De Autobus Concessies, BUITENLANÖSCH GEMENGD U!T DE RUGSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. ALPHEN. Ned.-Herv. Kerk, Julianastraat: \^.m. half tien, ds. Veldhoen (Bed. H.A.), en nam. halfzeven, d9. Severijn, uit Waarder. Hulpgebouw Gouwsluis: Nam. halfzeven, ds. De Bruin. Ned.-Herv. Kerk, Oudshoornscheweg: Voorm. 10 uur, ds. Van Linschooten. Evangelisatipgebouw, Hooftstraat: V.m. halftien. en nam. halfzeven, ds. Deur, uit Schoonhoven. Geref. Kerk, Raadhuisstraat Voorm. 10 uur, de heer Oranje, en nam. 6 uur, ds. Rig- nalda, uit Leimuiden. Geref. Kerk. de Ruijterstraat: Voorm. 10 uur. ds. Schouten, en nam. 6 uur, de heer Oranje. Geref. Kerk, Hooftstraat: Voorm. 10 uur, en nam. 6 uur, d9. Wientjes. BOSKOOP. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Glas. Salvatori: Voorm., halftien (H.D.) ds. Kloots, uit Zwammerdam, en nam. half- drie, ds. Bouthoorn, uit Zeist. Geref. Kerk- Voorm., 10 uur, en nam. 0 uur, ds. Fernhout. HAZERSWOUDE. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien, en nam. halfzeven, ds. J. Luuring. Geref. Kerk: Voorm., halftien, en nam., 2 uur, ds. W. Gispen. HILLEGOM. Ned.-herv. Kerk: Voorm. 10 uur., en nam. 6 uur, ds. Grolle. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Van Herksen, en nam. 5 uur, ds. Van Herksen. Chr. Ger. Kerk: Voorm. 10 uur, en nam. 5 uur, leesdienst. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien, en nam. 6 uur, ds. Bollee. Geref. Kerk: Voorm. halftien, en nam. 6 uur, ds. Meyering. 1 KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, en nam. 6 uur, ds. F. Tollenaar, uit Pemi9. LISSE. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. L. Nauta, uit Katwijk, en nam. 5 uur, ds. G. van Dijk. Geref. Kerk: Voorm. halftien, en nam. 4 uur, dr. Th. Ruys Jr. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien, en nam. 4 uur, leesdienst, Geref. Gemeente: Voorm. halftien, en nam. 4 uur, ds. H. A. Minderman. Ned. Prot. Bond: Voorm. kwart over tien. prof. L. Knappert, uit Leiden. NOORDWIJKERHOUT. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. P. Hofstede. I OEGSTGEEST. Ned.-üerv. Gemeente (wijziging): Voorm. 10 uur, in het Groene Kerkje, dr. K. J. Brou wer; nam. 5 uur, in „Irene", ds. Goedhart, uit Leiden. SASSENHEIM. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, en nam. 5 uur, ds. ICrijkamp. Geref. Kerk: Voorm. halftien, en nam. 5 uur, prof. van Schelven, uit Amsterdam. VOORSCHOTEN. Ned.-xxcrv. Kerk: Voorm. 10 uur, en nam. fc uur, ds. H. P. Fortgens. WOUBRUGGE. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien, en nam. halfzeven, ds. J. Kijne. Geref. Kerk: Voorm. halftien, en nam. halfzeven, ds. Van Nood, uit Vorden. ZWAMMERDAM. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer de Jonge, Godsdienstonderwijzer te Boskoop en nam., half zeven, ds. Kloots. Rem. (Geref.) Gemeente: Voorm. 10 uur, ds. Cramer. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. Wissink. NED HERV. KERK. Beroepen: Te Beek en Midwolda: [A. Veldkamp, te Dongjum; te Cothen (U..): D. Hokwerda, cand. te Gaastmeer. Aangenomen: Naar FeyenoordG. B. Westenburg, te Beverwijk. CHR. GEREP. KERK. Beroepen: Te MaarssenA. H. Hil- hers, te Enschedé. Bedankt: Voor Aalsmeer:- Joh. v. d. [Vegt, te Doe-sbiirg. f Behandeling dooi Ged. Staten van Zuid-Holland. Wij hebben gisteren nog 'n gedeelte kun nen vermelden van het verslag betreffende de behandeling der autobu9-concessies door Ged. Staten van Zuid-Holland. Wij maak ten daarin nog melding van de mededeeling van den burgemeester van Noordwijkerhout commissaris