GELDKONINGEN. KWATTAsf¥ No. 20482 LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 20 December Tweede Blad Anno 1926 Een diamanten jublileum. BINNENLAND. FEUILLETON. VOLLE-MELKREEP BeterdanCioed^D^ GEMENGD NIEUWS. Het echtpaar Maarten van Duijn en Jaantjc Haasnoot te Katwijk aan Zee, waar van wij hier een foto geven, hopen morgen 21 December den dag te herdenken dat zij 60 jaar geleden in den echt worden verbon den. Beiden zijn nog goed gezond hoewel de vrouw doof is. Van een naast familielid kreeg zij dezer dagen een hoorn, waardoor dat doofheidsgebrek haar minder hinderlijk is. Ze hebben in dip zestig jaar ook menig maal de stormen des levens over het hoofd voelen waaien en al kwam het water meer dan eens tot aan de lippen, er over kwam het nimmer. Daarbij hebben ze een mensch- lievend huisbaas die hen in hun net huisje, 2e Duinpad 11 voor slechts 75 cent per week laat wonen. En hoewel de inkomsten niet meer zijn dan ouderdomsrente en een paar kwartjes uit het Zeemansfonds, zijn ze toch nog dankbaar voor alles. Mogen zij nog verder een rustigen en genoeglijken ouden dag hebben. f AUDIËNTIES *EN HOVE. r H.M. de Koningin heeft einde vorige week ten Koninklijke Paleize in particuliere audiëntie ontvangen de echtgenooten van verschillende der ministers, hoofden van de Departementen van Algemeen Bestuur. HET GALA-FEEST TEN HOVE j UITGESTELD. H.M. de Koningin heeft besloten op raad Van de geneesheeren met 't oog op de heer- echende roodvonk-epidemie te 's-Gravenha- ge als uitersten voorzichligheidsmaatregel het .gebruikelijke gala-feest ten Hove eeni- gen tijd uit te stellen. HET NED.—BELGISCH VERDRAG. Aan de Eerste Kamer dar Staten-Gene*- raal is het volgende adres gezonden: O nder ge toekenden, allen advocaten te 'Groningen, van oordeel, dat het voorge stelde Nederlandech-Belgisch verdrag een ernstige bedreiging vormt voor enza staat kundige veiligheid en economische welvaart 6preekt den wench uit dat dat de Eerste Kamer der Sta ten-Generaal het tractaat in izrjn huidigen vorm onaannemelijk zal ver klaren." Het adres is onderteekend door 22 Gro- cingschè advocaten. HET SPOORWEGONGELUK BIJ DE VINK. Op de Nieuwe Oosterbegraafplaats te Am sterdam schaarden zich gistermiddag om het graf van instructeur J. H. Rohn, die bij het spoorwegongeval bij De Vink gedood werd, vele bezoekers. Van alle deelen van het land waren vertegenwoordigers van het spoorwegpersoneel gekomen, in het bijzon der van de afdeeling tractie. De ingenieur van tractie te Amsterdam, de heer Ajmold, voerde 't woord. Hij zeide dat, toen te Amsterdam de eerste berichten omtrent de ramp binnenkwamen, men niet kon begrijpen, dat de plichtsgetrouwe in structeur Rohn onder de slachtoffers was. Ontzetting maakte zich van allen meester, toen de dood van den vriendelijken man be vestigd werd Onmiddellijk na het ongeval ontstond bij het tractiepersoneel de drang om uiting te geven aan de waardeering, ach ting en vriendschap, die men ten opzichte van Rohn had gekoesterd. Want waardee ring was er van de zijde der superieuren, vriendschap van de zijde der collega's en achting van de zijde van hen, die onder Rohn gesteld waren. Allen betuigden hun instemming met het plan. een blijvende her innering op het graf te plaatsen en het was dan ook namens het overgroote deel van de afdeeling tractie, dat spr. den