GELDKONINGEN. No. 20499 LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 11 Januari Tweede Blad Anno 1927 BINNENLAND. Aspirin GEMENGD NIEUWS. FEUILLETON. OFFICIEELE BERICHTEN. Bij Kon. Besluit is benoemd tot lid van de Commissie van Toezicht op de Rijks- tiuinbouwschool te Boskoop PA. Colijn, burgemeester dier gemeente is benoemd tot gewoon hoogleeraar aan de Technische Hoogcschool te Delft in de afdeeling der Algemeene Wetenschappen om onderwijs te geven in de theoretische en toegenaste natuurkunde dr. H. B. Dorgelo, te Eind hoven. HET NEDERL.-BELGISCH VERDRAG. De Zeeuwsche adviezen ook voor de Tweede Kamer ter inzage. Op de vragen van den heer Krijger be treffende kennisneming door de leden der Tweede Kamer van de in verband met het verdrag met België door Gedeputeerd* Staten van Zeeland uitgebrachte adviezen, hebben de ministers van Karnebeek en van der Vegte geantwoord, dat naar aanleiding van een verzoek van Gedeputeerde Staten van Zeeland, om met het oog op de nade rende winterzitting der Provinciale Staten alsnog gemachtigd te worden de adviezen van dat college over het Belgisch-Neder- landsch Verdrag, aan de Regeering uitge bracht, openbaar te maken, eind Novem ber jl. aan het Departement van Water staat een bespreking plaats heeft gehad mo. den voorzitter en leden van meergenoemd college. Bij die bespreking hebben de minis ters gemeend er geen bezwaar tegen te moe ten maken, dat de bedoelde ambtelijke ad viezen vertrouwelijk ter inzage voor d* leden der Staten zouden worden neergelegd Toen daarna uit den boezem der Eers'.e Kamer een verzoek kwam om ten opzichte van de leden dier Kamer op gelijke wijz" te handelen als ten aanzien van de leden van de Staten van Zeeland was geschied, hebben de ministers gemeend, dat verzoek niet te mogen afwijzen. Ter voldoening aan het gedane verzoek zijn de ministers in de gegeven omstandig heden bereid de stukken ook ter vertrouwe lijke kennisneming aan de Tweede Kamer te doen toekomen. De stukken zijn ter griffie van de Kamer vertrouwelijk ter inzage voor de leden der Kamer nedergelegd. HET REEDERUCONFLICT TE IJMUIDEN. In de gisteren gehouden conferentie tus- schen de reeders en de IJmuider federatie zijn belangrijke vorderingen gemaakt in de richting van C.A.O. voor wellicht 2 jaren. Het grootste geschilpunt, namelijk het be heer van het fonds voor sociale voorzienin gen, is uit den weg geruimd, daar de reeders de opvatting der IJ muider-federatie hebben aanvaard en bedoeld fonds, althans indien over de verdere onderdeelen overeenstem ming wordt bereikt, geheel en uitsluitend be- hj»rd zal worden door de vak-organisaties. Over de hoogte van de in het fonds te storten bijdrage bestaat echter nog een zeer ernstig verschil van meening, ondanks de reeders hun aanvankelijk aanbod vrijwel verdubbel den, te ernstiger daar bedoeld fonds naar het oordeel van de IJmuider-federatie niet bene den f 5 per man en per maand zal kunnen functionneeren. Het invoeren van de vaar- boekjes had niet de instemming van de ree ders. Echter alle voor het beheer van het fonds noodige administratieve gegevens zul len zij den organisaties verschaffen uit hun centraal A.D.M.