No. 20472 WOENSDAG 8 DECEMBER Anno 1926. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. BUITENLAND. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER &DVERTENTIENI I 80 Ct*. per regel. Bij regel abonnement belangrijk lageren prija Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 60 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER CODRANT: Voor Leiden per 3 maanden t 2.35 per week 0 18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn. per week„0.18. Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. DE CONSERVATOR AAN HET ETHNOGRAPHISCH MUSEUM. Mededeelingen van minister Waszink. Op de vragen van den heer Van der Heide betreffende de benoeming van een conservator aan het Ethnographisch Mu seum alhier, heeft minister Waszink het volgende geantwoord: Voor de betrekking van conservator, lei der van de afdeeling China en Japan van het Rijks Ethnographisch Museum te Lei den, welke verleden jaar door het heen gaan van den heer Roorda is komen te vaceeren, worden tweeërlei eischen gesteld- le. kennis van de Japansche en Chineesche taal, en 2e. museologische begaafdheid, kennis en ervaring, in het bijzonder op het gebied van deze afdeeling (Oost-Aziatische ethnographie en kunst). Onder de vijf ge gadigden. die zich voor de vervulling van de vacature hebben aangemeld, bevond zich niemand, die aan beide groepen van eischen in voldoende mate voldeedwel waren er, die aan den eersten eisch beant woordden. En aangezien in dit geval naar de opvatting zoowel van den directeur van het Museum als van curatoren der Leidsche universiteit de nadruk meer nog op de linguïstische dan de museologische quali- teiten dient te vallen, heeft de minister overeenkomstig hun voordracht iemand be noemd, die. naar het oordeel van den hoog leeraar in de Japansche taal. tot ziin beste leerlingen had behoord, die na zijn 3-jarige studie aan de universiteit te Leiden 4?l* jaar in Japan is geweest, zich aldaar nog voort durend op de studie van de Japansche taal heeft toegelegd en daar tevens de Ch;nee- sche classieken heeft bestudeerd. (De Asia tic Society of Japan erkende zijn verdien sten als wetenschappelijk werker door hem tot bestuurslid te benoemen). Dat onder de vier niet genoemde gega digden zich iemand bevindt, die op het ge bied van Oost-Aziatische kunst en ethno graphie meer ervaring bezit dan hij, is den minister niet bekend. De Rijkscommissie van advies in zake de musea is voor deze benoeming gehoord. Aanvankelijk stelde degene die ten slotte benoemd is, zich niet beschikbaar, omdat hij in verband met zijn tegenwoordige po sitie meende, zelfs met 't maximum van de conservators-wedde geen genoegen te mo gen nemen. Toen hebben de directeur en het curatorium dengene, die naar hun oor deel in bekwaamheid op hem volgde, ter benoeming voorgedragen. Ook deze bevond zich in bijzondere omstandigheden; wan neer hij bleef wat hij was, zou hij een zoo veel hooger salaris bereiken dan de Leid sche functie hem kon bieden, dat hij alleen onmiddellijke aanstelling op het maximum van de conservators-wedde kon aanvaar den. Curatoren deden een voorstel in dien zin. Deze voordracht is in handen van de Rijkscommissie, gesteld. Zij had tegen de benoeming op zichzelf geen bezwaar, maar was van oordeel, dat toekenning van de maximum wedde aan iemand, die op mu- seumgebied nog geen ervaring had, tegen over de andere conservatoren in Rijksdienst onbillijk zou zijn. De minister vereenigde zich met deze zienswijze, bracht haar aan curatoren over en verzocht dezen een nader voorstel. Aan gezien de directeur van het Leidsche mu seum juist voor geruimen tijd buitenslands was gegaan, verliepen eenige maanden, al vorens curatoren konden antwoorden. In middels was de eerstbedoelde gegadigde van zijn aanvankelijke opvatting teruggekomen en stelde hij