EISCHT GOEDE GELDKONINGEN. DUS, EISCHT No. 20492 LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 3 Januari Tweede Blad Anno 1927 BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. [ZWITSER STAAT AAN DE SPITS FEUILLETON. DE BELASTINGONTWERPEN. Oudejaarsdag zijn afgekondigd de wets ontwerpen tot wijziging van de Personeele belasting, de Successiebelasting, de Provin ciale wet en de Gemeentewet. v DE AFVLOEIING. Blijkens bij de korpsen ontvangen schre ven van het D. v. O. moeten op 31 Maart a.s. afvloeien: Bij de Infanterie: 7 schrijvers le klasse; 11 sergeant-maj.-instr. (allen meer dan 30 diensljaren), 60 sergeanten; (6 meer dan 30 dienstjaren en 54 met hoogstens 5V2 jaar dienst); 2 s.-m.-tamb. en 1 serg.-tamb. (meer dan 30 dienstjaren). Bij de Artillerie: 1 opperwachtm.-pikeur; 1 staf trompetter; 3 wachtm.-tromp.; 1 sergeant-maj.-instr.; 1 sergt.-maj.-vuurw.; 19 sergeanten (met hoogstens 9 diensljaren) LEDER-CONTROLESTATION. Op de dezer dagen gehouden vergadering van de Vereeniging Leder-controlestation, welke vereeniging zich o.a. ten doel stelt het fabriceeren en in den handel brengen van onverzwaard zool leder te bevorderen, is het dagelijksch bestuur samenge^1 'd als volgt: voorzitter dr. J. A. C. M. van Heil en- berg Hubar, Rijswijk, secretaris-administra teur F. Hessels. den Haag. penningmeester J. Spaans, den Haag, rechtskundig adviseur G. W. J. Jonker, den Haag. IN MEMORLAM K. ETTEKOVEN. Op het kerkhof te Oud-Leusden bij Amersfoort werd gisteren een monument onthuld op het graf van den leerling-ma chinist Van Ettekoven. die op 9 Sept. van het vorige jaar overleed ten gevolge van de spoorwegramp bij de Vink. Behalve de naaste familieleden van den overledene waren er veel belangstellenden aanwezig, waaronder de machinist Müller. Namens de directie der Ned. Spoorwegen droeg ir. O. van Hille met eenige woorden van er kentelijkheid, waarin hij de verdiensten van den overledene prees, het monument over aan de echtgenoote als uiting van waardee ring van directie en personeel voor het werk van Karei van Ettekoven. Een der commissieleden onthulde daarop het mo nument. Vervolgens sprak de heer Van Hinte na mens het hoofdbestuur der Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel en na mens den centralen cursus van die ver eeniging, waaraan Van Ettekoven les gaf. Hij legde een krans op het graf. Bij Kon. Besl. is met ingang van 1 Januari 1927 aan mr. dr. J. B. Breukelman op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als referendaris bij den Raad van State onder dankbetuiging voor de langdurige goede diensten door hem bewezen. Naar wij vernemen beeft H. M. de Ko ningin tegen het einde des jaars wederom een aantal giften geschonken aan verschil lende instellingen hier te lande uit het Sophiefonds, dat ter beschikking van H. M. werd gesteld door wijlen II. K. H. de Groot hertogin Sophie van Saksen Weimar, gebo ren Prinses der Nederlanden. Met ingang van 1 Januari 1927 wor den de Blindenkaarten voor vervoer op de Nederl. Spoorwegen niet meer afgegeven door het Algemeen Nederlandsch Werklie den-Verbond maar door den Nederland- schen Blindenbond. In verband met het loonconflict, dat, r.aar verleden week gemeld werd, dreigde bij de N. V. Patronen-, slaghoedjes en metaalwarenfabriek te Dordrecht, in ver band waarmee de Rpksbemiddelaar, rnr. Aalberse, een conferentie had met verte genwoordigers der arbeidersorganisaties, deelt men ons mede, dat de \verknemers het thans eens zijn geworden met een ver tegenwoordiger der directie, over een rege ling van net uurloon, welke zal gelden tot en met 13 Januari, den datum, waarop de directie uit het buitenland zal ztfn fcerug1- gekeerd. Op dien dag zal opnieuw moeten worden onderhandeld. UIT NED. OOST-INDIë. DE OVERSTROOMINGEN. MEDAN, 31 Dec. (Aneta). De spoor verbinding