No. 20500 WOENSDAG 12 JANUARI Anno 1927 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Burgerlijke Stand v. Leiden. Het voornaamste nieuws van hPrion- j LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en s Zaterdags 60 Cts bij een maximum aantal woorden ran 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postehèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.35 per week ƒ018. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18. Franco per post 2.S6 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan:a. de Leidsche Coöperatieve Melkinrichting „de Land bouw" en rechtverkrijgenden tot het uit breiden van de zuivel inrichting in het perceel Rijnsburgersingel No. 23. kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie A. No. 1079, b. de erven de Wed. J. van Nelle en rechtverkrijgenden, tot het oprichten van 'n goederenlift in het perceel Aalmarkt No. 17, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie G. No. 1685. 6552 AUG. L. REIMERINGER, Weth. lo. Burgemeester. VAN STKIJEN, Secretaris. Leiden, 12 Januari 1927. VIJFTIEN JAAR ONDER DE KOPPEN SNELLERS VAN ZUID-NIEUW-GUINEA. Op uitnoodiging van de afdeeling Leiden van de Vereeniging „Oost en West" hield gisteravond in het Nutsgebouw pater Ver tenten M. S. C. een lezing over bovenge noemd onderwerp. Er was slechts matige belangstelling toen te ruim acht uur de voorzitter, de heer J. A. van Hamel den spreker met een enkel woord inleidde om hem vervolgens al aanstonds het woord te verleenen. En zoo ving pater Vertenlen zijn verhaal dan aan van alle wederwaardigheden, welke hij in dit meest afgelegen deel van ons Indië beleefde, een land, welks bevol king nog slechts 25 jaar geleden in een „steenen tijdperk" verkeerde. Metaal was den bewoners, ten onrechte Kaja-Kaja's ge noemd, ten eenenmale onbekend. Na een nauwkeurige beschrijving te heb ben gegeven van het uiterlijk voorkomen van den Kaja-Kaja, ging spr. de oorzaken na van het wreede gebruik, dat onder hen nog heerscht, het koppensnellen. Volgens Kruyt is dit uitsluitend te ver klaren uit animisme, doch spr. deelt deze zienswijze ten opzichte van dit volk zeker niet. Veeleer gelooft spr., dat het koppen snellen niets met een godsdienst uitstaande heeft en enkel voortkomt uit de verzotheid van den Kaja-Kaja op namen. Wanneer hij van een sneltocht in de binnenlanden hijzelf woont aan de kust eenige afgesla gen hoofden in triumf mee naar huis voert, tracht hij altoos de namen van zijn slacht offers te weten te komen, omdat daarin de herinnering aan zijn glorie bewaard blijft. Hun verdere karaktereigenschappen zijn egoïsme, trots, hoogmoed en bijgeloof; de Kaja-Kaja's beschouwen zichzelve als de eenige „echte menschen"; hun naburen zijn slechts minderwaardige individuen, welke hij gerust mag vermoorden. Hun godsdienst is een demah-cultus, dit is een vereering van de hoogere machten in de natuur, waaruit alles is voortgekomen en die somtijds ook in den mensch zetelen en dan van vader op zoon overgaan. Wan neer er iemand sterft, is dit altijd de schuld van een dergeüjken toovenaar, die dit dan, wanneer hij althans niet een toovenaar van „naam is, gewoonlijk