No. 20471 DINSDAG 7 DECEMBER Anno 1926. STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. KUNST EN LETTEREN. Het voornaamste nieuws 1 van heden. LEIDSCH DAGBLAD j| PRIJS DER ADVERTENTLENi ij 80 CU. per regel Bij regelabonnenjenl belangrijk lageren prij*. Kleine Advertentiön, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 60 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incas9o volgens po9trecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèqus- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden t 2.35. per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.36 -j- portokosten. /o.ia. „0.18. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. HET MELKCONFLICT OPGEHEVEN. Gisteravond is in het café-restaurant „De Burcht" een vergadering gehouden van ver tegenwoordigers van den georganiseerden Melkhandel en twee organisalies van de Melkveehouders die de actie hebben gevoerd. De vergadering was bijeengeroepen op initia tief van den heer H. F. Noordman te Zoeter- woude, die als buitenstaander een poging wilde wagen om de partijen die nu drie we ken geen toenadering toonden tot elkander te brengen. In een vergadering van veehouders waren plannen besproken, die er op wezen dat de boeren zich voorbereiden op een zeer lang durige voortzetting van den strijd, waarvan de gevolgen van zeer verstrekkenden aard zouden zijn geworden. De heer Noordman heeft als voorzitter van den kring Leiden van den L. T. B. de geza menlijke bestuurders van de melkveehou ders kunnen overtuigen dat op de boeren van maatschappelijk standpunt de moreele plicht rust, om alvorens tot dergelijke slap pen over te gaan de verstrekkende gevolgen zouden hebben, nader overleg te plegen met den melkhandel en dezen met het voorne men in kennis te stellen en om nog eens te kunnen onderhandelen om op deze wijze zoo mogelijk een voor beide partijen bevre digende oplossing te verkrijgen. Een en ander werd door den heer Noord- inan in de gecombineerde vergadering naar voren gebracht. De heer Van Dorsten aü Leiden bracht als oudste vertegenwoordiger van den melkhandel den heer N. dank voor dit initiatief. Ook hij is van meening, dat het oude liberaal-economisch-sfandpunt van afbreken wat er is lot stand gekomen in samenwerking moet worden veranderd. Hierna werd tot de zakelijke besprekingen overgegaan, die heel lang duurden. Men vergaderde zelfs een tijdlang groepsgewijs, waarna van weerszijden concessies werden gedaan en ten slotte een principieel accoord gevonden werd. Behoudens de goedkeuring van de beslui ten van deze vergadering zal de Melkhandel het conflict met ingang van Woensdag a.s. als geëindigd beschouwen. Men deelt ons van de zijde der Melkhan delaren mede dat de prijs der melk voorloo- pig niet zal worden' verhoogd. Van de zijde melkveehouders werd ons evenwel medegedeeld, dal met ingang van 3 Januari a.s. de boeren 11 cent per Liter uitbetaald zullen krijgen terwijl hel publiek dan 16 cent zal moeten betalen. TRAM EN AUTOBUS TUSSCHEN HAARLEM EN LEIDEN. Binnen één jaar geëlectrificeerd. Onlangs zijn in een openbare vergadering van een commissie uit Ged Stalen van N.- Holland behandeld bezwaarschriften inge bracht tegen enkele aanvragen voor autobu9 concessies in deze provincie. Donderdag zal weer een dergelijke zaak voorkomen, n.l. bezwaarschriften door de N.-Z. Hollandsche Tramweg-Mij. ingebracht tegen de aanvraag der Ned. Brockway-Bus Mij. om concessie voor een lijn HaarlemLeiden. Zooals men weet, bestaat reeds geruimen tijd een regel matige autobusverbinding van deze Mij. op dit traject. De directie van de N.-Z.