tusschen Medan en Belawan wordt snel hersteld. De toestand te Serdang is slecht. De groote Wampoerivier-djjken zijn doorgebroken. Het water staat twee Meter boven de rails en een Meter boven den rijweg. NA HET COMPLOT. BATAVIA, 31 Dec. (Aneta). Het eemte deel van degenen, die in aanmerking ko men om te worden geïnterneerd, gaat aan het einde van Januari naar Boven Digoel op Zuid-Nieuw-Guinea. BIJ EEN AUTO-ONGEVAL GEDOOD. BATAVIA, 2 Jan. (Aneta). De employé van de Stoomvaart-Maatschappij „Neder land" W. P. J. Schollaardt is bij een auto ongeluk op den Priokweg gedood. EEN BEKOELDE OUDEJAARS-IDYLLE. Oudejaarsavond kwart over 12 liep een verloofd paar langs den Schiedamsche Sin gel te Rotterdam. Terwijl het zacht koozend voortwandelde en bedacht, dat het langs den waterkant goed vrijen was, struikelde plotseling de meneer en ging kopje onder in den singel. Het meisje verloor echter haar bezinning niet, slak den natten jonkman snel de hand toe en trok hem op het droge. In plaats echter dat deze zich dankbaar toonde je gens de moedige redster zijns levens, over laadde hij haar met de grofste verwijten, niet omdat zij hem niet had laten verdrin ken, doch omdat zij langs den waterkant had willen loopen Zoo snel zijn beenen hem dragen konden, spoedde hij zich naar zijn woning. Het meiske alleen latend in den nacht, (Tel.). INBRAAK TE ROTTERDAM. Vrijdagnacht ontdekten surveilleerende agenten van politie onraad in pand 36, Ge dempte Binnenrotte te Rotterdam, waarin gevestigd is het galanteriemagazijn van de firma F. en S. Op den zolder van dit pand troffen zii den 18-jarigen kolenkoopman W. W. en den 24-jarigen expeditieknecht M. M. Deze mannen bekenden een eind verder op de Binnenrotte door een openstaande deur te zijn binnengekomen. Door dit huis hadden zij zich naar hel dak begeven en over de daken waren ze in het pand van de fa. F. en S gekomen. Een kasregister en een bureau hadden zij open getrokken en daaruit f 100 gestolen, welk bedrag nog op hen bevonden werd. Beiden zijn in bewaring gesteld. DOODELIJKE ONGEVALLEN. Oudejaarsavond vilde de vijf-eD-vijftig- jarige ongehuwde A. J. F. van P., uit den Binnenweg, aan den Nieuwen Binnenweg bij den hoek van den Westersingel te Rot terdam op een in beweging zijnde tram springen, waarbij hij misstapte en onder den bijwagen geraakte. Hij werd totaal vermorzeld. Vrijwel onmiddellijk trad de dood in. Het lijk is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. Dienzelfden avond reed een 40-jarige handelaar in kippen op den weg van N. Amsterdam naar Schoonoord met zijn hon- dekar, toen achter hem, uit de richting Sleen, de stoomtram naderde. Vermoede lijk door den schrik sprong de hond plot seling opzij met het gevolg dat de wagen omsloeg, de man op de rails terecht kwam en door den motorwagen gegrepen werd. Hij werd op slag gedood. De wagen werd vernield. Ook de hond is gedood. De heer P. Burggraaf, hoepelfabrikant te Schoonrewoerd, viel des avonds met zijn fiets van den weg af op het ijs. Door dat het ijs brak, geraakte hij gedeeltelijk te water. Toen hulp kon worden verleend was het te laat, en bleken de levensgeesten reeds geweken. 1 BRANDEN. Een ernstige brand heeft in een perceel aan den Vaartweg te Hilversum gewoed, waarin een hoedenzaak van mevr. S. is gevestigd. Een agent van politie ontdekte den brand in den winkel, waarna hij de bewoners, die op de bovenverdieping sliepen, na over- kLimming van een muur aan de achterzijde wekte. De heer S. bevond zich reeds in bewus- teloozen toestand en werd met groote moeite naar buiten gedragen. Ook mevrouw S., nog een dame en een kind van tien jaar ,werden met moeite gered. De brandweer wist den brand tot de be nedenverdieping, die geheel uitbrandde, |te beperken. Vermoedelijk is kortsluiting «de oorzaak. Verzekering dekt de schade. Te Schottershuizen (gem. Zuidwolde) is dte woning bewoond door D. Wit tot den grond toe afgebrand. De brand is ontstaan doordat een pan met spek, op een petro leumstel geplaatst, in brand geraakte. Huis en inboedel waren verzekerd. Een zware brand is gistermiddag uitge broken in het gebouw Heiligeweg 2638 te Amsterdam waarin gevestigd zijn café Mo derne en het dansinstituut van Van Hinte. De-ze ontstond op de tweede étage, welke be woond was door het gezin van den gérant, den heer A. F. van Born. Deze zelf lag met influenza te bed, doch in de huiskamer, aan de voorzijde van het huis hadden de overige familieleden zich om den Kerstboom verza meld. Ter wille van de kinderen werd vuur werk afgestoken, „kamervuurwerk", dat naar verluidt geen brand kan veroorzaken. Dat men met dit zoogenaamde onschuldige vuu rwerk voorzichtig moei zijn, is echter dooi "slaand bewezen. Er* was een zilver-sterretje, dat zijn baan door de kamer precies eindigde in imilatis- sneeiiw op den Kerstboom, welke „sneeuw" al e\ren gevaarlijk was als het vuurwerk: zelf. "Want voor één der huisgenooten er erg in h:ad brandde de sneeuw lustig .De versie ring -van den boom vatte mede vlam en plotsfcling was hij een brandenden fakkel gelijk;. De gordijnen werden aangetast en de tijd, welke verstreek tol het groote vertrek in li*thte-laaie stond, was met seconden af te rraiten. In allerijl namen de huisgenooten de vlucht. De heer Born die in nachtgewaad was, werd plotseling door het vuur verrast en hitd groote moeite zich in veiligheid te brengjen. Met ernstige brandwonden aan handi?n en armen slaagde hij er in de ach terzijde van de derde verdieping te bereiken. Hij klom uit het raam en liet zich omlaag vallejji, zoodat hij op een plat terecht kwam. Hier "nond de brandweer hem. Met eenige moeite? droeg men hem naar beneden, waar de dinecteur van den Geneeskundigen Dienst de hei er Heyermans, die met een auto-bran card naar het terrein van den brand was uitgenokt, het eerste verband legde. Bij zijn vluchl had de heer Van Born tevens geringe kwetsvrren aan het gelaat en eenige schaaf wonden opgeloopen. Daarna bracht de am- bulancewagen hem naar het Binnengast huis, alwaar hij werd opgenomen. Zijn toe stand 3 6, de omstandigheden in aanmerking genomean, niet onbevredigend. De VMrandweer had veel moeite, om den brand 'meester te worden. Op d»e tweede en derde étage is alles weg gebrand en groote gaten zijn door het vuur in de "vloeren gevreten. Aan den voorkant brandde alles finaal weg, aan de achter zijde is overal ernstige brandschade. Zoow<?l de heer Hinte als de heer Boer, directeur van café Modern, zijn verzekerd. Te middV-n van het puin werd nog een geld kistje m-rt een zeer belangrijken inhoud aan bankpan Rer aangetroffen. De schade aan de aangrenzende huizen is gering. ONTSPORINGEN. Oudejaarsavond heeft bij het station- DokLaan,* te Amsterdam, een ontsporing plaats gehad onder eenigszins vreemde om standigheden. Bij het vertrek van een goe- derentre'in naar het station W.P. volgde het achterste deel van den trein plotseling een and^r spoor, dan het voorste deel had gedaan Dit werd veroorzaakt door het omleggen* van den wissel, terwijl de trein daarover passeerde. Volgens het personeel zou dit ann kwaadwilligheid te wijten zij.,. Door de2«ï manoeuvre met den wissel ont RECLAME. 