DRAlSlflA-vANVALKEMBURG'S-- A ••ILPVFRTRA UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. laalsten tijd wetenschap en praktijk elkaar de primeur van nieuwe methoden van be handeling. Dames was als praktikus de pio nier van het praepareeren van Hyacinthen, Blaauw werkte de in de praktijk ontstane methode wetenschappelijk uit en was de praktijk weer voor. door eenzelfde resul taat zonder praepareeren te bereiken Thans heeft weer een man de praktijk, Nijssen van Santpoort, een behandelingswijze van Tul pen in den grond gevonden, waardoor de vroegbloei op hoogst merkwaardige wijze belangrijk .vervroegd wordt. Ik maak van deze gelegenheid gaarne gebruik dezen on- dernemenden kweeker hulde te brengen voor het bereikte resultaat. Dergelijke fei ten openen een verschiet van nieuwe en onbekende mogelijkheden. Maar toonen zij ook niet zonneklaar de noodzakelijkheid aan yan een geregeld wetenschappelijk on derzoek van al deze problemen in de bol lenstreek zelve? Over een ander brandend vraagstuk als ik zoo het koelen der bollenschuren mag noemen behoef ik op het oogenblik niet te 9preken. Het Hoofdbestuur is zoo geluk kig geweest den heer Tr. Koopman bereid te vinden, het hedenmiddag voor u in te leiden, maar ik mag het in dit verband noe men, omdat ook op dit gebied geregelde we tenschappelijke voorlichting meer en meer gewenscht wordt. Het is heel begrijpelijk, dat de weten schappelijke voorlichting tot al deze hoogst belangrijke vraagstukken, die ons thans te gelijk bestormen, nog niet de volle aandacht heeft kunnen vinden, die zij verdienen. Zij zijn min of meer het slachtoffer geworden van de dringend noodzakelijke ziektebe strijding in onze gewassen, waaraan Prof. Yan Slogteren zijn beste krachten heeft ge wijd en waarmede hij zoo schitterende uit komsten heeft bereikt. En ofschoon de ziek tebestrijding in het minst niet verflauwen mag, is er misschien kans, dat Prof. Van Slogteren zelf allengs ook de vraagstukken op plantenphysiologisch terrein meer kan ter hand nemen dan hem tot nu» toe moge lijk was, tenzij op andere wijze hierin kan woTden voorzien. Want de taak is voor één man vermoede lijk onuitvoerbaar, vooral wanneer hij, zoo als Prof. Van Slogteren voor het belang van het vak af en toe geruimen tijd afwezig moet zijn. Pas kort geleden is onze hooglee raar van een reis van verscheidenen maan den in de Vereenigde Staten teruggekeerd, waar hij gelegenheid had onze belangen te behartigen. In afwachting van de mededee- lingen die Prof. Van Slogteren voornemens i9 binnenkort zelf aan onze vakgenooten te doen, moge ik hem reeds nu uit uw naam dank zeggen voor hetgeen hij ook nu weder voor het bloembollenvak heeft willen doen. Op tentoonstellingsgebied hebben ver schillende leden onzer vereeniging in het buitenland triomfen gevierd met hunne Gla diolus- en Dahlia-inzendingen. In 't voor jaar van '27 zal Alkmaar het groote aan- trekkingspunt zijn voor onze vakgenooten en de inwoners en bezoekers der streek, als daar de vollegrondslentoonstelling hare poorten opent. Voor onze hoofdartikelen te laat, zullen Hollandsche Irissen in hoofd zaak de eer van het bloembollenvak moeten ophouden in de collectieve Nederlandsche inzending, op de Jubileumstentoonstelling der Fransche Tuinbouw Maatschappij, wel ke einde Mei te Parijs gehouden wordt. Uit het 2 cent per RR.