KMTTI5- UIT DE RIJNSTREEK. Spiegel-, Lijstenmakerij „Rembrandt" 187 Haarl.straat 187 VOLLE-MELK-REEP Beter dan Goed; DE BESTE UIT DE OMSTREKEN. ALPHEN. Bwgerlijke Stand. Bevallen: A. Rademakerde Wit, d. M. v. Wieringen geb v. Winkel, z. G. Verdonk geb. de Leeuw, z. - C. M. Reeuwijk geb. Peters, d. - M. Karssemeijer geb. Veer man, z. C. H. v. d. Linden geb. Geurta, z. T. Hunink geb. Dijs, d. M. Koppe geb. Vis, Z- E. v. d. Vlist geb. Klok, cL Overleden- II. J. Schep wedn. van J. M. v d. Brink 54 j. C. C. M. de Roos jd.. 4- j A. Gritter, echtg. van G. Bos, 60 j. G. Ver wei j echlg van T. M. van Hof, 76 j. M. Göbel echtgen. van D. v. Leeuwen,'90 j. D. v. d. Kraan, echtg. van G. de Heer, 72 j- A. Verwaaij jm., 5 mnd. - Op don Rijn nabij de Leerhoeve werd Vrijdag een motorboot aangevaren door de passeerende motorboot ,JDe- Gelderlander" Eerstgenoemd vaartuig kreeg aanzienlijke beschadiging. De bestuurder der Gelderlan der voer door, doch betalen zal wel de bood schap zijn. BOSKOOP. Bescherming tegen overstrooming. Ver boven het peil van de vier polders, waarin de geme°nte Boskoop en de kweeke- rijen liggen, verheft zich de Gouwe, die een voortdurende bedreiging vormt voor polders, die van 1.90 M.2.15 M. beneden Am- sterdamsch Peil liggen. Eens is het gebeurd in de latere geschiedenis, dat de Gouwe doorgebroken is Het was den lOden Maart 1876 dat de dijk. die den polder Bloemen- daal beschermde doorbrak en via dezen polder het water van den Vereenigden Pol der binnendrong, waar het water steeg tot aan de kruinen der huizen en tot den voet van de huizen. Tengevolge van dezen watersnood verdonken alle boomen en planten: slechts oudere vruchtboomen kon den zich handhaven, zoodat gelukkig vol doende enlhout overbleef om de soort voort te kweeken Ware dit niet het geval ge weest: een waardevol sortiment van pl m. 150 appelsoorten cn pl.m. 100 peresoorlen waren vernietigd en niet zoo spoedig weer opgebouwd. Wat de heesters en andere planten betrof deze moest men van heinde en ver, voornamelijk uit het buitenland, ver nieuwen. Het tegenwoordig geslacht, dat dikwijls murmureert tegen hooge aanslagen Tan polder en hoogheemraadschap (Rijn- >nd), vergeet te dikwijls hoe goed men tegenwoordig beveiligd is. De van Zuid naar Noord loopende dijken ter weerszijden van de Gouwe zijn sinds ze bij den Provin cialen Waterstaat in onderhóud zijn. vol doende krachtig. Vooral nu de dijkverzwa ring binnen enkele jaren tot stand zal zijn gekomen, kan men aannemen, dat d&&r geen gevaar meer dreigt. Hoogstens zou het de polder Laag-Boskoop zijn, die aan zljr» Noordzijde begrensd wordt door een zijtak (voormalige voedingsrivieri van de Gouwe, waar bij hoogen waterstand de lichtere dijk jes het konden begeven. Sinds de Gouwe een gekanaliseerde rivier is met sluizen te Gouda en Gouwsluis. heeft de Gouwe haar maximum peil gekregen- de polders mogen wanneer dat peil bereikt is, niet meer loozen op de Gouwe Vooral wanneer de pol ders te klagen hebben over een betrekkelijk hoog peil, is het een angstig uilzien of de vlag op den seinpaal (te Waddinxveen) of in den Otweg waait of dat resp. de roode waarschuwingslanlarens branden. Op zulke oogenblikken wordt bij opgemelde dijkjes gewaakt om zoo noodig maatregelen te nemen. Van de zijde van den Rijn dreigt tegenwoordig, sinds de waterstand ook daar geregeld kan worden, geen gevaar meer. Bovendien bevindt zich tusschen den Rijn en Boskoop de polder Steekt, die als het ware beschermend optreedt. Om vervolgens ons raar het Oosten le keeren: hier zou Boskoop last kunnen krij gen van te veel water vanuit Amstelland via het Groolwaterschap van Woerden, maar hier treden een paar kunstwerken, nog stammend uit de dagen van Stadhouder Willem III. beschermend