No. 20491 LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 31 December Zesde Blad Anno 1926 Een Zalig U teinde en een Go d BeginI VOOR DE HUISVROUW. MODE. UIT DE OMSTREKEN. RADIO-PROGRAMMA door AMY VORSTMAN—TEN HAVE. Een zalig uiteinde en een goed begin1 Jawel, bromde meneer Dinges, da's alle maal heel aardig en heel best, maar ik zeg je die maand December is een p..maandl O is het soms niet waar? Néé moet je brommen! Heb ik ooit zooveel familie en kennissen als in December? Wordt er ooit zoo idioot veel gesnoept en gegeten als in December? Ik zeg je: ze kunnen nou wel praten van ,.den menschen een welbehagen", maar ik vin het dan heelegaar niet behagelijk om drie maal meer uit te geven dan je betalen kan ten einde vier maal meer te eten dan je verdouwen kan! Ik zeg je, dal het niet p r e 11 i g is om veel te eten ik hou ook erg veel van een lekker hapje en wel van twee óók als het kanMaar ik wou maar zeggen, dat die maand De cember de onmogelijkste maand is van het heele jaarl Daar heb je nou Sinterklaas: allemaal flauwigheid, goed voor kinderen en daar was het ook voor. Maar wie die idioot is, die uitgevonden heeft, dat volwassenen me kaar ook wat moeten geven dit zou ik wel eens willen wetenI Half November begint het lieve leven al! Daar ik een methodisch man ben, schrijf ik de namen op van de menschen, die in de termen val len om wat te krijgen. Je moet nou eenmaal wel meedoen aan die malligheid. Maar nou moet je niet denken, dat dat allemaal zoo maar gaat....! Volstrekt niet! lederen dag komen er een paar namen bij; ik zei toch straks al. dat ik nooit zooveel vrienden en familieleden had als in de maand Decem ber. Tegen het einde van November loop ik met een handvol paperassen in den zak (die de onhebbelijke gewoonte hebben er op de meest ongelegen momenten uit te vallen) dat zijn de belangrijksten. Brrrr! gewoonlijk heb ik den heelen rom mel al lang verloren voor ik boodschappen ga doen. Mijn vrouw wil me altijd mee tronen, maar ik bedank er feestelijk voor! Voor verleden jaar. toen zij ziek was, deed ik het heelemaal alleen: er stonden veer tien menschen op m'n lijstje, en ik kocht zeven doozen papier en zeven verjaardag albums. Nou toen was ik klaarl Waarom vrouwen toch altijd zoo'n weerga'sche drukte overal van maken d&t snap ik niet! En als je de prullen ziet, die je terug krijgt! Niet, dat ik precies uitreken of ik wel evenveel terug krijg daar niet yn\ Maar als iedereen de dingen, die te niet noodig had en die ze hem thuis sturen eens terug stuurde.... dan zouden de menschen er wel drommels gauw achter zijn, dat ze eigenlijk een hoop geld voor niks uitgeven. Nee vrouw zeg maar niks die redeneering klopt als een bus daar is geen speld tusschen te krijgen. „Mmmzei mevrouw Dinges, die heelemaal niet van plan was ergens een speld tusschen te stekenlaat staan tus schen het betoog des heeren Dinge9. „In Januari," ging de heer Dinges voort, ,,ïs de eene helft van het menschdom krib big omdat ze hun maag bedorven hebben, en de andere helft omdat hun stoep plat geloopen wordt door leveranciers met brief jes van al die prullen... En natuurlijk zijn er menschen, die aan beide euvels lijden.... En dat noemen ze dan een goed be gin Van 't jaar heb ik zes kalenders gekre gen! Zie ik er nou uit als een man, die van kalenders houdtNou vraag ik jenee maar nou vréég ik je1! Zes kalenders1 En een pijpenrek En ik rook niet1 In die maand December erger je je zóó, dat het met dat zalige uiteinde ook al niks gedaan