GELDKONINGEN. No. 20491 LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 31 December Derde Blad Anno 1926 BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. FEUILLETON. Een fulo van den nieuwen torpedojager „Everlsen", nadat deze de helling heeft verlaten. WETTELIJKE REGELING HOOGEN RAAD VAN ARBEID. Een wetsontwerp ingediend. Ingediend ie bij de Tweede Kamer een wetsontwerp houdende een wettelijke le- geling van den Hoogen Raad van Arbeid. Aan den gereorgamseerden Hoogen Raad van Arbeid wordt, blijkens de Memorie van Toelichting, een drieledige taak toege dacht. In de eerste plaats zal de Raad, evenals tot dusverre gebruikelijk was, den hoofden der departementen van algemeen bestuur op him aanvrage van advies die nen over onderwerpen, welke de belan gen van den arbeid raken. De tweede taak bestaat uit de bevoegdheid, uit eigen be weging den hoofden der departementen van algemeen bestuur van advies te die nen ovei alle onderwerpen, welke de be langen van den arbeid raken. Ten slotte wordt bepaald, dat de Raad voorts alle werkzaamheden verricht, welke hem bij de wet worden opgedragen. Het is aannemelijk, dat Ln de toekomst door de wet andere functies aan den Hoo gen Raad van Arbeid zullen worden opge dragen- Om redenen van comptabelen aard is het niet mogelijk, den wensch in te willi gen door den Hoogen Raad van Arbeid ge- uit, dat de Raad de vrije beschikking moet hebben over eigen financiën. De Minister dient de volle verantwoordelijkheid te be houden voor de bestedrng der gelden, zoo wel ten aanzien van hun rechtmatigheid ala hun doelmatigheid. Wel kan de Minis ter aan het college in bepaalde opzichten de vrije hand laten, bijvoorbeeld door een algemeene machtiging te geven om onder zoekingen te doen, of jaarlijks een bepaald werkplan goed te keuren. Overeenkomstig het dienaangaande door den Hoogen Raad van Arbeid in zijn ad vies uitgesproken verlangen wordt be paald, dat de Raad zijn voorzitter en diens plaatsvervangers zal kiezen. Het lijkt niet wel mogelijk overeenkom- Irtig het verlangen van den Raad te bepa len, dat de secretaris door de Koningin of den Minister uit een bindende voordracht door den Raad opgemaakt, wordt be noemd. Ook het ontslag van den secretaris behoort aan de Koningin te worden voor behouden. Er bestaat geen bezwaar te voldoen aan het verzoek van den Raad, dat deze bij reglement van orde voortaan zijn eigen werkwijze regelt, onder goedkeuring van den Minister. OPDRACHTEN AAN DE NEDERL. INDUSTRIE. Nieuwe vliegtuigen voor de Marine in Ned.-Indifl. Naar de „N. Crt" verneemt is dezer dagen het contract geteekend met de Nationale Vliegtuig-industrie te Den Haag, voor den bouw hier te lande van 18 zeevliegtuigen van het type Dornier Wal De Nationale Vliegtuig-industrie heeft daartoe het lin- cense-recht voor Nederland en Koloniën voor den bouw van Dornier-vliegtuigen ver kregen. De vliegbooten zullen van hetzelfde type zijn als de reeds in Indië aanwezige toestenen, welke in het vorig jaar in Italië zijn gekocht met uitzondering alleen, dat zij instede van 2 Rolls Royce motoren, met 2 Lorraine Dietrich motoren uitgerust zullen worden. Door het hiermede opvoeren van het motorvermogen tot 900 P.K., wordt de snel heid en de mee te voeren nuttige last nog belangrijk vergroot. Daarnaast verkreeg de Nederlandsche Vlieg tuigenfabriek te Amsterdam opdracht tot het bouwen van een groot zeevliegtuig, type T. IV, voorzien van drijvers en uitgerust met 2 