No. £0485 DONDERDAG 23 DECEMBER Anno 1926 STADSNIEUWS. RECHTZAKEN. Het voornamen» nieuws van heden. I RADIO-PROGRAMMA LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER IDVERTENTIBNj 80 Cl» per regel. Bi) regel abonnement belangrijk lageren prijs Kleine Advertentiën. uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdag9 en Zatprdags 60 Ct9 bij ^en maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts porto te bptalen Bewijsnummer 6 Cts Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchiqua- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT! Voor Leiden per 3 maanden I 2 86 per «eek Buiten Leiden waar agenten gevestigd rijn per week Franco per post I 2 35 portokosten J U ia .018 Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. DE LBIDSCHE HOUT. Een onzer lezers schrijft ons: Het was voor mij, en het zal vermoede lijk wel voor velen met mij. een verblijdend nieuws geweest zijn, toen zij hoorden dat de Gemeenteraad besloten had een mooi terrein van omstreeks 16 H.A. beschikbaar te stellen voor den aanleg van den Leid- schen Hout Ik ben overtuigd, dat de Raad zelden een besluit heeft genomen dat op den duur den bloei onzer gemeente zóó zal bevorderen, als het thans genomene. Want de Hout zal niet alleen een voort durend genot voor de ingezetenen zijn. hij zal ook de welvaart doen toenemen, aller eerst doordat hij zal voorkomen dat, zooals thans, de meest gegoeden de stad verlaten zoodra de omstandigheden dat voor hen mogelijk maken, alleen omdat Leiden als woonstad, niets aanbiedt. En slaagt men er in de toekomst in, aan den Leidschen Hout verdere uitbreiding te geven, dan zal men zien dat niet alleen de gegoeden de stad niet meer verlaten, doch dat integendeel de gegoeden van buiten, allengs hier komen wonen, allereerst de ge goeden uit de omliggende dorpen Voor een buitenman, die zich uit de zaken terugtrekt, staat het altijd wel gekleed om in de stad te gaan wonen. En het meest trekt hem dan de stad. die hij geregeld bezocht, hetzij voor zaken, hetzij voor genoegen: de stad waar in hij den weg kent en waarin hij zich eenigszins thuis gevoelt. Maar die stad moet dan ook nog iets meer zijn dan alleen „stad". Die de be slommeringen van de zaken vaarwel zei, verlangt een woning, wel liefst in de stad. doch ook vlak nabij bosch of park. zoodat hij naast het stadsleven, ook rustig kan genieten van de mooie natuur, die hem bovenal lief bleef. Door haar ligging is Leiden als het ware de aangewezen plaats om Ie wordpn de ver zamelplaats van velen uit de buitenge meenten: gelegen als Leiden ts, in het cen trum van een groote. buitengewoon welva rende streek aan den hoofdverkeersweg, zoo te land als te water, tusschen de aller grootste steden van ons land en bovendien nog in d° nabijheid der zee. Welke stad in ons vaderland kan wijzen op zulk een gun stige ligging? Is er wel één stad wat haar ligging aangaat, zóó door de natuur bevoor recht? Maar heeft Leiden van die bevoor rechte positie steeds partij getrokken? Om er de gegoeden van buiten been te trekken, stellig niet! En toch heeft Leiden groóte be hoefte. juist aan deze ingezetenen: ware het alleen maar om door hun büdrncre in staat gesteld te worden de belastingdruk, die hier wel heel hoog is wat te verminderen. Rondom Leiden wonen menschen genoeg die in de termen vallen hier te komen wo nen. Velen die hun. met zooveel succes ge dreven zaken, aan hun kinderen toever trouwden. om zelf elders van de vruchten van hun vroegeren arbeid te gaan leven. Zij zouden wel naar T.eiden trel'Ven al? daar maar wat meer gedaan was om er het wo nen aantrekkelijk -te maken. Thans geven zij de voorkeur aan een mooie nlek in hun dorp. om er een woning te bouwen en zoo zien wij dan ook ®vernl in dë welvarende dorpen om ons heen de heerenhuizen ver rijzen die zonder twijfel de buitenwijken van Leiden zouden sieren indien dn ar de omgeving hen maar wal meer aantrok. Naar Den Haag