Gebrs. DEKKER's Grossierderij, Oude Vest 163 KERK- EN SCHOOLNIEUWS. RADIQ-PRQGRAMW1A RADIO-NEEUWS. KUNST EN LETTEREN. SPORT. in de meening met schooiers te doen te henben sn wierp de binnendeur dicht met de woorden: „Het is nog te vroeg". Tegelij kertijd trachtte zij, daarbij geholpen door haar broetrje, de tusschendeur dicht tei hou den, maar dit gelukte,haar niet. De deur ging open. Haar broertje zag kans naar buiten te vluchten. Eén der mannen hield daarop het meisje een revolver voor den neus en zei tegen haar- „Hou je bek, of ik schiet je kapot". Voordat het meisje in staat was te ant woorden. werd zij ernstig gewond door een revolverschot, dat haar de wang open scheurde van haar mond tot aan het lin keroor. Haar broertje had in dien tijd om hulp geroepen. Het meisje zag nog hoe de indringers zich naar het leege bed van haar vader begaven en daar het kussen van af haalden. Er lag echter niets onder. Daarop namen de woestelingen de vlucht Naar wij vernemen, had de heer Van der Doelen toevalligerwijze eenige dagen geleden zijn geld onder een der kussens van de andere bedden een plaatsje gegeven. Het bedrag, dat hij op deze manier bewaarde beliep verscheidene duizenden guldens. De marechaussee uit Geffen leidt het on derzoek. Van de daders is echter nog geen spoor gevonden. „Man, ik denk er over morgen de buren bij ons te eten te vragen." „Waarom dat?" „Wel, de slager heeft hun vleesch bij ons gebracht, en nu vind1 ik 't toch niet fair om 't alleen op te eten." 81 BUITENLANDSCH GEMENGD. DE DOM VAN SëCKINGEN UITGEBRAND. Een- felle brand, vermoedelijk door kort sluiting veroorzaakt, heeft den bekenden Romaanschen dom van 9ftckingen a. d. Rijn grootendeels vernield. De kostbare dankbeschildering, tooneelen uit het leven van den heiligen Fridolin, den eersten ver kondiger van het Christendom in Duitsch- land, weergevend, is geheel verloren. De kerkschat, met name de gouden schrijn, waarin het gebeente van Fridolin wordt bewaard, is gered. In den dom waren de graven van Ursula von Schönau en haar gemaal Werner Kirch, hofen, den held van Von Scheffel's „Trom peter von Sackingen." DOOR LAWINES OVERVALLEN Volgens een bericht uit Innsbruck had bij den Arlberg een ontzettend lawine-on geluk plaats. Twee ski-gezelschappen, w.o. 7 Engelschen, werden door zware lawines overvallen en in de diepte medegesleurd. Van de tien personen, die omlaag stortteD, konden er vier dood cn drie zwaar gewond geborgen worden, terwijl de overigen als verloren beschouwd moeten worden. ZES MENSCHEN VERMOORD. Uit Kowno wordt gemeld: Volgens de „Litausche Rundschau" hebben in het dorp Blaudschius op Oudejaarsavond roo- vers een gezin van zes personen vermoord. Nadat zij in den nacht de woning waren binnengedrongen en den 72-jarigen boer en zijn echtgenoote hadden doodgeschoten, sneden zij den vier kinderen de keel af. Na hun misdaad staken zij het huis in brand, waarna zij de vlucht namen. De toegesnelde buren konden slecht; do lijken uit de vlammen redden. VOOR EEN TON GESTOLEN. Op nog onopgehelderde wijze hebben in brekers in het bekende warenhuis van Har- rods te Londen Donderdag voor 100.000 gulden aan goedereD en juweelen gesto len. De recherche heeft geen enkelen vin gerafdruk gevonden, noch eenig spoor van de daders. Het is mogelijk dat de diefstal in den naoht heeft plaats gehad, maar mis