van de Brock way, dat de Brockway gaarne een kwartierdienst wii invoeren en eventueel ook goederenvervoer. De president-commissaris van ,,De Sleu telstad" merkte op, dat de ondervinding heeft geleerd, dat het groote publiek de auto bussen prefereert boven de electrise he tram. Spr. vraagt of het op den drukken verkeers weg tuschen Rotterdam. Den Maag en Am sterdam wel gewenscht is, dubbele tramrails te leggen. Het landsbelang eischt, dat do tramrails van dezen internationalen ver keersweg verdwijnen. De heer Burgersdijk. sprekende namens de N. Z. H. T. M„ betoogde dat het, hoewel gewenscht voor het publiek, niet aangaat tram en autobussen naast elkaar te laten rijden De vraag nu of de tram gemist kan worden, moet voor deze streek beslist ont kennend beantwoord worden. Daarnaast komt, dat wanneer de tram zou verdwijnen, een rendabel vervoer door de bussen bij behoud van lage tarieven niet meer mogelijk zou zijn, hetgeen in ver band slaat met het feit, dat het bezettings percentage niet hooger mag zijn dan 2026 pet., zooals dat op de tramlijnen het gevai is. De prijs per tram is thans 2 1/4 cent per K.M., doch bij de bussen zal dezen min stens 5 cent moeten worden Voorts zal er in den bollentijd niet aan te denken zijn. dat 't vervoer door de bussen zou kunnen wor den geregeld. De secretaris der gemeente Hillegom is van meening, dat wanneer het aantal ver voermiddelen te ruim is, het vervoer daar door zal worden geschaad. De concessies zullen du9 moeten worden geweigerd. De autobussen kunnen onmogelijk 1015.000 reizigers per dag vervoeren. De welvaart van de betrokken gemeenten zal wel door de electrische tram, maar niet door de autobussen worden verhoogd. De burgemeester van Sassenheim zeide hulde te hebben voor de wijze waarop de Brockway den dienst uitvoert, maar niet voor de wijze, waarop zij than9 de actie voert. De raad van Sassenheim heeft een motie aangenomen, volgens welke de bus sen zouden mogen rijden totdat de electri- ficatie der tram geheel gereed is. De heer Tromp, wethouder van Lisse, deelde mede, dat het ingezonden schrijven niet namens B. en W. is opgesteld. De raad van Lisse heeft gisterenavond met alge- meene stemmen besloten, aan Ged. Staten te verzoeken geen monopolistische conces sies te verleenen. De heer Sormani, voorzitter van de Ned. Unie van Arbeiders in het automobielbedrijf uitte de hoop dat Ged. Staten geen be schermenden maatregel in het belang van de tram zullen nemen, want daardoor zal een gevaarlijk precedent worden geschapen. De beslissing van Ged. Staten zal later volgen. Daarna kwamen aan de orde de aanvra gen van de onderneming- M. O. D. A. voor den bestaanden dienst LeidenAlphen aan den Rijn langs Iloogen en Lagen Rijndijk; de aanvragen van de ondernemers Maarsen en Kroon te Leimuiden voor de bestaande diensten R i jn sa ters woudeLeimuiden— Leiden. Oude WeteringLeiden en Aals meerLeiden; de aanvragen van de onder neming A. D. W. A. L. (J, Langbroek en H. Goudberg te Alphen aan den Rijn) voor de bestaande diensten Alphen aan den Rijn W oubru ggeHoogmadeLeiderdorpLei den en Alphen aan den RijnTer Aar KoudekerkeLeiderdorpLeiden. Tegen deze aanvragen waren geen be zwaren ingebracht. De beslissing van Ged. Staten volgt later. Aan de orde waren vervolgens de aan vragen van de ondernemers G. F. Middel koop te Hazerswoude. Joh. Hardijzer te Boskoop en J. Kok te Boskoop, voor de be staande diensten, (combinatie Trio) tus- schen Boskoop en Leiden. Tan B. en W. van Boskoop is een schrij ven ontvangen, dat zij geen bezwaar tegen dezen dienst hebben, doch