met den dood moet bekoopen. Vaak wordt deze bloedwraak ook benut om een persoonlijken vijand uit den weg te ruimen. Voor den ouderdom heeft de Kaja-Kaja slechts eerbied zoolang de betrokkene krachtig en gezond is; beginnen de krach ten evenwel af te nemen, of wel wordt de vriendenkring van den hoogbejaarde klei ner, dan wordt hij zonder vorm van proces levend begraven. Overigens is hij zeer gast vrij, een goed echtgenoot en vader, fijn van gevoel, terwijl hij een groote liefdé voor de natuur, in het bijzonder voor de maan bezit v Tenslotte deed spr. interessante mededee- lingen omtrent het missiewerk, dat zeer veel geduld vorderde alvorens men de eer ste resultaten aanschouwde. Op zedelijk gebied was de toestand heel slecht. In 10 jaar lijds stierf de helft van de bevolking door besmetting en het is slechts aan het werk der missionarissen te danken, dat het geheele volk voor uitsterven werd behoed. Door het stichten van kleine modeldorpjes verkreeg men een kern van gezonde Kaja- Kaja s, waardoor het voortbestaan van dit volk in de naaste toekomst verzekerd blijft. Zoo werd geleif'olnk aan bot feheele uiter lijke leven veranderd; scholen en kerkjes werden gebouwd, een internaat gevestigd en na verloop van jaren toonde ook het in nerlijke leven van deze natuurmenschen een geheel ander beeld. Na een korte pauze vatte pater Vertenten zijn betoog weer op. ditmaal aan de hand van een serie zeer duidelijke en buitenge woon belangwekkende lantaarnplaatjes niet alleen uit het leven der Kaja-Kaja's. doch ook uit dat der stammen langs de boven- Dingoel. een volkje van menscheneters. Een hartelijk applaus dankte den spreker ▼oor zijn interessant en leerzaam betoog, betgeen de heer Van Hamel nog nader on derstreepte. CHR. WERKIEDENVER. „DE EENDRACHT' Voor een helaas maar klein, doch geluk kig heel dankbaar gehoor, hield op uitnoo diging van de Christelijke Werk lieden ver eeniging „De Eendracht" gisteravond de heer A den Dikken een lezing over het onderwerp: „Een Oud-Hollandsche volks deugd en haar openbaring in den tegen- woordigen tijd. In den vorm eener gezellige causerie be handelde de spreker, na een korte inleiding over het sparen, als de door hem bedoelde Oud-Hollandsche volksdeugd, de volgende stellingen: lo. Sparen is zorgen en geen bezorgd zijn en dus des Christens dure roeping en plicht. 2o. Op het stuk van de spaarzaamheid valt onder de menschen van onzen tijd menig maal meer te laken dan te prijzen. 3o. Al» regel zullen menschen, die, zelfs van wat men noemt een behoorlijk weekloon, rond moeten komen, alleen in den weg van het gemeenschappelijk sparen iets kunnen tot stand brengen, wat de moeite waard mag heeten, 4o. Dat gemeenschappelijk sparen kan ook onderlinge verzekering worden ge noemd, aan welken vorm van sparen in het „Draagt elkanders lasten!" een schoon be ginsel ten grondslag ligt. 5o. Waar het par ticulier initiatief hier dikwerf in gebreke zal blijven, kan tot wering van socialen nood voor de overheid de roeping zijn weg gelegd de sociale verzekeringswetgeving ter hand te nemen en zelfs den verzekerings plicht op te leggen, zij het dan met besliste eerbiediging van alle oprechte gewetensbe zwaren. Met een voortdurend beroep op de Schrift gestaafd en met sprekende voorbeelden uit het leven toegelicht werd heel het vraag stuk, hier aan de orde, duidelijk uileen- gezet. 