schien hebben de dieven als lieden van het personeel gekleed in de drukte de ver miste casettes meegenomen zonder dat iemand bet bemerkt heeft In één casette bevonden zich 1500 gouden horloges. Er heeft zich een getuige aangemeld, die eeni ge employees met zwaar beladen doozen uit een zijdeur heeft zien komen en het was hem opgevallen dat een gereed staan de auto, toen opvallend.snel weg gereden is. Misschien was de chauffeur dan een medeplichtige. ONTZETTEND TOONEEL IN PERAK. De overstroomingen, veroorzaakt door een stijging van 13 meter van het water der rivieren in de omgeving van Kuala- kangsan op Malakka, hebben laJ van dor pen van inlanders weggespoeld. In heel l'erak speelden zich afschuwelijke toonee len af. Bij de bruggen zijn de waterwegen versperd door de lijken van kinderen, die door hun ouders in wrakke bootjes waren gezet, in de hoop, hen zoo het leven te doen behouden. Men gelooft, dat er zeer voel menschen verdronken zijn en duizen den dakloos zijn geworden. De schade is niet te becijferen. AARDSCHOKKEN. Uit San Francisco wordt gemeld, dat aardschokken er waren een heele reeks en zij werden met tusschenpoozen van twee minuten waargenomen in het zuiden van Californië voor een millioen dollar schade hebben aangericht. De schokken begonnen Nieuwjaar te middernacht en nog uren daarna voelde men trillingen. Speciaal de Stad Calexico en ook de over de Mexi- caansche grens gelegen plaats Mexicali hebben te lijden gehad. In andere grens plaatsen is eveneens schade veroorzaak. De gouverneur van Neder-Californië ver klaart, dat te Mexicali in Mexico de krijgs wet moest afgekondigd worden ten gevol ge der aardschokken Er zijn ui die plaats zware branden uitgebroken, die heel wat schade aanrichtten. Doordien de water leidingbuizen braken, was het blusschings- werk al zeer moeilijk. Slechts voetgangers IcunneD er zich zij 't met moeite, ten gevolge van de groote massa's puin voortbewegen. NED. HEHV. KERK. Beroepen: Te Genemuiden, J. E. Klomp, te Oldebroek. Aangenomen: Naar St. Annaparochie, J. P. Snoep, te Gaast en Terwoude. Bedankt: Voor Zaqjleweer, J. P. Snoep te Gaast en Terwoude. GEREF. KERKEN. Bedankt: Voor Hoorn, H. W. v. d. Vegt te Drachtstercompagnie (Fr.); voor Baren- drecht, J. W. Esselink, te Eindhoven; voor Franeker, S. J. Popma, te Engwiertem. Beroepen: Te Epe, J. Tonkens te Bergum. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Zwijndrecht, J. D. Barlh, te Alphen aan den Rijn. RECLAME. 1610 VOOR DINSDAG 4 JANUARI. Hilversum (1050 II.) 12.00: Politie bericht. 4.306.00: Vooravondconcert door het H.D.O.-Orkest. Jonkvr. Minny de Jonge, sopraan. 6.00—6.30: Pianocon cert door Frans Wiemann. 6.306.45: Landbouwkwartiertje, verzorgd door het Kon. Ned. Landbouwcothité. De heer Croe- sen over: De beteekenis van den landbouw vcor de samenleving. 6.457.15 en 7.157.45: Vervolgles en conversatieles En- gelsch. 7.45: Politieber. 10.CO: Persber. 8.1010.30: R.-K. Omroep. Venlosehe orkestvereen.: De Philharmonie „Venlo". Kerkkoor van St.-Nicolaas. Mevr. Russel, piano. De heeren J. Kesseler, clarinet. M. M. Koenders, xylophoon. C. Verberkt, trom bone. F. Wetjens, piston. W. Geyers, orgeL Eere-avond voor den heer Theo Jordans. 1. a. Florentiner Grand Marcia Itaihna, Fucik; b. Larghetto, quintet, Mozart (cla rinet en strijkkwartet); c. Andante Canta bile u. h. strijkkwartet op. 11, Tschaikows- ky (orkestver.). 