UIT DE OMSTREKEN. AALSMEER. In de Donderdagmiddag gehouden ver gadering van den raad der gemeente, werd duor den voorz. meegedeeld, dat Amsterdam niet kon ingaan op levering van gas. Door den adviseur zullen omtrent deze zaak na dere besprekingen worden gevoerd met N.-Amslei, Haarlem en Heemstede. In de plaats van den heer C. Kikkert werd de heer Lu yten als leeraar aan den Handels- avondcursus benoemd; f 250 subsidie werd verleend aan de plaatselijke inzending op de int. tuinbouwtentoonstelling Parijs, M-'i 1927f 1000 zal geteekend worden in het waarborgfonds voor de bloemententoonstel ling voorjaar 1928 te Aalsmeer. Den Proef tuin bij de R. T. W. School werd, onder voorwaarden, ter verbetering van den voor tuin, f1000 subsidie gegeven. De landerijen (pl.m. 25 H. A.), behooren- de tot het nieuwe uitbreidingsplan, zullen voor 1927 weer publiek worden verhuurd. Donderdag reed de auto van M. alhier, in het Oosleinde, met zoodanige vaart to gen een telephoonpaal, dat het geheele voor stel van het voertuig werd vernield. De chauffeur kwam er goed af. liet ongeluk werd veroorzaakt, doordat de stuurstang brak. HAARLEMMERMEER. Gemeenteraad. Een waterleidingskwes- tie Overigens een onbelangrijke zitting. De Raad van deze gemeente kwam Don derdagmiddag bijeen. Voorzitter de burge meester. Tegenwoordig alle leden Na een besloten zitting van ongeveer 21/2 uur, werd de openbare vergadering geopend. Tot onderwijzers belast met het geven van vervolgonderwijs aan school 6 te Abbe- nes werd benoemd de heer A. Kroes en aan school 9 te Zwanenburg de heer S. Stolp, A. J. A. S. de Vlieger en J. van de Graaf. In verband met een ingekomen schrijven van den Pensioenraad werd goedgekeurd een voorstel tot vaststelling van de pensi oensgrondslagen op 1 October 1913 van den gemeente-opzichter J. F. R. Gevers en eenige gemeenle-veldwachters. Gunstig werd beschikt op verzoeken van d besturen van de vereeniging voor christe lijk nationaal schoolonderwijs te Abbenes; de ver voor geref. schoolonderwijs te Haar lemmermeer (oostzijde) en de vereeniging voor gereformeerd schoolonderwijs te Nieuw Vennep, om op grond van artikel 72 e. v. der lager onderwijswet 1920 gelden uit de ge meentekas beschikbaar te willen stellen, teneinde de oude inrichting der watervoor ziening van hunne schoolgebouwen te ver vangen door aansluiting op de in deze ge meente gelegde duinwaterleiding. Vastgesteld werd de vergoeding aan het bestuur van de bijzondere ulo-school te Hoofddorp over 1924 overeenkomstig arti kel 101 der lager onderwijswet 1920. op een bedrag van f37 64 per leerling in tolaal f 1204 48 waarop in mindering komt het ontvangen schoolgeld ad f 1047.96. Goedgekeurd werd een voorstel tot het aanvragen van een rijksvoorschot krach tens de landarbeiderswet ten behoeve van G. Slruik. C. J Elshoul. B van Stam, Chr. van Leeuwen en H L. Bras allen wonende te Nieuw-Vennep en in verband daarmee tevens een voorstel tot verkoop van een perceel grund. gelegen langs den Venneper- tocht aldaar aan Struik. Elshout van Stam en van Leeuwen voornoemd. Bij de rond vraag informeerde de heer Gerritse naar den stand der werkloosheid, de heer Griekspoor naar de toepassing vau het reglement op de steunuitkeering. de heer Bos naar het slechte onderhoud van den weg door den Huigsloterpolder; de heer Arendonk naar de voorstellen van wijziging in de heffing van plaatselijke belasting. Wethouder Knaap gaf in chronologische volgorde een uitvoerig overzicht van het geen door «hem als wethouder van onder wijs in de laatste drie maanden is gedaan om den goeden gang van de openbare la gere school te Nieuw Vennep te bevorde ren. zulks naar aanleiding