is!".... Arme meneer Dinges! Lezer 1 zijt gij ook zoo Staart gij u, evenals de heer Dinges blind op de kleine onaangenaamheden des levens, zoodat gij ontoegankelijk zijt voor het vele goede en lofwaardige dat uw deel werd? Och arme gij zijt dan voorwaar een arme. want de kunst van het genieten is u onbekend. Zeg niet. dat gij niet genieten kunt omdat er niets te genieten valt. Bega niet de dwaling te denken, dat ge nieten iets uitstaande heeft met een tijdelijk amusement, of met een oogenblikkelijke zinnenstreeling. Verbeeld u niet. dat het de dingen of de voorwerpen zijn. die ons genot verschaffen: dus laten genieten, al zijn zij er indirect de aanleidende oorzaak van Het is juist andersom: het is de ont vankelijkheid, die in ons zetelt, dus het onzichtbare, het onbedoelde, dat ons in. eerste instantie in staat stelt te genieten van het ons omringende. Die ontvankelijkheid is een eerste voor waarde, zonder welke geen genieten moge- lijk is. De mogelijkheid tot genieten hangt dus af vanonszelve..1 Gelukkig zij, die deze ontvankelijkheid in zich mede omdragen: zij zullen zich niet alleen bewust worden van den vormenden omtrek der dingen doch zij zullen den in vloed van het onzichtbare, dat achter alle dingen schuilt, gewaar worden. Het waarlijk genieten is een belangelooze aandacht, die de dingen beschouwt zonder ze in verband te brengen met het eigen be lang. Dus een soort onbaatzuchtige bewonde ring der ons omringende dingen. Wanneer de klanken der kerstklokken langzaam wegstervend overgaan in het Nieuwjaarsluiden. dan zijn wij geneigd een oogenblik stil te saan en acher ons e zien Wanneer wii de rekening opmaken van al wat ons in het afgeloopen jaar te beurt viel, aan vervlogen hoop, aan teleurstelling en verdriet; maar ook aan vreugde en zon aan trouwe vriendschap en aanhanke lijkheid laten wij-dan zorgen, dat wij als eind-uilkomst onzer berekening iets over houden, wat we als ons onvervreemdbaar eigendom tegen alle aanvallen moeien be schermen. Dat eene is de zelfvergelen, belangelooze ontvankelijkheid, die ons op de gulden vleugelen der onbaatzuchtigheid van de be kommernissen van het oude jaar het visioen van het nieuwe jaar vol beloften tegemoet draagt. En dan worden de speldenprikken van het dagelijksch leven zoo klein.... zóó klein.... dat wij er weldra over versteld staan hoe gunstig ons leven zich toch heeft gekeerd. Doch niet de omstandigheden hebben zich gewijzigd, doch on9 innerlijk heeft een loutering ondergaan. Wanneer wij aan het einde van dit af geloopen jaar onszelf met een gerust ge weten kunnen bekennen, dat dit inderdaad met ons het geval i9, dan is voor ons de wensch tot waarheid geworden: een zalig uiteinde en een goed beginl De lezeressen, die graag gebruik maken van mijn recepten en andere huisvrouwe- lijke ideeën hebben in lang niets van mij gehoord Dit komt doordat haar handwer kende zusters al mijn schrijfruimte in be slag namen. Maar nu, zoo vlak voor de feestdagen, mag er toch wel weer eens aan iets lekkers worden gedacht! Heeft u er ooit van gehoord, dat u uw eigen Kerst- en Nieuwjaarsbonbons kunt maken? Natuurlijk smaken die honderd per cent lekkerder dan de gekochte snoeperij! En een factor, die niet te versmaden is! ze komen u ook veel goedkooper! Een voornaam iets, waar u op moet letten is, dat uw gereedschappen steeds absoluut schoon behooren te zijn; u mag ze niet voor twee verschillende soorten bonbons gebruiken, als ze niet eerst goed zijn uitge kookt. Ook is het beter, dat