hoe mooi zijn omgeving ook mag zijn. trekt de dornsbewnner niet zoo licht: hij gevoelt er zich minder thuis: de stad is te groot'de bevolking trekt hem weinig aan en blijft hem vreemd Die in Den Haag van hun rente komen levpn. komen dan ook gewoonlijk niet uit de dorpen. Maar Leiden is voor den dorpsbe woner als geknipt De stad is niet zoo groot of men leert er elkaar wel kennen- er is tamelijk veel vertier- de markten maken het contact met vroegere dorpsgenooten ge makkelijk: de verkeersmiddelen zijn er tal rijk en goed. En toch, ondanks al deze gunstige om standigheden. kiest bijna niemand T eiden, als hij een plaats zoekt om er 's levens avond te slijten Althans van een vestiging van renteniers zooals men die in plaatsen met mooie omgeving vaak zoo sterk waar neemt. is hier geen sprake. Met het scheppen van een ..Leidschen Hout" wordt thans het begin gemaakt van een werk. dat men zoo gaarne gezien had. dat onze voorgangers voor ons gedaan had den. Gemakkelijker ziin de tiiden er niet op geworden: alles is veel duurder de gron den. de loonen. om maar niet te spreien van de belastingen die zulk een groot deel van het inkomen vragen. Doeh indien wij willen indien iedereen, naar krachten meehelpt is er toch nog wel wat von** het toekomstig wel ziin on^er <?tnd te hereiven. Naar ik hoordp. ligt het in de he^nelm" der ..Hout-Commissie" zoo mocpliik reed* in het vooriaar met den aanle^ te herinnen En als de grond gopd en nordppHnurRg he werkt wordt en daaraan zal wel nipt (tq. twijfeld behoeven te worden groeit het hout op de aangewezen gronden uitstekend. en dan wandelt men over een vijftal jaren reeds in luwe hakhout laantjes, langs een keur van bloeiende heesters, die het oog trekken door hun groote verscheidenheid van bloei en wier zoete geuren ons ver kwikken. Geuren die op stille ^merdagen de lucht kunnen blijven vullen, zelfs nadat de laatste zonnestralen reeds achter het nog jonge hout zijn schuil gegaan en waarvan dan nog alleen kunnen genieten, de jonge paartjes .die dan bij voorkeur de laantjes weer bezoeken, want ach Sie lieben den Abend und grüssen so gern, Die Bote der Ruhe, den westlichen Stern! Maar voor we zoo ver zijn, zal er eerst wat anders noodig zijn: want dank zü de bekende milde giften, kan aan het plan di rect een begin van uitvoering gegeven wor den. Het bijeen gebrachte bedrag is echter lang niet voldoende om het geheel in ex ploitatie te brengen. Daarom gij. die uw bijdrage nog niet zondt. bedenk eens dat ook uw hulp noodig is. Zend haar nog heden aan den penning meester. den heer B. F. Krantz. Rijnsbur- gerweg 153. De waarde van het bosch zal voor U stijgen als ge er U ook eenige opof fering voor hebt getroost. AFSCHEIDSTHEE AAN MEVROUW DE GIJSELAAR. Naar aanleiding van het aanstaand ver trek van onzen Burgemeester had zich hier ter stede een damescomité gevormd, welke naast de algemeene hulde aan den Burge meester. in het bijzonder van vroolijke zijd? erkentelijkheid wilde betuigen aan Mevr. de Gijselaar voor de vortreffelijke wijze, waarop ook zij haar taak vervulde. Dit Co mité heeft zeer veel deelname ontvangen, zoodat hedenmiddag door een groot aantal Leidsche dames, die óf tot de goede beken den behooren óf door haar werk ten alge- meenen nutte in nauwere relatie tot Me vrouw de Gijselaar staan, aan haar een afscheidsthee werd aangeboden. Daar wer den bij monde van de Voorzitster van het Comité haar groote verdiensten in het licht gesteld en werd zij met eenige hartelijke woorden bedankt voor alles wat zij in het algemeen belang gedaan heeft. Als souvenir werd haar een schouw met vuurkorf aan geboden voor baar nieuwe woning met een album met de handteekeningen der geef sters. dat op fraaie wijze door den echtge noot van een dor Comilé-leden is versierd. VIJF-EN-TWINTIG JAAR RENTMEESTER. Heden is het juist 25 jaar geleden dat onze stadgenoot de heer Gorneille Pellen- burg. directeur van de N.V. voorheen