-Holl. Tram heeft bet bij haar bezwaarschrift, gericht tot Ged. Staten, niet gelaten. Zij heeft een schrijven gericht tot de besturen der gemeenten tus schen Haarlem en Leiden, waarin wordt me degedeeld, dat de stoomtram HaarlemLei den zal worden opgeheven, wanneer de auto bus-concessie door Ged. Staten wordt ver leend. Wordl echter geen concessie verleend, dan zal de tramlijn HaarlemLeiden bin nen zeer korten tijd worden geëlectrificeerd. Daarom wordt aan de gemeentebesturen verzocht de bezwaarschriften van de tram- directie bij Ged. Staten te steunen. In overweging wordt gegeven aan Ged. Staten te verzoeken de autobus-concessie te verleenen tot het tijdstip, waarop de elec- trificatie der tramlijn gereed zal zijn, het geen buitengewone omstandigheden uit gesloten in een jaar het geval zou kunnen zijn. Naar aanleiding van dit voorstel der tram- directie is op het raadhuis te Hillegom een conferentie gehouden door de burgemeesters yan Hillegom. Lisse en Sassenheim, Het gemeentebestuur besloot het bezwaarschrift bi) Ged. Staten te stpunen. De Voorwaarde ^ordt echt-er gesteld, dat de electrificalie in derdaad in één jaar voltooid zal zijn. DE POTEMKINFILM. Naar wij vernemen heeft het bestuur van de plaatselijke afdeeling der S.D A.P. beslo- om op 7 Januari a.s waarschijnlijk in ei Volksgebouw de Potpmkinfilm in be- °ten gezelschap te vertoonen. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het candidaats-examen maisoh recht de heeren H. J. A. Eykman en L B. van Schendel, beiden te Den Haag. De alhier tot arts bevorderde serai-arts L. W. von Liebenstein is bestemd tot reser ve-officier van gezondheid 2e kl. bij het leger hier te lande. Door B. en W. werd hedenmorgen ten Raadhuize aanbesteed het drukken van de ingekomen stukken alsmede de levering van het gedrukte steno-analystisch verslag van den gemeenteraad voor den tijd van 3 of 6 jaar. Er waren slechts twee inschrijvingen n.l. van de N.V. „N. L. Ct." voor den prijs van f 15.50 per pagina druk9 en f 100 per zitting (voor den tijd van 3 jaar) en van de N.V. J. J. Groen en Zn. voor den prijs van f 15 per pagina druks en f 90 per zitting gedurende 3 jaar en respectievelijk 114 en f 85 gedu rende 5 jaar. Tengevolge van een plotselinge lichte ongesteldheid was de ressortale opperrab bijn verhinderd Zondag j.l. de Israëlietische gemeente alhier te bezoeken. Woensdag 29 Dec. a.s. zal in den Schouwburg worden opgevoerd „De Too- verring", operette in 4 bedrijven van Otto Ludwig, onder leiding van den heer C. B Duyster. De Oostersche, Egyptische en El- fendansen zijn ontworpen door mej. Marja Tjaskjent, solodanseres te Den Haag. ter wijl de regie in handen is van mevr. v. d. LijkeSijtsma. Het batig saldo is ten voor- deele van de vereeniging „Armenzorg". Het reizigersvervoer op de N. Z. H. T. M.-lijnen ScheveningenLeidenICat- wijk/Noordwijk (inclusief Hooge-Rijndijk Endegeest) en LeidenHeemstede heeft in de afgeloopen maand opgebracht respectie velijk f 108 606 en f8.756 tegen f 103.295 en f 14.589 in dezelfde maand wan het vorige jaar. Voor het goederenvervoer op deze lij nen gbdurende de maand October bedroegen deze cijfers f 1295 en f 1079 tegen f 1402 en f 1673 in October 1925. Gistermiddag omstreeks 1 uur i9 op den Hooge-Morschweg de 59-jarige Jac. J. van B., die daar met zijn rijwiel passeerde, aangereden door een vrachtauto, die hem achterop reed, doordat de bestuurder, de 18- jarige A. H. H., uit Boskoop, verzuimde vol doende uit te halen. De wielrijder kwam te vallen en bekwam bloedende wonden aan de rechterzijde van het hoofd en de knie. Na door den Eerste-Hulpdienst voorloopig ter plaatse verbonden te zijn, werd hij ter verdere behandeling naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Volgens ooggetuigen is de autobestuurder, die niet in het bezit was van een rijbewijs, de schuld van het ongeval. Door v. d. V. is bij de politie aangifte gedaan, dat in den afgeloopen nacht van zijn woning in de Witte-Rozenstraat een spiegelruit ter waarde van f25 is vernield. Ten nadeele van B. N., aan de Beesten markt is door een onbevoegde de muntgas meter. inhoudende een bedrag van ruim f 13, gelicht. Op de Breestraat brak hedenmorgen omstreeks 10 uur van een rijwiel de voor vork, waardoor de berijder tegen de straat smakte en bloedend aan het hoofd verwond werd. EFFECTEN VERDUISTERD. De heer W. in de Corn. Speelmanstraat te Den Haag, heeft namens zijn moeder aan gifte gedaan van verduistering van effecten, vijf jaar geleden gepleegd door den heer A. J. A. de la P., commissionnair aldaar. De verduisterde waarden vertegenwoordigen een waarde van ongeveer f 24.000. WEER EEN TREINONGEVAL. Gistermiddag ruim 3 uur is tijdens het rangeeren circa 100 M. van den overweg bij de Charlotte-de-Bourbonstraat (zgn. Nova- Zembla), te 's-Gravenhage, een ongeval ge beurd met een personenrijtuig. De lijn Den Haag S.S.Gouda is daardoor versperd,, Met alle macht heeft men getracht Ie lijn vrij te maken, om den trein, die om 4 uur van Gouda binnen moest komen, zonder op onthoud te lateD passeeren. Naar een spoorwegman mededeelde, maak te het ontspoorde rijtuig deel uit van den trein, die j.l. Zaterdagnamiddag bij Zoeter- meer gederailleerd is. Nader wordt gemeld, dat de oorzaak van het ongeval is: het breken van een as van het personenrijtuig, waardoor dit op de rails terecht kwam. De hoofdbaan van Gouda is nog versperd, doch de trein van 4 uur is blijkbaar in Voorburg over een wis sel op hel linkerspoor geleid, dus op de lijn van Den Haag naar Gouda Het ongeval had plaats tusschen den over weg en de viaduct van de lijn Den Haag Amsterdam. IN EEN TANK GEVALLEN. H. K. uit de Oranjeboomstraat te Rot terdam is gisteravond in een olietank der firma Dirk en Spoor te Schiedam geval len. De tank had een diepte van circa 7 meter. Door neerlaten van een brancard in de «Mietank is men er in geslaagd K. met een hoofdwond, lichte hersenschud ding en ontwrichte pols op te halen, zoo dat men hem naar het Gemeentezieken huis te Schiedam kon vervoeren. SINTERKLAAS-SURPRISE. Op Donderdag 18 November kwam me vrouw d. P. wonende in de Heer Kerstant- straat te Rotterdam tot de onaangename ontdekking dat uit het portaal van haar woning eeD fiets gestolen was Zij deed aangifte bij de politie, doch zonder resul taat Gisteravond werd er bij haar gebeld, men deed open en het rijwiel, dat zooveel beroering had gewekt, stond voor de deur. Er aan was een J?riefje gebonden, dat in nuchter proza de mededeeling van den Sint bevatte: geen fietsen als men ze op slot kan doen, ongesloten te laten staan. Een les voor zeer vele wielrijders inder daad! MEISJE IN BRAND GERAAKT. Gistermorgen raakten de kleeren van het 17-jarige meisje M. v. Cornput, winkeljuf frouw bij Collin en v. d. Eist aan den VValenburgerweg te Rotterdam, doordat zij te dicht bij een brandende kachel kwam in brand Het meisje liep zoo spoedig mo gelijk weg. Een schilder, die haar te hulp wilde komen, rukte de brandende kleeren van haar lichaam vt'»wi~-door tevens stuk ken huid werden meegetrokken ln hoogst ornïugen toestand verboerde men haar naar het ziekenhuis aaji deü Bergweg. Zij is nan de gevolgen overleden. MOTORBOOT VERBRAND. Od ge veer halfacht heeft gisteravond te Rotterdam een ontploffing plaats gehad op een motorbootje, hetwelk eenige bus sen benzine in had Ondank? de pogingen tot blussching