u gekookte suiker gebruikt; want die blijft langer goed dan de ongekookte. Het beste is voor het maken van bon bons een marmeren plaat of een oud mar mer waschtafelblad te gebruiken; heeft u zoo iets niet ter beschikking, neem dan maar een aardewerkschotel. Zoo kunt u gesuikerde kastanjes rriaken: Neem 20 of 25 kastanjes van gelijke grootte; vanielje-essence. Va L. water, 1 pond blad- suiker. Kook nu eerst de kastanjes: hier voor wascht u ze; splijt de schil van iedere vrucht met een scherp mesje: gooi ze in een pan met koud water-, breng dit aan de kook en laat het gedurende tien minuten zacht doorkoken. Neem dan de pan van het vuur, doch laat haar nog op een warme plaats staan en pel de vruchten: zoowel de buiten- als binnenschil moet er af. U pelt ze het gemakkelijkst wanneer ze heet zijn: neem ze du9 één voor één uit de pan. Werp nu de geschilde vruchten in een andere pan met zacht kokend watpr en laat ze hierin koken tot ze zacht zijn, maar breken mogen ze niet. Laat ze vervolgens uitlekken. Nu moet u de stroop maken; los de suik t in het water op, breng het aan de kook en laat hel doorkoken tot de stroop goed dik is. Doe vervolgens de kastanjes in de stroop en kook zachtjes door tot ze er helder uitzien. Licht thans héél voorzichtig de kastanjes uit de stroop, (ze mogen niet breken 1) en leg ze op een zeef om uit te lekken en af te koelen. Als de kastanjes goed koud zijn moet u ze glaceeren. Hiertoe kookt u de stroop op tot een hitte van 245 gr. Fahrenheit. Heeft u geen thermometer, ga dan al9 volgt te werk: doop een stokje in koud water, steek het daarna direct in de stroop, en dadelijk daarop weer in het water. Wanneer de stroop, die aan het stokje bleef kleven, een harde bal wordt als u haar tusschen duim en vinger wrijft, is de goede graad van hitte bereikt. Maar wees op uw hoede, want in dit stadium neemt de hitte heel snel toe. Zoodra de stroop dus tot de harde-balletjestoestand is gekomen, neemt u onmiddellijk de pan van het vuur giet de essence op de stroop, roert deze tof zij troebel ziet, laat er voor zichtig de kastanjes in vallen licht ze er met een twee-tandige vork uit en schikt ze op een schaaltje met gewast papier. U kunt ze pas eten. als ze koud en geheel droog zijn. Italiaansche nongat is ook zelf te berei den. Neem pond g!azuursuiker; een des sertlepel druiven suiker, vier ons gema len amandelen, drie ons gemalen gedroogde vruchten; het wit van drie eieren; drie ons honing; oranjebloesemwater en wat vanille of vruchtenessence voor de geur. De druivensuiker voorkomt het korrelen van de suiker. Vóór u een lepel van deze suiker afneemt, moet u die lepel even in warm water steken, anders blijft de stroop er aan kleven. Doe de beide suikersoorten en de honing in een sterke email-pan én zet dit op een pan met kokend water; klop de eierwitten een beetje en voeg ze bij de stroop zoodra deze heet is. Blijf roeren tot het mengsel mooi dik is. Doe er nu de amandelen, vruchtjes en essence bij. Bestrooi een plaat of wijde schotel met glazuursuiker en giet hier de nougat over uit. Bedek de opper vlakte met ouwel. Als de massa goed droog is geworden, snijdt u haar in reepen en verdeelt deze in gelijke blokjes. Menthe-bonbons: noodig zijn: 11/4 pond bladsuiker, 1/4 kan water-, 11/4 ons ara- bische gompoeder; drie ons stijfselbloem; 3/4 ons gelatinepoeder-, een paar druppels pepermunt-olie en Bretonsch-groene kleur stof. Los de arabische gom in ongeveer V» Liter koud water op en doe juist zooveel