No. 20499 LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 11 Januari Derde Blad Anno 1927 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. VISSCHERIJBERICHTEN. INGEZONDEN. ALPHEN. Op den Weslkanaalweg alhier had gistermiddag omstreeks 5 uur een ongeval plaats, dat nog betrekkelijk goed is afge- loopen. Een autobestuurder uit Aalsmeer kwam bij het passeeren van een galanterie- wagen tot de ontdekking, dat de ruimte door dezen voor hem overgelaten, niet voldoende was. Hij remde daarom uit alle macht, doch de auto gleed weg. Het gevolg was. dat de auto in den weg af, het diepe Kanaal in reed. Van de auto was niets meer te zien, dan in de eerste oogenblikken nog een schijnsel der lichten. De bestuurder wist nog bijtijds uit de auto te springen, doch bekwam hierbij toch nog een nat pak. ROELOFARENDSVEEN. De ontslagen stationschei in eere hersteld. Maandag werd voor het scheidsgerecht te Amsterdam behandeld het ontslag van den heer J. Houtman, stationschef alhier, die zich op 4 November j.l. had schuldig gemaakt aan een klem vergrijp. Wat was er gebeurd 1 Op genoemden datum kwam op het stationsemplacement een wagon voederbieten aan, die gerangeerd moest worden, bij dit rangeeren heeft genoemde chef in een oogenblik van gedachteloosheid een paar van deze bieten van den wagon genomen en naar zijn geit geworpen, die daar in de nabijheid graasde. De directie der Ned. Spoorwegen werd per anoniem schrijven van dit gebeuren verwittigd en de chef, het gepleegde feit erkennende, werd onmiddellijk ontslagen. Ieder rechtschapen mensch was vol erger nis over den lafhartigen schrijver, die zelfs met zijn naam niet durfde instaan voor het geschrevene en besloten werd alle pogingen in het werk t-e stellen om te probeeren den chef alsnog te handhaven. De burgemeester toog naar Utrecht om ue zaak verder te onderzoeken en bevond dat in geheel den 27-jarigen diensttijd van den chef, deze tot op 4 Nov j.l. nog een blan co strafregister had. Een adres om ver achting van straf werd spontaan door ieder jeteekend en nog twee particuliere adres sen werden aan het scheidsgerecht gezon den. Het gevolg was dat op den dag der Uitspraak, 10 Januari, de burgemeester als getuige a, décharge en v. V. arbeider tele grafist als getuige a charge waren opge roepen. Na een langdurige zitting zag de chef zich glansrijk in eere hersteld Een woord van hulde aan den burgemeester voor de wijze waarop hij voor den stations chef in de bres is gesprongen is hier zeker wel op zijn plaats. WADDfNXVEEN. Tol onderwijzeres aan de Chr. M. U. L. 0. school alhier, is benoemd mej. A. Berkhout te Zevenhuizen (Z.-H.). De collecte in de Geref. Kerk voor de nieuwe kerk bracht f 121.42 op. Gevonden: een sleutel en een groen kindertaschje. Inlichtingen op het raadhuis. ZWAMMERDAM. Een verhuisauto uit Den Haag zou voor het bruggetje bij de Steenfabriek al hier een wagen van den autobusdienst Al phenGouda pa-sseeren in plaats van even te stoppen ,omdat bij de toch al nauwe doorgang daar ter plaatse zich ook nog oen electrische straatlantaarn bevindt, werd het er op gewaagd door te rijden, met het gevolg dat de lantaarn in aanra king kwam met een paar uit de auto uit stekende haken en geheel werd afgereden. Dc lantaarn die nog onder stroom stond, en dientengevolge gevaar kon opleveren, is daarna door het Electriciteitsbedrijf van Alphen uitgeschakeld. De vrachtauto die na het veroorzaken der schade gewoon doorreed, is echter bekend. In verband met het tekort waarmede de rekening van de Kerkvoogdij der Ned.