gedenksteen aan de zonen van Rohn overdroeg. Het marmeren gedenkteeken vermeldt de woorden In memoriam J. H Rohn, instructeur in dienst der Nederlandsche Spoorwegen, om gekomen bij het noodlottig ongeval op 9 September 1926 bij De Vink Een leermees ter voor de jongeren, een leidsman voor de ouderen. Namens het tractiepersoneel der Neder landsche Spoorwegen. De oudste zoon van den heer Rohn dankte voor de attentie. DE NIEUWE AUTOBUSDIENSTEN. Zooals men weet, worden in verschillen de provincies voor commissies uit Ged Staten tallooze concessie-aanvragen voor het exploiteeren van autobuslijnen behan deld. Men meldt nu, dat het niet de bedoe ling is, spoedig uitspraak over deze aan vragen te doen. Eerst zullen alle zaken be handeld worden, Tusschen de colleges van Ged. Staten van Noord- en Zuid-Holland en Utrecht zal hierover geconfereerd worden, opdat een gelijke beslissing genomen zal Vordep. DE TOPOGRAFISCHE INRICHTING. Een commissie van onderzoek. De minister van oorlog heeft een com missie van onderzoek voor de Topografische Inrichting doen instellen, met de uitnoo- Geautoriseerde vertaling naar het Engelsch van E. PHILIPS OPPENHEIM door W. M. D. SPIES—VAN DER LINDEN. 20) Je bent één van hen geworden en ik heb liever niel. dal je hier blijft. Indien,"' voegde hij er langzaam sprekend aan toe, terwijl hij nadenkend in de karaf keek, die naast hem stond, „indien je eenige kans zag, om, met behuip van wat je in die portefeuille zult vinden, met een weinig toewijding, een weinig han digheid en zeer veel volharding, een deel van het kwaad, dat je door je zorgeloosheid gesticht hebt. ongedaan te maken, dan zou ik dat gevoel natuurlijk verliezen en zou je plaats hier weer voor je open slaan Hel zou waarschijnlijk ook in het voordeel van je familie zijn, als het denkbeeld, dat ik hier aangeef er toe zou leiden dat je met succes werkzaam was. Er is genoeg in de portefeuille," vervolgde hij, „om je in staat te stellen voor de rest van het jaar naar je eigen wensch te leven en te reizen, waarheen je wilt; gedurende dien tijd wordt ook voor je familie gezorgd. Ik laat het verder geheel aan je over," Hij keerde zich om en verliet de kamer. Virginia stond aan het eind van de tafel met de portefeuille in haar handen geklemd. Zijn vertrekkende gestalte na Ie staren. Hij opende de deur en sloot die weer. Zij zonk terug in haar stoel en bedekte het gelaat diging, haar bevindingen neer te leggen in een of meer rapporten. De opdracht luidt: le. of het bedrijf der Topografische In richting op de meest economische wijze werkt; 2e. of het, in verband met het gestelde sub le raadzaam is dit bedrijf te reorgani- seeren, en zoo ja, op welke wijze; 3e. of de salarisregeling van het perso neel bij genoemde inrichting, in verband met de te verrichten werkzaamheden be hoort te worden herzien en zoo ja, op welke wijze. De commissie is als volgt samengesteld: E. A. F. Blokhuis, generaal-majoor b. d. als lid en voorzitter; J. W. Teillers. oud- hoofd der Reproductie bij de Topografische Inrichting in Nederlandsch-i™Jif>: n. van der Masch-Spakler, directeur der N.V. druk kerij Senefelder te Amsterdam; ir. E. Hij mans, raadgevend bureau voor organisatie le Amsterdam; I. H. Reynders, majoor- hoofdinstructeur bij het regiment grenadiers te 's-Gravenhage-, mr. R. E. Kramer, admi nistrateur, hoofd van de le afdeelipg van 't departement van oorlog, en J, C. Roelofsen, bezuinigingsinspecteur, als leden; II. R. Boelsma, adj.