2. Fantasie impromptu op. 66 (cis kl. t.), Chopin (piano). 3. a. Hym- nus de Spiritu Sancto; b. Tantum Ergo, Piepenbroek (kerkkoor). 4. Le Dom.no Noir, Auber (Philharmonie). 5. Teil fantasie, Kru- ger (xylophoon). 6. Kriegsmarsch, Gebet, Sehlachtnymne, u. d. opera Rienzi, Wagner (trombone en Philharmonie). 7. Moll sym- phonie Unvollendet, Schubert (Orkestver.). 8. As-dur Ballade, Chopin (piano). 9. a. Anima Christi op. 18 no. 3, Vranken; b. Ave Maria, Witt (kerkkoor). 10. Ungariscbe Weisen, Kruger (xylophoon). 11 Rigoletto „Concert Polka", Witteman (piston). 12. Finale Stead Fast and True, Teike (Phil harmonic). 10.30: Dansmuziek door het radio-dansorkest o. 1. v. Hans Mossel. Daventry (1600 M.) 11.20: Concert door het üaventry-kwartet en solisten (so praan, banjo, fluit). 1.202.20: Gen eer' door het J. H. Squire Celeste octpt. 3.20: Concert (sopraan, bariton, viool, piano). 4.20: Orkestconcert. 5.20: Causerie: On a tin whistle. 5.35: Kin- deiuurtje. 6.20: Gedichtenvoorlezing: Soi(gs of a broken airman. 6.30: Dans muziek. 6.50: Weerbericht, nieuws. 7.05: Dansmuziek. 7.20: Lezing: Going sleerage. 7.35: De 48 preludes en fugues van Bach. 7.45: Lezing: A night in a Lapp Hut. 8.05: Variété (cysco- patie, humoristen, karakter-comedi.nne). 9.05: Rondo's van Mozart, door Hilda De- derich, piano. 9.20: Wearber., nieuws. 9.35: Causerie. 9.50: Fransche ka- men-muziek. L. Bleuaet, hobo. Y. Ereizenenn- Blenzet, piano.. D. Stevens, sopraan. H. Craxton, pianobegel. 10.5012.20: Dansmuziek door de Howard-band. Parijs „Radio-Paris" (1750 M.) 10.50 11.20: Nieuws en muziek. 12.502.10: Concert Orkest Locatelli en Hr. Telly, zmg. 5.055.55: Trio-concert (piano, viool, cello). 9.05—10.30: Fragmenten van de opera „Thais", van ^lassenet. Konigsvvusterhausen (1300 M.) en Ber lijn (484 en 566 M.) 2.507.50: Le- zingeD en lessen. 7.50: Bonte avond. Dietrichkwartet. P. Permond, sopraan. K. Platen, declamatie. Langenberg (468.8 M.) 1022011.50: Oikestconcert 3.50—5.20: Orkestconcert. Populaire muziek. Hamburg (394.7 M. 11.501.20: Or kestconcert. 1.25—2.05: Orkestconcert 3.35—4.20: Fabels en sa tyre's. Kamer orkest 5.20—6.10: Vroolqk concert 6.45—11.15: „Rigoletto". Brussel (5.09 M.) en Antwerpen (266 M.) 5.206.20: Dansmuziek. 8.50 10.50. Gala-concert. Om 9.50 onderbroken door lezing. EEN BERLIOZ-AVOND. Voor 20 Januari staat op het programma van Davenlry een concert, gewijd aan de werken van Berlioz. Begonnen wordt met de nog weinig ge hoorde „Requiem Mass", de Fransche naam is „Messe des morts". Het Halle-koor van Manchester zal hierbij zingen. Behalve een groot orkest en koor spelen er vier orkes ten van koper-instrumenlen mede. die vol gens aanwijzing van drn componist resp. ten Noorden, Zuiden. Oosten en Westen van het groote orkest en koor opgesteld be- hooren te worden. Hol slagwerk zal verte genwoordigd zijn met 16 paar groote trom men, tenortrom, bastrom, 4-tara-tam's en ander krachtig slagwerk. Alleen de „Re quiem" duurt van 8.20 tot 9.35 's avonds. RADIO-PARIS OOK 60 K.W.7 Waarschijnlijk als antwoord op Langen berg zal door de vereenigde Fransche elec- trische industrieën in de nabijheid van Pa rijs ((Clichy?) een radiotelefoniestation ge bouwd worden met een telefonie-vermogen van 60 K.W. (Aldus Langenberg met nog 35 K.W. overtreffende). In