fi te geven. Bij een uitval van Hillinen redt de linksbinnen met een hard schot de eer. Spoedig kondigt de heer Hakker het einde aan van deze aangenamen wedstrijd. Bij U. V. S. hebben allen hard gewerkt. Brusche heeft getoond een hard werker te kunnen zijn. U. V. S. is nu op den goeden weg, wat hoop geeft voor de toekomst. Wat betreft Hillinen. deze Hillegomsche vereeniging moet terdege oppassen, wil zij niet in aanmerking komen voor degradatie wedstrijden. De scheidsrechter, de heer Hakker, leidde uitstekend, wat wij van dezen arbiter ge woon zijn. ALPHEN 1—1. Dat er met „The Haarlem Boys" nog wel rekening moet gehouden worden heeft „Al phen" aan den lijve gevoeld. Zooals in de eerste ontmoeting bekampten beide com plete elftallen elkaar met een vlug en pittig spel en met afwisselende kansen. De ver dedigingen bleken echter van beide partijen goeden vorm te zijn, zoodat eerst de meerderheid van „Alphen" en later die van T.H.B." niet in doelpunten werd uitgedrukt De rust brak dan ook aan met 00. Na deze ging de strijd meer gelijk op, maar werd er daarom niet beter gevoetbald. Nu en dan werd er onbesuisd gewerkt. Bij een Haar- lemschen aanval stompt de „Alphen"-kee- per den bal hoog weg, deze komt echter weer kort voor z'n doel terecht en een T.H.S.-er doet de rest door het leer in het Alphensche heiligdom te loopen. „Alphen" werkt nu wat ze kan en er is nog 'n twin tig minuten te spelen. Een tegenpunt zit in de lucht en werkelijk: de rechtsbuiten van Wijngaarden brengt fraai den gelijkmaker (11) ter werejd Enkele minuten vóór het einde, onder een flinke pressie op het Haar- lemsche doel, vergat de aanvoerder van T.H.B. zich jammerlijk een oogenblik en moest deze voor natrappen zich van het :hjveld verwijderen. Over het algemeen was het geen mooie glwedstrijd en was „Alphen" wat onfortuin lijk. NORVICUS—AURORA 3—3. Het begin is een verkennen van eikaars trachten, doch allenes neemt Norvicus het ;pel in handen en oefent een zwaren druk veiiit op het doel der geheelonthouders. Het iuurt dan ook niet lang of Snoek passeert üil len Haarlemschen keeper met een hard aag schot. Norvicus blijft domineeren en s(i ils een halfuur gespeeld is vergroot Snoek ien voorsprong uit een scrimmage voor het loei. Bij een corner op het Norvicus-doel ilaat v. d. Klugt den bal met de hand neer. )e linksback van Aurora komt naar voren loch Groenendijk keert de slecht genomen ilrafschop waarna het leder wordt wegge werkt. Rust treedt in met 20 voor Nor- icus. Na de thee komt Aurora enthousiast ipzetten en als Hoogendam mist en Exter uzelt met den bal, schiet Hoogendam lard in. 21. Even later begaat Exter een later, waardoor Aurora gelijk maakt. Zelfs leemt Aurora de leiding als Groenendijk oor zijn doel staat opgesteld en de bal ver hem heen in het net verdwijnt. Dit is iorvicus te bar en verschillende aanvallen worden ondernomen. Snoek is niet erg op H:hot en verschillende malen zoekt hij het loei op de verkeerde plaats. Toch neemt iij den gelijkmaker voor zijn rekening als bouwmeester hem het leder voor de voelen gt. 33. Tn dezen stand komt geen ver kering meer. jirfl Norvicus blonken uit v. Beelen, Wurman en W. Rietmeyer, terwijl ook bouwmeester en v. d. Klugt een goede partij Teelden, doch door treuzelen verl beier en De invaller-doelman Groenendijk heeft ich kranig geweerd. Bij Aurora was het innentrio de kracht van het elftal. the va ALPHIA—DE OOIYEVAAR 3—2. Toen scheidsrechter Eeckelaert beginnen brachten de Ooievaars den ba! aan het e? ollen Het veld was echter vrij glad, zoodat h« tor beide partijen tamelijk veel werd