-commies bij dè VUIe afdee ling van het departement van oorlog, se cretaris. DE AFSLUITING DER ZUIDERZEE. Wie het werk zullen uitvoeren en hoe. De afsluiting van de Zuiderzee is een moeilijk werk van ve?r bijzon-deren aard.- Aldus antwoordt de Minister van Water staat in zijn Memorie aan de Tweede Kamer. Aldus voortgaande: De moeilijkheden worden gTOoter naar mate- het werk vordert. Steeds moet dan mét de opgedane ervaring rekening worden gehouden. Het zou niet verantwoord zijn, de afsluitingswerken te ondernemen met een aannemer, die, hoe bekwaam ook, vreemd zou staan tegenover de moeilijkheden, die dan te wachten zijn. Aan de eischen, die», in verband met den bijzonderen aard van het werk, gesteld moe ten worden, zou hij 't gebruikel^ke systeem van afzonderlijke aanbesteding der opvolgende onderdeelen, niet naar behooren voldaan kunnen worden. Het geheele werk moet in één hand zijn. Nu bestaan tegen uitvoering in eigen beheer tal van bezwaren. Het zou ook niet juist zijn gezien, om bij dit werk geen gebruik te maken van de kennis en ervaring omtrent grondwerken, waarover onze aannemers in hooge mate beschikken. Het volledig uitgeven van het werk aan eer. aannemer of een combinatie levert evenwel ook ernstige bezwaren op. In dit geval zou toch slechte een zeer ervaren en kapitaalkrachtige aannemer in aanmer king kunnen komen. De aannemingssom zou dan zoodanig behooren te zijn, dat alle kwade kansen daarin voldoende tot uit drukking zouden zijn gebracht. Op deze wijze zou dus allerminst de zekerheid ver- kiegen worden, dat het werk voor het Rjjk op de minst kostbare wijze zou tot stand komen. Reeds geruimen tijd geleden was te voorzien, dat een combinatie van de vier grootste Nederlandsche aannemersfirma's, die alle een internationale beteekenis heb ben op het gebied van bagger- en grond- merken, te weten: N. V. M. J. v. Hattum's Havenwerken, te Beverwijk, N. V. Holland- scne Aaanneming Mij., te 's-Gravenhage en de heeren A. Bos Pzn., te Dordrecht, en L. Volker Azn., te Sliedxecht, bereid zou zijn de uitvoering van den afsluitdijk te aanvaarden op dien voet, dat bij beper king van bet risico het geheele werk vooi eeit matige winst zoodanig tot stand zou worden gebracht, dat de onderdeelen telkens na onderling overleg volgens de planner der directie zouden worden uitgevoerd, krachtens nader te sluiten aannemingsover eenkomsten. Het denkbeeld der aannemingscombinatie is ernstig onderzocht en na vrij langdurige onderhandelingen is met de inmiddels op gerichte Maatschappij tot uitvoering der Zuiderzeewerken een overeenkomst gesloten. Ten aanzien van den bouw der sluizen en andere kunstwerken in den afsluitdijk is bepaald, dat deze op het verlangen van den Minister van Waterstaat door de N. V. in hun geheel of bij gedeelten in 't open met de handen. Voor een oogenblik vergat zij. waar zij was. De geur van de rozen, waar de tafel mee bedekt was, had haar opeens herinnerd aan de nederige „farm" met den kleinen luin, daar verweg, tusschen de bergen. HOOFDSTUK XIV. Stella blijkt onvermurwbaar. Lïltleson bereikte Stellas hotel juist OP tijd om te zien, dat de hall vol stond met haar koffers en dat zijzelf, in donkere reis- kleeren en zwaar