firma E. J. Brill, het rentmeesterschap van do stichting het Loridan-hofje aan de Varkens- markt alhier aanvaardde en welk Hofje, b^ testamentaire beschikking van een toenma lig Leidenaar, Pieter Loridan. in 1655 ge sticht. een aantal bejaarde echtelieden een rustig en vredig onderdak wordt bereid De regenten van de stichting de heeren W. F. Verhey van Wijk dr J. G. M. Timmermans, W. J P. Suringar en mr. J. W. Verburgt, meenden dal deze dag niet onopgemerkt mocht voorbijgaan. De heer Peltenburg heeft gedurende de afgeloopen 25 jaren het rentmeesterschap op zoo voorbeeldige wijze waargenomen en de belangen van de Stich ting in alle opzichten voorgestaan en ge diend dat de eerste de beste gelegenheid moest worden aangegrepen hem daarvoor te huldigen. Deze huldiging had hedenmiddag plaats in de regentenkamer van het Hofje. Heeren regenten kwamen met hunne dames bijeen, alwaar de heer Peltenburg die met zijn eehtgenoote van zijn woning werd afgehaald, werd ontvangen. Daar werd den jubilaris door den twee den voorzitter, dr. Timmermans (de heer Verheij van Wijk toeft in het buitenland) met een hartelijke toespraak, waarin de spr deed uitkomen het velp dat de stichting aan haren rentmeester te danken heeft, het familiewapen van dp Peltenburg's die uit den Elzas afkomstig zijn aangeboden be staande uit een blauwkleurigen Burcht op een geel veld Dil wapen werd door den heer Gerard Stalvuasse te 's-Gravenhage op gebrandschilderd glas uitgevoerd met het opschrift: Comeille Peltenburg. Rentmees ter 1901—1926. Het glas zal ter herinnering aan dit feit een plaats gegeven worden in de regenten kamer. Door de inwonenden van de stichting werd den jubilaris aangeboden een ets voor stellende het Leidsche Stadhuis. De heer Peltenburg dankte zeer voor de aangename en sympathieke wijze waarop heeren regenten en ingelanden hem hadden verrast. Daarna werd een thé aangeboden. VOORDRACHTEN VAN MEVROUW ALEIDA ROELOPSEN. De afdeeling Leiden van hei Nederlandscb Tooneelverbond had gistermiddag een ma- tinée belegd in de groote Nutszaal, waar mevrouw Aleida Roelofsen een aantal voor drachten ten beste gaf. De opkomst was bevredigend al hadden wij er meer verwacht, kennende de goede kwaliteiten van de actrice. Wellichl zou le bijeenkomst drukker bezocht zijn geweest wanneer zij in het avonduur ware gehouden Bij ontstentenis van de presidente, me vrouw W. van ItallieVan Embden, die de vergadering van de Provinciale Staten bij woonde, werd. mevrouw R. door den waarn voorzilter, den heer Bloemink met een kort woord bij de aanwezigen ingeleid. Het doe! van het Verbond is aldus spr. den band tusschen publiek en tooneel te ver sterken. In dat teeken staal dan ook deze matinée. Want, al lijkt het in onze dagen, als men het spreken op hel tooneel hoort, ook vaak, dat het zoo niet isj er bestaat, volgens spr., tusschen tooneelspeelkunst en decla matie toch een innig verband Het deed het bestuur genoegen mevrouw R. bereid te vin den dil hier in schoonheid van poëzie voor de belangsteltenden te demonstreeren. Zij is wellicht als actrice niet geheel onbe kend, al is ook zij reed9 geruimen tijd nitt meer aan een onzer groote tooneel gezel schappen verbonden. Waar zij dit lot deelt met artiesten als mevrouw De BoerVan Rijk. Tilly Lus. Else Mauhs. Julia Kuypers, Louis de Vries en Willem Royaards meende de heer BI. te mogen besluiten met een variant op een bekend spreekwoord: ,/t zijn de slechtste artiesten niet, die zonder engagement rondloopen". Hierna gaf hij het woord aan mevrouw R. die op een geïmproviseerd podium aan een tafel had plaats genomen waarop een bouquet bloeiende seringen Haar programma was een toonbeeld van verscheidenheid, aanvangende met kleine gedichten van Hooft eindigde zij voor de pauze met hel voordragen van het eerste bedrijf uit Lioba van Frèd. van Eeden, wat onder diepe stilte werd aangehoord. Wij kunnen hier niet alle verzen, bespre ken doch