ge- pa sist. De thuisclub kwam er het eerst in, 'aardoor zij eenig overwicht verkreeg met wolg, dat de verdediging der Hagenaars aan den tand werd gevoeld. Manmoedig ver dedigende, veroorzaakte een der achterspe lers een penalty-trap. die door den midvoor van „Alphia" in een doelpunt werd omge zet. Hierna zorgde dezelfde speler met een mooi boogschot voor No. 2. doch toen kwa men de Ooievaars meer opzetten, wat tot resultaat had. dat de keeper van „Alphia" wel een ingeschoten bal keerde, doch tevens viel, waardoor een der gasten geen moeite had den achterstand te verkleinen (21). In de tweede helft traden de Ooievaars direct pittig op en de Alphianen werden voor hun doel teruggedrogen Uit een hierop vol gende scrimage. waarbij de bal driemaal werd ingeschoten en gekeerd, kwam ten slotte toch de gelijkmaker (22). Dat werd „Alphia" te bar en ook door haar werd nu aangepakt, zooals zij hef mogelijk eerder had moeten doen. Aardige aanvallen door beide partijen volgden elkaar op, waarbij het Haagsche doel wel het meest werd be stookt. Uit een dezer attaque's scoorde de „Alphia"-midvoor kort voor het einde voor den derden keer en de overwinning was binnen. QUICK n—A.S.C. n O—5. A. S. C. II zorgde gisteren voor de Sintex- klaassurprise door op het sterke Quick II een 50 overwinning te behalen, een over winning, die in alle opzichten verdiend mag 'worden genoemd ook al zijn de cijfers lich telijk geflatteerd. Wat ons echter in het spel der roodzwarte reserves het meest getroffen heeft, was de heilige wil om te winnen en het is dit heer lijk enthousiasme geweest, dat tenslotte den doorslag ten gunste van onze stadgenooten heeft gegeven. Weliswaar had A. S. C. reeds vrij spoedig door Alt de leiding genomen, doch van eenige meerderheid in het veld was geen sprake; integendeel, de Haantjes, door dezen tegenslag geprikkeld, onderna men aanval op aanval en het was 3lechts aan het kranig verdedigen van Stephanus te danken, daarin goed gesteund door de halflinie. dat in deze periode de gelijkmaker niet gescoord werd. Na de rust was Quick onmiddellijk in het offensief, doch de Leidsche achterhoede zwoegde, dat het een lieve lust was en door stond den druk. Dan plotseling kómt het keerpunt van den wedslrijd, wanneer Brouwer den bal naar Dellebarre (ex-Sparta) plaatst, die met een prachtig schot den keeper passeerd (0—2). Van nu af aan -domineert A. S. C. over alle linies; het samenspel sluit als een bus en uit een voorzet van Alt jaagt Jansen den bal opnieuw in de touwen (03). Dan komt het mooiste doelpunt van den wedstrijd; Brouwer krijgt in het midden veld het leder toegespeeld, speelt terug op Wassenaar die op zijn beurt correct den bal teruggeeft. Volgt een goedt through-pass, welke Dellebarre zonder dat ook maar één Quickspeler den bal heeft aangeraakt, kei hard inschiet. (04). Nog is het niet ge noeg: weer komt A. S. C. terug en wanneer Brouwer opnieuw een fraaie pass naar Dellebarre geeft, kanjert deze in den uiter sten linkerbovenhoek. Met A. S C. in den aanval komt het einde van dezen in de beste verstandhou ding gespeelden wedstrijd. LUGDUNUM II—VIOS H 3—2. Te even twee Uur stellen beide elftallen zich op onder leiding van den heer J. Lan- gezaal. Lugd. is zonder haar aanvoerder Van der Nat. terwijl J. Bekkering weer in dit elftal is opgenomen. Direct is Lugd. in den aanval, waardoor de Vios-keeper zijn talenten kan toonen. Het duurt ruim een kwartier eer de midvoor de thuisclub uit een doel worsteling de leiding geeft. Kort daarop bij een vermeend buitenspelgeval blijft de achterhoede van Lug. slaan en Vios maakt gelijk. Voor de rust weet Lugd. den stand tot 3—1 op te voeren. Na de rust zit Lugd. vinnig op den bal. speciaal Ro man speelt een buitengewoon goede partij en het is deze speler die den stand uit een strafschop op -£—1 brengt. Vios speelt soms vrij ruw doch v. d Laan en de Jaeger we ten desondanks den stand kort achter el kaar tot 71 op te voeren. Bij een snelle. doorbraak verkleint Vios den achterstand. 