6039 l-ri N.vhöllanW1 CHOCaiADES spoorden liefst twee wagons. Een daarvan kwam in aanraking met een wagen welke op het terrein stond en die daardoor even eens uit de rails ging De zijwanden van den tweeden wagen werden ingedrukt. Ook de wissel werd beschadigd. Het ongeval veroorzaakte geen stagnatie in den dienst. In den ochtend van den Oudejaarsdag is er voort-s ook nog een ontsporing ge weest op het rangeerterrein van het Cen- traal-Station te Amsterdam. Wederom trof het hier een rangeerende locomotief, die dwars over de rails kwam te staan. Be trekkelijk spoedig kon de machine weer in het spoor worden gebracht, zoodat deze kleine escapade slechts geringe vertraging veroorzaakte. Niettemin konden tusschen tien en twaalf uur over dit spoor geen treinen aan het tweede en derde perron aankomen of vandaar vertrekken. Rotterdam heeft tot slot van het jaar ook nog een geval te boeken gekregen. Een goederenwagen van de Rotterdam- sche Tramweg-Maatschappij liep in do Ro- sestraat, door onbekende oorzaak uit de rails. De wagen kantelde, waardoor de lijn in beide richtingen versperd werd. Per soonlijke ongelukken gebeurden er niet. In ongeveer een uur tijds had men de baan weer vrij. De materieele schade is niet groot. STEIGER INGESTORT. Bij een in aanbouw zijnd huis aan de Emmastraat te Oosterbeek, stortte een 6teiger in, waarop drie metselaars aan het werk waren Allen werden vrij ernstig ge wond. Hun toestand is echter niet levens- gevaarl ijk. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Op den rijksweg, nabij het Steenwijker pompstation reed bij een bocht, een per sonen-auto in volle vaart tegen een boom. De wagen werd geheel verbrijzeld. De be stuurder, een tandarts uit Amsterdam, die de auto van den autohandelaar G. te Mep- pel gehoord had en de eenige inzittende was, kon ongedeerd onder de stukken en brokken uitkruipen. INBRAAK IN EEN BELASTINGKANTOOR. 's Nachts is ingebroken in het kantoor der Rijksbelastingen te Tilburg. Vermist wordt een groote hoeveelheid zegels, tot een gezamenlijke waarde van circa f 13.000 De politie stelt een onderzoek in. REVOLVERGEVECHT IN EEN WOONWAGENKAMP. Oudejaarsnacht is het in het woonwa genkamp op den Heksenberg bij Heerlen bij een twist tot een revolvergevecht gekomen tusschen de woonwagenbewoners, de ge broeders V. en zekeren S. De schutters had den zich achter hun woonwagens opgesteld en losten talrijke schoten op elkander, ech ter zonder te treffen. De politie, die door andere bewoners die in grooten angst ver keerden, gewaarschuwd werd, wist de drie personen te arresteeren en nam twee met scherp geladen revolvers in beslag. VECHTERSBAAS ERNSTIG GESTOKEN. In het beruchte Palemig bij Heerlen be stond reeds geruimen tijd een veete tegen de gebroeders Joosten, bekende vec>tersbazen uit Mussehemig, met het gevolg, dat een der broeders 4 maanden geleden bij een twist zeer ernstig gesloken werd. Toen dezer da gen de man uit hel hospitaal ontslagen was, vermoedde men, dat het wel lot een gevecht zou komen. Dit vermoeden werd Nieuw jaarsdag werkelijkheid toen dit lid der fa milie Joosten zich naar Palemig begaf om de menschen. naar hij zeide, „aan riemen te snijden". Er ontstond een vechtpartij en de man werd opnieuw zeer ernstig in arm en borst gesloken. Hij werd naar het hos pitaal overgebracht. De dader is bekend. UIT DEN TIJD DER FRANSCHE OVERHEERSCHING. De „Gld. Bode" meldt: Een jonge Duitscher, die werkzaam was op een boerderij in de buurtschap De Brink- heurne bij Winterswijk, bracht een bezoek aan zijn geboorteplaats Bocholt. Daar ver telde hij aan een zeer ouden man, dat hij in Winterswijk werkzaam was. Bij den ouden man werden toen blijkbaar herinne ringen levendig. Hij vertelde den jongen Duitscher, dat zijn vader in Napoleons tijd gediend had op een bouwplaats aan den Kottenschen weg en dat op deze boerderij een kozak, die het den menschen lastig maakte, was doodgeslagen en óp een zeer geheimzinnige wijze was begraven in den koestal, daar ..waar de eerste koe stond". Na zijn terugkomst vertelde de jonge man dit op zijn beurt aan de arbeiders, die bezig waren den stal te verbouwen. Zij zochten en vonden op de aangeduide plaats.een menschengeraamte met nog een paar gave schoenen, alsmede eenige overblijfselen van een soldatcnkleeding. ROOFOVERVAL TE GEFFEN (N. B Gistermorgen om zeven uur, terwijl de ouders naar de kerk waren en alleen de zeventienjarige dochter en haar 14-jarig broertje in huis waren, zijn in de woning van den heer W. van der Doelen aan den Koppeldijk te Geffen, twee mannen binnen gedrongen. De lieden droegen den hoed diep in dc oogen. Het meisje verkeerde aanvankelijk Geautoriseerde vertaling naar het Engelsch van E. PHILIPS OPPENHEIM. door W. M. D. SPIES—VAN DER LINDEN. 