mogen al vast constaleeren dat haar krachtige doch buigzame stem zich voor elk genre leenl al leek het ons dik wijls, dat zij hel meesl in haar element is, wanneer zij mei forschen klank mag weer geven wat haar dichter h^efl bezield Zoo bevielen ons bijzonder .Geuzenvesper van Vondel en ..Het lied van de Dorschers" van Frans Basliaanse al wisl zij ook in „Minn* zangers Meilied" van Albr Rodenbach en om ons slechts bij enkele grepen te be palen in het fragment uil Lioba het tce- dere en zangerige volkomen tot zijn recht te doen komen. Na de pauze kreeg vooral met „Liefdes- wraak" en „Het verhaal van Oom Jan" van Piet Paalljens waarlusschen „De Dijk" van Ada ma van Schellemè het grappige een goede beurt. Inzonderheid mét ,.Het verhaal van Oom Jan" wisl zij haar gehoor van het begin tol hel eind te boeien dal daarop in een hartelijk applaus toonde hoe het ver haal was bevallen. Tenslotte herhalen wij met instemming al is het ie's bijkomstigs wal wij een der aanwezigen met bewondering hoorden zeg I gen: „wal moet deze vrouw een geheugen hebben". Al de verzen en het proza werden gezegd zonder eenige hapering. De voorzitter met een woord van dank aan de spreekster eindigend zinspeelde op een tweede matinée met mevrouw R. als artieste. Wij zijn er van overtuigd, dat het bezoek dan ook grooter zal zijn. DERDE VOLKSBIJEENKOMST. De Haagsche Ambtenaren-muziekvereeni- ging „Kunst en Vriendschap" heeft naar wij ons met zekerheid meenen te herinneren bij haar optreden vorige jaren op de Volks bijeenkomsten bij hel publiek een onver deeld gunstigen indruk achtergelaten en daarom temeer is het ons onbegrijpelijk, waarom gisteravond ,toen dit corps weder om de gast van de Commissie voor de Volksbijeenkomsten was, de Stadszaal open plekken vertoonde, iets wat anders nooit gebeurt. En de Commissie zelve deelde evenzeer in deze algemeene malaise; wij misten onder de „heeren van de eerste rij", welke gemeenlijk „au grand complet" ple gen te verschijnen, gisteravond meerdere overigens getrouwe comparanten. Waaraan deze mindere belangstelling toe te schrijven? „Wij ende weten het niet" en kunnen niet anders zeggen dan dat de goede indruk, welke dit orkest het vorige jaar vestigde, gisteravond nog versterkt i9 geworden. Zeker, er waren tekortkomingen, doch de uitvoering als geheel kon den toets onzer critiek glansrijk doorstaan en gaarne zullen wij eventueel het volgend jaar op de Volksbijeenkomsten „Kunst en Vriend schap" terugzien. Van het zevental uitge voerde orkestwerken verdienen speciale vermelding de ouverture „Egmont" van L. van Beethoven, de vijfde symphonie in D-'dur van J09 Haydn, „Du und du" van den walskoning Johan Strauss en „Kro- ningsmarsch" van Edm. Kretschmer. Als soliste trad ditmaal op mej. Gusta Scheepmaker, altzangeres uit Den Haag, die op zeer verdienstelijke wijze ten gehoore bracht „Les cloches de la mer" van Saint- Saëns en de bekende aria „Mon coeur s'ouvre A ta voix" uit de opera „Samson et Dalila" van denzelfde. Jammer was het. dat bij het laatste nummer het orkest de soliste somwijlen overstemde. Het publiek heeft soliste, leider en orkest telkenmale harte lijk toegejuicht. De voorzitter der Commissie, de heer J. H van Waveren bracht aan mei. Scheep maker zijn hartelijken dank over voor haar welwillende medewerking en schonk haar een fraaien hloemenruiker. Ook den direc teur van „K. en V.", den heer W. H. Bückert betrok spr. in zijn dank, hem tevens com- plimenteercnde met het aanstaande derde lustrum der vereeniging. Als blijk van svm- pathie bood spr. hem een krans aan, waar voor de heer Bückert kortelijks dankte, wederkeerig de verzekering gevende, dat „K. en V." met genoegen in de Sleutelstad zal terugkomen. JAARVERSLAG VAN „HET LEIDSCHE VOLKSHUIS". In druk is verschenen het verslag van de stichting „Het Leidsche Volkshuis" over het vereenigingsjaar 1925'26, loopende van 1 September 1925 tot 31 Augustus 1925. Uit de