-bureau. Hoewel er nog vele belangrijke verschillen beslaan, is, zoo ver zekerde men aan het „Varj.", de kaais» op staking door bovenbedoeld* conferentie be langrijk verminderd. HANDELSVERDRAGEN. In de te Den Haag gehouden 45e vergade ring van de commissie voor de Herziening der Handelsverdragen heeft de voorzitter er aan herinnerd, dat in 1926 tot stand zijn ge komen de verdragen met* Hongarije (in wer king getreden 27 Febr 1926); Duitschland (de verdragen van 26 November 1925 zijn ge ratificeerd op 10 September 1926; in werking getreden zijn het aanvullingsverdrag op 10 September 1926. het douane- en credielver- drag op 17 September 1926, met uitzondering van artikel 1, dat reeds op 2 December 1925 in werking is getredenSiam (in werking ge treden 24 Augustus 1926); Oostenrijk (de notawisseling met betrekking tot kaas van 3 Juni 1926); terwijl nota-wisselingen zijn tot stand gekomen met: Portugal (waarbij de bestaande notawisseling werd verlengd tot 31 Aug. 1927); met Mexico (waarbij de werking van het opgezegde verdrag van 1897 werd verlengd tot 15 April 1927), en met Turkije (waarmede d.d. 11 Febr. 1926 een notawisse ling plaats had, die op 11 Aug. 1926 ver lengd werd tot 15 Februari 1927). In 1926 zijn gesloten, doch nog niet geratificeerd de verdragen met Haïti (7 September 1926); met Abyssinié (30 September 1926, met nota's van 2 October 1926) en Griekenland (geslo ten op 12 Mei 1926. goedgekeurd bij de wet van 30 December 1926, waarvan de ratifica tie binnenkort te verwachten is). Onderhandelingen werden voorts gevoerd met Zuid-Afrika. Mexico, Oostenrijk. Vene zuela. Spanje en Turkije De commissie wijdde haar aandacht aan eenige vigeerende handelsverdragen, met het oog op de mogelijkheid eener opzegging dan wel de wenschelijkheid eenere aanvulling Voorts bracht de commissie haar bespreking van onze verdragsrechterlijke verhouding tot Spanje ten einde in verband met de wen schelijkheid eener voortzetting der onder- nandelingen. Met het oog hierop woonde dr. Hubrecht, gezantschapsraad te Madrid, de vergade ring bij. DE SALARISPOLITIEK DER REGEERING. Het dagelijksch bestuur van de Centrale van vereenigingen van personeel in 's Rijks dienst heeft aan Regeering en Volksvertegen woordiging een adres met toelichting gezon den, bevattende de door den Voorzitter der Centrale op de Algemeene Vergadering van 18 Dec. j.l. gehouden beschouwingen over de salarieering van het Rijkspersoneel. De door Minister de Geer geponeerde stel ling, als zou aan een salarisverhooging voor het Rijkspersoneel vastzitten een evenredige verhooging voor het Spoorwegpersoneel, wordt met vele salaris-vergelijkingen weer legd; het Spoorwegpersoneel verkeert in ver schillende opzichten in betere omstandighe den dan het Rijkspersoneel. Het bestuur van de Centrale beschouwt het als een eisch van dezen tijd, dat het salaris peil der Rijksambtenaren verhoogd moet worden. GEREFORMEERDE ZIEKENVERZORGING. In de gisteren te Ermelo gehouden bui tengewone alg. vergadering van de Vereen, tot bevordering van Ger. Ziekenverzorging in Nederland, onder presidium van prof. dr. A. G. Honig van Kampen, werd het be stuur gemachtigd tot aanmerkelijke uitbrei ding van het ziekenhuis Salem te Ermelo. Het ziekenhuis zal worden uitgebreid met een nieuwe operatiekamer en ziekenzalen en zal na de verbouwing ruimte bieden voor 50 bedden. Goedgevonden werd ook een nieuwe leening aan te gaan, groot f 50.000 A 5 pet. De heer II. Colijn vertrok gisteren, naar de „Stand." meldt, voor een korte reis naar de Duitsche Noordzeehavens en het in dustriegebied in West-Duitschland. De Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel heeft aangekocht hel perceel Nassauplein 5 te Haarlem, waarin zij haar zetel zal vestigen. Voorgeoefende dienstplichtigen der lichting 1927. aangewezen voor de officiers opleiding. worden, indien