30) „Elke dag uitstel is gevaarlijk." zei de kleinste man weifelend „Kom nou, Dickl Het is een bom geld en het bod kan ieder moment terug genomen worden." Het drong plotseling tot' Virginia door, dat zij. als deze mannen haar gezicht te zien kregen, herkend zou kunnen worden. Zij kon merken, dat zij op het punt stonden, weg le gaan en hun gesprek was klaarblijke lijk ten einde. Zij riep een kellner, betaalde haar rekening en ging naar buiten. Zij liep langzaam „Regent Street" af en „Shaftesbury Avenue" inslaande, ging zij te voet naar het „boardinghouse". waar zij woonde. Zij ging ineens naar boven, naar haar kamer en ging zitten denken. Voor zichzelf had zij uitgemaakt, dat deze man nen waarschijnlijk handlangers van Little- son waren en dat zij, dien nacht blijkbaar, een aanslag op het leven van Norris Vine zouden doen. In ieder geval zou haar eerste opwelling geweest zijn, hem te waarschu wen, maar zij had daarvoor ook persoon lijke redenen. Indien dit stuk. dat Vine in zijn bezit had. door iemand anders werd weggenomen, zou haar onderneming mis lukt zijn. Als het Littleson en zijn vrienden in handen kwam, zou het zonder twijfel on verwijld worden vernietigd en er zou haar niets anders te doen overblijven, dan naar Amerika terug te gaan, om haar nederlaag te erkennen. Eerst dacht zij er over, om le schrijven of te telegrafeeren. Toen herin nerde zij zich, dat het al over zessen was en dat Vine niet eerder op zijn kamers terug zou komen dan na het diner. Hij zou dus waarschijnlijk nóch brief nóch telegram ont vangen, vóór hij in de val was geloopen. Er stond haar maar één ding te doen. Indien deze mannen zich toegang tot Vine's kamers konden verschaffen, kon zij het ook. Zij moest daar hel eerste zijn en hem waar schuwen £ij verkleedde zich en na eenige minuten aarzelens ging zij naar een van de restau rants, die ze op haar lijst had slaan. Het was smaakvol en Bohème-achtig ingericht, maar zelfs hier stonden de vrouwen, die alleen kwamen, aan heel wat opmerkingen bloot en een blos steeg haar naar de wan gen, toen zij er aan dacht, hoe de kellners, den eersten keer, dat zij er kwam, fluiste rend beraadslaagden of zij haar een tafeltje zouden geven of niet. Zij kwam daar nu vrij geregeld. Dezen avond kreeg zij een tafeltje tegen de muur, een heerlijke verkennings- plek voor haar, maar vlak tegenover drie mannen, die blijkbaar stevig gedronken had den en die van het oogenblik af, dat zij bin nen kwam, hun volle aandacht op hair schenen te vestigen. Zij bestelde haar diner, hen aldoor bedaard negeerende en zat, ala gewoonlijk, met haar oogen op de deur ge vestigd. maar haar onverschilligheid was niet in slaat het vuur van belangstelling van de jongste der drie mannen te dooven. Zij zag hem een kellner roepen en iels achter op een kaartje schrijven en dadelijk daarna kwam de kellner, met eenige aarzeling en een half gemompelde verontschuldiging, het haar bivmgen. Zij verscheurde het en at door, zonoHer iels te zeggen. Toen deed een stem vlak bij haar opschrikken. „Juffrou w Longworth," zei iemand, „wilt u me niet 'toestaan, aan uw tafeltje le komen zitten? Ik zal u beloven heel bescheiden te zijn en m-Dgelijk zult u dan verder bevrijd blijven van dergelijke onbeschaamdheden." Hij wee.'5 op den kellner, die zich verlegen terug trok en Virginia herkende opeens, met een lichten, kreet van verrukking, den heer Mildmav, die voor haar