met een slang op de water leiding is het scheepje totaal uitgebrand. ONDER DE STOOMTRAM. Gistermiddag is de doofstomme, onge veer 30-jarige B., toen hij per fiets de Verschuursstichting te Heemstede bij Haar lem verliet, met de stoomt ram in botsing gekomen. Hij kwam daarbij te vallen en beide beenei werden hem afgereden. DOOR EEN TOEVAL GERED. De echtgenoote van den heer J. B. te Worrner, zette in den vroegen morgen, ver moedelijk in overspannen toestand, de gas kraan open in de kamer waar haar drie jeugdige kinderen sliepen. Daarna begaf ze zich naar haar man, die te Koog aan de Zaan werkt. Zij overhandig de hem den sleutel der woning, terwijl zij hem tevens met haar daad in kennis stelde. De man deelde hel gebeurde terstond aan een politie-agent mede, die zich ijlings per rijwiel naar de woning begaf. Hij vond daar de kinderen alle nog ip leven. In de woning is n.l. een muntmeter geplaatst. Daar te weinig muntstukken wa ren ingeworpen, was de gastoevoer opgehou den. (Tel.). MACHINIST VAN EEN KLEITREIN VERONGELUKT. Op de uiterwaarden bij Amerongen reed een kleitrein van de steenfabriek Van der Pol uit Maurik De machinist Onink, uit Eek en Wiel, keek bij het omzetten der locomotief door de openstaande deur, juist op het oogenblik, waarop hij de wagentjes genaderd was. De deur sloeg dicht en ver brijzelde het hoofd van den machinist. EEN MOOI AANBOD. De heer G van Roekei, lid van den ge meenteraad van Arnhem, heeft een groot buiten met bosch en wandelterreinen, ge legen in Gelderland, ten geschenke aan geboden. om dit eventueel te hestemmen voer een tehuis van ouden van dagen of chronische zieken. EEN KIND GEDOOD. In de Langstraat te Arnhem heeft een on geluk met doodelijken afloop plaats gehad. Eenige kinderen waren aan het spelen bij een veewagen, toen de achterklep van dien wagen lossloeg. Een der kinderen kreeg hem op het hoofd en is na korten tijd in het ziekenhuis aan de gevolgen overleden. GASVERGIFTIGING. Te Kampen heeft zich een vrij ernstig ge val van gasvergiftiging voorgedaan, meldt de „Zw Crt.". De 73-jarige wed. woont op den Broerweg boven de familie van A. Toen deze familie Zondagmiddag omstreeks half 5 thuis kwam rook men gas, hoewel de familie van A. in haar woning geen gaslei ding heeft. Daar mej. v. A. steeds een sleutel van hel bovenhuis heeft, ging ze dadelijk kijken en vond mevr. U. bewusteloos op bed. Zij vond in de keuken een gaskraantje open slaan onder een pannetje melk. Dr. Butter, die onmiddellijk werd gehaald, ging dadelijk naar het ziekenhuis en kwam met drie verpleegsters en het zuurstofappa raat terug. Nadat men anderhalf uur met de patiënte bezig was geweest, keerde de pols slag terug. Nog steeds bewusteloos werd de patiënte toen naar het ziekenhuis vervoerd Zondagavond te 10 uur baarde de toestand van de patiënte ernstig zorg. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De zoon van ds. King te Sleen, die te Oosterhesselen onder de tram geraakte, is aan de bekomen verwondingen overleden. MIJNONGELUKKEN. Een smeerder, werkzaam ra de briket tenfabriek der mijn Wiüem-Sophia te Spek- holzerheide, kwam met een arm in aanra king met een dei machines De arm werd geheel afgerukt. De ongelukkige werd naar het hospitaal gebra.