inrich ting van het schoolgebouw aan het Noord einde No. 40. (3) 19o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de aanschaffing van leermiddelen voor de inrichting van een zevende leerjaar aan de school Noordeinde No. 40, van de Vereeniging voor Christelijk Onderwijs te Leiden. (11) 20. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de meerdere kosten van inrichting van den Districts-Keurings dienst van Waren in den linkervleugel van het Militair Hospitaal. (13) 21. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de verdere verbree ding van den Lagen Rijndijk nabij de Drift- sfraat en de slooldemping en bestrating in die straat. (14) 22o. Praeadvies op het voorstel van de heeren Huurman en Wilmer en op dat van den heer Groeneveld. inzake de stichting van een weeggelegenhéid op de nieuwe Kaas markt. (10) hebben Vrijdag 4 Februari in de sociëteit „Minerva". De vergadering zal aanvangen des namid dags half vier. Voor dit lustrum heeft zich uit oud-leden een comité gevormd bestaande uit prof. mr. D Simon9. mr. C P Zaayer. prof. jhr. mr. dr. W. J. M van Eijsinga. prof. mr. H. van Goudoever, prof. mr. W. H Drucker. mr. J. Krabbe, mr S C. H Nederburgh, mr. A. C. W. Beerman en mr. B M Telders. Het comité van voorbereiding bestaat uit prof. mr. E M Meijers. mej D E. J. Schaf- fer. J. V. Rijpperda Wierdsma en J. Cleyn- dert. VIERDE VOLKSBIJEENKOMST". De Commissie voor de Volksbijeenkora- s'.en was voor steravond afgeweken van den altoos door haar toegepasten stelregel 1 de verzorging van den vierden avond in dit seizoen opgedragen aan beroepsartisten en wel hel cabaretgezelschap ..Pisuisse". En hoewel van genoemd gezelschap de kopstukken als Pisuisse. Jenny Gilliams, Henk Stuurop en ftoelie Roeters op het ap pèl ontbraken bood het afwisselende pro gramma toch ruimschoots voldoende aan- ir kkelijks om het overtalrijke publiek den geheelen avond uitstekend te kunnen amu seeren. De bekende goochelaar Henri Nolles trad op als conférencier en wist door eenige kwinkslagen de goede stemming er alras in te brengen waarmede levens de grondslag van het succes was gelegd. Het onontbeerlijke contact tusschen de artisten en de zaal was gemaakt en dat dit niet meer verbroken werd, daarvoor droe gen de achtereenvolgens optredende leden van het gezelschap zorg. George Hoffmann en mevr Cato Culp met hun door ieder afzonderlijke voorgedragen es oogstien veel en dankbaar ap plaus. al was de „humor" van eerstgenoem de niet steeds even „fijn". Een kwestie van smaak wellicht, doch o.i. een gezelschap, dat optreedt onder den naam Pisuisse ten eenenmale onwaardig. Heel aardig waren de handschaduwbeelden van Henri Nolles. die een geheele menagerie met zijn handen op het witte doek tooverdc. terwijl de aar dige, vlotte duetten van het echtpaar Hoff mann eveneens zeer in den smaak vielen. Na de pauze veTgaste mevr. Culp de aan- "'prifen notmiaals op eenige liederen uit haar repertoire, waarvan vooral het ..ritje met de ..sight-seeing car" door Amsterdam" en „hel bezoek aan Oome Jan" danig insloe gen. Een der best geslaagde nummers was het omreden van den heer Nolles als gonch°laar als hoedanig hij iedereen versteld deed zit ten door het verbluffend gemak waarmede hij houten ballen bij vijftallen tegelijk uit de lucht greep, in bewaring gegeven speel kaarten verwisselde, enz. enz. Zijn laatste "rensde aan hel wonderbaarlijke en verwekte een storm van applaus Het duo Hofmann beëindigde de reeks succesnum mers met een voordracht uit het Volendam- sche leven. EEN 25-JARIG JUBILEUM. Zooals wij gisteren reeds mededeelden, was het vandaag 25 jaar geleden, dat m hel perceel Nieuwe-Rijn 36 de manufacturen zaak van de firma Stüve en Westermann werd gevestigd. Het spreekt wel bijna vanzelf, dat dil feit niet zonder meer is voorbijgegaan. To*n hedenmorgen om kwart voor negen de zaak geopend werd, vond de firmant, de heer Westermann het geheele personeel bijeen. Hel eerst trad de oudste zoon van wijlen den oudsten firmant, de heer B A. H. Stüve naar voren, die in gevoelvolle woorden wijlen zijn vader herdacht en de firma har telijk gelukwenschle. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door den heer P A den Boer namens het personeel die zijn felicitaties vergezeld li«t gaan van een stoffelijk blijk van waardee ring; mej C van Beek. die eveneens eenige toepasselijke woorden sprak en den heer J. J. Broekveld als leider van de kleermakerij, die in hel kort de pretlige samenwerking schetste, welke sleeds tusschen deze afdee- ling en de firma had bestaan Laatslgenoem- de voegde aan zijn goede wenschen een fraaie bloemenmand toe. Dé heer Westermann dankte diep geroerd allen die dezen dag voor hem tot een onver- gelelijken hadden gemaakt. Behalve vele bloemstukken van leveran ciers. klanten en kennissen mocht de jubi- leerende firma uit schier alle deelen d-as lands schriftelijke blijken van belangstelling ontvangen. SELSKIP „FRYSLaN" PROF. MR. H. KRABBE. Naar wij vernemen, zal prof. mr. H. Krabbe, hoogleeraar in het staatsrecht aan de Universiteit alhier, Donderdag 3 Februari den 70-jarigen leeftijd bereiken. Aanvankelijk bestond bij een groot aantal leerlingen en oud-leerlingen het voornemen,, dezen eminenten kenner van ons staatsrecht en voortdeffelijken leermeester op dezen dag te huldigen voor het vele, wat hij voor hun wetenschappelijke vorming heeft gedaan. Wij vernemen echter, dat prof Krabbe zijn 70sten verjaardag slechts wenscht te vieren in intiemen kring en dat overigens deze dag onopgemerkt voorbijgaat. JURI SACHUM. Zondag 30 Januari zal het 45 jaar geleden zijn, dat het Rechtsgeleerd Dispuut „Juri Sacrum hier ter stede werd opgericht. Dit 9de lustrum zal feestelijk worden herdacht door het houden van een vergadering, w'aar- in mr. J. Limburg als spreker za! optredep en met een feestmaaltijd. Beide zullen plaats Het Selskip „FryslAn" een vereeniging van in Leiden wonende Friezen hield gis teravond in de bovenzaal van „De Harmo nie" haar eerste vergadering in dit jaar on der voorzitterschap van den heer Nyholt. De bijeenkomst was bijzonder druk be zocht, zoodat de zaal bijna te klein was, wat echter aan de goede stemming geen kwaad deed. De traditie getrouw werd voor de ope ning het Friesch Volkslied staande uit volle borst gezongen. Daarna hield de voorzitter een korte rede, waarin'hij constateerde dal de vereeniging in hel atgeloopen jaar be langrijk in ledental wa9 vooruitgegaan en dal het doel der vereeniging. het onderhou den en de beoefening van de Friesche taal en het aankweeken en versterken van den Frieschen zin in de talrijke vergaderingen uitnemend tot hun recht waren gekomen. Hij wenschte den leden en hun gezinnen een gezegend jaar toe en sprak de hoop uit dat ook in 1927 Fryslétn in Leiden mag groeien en bloeien. Na het lezen van het „neiskrift" notulen en verdere huishoude lijke werkzaamheden, waaronder de ballo tage van twee nieuwe leden werd het pro gramma geopend met een tweetal keurig uitgevoerde zangnummers door mevrouw Gietem^ gevolgd door een bijdrage van mej. Van Tuinen wier muzikale talenten ook nu weder zeer werden gewaardeerd. Beide da mes werden hartelijk toegejuicht. Na het skoft pauze) gaf de heer Dikke- 9chei een levendige beschrijving van een elf-steden tocht in Friesland op schaatsen in den winter van 1917 door hem persoon lijk mede gemaakt. De aardige wijze waar op deze tocht werd medegedeeld, waarbij de verschillende avonturen, natuurlijker wijze aan