Lorraine Dietrich motoren van 450 P.K. Dit vliegtuig dient als proeftoestel voor een ver der te volgen serie. WIT-GELE KRUIS. De algemeene vergadering te 's-Gravenhage. Woensdagmiddag had in eien der zalen van het Zuid-Holl. Koffiehuis te 's-Gra- renhage de algemeene vergadering plaats van den ,,Algemeenen Raad van de Dio cesane Federatie van het Wit-Gele Kruis in het Bisdom Haarlem." Behalve eemge afdeelingen uit N -Holland waren verte genwoordigd de aideelingen Leidschendam Stompwijk, Noordwijk, Katwijk, Naald wijk, Delft, Loosduinen Dr. Gribbeling uit Delft leidde als voor zitter voor de eerste maal do vergadering. In zijn openingswoord herdacht spr. den afgetreden voorzitter, dr. Canoy, uit Bo- venkarspel die om gezondheidsreden had moeten bedanken. Vervolgens wees spr. er op dat nog een groot arbeidsterrein m dit Bisdom braak ligt In zoovele plaat sen ontbreekt immers nog 'n afdeeling. En het terrein is uitgebreid. In de 3 groote plaatsen zijn 400.000 Katholieken terwijl de andere 380.000 verspreid wonen van Den Helder tot Zienkzee. De geeselijk adviseur had wegens zijn benoefning te Amsterdam moeten bedanken. In diens plaats wa9 be noemd de pastoor C. v d. Zalm, te Delft. Veel wordt er reeds gedaan op het ge bied van Ziekenverpleging, de zorg voor het lichaam wordt haast ziekelijk, doch hiermede zijn wij er niet Bij de zorg voor het lichaam past op de eerste plaats de zorg voor de ziel en m het Wit-Gele Kruis is daarvoor zoo een schoone gelegenheid. Spr. wekt-e op tot propaganda opdat de Diocesane vereeniging daardoor sterk moge worden. Als bestuurslid hadden bedankt pastoor Nix, mevr. Zurhloh Smits en me vrouw Grobbe uit Den Haag. In de jaar vergadering zal in deze vacatures worden voorzien. Vervolgens waren aan de orde voorstellen tot wijziging van statuten en huishoudelijk reglement. De voornaamste hiervan waren dat in het vervolg de alge meene raad zal bestaan uit voorzitters, of hun plaatsvervangers, en afgevaardig den, door iedere afdeeling aan te wijzen. Verder dat de toegevoegde leden die geen leden van den algemeenen raad zijn, in de vergadering een adviseerende stem hebben. Zij kunnen in de commissie worden geko zen waar zij zoowel actief als passief stem recht hebben. In art. 4 van het Huishou delijk Reglement te lezen: ,,De Alg. Raail bestaat uit de voorzitters en afgevaardig den der aangesloten vereenigingen. De voorzitters zijn rechtens lid terwijl de ver eenigingen bovendien een afgevaardigde aanwijzen voor elk 500-tal leden. Het aan tal afgevaardigden zal hoogstens 3 mogen bedragen. De voorzitter en afgevaardigden brengen elk een stem uit." Aanvankelijk had het bestuuT voorge steld dat het aantal stemmen hoogsteos 4 zou mogen bedragen. Hierover werd om meerdere redenen lang gediscussieerd en besloten zooals bovenstaand staat ver meld. Nog van belang was de wijziging van art. 15 van het huishoudelijk regle ment. Voorgesteld wordt in de eerste zm ,,een bedrag van 5 cent", te vervangen "door „een bedrag van minstens tien cent", Tevens is dit artikel te lezen: Dit bedrag wordt jaarlijks door de algemeene verga dering vastgesteld. Hét aantal contribu- eerende leden wordt ten hoogste 2000 per ver. gerekend. Was hiertegen in de verga dering aanvankelijk bezwaar omdat dit een ongemotiveerd© bevoorrechting van de groote afdeelingen scheen, die dan ten hoogste f 200 contributie behoefden te be talen, na toelichting van het bestuur en het motiveeren door afgevaardigden