zich wel voor benoeming be schikbaar, mits op de maxirmirnwedde Curatoren hebben toen, aan de hand van een nader rapport over de qualiteiten van de verschillende gegadigden, den minister overtuigd, dat in dit geval over het gelde lijke bezwaar moest worden heengestapt, omdat anders een behoorlijke bezetting van den post niet mogelijk zou zijn. Aangezien de voorgedragene, die aan het Nederlandsche gezantschap te Tokio was verbonden en met verlof hier te lande ver- t°efde, binnen weinige dagen daarheen terug moest keeren, zou volgens de door hem gegeven voorstelling alleen een onmid dellijke benoeming hem voor Leiden kun nen doen behouden, waartoe de minister Joen is overgegaan. De tijd ontbrak, om de Rijkscommissie ten tweeden male te raad plegen, wat trouwens overbodig scheen °mdat haar zienswijze bekend was. De minister meent, naar aanleiding van de vraag of de chef van de afd. K. en W. js gehoord, de opmerking te moeten maken, dat het, voor zoover hem bekend, niet ge bruikelijk is de wijze, waarop een Minister de onder hem ressorteerende zaken aan Zl)n Departement doet voorbereiden, in het °Penbaar ter sprake te brengen. t Het is niet aan te nemen, dat, zoo het Verhoogde tractement aanstonds als basis voor de sollicitatie had gegolden, er zich toUicitanten zouden hebben aangemeld met meer kennis en ervaring op dit speciale gebied. Juist in verband met het zeer spe ciale karakter van de functie is bij degenen, die geroepen zijn de benoeming voor te be reiden, vrijwel bekend, welke personen in aanmerking kunnen komen. Het aantal van hen, die degelijk Japansch en Chineesch hebben gestudeerd, is slechts zeei gering; uiteraard zijn zij te Leiden bekend Om deze reden is ook nagelaten een openbare oproeping van sollicitanten te plaatsen. Natuurlijk is het denkbaar, dat zoo dit wel ware geschied zich meer gegadig den hadden aangemeld, maar het is niet waarschijnlijk, dat zich daaronder zouden hebben bevonden, die meer geschiktheid hadden dan de benoemde, en hieron komt het natuurlijk aan. Op het oogenhlik van de benoeming had de vacature reeds meer dap een jaar bestaan en was zij dus. naar mag worden aangenomen, bij de vakmen- schen bekend. Achteraf is inderdaad gebleken, dat de benoemde niet bij machte is geweest, de Leidsche functie aanstonds te aanvaarden, omdat het dienstbelang eischt, dat hij, na beëindiging van zijn verlof, hetwelk hij hier te lande doorbracht, voorloopig nog naar Japan terugkeerde. (Zooals reeds is opgemerkt, wist de minister niet beter of hij zou, ingeval hij te Leiden benoemd werd, daar onmiddellijk in dienst kunnen treden). Het gevolg van dit misverstond, hetwelk de minister betreurt, is, dat de Leidsche vacature waarschijnlijk nog eeni- gen tijd onvervuld zal moeten blijven; ver dere complicaties doen zich niet voor, om dat de benoeming, overeenkomstig de be woordingen van het besluit, ingaat met den dag, waarop de functie aanvaard zal wor den. De hoogleeraar in het Japansch, die vrooger zelf conservator-leider van de hier- bedoelde afdeeling van het museum geweest is, heeft zich van het begin van de vacature af beschikbaar gesteld voor het geven van de noodige adviezen en inlichtingen en zal dit tot de komst van den benoemde blij ven doen. Zooals de minister reeds heeft medege deeld, is ook hij aanvankelijk van oordeel geweest, dat een benoeming op de maxi mum-wedde niet billijk zou zijn tegenover het verdere -ambtenarenkorps. Er bleef hem echter geen andere keus over. Dat zij scha delijk zou zijn voor de museum-belangen, vermag hij niet in te zien. De minister meent veeleer, dat onvervuld laten van Ie vacature, waaraan curatoren bij niet-benoe- ming van den voorgedragene de voorkeur gaven boven aanstelling van een minder bevoegde, die belangen zou geschaad heb ben en ook aan de ontwikkeling van