't Werd aan het einde der vergadering door meerderen opgemerkt: de thuisblij vers hadden ongelijk! DE STAKING BIJ DEN HEER POPTIE. In aansluiting op het gisteren door ons medegedeelde inzake het conflict bij den heer Poptie vernemen wij nog, dat een schrij ven van gelijke strekking in circulaire-vorm door den heer P. onder zijn clientèle is ver spreid. Het bemiddelingscollege had den heer P. schriftelijk toestemming tot deze uitgave ver leend voor zooverre het de door dit college opgestelde tekst betrof en zulks door de on- derteekening van de heeren J. Raaphorst en F de Rooy, onderscheidenlijk voorzitter en secretaris van de Leidsche Bakkerspatroons- vereeniging. bekrachtigd. Het kantschrift was van den heer P. zelf en viel du9 buiten de verantwoordelijkheid van genoemd college Wij deelen dit mede, omdat de stakers den heer P ervan beschul digden. dat hij misbruik gemaakt zou hebben van de onderteekening der heeren Raaphorst en de Rooy. DE EEN NA DEN ANDER GAAN ZE. MAAR.... ER KOMEN NIEUWE VOOR IN DE PLAATS. Stuk voor stuk vallen op de Doezaslraat de vele boomen. die daar in lente, zomer en herfst jarenlang ten sieraad van die breede, mooie straat hun takken beschuttend spreid den, hun kruinen fier verhieven, lommer gaven en kleurenpracht. Die er niemand in den weg stonden, niemand en niets. Die tot op vrij hoogen leeftijd zelf9 veel goeds deden, veel tot steun dienden, ook wel medewerkten tot versieringsdoeleinden. Die evenwel, de één voor, de ander na, helaas gingen lijden aan verval van krachten .n daardoor, naar het oordeel van menschen, die het weten kunnen, gevaar begonnen op te leveren voor hun omgeving, voor huis en hof (in casu hofjes), voor mensch en dier en auto en fiets en wagen; niet meer bestand als die boomen dra zouden wezen tegen de kracht van een storm, al9 het „wees op uw hoede" geen ijdele waarschuwing voor ieder zou blijken te zijn. Dies moesten zij er aan. al vóór hun dood, en werd besloten tot hun val. En sedert vele dagen al worden zij eerst boven en onder bewerkt en uitgedolven en storten dan na langer of korter trekproces zuchtend en krakend met een plof ter aarde. In de onmiddellijke nabijheid van de histo risch geworden plaats, waar eenmaal, nu juist honderd en twintig jaren geleden (12 Januari 1807) een geladen kruitschip in de lucht vloog, waardoor de geheele noordoost- hoek van Steenschuur en Rapenburg werd vernield, ruim honderd en vijftig menschen het leven verloren en waarbij de „Ruïne", thans het Van-der-Werf-park, ontstond. Groot, zeer groot, is eiken dag de publieke belangstelling rondom de bijlemannen, die Se,l70r'ek der boomen behakken Met ge duld. met zeer veel geduld wordt hun zwaar zwoegen gadegeslagen. Door oud en jong, man en vrouw, dienstbare en vrije. Door hen, die eigenlijk haast hebben en gauw ^°°rl moesten, en door hen, die er den tijd van kunnen en mogen nemen, want van dezulken zijn er in ons Leiden ook.Door men schen van dichtbij en door menschen