gesluierd, bezig was af scheid te nemen van den hotelhouder. Hij liep haastig op haar toe. „Ik schijn juist op tijd te zijn, juffrouw Duge," zei hij, „gaat u vertrekken?" „Ja, ik ga vertrekken," zeide zij, moest u me spreken? Haar manier van doen bracht hem eenigs- zins van zijn sfuk. Hij bedacht echter, dat heel wat mensehen konden hooren, wat ze zeiden en dat zij er verstandig aan deed, voorzichtig te zijn. „Hebt u één oogenblik voor mij?" vroeg hij, „ergens waar we alleen zijn?" Zij bracht hem naar een zitkamer, waar gelukkig niemand was. „Nu." zeide zij voortgaande haar hand schoenen aan le trekken, „wat wenscht u, mijnheer Littleson?" ,.U weet heel goed, wat ik wensch," ant woordde hij snel, „ik heb mijn chèque-boek in mijn zak en ik ben bereid meer dan honderdduizend dollar te betalen. Als u tien minuten wilt wachten, kunt u het geld in bankpapier krijgen „Hoe weet u. dat ik het stuk heb?" vroeg ze kalm „Uw nichtje, juffrouw Virginia is op ons kantoor geweest. Zij dacht natuurlijk, dat u baar of ondershands moeten worden aan besteed. Het ligt in de bedoeling van den minister van deze bevoegdheid een ruim gebruik te maken. Naast de regeling der eigenlijke uitvoe ring vormt de regeling van de beperking vai het risico een belangrijk punt der overeenkomst. Als normaal is aangenomen, dat de N. V, een winst zal kunnen maken van 6 pet der aanneraingssom. De Staat deelt in overwinst en tekort. De N. V. blijft echter steeds belangheb bende bij het bedrag van de overwinst ol het tekort. De belangen van Staat en Maat schappij gaan dus samen. Ten slotte is de beslissing over alle geschillen, welke tusschen partijen zullen kunnen ontstaan, opgedragen aan een vaste commissie van 5 leden, door hen in gemeen overleg te benoemen. AFD. ZOETWATERVISSCHERIJ DER NED. HEIDE-MAATSCHAPPIJ. Te Utrecht vergaderde onder leiding van den heer H. J. Lovink te Alphen a. d. Rijn, de hoofdafdeeling Zoetwaterbedrijf van de Ned. Heide-Maatschappij. Aanwezig waren o m. Baron van Nagell, voorzitter der Ned. Heide-Maatschappij, de heer A. B. Brouwer, vertegenwoordiger der regeering en Prof. Heimerie, voorzitter van de Rheinische Fischerei-Verein. In een openingswoord deelde de voorzitter mede, dat de financiën nogal te wenschen overlaten, als gevolg van de hooge prijzen der visscherij-benoodigdheden. Ook het weer en het hooge waaier werkten niet gunstig op de visscherij. Voor het eerst is met goed re sultaat een drijvende broedinstallatie ge bruikt om de eieren tot ontwikkeling te bren gen. Dat 1927 een goede vangst van groote zalm zal geven, is zeker geen gewaagde ver onderstelling. Vele drijfnetvisschers hebben van de oude naar de nieuwe teelt kunnen doorvisschen, hetgeen in jaren niet voor kwam. Spr. zegt, dat langs den geheele Rijn slechts één gedachte is, namelijk teeleq? Een ontwerp-Visscherijwet is ingediend en zal spoedig In openbare behandeling komen. Ook zal weder een provisie worden verleend op het vangen en dooden van zeehonden. Het aantal leden der hoofdafdeel mg bleef ongeveer 370. Nadat de jaarverslagen waren goedgekeurd (het financieele sloot met een bedrag aan in komsten van f 5603 en van uilgaven van f 7204) werd de begrooting voor 1927 vast gesteld op een eindbedrag van f 7425. De contributie werd bepaald op f 150. Daarna werden aan eene bespreking on derworpen de bij