tegenstelling met de uitzendingen van Radio-Paris", zal door dit station in hoofd zaak uitgezonden worden van de Opera, Opera-comique en de Comedie Frangaise, terwijl aan de lezingen van de „Sorbonne" tevens een ruime plaats ingeruimd wordt. Naar alle waarschijnlijkheid zal een. korte-golflengte gebruikt worden, tenzij „Radio-Faris" haar golflengte van 1750 Al- voor den nieuwen zender afstaat. IETS VOOR DE RADIO-UNIE IN GENèVIJ. De uitzendingen van het onlangs geopen de omroepstation in Freiburg schijnen <ïe Franschen wat nerveus gemaakt te hebbrn en spreekt men van het „Duitsche gevaair", dat voor de luisteraars in Elzas-Lotharin- gen zou bestaan. Nu is er bij den Prefect, het parlement van Elzas-Lotharingen en de Regeering «aen voorstel ingediend om in Straatsburg <«n omroepstation van minstens het zelfde ver mogen te bouwen dat op dezelfde golfleng te als Freiburg en op dezelfde uren zal wer ken en dus als „Stoorzender" fungeert. Zoodoende zullen de luisteraars gedu peerd worden en noch Freiburg, rioch Straatsburg kunnen ontvangen zonder sto ring. Dergelijke kinderachtige plagerij moet door de Internationale Radio-Unie voorko men worden. DE „GEÏLLUSTREERDE" OMROEP. In Weenen heeft men een noviteit inge voerd, n.l. de „geïllustreerde" radio-omroep. Het heeft weinig of niets te maken met Te levisie of Radio-fotografie, doch beoogt uit sluitend de per radio uitgezonden lezingen te verduidelijken. Er zijn n.l. tal van on derwerpen die zich beter aan de hand van voorbeelden laten bespreken, b.v. zooai;s de tuinbouwpraatjes en radio-praatjes. Door Ir. Grünfeld is nu een projectie- lantaarn geconstrueerd, die voor tagen (pijn. f 12) verkocht wordt. Verder kan men zich voor den prijs van 75 cent de toezending verzekeren van MO beeldeici per maand. Alle lichtbeelden zijn genumtnerd. Bij een lezing stelt de luisteraar d^- pro- jeclielantaarn op en vertoont acht ereen volgens alle lichtbeelden in de volgorde door den spreker aangegeven. O.i. naaakt het radio-lezingen wel begrijpelijker eui zal het idee ook wel opgang maken. BOUWVERORDENING OP ANTEN Et/Es* Door de Duitsche Rijkspost is een politie verordening uitgewerkt betreffende de houw van antenne's. Oprichting van dak-a.nten- ne's is voortaan slechts toegestaan indien zulks volgens de voorschriften van de „Ver bande Deut9cher Elektrotechniker"' ge schiedt. De bouwpolitie is bevoegd anten ne's welke niet aan de gestelde voorwaar den voldoen af te doen breken of te laten wijzigen. Als we in de groote steden eens i^aar de daken kijken wordt het duidelijk dut een dergelijke verordening ook in Nederland niet lang op zich mag laten wacht-an. RECLAME. 6101 is anders dan een andere grossierderij. Waarom? Zij voert alle merken sigaren, sigaretten, tabak en verdere rookersartikelen v. d. grootste fabrieken, zelfs alle beschermde merken sigaren en sigaretten. m. g. RECLAME. Influenza en Griep Koorlswerend en genezend zi;n Mijithardl's Sanapirin-tabletten Bij Apoth. en Drog. Buisje 75, 40 eji 25 ct. 6077 WEEKBLADEN. „DE WERELDPOST" geeft plaatjes van de aan de Engelsch kust vergane Fransche bark; den schaakwedstrijd Aljechin-Euwe; de eerezaal van het Rijksmuseumhet jubi leum van het gymnasium te Amersfoort; wintervermaak in Zwitserland, en sport uit de afgeloopen week. „HET LEVEN" brengt o.m. in beeld: de winlertenloonstelling van