op- de hooge dijken van de Groote en de Kleine Wie- ricke. aangelegd uit oorlogsoverwegingen. Goed beschouwd is het merkwaardig, dat de kweekerijen. die 31 M. beneden dp zee spiegel liggen feitelijk geen last van water ondervinden, dank zij de uitstekende water- loozing in het hoogheemraadschap van Rijnland. Hoe diep ook gelegen, dp kwee kerijen worden voor overstrooming behoedt door de groote en soms nog diepere aftapba- sins die Boskoop omgeven, b.v. de Hazers- woudschp Droogmakerijen en Middelburg- 9che en Tempplpolder De betrekkelijke veiligheid wordt ook be wezen door hpl feit dat de beschreven pol ders in hun keur de instelling van dijk- wachten missen, leder, die het angstaan jagend draven te paard van de berichten dienst op de groote rivieren of b.v. in de Hoogstraat van* Rotterdam voor het hoog heemraadschap Schieland heeft gehoord, moet zich wel afvragen of deze of soort gelijke maatregelen hier niet noodig zijn Nimmer wordt van gemeentewege of door wie dan ook raad verstrekt wat te doen in oogenblikken van gevaar. Het zou toch in derdaad geen kwaad kunnen er op te wij zen, dat mpn zich van hipruit over den W. Gouwedijk via Zwammprdam en Bode graven naar Woprden heeft te begeven, waar men boven het peil van de zee komt; een raad, die we bij deze geven. GevondeD voorwerpen2 handschoe nen, alpaca-beursje, rozenkrans, zakmes, gewicht van een klok, rokvlinder. LEIDERDORP. De raad dezer gemeente vergadert Woensdagavond a.? om halfacht ter be handeling van de volgende agenda: 1. Mededeelingen 2 Verzoek oDtslag K. Mol. 3. Benoeming geneesheer voor de vaccinatie in 1927. 4 Wijziging begroo ting. 5. Benoeming lid Commissie tot We ring van Schooherzuim (vacature Van Oosterhout).- 6 Ideti lid Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs 7. Ver zoek vrijstelling lichamelijke oefeningen. 8. Vaststelling pensioensgrondslag ambte naren. 9. Verordeningen heffing invorde ring Hondenbelasting 10. Herziening ver ordening waterleiding 11. Instructie be- amte. 12. Herziening instructie werkman. 13. Verzoeken winkelsluiting 14. Verzoek bijz. school vergoeding speelplaats. 15. Vaststelling vergoeding bijz. school over 1925. 16 Opnieuw vaststelling vergoeding bijz. school over 1922 tot en met 1924. 17. Verzoek subsidie vereeniging voor Chris telijke Gezondheids- er Vakantiekolonies in Nederland. 18. Vaststelling i Electrici- teitsverordening 19 Benoeming stembu reau verkiezing provinciale staten. - Gcd. Staten van Zuid-Holland heb ben de begrooting voor deze gemeente, dienst 1927, goedgekeurd. WADDINXVEEN. Gemeenteraad. Diverse raadsbeslniten door Ged. Staten goedgekeurd. weinig belangrijke agenda. Aanwezig alle leden behalve de heer Ga lama. Voorzitter de burgemeester, de heer P. A. Troost. De verslagen der vergaderingen van 15 October, 5 November en 25 November wor den zonder op- of aanmerkingen vastge steld. Ingekomen zijn een mededeeling van de goedkeuring van de gewijzigde Politieveror dening, de af- en overschrijvingen begroo- ling 1925 goedgekeurd door Ged. Stalen. Gedep. Staten maken bezwaar tegen een Rekening Courant-overeenkomst met dc Woningbouwvereniging Waddinxveen. Mededeeling wordt gedaan dat alhier is opgericht de vereeniging het „Waddinx- veensche Zwembad". Het voorloopig be stuur verzoekt dat ecnige raadsleden zitting zullen nemen in het bestuur. De heer Van Lange voegt hieraan toe dat het de bedoe ling is dat die raadsleden dan de gemeente zullen vertegenwoordigen. Mededeeling wordt gedaan van de kasop name op 15 December j.l. van den Gemeen te-Ontvanger, waarbij is gebleken dat kas en bescheiden in orde zijn bevonden. Een verzoek van den heer A. Bunnik om ontheffing van schoolgeld, waarop door B. en W. afwijzend is beschikt. Een