zulk een tocht verbonden de re vue passeerden hielden de aandacht der Friezen tot het einde toe in spanning. Tri- umfantelijk kon de heer D. aan het slot de zilvpren herinneringsmedaille aan hem na den volbrachten toch aan de vergadering vertoonen. De heer Bijlsma haalde vervolgens nog allerlei herinneringen op uit zijn geboorte plaats Sfiens het land van Pieter Jelles mej. Hoff gaf eenige aardige muzieknummers en ten slotte moesten de ..Toetten fen e flier" (werd er naar hartelust gedanst). Geslaagd zijn voor het examen Fran- sche hanuel «correspondentie, aigenumen door de Federatie van Kantoorbedienden „Mercunus.' te Rotterdam, de dames C. C. Bink en J. M. Weijermans, leerlingen van „Kennis is Macht" en de heer H. G. de Nie, allen alhier; te Den Haag slaagde voor dit examen onze stadgenoot, de heer Th. de Toinbe. De aandacht van belanghebbenden wordt gevestigd op do in dit blad voorko mende openbare kennisgeving, betreffende een waarschuwing van den Burgemeester aan de mannelijke ingezetenen ^ezer ge meente geboren in 1908, die zich nog niet ter inschrijving voor den dienstplicht heb ben aangegeven, om dit alsnog le doen, bij voorkeur op Maandag 24 Januari a.s. tus schen des voormiddags 10 uur en des na middags 3 uur op.de afdee' "Milaire Za ken, Breestraat 119 hoek Wolsfeeg alhier. Wie in deze nalatig blijft, maakt zich straf schuldig. Wij vestigen hierbij de aandacht op het concert, dat Zondagavond 8 uur gegeven zal worden in het Leidsche Volkshuis, Apo- thekersdijk 33. De dames Spiering uit Arn hem en de dames Bruyn en Wolten uit Amsterdam zijn ditmaal de concertisten en staat ons dus weer een mooie avond te wachten. Met nadruk wordt er nog eens op gewezen dat kinderen beneden 15 jaar niet kunnen worden toegelaten, ook niet onder geleide van ouderen. (Zie verder adver tentie). Gistermiddag omstreeks 4 uur 1*9 F. v. d. N., koopman alhier, doordat hij met zijn rijwiel irr de rails op de Hoogewoerd geraakte, geslipt, waardoor hij viel en zoo danig terecht kwam, dat zijn rechter-enkel brak. Na in het perceel Hoogewoerd 63 voor- looojg door dr. Driessen van den Eerste- ITulpdienst verbonden te zijn. werd hij ter verdere behandelin" per politicbrancard naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht. Ingekomen is voor Schoolkindervoe ding en Schoolkin<5erkleeding van de Tui niers- en Bloemisten-vereeniging f 20.05 1/2 zijnde de opbrengst der collecte gehouden op hun 37ste jaarfeestviering. KATWIJK. Gemeenteraad. Hedenvoormiddag kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. Aanwezig 14 leden. Afwezig met kennisgeving de heer J. van Duyn. Voorzitter de heer De Waal Malefijt, -die de vergadering met gebed opende, waarna hij de gebruikelijke Nieuwjaarsrede hield. Deze luidt: Zoo is dan 1926 alweer voorbijgesneld en als van zelf slaan wij een oogenblik stil bij hetgeen ons als gemeente heeft gebracht. In de eerste plaats moet ik, als jk onzen kleinen kring rondzie, conslateeren, dat zich daarin een tweetal veranderingen hebben voorgedaan. De plaats van ons voormalig medelid van Leeuwen, die bedankte wegens drukke be zigheden, werd ingenomen door den heer G. van Duijn. Wijlen de heer van Walsem zag zich verplicht wegens gezondheidsredenen ontslag te nemen en werd vervangen door den heer J. Dubbeldam. De heer van Wal sem, die jaren lang met eere een plaats in uw midden had bekleed, is helaas spoedig daarna reeds overleden. Zijn aangenaam op treden zal hem nog lang bij allen, die het voorrecht hadden mei hem als raadslid hier BINNENLAND. Gisteren was er een gastmaal ten Hove voor civiele autoriteiten. De classis Drachten der Geref. Kerken schorst ds. N. D. van Leeuwen, te Harkema- Opeinde. N. V. V. en S. D. A. P. over het voor