zij vóór 1 Juli e k. alsnog bij het Vooroefeningsinstituut in den rang van vaandrig worden aangesteld, na der bestemd voor inlijving in het tijdvak van 48 Juli. De audiëntie ran den Minister van Koloniën zal Vrijdag niet plaats hebben. UIT NED~ OOST-INDIE. VERSTERKING DER INDISCHE POLITIE. Naar wij vernemen, hebben op verzoek van het departement van koloniën, welk verzoek geschiedde in overleg met de Indi sche Regeering. de heeren Broekman, direc teur der Indische politie, met verlof hier te lande, van 't Sant, hoofdcommissaris en Paré. commissaris van politie te den Haag zich bereid verklaard zitting te nemen in een commissie, om de candidaten te schif ten, welke zich aanmelden voor de uitzen ding naar Indië van 14 commissarissen van politie 2e klasse en 70 politie-opzieners. De candidaten. die in aanmerking wen- schen te komen voor commissaris, moeten minstens een 5-jarige politie-praktijk heb ben. en zij. die solliciteeren voor politie- opziener minstens een 6-jarige. De candidaten mogen ten hoogste 30 ja ren oud zijn en -moeten liefst ongehuwd zijn, of niet meer dan één kind hebben, in dien zij gehuwd zijn. VERZOEK DE DOODVONNISSEN NIET UIT TE VOEREN. Het partijbestuur der S.D.A.P heeft, naar het Volk meldt. Zaterdag besloten het vol gende telegram aan den gouverneur-gene raal van Ned -Indië te zenden: „Het partijbestuur der Sociaal-Demokra- tische Arbeiderspartij, ofschoon betreurend en afkeurend dp oproerige beweging in In dië. die naar zijn oordeel niet den juisten weg volgt, waarlangs het Indische volk zijn rechten en belangen kan doen behartigen, dnngt er bij u ten ernstige op aan. dat de doodvonnissen tegen opstandelingen uitge sproken. niet ten uitvoer worden gelegd". MOORDEN TE PADANG. PADANG. 10 Januari. (Aneta). Uit per soonlijke wraakneming is plotseling gescho ten op drie in de voorgalerij van een in- landsche woning zittende personen. Een werd gedood en één zwaar gewond. De zwaar gewonde is een oud-kamponghoofd uit Alai Geconstateerd is. dat twee per sonen 9choten doch verschillende andere waren er bij aanwezig. Drie daders werden gearresteerd. Opvallend is. dat de bevolking, die aan den grooten weg naar de Ommelanden woont, naar Padang wegtrekt. Vannacht is een poging tot moord gedaan op den assistent-demang van Pau Lima in de Ommelanden. Drie personen werden neergelegd en één gearresteerd. RECLAME. doet zich weer gelden! Wij wachten echter niet, tot- i dat de ziekte uitbreekt, maar i wapenen ons, om het eerste het beste verschijnsel te bestrijden; i dat moet ons wachtwoord zijn. i Onze helper daarbij zijn de tabletten föoyet Devanoudsbekende Aspirin- tabletten voorkomen en genezen j hoofdpijn en verkoudheden; j bij rechttiidig gebruik verhin- deren zijhetuiibreken van griep. Men eische steeds de origi- j neele verpakking met oranje band en het Beyerkruis. FRAUDE MET GEDISTILLEERD. D-* ambtenaren der belastingen zijn dezer dagen een belangqjke fraude op het spoor gekomen. Donderdag j.l. zagen zy op het Bezuidenhout te Den Haag een jongen fiet sen, die in een mand een aantal flesschen vervoerde, naar hij zeide naar een groenten- winkel. Bij onderzoek bleek, dat de inhoud dei flesschen bestond uit cognac en triple- sec en met een vervoer be wgs was gedekt. De jongen, die verklaarde in dienst te zjj® by den heer P., in de Frederik Hendriklaan, ging met zijn vrachtje mee naar het kan toor der invoerrechten en accijnzen, waar vastgesteld werd, dat men met buihnlandsch, vermoedelijk gesmokkeld