van een bpwe- ring van den heer Roodenburg in een vroe gere vergadering gedaan, als zoude hij deze belangen niet voldoende hebben behartigd De heer Roodenburg verklaarde zich door de gedane mededeclingen niet bevredigd en meende zijn grieven, in algemeenen zin ge uit. te kunnen handhaven. De Voorzitter deelde mede dat de slechte toestand van den weg te Abbenes verband houdt met de ziekte van vele werklieden en ten aanzien van de wijze van belastinghef fing door B. en VV. nog nader overleg zal worden gepleegd. Wefhouder Kistenmaker zegde toe in een volgende raadsvergadering aangaande ds werkloosheid de gevraagde inlichtingen te zullen verslrekken Hier is de openbare vergadering gesloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Anloniu9 Cornelis, z. van G. Loogman en E. Schoonderwoerd Keel tje Catharina, d. van G. van Leeuwen en N. G Zeilstra Magdalena Margaretha, d. van C. van der Laan en M. C. Jonker Pie- ter z. van C. Joren en N van Andel Sofia, d van J. Beers en J. van Andel Nicolaas Cornelis, z van Th. van der Geest en W. de Jong Seleke, d. van J van Tilburg en M G Bak9 Willem Hendrik, z. van W. H Polhaar en L. Vreugdenhil Machielia. d van P W Buis en M Schoute Maria Adriana. d. van W van der Put ten en D Westmaas Maria Paulina, d. van J. P. de Heij en R M. Kouijzer Wil lem Petrus Cornelis. z van J P. van der Laan en J. M Heemskerk Cornelia Jo hanna Theresia d van J J. van Haaster en H G Su id geest Ondertrouwd- C B van Staveren. 29 j. en G K Laan 24 j. Gehuwd G. Eijk. 25 j. en H. P. van der Hengst 21 j. Overleden- Jannetje van Duisen. 52 j. gehuwd met S. Hulscher Marinus van den Bos, 39 j. gehuwd met C. de Jong Geertruida Hendrika, 19 ongeh. dochter i van A. v d. Maarl en G. Schipper An- thonia van Krimpen 57 j.. weduwe van F. A Dol Cornelis Adrianus van der Geest, 35 j.. gehuwd met A M. Kragtwijk Wil- helmina Maria. 2 j. dochter van J F Kou- wenhoven en J. M den Ridder Johannes Ravesloot. 21 j. ongeh. zoon van J. Rave- sloot en N. van Zijverden Freerk Dokter, 53 j.. wedr. van A M L. C. Spaan Aart van Dassenaar. 67 j. gehuwd met W. Dok ter. Levenloos geboren: Kind van het man nelijk geslacht van J. Langhout en C. A. H. van Pelt Zooals we reeds meldden, reed de heer Jan Ravesloot, werkzaam aan het vlieg kamp Schiphol, op den Nieuwemeerdijk in Haarlemmermeer met z'n auto. in de cabine waarvan ook zijn broeder was gezeten en raakte de bestuurder de macht over het stuur kwijt, met het gevolg dat de auto op z'n kant in de Ringvaart terecht kwam. De chauffeur wist er intijds uit te sprin gen, doch begaf zich direct weder te water om te trachten zijn broeder, de 21-jarige Johannes Ravesloot. die in het water onder de auJo was terecht gekomen, op het droge te brengen. Met veel moeite gelukte het hem de auto een beetje op te lichten, waardoor het mogelijk werd z'n broeder, die reeds in bewusteloozen toestand verkeerde, uit z'n benarde positie te bevrijden. Na bij C. B. te zijn binnengedragen, kon hij spoedig worden bijgebracht, zoodat er aanvankelijk .kans op levensbehoud bestond Maardag avond is hij echter in de ouderlijke woning aan den Nieuwemeerdijk alhier aan de ge volgen overleden. Tot onderwijzeres aan de bijzondere school te Schinkelveer nabij Schiphol (hoofd de heer W. J. Pleket) is benoemd mej. M. J. J. v, d. Berg, alhier. Het aantal rijwieldiefstallen in den Haarlemmermcerpolder is weder met een vermeerderd. Ditmaal had de dief nog niet zoo kwaad uitgekeken. De Winkelier v d. L. wonende te Nieuw-Vennep alhier, ging Dinsdag aan den Sloterweg ergens binnen. De fiets maar zoolang buiten teeen den muur gezet Die kan daar voor dat oogen blikje geen kwaad. Maar o