-fonds werden de kosten bestreden van de bloembollenbe plantingen, die in het aanstaande voorjaar als onpersoonlijke reclame zullen werken in New-York, San Francisco, Londen en Ber lijn. en ongetwijfeld wederom het hare zul len bijdragen tot bevestiging en uitbreiding van het afzetgebied. Al deze demonstraties vergen, evenals 't veelomvattende werk van de besturen van Hyacinth- en Narcis-groepen en van de verschillende commissies voor bijzondere doeleinden zeer veel tijd en moeite van dege nen, die zich met de voorbereiding en uit voering belasten. Een hartelijk woord van dank uit naam van het geheele vak aan hen allen, is hier zeker op zijn plaats. Dezer dagen is de samenstelling bekend geworden van een door verschillende minis ters gezamenlijk benoemde commissie, die zal hebben te adviseeren over een reorga nisatie van den economischen voorlich tingsdienst. In strijd met de aanvankelijke bedoeling is die commissie geen plaats in geruimd aan vertegenwoordigers van land en tuinbouw. Het Hoofdbestuur acht dit onjuist. De tuinbouw heeft te zeer belang bij dezen dienst en bij den landbouw-voor- lichtingsdienst. dan dat hij bij een commis sie als deze zou kunnen of mogen worden uitgeschakeld. Naast de hoofden dier dien sten behooren vertegenwoordigers van de gebruikers dier diensten in de eerste plaats in die commissie zitting te hebben. De in vloed op de verdere ontwikkeling van deze staatsorganen mag niet uitsluitend gelegd worden in handen van den Nijverheidsraad, zooals bij de tegenwoordige samenstelling der commissie vrijwel het geval is. Het Hoofdbestuur heeft er daarom bij den Tuin- bouwraad op aangedrongen, dit bezwaar te gen de samenstelling der commissie aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw kenbaar te maken. Ten slotte deel ik u mede. dat de aan vullende inlichtingen die het Hoofdbestuur u kan geven inzake het vraagstuk van het Eigen Gebouw zullen worden vermeld bij Punt 7 van den beschrijvingsbrief. Ik open hiermede de 154e algemeene ver gadering. (Zie vervolg in het HoofdbladL RECLAME. 1610 ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Adrianus, z. van Ber- nardus Huibertus Duivenvoorde en Cornelia Clasina Dobbe. Cornells Johannes, z. van Martinus van der Vlugt en Adriana Zoeten daal. Maria Petronella, d. van Johannes Leonardus Zoet en Gesina Johanna de Hol lander. Cornells Nicolaas, z. van Damia- nus Johannes van der Poel en Alida Cornelia van der Geest. Matje, d. van Willem Piet en Antje v. Wieringen. Hermanus Adria nus, z. van Cornelis Hoogenboom en Ma thilda Marie de Jong. Johanna Elisabeth Maria, d. van Gerardus Anlonius Koek en Maria Geertruida Compier. Overleden: Martinus Theodorus Wessel- man, 3 jaar. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Johanne-s, Z. van M. Laken en A. J. Waaijer. Getrouwd: L. W. Abspoel en A. %Wes- dijk. Overleden: Jacobus Westerman 57 j. In de laatste vergadering van het be stuur der Christelijke school alhier heeft men besloten een ouderavond te organi- seeren. Deze ouderavond zal gehouden worden op a.s. Donderdag 23 dezer. Door bovengenoemd bestuur ie het leer plan dier school zoo ingericht, dat in het vervolg elke cursus negen maanden zal duren, in verband met het groot aantal leerlingen dat zich in den laatsten tijd aanmeldt. Door den heer K. Mol, gemeentebe ambte alhier, is wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd, tegen 1 Januari a.s. eervol ontslag aangevraagd. In den loop van de maand Januari 1927 zal het veertig jaar geleden zijn, dat do Gereformeerde Jongelingsvereeniging „Eben-Haëzer" werd opgericht. Door en kele oud-leden en het tegenwoordig be stuur, is een comité gevormd, hetwelk ten doel heeft, deze gebeurtenis op passende wijze te doen gedenken. Naar wij verne men bestaat het voornemen, om hieraan een tweetal avonden aan te wijden. De eerste een openbare samenkomst in de Geref. Kork, de tweede een onderling sa menzijn met genoodigden in het gebouw „Irene." WADDINXVEEN. De scheepvaart door de Gouwe alhier is dit jaar en vooral dezen herfst bijzon der druk. Bijna alle bieten, in Noord-Hol land verbouwd, zag men, nu de bietenfa- briek in Halfweg dezen herfst niet werkte, per schip door de Gouwe passeeren, be stemd voor de fabrieken in het