schrijven van den Minister van Wa terstaat dat het tarief van doorvaart v. d. Hoogo Waddinxvcensche brug is goedge keurd. Mededeelingen worden gedaan door den voorzitter dat zijn aangekocht 25 lantaarn palen van de gemeente-bedrijven te Arnhem tegen den prijs van f5.50 en van den aan koop van een „Magirus" motorbrandspuit Ten slotte deelt de voorzitter mede dat een lokaal van de school aan het dorp gratis zal worden afgestaan aan de lioll. Mij. v. Land bouw en een lokaal aan de Schoolbrug aan oen ontwikkelingscursus onder leiding van den heer Meiburg; de aankoop van een veeg- machine voor f 300 en den verkoop van het heerenhuis aan de Kcrkweg aan den heer Van Lange voor de som van f 12200. Al deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Het voorstel van B. en W. omtrent ver goeding ingevolge Art. 101 der L. O. wet 1520 voor de bijzondere MULO-school wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Voorstel tot aankoop van schoolbanken voor een tweetal bijzondere scholen wordt op advies van B. en W. behoudens een op merking van den heer Van Lange aangeno men. liet voorstel tot credietverleening voor den bouw van wachthuisjes voor autobus - reizigers, waardoor door B en W. was ge adviseerd hiervoor uit to trekken een post van f 500, wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Over het voorstel tot verkoop van grond langs de Oranjelaan werd zeer breedvoerig gcdiscusseerd. Naar aanleiding van deze discussies ging de Raad over in comité-ver gadering. Na heropening wordt door ver schillende leden nogmaals, evenals voor dat de vergadering in comité overging er op aan gedrongen dat de lcooper 3 Meter van het 'rotloir zou moeten bouwen, terwijl B en W. den afstand van 1 Meter voldiende acht ten. Ten slotte werd het voorstel in stem ming gebracht, waarbij het met 6 tegen 5 stemmen werd verworpen. Door den heer Van Lange werd thans een .voorstel gedaan om deze hoek grond te verkoopen en den kooper in do gelegenheid te stellen tegen een belangrijke reductie n.l 2/3 van den ge- vraagden prijs te verkoopen met de ver plichting dat deze 3 Meter van het trottoir zal bouwen, omdat dc betrokken kooper, daar hij nu meer zuidelijker zou moeten bouwen een grooter stuk grond zou moeten aankoopen. Dit voorstel wordt met 8 tegen 3 stemmen aangenomen. Door den voorzitter wordt mededeeling gedaan dat bij het dagelijksch bestuur slechts één klacht omtrent den ophaaldienst van haardasch en vuilnis is binnengekomen Waar nog bleek, dat deze klacht niet vol doende gegrond was, drong de voorzitter er op aan dat de bestaande dienst zou blijven gehandhaafd, daar de kosten bij reorganisa tie ongeveer zullen bedragen, gerekend naar de gemeente Boskoop f2864, terwijl de thans bpstaande dienst slechts f 1240, plus een eventueele verhooging wegens uitbrei ding van f100 f 1340 bedraagt. Verhuring van het van den heer P. Koet sier aangekochte land voor den prijs van 50 cent per roede aan de landarbeidersvereen „Eigen Haard" wordt z. h. s. aangenomen. Hierna volgen nog eenige begrootingswij- zigingen. Daarna sluiting door den voor zitter. Tot fitter bij het gasbedrijf is uit ruim 200 sollicitanten benoemd G. Bakker te Eg- mond aan Zee. Vanwege de afd. van de Holl. Maat schappij van landbouw wordt than9 een cur sus in paardenkennis gegeven. Leeraar is de dierenarts van den Berg, alhier De ge meente stelde voor dit doel een schoollokaal beschikbaar. Door het gasbedrijf is de prijs van het verwarmingsgas vastgesteld op 6 cent p* r M3 Hel gasverbruik neemt daardoor be langrijk toe. Tal yan openbare gebouwen zijn nu ook met gas verwarmd Een nieuw*, tweede gashouder, groot 2000 i»13 inhoud, werd onlangs bijgebouwd Mede daardoor geniet het sto^rspersoneel aan de gasfabriek