het Amstodamsch schildergenootschap ,,St Lucas"; tie begra fenis van mr. Dresselhuys; een cross-coun try in Frankrijk; de Jackie Coog:un-liefheb- berij enz. In „DE WERELDKRONIEK" zian wij fo to's van: Keizer Hirohito en z'n overleden vader; het Japansche volksloonec'len het Ned. geschenk Voor New-York. „TIMOTHEUS" geeft een exti -a-nummer dat rijk geïllustreerd is en velr> artikelen bevat. De „VRIJDAGAVOND" schrijft over: ge paste en ongepaste bedeesdheid; Baruch Dajan Haëmmeth; de geestelijke, «opbouwar- beid van Keren Iiathouro; Antisemitisme in Sovjet-Rusland, enz. NIEUWE UITGAVEN. PROVINCIALE ALMANAK 1700R ZUID-HOLLAND. Bij do firma N. Samson, te AIjphen a. d. Rijn is wederom verschenen de vraagbaak voor Provinciale aangelegenheden, dragen de bovenvermelden titel. De almanak is opnieuw sfltfnengesteld door den heer A. Kames, refe r.sndaris ter Prov. Griffie, met medewerking van de heeren W. J A. van Kasteel en F. C. Rab, beiden werkzaam aan die griïEie. 't Is al de 39e jaargang! WINKELINRICHTING'. De Vereeniging „Nederlanclsch Fabri kaat" heeft, in verband met li>et feit, dat aan het bestuur herhaalde maj^n is geble ken, dat bij het inrichten van winkelzaken en daarmede overeenkomende bedrijven niet steeds voldoende aandacht wordt ge schonken aan industrieën, hier te lande gevestigd, het initiatief genomen, tot uit gave van een boekwerk getiteld „Winkel inrichting" waardoor belanghebbenden be ter op de hoogte kunnen komen van wat op dit gebied de Nederlandsche industrie kan leveren en dat voorloopig in een op lage van 3000 exemplaren kosteloos aan autoriteiten, directies en eigenaren van winkelzaken en andere personen, die op dit gebied daadwerkelijke medewerking kunnen verleenen in het belang van de Nederlandsche industrie, toegezonden wordt. De heer J. B. Fels heeft dit boekwerk voorzien van een voorwoord, waarin dui delijk en vakkundig wordt uiteengezet welke eischen in den tegenwoordigen tijd worden gesteld aan een goed verzorgde winkelinrichting. Vervolgens zijn in dit werk opgenomen beschrijvingen v&n verschillende Nederland, sche industrieën op dit gebied, voorzien van talrijke fraaie afbeelding n, waaruit blijkt, dat er zeer zeker geen aanleiding toe ie op het terrein der winkelinrichting de Nederlandsche nijverheid ten achter te stellen bij de buitenlandsche Het boek werk is zeer fraai uitgevoerd en zal onge twijfeld de bedoelde belangstelling opwek ken. De 15de aflevering van Elseviers mooie uitgave „Duizend en een kijkjes in Zwit serland", brengt ons naast een interessante beschrijving van deze landstreek wederom een serie prachtige foto's, die alleen reeds ruimschoots in staat ziin u tot een bezoek aan Zwitserland op te wekken. Wij ontvingen nog een tweetal zak-agen- da's voor 1927, n.l. een in keurig linnen omslag gebonden van de Nillmy en een van de Maatschappij tot Verzekering tegen Wa- terleidingschade. VOETBAL. Uitslagen van gisteren. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Afdeeling I, 1ste klasse: V.U.C.—Storm vogels 13; Blauw WitAjax 01. 2e klasse A: V V.A.—Helder 16—2. 4e klasse B: E.H.S.—Kinheim 3—6. Afdeeling II, 1ste klasse U.V.V.—A S C. 6—3; FeyenoordSpartaan 11—1. 2e klasse B: R.F.C.Unilas 05. 3e klasse A: U.V.S.Alphen 07. Afdeeling III, lsle klasse: Heracles—En schedé 1—1; HengeloVitesse 04; Z.A.C. Go Ahead 10 (gestaakt). Afdeeling IV, 1ste klasse Wilhelmina— M.V.V.