het Leidsche museum naar meer moderne op vattingen niet bevorderlijk zou zijn ge weest. ALLIANCE FRANpAISE. Voor de leden der afdeeling Leiden der Alliance Frangaise trad gisteravond op do heer Funck Brentano, één van de bekende historieschrijvers, die in Frankrijk geijverd hebben om de geschiedschrijving vrij te maken van romantische elementen en haar een plaats te geven in de „sciences mora les". De heer Funck Brentano, schrijver van La légende de la Bastille, Le drame des Poisons en van L'affaire du Collier, had het laatste gekozen als onderwerp voor dezen avond. Van welk belang deze boeiende épisode uit de voorgeschiedenis der Fran- sche Revolutie geweest is, bleek duidelijk uit de levendige voordracht. Allereerst tee- kende hij de voornaamste figuren, die een rol gespeeld hadden in het proces, waarbij hij vooral hun karakters in een duidelijk licht stelde We volgden o.a. den Prince de Rokan als gezant te Weenen, daarna als Cardinal te Parijs, een lichtgeloovig en eer zuchtig man, die in de valstrikken verward raakt van Mme. de la Motte. Zij zet hem steeds meer geld af onder voorwendsel hem met Marie Antoinette te zullen verzoenen. We herinneren slechts aan de „Scène du bosquet" in het park te Versailles een bladzijde geschiedenis, die Funck Brentano voor ons deed leven. Dan het schandaal met de „Collier de la Reine", het proces en dn veroordeeling van Mme. de la Motte (1785) De Mémoires na dien tijd door Mme. de la Motte geschreven, bevatten de ergste laster omtrent het leven van Marie Antoinette. Mirabeau noemde dit proces „het voor spel van de revolutie en Napoleon schreef' te St. Helena: „De dood der koningin da teert van dit proces". De lichtbeelden droegen er het hunne toe bij om den indruk van het gehoorde nog te verduidelijken. Het was voor de aanwezigen een interes sante avond. JUBILEUM P. M. BLEEKSTIJN. Wie kent in Leiden, voornamelijk in de kringen waar men aan muziek doet en van muziek houdt onzen stadgenoot P. M BleekstijD niet? Bleekstijn en het Studen tenmuziekgezelschap „Sempre Crescendo behooren bij elkaar, 40 jaren lang .Sempre had al den bedaagden leeftijd van 55 jaren bereikl toen de 30 jarige Bleekstijn als bode aan het gezelschap verbonden werd en wel dra het vertrouwen van bestuur en leden won. Of Bleekstijn muzikalen aanleg heeft be zeten en daarom uit de vele sollicitanten 40 jaar geleden door het toenmalige bestuur benoemd werd, vermeldt de geschiedenis niet en de jubilaris is te nederig van hart om hel zelf le vertellen, als hel zoo was, maar dit weten wij wel: Bleekstijn heeft Sempre altijd gediend met een ijver en met een getrouwheid boven allen lof verheven doch die door de opvolgende besturen en dooi de leden steeds is gewaardeerd gewor den. Als wij daar óver spreken mei den nu 70- jarigen ongebogen man, die voor zijn ge liefd Gezelschap nog even hard loopl als veertig jaar geleden, toen hij in de manne lijke kracht des levens de taak van bode aanvaardde, daD laat hij ons het even solide als prachtige gouden horloge zien met inscriptie en dito ketting, dat hem ter gelegenheid van zijn 25 jarig jubileum werd aangeboden en dat hij als een kostbaar klpinood steeds op zijn hart draagt. Trouwens er is nog iets anders en iets mooiers, waarmede de oude heer Bleekstijn zijn innige verwantschap met „Sempre Crescendo" kan demonstrceren. „Ben je nog altijd bode, Bleekstijn?" „Bode" herhaalt hij „mijnheer, ik ben lid van verdienste" en zijn oude oogen stralen van rechtmatigen trots. Nu is het niet meer noodig hem te vragen naar zijn werkzaamheden bij „Sempre" en een opsomming te geven van wat hij voor het gezelschap is geweest. In dat diploma ligt niet alleen voor hem zelf. maar ook voor het publiek alles opgesloten. Wij weten nu, Bleekstijn heeft in zijn nederige positie zich algeheel aan de belangen van het gezel schap gegeven. Maar dit lidmaatschap karakteriseert te vens de nobelheid van dit Studentengezel schap dat niet schroomt een kleine m.