van volledige Zondagserust. Door B en W. zal aan den Raad voor gesteld worden op twee plaatsen in de ge meente, nl. nabij de Brug en in het zg. Oude Dorp een wachtlokaal te bouwen voor de autobuspassagiers. WOUBRUGGE. Gemeenteraad De vergoeding aan de bij zondere scholen Benoeming van een schoolhoofd. Tegenwoordig alle leden, behalve de heer Vromans wegens ziekte. Voorzitter: de burgemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige bijeen komst worden voorgelezen en onveranderd "vastgesteld. Mededeeling geschiedt hierna van de op name van kas en boeken van den gem.- ontvanger. Alle boeken en bescheiden en de kas zijn in orde bevonden. Aan de orde komt de vaststelling van de vergoeding krachtens artikel 101 der L. O.- Wel aan de Bijzondere scholen. In de eerste plaats wordt behandeld de vergoeding aan de R.-Kalh. School te Hoog- made. Medpdeeling geschiedt van de bedra- gen, waarop dit schoolbestuur recht heeft. De heer Boot vraagt of de berekening overeenkomt met die van het schoolbe stuur, waarop de Voorzitter antwoordt dat htt schoolbestuur zich mot het bedrag der vergoeding heeft vereenigd. Voor deze school wordt de vergoeding en afrekening met algemeene stemmen vastge steld. Ten aanzien van de Chr. School te Wou- brugge is de zaak minder gemakkelijk Hier bestaat geen overeenstemming. Een aantal posten zijn in de berekening van 't school bestuur opgenomen, die naar de meening van het gemeentebestuur niet kunnen wor den betaald Voorlezing van deze posten vindt plaats. Ook met dit schoolbestuur is gecorrespon deerd en daarna nog een conferentie gehou den. Ofschoon ook hier aanvankelijk over eenstemming bestond, is het schoolbestuur hierop teruggekomen en reclameert thans bij don Raad over eenige posten. De voorzitter zegt, niet het recht te be twisten om te appelleoren, maar meent, dat hij ook zijnerzijds dan niet meer gebonden inan hetgeen te voren was afgesproken Hij kan dus zonder eenige reserve d£ dubieuse posten, welke aan het schoolbestuur waren toegegeven, weer terugnemen. Hierna vindt voorlezing plaats van het schrijven van het schoolbestuur, waarin hun bezwaren worden uiteengezet. Daaruit blijkt, waar de wet de mogelijkheid opent voor een milde en een hekrompen toepas sing. dat zij hopen op een milde toepassing der wet. De heer Van Dam zegt ook persoonlijk te voelen voor een milde toepassing. De voorzitter antwoordt, dat de lager On derwijswet voor beide ruimte laat. maar dat daarvan geen sprake mag zijn. omdat het niet aangaat de gelden van de gemeenschap in één richting te doen vloeien, maar dat voor het gemeentebestuur alleen de vraag geldt of de aangevraagde gelden naar recht en rechtvaardigheid kunnen worden ver leend. Ieder ander standpunt moet worden afgewezen. De heer Lieverse en ook de voorzitter zijn van meening. dat het schoolbestuur te Iaat reclameerden. Zij droegen van de ver schillen reeds lang genoeg kennis. Ook meent hij, dat men zich had moeten houden aan de aanvankelijke afspraak, waarbij is gegeven en genomen. Het R.-Kath. School bestuur heeft de zaak ook zoo opgevat. De heer Van 't Riet acht het hel beste dat de verschillen punt voor punt worden be handeld. De voorzitter kan zich hiermede ver eenigen, zoodat hierloe wordt overgegaan. Allereerst is er dan de kwestie van de helpster in de nuttige handwerken, (of wel vakonderwijzeres). Het schoolbestuur meent aanspraak te hebben op vergoeding, omdat aan de O. L. School te Hoogmade ook een dergelijke on derwijzeres in functie is. De voorzitter meent dat de wet het niet toestaat om de uitgaven voor een helpster op te. nemen in de exploitatie-uitgaven en vraagt ten slotte of de posten van 3 maal f 100 is f 300 moeten worden opgenomen, ja of neen. De heer Boot zegt dat