-ht. In staatsmijn Wilhelmina te Terwinse- len geraakte de ongehuwde mijnwerker V. utt Vaals bekneld tusschen een kolenwa- geu en den mijn wand. Het slachtoffer bekwam verwondingen aan het hoofd, in wendige kneuzingen en een bekkenbreuk. Per ziekenauto werd V. naar het hospitaal gebracht. OPSPORING GEVRAAGD. De Commissaris van Politie te Nijmegen verzoekt de opsporing, aanhouding en voor geleiding, als verdacht van oplichting en poging daartoe, van een onbekend persoon, zich noemende G. Coersen, wonende te Am sterdam, N. Z. Voorburgwal No. 61 en Kei zersgracht No. 451. Signalement: ongeveer 24 jaar, 1.60 M. lang, tenger gebouwd, bleek uiterlijk, blauwe oogen, blond haar; gekleed met donkergrijze demi-saison en zwarten slappen hoed. Hij droeg een gekleurden ge- haakten zelfbinder. Hij geeft zich uit voor hoofdvertegen woordiger der maatschappij „Vita" te Hel mond en tracht dösx bemiddeling van de gemeentelijke arbeidsbeurs adressen van vertrouwde personen machtig te worden, die hij dan gaat bezoeken, waarbij hij ben voorspiegelt, dat zij als agent of vertegen woordiger van die maatschnrmij kunnen worden aangesteld op een vast salaris en provisie. Voor de kosten, welke on het op maken van het contract vallen, verlangt bij dan vooruitbetaling van bedragen, groot f 3 k f 4. Ik zal je wat vertellen .Marietje, zei een heer tot het zusje van de jonge dame, met. wie hij pas geëngageerd was. Gister avond op de partij, die je pa en moe ge geven hebben, heeft je zuster beloofd met mij te trouwen. Je bent hoop ik, toch niet boos op me, dat ik haar wegneem? Boos op u? Wel neen? Daar was de partij immers juist voor. ZILVEREN JUBILEUM LOUIS DE VRIES. Vrijdag heeft Leiden weer een jubileum op looneelgebied te vieren. Weer 't is waar. Er zijn er bij het begin van dit seizoen al eenige geweest: het afscheid van mevr. MannBouwmeester, het koperen jubileum van Annie v. d. Lugt MelsertVan Ees. En nu al een derde Ja, nu al een derde. Een derde, dat, naar wij hopen, slagen zal doordat een vol Huis daaraan zal deelnemen. Want Louis de Vries verdient het om zijn kunst, om zijn groole gaven. Louis de Vries is een van onze grootste karakterspelers: misschien, nu de groote Louis er niet meer is, wel de grootste Hij is een van de krachtigen, die spel geven, het volle menschelijke in alle schakeeringen, maar vooral op dramatisch gebied. Lang heeft hij te worstelen gehad met de beschul diging een copie te zijn van Louis Bouw meester te meer begrijpelijk, waar deze hem „ontdekte" en in veel zijn leermeester is geweest doch deze beschuldiging is langzaam aan uitgestorven en terecht, daar hij zich wist te stellen naast zijn genialen kunstbroeder, die met hem meer dan iets anders bezat: de intuïtie, het algemeen men schelijke, los van geleerdheid of geleerd- doen. Déze overeenstemming en daarbij nog die van temperament moesten hem afstemmen op Louis Bouwmeester, maar zijn creaties waren toch geen nabootsing, doch creaties met eigen ziel. De laatste twijfel viel weg, toen De Vries zich na het oude repertoire ook op het nieuwe thuis toonde, al zocht hij ook daar stukken, die gelegenheid boden tot werkelijk machtig spel, stukken, die alleen in staat zullen zijn, ons tooneel te redden uit de malaise, uit de tijden van ontreddering. Moge Vrijdagavond tooneellievend Lei den hem huldigen in een rol, die hem in staat stelt zijn groot kunnen te bewijzen, n.l. als Hendrik IV in Pirandello's tooneel- werk van dezen titel, waarmee Moissi hier ook is geweest. Nog iets uit zijn leven. Louis de Vries stamt niet uit tooneel-familie. Hij was een der 7 kinderen van doofstomme ouder? en ging in het diamantvak (Al? jonger - 18 Oct. 1872 werd hij te Amsterdan geboren voelde hij reeds voor toonpel doch het zou tot 1901 duren voor en aleer hii wer kelijk tooneelspeler werd, al schitterde hij tevoren reeds op het dilettantentooneel, waar Bouwmeester hem „vond". Met hulp van kunstvrienden zeide hij in 1900. toen reeds vader van een gezin, het diamant- BINNENLAND. De Leidsche Raad heeit de beorooting voor 1927 afgehandeld. De