Zuiden des lands. Er passeeren hier ruim 60000 schepen per jaar door de Hooge Waddinx- veensche brug. Geen kleinigheid! Voor de betrekking van tijdelijk gas fitter aan de gemeentebedrijven alhier, hebben zich niet minder dan 201 sollici tanten aangemeld. Gevonden: Een zak, met jutezakken. Aankomen loopen: Zwart-bruin hondje, 50 c.M. hoog. Inlichtingen ter secretarie. AALSMEER. In de Donderdagavond gehouden ver gadering van de afd der Ned. Mij. voor Tuinb. en Plantkunde werden de aftreden de bestuursleden, de heeren G. Oud, D. Jongkind en D. Keessen herkozen en de heer A Barendse gekozen. Besloten werd met een inzending afgesneden seringen- takken deel te nemen aan de Parijsche ten toonstelling Mei 1927. Een prijsvraag 1927 werd vastgesteld. HAARLEMMERMEER. j)e raad van deze gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Donder dag 30 Dec. a.s., des namiddags te 2 uur. Nog steeds worden op den weg ongelukken veroorzaakt, doordat automobi listen, wanneer ze elkaar passeeren, bij het voorbijrijden van fietsers de felle lichten niet dooven. Op den Kruisweg in Haar» 1 emmermeer reed een wielrijder een aufc tegemoet, waarvan het felle licht niet ge doofd werd. De man werd daardoor zoo danig verblind, dat hij door het motor rijtuig werd aangereden en er ondesr ge raakte. Aan het hoofd en handen verwond en inwendig gekneusd, werd hij opgenomen en onder geneeskundige behandeling gesteld. De politie doet onderzoek. Tot tijdelijk onderwijzer, tevens waar nemend hoofd van school no. 1 alhier, is benoemd de heer D. H. Querner te Beemster. De arbeider P. v. d. G. had Zater dag bij den landbouwer v. N., aan den IJ weg, alhier, terwijl hij aan 't bietensnjjden was, het ongeluk met zjjn linkerhand tus- scben snijmessen van de machine be kneld te geraken, waardoor' de duim gedeeltc-Jijk werd afgesneden en een der vingers werd verwond. Geneaskundige hulp werd ingeroepen. De bestuurder van een motorrijwiel, op de duozitting waarvan nog een heer was gezeten, wilde Zaterdagavond met een flink» vaart een oprit van den Ringdijk alhier oprijden, doch nam zijn draai te groot, zoodat hij niet meer kon zwenken, en de motor en de berijders in de Ring vaart terecht kwam. De man, die op de duozitting zat, kon zich vrjj spoedig uit z'n benarde positie bevrijden en slaagde er met veel moeite in ook den bestuurder op het droge te helpen. Deze had nog een beenkneuzing opgeloopen en werd per auto naai- zijn woning gebracht. HILLEGOM. R.-K. Kiesvereeniging. De R.-K. Kiesvereeniging 'hield een leden vergadering in hotel Sistermans. Onge veer 100 leden waren tegenwoordig. De voorzitter, de heer Balvers had liever een tjokvolle zaal gezien en spoorde aan tot zakelijke, vrijuitgesproken besprekin gen. De heer F. C. van Lierop Jzn. bracht een zakelijk verslag uit van de vergadering der R.-K. Staten Centrale „Leiden", gehouden op 13 November 1.1. Alvorens tot inlevering van candidaten voor de Statenverk. wordt overgegaan, zet te de voorzitter kort de belangrijkheid, dezer verkiezing uiteen, vooral voor Zuid-Hol land, alsmede den werkkring van dit li chaam. Ingekomen is een schrijven van Sassenheim, ter aanbeveling van den heer H. Bader en één uit Noordwijk ter aanbeve ling van den heer W. de Ruyter. Ingediend werd 1 lijst met 33 handteekeningen ter aanbeveling van den heer J. H. M. Bal vers (Aftr.) en 1 met de volgende voor dracht: J. H. M. Balvers, Hillegom, J. G. Stadhouder. Zoetenvoude. H. Bader, Sas senheim, W. de Ruyter, Noordwijk, en P. Warmerdam. Lisse. Deze lijsten zullen naar den Centr. Secretaris worden opgezonden. Hierna kwam in behandeling het Rapport der Commissie inzake candidaatstelling en stemmen voor teden van den Gemeente raad. Het bestuur ging niet geheel accoord met de zienswijze der commissie. Besloten werd in de volgende vergadering dit onder werp opnieuw te behandelen. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: H. Th. Markman en A. M. Pgpers. L. E. v. Schie en M. A. Burp- meyer. J. K\jne en G. Wiedemeyer. Bevallen: A. C. LampeVan Sambeek, <x G. v. EykVan der Voort» z. P. SclniedewindPolak, d. G. -Jansen— Van den Berg, d. C. J. ZoetVieveen, z. C. RuigrokVan Diemen» z Overleden: J. MenseKoster, vr., 35 j. M. Li P. Dormaar, wed. H. Schol te, n., 89 j. Bij de Arbeidsbemiddeling staan inge schreven 3 timmerlieden, 1 schilder, 8 op perlieden, 140 land- en tuinbouwarbeiders en 3 handels- en kantoorbedienden, in to taal 165 werkloozen. KATWIJK AAN ZEE. Als werkzoekend stonden aan het Gem. Bureau voor Arbeidsbemiddeling in geschreven volgens jongste opgave95 ar beiders, 16 visschers, 25 grondwerkers, 10 kuipers, 1 scheepmaker, 7 opperlieden, 3 schilders, 5 metselaars, 1 nettenboetster, 1 straatmaker en 1 mandenmaker, tezamen 165 personen. Aangaande het bericht betreffende de Politiekleeding enz. kan dienen dat dit geen buitengewone uitgave van den Bur gerlijke Gemeentekas beteekent, doch deze een gewone uitgaaf is, die uit de ontvangst van kleedinggeld wordt fbestreden. In de Oude Kerk werd voor de Zen ding gecollecteerd f 10.50. Voor de Oude Kerk f 2.50 en voor de diaconie f 10. LISSE. In de morgengodsdienstoefening in de Ned.-Herv. Kerk, werd bekend gemaakt dat de heer J. Marbus bedankt heeft als ouderling. Uit officieele bron vernemen wij, dat bij H. H. Commissarissen van de Goöp. Veilingvereeniging van het HolJ. Bloem. Genootschap alhier een ontslagaanvrage is ingekomen als directeur van den heer A Raaphorst Hzn. NOORDWIJK. St. Josephgezellen. In een buitengewone bijeenkomst hield de Gezellenvereen. Vrijdag een ontwikkelings avond, waarbij tevens tegenwoordig waren eenige Stands- en Vakorganisaties, De vice- praeses kap. Hesp opende deze bijeenkomst met den Kolpingsgroet en heet leden zoowel als genoodigden welkom in het bijzonder den spr. van den avond, den heer Ganzenboom, welke op deze avond het onderwerp zal be handelen van het nut en de noodzakelijkheid van Stands- en Vakorganisatie's. Z.E. gaf bij de inleiding van dezen avond een ernstig woordje vooraf en vestigde hierbij vooral de aandacht op de belangrijkheid van het on derwerp, dat zou worden behandeld, wel was dit onderwérp beter op zijn plaats in de rente- en standorganisalies zelve, doch de Gezellenvereeniging zou in haar taak te kort schieten, als zij niet iedere gelegenheid aangreep om de Christelijke organisaties onder de jongeren te bevorderen. Hij hoopte dal deze vooral tot heil zou strekken van Stands- en Vakorganisaties en tevens een blijvend contact zou scheppen tusschen Pa tronaat, Gezellen en Vak- en Standsorgani satie. De heer Ganzenboom verkreeg nu het woord en gaf een korte verdeeling van dezen avond aan, allereerst kregen wij nu te zien iets uit de wondere natuur en wel een film- stukje over de ontwikkeling van een Chry- santh; daarna maaklen mij op het doek een reisje naar Portugal en als derde het komi sche stukje Brownie als delectjeve. Aan het eigenlijke onderwerp van dezen avond ko mende, zette spr. voorop, dat de Gezellen vereeniging tot taak heeft de vorming der jongeren opdat zij als degelijke Christenen en burgers in het leven komen, organisato risch onderlegd, zoodat zij een sieraad van hun Stands- of Vakorganisaties kunnen worden. Vervolgens behandelde spr. de vraag wat is Standsorganisatie en welke is hun taak hetgeen in het kort hierop neer kwam dat hoe verschillend een taak ook is, de verschillende standen :één zaak gemeen hebben, nl. om door de godsdienst een goed funclioneerende Maatschappij te verkrijgen hetwelk deze standen tevens samen bindt om de mensch tot deugd te vormen en in de Maatschappij terug te brengen