van groote afdeelingen werd het bestuursvoor stel aangenomen. Den afdeelingen zal later een ex van het reglement en statuten wor. den toegezonden. De vergadering gaf toe stemming om op de wijzigingen in statu ten de Koninklijke goedkeuring te vragen. Besloten werd nog het aantal bestuursle den uit te breiden van 5 op 7. De wensch werd uitgesproken dat deze zooveel moge lijk over het geheele Bisdom verspreid zul len wonen. De verkiezing zal in de jaar vergadering plaats hebben Het bestuur zal 5 dubbeltallen opgeven De secretaris burgemeester Lommen uit Castricum, doet nog eenige mededeelingen betreffende het oprichten van een Centraal Bureau dat in Jan. a.s. staat opgericht te worden, welk bureau voor de vereeniging van onschat bare waarde zal zijn. Van hieruit zal alle voorlichting enz. gegeven kunnen worden. Door een bloempjesdag ten bate van het Wit-Gele Kruis denkt men dit bureau te I steunen. Voorts, dat in voorbereiding is de samenwerking met den Vrouwenbond en de 3 standsorganisaties R.-K. hjidden- stand, L.TB., R.-K Volksbond. Tevens wenscht het bestuur de vertegenwoordigers van den Vrouwenbond en de standorgani saties aan te nemen als toegevoegde leden. Hiertoe wordt besloten Eenige aangelegen heden van meer huishoudelijken aard wer den nog besproken waarna de voorzitter, dr. Gribbeling, de afgevaardigden dank zegde voor de opkomst vooral diegenen die uit N.-Holland een groote reis hadden moeten maken en voor de aangename en zakelijke discussies en de vergadering met gebed sloot. DE FINANCIEELE VERHOUDING TUSSCHEN HET RIJK EN DE GEMEENTEN De Staatscommissie inzake de financieel© verhouding tusschen het rijk en de ge meenten is, zooals men weet, met haar taak bezig. Ze heeft thans aan de verschillende gemeentebesturen een vragenlijst gestuurd, ten einde te kunnen beschikken over feite lijke gegevens en vraagt hoeveel, volgens de gemeenterekening 1924. de uitgaven der gemeenten bedragen voor verschillende diensten. HET INCASSEEREN VAN KLEINE VORDERINGEN. Het bestuur van den Nederl. Midden standsbond heeft betreffende het bovenge melde onderwerp een adres lot den Minister van Justitie gericht, waarin zijn opgeno men de op het te Bussum gehouden Congres voorgestelde stellingen. Verzocht wordt spoedig bij de Staten-Generaal aanhangig te maken een wetsontwerp, waardoor een kor tere en goedkoopere procedure voor het innen van vorderingen tot een beperkt be drag wordt verkregen. De stellingen worden in het adres nader verdedigd, terwijl wordt opgemerkt, dat de Middenstandsbond reeds lange, jaren strijdt voor het verkrijgen van snel en goedkoop recht, aan welk verlangen door inwilliging van dit verzoek kan worden voldaan, zij het op een beperkt terrein. Hoe eer een wetsont werp als bedoeld aan de Staten-Generaal zal worden aangeboden, des te meer de lei der van het Departement van Justitie den Middenstand aan zich zal hebben verplicht. Een deputatie uit het bestuur van den Bond heeft het adres persoonlijk aan den Mi nister toegelicht. MARKTKAARTEN OP DE SPOORWEGEN. Omtrent de marktkaarten op de Ncder- landsche Spoorwegen is thans bepaald, dat deze uilsluitend voor de lilde kl. afgegeven worden en slechts geldig zijn in de daarvoor aangewezen treinen. De prijs bedraagt 31'» ct. per K.M. en wordt opwaarts op een veel voud van 5 ct. afgegrond. Kinderen, die van marktkaarten gebruik maken, zijn den vol len prijs verschuldigd. Noch het afbreken van de reis, noch hel overgam in een