cijfers blijkt, dat de financieele toestana gunstig is te noemen, tengevolge waarvan kon worden overgegaan tot vernieuwing van de verwarmings-installatie. Het verslag memoreert verder het zware verlies, dat de stichting leed door het over lijden van den voorzitter, prof. Roessingh, en maakt voorts melding van de verschil lende mutaties, welke in het bestuur plaats i hadden en van een schenking van mevr de wed. mr. H. L. DruckerDe Koning, aan 't Volkshuis, in den vorm van een fraaien vleugel met ingebouwde pianola. De directrice, mej. M. Ruth, brengt ver volgens uitvoerig rapport uit over de werk zaamheden. ook in dit verslag is onmisken baar een optimistische toon te beluisteren De talrijke onderafdeeüngen worden ach tereenvolgens besproken en met groote vol doening kan worden geconstateerd dat schier iedere afdeeling zich in een groot aantal deelnemers mag verheugen. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Er stonden gistermiddag voor de straf- zitting van het Kantongerecht maar weinig zaken op de rol, maar de zitting-zaal had een eigenaardig voorkomen. Op de balie stond een groote Teddy-beer op de pers tafel lag in een gemakkelijke houding een kleinere editie van hetzelfde soort dier en zoo waren er nog meerdere voorwerpen, door de politie op den feestdag van Lei den's Ontzet in beslag genomen van win ners van prijzen bij een niet door de wet toegelaten loterij, waarvoor eenige. in hoofdzaak Amsterdamsche straatkooplieden waren gedagvaard. Eerst werden echter enkele andere zaken berecht. Daniël O., colporteur te Leiden, scheen last te hebben gehad van treinziekte. Juist voordat de trein in Leiden stopte, had hij overgegeven. Hij was ook naar het oordeel van den hoofdconducteur Scheer, die van het geval proces-verbaal had opgemaakt, niet beschonken geweest Had hij f 1.50 ge stort, dan was hij van een proces-verbaal vrijgekomen. Nu eischte de Ambtenaar f 3 subs. 3 dagen. Izak T„ winkelier te Leiden, had in den winkel aanwezig gehad een nol met op boter gelijkend vet, zonder dat daarop de naam ..margarine" voorkwam. Verdachte bekende, maar hij had uit on wetendheid gezondigd. Hij had dan ook ge rekend op een waarschuwing vooraf. De Ambtenaar, die zich op het standpunt plaatste dat een burger geacht wordt de wet te kennen, vroeg f 6 boete subs. 6 d. P. C van H., melkverkooper te Leiden, stond voor dezelfde overtreding terecht. De margarine was hier in de boterbereidplaats aangetroffen. Verdachte moest de overtreding toegeven, maar ook hij had onwetend de hoterwet overtreden. Hij had de zaak kort te voren overgenomen en zijn voorganger had hem daarover niet'ingelicht. Hij had verstandig gedaan om vooraf een wetje voor een kwartje te koopen. dan had hij het geweten zei de Kantonrechter. De Ambtenaar vatte deze zaak ernstiger op dan de vorige en eischte f 15 subs. 10 d. W. F Kr koopman te Amsterdam, had op den feestdag van „Leiden's Ontzet" ge legenheid tot loten gegeven tegen 10 cent per lot. Verdachte wa9 niet verschenen, maar een getuige, die een kansje had ge waagd door drie lootjes te koopen. zekere C. Pet, verklaarde dat hij een nummer moest trekken en zoo gelukkig was geweest de Teddy-beer te winnen die voor di-rtig centen zeker niet te duur was, maar hem was afgenomen. De Kantonrechter deelde hem mede dat hij het beestje weer terugkreeg. De Ambtenaar eischte tegen den koop man-loterijbaas f 3 subs. 3 dagen. J. G.. eveneens koopman te Amsterdam, moest voor hetzelfde feit terecht staan. Hij had verloot horloges, stokken, etc. J. Kramp, te Leiden, was de gelukkige winner van een horloge geweest, dat echter eveneens in beslag eenomen was. Hij kreeg het nu ook weer terug, terwijl tegen den koopman f 3 of 3 dagen werd '«cht. Abraham P.. een echte krullehol en wel ter tale, handelaar in eneros-artikelen te Amsterdam had ook een loteriitje in den zelfden geest en op denzi '^en dag onbezet volgens de dagvaardine. Men Vree* voor