de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal aanhangige Visscherijwel. De voorgestelde wijziging van art. 17, lid 3, letter B (de bekende verandering ten op zichte van het vrije hengelen) werd ingeleid door den heer II. Aalderink, die krachtig protesteerde tegen het verbod van het vrije hengelen, waarna de héér A. B. Brouwer, Regeeringsverlegenwoordiger. eenerzijds pro testeerde tegen de houding van den heer Aalderink, die bij een behandeling van dit onderwerp in zijn tegenwoordigheid geen en kele bedenking tegen den geest van dit arti kel maakte en thans deze bezwaren ontwik kelde anderzijds de wijziging verdedigde. Na verdere beraadslaging over de voorge stelde wijziging van artikel 17 merkte de voorzitter op, dat de vergadering niets kan beslissen, maar wel adviezen uitbrengen; daarom achtte hij het gewenscht hetgeen in de-ze vergadering is te berde gebracht in een collectief advies te verwerken en den Minis ter aan te bieden. De vergadering ging hier mede accoord. Besloten werd voorts, dat het hoofdbe stuur waakzaam zal zijn in de richting van een voorstel-Woudrichem om er op aan te dringen dat verhooging van de maaswijdte voortaan worden slop gezet, daar de verhoo gingen telkens ip buitengewone onkosten vervallen. Een rede van den heer Kluvver, assistent ornitholoog van den plantenliektenkundigén dienst te Wageningen over „Reigers en Aal scholvers werd uitgesteld tot de volgende vergadering. Bij de rondvraag werd aangedrongen in de reglemenlen de maat van de aal te verhoo- gen lot 30 c.M., waarmede de heer Brouwer verklaarde het eens te zijn. het bij ons gebracht had. Ik weel niet, of zij in ernst verwachtte, dat wij het weer zou den afstaan, maar dat scheen het doel van haar bezoek te zijn. In ieder geval kwamen wij te welen, dat uw poging gelukt is." Stella was bezig met den laatsten vinger van haar handschoen. „Ja, 't is mij gelukt," zeide zij. „Het was een schandelijke daad en ik zal het mijzelf nooit vergeven, maar ik kreeg het stuk. „Nu?" zeide hij. „Nu?" antwoordde zij kalm. Een verschrikkelijk vermoeden kwam in' hem op. „U hebt het toch niet weggegeven?" vroeg hij. „U hebt toch niet aan uw vader teruggegeven?" „Ik heb het niet aan mijn vader gege ven," zeide zij. „maar in mijn bezit heb ik het ook niet meer. Honderdduizend dollar is heel wat geld, mijnheer Littleson. maar ik pleegde gepn diefstal terwille van u en uw vrienden „Wat meent u?" vroeg hij heesch. „Precies wat ik zeg," antwoordde zij. „Het stuk is veilig bewaard: u zult waar schijnlijk binnenkort hooren, wie het heeft." Littleson was sprakeloos Alle mogelijke vreeselijke angsten benauwden hem. ,,U moet mij zeggen, waar het is, wie het heeft drong hij met schorre stem aan. „Dit is schandelijk!" Wel, als ik u niet ver teld had „Dan zou ik nergens van geweien heb ben." viel zij hem in de rede. „Volkomen waar Eigenlijk hoorde ik u te bedanken. Hoe dan ook. het stuk is, zooals ik zeg, in veilige handen, maar niet in die van mijn vader. U zult er waarschijnlijk binnenkort van hooren. „Juffrouw Duge, vertel me wie hel heeftl' FONDS „WELDADIG EN ZORGVULDIG". Bij Kon. besluit is op zijn verzoek eervol ont/lag verleend aan jhr. mr. O. J. Re peteer v. Molenaarsgraaf» als lid van het bestuur van het fonds „Weldadig en Zorg vuldig", onder dankbetuiging voor de ge durende vele jaren aan