wee. hoe groot was de ontsteltenis van v. d. L.. toen hij buiten komende, zijn nog zoo goed als nieuw trnnsportrijwiel ter waarde van meer dan f 100. waarop zich een boodschappen mand met inhoud bevond, niet meer zag Hier en daar eens gekeken of ze de fiets misschien uit de grap om een hoekie gezet hadden, maar neen. ze biet'- ^eri'eliik ge stolen te zijn. De politie stelt een onder zoek in. Woensdag is in zijn woning aan den Zwanenburgerdiik alhier op 53-jari?en leef tijd overleden de heer Freerk Dokter. d>'« van af September 1019 tot Augustus 1921 lid is geweest van den gemeenteraad van Haarlemmermeer. De beer Dokter vertrok op laatstgenoemden datum naar BrazMif en kwam. na aldaar door allerlei tegenspoeden veel ontbering te hebben geleden in Juli 1926 weder in den Haarlemmermeerpolder terug. HILLEGOM. Gemeenteraad Benoemingen van com missies Verkeeisverbeteringen. De gemeenteraad vergaderde Donderdag middag en begon met eeD geheime zitting om 1.45 uur. wal gewoonlijk 2 uur wordt. Toen de vergadering openbaar werd, tegen halfvier. bleek, dat voorzitter was weth. Balvers Afwezig waren weth. de Vreugd en de heer Hoogmoed. Op een ingekomen adres van 't Nut deelde de voorzitter mee, dat de werkzaamheden aan de zweminrichting in Januari aanvan gen. Tot onderwijzer aan de school voor U. L. O werd benoemd de heer W. v. Lingen te Zuidhoorn. Voorts werden verschillende raadscom missies gevormd, in hoofdzaak beslaande uit herbenoeming van periodiek aftredenle leden. Het verzoek van het R K Schoolbestuur om beschikbaarstelling van gelden voor de overdekking van zijn speelplaatsen werd goedgekeurd nadat de heer Vooren gewaar schuwd had om zuinig te zijn en nadat de heer Fijm3 gevraagd had om een begrooting. Het bouwplan van A Terwoort om een erker voor zijn woonhuis te maken werd goedgekeurd Het comlabilileilsbesluit ging zonder be spreking onder den hamer door. Het plan tot vernieuwing van de brug over de Hillegommerbeek en verbreeding van den weg door het Rijk. hetgeen aan de gemeente f 1000 netto kost werd goedge keurd. Er werd gevraagd naar de hoogte van de brug en naar de doorvaartwijdte waarop de voorzitter anlwoordde. dat de brug enkele centimeters hooger zou worden. In de rondvraag sprak de heer Loerakker over verbreeding van een brug in den Sla- tionsweg verder verzocht hij of weihouder Balvers zijn functies te buifpn was gegaan in de kwestie van Tram en Bu9 zooals ie Lisse is beweerd. De heer Balvers zei ver baasd te zijn dat de burgemeester van Lisse de zaak niet recht had gezet. Hij was be voegd om namens B. en W. van Lisse, Sas- senheim en Hillegom te handelen en te spre ken zooals hij heeft gedaan. Verder werd er gesproken over het pen sioen van den veldwachter Frijlink. over slecht gas en over tegels die volgens den heer Fijma afgekeurd zouden zijn en toch geleverd worden. De voorzitter antwoordde, dat er aan B. en W niets bekend is van afkeuring en dat onderzocht zal worden hoe deze zaak in elkaar zit. BurgerlijkeStand. Ondertrouwd: J. J. Steenvoorden en A. M van der Weyden K. A. F. Hulsbosch en M Maas. Getrouwd: A v d Hulst en M C. Zwane- v.eld. H. Th. Markman en A. M Pijpers L E van Schie en M. A. Burgmeyer. J. Kijne en G. Wiedemeyer. Bevallen: G. van BeelenWijsman z. M. MooyekindMink d. J. H. van Trigt— Smit z. R. C. VisserHof d. Overleden: A M. van Lierop 42 jaar, m. M. C. de Groot wed. L. van Biezen 85 j. KATWIJK AAN DEN RIJN. De tuinbouw in 1926. Het jaar 1926 Ligt weer achter ons en laten we maar dadelijk zeggen dat dit jaar voor den tuinbouw in het algemeen niet ongunstig ia geweest De uitkomsten der Oroentenveih'ng overtreffen de verwachting vooral zooa's deze m