koud water bij de stijfsel, dat deze vochtig is: laat dit dan4verder staan. Doe de suiker, het water en de gelatine in een pan met witte binncnbekleeding, breng dit mengsel aan de kook, doe er de gom en stijfsel bij en vermeng het goed. Kook het al roerende gedurende tien minu ten. Voeg er de essence en kleurstof bij en giet alles tezamen op een schoone, natte, tinnen of blikken plaat. Als het koud is, snijdt u de massa in vierkantjes. Doop eerst uw mes in heet water, d^nng het af en snijd den koek in stukken. Doop ieder stukje afzonderlijk even luchtig in gezeefde glazuursuiker. Als u ze eenigen tijd bewaren wilt, moet u ze in een trommeltje doen met boterham- menpapier, waarop u rijke!"1- glazuursui ker smeerde. Chocolade gember- of ananasbonbons. Vierkante stukjes gesuikerde gember of ananas en V» pond goede zuivere choco lade is het eenjge, wat u hiervoor noodig heeft. U kunt de bonbons ook opvullen (als u geen ananas of gember wilt gebruiken) met rozijnen en amandelen, of met noot en dadels. Hiervoor moet u de pitten uit de rozijnen halen, de amandelen fün stamnen, er wat citroen of sinaasappelsap bijgieten, en er juist zooveel bruine suiker of gla zuursuiker aan toevoegen, dat het een stijve massa wordt. Rol dan het mengsel uit, snij het in blokjes en laat deze hard worden. De dadels- en nootvulling maakt u juist zoo.' De chocolade, waarmee u de ananas of andere blokjes omhullen wilt, mag niet heet worden; want dan gaat de chocola schiften en krijgt zij witte puntjes. Breek de chocolade in stukken en leg ze in een klein porceleincn schaaltje op «en ketel met warm water. Als de chocolade begint te smelten moet u haar met een vork kloppen lot zij zacht en vloeibaar is. Zoodra dit het geval is, neemt u het schaaltje van den ketel af en blijft de cho colade klonpen tot zij van de vork druipt; laat het dan even staan tot het stijf is. Daarna moet u het weer vloeibaar maken door het zochtjes heen en weer te bewegen boven iets warms, terwijl u het wederom klopt. Als het nu gó'cd zacht en vloeibaar is, laat u de stukjes in de chocolade vallen en wipt ze er met een dun tweetandig vorkje uit-, leg 'teven op gewast papier tot de chocolade hard is geworden en.... eet ze dan op met smaakl Ik wensch u allen een goed en gelukkig Nieuwjaar met een zeer bekoorlijke niet al te kostbare mode! Het ziet er op het oogenblik nog al gun stig voor uit. De mode is heel aardig en voor wie er wat idee van heeft met weinig veel te bereiken, niet duurl Hoofdkenmerken van de nieuwe mode zijn ruitstoffen voor het daagsche goed en kanten voor gekleed. Er worden bijvoorbeeld aardige wandelpakjes gedragen met een ge ruite plooirok en een effen bovenstuk. Het is een prettige dracht onder een bontjas of regenmantel. Zoo zag ik onlangs een leuk pakje in blauw met warm gele strepen De rok geheel in ruiten, had plooien op zij: het jasje of jumpertje, hoe u het noemen wilt, was van effen slof; het wa9 afgemaakt door een klein geruit, liggend kraagje, en even eens geruite manchetten en smalle cein tuur. Het jakje sloot op zij van voren met een dozijn overtrokken knoopen- zes vlak onder het kraagje en zes dicht bij deD rok Als u dit model wilt namaken, denk er dan om. dat langs het gansche jak een druk kertjes-sluiting behoort te worden aange bracht aan de binnenzijde. Het pakje, dat ik zag, was van een wolachtig flanel; u kunt het natuurlijk even goed in crêpes kiezen. Een andere variatie was een lange ge ruite jurk met een breede stolpplooi