gedistilleerd te doen had. Dit gaf de belastinginspectie aan leiding, een onderzoek in te stellen in eenige panden van den heer P., waarbij bleek, dat een kast geheel was ingericht tot het be waren van gedistilleerd. Br werden te voor schijn gehaald 34 flesschen cognac, 6 fles schen triple-sec en 50 flesschen eau de co logne van 94 pet. De geheele partij w*rd in beslag ge nomen. Naar de heer P. vertelde, was allee afkomstig van zijn vriend, den heer H. Deze kwam op het belastingkantoor betoogen, dat hy het gedistilleerd steeds meebracht uit België, doch steeds invoerrecht en accijns betaald had. Een kwitantie kon echter niet worden vertoond. Proces-verbaal zal worden opgemaakt EEN GEHEIME DISTILLEERDERIJ. De politie heeft een geheime distilleerderij ontdekt in een perceel aan den Zuid-Oost- Buitensingel in Den Haag. Een groote partij gedistilleerd, een ketel met helm, een koel vat. verschillende grondstoffen en een hoe veelheid spiritus werden in beslag genomen Tegen den eigenaar, P. J. M., is proces verbaal opgemaakt. EEN AUTO IN DE VLIET. Gisternacht is een auto, komende uil ds richting Delft, en bestuurd door een zeke ren H garagehouder te den Haag. aan den Delftweg in de Vliet gereden. De bestuurder en de eenige inzittende, zagen kans uit de auto te kruipen en zwemmende den kant te bereiken. Als oorzaak geeft de chauffeur op zijn stuur te zijn kwijt geraakt, doordat hij ver blind werd door de lichten van een van hier komende auto. De politie heeft met be hulp van een kraanwagen van de Hoed uit Delft, de auto, die uiteraard veel water schade heeft gekregen, op het droge ge bracht. DE VERWISSELDE SCHILDERIJ. Naar gemeld wordt, zal in de zaak betref fende de in de bank van leening te 's-Gra- venhage verwisselde schilderij, welke mo gelijk een Albert Cuyp is, niet vervolgd wor den de koopman, die de beleenbriefjes van de Duitsche dame kocht, maar een andere Botterdamsche koopman, die het stuk weer van eerstgenoemde heeft gekocht. Deze koopman, zekere II., zal wegens verduiste ring worden vervolgd. C-EWEZEN POLITIE-AGENTEN OP HET DIEVENPAD. In den nacht van Woensdag 29 op Don derdag 30 Dec. is ingebroken in den goud smidswinkel van de firma AmelingMerkes aan den Goudschenweg te Roterdam; na ge- ruimen tijd speuren kregen de inspecteurs van Oudheusden en rechercheur van Bies heuvel enkele aanwijzigingen in handen, waardoor zij een strik konden zetten om de helers te vangen. In een samenkomst, welke rechercheur van Biesheuvel Zondag met de vermoedelijke helers had. kwam de geheele buit, bestaande uit ongeveer f 10.000 aan gouden ringen,, broche's enz. en een bedrag van f200 op tafel Op dat oogenblik kwam inspecteur van Oudheusden met en kele polilie-agenten binnen en de helers C. v W., A. B. en M. L. W H. werden gear resteerd en overgebracht naar het politie bureau. Het is niet uitgesloten, dat deze drie ge arresteerden bij een tweetal andere inbraken betrokken zijn. Inmiddels was men ook de vermoedelijke daders op het spoor gekomen, en gister morgen zijn nog enkele personen gearres teerd; W. en P. P. is vroeger politie agent geweest en is thans slager. Wegens verre gaand wangedrag was hij in het voorjaar van 1926 uit den dienst ontslagen. De dader W. is eveneens agent van politie geweest en omstreeks denzelfdcn lijd wegens zijn immoreel gedrag buiten den dienst ont slagen. Een andere arrestant R is nog poli- tie-agent. Het spreekt vanzelf, dat dezo arrestaties in het Rotlerdamsehe politiecorps een groote opschudding hebben verwekt. EEN