den zomer was toen alle producten te laag in prijs stonden. Het product vroege aardappelen gaf ver lies, met de bospeen liep het nogal goed, de vroege bloemkool gaf veel variatie, de massa ging voor lage prijzen. Beter ging het toen de late bloemkool kwam. Dit pro duct maakte veel van het andere goed. De grove najaarsproducten als roode en gele kool, winterpeen en uien stonden steeds laag in prijs Echter, al bleef het omzet cijfer beduidend lager aan de veéling dan in 1925, het overtrof verre het begrotings cijfer, dat het moge voorzichtig zijn het niet te hoog te nemen, berekend is op de normale uitkomsten. Ook dit als maatstaf mogen wij zeggen dat 1926 in het algemeen bevredigend is geweest Laten we hopen dat we dat van 1927 ook zullen mogen zeggen. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit, z. v. T. v. Schie en M. Masmejjer. Grietje Jannetje, d. v. A. Nggh en J. Du'rjn. Maartje, d. v. A. v. d. Oever en J. Petit Maarten, z. v. M Plug en B. v. d. Bent. Pietje, cl. v H. v. Rjjn en P. Rovers. Jacob Cornelis, z. v. N. v. d. Plas en L. v. d. Plas. Geertruida, d. v. J. Plug en N. v. d. Plas. Arie, z. v. C. v. Beelen en S. v. Dujjvenbode. Jacob, z. v. C. v. Peelen etn S. v. Duijvenbode. Dirk, z. v. C. Kuyt en H. v. d. Plas. Trftntje, d. v. C. v. d. Plas en N. Blonk. Helena Johanna, d. v. G. T. v. d. Plas en J. v. d. Burg. Overleden: Gijsbert Klinkenberg, oud 3 j., z. v. G. Klinkenberg en E. Dijkhuizen. Elizabeth Barnhoorn, oud 1 j.. d. v. A. Barnhoorn en D. Jonker. Leuntje Ka- tharina Haasnoot, oud 36 j., d. v. D. Haasnoot en L. Ouwehand. Leuntje Kuyt, oud 2 j., d. v. W. Kuyt en J. Remmers- waai. Huwelijks-aangiften: T. Gugt en N. Hoek. D. v. Beelen en A. v. Beelen. A. de Vreugd en Tr. Hoek. H. Groen en V\. v. Duyn. C. Pronk en J. v. d. Oever. W. Ros en G. v. Dijk. P. Haasnoot en C. Gujjt. Huwelijken: C. Kraijenoord en KI. Mes- seioaker. G. v. Duijn eu 1. de Vreugd. Cv Haasnoot en CL v. Du(jn Het bestuur der Tuinbouwver. Kat wijk en O. denkt haar leden op Maandag 10 Januari van dienst te zijn door een le zing te laten houden met lichtbeelden in de >.cal FenneB. Het onderwerp zal zijn het fabriceeren van kunstmest, de behan deling en het gebruik en de uitkomsten, Waar het geb*u.k van dit artikel eder jaar toeneemt zal het ongetwijfeld vele zoo niet alle leden interesseeren hierover eens iets meer te hooren. We meenden dit de belanghebbenden nu al te moeten me- dedeelen opdat men dien avond zeker zal kunnen vrij houden. D© besprekingen naar aanleiding vro een desbetreffend verzoek, over de moge* lijkheid van aansluiting aan het telefoonnet Lisse, zullen waarschijnlijk thans met succes bekroond worden. Waren hier vorig jaar vanwege het hoofdbestuur der Postergeei bezwaren tegen, thans zijn, nadat ook de voorwaarden gewijzigd zijn. deze bezwaren opgeheven. In een 10-tal plaatsen, waar onder Katwrjk. Rijnsburg, Warmond, Oegst- geest, Noordwjjk, vallen, moeten een 10- tdl bloembollenfirma's zich voor aansluiting opgeven, wil deee regeling tot stand ko men. Die 10 personen zijn er natuurlijk wel te vinden. Wjj twyfelen niet of deze regeling, die 1 April 1927 kan ingaan, komt tot stand. KATWIJK AAN ZEE. Heden, Oudejaarsavond, mogen de winkels tot 11 uur voor het publiek ge opend zijn. LISSE. Aan de gevolgen overleden. Het 4-jarig zoontje van den heer Kley- horst, wiens beide beentjes werden afge reden door de tram en waarvan wij gisteren melding maakten, is in het Acad. Zieken huis te Leiden overleden. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit. Z. v. L. G. Hageman en A. W. Hul Cornelia Johanna Maria, D. v J. van Eeuwen en A. de Vreede Petro- nella Clazina. D v. L. L. Koomen en M. Jelierse Lena Johanna, D. v. L. Broek huizen en D. Garritsen. Ondertrouwd: J. Bach en J. M. Maarsen. Gehuwd: J. van Beelen en C. J. van Res teren J. Kozijn en M. Bus. NOORDWIJK. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Dirk Gerrit, Z. v. A. de Bruin en O. van der Niet. Maria Cornelia, D. v. A. P. Caspers en M Langerak. Hubertus Wilhelmus Adrianus, Z. van J. Verhoeven en Q M Augustinus. Alida Maria, D. v. H Vink en C E. Koelewijn. Catharina, D van P J. Q. van der Plas en J. A. Remmerswaal. Jan, Z van D. Barnhoorn en A van Duin. Johanna, D. v N. Glasbergen en A. van den Berg Hendrik, Z. v. P Kranenburg en A. Smit. OndertrouwdArie van der Wiel, 29 j. en Bijtje Hazenoot, 27 j. Getrouwd: W. Th. Langelaan 27 j. en A. M Bierman 25 j. Overleden: Dirk Meeuwenoord, 48 j., ge huwd met Th. de Haa&. Een rechtgenoeglijke middag was het gisteren voor de kinderen der leden van den Ned. R.-K. Volksbond afd, Noordwijk, welke in het juvenaatsgebouw waren bij eengekomen, ter viering van het jaarlijk- sche Kerstboomfeest Ongeveer een twee honderd zevenig kinderen waren in de groote zaal aanwezig, die bij het ophalen der schermen hun bewonderende blikken lieten gaan naar de schitterend verlichten en flonkerenden kerstboom, welks verlich ting gTatia was aangebracht door den heer H r. Leeuwen. Door eenige gedienstige dames werd den kleinen chocolademelk en koekjes verstrekt, terwijl .op het doek een kerstfilm werd gegeven, waarna nog een komisch stukje volgde. Bij afloop werd aan allen nog een pakje versnaperingen ver strekt en keerden allen zeker welvoldaan huiswaarts. NOORDWUK-AAN-ZEE. Door P alhier is bij de politie aan gifte gedaan dat door de Gebr H. met een windbuks is geschoten, waardoor zijn zoon tjes aan het oor en het been verwond wer den. De windbuks is door de politie in beslag genomen. Op het kruispunt v. Speykstraat— Binnenweg heeft een aanrijding plaats ge had tusschen een auto en een met een paard bespannen wagen. De auto bekwam eenige schade aan spat bord en lantaarn. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Hedenavond na 7 uur zullen alle café's alhier gesloten zijn. Den nieuwjaarsdag zullen zij alleen van 18 uur namiddag ge opend mogen zijn. OEGSTGEEST. De tentoonstellingscommissie van de afdeeling Oegstgeest en Omstreken van de Aig Ver. voor Bloembollencultuur verga derde in „Zomerzorg" te Leidon, waarvan ons werd medegedeeld, dat reeds nu de belangstelling om in te zenden op de a.s. tentoonstelling buitengewoon groot is. zoo dat zekerheid bestaat» dat de onderneming zal slagen. Door medewerking van verschillende voor aanstaande firma's op het gebied van ver vroegen van bloembollen en het uitvoeren van versieringen op dit gebied, belooft deze tentoonstelling een buitengewone attractie to worden. Plaats en dato wordt later per advertentie bekend gemaakt, SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Johanna, d. v. J. Spaar garen en C. Griékspoor. Overleden: G. C. v. Leeuwen—Van Goe* verden, 78 j. Gehuwd: A. Sisterman, 26 j. en S. H. Verdegaai, 25 j. Gevestigd: Mej. P. G. Berger, van Lei den. Mej. VV. J. S. Sep, van Euschedó. C. J. v. d. Eist, van Baarle-Nassau. H. B. v. Veel en en gezin, van Voorhout Vertrokken: A. J. Kühn, naar Schoten, S. H. SistermansVerdegaai, naar Vlis- singen. A. Pardon en gesin, naar Haar lem. H. P. Lamers. naar Lisse. Mej. M. Nagel, naar Boxmeer. VOORHOUT. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. gemeente alhier, is door notabelen herkozen de heer L. v. d. Voet, die zijn benoeming heeft aan genomen. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad, Inrichting onde raadhuis Toonkamer en centraal pont bedrijven Georganiseerden wer- keloozen verhoogde toelage bij werkverschaffing Niets tooi den rondvraag. Voorzitter de heer E. Vernède, burge meester. Aanwezig alle leden behalve de heeren A. Verboon en J. F. De Kleermaker, beiden met kennisgeving afwezig. Na opening der openbare zitting worden de notulen der vorige vergadering voorge lezen door den waarn. secretaris en onver anderd vastgesteld. Voor kennisgeving worden aangenomen een aantal missives van Ged. Staten, mel dende de goedgekeurde raadsbesluiten en een proces-verbaal van kasopname van den gemeente-ontvanger. In handen van B. en VV. worden gesteld om hierop nader te adviseeren een adres van het bestuur van de afdeeling Voorscho ten *van de Vereeniging Het Groene Kruis", waarin zij een subsidie vragen van f 350 voor bestrijding der tuberculose en 'n adres van W. Zonneveld e.a. waarin zij verzoe ken de Zondagsrust te bevorderen, ver plichte winkelsluiting op Zondag in te voe ren. het verkoopen en bezorgen van melk door melkslijters te verbieden. Tot leden van de commissie van toezicht op het lager Onderwijs worden benoemd de heeren J H. Rutten met 8 stemmen en Joh. Becker met 5 9temmen. Op voorstel van den voorzitter wordt be sloten aan den heer dr. J. F. Sirks namens den raad dank te betuigen voor de diensten bewezen als lid en secretaris dier commis sie. Dr. Sirks had den wensch te kenneu gegeven niet voor een herbenoeming in aanmerking te komen. Een voorstel van B en W. om hen te machtigen burgerrechtelijke besluiten van den raad uit te voeren wordt aangenomen De huurwaarde van het perceel bewoond door de concierge van het raadhuis was bepaald op f 800 en hiermede was rekening gehouden met de pensioengrondslag. Intus- schen is de huurwaarde van dit perceel vastgesteld op f 225. Dienovereenkomstig wordt de pensioengrondslag van den con ciergp gewijzigd. B. en W stellen den raad voor, onge veer 40 oude banken tegen den hoogsten prijs te verhoopen en verzoeken hiertoe machtiging. De heer J. J. Dijkman wil alle ingezetenen laten profiteeren en vra*<ri of deze verkoop ondershands of publiek zal ge schieden B en W. worden gemachtigd hiertoe over te gaan De verkoop zal onders hands geschieden en b.v. een advertentie worden geplaatst. Door de oudercommissie van de openb. school aan den Rijndijk wordt verzocht gra tis een lokaal te mogen doen gebruiken door het hoofd der school, den heer Romeijn, om aan niet-leerlingen der 9chool vervolgon derwijs te geven. B. en W stellen den raad voor gratis een lokaal af te staan, desnoods verwarmd en verlicht. Zij stellen het op prijs dit doel te steunen, waar in deze gemeente geen ver* volgonderwij9 wordt gegeven. Aldus goedgevonden. Door het bestuur van de Naaischool Is verzocht twee lokalen in het oude raadhui» te mogen gebruiken. B. en W. stellen voor tegen dezelfde vergoeding en bepalingen twee lokalen af te staan. De naaischool werd voorheen gehouden in de woning nabij de openbare school, die door de gemeents verkocht is. Aan het bestuur worden verhuurd het achterlokaal beneden en een klein lokaal boven tegen een huurprijs van f 130 per jaar. Voor verlichting, verwarming en schoonhouden, moet het bestuur zelf zorg dragen Door B. en W wordt voorgesteld een be drag van f 80 25 (Chr. School) en f 409.62 1/2 (R.