hoogere klasse is geoor loofd. Wel is het geoorloofd, de heenreis of de terugreis op een station onderweg aan te vangen of te eindigen. Aan reizigers, die instappen op stations of stopplaatsen, alwaar geen plaatsbewijzen verkrijgbaar zijn, worden door de conduc teurs in de treinen marktkaarten afgegeven. HET VUIL VER WIJDERIN GS VRAAGSTUK Door de commissie van onderzoek van het vraagstuk der vuilverwijdering is dezer dagen een rapport uitgebracht, waarin de meerderheid concludeert tot verwijdering van het vuil naar de Drentsche heide. In verband hiermede heeft minister Kan zich tot den burgemeester van Den Haag gewend met de mededeeling, dat hij zich met die meerderheidsconclusie vereenigt en thans verzoekt de onderhandelingen over de ten uitvoerbrenging te willen openen. DE NED. GEZANT TE WARSCHAU. Thans is bij Koninklijk Besluit benoemd tot Buitengewoon Gezant en Gevolmachtigd Minister te Warschau de heer W B Engel- brecht, buitengewoon gezant en gevolmach tigd minister te Santiago. VERVOLGING L. DE VISSER. Men zal zich herinneren, dat tegen den communist De Visser, kort nadat hij naar Rusland vertrok, een strafrechtelijke ver volging is ingesteld. Het heette toen. dat hij vervolgd zou worden wegens opruiende taal, die hij op een openbare vergadering gespro ken zou hebben. Naar „Het Volk" verneemt, is dit onjuist. Het communistische Kamerlid wordt ver volgd wegens beleediging van luitenant Visser, die bij de militaire ongeregeldheden te Assen een rol gespeeld heeft. De Visser zou hem nl. moordenaar hebben genoemd. Woensdagmiddag wa9 de heer De Visser op het hoofdbureau van politie ont boden, waar hij echter weigerde om inlich tingen te verstrekken. Te Velp is overleden de heer A. E. Zim merman, oud-burgemeester van Leeuwarden en Zulphen. BRANDEN. Een oude man omgekomen. Donderdagmiddag om 3 uur is te Dor drecht brand uitgebroken in een perceel aan de Voorstraat, dat bewoond werd door den 84-jarigen van Zuylekom. De man woonde daar alleen. Vermoedelijk is het vuur ont staan door het omverwerpen van een petro leumkacheltje De brandweer was spoedig ter plaalse en vond den man bewusteloos op den grond liggen met brandwonden over dekt. Kort na het vervoer naar het zieken huis is de man aan zijn wonden overleden. Het pand is geheel1 uitgebrand. Bij den brand is ook verloren gegaan de geheele in ventaris van een op de eerste verdieping ge vestigde borslelfabriek. De huishoudster had om een zoon van den oude te gaan gelukwenschen met zijn ver jaardag eenige minuten tevóren de woning verlaten, zoodat de oude man alleen thuis was. Nader wordt gemeld, dat het vuur ont stond doordat de 84-jarige rentenier Van Zuylekom te bed een pijp lag te rooken, met het gevolg, dat op een gegeven oogenblik Je dekens vlam vatten. Het vuur greep zeer snel om zich heen en de buren, die hem wilden redden, slaagden er niet in het huis binnen te dringen. Het geheele pand brandde uit. Het verkoolde lijk van den ouden man werd naar het ziekenhuis overgebracht. Te Grousveld nabij Maastricht, is brand uitgebroken in de boerderij, bewoond door den heer Bessems. De stallen brandden ge heel uit. Drie kinderen, die in de nabijheid van het vuur sliepen, konden met moeite ge red worden. Het groote vee bleef gespaard; de kippen kwamen in de vlammen om. De oorzaak van den brand is onbekend. DIEFSTAL IN EEN GOUDSMIDSWINKEL TE ROTTERDAM. Voor f 10.000 aan gouden sieraden gestolen Toen gistermorgen kwart vóór negen het