GEHEIMZINNIGE VREEMDELING. Eind Augustus van het vorig jaar werd door de politie te Enschedé aldaar aangehou den een vreemdeling, die bij verhoor doof stom bleek te zijn Voor zoover men kon nagaan scheen hij Engelschman te zijn Hij werd op transport gesteld naar Rotterdam. Aan het hoofdbureau van politie, afdeeling vreemdelingendienst, werd den man op nieuw een verhoor afgenomen De inspec teur werd evenwel niet veel wijzer, want op geen der vragen gaf de onbekende ant woord De politie veronderstelde dat de man doofstom was en richtte de vragen schrif telijk tot hem en toen kwam men meer te weten Hij gaf op te heeten Paul Horn en. zou geboren zijn 19 Februari 1894 te Lon den Hij was bakker van beroep geweest en had den laatste tijd gevaren Men veron derstelde. dat de man in den oorlog had meegevochten en toen door zenuwschokken geheugen, spraak en gehoor had verloren. Geruimen tijd bleef de onbekende op het hoofdbureau van politie en men wist eigen lijk niet wat met hem te beginnen. De En- gelsche consul werd in de zaak gemengd en deze wist nog enkele andere bijzonderheden van den man los te krijgen. Aan hem schreef de onbekende in welk regiment hij had gediend. Toen werd de vreemdeling ziek en overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsringel, waar hij liefderijk ver pleegd wordt. Inmiddels zat men niet stil en alle po gingen werden aangewend om het mysterie op te lossen. Portretten van den onbekende werden naar Engeland gezonden en in een reeks dag- en weekbladen verscheen het conterfeisel van den man. Daventry gaf een draadloos bericht en verzocht mededeelin- gen. die kondon leiden tot de vaststelling van 's mans indentiteit. Zoowel bij de po litie te Rotterdam, bij den Engelschen con sul aldaar en bij diverse Engelscre bladen werden groote hoeveelheden brieven ont vangen. Niets bracht de oplossing nader, totdat onverwacht de zaak een wending nam. De onbekende n.lviel door de mand en verklaarde noch doof noch stom te zijn. Hij werd uit het ziekenhuis ontslagen en weder om overgebracht naar het hoofdbureau van politie. Hij behoort tot de Hongaarsche na tionaliteit en zal na hetgeen hij aan de po-, lilie mededeelde, verder door den Hongaar-, schen consul-generaal gehoord worden. Volgens relaas is door hem op schrift gesteld: In 1896 is hij te Tiszakeszi in het comi- taat Borsod in Hongarije geboren uit een vader, die dronk, en een moeder die long- lijdster was. Omstreeks zijn 10de jaar werd hij reeds naar een verbeteringsgesticht gezonden, waaruit hij echter vluchtte om te voet naar Parijs te trekken, waar hij tot 1914 bij een broer inwoonde. Toen werdhij terugge stuurd naar Hongarije, waar hij dienst nam een broer naast zich zag sneuvelen en verbitterd tenslotte zich in groote gevaren waagde. Tn 1916 werd hij gewond in een hospitaal opgenomen, later ging hij naar het front en beleefde de triomphen te Boe karest en andere Roemeensche plaatsen. In 1917 werd hij door een granaatsplinter lij der aan zgn. shell-shock, werd krankzin nig verklaard en geruimen tijd in een psy chiatrische inrichting te Triest verpleegd. Door de welwillendheid van een arts werd hij tenslolte weer naar Hongarije gebracht en na korten lijd als genezen ontslagen. Toen brak de revolutie uit. Hij beleefde de roode terreur, trachtte mede te helpen de terroristen te overwinnen, doch werd ge vangen genomen om, nadat hij met vijf an deren zijn eigen graf had moeten delven, Geautoriseerde verlating naar het Engelsch van E. PHILIPS OPPENHEIM. door W. M. D. SPIES—VAN DER LINDEN. 