- Herv. Gemeente alhier over de laatste jaren sluit en waardoor het niet mogelijk is, om zonder verhooging vah inkomsten ccn sluitende begrooting te krijgen, heb ben kerkvoogden en notabelen besloten de huur van zitplaatsen te verhoogen Deze verhooging wordt geacht met in gang van het nu loopende jaar te zijn in gegaan. HAARLEMMERMEER. De Raad dezer gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Donder dag, 13 Januari a.s. des namiddags te twee uur Het voornaamste punt der agenda is de vaststelling van een verordening tot re. geliug van wachtgeld voor ambtenaren in dienst der gemeente. HILLEGOM. De uitslag der stemming in de R. K. Kiesvereeniging voor de ranglijst der candi- daten Provinciale Staten is: Uitgebrachte stemmen 190. waarvan J. H M. Balvers 184, H .Bader, Sassenheim 3, W. van der Laan, Voorhout 1 en B. N. Loerakker 2. KATWIJK AAN DEN RUN. "7 Bjj de Zondag gehouden stemming voor Candida ten voor de definitieve ljjst der Prov. Statenverkiezing z\jn uitgebracht: 132 stemmen op den heer Balvers, 18 st. op den heer Bolsius, 5 st op den heer H. Bader, 1 st op den heer Loerakker, 1st op den heer Paardekooper, 1 ongeldig. Totaal 158 stemmen. vrouw van H v. K. in de Kerkstr. kreeg bij het aanmaken van het fornuis vermoedelijk een vonk aan haar kleeren. Althans na het aanmaken zag zij op een gegeven oogenblik dat haar kleeren in brand stonden. Gelukkig was spoedig hulp bij de hand om haar te helpen Dit geluk te wel maar toch had zij op verschillende plaatsen brandwonden bekomen en haar kleeren waren ook erg beschadigd. Door spoedige hulp liep bet nog zonder grooto ongelukken af. Het bestuur der Tuinbouwvereeni- ging „Katwijk en O." had tuinders en bol- lenkweekers er van verwittigd dat gister avond in de zaal van den heer Fennes een filmavond gegeven zou worden door be middeling van den „Handelsraad" in welke film aanschouwelijk zou worden voorge steld het doelmatig gebruik der verscnii- lende kunstmeststoffen Velen hadden aan dezen oproep gehoor gegeven en hetgeen te zien werd gegeven was werkelijk aar dig. Waar het gebruik dezer meststof ge regeld toeneemt, was dezo belangstelling begrijpelijk. Tot slot een eenigszins komi sche film zoodat men, na een slotwoord door den heer Wassenaar, in ,,de stem ming" huiswaarts ging: KATWUK AAN ZEE. De Kanaalvisscherij. De haringvisscherij op de Fransche en Belgische kust meestal de kanaalvissche rij genoemd is naar men ons meedeelt thans ook zoo goed als geëindigd. De resul taten daarvan zijn ook verre van rooskleurig. En niet alleen het kwantum stelde teleur, ook de kwaliteit liet te wenschen over. De prijzen bleven stationair en op ver hoogde prijzen is vooralsnog geen kans. De voorraad is gering zoodat in handels kringen geen illusies gemaakt worden ten opzichte van stijgende prijzen. Een en ander tezamen genomen brengt ons tot de conclusie dat het haringscizoen 1926 bitter weinig loonend resultaat heeft opgeleverd. Wat zal 1927 ons brengen? Door den voorzitter van het steuncomité voor de stormramp is ontvangen: uit de Kcrkcollecle alhier f 2.50. LISSE. Aan de arbeidsbeurs waren Maandag 98 werkelooze land- en tuinbouwarbeiders ingeschreven. Met betrekking tot den diefstal bij den bloembollenkweekcT 1. aan den Lis- serdijk, waarvan wij Zaterdag j.l. melding maakten, kan worden medegedeeld dat er niets vermist wordt. Door middel van een sleutel heeft men zich toegang verschaft tot de woning. Te middernacht heeft do nachtwacht aan de brug licht in de woning gezien, terwijl zijn huisgenooten welke on der een dak wonen, gestommel bebbeu gehoord. Het is daardoor mogelijk dat de inbreker is gestoord. NOORDWIJK. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. De leden van de afd. Noordwijk verga derden in hotel „Royal". De heer H de Boer opent de vergadering en wenscht den lc-den nog veel heil en zegen in hel jaar 1927. Hierna hield de voorzitter een cau serie over mossen en de voortplanting er van. wat. zooals altijd, zeer interessant was. De notulen werden ongewijzigd vastge- sleld. Naar aanleiding van een correspon dentie met den lieer Volker'sz, zal de door genoemden heer toegezegde lezing gehouden worden op 2 Februari, met als ondtrwerp Duinlandschappen Op 26 Januari zal de heer Spaargaren te Noordwijkerhout komen spreken over forceeren. In het laatst van Februari zal de heer v. Klaveren, dieren arts, een lezing houden over geneeskun dige kruiden in het algemeen. De voorzit ter merkt terecht op„ dat een vruchtbaar vereenigingsleven nog te wachten staat Hierna heeft keuring plaals van aanwe zige bloemen en planten. De heer Rusch richt namens de vergadering een heil- wensch tot den voorzitter. De voorzitter deelt mede, dat de 1ste cursusles van den heer Veenema op 21 Januari zal plaats hebben. Op verzoek zal de voorzitter op de eerstvolgende vergadering een causerie hou den over „eerstbloeiende planten in de natuur." Hierna had de verloling plaats en werd de vergadering gesloten. Uitvoering van „Door Eendracht Verbonden" Gisteravond had in café „Flora" van den heer P. H. v. d Voo^t, een uitvoering plaats voor de leden van de bloemistarbei- dersvereeniging D.E.V. De voorzitter, de heer P. Ruigrok, opent met een welkomst woord en een nieuwjaarswensch. Voor de vereeniging zelf is het reeds een gelukkig jaar, daar op de lijst voor den zieken werkman voor f *214 is geteekend. Spreker brengt hartelijk dank aan den burgemees ter die hen in de gelegenheid stelde, tot een dergelijk resultaat te komen. Ook werd dank gebracht aan Gr^af van Stirum voor zijn milde gift en aan alle ingezetenen voor hun bijdragen. Na het zingen van het vaandellied werd opgevoerd „de Bood schapper op Loevenetein in 1570", een historisch drama in 5 bedrijven van H. Kroon Dz. Zeer vlot werd dit stuk ge speeld terwijl de mooie costumes er zeer toe bijdroegen om ziah te verplaatsen in den tijd van 1570. Na dit drama werd pauze gehouden. Vervolgens werd begonnen met het zingen van het Nederl. volkslied, waarna een extra voordracht van een der leden. Dan volgde een komisch stuk „de Keizer komt". Zoo iets behoort nu een maal achter een drama. Ook dit verliep naar wensch en velen hebben gelachen aat de tranen over de wangen liepen. Het was inmiddels al laat geworden toen de voor zitter sloot met een dankwoord, maar te vens de gelegenheid openstelde om nog eenigen tijd te dansen, waaraan velen ge volg gaven. De collecte bracht f 10.38 op. Loop der bevolking. Gevestigd: M. J. Fornara, relïgieuse, Heytkuyzen, Pickeweg 16. A. van den Bosch en A. van Leeuwen, zonder beroep, Zoetermeer, St.-Jeroensgesticht. M. Th. Heemskerk, (geh met G P. Steenvoor den), Noordwijkerhout, v. Limb. Stirum- straat 33. J. Roest èn fam., winkelier, Den Haag, O. Zeeweg 22. Vertrokken: W. R, Menkman en fam., zonder beroep, Duitschland, Cleef. T. van Keulen, dienstbode, Den Haag, Kijk duin Duin 6. H. Mathot, zonder beroep, Üegstgeest, Pensionaat Duinzicht, Rijks straatweg. Bij den gemeentelijken keuringsdienst alhier werden gedurende de maand Decem ber 1926 ter keuring aangegeven: 30 runde ren, 102 varkens, 1 schaap, 1 paard en 1 geit. totaal 135 stuks, terwijl werd ingevoerd 1930 kilo rundvleesch. NOORWIJK-BINNEN. Door de politie alhier is een persoon aangehouden die er reeds eenigen lijd van