dat zij gaarne als voorwaarde zagen gesteld, dat 9teeds voldoende materieel aanwezig moet zijn bij vertrek uit Leiden, zoodat niemand gedu peerd kan worden. Van de zijde van de on- nemers werd hierop geantwoord, dat het de bedoeling is, met grootere wagens te gaan rijden. De beslissing volgt later. BRUTALE ROOF TE SAARBRüCKEN. Gisteravond drongen vier gemaskerde mannen het kantoorgebouw van een mijn te Saarbrücken binnen en dwongen den kassier, onder bedreiging met een revol ver, de sleutels van de geldkist af te geven. Zij wisten met 500 OOO franc, welke bestemd waren om de loonen uit te betalen, te ont komen. EEN STANDBEELD VOOR TSAAR NICOLAAS H. Naar de „Politika" (Belgrado) verneemt, heeft Pasjitsj do 800.000 dinar (ongeveer 35.000 gulden), die over zijn gebleven van de gift varn tsaar Nicolaa-s aan het Servi sche volk in de oorlogsjaren, in zijn testa ment bestemd voor de stichting van een standbeeld van den tsaar te Belgrado. EEN ONTROUWE KNECHT. Een familie te Parijs, wonende in de lord Byronstraat, had een Italiaanschen huisknecht, die echter meer om dansen dan om zijn plichten gaf, zoodat de heer des huizes den jongeman den dienst op zegde. Zondag zou hij vertrekken en inder daad verliet hij even na den middag het» huis, echter om er terug te keeren, zoodra hij er zeker van was, dat de familie en het personeel dit verlaten hadden. Toen hij zich meester had gemaakt van 4000 fiank in biljetten van zijn meester en van een haJf millioen aan juweelen van me vrouw, verliet hij het huis voor goed. STRAATROOF TE KANSAS-CITY. Temidden van een groote menigte, die inkoopen voor Kerstmis deed, hebben te Kansas City (V St.) eenige bandieten de bewakers, die een bank-employé, welke veel geld bij zich had, begeleidden, aan gevallen. Zij wisten zich van 79.000 dollar meester te maken en ontkwamen in een automobiel. AUTO-BANDIETEN. Op den straatweg tusscben Seehausen en Stendal is gisteren een chauffeur, die een proeftocht deed, door de drie inzitten den vermoord, die zich daarop den .wagen toeëigenden. Een politie-agent, die van heb geval.ken nis kreeg, achtervolgde de misdadigers in een andere auto en wist hen na een op windende jacht te arresteeren De drie mis dadigers, twee personen uit Berlijn en een uit Saarbruecken moeten eenigen tijd ge leden reeds een zelfde daad in het Rijn land hebben gepleegd. ORKAAN OP MADEIRA. Een orkaan heeft het eiland Madeira ge teisterd en heeft groote schade aangericht aan de scheepvaart. Verscheidene Lust schepen, zes motorjachten en het groote jacht „Pbysaha" zijn gezonken of op de kust geloopen. De eigenaar van de „Physalia" en nog zes andere personen, die zich aan boord bevonden, zijn verdronken. De daken van verscheidene huizen wer den weggerukt. BOSKOOP. Polder Laag-Boskoop. Van de Gouwe tot de (Dwars)-Zijde, van' den Zrjdevveg (vroeger Rijdweg) tot den Otweg, atrekKem zich in den polder Laa-g- Lcfckuop de boomkweekerijen uit; slechts enkele bunders weiland zijn nog tuet ge scheurd. Van de totale oppervlakte liggen 225 H.A. in de gemeente Boskoop ea 11 H.A. in de gemeente Hazerswoude. De. meest Westelijke strook ter breedte vau 1DU M., die aanvankelijk tot den Amr- bachtspoluer hoorde, is in 1903 bij Laag- Boskoop ingelijfd. De oude schedding ligt er nog: de Doutr of Kootkade, waarvan (merkwaardig verschijnsel!) sommige hoef- slagpliciitigca zoek zijn. Bij uezen polder is uo naar de Gouwe gekeerde zij.ie 6terk beveiligd door huiserven, huizen met bazoit- muren, en een onlangs verbreeue straat, waar door het gevaar voor dijkbreuk hier gering