—4—3. Afdeeling V, 1ste klasse: G.V.A.V.— G.V.V. 5—1: Achilles—Velocitas 0—3; FrieslandFrisia 25. Buiten de competitie. Aan de „Crt." ontleenen wij de volgende uitslagen: Haarlem: H.F.C.—Oud Internationals 3—2, Haarlem—R.G.H. -F-0; Hilversum: 't Gooi—Z F C. 2—3; Den Haag: H.B.S.— H.V.V. 3—2. Van Overal. Een merkwaardig geval te Zwolle. Op den eersten competitie-dag in 1927 hebben de voorhoedespelers in ons land een buitengewone schotvaardigheid aan den dag gelegd, met het gevolg dat gemiddeld in de eerste klasse bijna zes doelpunten per wedstrijd zijn gescoord. Bovendien heeft zich te Zwolle een geval voorgedaan, dat eenig is in de historie van het Nederland sche voetbal en dat ongetwijfeld in de eerst volgende weken nog heel wat stof zal op werpen. Het gebeurde namelijk zeven mi nuten vóór de rii9t van den kamp tusschen Z.A.G. en Go Ahead dat. bij een gewone overtreding van den Deventenaar Stenfert, een wachtmeester der marechaussée, plots het veld in liep, Stenfert bij den arm greep en hem meenam naar de kleedkamer, waar hij proces-verbaal tegen hem opmaakte we gens het opzettelijk toebrengen van licha melijk letsel aan een tegenstander De wed strijd, welke vóór dien tijd een normaal ver loop had gehad (de stand was 10) werd thans gestaakt daar Go Ahead weigerde in de gegeven omstandigheden verder te spe len. Wat nu het verloop der andere wedstrij den betreft zij allereerst de aandacht ge vestigd op den kamp tusschen Blauw-Wit en Ajax. welge door de roodwitte Meerbe- woners, die Van Kol misten, met den on even goal werd gewonnen. Er waren meer dan 20 000 menschen, die een uitstekend gespeelden wedstrijd hebben aanschouwd al was het begin dan ook zeer zwak dank 'zij het feit dat de zenuwen een hartig woordje meespraken. Over het algemeen is Ajax, dat technisch superieur was, iets ster ker geweest, doch Blauw-Wit. dat een in valler had voor Lietzen. heeft zeer goed partij gegeven en het roodwitte doel her haaldelijk in gevaar gebracht, óók nadat Ajax 10 minuten na de rust door Volkers de leiding had genomen. Het gevolg van dezen uitslag is nu dat Ajax op de eerste plaats blijft, terwijl Stormvogels de tweede plaats bezet. Zelfs is de kans der IJmuide- naren, die met 31 van V. U. C. wonnen, theoretisch iets beter. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Ajax 13 9 1 3 30—9 19 Stormvogels 12 8 2 2 39—20 18 D. F. C. 12 6 3 3 38—31 15 't Gooi 12 6 1 5 39—34 13 Blauw-Wit 12 6 1 5 23—23 13 Excelsior 11 4 3 4 24—27 11 V. U. C. 12 5 1 6 29—34 11 Sparta 11 4 1 6 22—27 9 R. C. H. 11 2 1 8 18—36 5 H. V. V. 12 2 10 13-39 4 In afdeeling II speelde een zeer onvolle- die A. S. C.-elflal in Utrecht en verloor met 63. Gezien de omstandigheden kan dit re sultaat nog niet zoo slecht worden ge- niemd. Veel slechter bracht Spartaan het er af tegen Feyenoord, dat met elf tegen één won. De Rotterdammers waren over- wegens sterker en stonden met rust al met 60 voor. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Feijenoord 11 7 2 2 5117 16 E. D. O. 12 6 4 2 32—15 16 H. B. S. 11 6 3 2 29—22 15 Hilversum 13 4 6 3 2624 14 U. V. V. 12 5 3 4 27—23 13 Z F. C. 11 4 2 5 28—36 10 II. F. C. 12 4 2 6 27—32 10 Spartaan 10 4 1 5 1426 9 V. O. C. 11 3 2 6 20—27 8 A. S. C. 11 119 17—49 3 Voor de e klasse A had U. V. S. bezoek van Alphen, dat met onze stadgenooten niet al te veel moeite had en een 70 zege uit het vuur sleepte. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. V. S. V. Alphen L. F C. 7 7 25—6 14 8 5 3 30—7 13 8 4 1 3 19—16 9 8 3 2 3 12—14 8 8 3 1 4 13—13 7 8 1 1 6 11—33 3 4 1 3 7—18 2 6 2 4 8—14 2 Hillinen U. V. S. T. H. B. De in afdeeling III gespeelden wedstrijd Z. A. C.Go Ahead, met z'n zonderling in cident, memoreerden wij reeds. De ontmoe ting tusschen Heracles en Enschedé ein digde onbeslist, 11. Beide doelpunten wa ren reeds binnen tien minuten na den aan vang gemaakt. Daarna wogen de partijen uitstekend tegen elkaar op en werd er niet meer gescoord, weshalve Heracles haar kampioenskansen nog heeft verbeterd on danks het feit dat zij thans een puntje kwijt raakte. Immers wel staat zij in pun tental gelijk met Ensch. Boys doch Sport club is niet minder dan drie punten achter. Hengelo bleef stevig op de laatste plaats door een 40 nederlaag tegen Vitesse. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Heracles 11 7 3 1 2816 17 Ensch. Boys 11 8 1 2 2719 17 Enschede 11 6 2 3 4120 14 Vitesse 11 5 2 4 31—22 12 Wageningen 12 4 2 6 2937 10 Go Ahead 9 3 3 3 2020 9 Z. A. C. 9 3 2 4 22—18 8 Doto 11 3 2 6 18—26 8 Rob. et Vel. 12 3 2 7 22—35 8 Hengelo 11 2 1 8 1237 5 In afdeeling IV een verrassing, te weten een 43 overwinning van Wilhelmina op de leiders. De- kanaries speelden zeer enthousiast en wonnen welverdiend. De voorsprong van M. V. V. op N. A. C. is hier door in één klap bedenkelijk klein ge worden. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. M V. V. 11 8 1 2 26—13 17 N' A. C. 11 7 2 2 38—11 16 N. O. A. D. 10 4 6 18—9 14 Philips 11 3 0 2 1918 12 Willem II 11 3 5 3 2828 11 Eindhoven 11 2 6 3 1111 10 Roermond 11 3 4 4 21 28 10 B. V. V. 11 2 5 4 1127 9 Wilhelmina 10 2 1 7 1223 5 Bredania 11 1 2 8 2 18 4 v In afdeeling V speelde Frisia een goeden wedstrijd tegen Friesland, dat met 5 2 werd geslagen. Op deze manier werd tevens de kampioenskans van Velocitas. dat Achil les met 3—0 klopte, nog weer wat fraaier. Het schijnt practisch onmogelijk dat Velo citas in de resteerende zeven wedstrijden haar respoctahelen voorsprong van zes pun ten nog zal verliezen. Tn Groningen won G. V. A. V. met 5—1 van G. V. V. De stand Velocitas Friesland 12 G. V. A. V. 11 Leeuwarden 11 Frisia Be Quick Achilles G V. V. Vcendam W. V. V. gesp. gew. gel. 11 10 7 verl. v.t. pnt. 1 52—11 20 4 28—26 15 3 31—24 14 4 27—27 14 6 30—41 10 4 32—17 5 19—25 7 16—37 7 27—39 9 19—37 U. V. V.—A. S. C. 6—3. Het pleit, praktisch gesproken, beslecht. Omstandigheden, waaraan noch A.S.C. als vereeniging, noch de A.S.C.-epelers zeli iets kunnen doen, waren oorzaak, dat onze stadgenooten gisteren met een datug verzwakte combinatie den strijd aanbonden op de Lage Weide tegen de rood-wit geblokte Utrechtenaren. Dat bet 5 invallers t-tiende A.S.C.-elftal U.V.V. goed partij heeft ge geven. zoodat twintig minuten voor het einde met een 4—3 voorsprong van de thuisclub er nog geenszins viel te zegg-n wi de punten uit het vuur zou sleepen, strelp onze rood-zwarte stadgenooten tot eer. ook al is dit dan een schrale troost^ omdat de nederlaag van gisteren de defi nitieve bezetting van de laatste plaats door de Leidenaars, praktisch gesproken tot een voldongen feit heeft gemaakt. 2—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6