werd verdacht chocolade uit een in de wachtkamer der N. Z. H. T. M. staande automaat te ontnemen, door middel van plat geslagen halve centen. Dezer dagen is hij op heeterdaad betrapt, waarna proces-ver baal wegens diefstal tegen hem is opge maakt. NOORDWIJKERHOUT. Gemeenteraad. Nieuwjaarsrede van den burgemeester. Een geldleening. Wegverbetering. Voorzitter: burgemeester van Iersel. Aanwezig alle leden. De voorzitterd opent met gebed en houdt daarna de gebruikelijke Nieuwjaarsspeech, daarbij herdenkende, wat het afgeloopen jaar voor goeds in de gemeente bracht, o.a. waterleiding; den nieuwen bilumenweg. deel uitmakende van den grooten verkeersweg Den Haag—Bloemendaalverlaging van het belasting-percentage en algemeene welvaart. Hij hoopt, dat ook 1927 voor allen een voor spoedig jaar zal zijn en wijst op de mogelijk heid, dat de aanstaande verkiezingen voor den raad wel eens verrassingen konden mee brengen. Hij hoopt dat de bitumeering van den 's Gravendamschen weg spoedig een feit zal worden en dal ook het nictiwe woning complex in de Duinstraat spoedig zal ver rijzen. Het aantal inwoners gaat gestadig vooruit en bedraagt thans reeds 5442. De heeren L. M. v. Noort en R. van Dijk beantwoorden de toespraak, en meenen de gemeente gelukkig te mogen achten met haar energieken, vooryilstrevenden burger vader. die van geen wijken weet en aan wien alle tot stand gekomen verbeteringen, grootendeels te danken zijn. Alle leden stem men met deze woorden in. Hierna worden kleine aanmerkingen ge maakt op de notulen. Er moet in worden vastgesteld, waarom aan de firma Leliveld te Hillcgom, op zulke gunstige voorwaarden concessie verleend werd, tot het aanleggen van ccn nieuwe straat in De Zilk. Aangenomen wordt mel^ algemeene stem men het voorstel van B. èn' W. tot het aan gaan van een geldleening groot f 540U0, tot den koers van 98 1/4 pet en een rente van 4 1/2 pet. met het Algemeen Burgerlijk pen sioenfonds te 's Ilage. De geleende gelden zullen gebruikt worden voor het bouwcomplex in de Duinstraat, waarvan de aanneemsom van f 57000 werd teruggebracht op f 54000. De heer Oostdam Jbzn. zou gaarne zien, dat de Duinstraat te ven., bestraat zou worden, en niet zooals tot heden worden bedekt met koolasch. Mede gedeeld wordt dat dit moeilijk zal gaan, daar alleen de bouwkosten f 54000 bedragen. Aangenomen wordt het voorstel van B. en W. tot het aangaan van eene rekening-cou rant overeenkomst met de plaatselijke Coöpe ratieve Raiffeisenbank. Deze mag niet hoo- gcr bedragen dan f 5000. Hierna hebben lange discussies plaals over de verbetering van den Schelpweg. Deze weg zal bestraat worden met eerste kwaliteit klinkers voor f 8500. De heer Gcer- lings vindt dit alles heel goed, maar zou het billijker vinden, als mfcn eerst de bestrating in De Zilk afmaakte. De heer R. van Dijk stemt beslist tegen en vindt, dat de wegen al genoeg gekost hebben. In stemming gebracht wordt het voorstel echter aangenomen. Er komt tevens rioleering in den weg, vanaf Hensbergen lot A. v. d. Burg. De heer L. M. v. Noort zou het noodig vinden, dat het geheele dorp van betere stee- nen voorzien zou worden, met 't oog op de vele gaten en kuilen. Evenals vorige jaren wordt de vergoeding vastgesteld aan de bijzondere scholen, als bedoeld in art. 101 der L. O. wet 1920. De heer J. van Pareren informeert naar de kosten per leerling op de openb. school. Het tiental leerlingen, dat thans nog de openb. school bezoekt, kost aan de gemeente f 7.34 per kind. Ook voor de bijzondere scholen wordt nu hetzelfde bedrag per leerling ver goed. Het kohier riool geld, dienst 