f 0 10 een lootje met een cijfer er op. terwijl in een bus diezelfde lootjes waren mpf de vermelding der prijzen. De hoofdprijs was f2.50. De rechercheur Van Veen, die verdachte BINNENLAND. Behandeling van de Oorlogsbegrooting in de Tweede Kamer. De Eerste Kamer over belastingverlaging. Doodelijk ongeluk op een onbewaakte^ overweg bij Meppel. BUITENLAND. Een uiteenzetting van den Belgischen minister Vandervelde over de verhonding tot China. Verontwaardiging in Dnitschland over het vonnis in zake het proces-Rouzier. Nog geen kabinetsformatie in Znid-Slavi5. had verbaliseerd, deelde een en ander over deze loterij mede. waarmede verdachte het niet eens was Hij had wel den stand over genomen van iemand, maar niet de loterij. Getuige Van Veen had toch gezhn, dat hij de deelneming aan de loterij had bevor derd. De Ambtenaar, die opmerkte dat dit niet was ten laste gelegd, rnoest nu vrijspraak vragen. C. H., landbouwer en veehouder te Lei derdorp, had een rund, dat lijdende was aan mond- en klauwzeer, vervoerd naar de markt te Rotterdam. Verdachte zeide, dat hij niet geweten heeft, dat het dier ziek was. Dr. Bitehli. dierenarts te Rotterdam, cfie ziekteverschijnselen had geconstateerd, ver klaarde. dat de ziekte reeds minstens één dag waarneembaar is geweest. De Kantonrechter achtte het echter noo dig nog een getuige te hooren. zoodat de zaak werd aangehouden. M. H. K., houtbewerker te Leiden, had bij avond op een rijwiel gereden zonder dat dit voorzien was van een helder vooruit stralend licht. Verdachte, die den geheelen avond op brood leeft, heeft 's avond? ver langen naar huis en zoo had hij dien avond met een zaklantaarn zich beholpen, die echter niet aan het rijwiel was bevestigd. De Ambtenaar eischte f 1 of 1 dag hech tenis. De Kantonrechter liet den man met een boete van vijftig cent weggaan. Uitspraak in al deze zaken over 2 weken. VOOR VRIJDAG 24 DECEMBER. Hilversum, 1050 M. 12 u.Politieber, 56.45: Conceit door het H L).O -or kest. Soliste: Annie Lighthart, sopraan 645- 7.45: VervolgleB en conversatieles Fransch. 7 45: Politieber. - 10 u. Persber. 8.10: Het luiden van de kerst klokken van het Kon Paleis op de Dam te Amsterdam (onüei voorheh van nog te verl. toestemmiDg door H M. de Konin gin). Ter gelegenheid van de Kerstna^.it zal de beer J. Vincent de klokken van het Kon. Paleis bespelen Programma van Kerstliederen 9 u.V.A.R A uitzen ding. Toespraak waarna gramofoonmuziek (Kerstliederen). Daventry, 1600 M. 11.20: Concert door het Daventry kwallet en solisten (contra alt, baritOD piano). 12 50: Orgelconcert van de St. Boto'phskerk. 1.20—2.20: Lunchmuziek v. h HolborD restaurant 3.20: Balladen-concert (contra alt, tenot, piano) 4.20: ten kinderpartij in de Walpole Cinema D Smith, bariton en or kest De kinderen zmgeD mede. 6.20: Causerie. 5 35- Kinderuurtje 6.20: Concert van het Pri-n» e of Wales Playhou se. 7.20* Weerber., nieuws Causerie: A seasonable "hat 7 50: Kerst-party. ..Mrs. Buggins geeft een kerstpartij' door Mabel Constanduros. - 8 55 Lezing My adventure m Norfolk - 9 20: Kerstzang van de WhitecbapeJ kerk. 9 50- Cause rie 10.05: Partita id E, Bach W. Prim rose, viool. 10.20: Tijdsein, weerber., nieuws. 10.35: Vijf liederen dooi C. Scott. M. Carew, mezzo-sopraaD. 10 50: The grand good night. 10 55: Dansmu ziek. 12 202.20 's nachts. Dansmuziek. Parijs Radio-Pans" 1750 M. 10 50 1.20: Persber eD muziek. - 12.50—2 10: Concert door het orkest Gayina. 5.05 5.55: Kerstvertellingen en liederen, met begel van piano en viool. - 9 05 2.20: ,,De Messias", Handel SolisteD eD koor van de C. Franckver Orkest Radio-Paris. Daarna zang eD dansmuziek Königswusterhausen. ".300 M 10 20 12.10* Granvifoonmnziek - 11.20: Klok kengelui van de Paroch^alkerk 3 50— 6.20: Orkestconcert 6 50- 9 20- Kerst concert. A Braun eD Liselotte Kramer, declamatie. B. Geysel, orgel. Koor, Blaas- orkest.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1