van ver weg Door pauzeerende gymnasiasten, hun lichameüjken honger stillende; met pagekoppen, blootknies en tot op den enkel bebroekt. Auto's, fietsen .kinder- en andere wagens remmen en draaien bij zoo lang het door de ordebewaarders wordt gedou^u, Met spanning wordt verbeid, door scheps'len zonder tal, Het oogenblik, waarop een „reus" of „dikke" vallen zal. Maar eerst zien de vele stellen bloote of bebrilde oogen zoo één overstag gaan. Dan ploft hij neer op de straatsteenen. En menig een bleef wachten tot „het" moment, hoe lang het ook duurde eer voor den boom het „hora est" daar was. En stort hij neer, dan juicht de joelende jeugd en dan knikken de samengeschoolde ouderen goedkeurend, omdat hij zoo netjes valt. Dan zwelt de borst van de agenten, die te voren hier verkeersregelend optraden, dewijl de gevelde op niemand9 en niets viel. Dan kijkt de toeziende gemeenteboomkun- dige zeer dankbaar en voldaan en vriende lijk, met haast dichtgeknepen oogjes, om zich hpen vanwege zijn beproefde leiding, mitsgaders zijn met goeden uitslag bekroon den tact. Dan roepen de jongens, boven de stemmen der vrouwen en moeders, die een boom opzetten over die herrie met die boo men, uit. nadat zij. nu het uur gunstig er voor was, konden helpen trekken aan het touw van de schier ontwortelden boom: „Hij leitl Jó. hij leitl Fijn!" Ja. hij „leit". „Weer één", sprak eenvoudig een der rooiers. Zóó is het. Er liggen er al heelwat. Stam men nu, genummerde, ontdaan van wortels en van takken beroofd Wachtend tot de nabije klok hun vertrekuur wijzen zal. Er is al heelwat beweerd en betoogd aan de voeten van deze boomen en het zal er wel niet bij blijven. 't Zijn Slaalsgevaarlijken, communisten, sprak een man met een wijs gezicht; dóór- om moesten de voeten er af, moest de strop er om. moesten ze weg. Ze zei Ie wat 'n leegte achterlate, al komme der zeker wel jonkies, aldus een ander; maar kijk nou es effe naar 't Sleen- schuur, daar siane ze al een jaar of vier en 't is geen gezicht. Ja, meheer. 't gaat er mee as met de meissies: ook hier alles kort en dun. Een moeieüjk werrek en uitkijke, moeder. Verleje week kreeg er één nog een zware tak op z'n poot. Wat doet if der ook zoo vlak bij? Opzicht genog, baas! Maar daardoor werreke ze ook zoo door. Duvel jij nou op, Koos. Breng je karbe- naatjes maar weg. Gis!ere klom der één zonder ladder in zoo'n boom om het touw vast te make; hij had spore in z'n klompe". Blijf jij nog? Ik ga eve een booschap voor me vrouw doendan ben ik weerom leges dat ie valt. Hoe gaat het tegenwoordig met u? 't Is met ons net als met die boomen. Niks ge daan als je oud wordt. Maar gelukkig maken ze ons niet af. Nee. buurfrou, alleen de kindere jage zc weg. en de fiessen. wij benne wijzer, zie je. Wat ziet die slraat er uitl Ja, maar dat komt wel goed. Ze wille ommers tegels hebbe? Zoo gaat het. net as bij de mense; de een gaat na den ander. Ja. maar der komme nieuwe voor. Ook net as bij ons. Er komen inderdaad andere boomen op de Doezastraat. Wij vernamen, dat de Papengracht „ge dund" wordt. Daar staan de boomen te dicht bij elkaar. Die er daar uitgaan, verhul zen naar de Doezastraat. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaasrd zijn voor het candidaats-examen Indische Recht de heeren J E. Peman Kake- beeke te Den Haag en J. A. Quist, alhier. „Pax" het Geneefsche blad maakt mel ding van een plan van een Zwitsersch medi cus Kollaritz, om te Davos een internationale universiteit te stichten, die onder het patro naat van den Volkenbond zou komen te staan. Deze universiteit zou dienen om studenten van alle landen, die als patiënt te Davos ver toeven, in staat te stellen hun studiën voort te zetten. Het internationaal karakter komt uit in de namen der geleerden uit alle lan den, die de heer Kollaritz voor zijn plan zou hebben gewonnen. Onder deze wordt ook ge noemd prof. Keesom van hier. Bij navraag deelde prof. Keesom mede dat hem indertijd naar zijn meening is gevraagd omtrent dit plan en dat hij toen heeft geant woord dat hij dit een goed idee vond. De conclusie, die uit dit bericht zou kun nen worden getrokken, dat hij daar als hoog leeraar zou optreden is absoluut onjuist Benoemd is tot commies 1ste klasse aan de gemeente-secretarie alhier de heer J. C. M. Sweens. adjunct-commies ter secre tarie te 's-Hertogenbosch. Geslaagd is voor het Mercurius-diplo- ma Engelsche handelscorrespondentie de heer J. Aalder9 alhier. Aan het postkantoor Leiden en zijne bij- en wijkkantoren, werd, in den loop der maand December op spaarbankboekjes inge legd f 106.993.40. (Hieronder 116 formulie ren ad f 1 in spaarbankzegels van 5 cent en 187 formulieren ad f 1 in spaarbankzegels van 1 cent (Sc hooi sparen), en terugbetaald f 132.931.16. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 259.937.76. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 97. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes inge schreven nominaal f 4500 en afgeschreven f5950. Derhalve minder in- dan afgeschre- van f 1450. Maandagavond 17 Januari wacht ons in het Leidsche Volkshuis, Apothekersdijk 33, een avond van buitengewoon genot. De heer Sem Dresden uit Amsterdam zal komen spreken over den componist Schubert, ter wijl hij zijn voordracht zal toelichten op den vleugel met verschillende fragmenten uit de werken van dezen groolen compo nist. Bovendien zal mevrouw J Dresden Dhont, de bekende altzangeres. ter verdui delijking van het gesproken woord een aan tal liederen zingen. (Voor nadere bijzonder heden zie advertentie). Wij verwijzen naar een advertentie in dit Blad. waarin bekend wordt gemaakt, dat de lezing met lichtbeelden over den arbeid onder de lijders aan vallende ziekte uitgaan de van de vereeniging „De macht van het Kleine", gehouden zal worden in 't Wijkge- bouw Levendaal, Donderdagavond a.s. GEBOREN: Jacques, Z. v. J. Kraneveld en J. C. Rijke. Geertrui, D v L. v. der Linden en G. Crama. Andreas Jacobus, Z. v. J. Verhoog en G. M. Houps. Geerlof Roe lof, Z. v. G. ten Wolde en L. Braam. Hendrik, Z. v. J. N van Tongeren en J, M. Schellingerhout. Joannes, Z. v. L. H Heetvelt en S. M. L. Bernard. Anna Theodora, D. v. J. Wanninkhof en A. T. v. Hulst. Helena Johanna, D. v. S. Meijer en H. J. Cornelisse. Johannes, Z. v. F. Choufour en W. Corba. Jacoba Maria Johanna, D. v. P. Neuteboom en