is. Elders, n.l. aan de Noordzijde, keert een licht dijkje een zijtak van de Gouwe. Ai is hier uiteraard- de golfsiag gering: de hoogte van het water kan gevaar opleveren. Het polderpeil is 2.15 Amsterdamsen Feil/ In de dagen, dat de polder een windmolen bezat om het water op de Gouwe te loozen (verschil van belang bestond ten opzichte van het peil) en het wettelijk voor geschreven peil ook hooger was, was er herhaaldelijk aanleiding tot moeilijkheden. De polder onderhoudt vier, voor de boom- kweekers van belang zijinde overscheep plaatsen nJ „de Meent", „het Leege Slop", „Achter de Stijle" en de „Achterdek" (thans Toren pad geheeten). Het is over deze' overscheep- pLiatsen, dat jaarlijks voor honderdduizenden guldens wordt vervoerd. Het polderbestuur bestaat thans uit een Schout en twee polder meesters en zetelt te Boskoop. Voor 1S58 waren er drie poldermeesters krachtens een oud reglement geapprobeerd in 13u6. Daar was ecuter toen voortdurend geschil, om dat er geen meerderheid was en de Dijkgraaf slechts in bepaalde gevallen de beslissende stem had. I)e vurigste strijd werd echter gestreden in de ingelanden-vergaderingen. Toen Boskoop in de tachtiger jaren zijn afzet naar 't buitenland voortdurend zag tce-cemen en handel en vervoer hun eischeu stelden, kwam de roep om verbetering van overscheopplaataen, om verlaging in den winter van het overtollige water, om een schutsluis, zoodat de planten in bokken geladen konden worden aan de pakloodseo en naar 't station Alphen linea recta varen konden. De boeren voelden weinig voor al dat men we: wat hadden zij aan overscheep- plaatsen; overtollig water wèl 's winters stonden de koeien op stal en een sluis zij hadden wagens. De strijd werd hier er eén van vooruit gang tegen behoud: de handelaren in boo mer, en planten, die van 't buitenland kennis maakten met velé verbeteringen, stonden hier machteloos tegenover de landbouwers en verouderde ideeën der boomkweekers. Hier kreeg de strijd een politiek karakter, wat ia polderzaken zelden voorkomt. Langzamerhand1 verwierven de boom- kweekers meer grondbezit en de macht der boeren taande. Wanneer in 1905 de vergadering van ingelanden de voorstellen voor den sluis bouw aanneemt is het met de' macht der boeren reeds lang gedaan. In 1907 is de schutsluis ingewijd met een schutkolk, lang 2UU0 M. en een slag-wijdte van 3.50 M. Door een onlangs gebouwde sluis in de scheiding tusscben polder Rietveld en Laag- Boskoop kunnen ook de boomkweekers uit Hazerswoude regelrecht naar de Gouwe varen. Voor de volgende week rest ons dan de gevaren, die de vier, voor de boomkvveekers, belangrijkste, polders bedreigen. De beer H. alhier had het ongeluk op de hoogte der brug door zijn fiets te zakken met het gevolg dat hij een zijner armen ernstig bezeerde; de fiets werd op een handkar geladen, en de heer H. moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. Gevonden voorwerpen1 zakmes, 1 gewicht van een klok, 1 rozenkrans, 1 vul pen, 1 ceintuur damesmantel, 1 huissleutel. Inlichtingen aan het politiebureau. BODEGRAVEN. De uitvoering van „Halleluja". Het begint er op te lijken dat ook de uit voeringen van de zangvereen. „Halleluja" zullen gaan lijden onder een afnemend be zoek. Wél waren gisteravond nog een 500- tal menschen aanwezig, maar het groote aantal dat voor enkele jaren werd bereikt kon ..ien toch niet meer halen. Het onge lijk is hier echter aan de afwezigen. Juist deze uitvoering heeft weer eens doen blij ken van de kracht dezer vereeniging, die dezen zomer in de afd. Uitmuntendheid een eersten prijs