37) Ik belde op, dat iemand me andere kleeren zou brengen en zij antwoordde door de telefoon Wat zij zei klonk a'.9 zulke klinkbare onzin, dat ik in een taxi sprong en regelrecht naar mijn ka mers reed. Maar die kerels, die luisterden, leidden uit wal zij zei af, dat ik niet erug kwam en zij gaven het op en slopen weg. Toen ik terug kwam, vond ik haar daar wachten en zij meende dat ik haar uit dankbaarheid het 6tuk. dat zij hebbeD wil de, geven moest." „Geloof je haar verhaal vroeg Stella. „Ik weet het niet," antwoordde hij. „Ik weet. dat ik overal gevolgd word en als zij in mijn kamers kon komen, is het voor die anderen ook makkelijk genoeg, 't Kan zijn, dat zij er waren en 'ik verzeker je. als ik zonder argwaan daar binnen was gekomen en Dan Prince was er bij betrokken, dat het er leeliik voor me had uit gezien Het was vermakelijk om te zien, hoe al mijn laden doorzocht en mijn papieren in de war ge gooid waren." „Die kleine idiootI" zei Stella ongeduldig. »»Zij hoorde thuis te zijn en de kippen van ■haar vader te voederen. Ze is hier absoluut niet op haar plaats juist als in New York."' „Ik wilde, dat we haar daarheen terug konden sturen," verklaarde Vine. Stella keek hem aan mei opgetrokken wenkbrauwen „Mijn beste Norris," zeide zij. „Is dit niet iets heel nieuws voor je? Ik herken je niet in deze gemoedsstemming." Hij nam nadenkend kleine teugjes van zijn wijn, toen bediende hij zichzelf van den kerryschotel. „Ik geloof op stuk van zaken, Slella," zei hij eindelijk, „dal je me maar heel weinig kent. Ik ben van nature een heel teergevoe lig mensch." „Het is je gelukt," merkte zij droogjes op, „om die zwakheid van je met goed gevolg te verbergen." „Een journalist." herinnerde hij haar, „is er aan gewend, zijn gevoelens te verbergen Zonder de kunst van veinzen en comedie spelen kunnen we ons vak wel vaarwel zeg- Sen In ernst, Stella, ik maak me bezorgd over dat kind. Ik wilde, dat we haar in kon den pakken en naar huis zenden. Stella haalde haar schouders op. ,.In de eerste plaats," zeide zij, „heb ik er geen idee van. waar ik haar vinden moet, en ten tweede is zij één van die koppige kinderen, die nooit doen, wat hun gezegd wordt, nooit naar rede luisteren." -Ik toe." hernam hij, „dat het niet gemakkelijk zal zijn, haar te vinden, maar per slot van rekening, zie je. ben jij direct en ik indirect de oorzaak van haar moeilijk heden Ik vind. dat wij moeten doen. wat we kunnen Ik wilde wel. dal ik haar gisteren avond niet had laten gaan." „Ik begin een beetje jaloersch te worden op mijn nichtje," zei Slella lachend. Hij keek haar ruslig-onderzoekend aan, alsof hij zich afvroeg, hoe veel waarheid rr in haar woorden school. „Lieve Stella." zei hij, „je hoeft niet ja loersch te zijn. noch op Virginia noch o een andere meisje. Dit is alleen de opflikke ring van een stervend geweien." „Als ik haar ontmoet, dan zal ik doen, wat ik kan," zei Slella. ..Als jij haar weer ziet en ik denk dat daar meer kans op 19 tracht dan haar adres te weten te komen, dan zal ik haar gaan opzoeken. Maar wal ik zeggen wilde," liet zij er op vol gen, terwijl zij zich over tafe Inaar hem toe boog. „je schijnt er vast op te vertrouwen, dat het stuk in je bezit zal blijven. Zeg me eens, waar bewaar je het?" Hij glimlachte. „O," zei hij, „al mijn geheimen op één na zijn ook de jouwe, maar ik geloof, dat ik ie dat ééne maar niet vertellen zal." Zij keek hem fronsend aan, blijkbaar ge- ergerd. „Meen je dal?" vroeg