- die in zijn dienst zijn plicht doet de eere te geven die hem toekomt. Het gaat in het le ven dikwijls zoo geheel anders. Maar het alles overtreffende in dit geval voor den ju bilaris is de Koninklijke onderscheiding hem bij deze gelegenheid te beurt gevallen Vanavond wordt hem deze medaille in zilver van de Oranje-Nassau-orde door den praeses, den heer C. F. de Vries Robbé aan geboden. Ik weet wel dat ik dit aan „Sempre" te danken heb. zegt de oude getrouwe en uit zijn stralende oogen blinkt een: lang leve Sempre! ons tegen. Als er een op den dag van het 95-jarig bestaan van ..Sempre Crescendo" gelukkig is dan is het de eenvoudige bode Bleekstijn. En wat zal hij vanavond nog veel gelukki ger worden. DE POTEMKIN-FILM. Ons bericht van gisteren, omtrent de ver tooning van de Potemkin-film door het be stuur van de plaatselijke afdeeling der S. D. A P, in besloten gezelschap, blijkt niet volledig te zijn Na de weigering door den burgemeester van verlooning in de openbare bioscopen tn na de weigering door het dag^-lijkscn bestuur onzer gemeente om de Stadsgehoor zaal te verhuren ten einde vertooning in besloten gezelschap mogelijk te maken, overweegt het bestuur van de vereeniging ,.Het Volksgebouw" om in het begin van Januari voor haar leden eenige vertooningen te geven in de c.oncertzaal van het vereeni- g.ngsgebouw aan de Heerengracht. Ter voorbereiding hiervan belegt het „In stituut voor Arbeidersontwikkeling" een vergadering op Zondagmorgen a.s.. waar Ie heer G. P. J. van Overbeek. uit Bussum. zal spreken over de Potemkin-film. EEN ZEVENDAAGSCHE NON-STOPRIT. Er is wel geen enkel voertuig, dat zoo al gemeen in trek en zoo over de geheele wereld verspreid is als het populaire „Fordje". Als men eens de geïllustreerde bladen opslaat, ziet men de Fordwagens schier in gebruik bij Eskimo's zoowel als Kafferopperhoofden, bij bewoners van de Nieuwe zoowel als van de Oude Wereld: ja in het moederland, de Vereenigde Staten, schijnt hun populariteit zoo ongeveer die van het rijwiel hier te lande te evenaren en dat zegt heel wat! Een van de vele factoren, welke hiertoe hebben bijgedragen, is gelegen in het feit, dat de ondernemers steeds weer op aan trekkelijke en vaak origineele wijze reclame voerden en geen gelegenheid onbenut lieten om de aandacht op hun producten te vesti gen. Thans weer is door de Ford Motor- Company een zevendaagsche non-stoprit door Nederland georganiseerd, waaruit de deugdelijkheid en het prestatie-vermogen van den motor moeten blijken. Op het oogenblik, dat deze regelen onzen lezers onder de oogen komen, snelt een doodgewoon Fordje, type Sedan, door de lage landen bij de zee. In geen enkel op zicht wijkt het lichte wagentje af van het gewone model, alleen is in de motorkap een rond gat voor den olietoevoer gemaakt doch overigens is ten bewijze, dat onderweg niets aan den motor her- of versteld is. de motorkap gistermorgen om 9 uur bij het vertrek uit Rotterdam officieel door een notaris verzegeld. Zeven dagen en zeven nachten achtereen voert de tocht door het geheele land langj> alle Official Ford Dealers. Gistermiddag omstreeks halfvier genoot dp Sleutelstad de eer van het eerste bezoek; het eerste, omdat in de komende dagen de Ford-Sedan als een tweede spooktrein nog tweemaal zal verschijnen en verdwijnen, de laatste maal a.s. Dinsdag in den vroegen morgen op doorreis naar het einddoel Rot terdam. Begrijpelijkerwijze trok hPt met tal- looze opschriften voorziene Fordje veel be kijks tijdens zijn kort oponthoud bij Het Motorhuis", dat in Januari a.s ook al weer een belangrijke uitbreiding zal hebben on dergaan in den vorrr van een nieuwe. 