als de bijdrage niet gemotiveerd kan worden, hij legen vergoe ding is. De heer Van Dam is voor vergoeding. De heer Boot vraagt op welken grond, waarop eerstgenoemde antwoordt dat hij geen ver schil ziet tusschen de O L. School te Hoog made. en de Chr. School te Woubrugge. De voorzitter merkt op dat te Hoogmade een onderwijzeres is aangesteld en te Wou brugge een helpster. Hij stelt daarom voor het bedrag van f300 te schrappen. Dit voor stel wordt aangenomen met 5 tegen 1 stem, die van den heer Van Dam. E^n tweede kwestieus punt is de contribu tie aan de Hoofdvereeniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs, ad f 15, De heer Van 't Riet zegt, dat uit de sta tuten van de Ver. voor C. N. S. blijkt, dat de vereeniging werkzaam is in het belang van het onderwijs. Hij is er voor dat bedrag uit te betalen. Dit voorstel wordt met 4 le gen 2 stemmen aangenomen. Tegen stemden de hecren Lieverse en de Vette. Voorts heerscht meeningsverschil over de reiskosten, uit te betalen aan sollicitanten naar vacante betrekkingen van onderwijzer (bij het geven van proefles). De heer Van 't Riet vindt dit een uitgaaf welke inder daad onder de vergoeding behoort te worden gerangschikt. Hij wil alle schoolbesturen deze kosten terugbetalen. De heer Boot ondersteunt dit voorstel. De heer Van 't Riet wenscht uit oogpunt van billijkheid zoowel aan de Chr. School aTs aan de R.-Kath School de reiskosten te vergoeden. De voorzitter is daartegen en wil, omdat hij de aanneming van het voor stel ziet. de beraadslagingen «chorsen. Ook de heer Van Dam is hier voor. Hij wil de kwestie in een comnvssie behande len. De voorzitter,kan zich hiermede ver eenigen. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Dan zal ook over RECLAME. 7488a Gocft als Reclame tot 31 December, aan ieder die 3 platen, Foto's enz. laat omlijsten, daarvan EË\ GRATIS, onverschillig welken prijs andere kwestieuse punten beraadslaagd 1 'kunnen worden, b.v. administratiekosten, enzoovoort. De vergadering wordt hierop geschorst, ten einde over te gaan in besloten verga dering. Na heropening der vergadering wordt aan de orde gesteld de benoeming van een hoofd der O. L. School No. 1. Op de voordracht zijn geplaatst: 1. de de heer Verbrugge uit 's-Gravenhage2. Ie heer Zijderveld uit Boskoop cn 3. de heer Van den Dool. uit Goes. Op den heer Zijderveld worden uitge bracht 4 stemmen en op den heer Van den Dool 2 stemmen, zoodat de heer Zijderveld is benoemd. Waar deze bijeenkomst de laatste ver gadering dit jaar is, zegt de voorzitter den leden dank voor den steun dien hij heeft ondervonden en voor den aangenamen om gang en spreekt de beste wenschen voor hen en hun gezin uit De heer Van 't Riet zegt dat hij meent de tolk der vergadering te zijn. wanneer hij den voorzitter dankt voor de leiding der vergadering en hem wederkeerig de beste wenschen toezegt. De vergadering wordt hierop "gesloten. RECLAME. 5491 HILLEGOM. Er staan thans 175 werkloozen bij de Arbeidsbemiddeling ingeschreven, name lijk 3 timmerlieden, 1 schilder, 8 opperlie den, 156 land- cn tuinbouwarbeiders, 3 i handels- en winkelbedienden en 1 manden- I maker. In de Gereformeerde Kerk is bij de ccüec-te een gift van 1000 gulden gevon- den. f 500 is bestemd voor een doopvont in de nieuwe kerk terwijl de andere f 500 voor verschillende doeleinden zijn aange wezen. Voorts is voor de te bouwen nieu we kerk een complete uitrusting van be- noodigdheden tot het schoonhouden ge schonken. In den nacht van Zaterdag op Zondag is zekere Van L. in de Nieuwe Haven ver dronken. Op een plaats waar het ijs stuk was, dregde de politie. Daar werd ook het lijk opgehaald van den ongelukkige, die in de laatste dagen niet normaal was. KATWIJK AAN DEN RUN. IJsclub. Vrijdagavond