het fonds bewezen diensten, en zjjn benoemd tot leden van het bestuur van genoemd fonds jhr. mr. I*. E. M. von Fisenne, lid van Ged. Staten van Zuid-Holland, en jhr. II. J. Repelaer van Driel, te 's-Gravenhage. smeekte hij. „U kunt niet begrijpen, wal dit voor ons beteekent. Wij waren dwazen om onze handteekening te zetten, ik weet het; maar uw vader drong er op aan en wij had den, denk ik. een zwak oogenblik. Per slot van rekening is hel niet zoo iets vreeselijke. Wij hebben het recht ons zelf te verdedigen, wij Trustmannen, of wij gelijk hebben of niet." „Precies," erkende zij. .Ongetwijfeld zal er een proces van komen. Stel dat het ergste gebeurt, dan vrees ik, dat u de publieke opinie niet op uw hand zult hebben. De meeste dingen zijn in dit land te koop. Ik weet nog niet precies hoe het Amerikaan- sche publiek het op zal nemen, dat men getracht heeft hel geweten van hun staats lieden om te koppen. Misschien zal het u voor een tijdje wal onpopulair maken een trip naar Europa misschien of iets van dien aard Nu. ik wensch u het beste er mee en nu moet ik werkelijk gaan. Als het er van komt, dat u in allerijl over moet steken, mijnheer Littleson, dan treffen we elkaar misschien nog in Parijs. „Gaat u naar Parijs?" vroeg hij stom verbaasd „Met de boot van morgpnochtend." ant woordde zij. „Ik zend mijn koffers nu naar de boot en logeer vannacht bij vrienden." „Kom tenminste even mee naar Bardsley en Weiss." smeekte hij. „Ik zal er u in mijn auto brengen j het zal u geen vijf mi nuten ophouden." Zij schudde het hoofd. „Ik kan er in het minst het nul niet van inzien, om uw vrienden te gaan opzoeken Ik heb werkelijk volkomen afstand van hel stuk gedaan en degeen. aan wien ik hel go- geven heb, zal ongetwijfeld van zich laten hooren." RECLAME. 4935 „Zijn naam?' 'vroeg Littleson. „U moet mij zijn naam zeggen." „Dien weiger ik le noemen," antwoordde zij, „maar ik wed, als u gauw naar het kan toor van mijnheer Weiss gaat, dat u daar wel iets hooren zult. Kijkt u niet zoo boos, wij hebben allen ons eigen spel te spelen, mijnheer Littleson Ik moet toegeven, dat ik niet heel netjes tegenover u gehandeld heb, maar ziet u, ik moest met mezelf rekening houden en u weet, wal dal in New York zeg gen wil. Au revoir' Ik heb idee, dat ik u nog wet eens in Europa zal ontmoeten." Zij verliet Littleson, die de „bar' van het hotel opzocht en epn stevig glas dronk. Daarna slak hij een cigaret op en keerdp naar zijn auto terug. „Kom." mompelde hij, terwij! hij zijn auto in de richting van dp stad deed zwenkpn, „ik kan net zoo goed teruggaan en het ge vaar onder de oogen zien." tiet kantoor van Weiss was vol menschen, toen Littleson terugkwam. Er heergchte een opgewonden stemming op de beurs, em ployés renden heen en weer. overal ging de telefoon. Weiss stond met zijn jas uil mid den van dit alles, gaf bevelen, luisterde naar de telefoon en wisselde haastig een enkel woord met ontelbare bezoekers. Hij had een groote. onaangestoken sigaar in zijn mond, waar hij, zonder ophouden, od knauwde. Hij duwde Littleson in zijn privé- kan'oor. maar volgde hem de eerste oogen- blikken niet. Toen hij eindelijk binnen kwam, was het lawaai daarbuiten aan het verminderen. Het wa9 vijf uur en de zaken waren voor dien dag gedaan. Weiss ging naar een klein buffel en nam er een flescn whiskey en eenige