550 vierk meter groote garage, naast de reeds bestaande aan den Mnrschsingel. Spoedig daarop werd de tochl weer voort gezet via Bodegraven. Gouda en Utrecht naar Amsterdam, waar men om 9 uur hoopte te arriveeren en waar de .nacht ploeg" de taak van den bestuurder zou overnemen. Hopen wij voor de organisatoren, dat hel Fordje de krachttoer zeven etmalen achter een zal doorstaan. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd is voor het propaedeutisch exa men godgeleerdheid de heer F. Dokter (Oost- wierum); voor het aanvullingsdoctoraal examen Indisch recht de heer mr. J A. Valewink (Amsterdam); voor 't candidaats- examen wis- en natuurkunde (K) de heer W. N. Samson (AlpherD en voor het docto raal-examen godgeleerdheid de heer J. H. W. Warners (Haarlem) (cum laude). Bij beschikking van den Minister van Financiën is de inspecteur der directe be lastingen, enz. P. C. Labrijn verplaatst van Goes naar Leiden en is hij toegevoegd aan het hoofd der inspectie 1ste afdeeling alhier. Prof. dr. W. Storm van Leeuwen, hoogleeraar in de kermis der geneesmid delen en de geneesmiddelenleer aan de Rijksuniversiteit alhier, is benoemd tot cor- respondeerend lid van de „Münchener Aerzte Verein". Voor het examen apothekers-assistent zijn geslaagd de dames Z. M. van Beckum en W. A. de Graaf, beiden te Rotterdam. Men vestigt er onze aandacht op. dat heden een stadgenoote, de weduwe Wakka, wonende Lange Paradijssteeg 31, haar 90en verjaardag viert. Moge het krasse oudje, dat het niet te ruim heeft, veel bewijzen van belangstelling ondervinden! Sint Nicolaas en Zwarte Piet waren gisteravond voor hun terugkeer uit Spanje nog op bezoek bij de Leidsche Groningers in „ZomerzorgWaar bovendien een poppen- kast-vertooning plaats had, begrijpt men dat de kindereD der leden zich uitnemend heb ben geamuseerd 't Was een teuk gezicht al die glunderende kindergezichtjes! Verder werd de avond gevuld tot ont spanning der grooten Enkele leden verras ten met voordrachten, er werd gedanst; fraaie prijzen werden daarbij gewonnen. Tot laat bleef een gezellige stemming heer- schen. Herhaaldelijk wijst men ons in den laatsten tijd op het ongerief, veroorzaakt door het verdwijnen van de electrische klok op het Kort-Rapenburg. Ter geruststelling van de talrijke klagers en klaagsters moge dienen, dat ons bij informatie gebleken is, dat binnenkort de klok weer geplaatst zal worden boven op het aldaar staande wacht huisje van de N. Z. H. T. M. Op den hoek van Langebrug en Dief- sleeg had gistermiddag omstreeks 3 uur een aanrijding plaats, welke gelukkig nog goed is afgeloopen. Mej. M. W., huisvrouw van H van M. te Voorschoten, kwam op haar rijwiel uit de Diefsteeg. toen juist uit de richting Rapenburg een auto. bestuurd door A. A. V. uit Amsterdam, aankwam. Hoewel laatstgenoemde onmiddellijk uit alle macht remde, was een aanrijding niet meer te voorkomen. De wielrijdster viel en kwam onder het voorste gedeelte van den wagen te liggen, zonder dat de wielen haar raakten. Met een schaafwond aan de rechterknie en eenige scheuren in haar mantel, kwam zij er nog goed af. De fiets werd totaal ver nield. Na door den dokter van den Eerste- Hulpdienst ter plaatee verbonden te zijn, werd zij door den heer V. per auto naar huis gebracht. De politie alhier heeft een heeren rijwiel in bewaring genomen, dat onbeheerd op de Steenstraat werd aangetroffen. In het Leidsche Volkshuis. Apothekers dijk 33, zal op Maandagavond 13 Dec een voordracht worden gehouden door den heer Swierstra over de Philips' Gloeilampenfa brieken. Door film9 en lichtbeelden zal ons duidelijk worden gemaakt hoe daar in Eindhoven de duizenden en nog eens dui zenden lampen gemaakt worden, waarvan we iederen avond opnieuw het licht ge nieten. En ook over de andere takken van het groote bedrijf zal de heer Swierstra ons vee! merkwaardigs