hield de ijsclub „Voor waarts" haar jaarvergadering in Hotel Do Roskam". Of het weer, dat voor een ijsclub gunstig schijnt te worden, er toe mede werkte dat de opkomst bevredigend was, of dat de traditioneeele verloting van heerlijko boterletters hiertoe bijdraagt, vermochten we niet met juistheid te weten te komen, doch de genoemde belangstelling was er. De voorzitter de heer Nic. Bos opende de ver gadering met een welkomstwoord om daar na te herdenken de overleden heeren W. M. v Beelen en D. de Jong, die beiden niet al- lef u als leden, doch na elkaar de belangen atr vereeniging hadden gediend als voorzit lor. Ingekomen was een schrijven van het bestuur der Z. H. IJsclub waarin kennis ge nomen werd van de aansluiting der afd Katwijk bij dezen Bond. De notulen en het jaarverslag, gelezen door den secretaris de heer C. Braun, verkregen de goedkeuring der vergadering. Ook in het jaarverslag werden beide oud-voorzitters herdacht. Daarna volgde rekening en verantwoording van den penningmeester de heer H. W. Grimbergen Er bleek een saldo in kas te zijn van ruim f SoO. De heeren P. v. d. Gugten en Jac. Meijer controleerden de bescheiden, welke in volmaakte orde bleeken te zijn. Hierna volgde bestuursverkiezing wegens perio dieke aftreding van de heeren Grimbergen, D de Best en Nic. Bos. Alle aftredenen wer den herkozen. Het bestuur zag hierna haar mandaat verlengd om bij ijs naar omstan digheden te handelen. Dan werd nog ge sproken over het ledental dat noodzakelijk uitgebreid zou moeten worden en zeker grooter zou moeten zijn. Er wordt op gewe zen dat nog zoovele jongelui, die ten tijde van ijs het meest van de banen profiteeren, zich op een uitzondering na onttrekken van net lidmaatschap der ijsclub. Het bestuur zegde toe zoodra zich een gunstige gelegen heid voordeed, hiervan partij te trekken en de noodige propaganda te maken. Besloten wordt bij ijs de baanvegers alleen in den voormiddag te laten vegen om reden ze in den namiddag nogal hinder veroorzaken voor de rijders en ook omdat bij sinter de kas der vereeniging spoedig zal zijn uitge put. Hierna sluiting der vergadering, waarna verloting. v R.K. Volksbond. De R.K. Volksbond afd. Katwijk hield Vrij dagavond een ledenvergadering in de zaal Eennes. De opkomst was niet groot De voorzitter de heer C. J. v. d. Harel opende de vergadering met den Christ, groet waarne de secretaris de heer L. J. BeMekora de notulen las welke werden goedgekeurd, De voorzitter brengt verslag uit van de Gewestelijke vergadering, welke is gehouden te Leiden cn bespreekt sommige punten uit voeriger. Verder deelt de voorzitter mede, dat voor een bedrag van f 606 aan brand stoffen is geleverd en geen klachten bij het bestuur zijn ingekomen. De voorzitter ver zocht de verschillende commissiën hun ver slag uit te brengen op de jaarvergadering en zegt dat aan de beurt van aftreding zijn als bestuursleden de heeren C. v. d. Marei voor zitter, J. v. Mil, penningm. en A B Elferink 2de secr Candidatenlijsten kunnen worden ingediend vóór 15 Januari. Dan bespreekt de voorzitter een voorstel om met de jaarver gadering een loterij te houden, hetgeen de goedkeuring verwierf der vergadering Dan wordt besproken de oprichting van een brandstoffencommissie wat wordt aangehou den tot de jaarvergadering. Aandeden zul len worden uitgegeven groot f2 50 voor do Leesbibliotheek, af te lossen binnen 2 iaar. Bij de rondvraag wordt naar voren gebracht do kwestie om de vergaderingen beter be zocht te krijgen. De G. A besprak het orga- niseeren van praat-avonden op allerlei ge bied. Dit viel zeer in den geest der aanwe zige leden. De G. A. verklaarde zich bereid op den eersten avond een inleiding te hou den Hierna sluiting der vergadering op de