behaalde Hoewel er ditmaal noch gehuurde noch geleende krachten mee zongen en soli in alle partijen door eigen krachten werden gezongen, kan toch met recht -van een succesvolle uitvoering gespro ken worden. Er werd heel wat moeilijke muziek uitgevoerd, o.a. het concoursnum mer Ps. 27 van Möhring en „hymne" van Mendelssohn waarin én van directeur én van koor ontzaglijk veel gevraagd werd. Jn het laatste stuk kwamen ook een groot aan tal door mej, de Jongh verdienstelijk ge zongen, altsolo's voor. De inzet het „soli Deo Gloria" van Leo Mens was direct heel goed, terwijl vooral No. 30, .Jdndeke klein" uit muntte door fijne weergave. Op verzoek werd het kwartet uit de „Balling op Zee" dat reed9 verleden jaar werd gegeven, nu herhaald. Een bijzonder geslaagde afwis seling werd bereikt door de medewerking van piano, viool en cello. Het was de eer ste maal dat een dergelijke afwisseling op het programma voorkwam, maar het zal ho pen we, niet de laatste zijn. Mej. Karg bespeelde de piano, de heer Kouwenhoven de viool, terwijl het lid, de heer J. Bier horst de cello bespeelde. Bij 2 van de 3 uit gevoerde stukjes gaf mej. Annie Zaai een sopraan-solo. Het is voor directeur en leden ongetwij feld een genoegdoening dat met ernstigs studie een zoo goed geslaagde uitvoering kon worden verkregen. De pianobegeleiding was veilig in de handen van mej. Karg. De voorzitter der vereen, de heer P. van Dam sprak een openings- en een slotwoord, terwijl ds. Dam de vergadering sloot. Het zou werkelijk niet onverdiend zijn. als volgend jaar de geheele Hervormde Kerk weer eens vol met belangstellenden is. zoo als dat een jaar of wat geleden wel voor kwam. In de eerste helft van December is een brief als onbestelbaar terugontvangen. Het adres luidt: Quellijnstraat 50, Am sterdam. HAZERSWOUDE. Anti-Rev. Eiesvereeniging. Donderdagavond kwam in het lokaal achter de Geref. Kerk de Ant.-Rev. Eies vereeniging „Nederland en Oranje" in vergadering bijeen. Het lokaal was feestelijk versierd, ter wijl de opkomst zeer talrijk was. In hoofdzaak was deze vergadering bij een geroepen om den heer D. de Bruyn IJzn., die 30 jaar voorzitter der kiesver- eeniging was, 30 jaar lid van den gemeen teraad, waarvan de laatste 18 jaar wet houder dezer gemeente, en dezen dag zijn 70sten geboortedag viert, een huldeblijk aan te bieden. Nadat de vergadering op gebruikelijke wijze door den 2en voorzitter, den heer Q. Maaskant was geopend en de gewone werk zaamheden waren afgeloopen, sprak de heer Maaskant den jubilaris op zeer waar- deerende en hartelijke wijze toe, en bood hem namens de kiesvereeniging de buste aan van den oud-minister Colijn. Verschil lende sprekers voerden daarna nog het woord, die allen de groote verdiensten van den 70-jarige naar voren brachten. De jubilaris was zeer onder den indruk en dankte allen hartelijk voor deze spon taan betuigde vriendschap. De avond werd verder heel gezellig doorgebracht onder het gebruik van eenige ververschingen. De heer Jac. van Beek Szn., sloot de vergadering met gebed. Alhier is een Geref. Mannenvereeni- ging opgericht met aanvankelijk 14 leden. Tot voorzitter werd gekozen de heer W. J. G. Lettink en tot leden van het bestuur de heeren C. de Gelder en W. van Boekei. Een afdeeling van Pro-Rege is alhier opgericht met aanvankelijk 32 leden. Tot voorzitter werd gekozen de heer C. Hoo- gendoorn en tot leden van het bestuur de heeren LJ. de Bruyn, IJ. Hortensius, A. Maaskant, Joh. Hassefras, W. Tom en S. de Bruin. De gemeenteraad vergadert op Dins dag ,den 21 December des voormiddags te 10 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Inge komen stukken. 