vertellen en laten zien. (Voor toegang zie advertentie). EINNENLAND. De Tweede Kamer zet de behandeling der Staatsbegrooting voort. De relletjes te Amersfoort voor het Hoog Militair Gerechtshof. Ds. van Dnin is afgezet. De kwestie ds. Brnssaard is verdaagd. De predikantspensionneering bij de Re- monstrantsche Broederschap. BUITENLAND. Poincaré hondt een rede over de Fransche financiën. Waarom het Znid-SIavische kabinet is afgetreden. De boodschap van Coolidge aan het Ame- rikaansche congres. DE ALGEMEENE TO^TAND. De Volkenbondsraad. De Volkenbondsraad behandelde gister middag in openbare zitting de kwestie be treffende de invoering van de evenredige vertegenwoordiging bij de verkiezing van niet-permanente leden van den Raad, wa-ajr- overr de Noorsche regeering een memorie had ingestuurd De behandeling dezer zaak werd tot Maart verschoven. In de daarop volgende niet-open bare zitting bekrachtigde de Raad de benoeming van een Japansch lid in de commissie voor internationale intellectueele samenwerking en een Italiaansch lid <d de opiumcommis- sie. De volgende openbare zitting van den Volkenbondsraad '.al heden plaats hebben. Tal van particuliere besprekingen had den plaats, doch men bewaart een volko- men stilzwijgen Wel heeft de aankomst te Genève van Massigli, de secretaris-generaal van den Gezantenraad de aandacht getrokken, maar eenige zekerheid ontbreekt. Natuurlijk doen allerlei geruchten en voorspellingen de ronde, dooh eenige waarde hebben deze niet. FRANKRIJK. Poincaré over de financiën. Da Kamer is begonnen met de bespre king der financieele wet. Poincaré verklaarde, dat de financieele politiek der regeering dezelfde blijft, die hp in Juli aiteengezet heeft. In de eerste plaats het evenwicht der begrooting, dab de laatste is der voorbereidende maat regelen om te komen tot saneering der bank aan den Staat de hoofdvoorwaarde van de saneering. Hetzelfde oogmerkt neeft de regeering er toe gebracht om de te rugbetaling te voorzien der buitenlandsche schuld. Van de 2375 millioen, die wij moeten' betalen in 1927, zal het plan-Dawes ons 1540 millioen opleveren en om de rest te. betalen, hebben wjj 830 millioen op de begiooting gebracht. Een leening met eeh looptjjd van 12 jaar stelt ons in de ge legenheid om de schatkistbons op korten teimyri van 1922 af te lossen, waarvan slechte 1400 millioen opgevraagd zijn. De begiooting voor 1927 levert bevredigende vocruitzicnten op. De begrooting voorzaat 8400 millioen voor delging der schuld1, die zwaar weegt op de belastingbetalers. Le burgerlijke en militaire uitgaven Zijn geringer dan vóór den oorlog. Frankrijk heeft een ruime amortisatiepolitiek ingezet met den wil om al zijn schulden terug te betalen binnen de grenzen zijner middelen. Het succee der leeningen in Zwitserland en Holland uitgegeven, vervolgde Poincaré, bewgst, dat onze buitenlandsche vrienden vertrouwen in ons stellen. Wat de Ameri- kaansche schuld aangaat, wjj hebben de achterstallige bedragen betaald, wij zijn in staat om het volgende jaar de betaling te vcldoen. De schatkist kon ruim voorzien worden van de buitenlandsche deviezen om de in 1927 vervallen schuld termijnen te voldoen. De begrooting is dus beveiligd tegen alle speculatie, welke beoogt om de deviezen de hoogte in te jagen: dit is ge- zo na en loyaal begroot! ngswerk. De crisis waarover men spreekt, is niet zoo belangrijk als sommigen beweren. De werkloosheid is gering. De regeering, de Kamers, het land zelf hebben ae wereld een vo .beeld gegeven, dat niet zonder practisch belang is. Zij hebben de begrooting in evenwicht ge bracht z^ ibben een einde gemaakt aan de stijging der prijzen en hebben aan alle naties bewezen, dat Frankrijk zijn finan cieel herstel kon bewerkstelligen uit eigen

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1