72. Kort voor het einde deponeer! de Jae ger nummer acht in het net, zoodat Lugd* met 82 wint. DE RESERVE-AFDEELINGEN. In de afdeelingen, waarin de Leidsche reserves uitkomen is zoo langzamerhand nu de helft van het aantal te spelen wedstrijden bereikt. Heel gunstig blijken onze stadge-. nooten er niet voor te staan. In de res. 2e klasse A is de stand: gsp. gew. gel. verl. v.t. pnt Excelsior II 9 7 1 1 44—17 15 A. D. O. II 8 1 2 25—16 11 B. M.T. II 8 1 6 1 20—19 8 Quick II 8 3 1 4 20—22 7 Olympia II 8 8 1 4 14—23 A. S. C. II 7 2 2 3 18—21 6 H. D.V. S. II 9 2 2 - 5 11—30 6 H. V. v. n 9 2 2 5 21—36 6 In de res. 8e klasse A is de verhouding als volgt: gsp. gew, gel. verl. v.t. pnt. H. V. V. IV 7 6 1 37—15 13 RV.C. II 7 8 1 3 20—18 7 Lugdunum II 7 8 1 3 21—23 7 Vios II 9 3 1 5 20—41 7 Alphen II 7 3 4 19—19 6 a B. S. III 7 8 4 24—22 S L. F. C. II 6 1 2 3 10—15 4 LEIDSCHE BOYS H—U.V.S. m 0—2. Direct na den aftrap onderneemt U. V. S, een aanval, die echter op niets uitloopt. Het •pel gaat op en neer. Duyl redt eenmaal, op de doellijn staande, schitterend. Rust 00. C.a. 10 minuten na de rust doelpunt U. V« S. 01. Tenslotte maakt de links-back van L. B. er zelf 02 van. Scheidsrechter v. d. Heyden floot uitste* kend. A. S. C. V—LEIDSCHE BOYS Hl 2—1. Direct ontwikkelt zich aan beide kanten een vinnig spel, waarbij de partijen goed tegen elkaar opwegen. Na een half uur geeft v. Goor Sr. met een boogschot A. S. C. de leiding. Kort hierop ontstaat een penalty op het A. S. C.-doel, die door Wijers in een doelpunt wordt omgezet. Na de rust het zelfde spel, Beide partijen geven elkaar niets toe. Dan na een half uur spelen, een kort overwicht van A. S. C. In deze periode weet v. Goor Jr» het winnende pum voor A. S. C. te scoren. Een schot van Jutte dat hierop volgt, scheert de lat. Eenmaa' komt de midvoor van L. B. vrij te staan, maar Hering brengt redding. Einde 21 voor A. S. C. V. A. S. C., dat 3 invallers had behoeft in de 2 resteerende wedstrijden nog maar één punt te halen om practisch gesproken kam pioen te zijn. L. B. speelde met 10 man. Scheidsrechter Blóte leidde goed. ALS DE SCHEIDSRECHTER NIET OPKOMT. 's Morgens 10 uur: de beide elftallen van Raceel II en U. V. S. IV wachten ge heel volledig op den scheidsf ter, echter tevergeefs. Om 12 uur staan Raceel I en Leidsche Boys I in het veld doch ook hier geen fluitist. De captain van L. B wilde alleen spelen onder bondsleiding. Het ge volg was. dat 44 spelers een vergeefschen tocht maakten naar het Racing-terrein op een schitterenden voetbaldag, zooals er •lechts enkele in een seizoen voorkomen. TRAM. EN SPOORWEGCOMPETITIE. H.T.M.—N.Z.H. 2-4. Zaterdagmiddag had het eerste treffen voor het seizoen '26/'27 tusschen bovengen noemde elftallen plaats. Bij opstelling blijkt dat H. T. M. 3 invallers telt. de N. Z. H. een invaller heeft en aanvankelijk met 10 man den strijd aanbindt. Dit laatste verhindert echter niet dat N. Z. H. direct den aanval overneemt hierbij gesteund door den stevi- gen schuin over hel veld staanden wind en door een goed spelende halflinie. Het duurt niet lang of van Schooten opent voor de N*

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 13