recht van voren, twee zijzakgleufje9 even boven de heup, en ook van achteren een paar platte plooien. Hierover een effen, rond weggesneden boléro, met een geruit rond kraagje en manchetten. Dit is een model, dat alleen voor fijn gebouwde, jonge meisjes geschikt is. Want dikke propjes zien er met zoo iets belachelijk uit. Het bolérotje reikt tot de ceintuur van den rok: de boord sluit met een fijn gestrikt lintje; dadelijk daar onder wijkt de boléro van elkaar. Heeft u soms stukken over van een ruit- rokje, dat u verleden jaar droeg, doch dat u nu, met de plooienmode niet meer kunt gebruiken? Maak er dan een leuk vestje van, b.v. in een effen zwarte japon. Vestje, manchetten en kraag knipt u van de ruit- Tostantjes en ook overtrekt u daarmee één knoop. Geef het lijfje van de japon van achteren een klein beetje ruimte boven den band-, ook onder de armen mag het wat blousen, maar recht van voren behoort het glad afgetrokken te zijn. Daar kan de knoop een pseudo-sluiting van den band van het lijfje vormen. De rok valt van voren met drie naar binnen gevouwen stolpplooien, wat heel vlug en aardig bij het loopen staat. Dit model maakt lang en kleedt goed af, daar bet vestje met een punt eindigt in den band. Het is dus juist zeer geschikt voor de kleinere vrouwen en de zwaardere figuren, die de boléro niet gebruiken kon den. Alle rokken reiken precies tot de knie hoogte. Bij dergelijke wollen daagsche klee- ren behoort een klein hooggebold hoedie met leer of waslint opgemaakt, wollen kou sen in twee kleuren passend bij de ruit en lage, maar stevige bruine of zwarte schoe nen. Zeemleeren handschoenen worden het meest gedragen. Ook wel peau de Suède of glacé. Witte '^ndschoenen zijn uit de mode. Zelfs bij „deftige visites" worden ze niet meer gebruikt. Het is nog altijd zeer gekleed om de handschoenen niet dicht te knoopen, maar terug' te slaan over de hand. Grappig is opeen9 zoo'n verzinsel! Hoe kort geleden nog rekende men het als iels hoogst ongemanierds, als iemand zijn handschoenknoopjes niet tot de allerlaatste had dichtgeknoopt, of b v. zijn of haar huis uilliep, terwijl de handschoenen nog wer den aangetrokken 1 Het rijk van de korte knolsparapluie is nog niet uit. Hot zijn handige kleine dingen. Ik voor mij vond het ragfijne naaldje van een paar modes terug wél zoo aardig en gracieus maar het is waar: bij de tegen woordige meer sportieve mode zijn die kleine knuppels 'beter geschikt. En nu nog een paar mooie jurken voor een eetpartij of dansfestijn. Daarbij is, zooals ik reeds schreef, kant de hoofdzaak. Er bestaan verscheidene toi letten geheel van kant, doch meer, waarbij de kant een belangrijk onderdeel vormt. Zoo b.v. bij dit snoezige danstoiletje in vieux rose taffetas. De rok is geheel van kant in iets zachter tint op een vieux rose voering van satijn. De kant moet hier zeer ruim overheen vallen. Hel lijfje is eigenlijk niet anders dhn een glad, recht kokertje. Dé bovenlijn golft wat van voren, is laag in hel midden, oploopend onder de armen en op den rug in een rechte streep. De on derlijn zakt van voren in het midden met een punt omlaag; hier is een toef bloemen gehecht op de afscheiding tusschen taffetas en kant. Ook bet bovenstuk bestaat uit kant en vormt één geheel met de kanten mouwtjes, die heel kort zijn en met een picot randje afgezet. Dat stuk moet natuur lijk mooi glad vallen; de halsopening is rond tot op de grens van ovaal. De rok- zoom is uitgeschulpt. Deze japon maakt dus den indruk een kanten