2. Voorstel op Zondagen de tolboom open te zeten. 3. Regeling be looning van den tolgaarder. 4. Benoeming tolgaarder voor één jaar 5. Aanvraag van gelden door de R.-K. school in de Oost- buurt, voor de verniewing der toegangs- brug enz. tot de school. 6. Aanvraag van gelden door de Chr. school aan den Rijn dijk voor de betegeling der speelplaats. En hetgeen verder door den Voorzitter of de Leden mocht worden ter tafel ge bracht. RLJNZATERWOUDE. De belastingkwestie. Donderdag werd de begrooting dezer ge meente voor het jaar 1927 vastgesteld en inkomsten en uilgaven op f26000. Van dit bedrag moet f 16000 uit belastingen gevon den worden, hetgeen voor een kleine ge meente van een 650 inwoners heel wat be- teekent. Over de manier waarop de be lasting geheven zal worden werd nog geen beslissing genomen B. en W. 9telden n.l. voor een progresieve belastingheffing in te voeren, een volledige berekening werd bij dit voorstel overgelegd. De raad benoemde uit zijn midden een commissie om dit voor stel nader te onderzoeken. Spoedig zal dus bekend zijn of de progressieve gemeente-be lasting zal worden ingevoerd of dat de factor op 5.5 zal worden gebracht. ROELOFARENDSVEEN. Voor de leden van de Maria-Vereeni- fring en het Kruisverbond is Vrijdagavond de Theresia-film „De ontbladerde roos" ver toond. Er was groote belangstelling. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Gehuwd: Jan Oudshoorn, jm., 23 j. en Jacoba van Gorkum, jd., 22 j. Een onzer oud-plaatsgenooten, welke steeds onbekend wenscht te bleven, zond weder belangrijke giften aan den voorzitter van den Prot. Bond alhier, tevens penning meester van de afd. Groene Kruis, n.L f50 vooi de Kerstfeest viering der kinderen van den Prot. Bond; f100 voor de Damesvereen. „Dorkas", ter verdeeling onder behoeftige weduwen van alle gezindten, en f100 voor de afd. „Groene Kruis" tot stijving der kas. WADDINXVEEN. Alhier zijn gearresteerd de speelgoed fabrikanten W. M. en P. M., verdacht van bedriegelijke bankbreuk, zegt de „Tel." De verdachten zijn naar het Huis van Bewaring te Rotterdam overgebracht. ZWAMMERDAM. Jubileum Chr. Jongelings-Veieeniglag. Donderdagavond hield de Chr. Jongelings- Vereeniging „Bid en Werk", alhier, ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan een tweede samenkomst in de Nutszaal. lil van begunstigers, oud-leden, algevaar digden van andere vereemigingen en be langstellenden, zoowel van hier als elders, waren opgekomen, zoodat de ruime zaal reeds geheel gevuld was toen de voorzitter, de heer J. Th. Hoogteyling, het sanieoziju met gebed opende, nadat vooraf Psalm 188 vs. 1 was gezongen en gelezen Psalm 148. In zijn openingswoord zag de voorzitter nog even terug op den herdenkingsavond, die de vorige week op dezelfde plaats ter gelegenheid van het jubileum der vereeniging was gehouden en sprak er zgn blijdschap over uit, dat thans zoovelen aanwezig waren. Door de goede zorgen van een oommissie uit de leden was voor dozen avond een afwisselend feestprogramma van niet mradc-r dan 18 nummers samengesteld. Een woord van welkom werd tot verschillende genoo- digden gericht, in het bgzonder tot net muziekgezelschap uit Alphen, dat voor dezen feestavond welwillende medewerking had verleend. Alle nummers van het uitvoerig pro gramma afzonaerlrjk te noemen, zou te veel ruimte in beslag nemen. Vermelden we slechts dat ernst en luim elkander gere geld afwisselden en door hartelijk applaus werden beloond. In de pauze hield een strijkje er de feeststemming