personeel kwam in 'r t filiaal van de finpa Ameling Merkes aan den Goudscheweg te Rotterdam, een zaak in goud, zilver, diamant, uurwerken, enz., kwam het al spoe- tot de ontdekking, dat in het pand waa ingebroken. Het kasregister, dat op de toon bank behoorde te staan, was verdwenen en werü even later teruggevonden in de achter kamer. Verder was er eerst niets bijzonders te bespeuren. De vitrines waren alle in orde en ook aan de uitstalling was niet3 veranderd. Maar een verder onüerzoek wee9 uit, dat de dieven duchtig hadden tiuis gehouden in de laden onder de toonbank, welke alle sieraden bevatten. In het ge heel zijn er 75 van deze laden; alle zgn voorzien van etiketten, welke den inhoud van de lade vermelden. De dieven hebben de laden, op welke doublé en zilver stond vermeld; onaangeroerd gelaten, maar hun aandacht uitsluitend bepaald tot die laden, welke goud inhielden. Uit deze laden, welke niet afgesloten waren, hebben z\j een groot aan bil broches, dames- en heerenringen, al dan niet voorzien van steentjes, hangertjes, oorknoppen en oorbellen, doekspelden, mus ketons, medaillons, sloten, enz. gestolen. In het geheel nebbeu zij voor ODgeveer f 10.00Q buit gemaakt. De politie heeft terstond onder leiding van inspecteur A. J. van Oudheusden een uitgebreid onderzoek ingesteld. De dieven zgn, naar is gebleken, aan de achterzijde het pand binnengedrongen. Aan de voor zijde is de winkel mot dikke luiken afge sloten, zoodat men van buiten af niet in den winkel kan kijken. De winkel is Woensdagavond tegen 10 uur verlaten. De buren hebben niets ver dachts gehoord. De geheele inventaris is voor f35.000 verzekerd:. EEN „DIKKE" MAN. Een agent van politie ontmoette op zijn ronde op den Goudschen singel te Rotter dam een man, wiens ongewone dikte hem verdacht voorkwam. Hij hield den man aan, fouilleerde hem en kwam tot de ontdekking, dat de man 7 broeken onder zijn jas had ver borgen. De man beweerde, de broeken op straat te hebben gevonden. Een hem onbe kend persoon had een pak ,dat deze broe-i ken bevatte, in de Bleekerstraat wegge-» gooid. waarna hij hard was weggeloopen. Hij had het pak opgeraapt en de broeken meegenomen. De agent vertrouwde het ver haal niet en nam den man mee naar het politiebureau. Daar bleek, dat men te doen had met den 21-jarigen J\ W. Voorts bleek, dat van den winkel van de firma v. L. aan den Vogelenzang een deurpaneel was in getrapt, en dat uit dezen winkel 7 broeken waren gestolen. Een paar andere broeken lagen in het gangpad. W. is opgesloten. INBRAAK TE DELFT. Te Delft i9 gisternacht ingebroken in het kantoor van den heer A. J. M. v. d. Drift aan de Korenmarkt Uit de brandkast is on geveer f 370 aan bankpapier en specie ge stolen. Waarschiinliik hebben de dieven zich toegang verschaft door middel van een vnlschen sleutel, terwijl de brandkast niet met het slot gesloten moet zijn geweest. Geautoriseerde vertaling naar het Engelsch van E. PHILIPS OPPENHEIM. door W. M. D. SPIES—VAN DER LINDEN. 