toilet te zijn, v/aar een strak tafzijden keursje overheen is getrokken en het groote voordeel hiervan is ,dat u indien u een goede kwali teit kant kiest er jaren gelukkig mee kunt zijn. Kant is op honderd manieren te gebruiken; bovendien kunt u het gansche toiletje zwart laten verven en het eerst zóó een poosje dragen met de rose voering. Nie mand zal er dan uw eerste jurk uit her kennen. Vereischle is echter, indien u er lang mee toewilt, dat u g o e d materiaal koopt. Allerliefst is ook de voor jonge meisjes graag gevolgde methode, om door een sjaal van crêpe de chine, die met een zijden draadje is omwerkt, twee vleugeltjes te ma ken op een fleurig toiletje. Het meisje moet de sjaal om de schouders slaan en op ieder schouderbandje vasthechten met een toefie bloemetjes; laat dan de uileinden van de sjaal afhangen op den rug en 't zal den indruk van neerhangende vleugels maken. Denk zoo iets teers op een robe van aman- delgroene crêpe georgette met een rand van crème kant en u heeft een combinatie, die zelfs tooverfeeên jaloersch maken zal. RIJNSBURG. Gemeenteraad Een contract Toor water- alname Benoeming van een ge meente-werkman. Voorzitter: burgemeester J. L. Bosschie- ter. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met gebed en leest daarna de notulen der drie vorige vergaderingen, die na enkele op merkingen worden goedgekeurd. By de ingekomen stukken is een schrgven van den heer J. van Iterson Jr., dat hij niet wenscht in te gaan op den koop van den hem aangeboden bouwgrond aan de Kerkstraat. Verder: prooes-verbaal van kas-opname by den gemeente-ontvanger, waarbij in kaa was bevonden en moest zijn f4005.43. Tot lid van de schattingscommissie wordt benoemd de heer v. d. Gugten. Deze wenscht de benoeming in beraad te houden. B. en W. vragen machtiging voor SI Januari a.s. te contracteeren voor water- afname van de Leiilsche Duinwaterleiding. De heer v. d. Vijver vraagt hoe groot het verbruik over 1925 was. De voorzitter antwoordt, dat waarschijn lijk voor 10.000 M3. zal gecontracteerd worden, daar hierop in tarief volgt een afname van 27.000 M3. Over 1920 is het verbruik nog niet bekend, over 1925 tvaa dit circa 12 k 13.000 M3. De gevraagde machtiging wordt z. h. a. verleend. Op voorstel van B. en W. wordt zonder discussie besloten tot wijziging van de be groetingen 1926 en 1927 en het doen van af- en overschrijvingen. Op voorstel van B. en W. wordt eveneens z. b. s. besloten do inning van het naven- geld te gunnen aan den heer P. Wolthau^ alhier. B. en W. stellen voor over te gaan tot benoeming van een gemeente-werkman, uit een door hen opgemaakte voordracht van vier personen, inwoners van Rgnsburg. De heer C. D. v. d. Vijver vraagt of de aanstelling definitief is. De voorzitter merkt op, dat B. eu W. als voorwaarden stellen, dat de benoemde persoon geneeskundig geschikt verklaard wordt voor zijn wgrkkring en bén jaar op proef werkt. De heer C. v. d. Vijver vindt een half jaar op proef voldoende. De heer K. v. Delft vraagt of ook kindertoeslag wordt gegeven, wat B. en \V. ontkennend baanlwoordm. De heer T. Kralt vindt het loon erg zuinig berekend. Wethouder S. Schoneveld ontraadt net voorstel van den heer v. d. Vijver. Bg stemming wordt vervolgens benoemd de hear R. Piïius. Het voorstel van B. en W. voor een jaar proeftijd wordt met 65 stemmen aange nomen. Rondvraag. De heer D. Knjjff maakt er B. en W. attent op, dat aan het einde van den Buitenweg een vergaarplaats van vuilnis is gekomen. B. en