melkoorlog te Leiden Is geëindigd. De Memorie van Antwoord inzake het wetsontwerp tot wijziging der L. O. Wet. Het werk der commissie voor de herzie ning van handelsverdragen. Een nieuwe vlucht NederlandIndië vice-versa. BUITENLAND. De Volkenbondsraad in eerste zitting bij een. Vele conferenties. Een interview te Berlijn met den Rnssl- schen minister van bnitenlandsche zaken Tsjitsjerin. Dnitsche industrieën in Rusland. Ook re laties met de rijksweer. Nintsjitsz, de Zuid-Slavische minister van buitenl. zaken, is afgetreden. bedrijf vaarwel, doorliep met succes de tooneelschool, om in 1901 te debuteeren bii het gezelschap Mulder in Rotterdam, dat weldra failleerde, In enkele jaren ging hij toen langs een vijf, zes gezelschappen: Van Lier,, Het Haarlemsch Tooneel (van Bouwmeester), weer Van Lier, Nederl. Tooneelvereeniging, Royaards, opnieuw Nederl. Tooneelvereeniging, waarna hij een tweetal Indische reizen maakte, Zuid- Afrika bezocht Terug, komt hij eerst weer bij Royaards, neemt dan een eigen gezel schap om ten slotte nu en dan als gast op te treden. Met eigen gezelschap onderneemt hij thans zijn jubilé-tournée. Tot slot iets over hetgeen hij presteerde. Na wat bijrollen te hebben vertolkt kwam hij tot het groote: Shylock. Narcis, de oude Sachel uit „Ghetto". Uriel da Costa, Pan- eras Duif uit „Schakels", Sender Leh- mann (een van zijn grootste glansrollen), Oedipus, Armand Duval in Margaretha Gautier", graaf De Grancé m „Pro Domo", Kaïn in het mythisch gedicht van Wildi gans, „De Wandelende Jood" en nog zoo-< veel andere. Hij is een bescheiden strever naar het hoogste, die er kwam door noesten arbeid, die alleszins verdiént, dat door het vieren van dit zilveren jubileum zal worden ge zorgd voor de toekomst van hemzelf en zijn gezin Bedoeling is toch een fonds te stichten voor een lijfrente. TIJDSCHRIFTEN. „ASTRA". Blanke sneeuwvlokken dwarrelen neer., op den kleurigen omslag van .Astra's Kerst nummer, dat ditmaal niet minder dan 140 pagina's bevat. Het tijdschrift opent met een grappige nieuwigheid- zes schrijvers op zoek naar de ontknooping van „De bruid van den Pharao", een novelle ln zes hoofd stukken, elk.... door een anderen auteur geschreven. Jan Feith en Felix Hageman leverden de eerst twee hoofdstukken Hans Martin. F. de Sinclair. Eduard Veterman en Dirk Witte zetten het verhaal voort Een origineel denkbeeld dat zekeT zal inslaan. Aan Louis de Vries, den acteur „in zil veren lauweren", is een fleurige causerie gewijd, bij een 14-tal foto's Van Emmy van Lokhorst een verhaat „Hare Majesteit de Vrouw"; Willy Corsari stond een novelle af, „De Actrice", een tragisch verhaal uit plankenland en van den beroemden Russischen schrijver A. Tsjechow werd „Het weerlooze schepsel" opgenomen. „The prince of storytellers". E. Phillips Oppenheim, begint een spannend seriever haal, voortreffelijk geïllustreerd, over Mr. Billingham's avontuurlijke reis. Dr. René de Clercq maakte bij eeD oud Kerstliedje muziek, die in fascimile wordt afgedrukt, terwijl een tweetal Kerstverhalen (door „Nono" en C, van Rossem) voor De cember-stemming zorgen. Van geheel anderen aard is „Drie minu ten doodsangst", door Jan van Ees. Het griezelige Grand Guignol-verhaal „De tra gische toeschouwer", door H Visser van Wouw, boeit eveneen? in hooge mate. Verder de bekende rubrieken, ettelijke vertalingen, een levendige causerie met verscheidene teekeningen over ..Parij». bij Nacht", eeu Tndisch sprookje en last not least, een keurcollectie foto's (o.a. van den teekenaar Jordaan en den acteur Jan van Ees) met een aantal prachtige kleurprenten.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1