de rechtvaar digheid en naastenliefde en zoodoende alles te herstellen in Christus Daarom is de vor ming reeds in Gezellenvereen. zoo noodig, opdat door godsdienstige en sociale ontwik keling de toekomst der Stands- en Vakorga nisaties worden verzekerd. Met nog enkele filmslukjes besloot spr. dezen avond en mocht hiervoor een dank baar applaus der aanwezigen inooggsten, waaraan de praeses nog een woord van dank toevoegde om met de Kolpingsgroet de goed geslaagden avond te besluiten. In hotel Royal hield de heer L. van Giersbergen, Rijksbijen teeltconsulent te Wa- geningen uitgenoodigd door de Ned. Mij. voor Tuinbouw en plantenkunde een lezing met lichtbeelden over „Bijenteelt". De voorzitter van de afdeeling Noordwijk de heer H. de Boer opende dezen avond en heette allen hartelijk welkom. Na een korte inleidende rede gaf hij het woord aan den heer van Giersbergen. Spr. ving aan met te zeggen, dat het mee- rendeel zijner lezingen wordt gehouden in die streken waar veel fruit wordt geteeld. Zonder bijen zou de fruilcultuur ten gronde gaan. De Regeering heeft dan ook 2 Rijks- bijenteeltconsulenten gegeven om daarvoor te waken. Ook verschaft zij den bijenhouders een belangrijke hoeveelheid suiker (voor voedsel der bijen) zonder accijns, dit be draagt plm. 15 pond per korf, deze suiker wordt dan voor den prijs van 9 A 10 ets. per pond verstrekt. De bijenteelt is oud, in zeer oude geschrif ten werd bjjenhoning en was steeds ge noemd. Was als verlichtingsartikel ging achteruit en werd verdrongen door petroleum, gas en electriciteit. Honing werd in de verdrukking gebracht door suiker enz., men maakte de kunsthoning bijna gelijk aan de honing, de lust tot bijenhouden verslapte. Spreker vindt als de bijen alleen om de was of honing moesten worden gehouden, deze dan maar moesten worden opgeruimd. Maar zie het koolzaad en boekweit wordt thans zeer weinig meer in ons land geteeld, dit komt voor het meerendeel thans uit het buitenland, hiervoor zijn in den laatsten tijd in de plaats gekomen vruchlboomen en plantenculturen. Spreker zet alsdan in den breede uiteen, het bestuivingswerk door de bijen. Er bestaat een nauw verband tusschen hommels en insecten. De meeste planten hebben eigen insecten. Er zijn ook bloemen waar hel overbrengen van het stuifmeel door den wind geschied, dit worden windbloemen genoemd. Ten slotte bleek aan de hand van door spreker aangehaalde voorbeelden dat de aanwezigheid van veel bijen in de stre ken van fruitteelt een belangrijke rol speelt. Te veel fruit en te weinig bijen daardoor slechte gewassen. Wij hoorden dat in streken waar de op brengst van fruit zeer slecht was al sinds eenige jaren nadat men bijen had aange voerd het vraagstuk der onvruchtbaarheid finaal was opgelost. Bijen doen ook kwaad: nml. op het gebied van verbasteren bij planten. Tijdens de pauze werden nog eenige vra gen gesteld welke door den heer van Giers bergen werden beantwoord. Ook bestond er gelegenheid een bijenkorf met inhoud (na tuurlijk zonder bijen) te bezichtigen. Na de pauze gaf spreker ons hel bijen leven op het doek te zien. Tot slot nog eenige bijenstanden zoowel in het binnen- als in het buitenland. Aan het einde van deze serie lichtbeelden dankte de voorzitter den heer van Giersber gen namens allen voor zijn interessante, dui delijke en geestige lezing, hierbij den wensch uitsprekend hem nog eens spoedig te mogen weerzien. Hij hoopt dat allen voortaan het bijenleven met meer belangstelling zullen volgen, (applaus). -Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van welke de afzenders onbe kend zijn terugontvangen in de eerste helft der maand December 1926- Brieven Binnenland: Drecht, Doorn; Lineven, Rotterdam. Briefkaarten Binnenland: H. W. Kempers, 's Bosch. NOORDWIJKERHOUT. Voor de vacante betrekking van ge meente-werkman, op een salaris van f 33 per week, meldden zich 210 liefhebbers aan. Op initiatief van den adviseur van den R.