1927, wordt vastgesteld. Bij de rondvraag maakt de heer A. H. v. Noort de opmerking, dat bij de werkverschaf fing twee ongeorganiseerde arbeiders zijn aangenomen, hoewel B. en W. toezegging deden om alhier georganiseerden in dienst te nemen. De voorzitter dient den heer A. H. v. Noort van repliek en zegt, dat één ongeorganiseer de arbeider bij vergissing werd aangenomen en bereids werd ontslagen. Wat de andere betreft, deze mag in dienst blijven, o. r. zijn huiselijke omstandigheden een uilzondering wettigen. Hierna geheime zitting. OEGSTGEEST. Mej. C. M. Huge f Zaterdagavond is een onzer algemeen bekende en geachte inwoners, mej. C. M. Huge, in den ouderdom van bijna 79 jaar overleden. Den 25en Mei 1875, dus op 27-jarigen leeftijd, kwam mej. Huge in onze gemeente om de haar aangewezen plaats in te ne men als hoofd van de Gevers Deutz Be waarschool. 48 onafgebroken jaren heeft zij dit on derwijs op onovertrefbare wijze gegeven. Zij werd cp 75-jarigen leeftijd in Mei 1923 gepensioneerd. Doch niet alleen het be- waarschoolonderwijs noemen wij hier, want in hetzelfde jaar van haar intrede in onze gemeente, aanvaardde zij de leiding van de Zondagsschool „Hoop der Toekomst". Niettegenstaande haar vele bemoeiingen in de gemeente, heeft zij ook deze Zon dagsschool al die jaren trouw geleid en is van haar een zekere kracht uitgegaan waarvan de zeer vele leerlingen van beide scholen nog thans getuigen De laatste jaren gaf zij de leiding van de Zondags school uit haar handen aan haar trouwe vriendin mej. N van Zijdveld, doch tot aan omstreeks September 1928 was zij iiug alle Zondagen present. Chr.-Hist. Kiesvereeniging. In „Irene" vergaderde de Chr.-Hist. Kiesvereeniging afdeeling Oegstgee6t. De opkomst was, gezien het ledenaantal, niet groot. De voorzitter, de heer B. J. v. d. Mecne opende de vergadering, ging voor in gebed en las daarna voor Math. 7 13—87. In zijn inleiding gaf spr. van het voor- gelezene een verklaring, en bracht dit m verband met het doel en werking der ver eeniging, waaruit hij de macht van het beginsel naar voren bracht. Gememoreerd werden de in het vorig jaar gedane werK- zaamheden en de daarin voor de afdeeling plaats gehad hebbende gebeurtenissen, w.o. het droevig verscheiden van den se cretaris den heer L. Verhaar en werd cne- dcdeeling gedaan vaD de vervulling van diens plaats in den Gemeenteraad, door den heer M. C. v. d. Burg. In de laatst gehouden bestuursvergadering is de voor- loopige candidatenlijst samengesteld, welke aan de vergadering werd voorgelegd ter goedkeuring. Door het zoo plotseling verscheiden, het vorig jaar, van den secretaris, waren van de laatstgehouden vergadering geen vol ledige notulen gemaakt, waarom de voor zitter van de door den secretaris gemaakte korte aanteekeningen dezer vergadering, voorlezing doet. Uit piëteit voor de groote verdiensten van den ontvallene, heeft de voorz. onder deze aanteekeningen een „in Memoriaru' toegevoegd, om dit geschrift in het notulen boek op de bestemde plaats te deponeeren als een laatste aandenken. De penningmeester bracht verslag uit over de financiën van het afgeloopen jw^r. Dc ontvangsten bedroegen f 180,32, de uit gaven f73.16, alzoo een batig saldo van f 107.16. Tob kasnazieners werden benoemd de heeren P. Oudshooin en J. Verheul; welke commissie de bescheiden in volkomen orde had bevonden, waarna den penningmeester voor zijn keurig beheer werd dank ge bracht. In verband met de tc honden vergade ring te Leiden van den Stabeokring, werd de candidatenlijsb besproken en vastge steld als volgt: 1. mr. J Schokking; 2. J. de Jong Saakes; 3 Vaandrager; 4. Van Boeyen; 5. Van Brummen. Als afgevaardigden naar deze vergade ring werden benoemd dc heeren Joh. Uit- tenbogaard, B. J. v. d. Meene, W. Vletter en J. C. Spaargaren. Besproken werd de propaganda voor de Chr.