gebruikelijke wijze. Niet zoodra is er ijs of de jeugd moet natuurlijk probeeren hoe sterk het is. En meestal is men niet tevreden of een van de club moet een nat pak halen. Zoo ook giste ren. Het lot viel op het zoontje van v P. Gelukkig bleef het bij een nat pak. al was het dan toch een Zondagsch. Door eenige jonge visschers en meisjes van Oude Schild op Texel, gekleed in Kat- wijksch costuum, is een rondgang gehouden op verschillende dorpen in die omgeving. Door hen werd een voor dat doel op toon gezet lied gezongen, welk getiteld was: „Katwijk in nood". Bii dezen rondgang werd gecollecteerd ten bate der oagelaten betrekkingen der omgekomen visschers van Katwijk bij den laatsten storm De opbrengst hiervan bedroeg netto f293.08. Door fus- schenkomst van den heer burgemeester zal dit bedrag worden overgemaakt aan het co mité alhier. Zaterdagavond werden we nog weer eens onthaald op een storing in de eleo tri8ohe stroomlevering. Gelukkig Iaat :n den avond, n.l. te kwart voor elf Na on geveer een uur was alles weer normaal. Vele kaarsen en petroleumlampjes waren reeds voor den dag gehaald. KATWIJK AAN ZEE. Gevonden voorwerpen r Een jonge zwarte poes. Inlichtingen bij de politie. Vrijdag kreeg de directie van de ree- derij ,,De Vooruitgang" alhier, gevestigd te IJmuiden. bericht, dat te Diepe in Frankrijk was overleden de matroos J. van der Plas, varende op de KW. 29 dier reederij. De man was na een ernstige, kortstondige ziekte overleden. Het lijk is Vrijdag per KW. 130. schipper A. Plug, van Diepe naar hier getranspor teerd en zal hoogstwaarschijnlijk morgen alhier begraven worden. LISSE. Dc collecte van de diakonie der Ned.- Herv. Kerk langs de huizen heeft ditmaal de ronde som van f 900 opgebracht. De leerlingen van den Landbouwwin- tercursus alhier brachten Donderdag on der leiding van hun onderwijzer, den heer W. A. van der Wal te Hillegom. een be zoek aan de magazrnen van de firma Boeke en Huidekoper, handel in landbouwwerk tuigen, te Haarlem. 't Gezelschap werd zeer welwillend ont vangen en rondgeleid. Bijzondere aandacht werd gewijd aan een tweetal grootere werk tuigen, n.l een gecombineerde hooimachi- ne, die tegelijk zandkeerder, schudder en hark is en een kunstmeststrooier. Bij beide werktuigen werd eer uitvoerige be spreking gehouden ove. constructie en wer king, zeer tot genoegen der jonge veehou ders. Vervolgens werd een rondgang door het groote magazijn gehouden, waar Dog verschillende landbouwwerktuigen vlugger werden bekeken als* voederstoomketels, kettingeggen, ploegen, inrichting voor electrisoh melk°n 't Was voor de leerlingen van den cur sus een leerzame dag. NOORDWUK AAN ZEE. Bij periodieke aftreding heeft de ouderling bij de Herv Kerk, den lieer J. Plug Czn. bedankt, doch is 'ater op dat besluit teruggekomen en heeft de herbe noeming aangenomen Als diaken heeft de heer W. L. de Witt, na herkozen te zijn, bedankt; in diens plaats is gekozen de heer P. Admiraal Czn., welke de benoeming heeft aangeno men. RIJNSBURG. Met de Kerstdagen is het seizoen der Scarlet due tulpen zoo ongeveer beëindigd. We kunnen hiervan zeggen dat zulke voor de trekkers een teleurstelling is geweest. Het is niet alleen niet winstgevend, het is voor bijna allen verliesgevend geweest. Tot zelfs Vrijdag was de vraag in verhou- houding tot den aanvoer te gering. Voor namelijk omdat voor export onvoldoende werd gevraagd en binnenland de massa niet kan plaatsen De maand Januari kan voor de trekkers nog veel inhalen, doch optimistisch is men over het algemeen niet gestemd. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Pietcr Z v H. Deelman en M. van Ek Basriaan, Z. v. D. Mechelse en L. van Hoeken. 3—2

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 7