29) „Ik geloof het niet," antwoordde de ge zant. „Wolfe stond haar ts woord en ik vroeg het hem nog." „Ik kan mij niet voorstellen, wie het ge weest kan zijn," zeide Vine nadenkend. „Ik heb hier niet veel bekenden." „Een ander, die naar je informeerde, was Littleson," hernam Deane. „Hij at hier gis teren avond." Vine glimlachte. „Ik kan mij voorstellen," zei hij, „dat hij nieuwsgierig is. waar ik uithang. Ik heb ka mers genomen, waar ik niet geloof, dat iemand mij anders dan door een toeval vin den zal." Deane stond op. „Ik geloof," zei hij, „dat -ij beter doen, naar benden te gaan De dames zullen niet begrijpen, waf er van on9 gewordpn is Mijn vrouw verwacht vanavond een jonge dame, die je, geloof ik, kent Stella Duge." Vine kreeg een lichten schok „Ja," zeidp hij, ..ik heb juffrouw Duge dikwijls in New York ontmoet." HOOFDSTUK V. Is hij een lafaard? Stella wendde zich naar hem toe, het voor hoofd licht gefronst. *Norrifl, bedoel je dan, dat je op stuk van zaken geen gebruik zult maken van je macht over die mannen; dat je ze met rust zult laten?" „Niet als ik er iets aan doen kan," ant woordde hij, „maar er moet allerlei overwo gen worden. Ik zal in hoofdzaak den raai van Deane volgen." „Het is bespottelijk," verklaarde zij. „Je heele leven heb je verlangd naar rijkdom en macht. Je hebt ze nu alle twee maar voor het grijpen. Als je er geen gebruik van maakt, zal ik denken Zij aarzelde. Hij haalde even zijn schou ders op. „Ga door!" zei hij. „Zal ik denken, dat je een lafaard bent," zeide zij rustig. „Ik zal denken, dat je bang bent, gebruik te maken van dat, waarvoor ik nu ja, heel wat in de waagschaal stolde, om 't voor je te bemachtigen." „Het is geen quaestie van moed," wierp hij tegen. „Dat is het wèl," antwoordde zij. „Je bent bang dit te doen, wat je in je hart weet. dat goed is, omdat het in de eerste twee jaar. mogelijk in de eersle tien jaar, alles op stel ten zal zetten. Het eind moet goed zijn. Daar ben ik zeker van." „Als Deane en ik ook tot die overtuiging komen, dan zal ik handelen," antwoordde hij ..Daar hoef je niet bang voor te zijn." „Deane en jij T* herhaalde zij smalend „En ik dan? Geldt mijn meening voor niets? Ben ik maar een marionet? Ik was het toch. die alles waagde, ik was het. die je deze mannen in handen speelde. Als je lafhartig bent. Norris. dan is alles tusschen ons uit." Hij hief zijn oogen naar haar op en keek naar haar met half onwillige bewondering. Zij was mei mevrouw Deane op het dak ge komen, juist toen de twee mannen op het punt stonden naar beneden te gaan. Deane werd eenige oogenblikken later aan de tele foon geroepen en zijn vrouw, die de buiten lucht wat koel vond, was met hem wegge gaan. Stella stond daar, het hoofd wat naar achter geworpen, terwijl haar verrukkelijke rijzige gestalte in haar avondjapon van wit satijn duidelijk uitkwam tegen den achter grond van den avondhemel. Haar veront waardiging verhoogde haar schoonheid. Wat er voor scherps in haar trekken mocht zijn, ging verloren in den wazig-blauwen sche mer, die de maan voorafging. Vine, die geen gevoelsmensch was, voelde met wonderlijke hevigheid de bekoring van dit samenzijn, hier boven, van alles afgezonderd; van deze rust, die het samenzijn veel inniger maakte dan in een kamer tusschen vier muren. Hij huiverde even, toen hij zag, hoe dicht zij bij het lage muurtje stond en hij stak haar zijQ hand toe Zij vatte die dadelijk en de uit drukking van haar gezicht werd zachter. „Beste Norris," „vergeef me. als ik 'on aardig ben." zeide zij, „maar 1 1 s doormaakte om dat 9tuk ie ienk hoe ik gehoopt had. dat au» - iiunee be reikt zou zijn, voor jou. voor ons misschien." Zij kon niet verder spreken en het kwam in hem op, om nu te zeggen wat zij zoolang verwacht had van hem te hooren, maar nog aarzelde hij Hij was een man, die zijn vrij heid lief had. misschien niet in de gewun* beteekenis van het woord, maar hij had een bijna hartstochtelijke