zij. „Je aarzelt toch niet, om me te vertrouwen?" „Geen oogenblik." antwoordde hij. „Aan den anderen kant is het beter, dat zoo wei nig mogelijk menschen van zoo iets als dit, afweten. Je komt er niet verder mee, als je het weet. Er kunnen zich omstandigheden voordoen, dat de kennis ervan je maar last zou berokkenen Volg mijn raad en vraag er mij niet meer om." Stella's gelaat was nog donkerder gewor den, „Ik was hel." zeide zij, „aan wie je het te danken hebt. dat hel in je bezit is. In aan merking genomen, dat je aldoor in gevaar bent, geloof ik. dat iemand anders ook moest welen, wat ie er mee gedaan hebt." „Ik zou je aanraden." zei hij, terwijl hij een oogenblik door zijn in hoorn gevat oog glas het menu bestudeerde, „een artisjok inel mayonnaise sau9 te nemen of geef je le voorkeur aan asperges?" „Ik geef de voorkeur aan een antwoord op mijn vraag," bleef zij aandringen. Hij keek haar strak aan. Zijn gelaat was geheel zonder uitdrukking; hij tikte mït zijn wijsvinger luchtig op het tafellaken. Zij kende die uitdrukking van zijn gezicht maar al te goed „Het zou je geen goed doen. te weten, waar dat stuk is. Slella. Vergeef me, maar ik ben vast besloten het aan geen sterveling te vertellen." Zij beëindigden hun lunch in bijna volko men stilzwijgen Zij roerde nog slechts één maal hel onderwerp aan. „Als je geweten zoo gaat spreken," zeide zij, rustig naar hem opziende, „zal je mis schien nog denken, dat het je plicht is, dat sfuk aan mijn nichtje terug te geven Het zijn wonderbare oogen. die oogen van haar, nu ze geleerd heeft, ze le gebruiken." Norris Vine antwoordde niet en zij gingen van elkaar na het kortst mogelijke afscheid. HOOFDSTUK XII. De Hertog van Nowbray. Dezen keer was Mildmay boos. Dal bleek zoowel uil zijn houding als uit zijn stem. „Zoo Virginia." zei hij. „heb ik je einde lijk gevonden!" „Wal wilt u?" vroeg zij, naar adem snak kend. „Hij keek haar wel een halve minuut lang aan zonder te antwoorden. Zij moesi haar oogen neerslaan. Meer dan ooit voeld* zij het pijnlijke van haar toestand. „Wat ik wil?" herhaalde hij met eenige bitterheid. Vraag je me dat nog in ernst, Virginia Zij bedekte haar gelaat met de handen. „O. ga toch alsjeblieft weg! Het is niet aardig van u, om hier te komen." „Ik wil niet onvriendelijk zijn," anl- woordde hij, „maar ik wil weten, wat dit alles beteekenl. Waarom ging je weg uit je pension in Russell Streel en liep je van mij weg?" „Hel was niet alleen om van u weg te loopen." antwoordde zij, „er waren andere redenen „Waarom zou je eigenlijk van me weg willen loopen?" vroeg hij. „Omdat ik bang ben." antwoordde zij, „en u vraagt me onmogelijke dingen." „Waar ben je bang voor?" vroeg hij. „Voor mezelf, voor u. voor alles," was het aandoenlijke antwoord. Virginia zag er uitgeput uit. Eiken dag weer teleurgesteld te worden had haar diep aan gegrepen. Mij voelde zich verteederen, maar hij toonde hel niet in de uitdrukking van zijn gelaat. „Kunnen we hier ergens praten?" vro?g hij. „Je hebt kamers in dit hui9, is het niet? Ben je alleen?" Hij zou zijn tong wel af hebben kunnen bijlen om die vraag, maar de beteekenis er van drong niet tot haar door „Ja," antwoordde zij. „Nu u toch hier bent. kunt u beter binnen komen." Zij hadden elkaar ontmoet op hel portaal van de vijfde verdieping van „Conislon Mansions". Zij liep met hem de gang af *n een deur openen, liet zij hem binnen in eeQ klein zitkamertje. ,Hoe hebt u me ontdekt?" vroeg zij. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 5