glazen uit. Voor hij een woord sprak, had hij een glas naar binnen geslagen, (Wordt vervolgd). UIT DE SCHOENINDUSTRIE. De N.V, Stoomschoenfabrick voorh. Jos, Groenen te Waalwijk zal in Januari 1927 worden stop gezet. Van het plm. 50 man sterke personeel is een gedeelte tegen 1 Ja nuari ontslag aangezegd, terwijl het overige geleidelijk in de eerste maande v. 1927 ont slag zal krijgen UIT DE COMMUNISTISCHE PARTIJ. Wijnkoop en van Ravesteijn geroyeerd. De ..Tribune" bevat een telegram uit Mos kou, waarin gemeld wordt, dat dóór de Uit gebreide Execuiiève der Communistische In ternationale in haar slptziüing een resolu tie der Hollandsche commissie werd aange nomen. waarin het royement van de heeren Wijnkoop en van Ravesteijn uit de Commu nistische Internationale definitief wordt be vestigd. De resolutie verklaart, dat Wijn koop en van Ravesteijn-voor hun z.g. partij zich den naam Communistische Partij on rechtmatig hebben toegeëigend. 1Het hoofdbestuur van de Nederland sche Natuurhistorische VereeDi^ing heeft voorgesteld om dr. J. P. Thtjsse, ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan der vereeniging, het eerelidmaatschap aan te bieden. Door de arr.-rechtbank te Arnhem is ter vervulling van een vacature van rechter in dit college de volgende alpha- betische lijst van aanbeveling opgemaakt: mr. A. II. van Bcusekom, rechter in de arr.-rechtbank te Arnhem; mr. J. Versteeg, subst.-officier van justitie bij de arr.-recht bank te Amsterdam; mr. W. A. Vos, rechter in de arr^rechtbank te Winschoten. De gewone audiëntie van den Mi nister van Oorlog zal op Donderdag 23 Deo. a.s. niet plaats hebben. ONVEILIG STRAND. Het strand te Soheveningen is onveilig tot aan den Wassenaarsohen Slag op Woensdag 22 en Donderdag 23 December, telkens van half 9 's morgens tot half 3 's middags, wegens schieten met mitrail leurs. Hét strand is eerst dan weder voor het publiek toegankelijk, wanneer de roode vlaggen, die de onveiligheid aangeven, zijn weggenomen. VAN VIJF DELFTSCHE STUDENTEN. Zaterdag werden de bewoners van den Trekvliet vergast op een niet alledaagsch schouwspel. In een kano kwamen vijf Deift- sche studenten aangevaren met de bedoeling ergens in den Haag te landen. Ze waren vol jolijt en pagaaiden met forsche 3lagen. Plot seling echter "sloeg er één mi3 met z'n pa gaai, en de kano sloeg om. Uit w'as de pret en al zwemmende werd de Haagsche walle- kant bereikt. En daar stonden nu de stu dentjes. Het bootje om in het water, zij drijf nat op den wallekant. Een politie-agept kwam erbij en hij bracM ze, op hun verzoek natuurlijk naar het bu reau aan den Rijkswijkschen weg. Hier werd een particuliere auto opgebeld om de stu denten naar Delft terug te rijden. Vol ver wachting stond buiten de deur de Haagschs jeugd op de jongelui te wachten. En na eenigen tijd, toen de auto voorstond, kwa men zij dan ook. Opééns een luid gelach, een groote pret bij de toeschouwers. Wat gebeurd was? Met een wollen deken om het natte goed kwamen de jongelui uit het bu reau, de hoofden angstig en verlegen wegge stopt in het warme wol. Ze slapten in de auto en vertrokken zoo naar Delft. (Vad.). OVERREDEN DOOR DE TRAM. Op de Laan van Meerdervoort te Den Haag ter hoogte van de Van Diemenstraat, is de 38-jarjge wielrijder B. J. V., dio op

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5