-Hist, bladen „de Nederlander" en „de Zuid-Hollander", doch hierover werd geen overeenstemming bereikt. Aan de orde was dan bestuursverkiezine. In de vacature (wijlen den heer L. Ver haar), werd gekozen de heer A. van Breda die, onder dank voor het in hem gestelde vertrouwen, deze benoeming zich laat welgevallen. De heer v. d Meene, aan de beurt van aftreding, deelt mede, dat hij niet voor een herbenoeming als voorzitter in aan merking wenscht te komen. De buitenge woon vele werkzaamheden aan het tegen woordige voorzitterschap verbonden, zijn voor hem een onoverkomelijk bezwaar ge worden. De heer Vroom stelt voor, den heer v. d. Meene bij acclamatie te herbenoemen, wat algemeen wordt toegejuicht. De heer Joh. Uittenbogaard, spreekt mede voor het behoud van den voorzitter, gezien zijn on misbaarheid in alle opzichten. De heer v. d Meene brengt de vele werkzaamheden oüder 't oog van de leden en bespreekt dienaangaande een in te stellen organi satie waardoor het werk meer geleidelijk wordt verdeeld. Over dit punt worden lange besprekingen geveerd en een goede samenstelling zeer in 't belang van de ver eeniging geacht. Ook zal getracht worden te komen tot instelling van een jeugdgroep waardoor bet zeer wel mogelijk kan zijn versterking van het ledenaantal te bevor deren en een krachtige samenwerking ver kregen kan worden om de Chr.-Hist. begin selen uit te dragen. Naar aanleiding van deze besprekingen en het herhaald aandringen van alle zij den, besloot de voorzitter zijn functie voor. loopig nog voor één jaar te blijven vervul len. Hij hoopt door een in 't leven te roe pen organisatie krachtig gesteund te wor den- Op voorstel van den heer Vletter, zal in de eerstvolgende bestuursvergadering een tweede secretaris benoemd worden. N De voorzitter wekt hierna allen op tot samenwerking. Er is nu een stemrecht, doch laat ons er aan denken dat er ook een stemplioht te vervullen is en niet het minst voor allen, die de Chr.-Hist. beginselen zijn toege daan. De rondvraag leverde niet veel op. De wenschelijkheid werd uitgesproken, nog vóór de a.s. Statenverkiezing een le zing uit te schrijven met een goeden spre ker. Hierover zal het bestuur nader be sluiten. Niemand meer het woord verlangende, wordt de v.r^-nng door den voorzitter gesloten mei -ubed. RUNSBURG. Het bevolkingscijfer. De bevolking op 31 December 1925 be droeg: 2268 mannen, 2105 vrouwen, totaal 4373. Vermeerderd door: geboorte 73 m., 60 v., totaal 133; vestiging 59 m., 70 v., totaal 129. Totale vermeerdering 132 m., 130 vr., totaal 262. Verminderd door: overlijden 11 m., 20 vr., totaal 31. Vertrek 129 m 141 vr., totaal 270. Totale vermindering 140 m., 161 vr. totaal 301. Bevolking op 31 Dec. 1926: 2260 m., 2074 vr., totaal 4334. YnoT>ar»TTT V ogelschiet vereeniging. Gp het voor haar gereserveerd terrein achter het café „De Bonte Koe" hield de R.