-K. Pensionaat) oninbaar te verklaren. Aldus besloten. Volgens een opgave van het hoofd der openbare school bedraagt het gemiddelde aantal leerlingen 143 en waar als minimum is gesteld voor 4 leerkrachten 145 leerlin gen, kan in de vac. mej Boer niet worden voorzien. B. en W. stellen daarom vour, waar anders het aantal leerlingen per leer kracht te groot wordt gedurende 1927 een assistente te benoemen. Nadat de heer D. Limburg heeft vernomen dat de tegen woordige assistente in Leiden woonachtig is en de heer J. Taal heeft herinnerd aan het bijzonder onderwijs, wordt het voorstel aldus aangenomen. Ter tafel komt het punt „ontslag onden» wijzeres" (wijziging agenda). Door mej. Adr Meyer, onderwijzeres aan de openbare lagere school (Dorp) ia tegen 15 Maart 1927, eervol ontslag ge vraagd in verband met haar huwelijk Het ontslag wordt overeenkomstig verleend op een door B en VV nader te bepalen datum. B. en W stellen den raad voor drie ver trekken in het oude Raadhui» te bestem men voor de bedrijven. De voorkamer aan de oostzijde voor het Electriciteitsbedrijf, de oude raadzaal voor het opbergen van materieel van de bedrijven en tevens toon. kamer en de voorkamer aan de westzijde voor kantoor der bedrijven. In dit kan toor zal de boekhouder of een klerk iederen dag zitting houden, teneinde de admini stratie te voeren en het publiek te ontvan gen. De tegenwoordige klerk wordt door den boekhouder betaald en gevraagd wo»a» een toelage te verschaffen van f 200 voor bureaukosten en een orediet van f GOO voor innching van het oude raadhuis. De heer J. Braggaar vindt het eigenaar dig dat die klerk twee werkgevers krijgt: de boekhouder en de gemeente. De heor W. G Duynisveld vindt f 600 wel wat veel voor verandering. Hij is erg tegen de toon kamer, het gaan winkelen door de ge meente De heer J A Mens sluit zich by dit betoog aan De heer D Limburg zou ook een betere oplossing gewonscht ach ten. De Voorzitter beantwoordt de verschil lende sprekers. In stemming gebracht wordt het voorstel sangenomen met 6 tegen 3 stemmen (J. Braggaar, J A Mens en J Taal). B. en W herinneren in bun praeadvie» over de werkeloosheid san de behandeling van een dergelijk verzoek in een vonge raadszitting, waarbij met algemeene stem men het voorstel van B. en W werd aan genomen aan georganiseerden werkeloo- zen geen hoogere uitkeering te doen. waar de overheid het aansluiten bij vakorgani saties, die niet uitsluitend* onderling hulp betoon voorstaan, niet mag bevorderen. Zij stellen daarom voo op het verzoek af wijzend te beschikken. Nadat enkele heeren en de Voorzitter hierover het woord hebben gevoerd wordt het voorstel in stemming gebracht en ver worpen met 4 tegen 5 stemmen. (Tegen: J Braggaar, J. A Mens, D Limburg, J. Taal en W. G Duynisveld). Een voorstel van den heer J. A. Men» om het loon van georganiseerden werke- loozen te bepalen op 1 3 76 per dag met ingang van 1 Januan 1927 wordt hierna aangenomen met 6 tegen 3 sternen (Tegen wethouder C. Eggmk Sr., Baron Schimmel- penninck v. d Oye en J. J Dijkman). Voor het aanschaffen van 5 Prima* toe stellen en andere brandbluschmiddelen ten behoeve van het nieuwe raadhuis wordt \l en W een crediet toegestaan van f 500. Nadat ten slotte enkele besluiten comp tabiliteit 'waren genomen sluit de voor zitter de laatste openbare vergadering in 1926. WAARNAAR. Te Den Haag is gisteren aanbesteed het bouweD van een landhuis met garage op Hoogwolde alhier. Er was als volgt ingeschreven: J. Hermsen, Den Haag, f 36.200; J, Splinter, Leiden, f45.965; Flesman Zoete* nieyer. Alphen. f46.368; G. F. Verhoog, Wassenaar, f46.950; P. v. Nes, Den Haag, f48.400; Aann. Mij. P. de Wit, Den Haag, f48.870; H. Baar. Voorburg, f49.074: J. R v. d. Veer, Den Haag. f49 890: Boe lens Van Eesteren, Alhlas^erdam. f 49.900; C. van Leeuwen, Hillegersbere. f51.289; C. Boes, Voorburg, f52.900; Th. W. Pol man, Voorburg, f 53.^29- W. Visser Znn Den Haag, f54.000, en firma Lorié Co., Den Haag, f 62.500. 2-5

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 18