in, terwijl ververschingen werden rondgediend. Afgevaardigden van plaatselijke vereeni- gingen, alsmeae uit Woerden, Nieuwerorug, Bodegraven, Nieuwkoop, Gouwsluis, Boskoop en Alphen a. d. Rijn, boden hun geluk- wenschen aan, terwijl ook namens cien ring Bodegraven en den ring Alphen het woord1 werd gevoerd, alsmede namens het district „Rijnstreek". Mej. Ninaber van Eijben, die namens de Chr. Meisjesvereeniging Dorcas" het woord voerde, bood namens die vereeniging een keurigen voorzittershamer met zilveren inscriptie aan. Een drietal tableaux werden op schit terende wijze uitgevoerd en vielen zeer in den smaak der aanwezigen. Het was reeds middernacht geworden, toen de voorzitter in een toepasselijk sloiwoord hartelijk dank bracht aan allen, die tot het welslagen van dezen feestavond hadden medegewerkt en nadat gezamenlijk „Dankt, dankt nu allen God" was aangeheven, met dankzegging sloot. De jongeüngsvereemging kan op beide avonden, waarop haar jubileum is herdacht, met voldoening terugzien. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, z. v. Jan Edelman en Marrigje Schriek. Overleden: Arie den Hollander, 31 jaar, echtgenoot van Johanna Steinfoort. Wil lem Wilhelmus Schouten, 39 jaar, echtg. van Maria de Vlieg. Gysbert Bloos, 5 maanden. KATWIJK-AAN-DEN-RIJN. Bij den hoek Wassneaarschen weg Commandeurslaan liep van een Fordje een der wielen af. Het bleek dat een schroef verloren was. Gelukkig had de auto daar niet veel gang en liep het zonder ongeluk ken af. KATWIJK AAN ZEE. Chr.-Hist. Kiesvereeniging. In „Casa Cara" werd Vrijdagavond een ledenvergadering belegd der Chr.-Hist. Kies vereeniging, alhier. lie zaal was flink bezet Na het lezen van Psalm 125 opende de voorzitter, de heer v. d. Akker, de ver gadering met gebed, waarna de notulen werden gelezen, die onveranderd werden goedgekeurd. Nu was aan de orde Candi das tstelliog voor verkiezing van Provinciale Staten. Uit de door het hoofdbestuur toe gezonden groslijst van ruim honderd namen werden de volgende namen genoemd: llr. dr. J. J. Schokkmg, te beiden; H. v. Boeien, te Voorburg; J. Brunt te Rietveld; Jac. den Bulk, te Scheveningen; A. v. Lgmond, te Koudekerk; A. Verduin, te Lisse; ds. Langman, te Voorburg; Brans, te Delft; Volmer, te 's-Gravenhage, en Wilbrink, te Leiden. Tot afgevaardigden naar de in de eerste helft van Januari te houden vergadering te Leiden, waar alsdan candidaten voor de offioieele lijsten moeten worden gekozen, worden benoemd de heeren A. den Haan en B. Dubbelaar; tot plaatsvervangers de heeren B. v. Rijn en B. v. d. Bent Tjjdens 't opmaken van den uitslag dezer stemming hield ds. Voorsteegh, mede ter vaigadering aanwezig, een korte uiteenzet ting van den tegenwoord.gen poliiiektc toe stand. Na gehouden rondvraag, waarbij o.m. besproken werd de vorming eener C. H. Jongerengroep, waartoe ook hier pogingen zullen worden gesteld en waarbjj ook be sloten werd ds. Langman uit te noodigen om in Januari of Februari voor de ver eeniging op te treden, werd de vergadering op verzoek van den voorzitter door ds. Voorsteegh met dankgebed gesloten. Vijfjarig bestaan van „Heicnles". Gisteravond stond de eitvoering van .Hercules" onder leiding van den heer A. den Dikken, die de nu nog talrijker aanwe zigen hartelijk welkom heelle Hij zelte op godsdienstige, maatschappelijke en econo mische overwegingen uileen, waarom gym nastiek beoefend moet worden en raadde daarom de jonge menschen, in het midden der vergadering aan, om lid te worden van „Hercules",

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6