W. zeggeD toe, daartegen maat regelen te zullen nemen. Tevens verzoekt de heer Knijff aan dien weg wat koolascb te doen storten. Hieraan zal worden voldaan. De heer VV. L. v. d. Gugten spreekt z'n teleurstelling uit, dat het verfwark aan vankelijk aan den torentrans zoo mooi is ir.gezet, maar niet voortgezet. De voorzitter antwoordt, dat dit B. oiW. is ontgaan en betreurt, dat de opmerking niet eerder is gedaan. Do heer v. <T. Gugten maakt voorts B. en W. verwijten voor de z. i. niet correcte behandeling van een schoolschoonmaakster, die bjj haar werk een ongeval had ge kregen. Hierover ontstaat een heftige discussie^ waaraan de voorzitter een einde maakt. De heer C. D. v. d. Vijver vraagt of het geen aanbeveling verdient een oproep in da bladen te plaatsen, gezien het voor- kernen van typhusgevallen, vooral melk eil drinkwater te koken. Spr. noemt hem be kende gevallen, waaruit de urgentie blijkt B en VV. zeggen overweging toe. De heer K. Zandbergen wgst bij her haling op noodzakelijke verbetering van da bestrating aan Koestraat en Langevaart Wethouder 3. Schoneveld en do voorzitter merken op, dat het gemeente-personeel thans overladen is met werk, doch men spoedig na Nieuwjaar met de wenschen van den teer Zandbergen rekening hoopt te houden. Ten slotte sluit de_ voorzitter deze ver gadering, de laatste van 1926, met de beste wenschen voor het nieuwe jaar. Bg de gehouden aanbesteding van het innen van het havengeld over 1927 alhier, was eenige inschrijver de heer P. Wolthiaus, alhier voor f225. Op den oproep in dit Blad voor een gemeente-werkman, waren niet minder dan 69 sollicitaties ingekomen. VOOR ZATERDAG 1 JANUARI 1927. Hilversum (1050 M.) 10.Dienst in do Groote Kerk te Hilversum. Voorganger- d9. J A. Hoeksema. 3.004.30: Hawaiian- muziek door het Hawaiian-kwintet bestaan de uit de heeren- Chris de V09 Jr., Jan do Vos, Eug. Scholten, Chri9 Seeger, II. Fer-. nandus. 8 10: Concert door het H.D.O.-t orkest, o. 1. van Nico Treep. 9.15: „De Bruiloft van Kloris en Roosje", Oud-Neder^ landsch gelegenheidsspel met zang en dans, met Nieuwjaarswensch door den heer K. Speenhoff. Rolverdeeling: Pieternel: Mina Buderman, Thomasvaer: Rienk Brouwer, Elsje: Annie Hofman, Krelis: Herre de Vos, Kloris: v. Puffelen, Roosje: Mies Rootlieb. De muziek door het H. D. O.-orkest o. 1. v. Nico Treep. 10.Persber. Davenlry (1600 M.) 3.205.20: Concert door de Cal lender's band. M. Herbert, so praan, R. Chignell, bariton. R. da Costa, piano. 5.20: Causerie: A garden chat. 5.35: Kinderuur. 6.20: Dansmuziek Pay-, ne's Cecil dansband. 7.20: Weerber., nieuws. Causerie: England v. The rest. 7.50: „Amasis", Egyptische opera in 2 ac- ten van F. Fenn. Speelt bij het paleis van de Pharao in Memphis. 9.20: Berceuse, Barcarolle, van Chopin. Solomon, piano. 9.35: Variété, M. Scott, De vrouw die 't weet. 9.50* All England feest-concert. Het London kamer-orkest. Volksdansen door 300 uitvoerenden, Zang o. 1. van Dr. Vaughan Williams. 10 20: Tijdsein, weerbericht, nieuws. 10.35: S. Nessbitt en zijn Uke- le!e. 10.5012.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris" (1750 M1.052.10 Concert door het orkest Locatelli, Mme Gat- neau, zang. 5.055 55: Concert door de Jazz-Symphonic. 8.50: Galaconcert. Or kest en vocale en instrumentale solisten, Hr. Franche, declamatie. Königswusterhausen (1300 M.) en Berlijn (484 en 566 M.) 8.20: Concert, Oosterkerk- Jtoor en sopraan. 10.5012.10: Concert

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 21