A. Taffijn. Margaretha Petra Thera., D. v J. T. v. d. Voort en G Konst. Caro- lus, Z. v. L. F. v Steenbergen en M. M. Vinkestein. Jacobus Johannes, Z. v. L. v. Leeuwen en C. C. v d. Huist. Frans Z. v. D. Piket en G. Stouten. - Wilhei- mina, D. v. T. J P. Baars en M. E. A. Oosterveer. Hermanus, Z v. P. Kok en A. Woudenberg. Johannes Piet, Z. v. J. v. d. Reijden en J. Stouten. Ina Elitsth Corne Henriette, D. v. J. v. d. Brander en G G^rritse. Stefana Maria, D. v. W. Stoelman en H. M Korbee. Maria, D v. G. A. Brandt eD J Bavelaar. Piet, Z. v W Schouten en M. P. Tie- lemon. Susanna, D v C. Schouten en S. Dubbelaar. Izak. Z. v. C W. Pouw en C. W. Kuyl. Hermanus Maurits, Z. v. J. B. L. v. Resteren en W. M. J. Uljee. Hendrika Wilhelm'na, D. v. W Bek en C. H. v. Dongen. Johannes Adrianus Z. v. G. J v. d. Hoeven en C. Onvlee. Maria Joha Coma., D v. M. J. Montanus en A. v. Rijn Joha.ua Geertruida, D. v. L. A, de Neef en M .A Kraan. Wou ter, Z. v. C Wassenaar en C. van Duu- ren. Gerardus, Z. v. G Brugman en C. Bavelaar. Hendrika Wilhelmina, D. v. H. v. d. Kwaak en A. van Kampen. Hedrik, D. v. A. Wolters en S. C. M. van Du uren. GEHUWD: G. A. Brandt jm. en C. de Bruin jd. E. J. Letleboer jm. en P. Heemskerk jd. P. G. F. T. Fehmers jm. en J. Boer Knottne- rus jd. G. Overdijk jm en H. M. de Gunst jd. J. Sjardijn jm. en J. C. v. d Steen jd. A. P. v. Zijp jm. en A. M. Saunier jd. W. J. Uiterdijk jm. en E. Robbers jd. OVERLEDEN: J. van den BosVerhoeven wede. 77 j. A. L. v. GiezenTeunissen vr. 27 j. P. A. Kok m. 31 j. H. Mast m 68 j. C. J. AenmeyHindriks vr. 47 j. G. Nagtegaal wede. 67 j. T. v. Vliet wedr. 72 j. A. Schrijver d. 53 j. J. H. den Broeder wedr. 71 j. A de Bruin z. 4 d. B. J. C. Verkuylenv. d. Krogt vt. 31 j J. Heykoop wedr. 74 j. J. v. Abswoude wedr. 81 j. A. M. v. Hest ongeh v. 64 j. J. Hekkema z. 4 j. C. Zandvliet wedr. 78 j. A. J. v. d. PlasAlkemade vt. 60 j. A. v. Arkel d. 3 mnd. M. F. Visser Lintelo vr 47 j. F. J. Th. Kempen z. 9 mnd. J. J. v. GalenBoon vr. 58 j. G. v. d. KaaySloos wede. 70 j. W A. van Haa9terNelis vr 38 j. J. Bakker m. 87 j. T. ZeilstraRuiter wede. 83 j. W. C. Engelbregt ongeh. v. 84 j. P. van BuurenSmit wede. 78 j. GEVESTIGD; A. Stein, Huishoudster, Mandem.steeg 9. A. A. Jessurum, Geneesheer, Heerensteeg 4. M. Plankert, Dienstbode, Rnnsb.weg 142. C. H. v. Slijpe, Hulpklerk, Hooi gracht 36. M. v. d. Brink, Oude Vest I07a. C. Swaanenburg en fam.. Smid, De Genestetstraat 102a. H. J. Otto en fom„ Chauffeur, Oosterstraat 17. C. F. H. Weiter, Hoogewoerd 160. J. Wichers, Garenmarkt 19. A. M. Rubingh, Dienst bode, Morschsingel 10. M. P. de Witte BINNENLAND. Nieuwjaarsrede van den voorzitter dei Kamer van Koophandel voor Leiden en Rijn land. Benoemd is tot advocaat-generaal bij den Hoogen Raad mr. W. J. Berger. Prof. Veraart over den politieken toestand. Algemeene voorschriften voor Inverzeke ringstelling. Te Zondert schiet een marechaussee ee* herbergier dood. Gasbedwelming te Velsen. BUITENLAMP). Gnrtius heeft de besprekingen geopend om in Dnitschland een kabinet te vormen. Heldt blijft in Saksen minister-president De Fransche Kamer kiest een socialist tot voorzitter. Bloedig