stond. „Mijnheer Mildmay!" riep zij uit, hem haar hand toestekend. „O, wat ben ik blij, u weer te zieüri" „En ik ij juffrouw Longworth," ant woordde hól hartelijk, „maar, om eerlijk te zijn, moe-1 ik bekennen, dat ik u liever ergens and-éts ontmoet had." De blos. cïie plotseling op haar wangen gekomen w as. verdween en zij zuchtte. Lang, heel onberispelijk in de keurige een voud van 5?ijn streng „evening dress", leek hij haar vee* voornamer dan ooit op de boot. Hij kon oolk niet helpen, dal de afkeuring, die hij voel' de eenigszins op zijn gelaat zichtbaar w as. „Misschie q." zeide zij, ..hebt u wel spijt, dat u me gevraagd hebt, aan mijn tafeltje te komen zi'Hen. Als 't zoo is, zegt u 't dan gerust." Hij ging maast haar zitten en trok de spijslijst nantr zioh toe. „Hebt u a.l besteld?" vroeg hij. Zij knikte* ..Het spijt, mij." zeide zij. ..maar ik heb geen haast, lïü kunt mij wel inhalen Hij gaf een order aan den kellner en wendde zich weer lot haar. „Toe, wees;; niet onaardig legen me," zeide hij. „Ik erger mij alleen zoo. omdat ik het zoo vreeselijk vind, dat u aan dergelijke be- leedigingen blootgesteld bent. Zoudt u niet een metgezel kunnen vinden of zoo iets, als u op deze plaatsen moet komen?" Zij lachte zacht. „Neen," zeide zij, „ik ben bang, dal dal niet zou kunnen, maar als 't u werkelijk eenige voldoening geeft om te hooren, dan kan ik u zeggen, dat mijn nasporing ik heb u toch verleid, dal ik iemand zocht, is 't niet? vanavond geëindigd zal zijn en dan zal het niet meer noodig wezen, dat ik zoo iets doe. „O, ik ben blij," antwoordde hij hartelijk. „Ik ben blij, dat is te zeggen, als het ten minste „Als hel tenminste wal?" „Als het eenminste niet beteekenl, dal u naar Amerika terug gaat." Zij hief de oogen naar hem op. „En waarom zoudt u daarom geven?' vroeg zij eenvoudig. „Ik wilde, bij God, dal ik wist waarom I" antwoordde hij bijna bitter. „Weet je, hoe dwaas ik mij de laatste weken heb aange steld? Ik heb er mijn club aan gegeven en al mijn vrienden; ik heb elke uilnoodiging afgeslagen en al mijn lijd besleed om van het eene restaurant en van 't eene café naar 't andere te loopen in de hoop je ergens le ontmoeten.' „Mijnheer Mildmay begon zij. „O, je hoeft niet zoo te kijken," viel hij haar in de rede. ,.HH is volkomen waar. Ik geloof, dat je 't op de boot wel begreep. Ik zie nu in, dal ik je dien laatsten dag geër gerd moet hebben met mijn raadgevingen en mijn angsten en zoo meer. Wel, zie je, du doe ik geen vragen. Ik ben er tevreden mee, je le nemen, zooals je bent. Je Lebt iemand noodig om voor je te zorgen, Vir ginia. Wil je met me trouwen? Zij zette haar glas neer, dat zij lot halver wege haar lippen had opgeheven en kerk hem aan met wijd geopende oogen en tril lende lippen. HOOFDSTUK VII. Een afspraak. Het scheen Virginia onmogelijk om 19 spreken en hij meende tranen in haar oogen te zien opkomen. „Vergeef me,zei hij over tafel naar haar toe buigend, „ik had het je anders moet-n vragen, ik weet niet. maar ik ben zoo bang, dat je weer weg zult slippen, zooals vroeger en dat ik je weer uit het oog zal verliezeu. Je hebt iemand noodig. om voor je le zorgen, lieveling en dat ben ik van plan te gaan doen." Zij keek hem aan met vochtige oogen en hij liet zijn hand voor een oogenblik zacht op de hare rusten. „Mijnheer Mildmay," zeide zij, „u mojt zulke dingen niei tegen me zeggen. Hel is geheel onmogelijk, volkomen en absoluut onmogelijk. „lk geloof hel niet," antwoordde hij kalm. „Je zult me heel wat goede beweegredenen moeten geven, voor ik weg ga en je aan je lot overlaat." „Beweegredenen," stamelde zij. „O. pr zijn alle mogelijke redenen. U k^nt me niet. u weel niets van me en u weel heel goed, dit ik hier dingen doe, die geen enkel aardig meisje doen zou." (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 5