-K. Volksbond, kapelaan van Schaïk, is hier opgericht een onderafdeeling „Eer bied in Gods Huis". Een groot aantal lo den heeft zich reeds aangemeld. Doel is onder de diensten in de R.-K. kerk toe te zien, dat allen met aandacht de plechtig heden bijwonen en geen ergernis geven. Groot was de belangstelling, welke het diamanten bruidspaar SmitWijnands reeds in de bruidsdagen ondervond. Van alle zijden werden taarten en lekkernijen bezorgd. De brandstoffenhandelaar M. zorgde voor een flink „stookje". Gisteren hield voor de nederige woning, een auto stil, waaruit een geheele onbekende adel lijke dame, Gravin v. L. stapte, welke een prachtig bloemstuk kwam overhandigen. De officieele huldiging door de dorpsbe woners zal gepaard gaan met muziek en 'n eerepoort wordt opgericht. Een grootsch huldeblijk, waaraan dorpsgenooten van al lerlei rang en stand bijdroegen, zal worden aangeboden, Dinsdag na Kerstmis. NOORDWIJK AAN ZEE. Vereeniging „Zeebad Noordwijk aan Zee". In hotel Centraal vergaderde „Zeebad" onder leiding van den heer A. Vermeulen. Het deed den Voorzitter genoegen, dat mon het punt kurtax wat voor 75 procent van de bevolking van belang i9 dezen keer niet op de agenda geplaatst behoefde te worden Dit is voorloopig van de baan. De notulen worden gelezen en ongewijzigd vastgesteld. Uit het jaarverslag van den Secr. verna-' men we dat het aantal leden 115 bedraagt. Er zijn gehouden 6 bestuurs- en 2 ledenver gaderingen. Er zijn er door de instelling het informatiebureau 903 schriftelijke informa ties gegeven, waaronder 253 aan bewoners in het buitenland, terwijl 417 mondelinge informaties door den beheerder van het bu reau zijn verstrekt. Gewezen werd nog op de actie van Zeebad inzake de „Kurtax" voor vreemdelingen. Het jaarverslag van den penningm. gaf aan als inkomsten (waaronder het batig saldo van veri. jaar is inbegrepen) f 494.63. De uitgaven zijn f 475.52 1/2 zoodat de jaarrekening sloot met een batig saldo van f 19.10 1/2. De hee ren C. Verloop en G. van Leeuwen werden, verzocht .de rekening van den penning meester te controleeren. Intusschen wordt door een van de leden gevraagd of de con tributie van de golfclub verhoogt kan wor den. De voorzitter antwoordt dat dit met het oog op het geringe 9aldo niet mogelijk is, hoewel hij ervan overtuigd is dat de ge legenheid die er is om golf te spelen vele ■vreemdelingen naar Noordwijk lokt. De commissie brengt hierna verslag uit en zegt bij monde van den heer v. Leeuwen dat boeken en bescheiden correct in orde zijn. Enkel wijst hij namens de commissie op het feit dat enkelen zonder te bedanken als lid de contributiekwitantie hebben gewei- gert. De vergadering besluit maatregelen te nemen om zulks te coupeeren. Punt 6 ging over een aanvraag bijdrage voor het monu-» ment Burgemeester Pickè. De meeningen loopen nogal uiteen zoodat de voorzitter laat stemmen. De uitslag is dat de stemmen staken en reglementair het voorstel tot bij drage is verworpen. De voorzitter zegt dat deze uitslag hem hartgrondig spijt De voor zitter heeft bij geruchte vernomen dat het monument geen standbeeld zal worden zoo als oorspronkelijk de bedoeling was, maar iets anders. De tegenstanders waren hoofd-, zakelijk gekant tegen een standbeeld. Da voorzitter dient een gewijzigd voorstel in om een bijdrage te verleenen, wanneer iets an ders wordt daargesteld als een standbeeld. Met groote meerderheid wordt dit aange-» nomen. De twee aftredende bestuursleden de heeren A. Vermeulen voorz. en N F. Meier secr. worden met groote meerderheid her-» kozen. Bij de bespreking Electrisch stroom-» verbruik wordt gewezen op het woonhuista-i rief. Het vermoeden