gevecht in Mexico in den geloofs strijd. Een Chineesche stad uitgemoord. en fam., Werkman, Langebrug 57. H. G. Willms, Bakker, Hoogewoerd 128. P. de Ruiter en gezin. Arbeider, St-Joris- steeg 20. A. Thesingh, Plate-elscnilder, Koningsstraat 17. H. H. Noordeloos, Kapper. Doezastraat 28. S. H. Erorink Zwaaneveld, Huishoudster, Hooigracht 38. A. M. Rotteveel en fam., Reiz.ger, De Genestetstraat 34. G. A. G. Koeman, Dienstbode, Hooigracht 39. HM. Kleen- put, Oegstg.laan 16. M. Schudel, Bree- straat 15a. S. M. v. Leeuwen, Kinder*- juffr., Vrouwensteeg 13. D. Moraal en fam., Brievenbesteller, P. de la Courtstr. 35. Y. Huisman, Verpleegster, Diacones buis. E. Stutierheim. Bloammarkt 24. P. R. Werner, Monteur, Poel geeststraat 18a. W. P. Luyben, Dienstbode, Hoogl. Kerk- gracht 23. W. Klomp, Oude Rijn 138a. C. B. Lub, v. d. Duynstraat 36. - Mr A. K. Vink, Advocaat, Rapenburg 101. Th. Riehl, Dienstbode, J. de WitLstraat 17. B.C. J. Klani, Varensgezel, Hanseustr. 68a. Wed. J. Ploosv. d. Blom, Rgnsb.we# 69a. W. Molenaar, HooigT. 110a. M. Sluy, Dienstbode» Plantsoen 3. VERTROKKEN: H. Chr. J. Cottens, vt., Zeist, den Doe- der, VV. A. Hoeve. S. Planting, Den Haag, Vaillantlaan 423. N. Verweij, id. Emmapark 6. J. de Neef, Hoorn, Kaa- men 7. J. A Bijl, Utrecht, Veldstr. 18. J H. Langezaal, Veur, Smitlaan 72a. E. J. v Egmond, vr., Warmond, B 102. P. v. d. Neut, Leiderdorp, Dorpstr. 88. A v .d. Bos, Oegstgcest, Dorpstr. 45d. J Kleijn, Wassenaar, Schoolsfcr. 34. J. H. Peter, Amsterdam, Kattenburgerplein 9 I. H. J. v. Veggel, vr., id. Jacob Ma^ risstr. 97bis. M. J. Bij, vr., IJ muiden, Mahusstr. 12e. C. H. Hulst, Den Haag, J. Maetsuijckerstr. 253 M Testen, vr. Hilversum, Achterom 40. -- G B. Bakker, Den Haag, PrinsengT 67. J Ruitenbeek vr., idem, Lekstr. 181 L. Smitthoek, \i.t 's-Gravendeel, Schenkcldijk 78. M EL Bronckers, Maastricht, Batterijstr. 56b. P. J. Smaling, Heerenveen, Dracht 301cL C. Spruit, Noordwijk, JaD Kroonsweg 76. J. Bosman, Nijmegen, Groesbeek- scbestr. 63. J. Th Castelijn, Heerlen, Laanderstr. 13. CP. Beekman, vr., Den Haag, Frankenslag 'JO0 J. J. Stolte, vr., Amsterdam, Zeeburgerdorp 45. VV. A. Kolster, vr., Oegstgeest, Nassaulaan 26. W A. v. Beige Henegouwen, Utrecht, Nieuwekamp 18bis. L C. Breebaart, Den Haag, Goudsbloemlaan 184. AL Takker, vr., id. R. Houtatr 35. J. A. Link, vr., Rotterdam, Hillevhet 39. J-t J. Goldenberg, Bloemendaal, Graaf Flo- rislaan 21. A. A de Kier, Maaswijk, bij mej. Zoc. M. G. Meijers, vr., Hillegom, Vogelsanck, Leidsche str. weg. P. Ji Weijers, vr., id., Mariastr 38. A. M. de Graaff, vr., id., Gest. de Voorzienigheid. J. J. L. Duyvendag, Oegstgeest, De Kempenaerstr. 60. H. G. de Langen, Haarlem, Cloppersingel 165. H. v. Breen, Rotterdam, 's-Gravendijkwal 91. B W. fr. Paauwe, Den Haag, Copemicus- laan 38. J. Zwaan, vr., Oegstgeest, Haagsche str.weg 12. - fr. C. v de Zande, vt., Tholen, Doelweg 25 KI Knik, Hoo- geveen, Noord G 67 J. Th. S W. Arntz, Laren (N -H Hotel de Zon. W* L. Christiaanse, Delft Heemslcerkstr 24. M. v. Velsen geb Geene, Overschie, Dorpstr. 60 M. Boogaards, vr., Voor burg, We3teinde 87.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1