ontwerp tot wijziging der Ziektewet. BUITENLAND. Een rede van Briand over de Fransche bnitenlandsche politiek. Een ?nti-Enge!sche rede van den Rnsst- schen volkscommissaris Rykof. Weer een waarborgverdrag. Nu tusschen Frankrijk en Roemenie. In Dnitscfiland zwenkt de Dnitsche Volks partij opnienw naar rechts. Marx legt de op dracht een kabinet te formeeren neer. zitting te hebben, in de herinnering doen voortleven. in uwe vergadering van 16 April werd tot tijdelijk wethouder benoemd de heer Meer burg, zulk9 ter vervanging van den heer R. üuwehand, die op raad van zijn geneesheer een rustkuur moest doormaken. In de verga dering van 15 Juni kon de voorzitter echter reeds mededeelen. dat de heer Ouwehand hersteld was, en zijn laak als wethouder weder had opgevat. Op economisch gebied gaf het afgeloopen jaar aan deze gemeente weinig stof tot roe men. De druk der tijden werd hier te Kat wijk terdege gevoeld. Noch de visscherij, noch de tuinbouw hadden wat men noemt een goed jaar. Integendeel De resultaten der visscherijwaren, behoudens enkele uitzonde ringen over het geheel beneden het middel matige. Ook de tuinbouw maakte moeilijke perioden door. De oogst was goed maar de prijzen lieten maar al te vaak veel te wen schen over. Onze gemeente werd daarbij nog getroffen door een zware ramp, doordat .een tweetal loggers, de KW 148 en de KW 152 in den storm van 10 en 11 October verloren gingen terwijl de geheele bemanning den dood vond in de golven. 1926 is voor tal van gezinnen daardoor een waar rampjaar geworden. Mei dankbaarheid mogen wij daarbij ech ter ook gedenken, aan de vele blijken van sympathie en deelneming, uit allerlei oorden van hel land ons toegekomen en niet hst minst van onze geëerbiedigde Koningin. Hoewel de gedrukte toestand der beido hoofdbronnen van bestaan in deze gemeente natuurlijk niet zonder invloed bleef op de gemeenlelijke huishouding, is het tot dus verre nog mogelijk geweest geen verdere verzwaring van den belastingdruk toe te passen, dank zij vooral aan het voorzichtig beheer der Bedrijven, waardoor eene be langrijke bate in de gemeentekas kon wor den gestort* Verschillende werken noodzakelijk gewor den door het zich steeds uitbreidend ver keer werden uitgevoerd, of zijn in voorberei ding. De Wassenaarsche weg en die door den Molentuin zijn eereed zekomen en zijn be langrijke verbeteringen gebleken. Voorts werd besloten tol het bouwen van een nieu we ophaalbrug le Katwijk aan den Rijn. een nieuw uitbreidingsplan ontworpen en rege len voor de bebouwing langs den vernieuw den Wassenaarschen weg vastgesteld, ter wijl de noodige besluilen werden genomen om verbreeding van het Noordelijk deel van de Voorstraat te Katwijk aan den Rijn. waar dpze aansluit aan den weg naar Noordwijk, mogelijk te maken. Inzake het Lager Onderwijs werden on derscheidene belangrijke regelingen getrof fen. De voormalige openbare M. U. L. O. school werd vereenigd mei de Openbare School I en van de Openbare Scholen 1 en 11 loka len afgestaan aan hel bestuur der Hervorm de scholen le Katwijk aan Zee. De Hervormde school aan de Voorstraat te Katwijk aan Zee die door het schooltoezicht was afgekeurd, werd op kosten der ge meente gehepl gerestaureerd, terwijl daarin nieuwe banken werden geplaatst Een en ander vordprde ppn uitgaaf van f7312 15 Opmerkelijk is hei verschijnsel, dat zich trouwens vrijwel overal voordoet maar in deze gemeente in bijzonder sterke matie aan het licht treedt, n.l. de vermindering van het aantal kinderen, dat de Openbare Scholen bezoekt. Op 15 Dpcembpr 1925 telden de Openbare Lagere Scholen nog 321 leerlingen, op 15 December 1926 was dit aantal nog slechts 236 leerlingen.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1