-K. Vogelschietvereen'ging „Sk-Hubertus" gistermorgen e:n voor de leden cpengestel- oen schietwedstrijd. Nadat alle voorzorgen voor de veiligheid genomen waren, en ae gebruikelijke loting had plaatsgehad, werd de heer Bulten, bur gemeester der gemeente, nitgenoodigd het eerste schot te lossen en den wedstrijd in te leiden. Er werd kranig geschoten en de leden der vereaniging hebbon hun reputatie hoog gehouden. De uitslag was als volgt: le vogel: lo prijs, bout, pendule, A. Eggen; 2e pr., kop, barometer: A. v. d. Vlugt; 3e pr., rechter-vleugel, rosenvaas: J. v. Stegn; 4e pr., linkervleugel, bloem pot: P. J. Vester; 5e pr., staart, bloempot: L». Prins; 6e pr., vlag. tabakspot: C. Prins. Daarna werd rust gehouden en den leden gelegenheid gegeven aan den schutters maaltijd deel te nemen. Na do rust werd een tweede vogel go- heschen. Het bleek al dadelftk, dat de be langstelling niet verflauwd was, want de vogel werd goéd onder vuur genomen. Thans ging het om geldprijzen. Als winners kwamen uit den strijd: de heeren P. N. Vester m?t de 1ste en 2de nr.; P. v. d. Hulst 3e pr.; H. Prins 4e pr.; J. de Roode 5e pr., en P. de Groot, vlag, 6c pr. Zooals w$ dat van de vereeniging ge woon zjjn, liet de regeling van den wed strijd niets te wenschen over; alles liep ordelijk van stapel, en het bestuur kan met groote voldoening op dezen dag terug zien. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Adrianus, z. v. W. v. Nocrt en G. C. Spruit. Helena Anna Maria, d. v. J. K. Berkhout en A. Was senaar. Overleden: Wilhelmus Antonius de Groot, 1 j. 7 m. Ondertrouwd: A. H. Lemmers, 28 van Voorhout, en M. A. IJsselmuiden, 26 j., van Sassenheim. WASSENAAR. Bevolkingscijfer. Op 1 Januari 1926 bestond de bevolking dezer gemeente uit 4445 mannen en 4906 vrouwen, in totaal 9351 personen. Zij vermeerderde in 1026 door vestiging met 680 mannen en 1043 vrouwen, in to taal 1723 personen; door geboorte met 98 mannen en 105 vrouwen, in totaal 203 per sonen. Totale vermeerdering alzoo 778 mannen en 1148 vrouwen. Zij verminderde door vertrek met 414 mannen en 581 vrouwen, in totaal 995 per sonen, door overlijden met 36 mannen eu 33 vrouwen, totaal 69 personen. Totale ver mindering 450 mannen en 614 vrouwen. Do bevolking nam dus toe met 328 mannen en 534 vrouwen en bestond derhalve op 1 Januari 1927 uit 4473 mannen en 5440 vrou wen, in totaal uit 10213 personen. VISCHPRUZEN. 1JMUIDEN, 11 Januari. 24 Tarbot per K.G. f2.40—f 1.90; 13 Griet per kist van 50 K.G. f63f29; 3901 Tongen per K.G. f 1.90f 1.20; 25 Groote Schol per kist van 50 K.G. f47f35; 19 Middelschot per kist van 50 K.G. f48—f38; 33 Zetechol kist van 50 K.G. f50—f45; 113 Kleine Sctiol per kist van 50 K.G. f35f 19; 11 Bot per ki3t van 50 K.G. f23—f20; 15 Schar per kist van 50 K.G. f17—f7; 20 Tongschar per kist van 50 K.G. f29—f25; 46 Koggen per 20 stuks f46f 16; 168 Vleeten per stuk f3f 1.25; 41 Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f 14—f 10; 12 Groote Schelviscb per kist van 50 K.G. f67f55; 42 Middel Schelv. per kist van 50 K.G. f46—f34; 125 Kieinmidde! Schel- viBcb per kist van 50 K.G. f32f25; 292 Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f25f 14; 20 Kabeljauw per kist van 125 K.G. f64f39; 28i Gullen per kist van 50 K.G. f21—f9; 256 Lengen per stuk f2.70—f 1.20; 19 Heilbot per K.G. fl.80— f 1.70; 225 Wjjting per kist van 50 K.G. f 13f8; 1076 Koolvisch per stuk f 1.50—t f 0.50; 3 Steur per stuk f 30f 28. Er zijn 13 trawlers binnen gekomen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Copie van al of niet geplaaM* stukken wordt niet teruggegeven. DE OVERGANG VAN DE LAGERE SCHOOL NAAR H.B.S. OF GYMNASIUM. Een „Kindervriend" zendt ons nog een stuk toe, waarin volkomen de meening van den heer De Haas wordt gedeeld inzake huis werk. Dit mede uit opgedane ervaring met eige.. kinderen. Ten slotte vraagt „Kinder vriend" of de heer de Haas niet bereid is kaartjes in ontvangst te nemen van diege nen, die bezwaren hebben tegen te veel huiswerk: wellicht zou door gezamenlijke actie iets te bereiken zijn.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9