bestaat dat goedkoope stroom voor etalage licht zal worden ver-» strekt. Ook over de tarieven van de water leiding worden discussies gevoerd, speciaal over de meerdere kosten bij overschrijding van het vastgestelde aantal M3. Na toelich ting wordt in overweging gegeven zich in verbinding te stellen met den Directeur van de Waterleiding, daar blijkt dat slechts en-, kelen het maximum overschrijden. Voorgesteld wordt om een commissie te benoemen van kasnazieners. Door den voorziter worden aangewezen de heeren G. Verloop en G. van Leeuwen en als plaatsvervanger de heer L. van Wijk. Hierna sluit de voorz. de vergadering. RIJNSBURG. In den nacht van Vrijdag op Zater dag zijn de werkzaamheden aan de nieuwe trambaan aan den Sandtlaan ten einde ge bracht, zoodat des morgens het verkeer over de nieuwe lijn kon geschieden. Door het ontsporen van een tram ge-» schiedde dit aanvankelijk niet zoo vlot,, maar later ging dit zonder vertraging. SASSENHEIM. Da bouw van het Bloembollemhuis, de pak- en werkplaatsen, voor rekening der heeren gebrs. Tromp Zn., alhier, leiding van J. P. Oudshoorn Zn., alhier* is opgedragen aan de firma K. Ende Co.,: te Waddingsveen. De vergadering van de afd. Sassen heim der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur was goed bezocht. Nadat de voorzitter, de heer G. Vlas veld Jr., de vergadering met een woord van welkom had geopend, werden de no tulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester? bleek, dat kas en boeken in orde waren en de kas sloot met een voordeelig saldo. Een en ander werd gecontroleerd aoor de heeren Van Noort en Wijntjes Als bestuursleden werden herkozen de heeren H. Bader en A. Ie Clarcq, en tot afgevaardigden naar de Algemeene Verga dering werden benoemd de heeren K. Ouds hoorn en J. E. Wijntjes. De Beschrijvingsbrief gaf geen aanleiding tot diepgaande beschouwingen. Hg werd onder opmerkingen goedgekeurd. Niets meer aan de orde, sloot de voorzitter da vergadering. In het K.S.A.-gebouw zijn vanaf Zondagnamiddag de kleedingstukken ver-» vaardigd door de leden van den R.-K. Vrou-t wenbond, en bestemd om als Kerstgave voor de minder met aardsche goederen be deelden te dienen, tentoongesteld. Om deze show aantrekkelijk te maken en meteen een „potje" te vormen voor het volgend jaar, is er een bazar aan verbonden. Op het tooneel is gelegenheid een kopje thee te drinken. De firma Van Nelle is, als bij vele voorafgaande bazaars, weer zoo royaal ge-, weest de thee hiervoor gratis beschikbaar ta stellen. Zondag was het er zeer druk. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Getrouwd: M. Kerpershoek en M. vaiS Duivenvoorde, van Katwijk. Vrijdagavond vergaderde de Chr.- Hist Kiesvereeniging in de zaal van den heer Kneyber. De voorzitter opent de ver gadering en heet de aanwezigen welkom. Hr» leest vervolgens Jac. 3. De secretaris leest de notulen van de vorige bijeenkomst, die ongewijzigd worden vastgesteld. Da voorzitter stelt nu de bespreking van de groslijst aan de orde, waaruit een tiental candidaten voor de Prov. Staten naar voren, gebracht worden. Het bestuur belooft geen moeite te sparen, om nog een spreker te krggen, want de heer Krijger heeft op medisch advies zijn toezegging moeten in trekking. Voor bijwoning van de vergadering van den Statenkring worden de afgevaar digden benoemd. Tot bestuursleden worden herkozen de heeren P. Oudshoorn en G. de Wit, die beiden hun benoeming aan nemen. Bij de rondvraag wordt vooral naar voreD gebracht, dat zoo weinig leden ter vergadering komen. De vraag wordt gesteld of enkele propagandisten hierin verbetering kunnen brengen, tevens voor het aanwerven van nieuwe leden. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter onder dankzeg- 3—2

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 7