tegenzin om niet ten volle zijn eigen 'even te leven, om iemand anders een blijvend recht te geven zijn moei ten en zijn strijd te deelen. Het kwam haar toe daar was hij heel zeker van en toch aar zelde hij. Zij boog zich naar hem toe. Mis schien voelde zij ook, dat dit geen oogenblik was, om verloren te laten gaan. „Norris," zeide zij, „luister niet naar Deane of een ander. Sla je slag. Je krant zal beroemd worden. Beschouw dat, indien je wilt, als je belooning Maar bovendien zou zelfs een kind met wat jij weel, dat gebeu ren zal, als alles bekend wordt een fortuin kunnen winnen. Wil je gelooven, dat ik er toe gekomen ben, die mannen te halen? Als mijn vader ook meergesleept wordt, laat het mij onverschillig. Ik heb hem heel weinig te danken en ik heb genoeg van weelde. Je hebt meer aan een huisje in Italië en Zwit- seland en zelfs hier in Engeland, dan aan een paleis in ons vaderland. Ik wilde, dat ik je bekeeren kon." Hij haalde de schouders op. „Met ons is het anders. Een man moet in hei volle leven staan. Ik geloof niet, dat ik ooit tevreden zou zijn met niets doen." „En toch, als het zoover komt, dan ge niet je er van," herinnerde zij hem. „Wie was het. die een jaar in een klein dorpje in de Karpathen bleef en die bijna naar de be schaving terug gesleept moest worden? Nor ris. soms denk ik haast, dat je een „poseur" bent." Hij keek neer in de straat. Een rijtuig had stil gehouden en wachtte voor de deur. ..Wij moeten naar beneden gaan," zei hij. „Mevrouw Deane zei tien minuten en d.e zijn al lang om. Je ziet. dat het rijtuig daar staat te wachten om je naar de Opera le brengen." Zij wendde zich met tegenzin af. „Ga met ons mee," smeekte zij en geef ods later een soupertje. Mevrouw Deane zou het aardig vinden." „Ik zal je komen halen," zei hij, „ik ben vanavond niet in een stemming voor muziek. „Uitstekend," antwoordde zij. „Als me vrouw Deane er niet geeft te soupeeren, kan je mij thuis brengen Als wij even pra ten, worden wij altijd gesluord en er is zoo veel, dat ik je nog zou willen zeggen." In de vestibule van „Covent Garden" ont moette hij Littleson, die even stil stond, om een cigaret aan te sleken, voor hij heen ging. Hij trad verheugd op Vine toe en sprak hem aan. ..Ik heb vanmiddag naar u gezocht," zeide hij. „Kunt u nu met mij mee gaan naar de club om te praten?' „Het spijl mij," antwoordde Vine. „Tk ben hier om vrienden af te halen, die dadelijk zullen komen. „Wilt u morgen met mij lunchen?" vroeg Littleson. „Neenl" antwoordde Vine. „Om u de waarheid te zeggen ,kan niets er mij toe brengen, om welke uitnoodiging ook van u aan te nemen." 1 „U bent dus vast besloten?" vroeg LitU leson. „Laten we dat laten rusten," antwoordde Vine. „Ik heb u en uw vrienden alles ge zegd, wat ik le zeggen had." Littleson legde zijn hand een oogenblik op Vine's schouder. „Hoor eens. Vine," zei hij, „je bent wat ik een volslagen gek noem, maar je bent geen kwade kerel, en ik kan het zoo maar niet aan zien. dat je je leven weggooit Weiss en de anderen zijn er de 'ui nipt naar om bij een aanval, waar jij mee dreigt, met hun handen in nun schoot te blijven zillen. Neem mijn raad aan en schei er mee uit Ga mee naar mijn kamers en we zullen het op een accoordje gooien Ik beloof je. dal je nooit meer naar Amerika terug hoeft le gaan. om dollars te maken." „Het gaat in h» v leven niet alleen om dollars," zei Vine met minacuüng. „Er zijn

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9