No. 20469 ZATERDAG 4 DECEMBER Anno 1926 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamst*» nieuws van heden. EIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 80 Ct». per regel. Bi) regelabunoement belangrijk [ageren prijj. Kleine Advertentiên, uitsluitend bi) vooruitbetaling Woensdags en [aierdags 60 Cts bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecbt Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèquo- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 1 2.35. per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.36 *4" portokosten. /0.1& ,0.18. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. HAVENGELD. Burgemeester en Wethouders van Leiden |rengen ter kennis van belanghebbenden: dat vanai Maandag 13 December a.s. op Weren Maandag, Dinsdag, Woensdag en londerdag van des voormiddags 10 tot 12 Sur en des namiddags van 2V2 tot 41/* uur, [en kantore van den Directeur van den llarkt- en Havendienst (Waaggebouw) we- ferom gelegenheid zal bestaan zich op ba kengeld te abonneeren; dat, teneinde hoogere schatting te voorko men, geldige meetbrieven moeten worden Srertoond van die vaartuigen, waarvan zulks fcog niet heeft plaats gehad, of die in den loop van het jaar een betimmering hebben Jndergaan, welke op het laadvermogen van invloed kan zijn. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 4en December 1926. 4887 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. de Erven de Wed. J. van Nelle te Rot terdam, om vergunning tot het oprichten een goederenlift in het perceel Aat- larkt No. 17, kadastraal bekend Gemeente zeiden. Sectie G. No. 1685; b. A. J. Vosselman, om vergunning tot liet uitbreiden van de was'ch- en strijkin [richting in het perceel Utrechtsche Jaagpad ito. lila, kadastraal bekend Gemeente Lei- [den, Sectie O. No. 1079; M. F. Taverne, om vergunning tot het [uitbreiden van de inrichting voor het be merken van vleeschwaren in het perceel ^Jonkersteeg No. 17, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie H No 531; i Gelet op de arrt. 6 en 7 der HINDERWET; Geven kennis aan het publiek, dat ge doemde verzoeken met de bijlagen op de pecretarie dezer gemeente ter visie gelegd fijn 1 alsmede, dat op Zaterdag den 18den De- Jwmber e.k.. des voormiddags te halielf men lp het Raadhuis, gelegenheid zal worden Jgegeven om bezwaren tegen deze verzoeken Jin te brengen, terwijl zij er de aandacht op festigen. dat niet tot beroep gerechtigd zijn Izij. die niet overeenkomstig art. 7 der Hin- Iderwet voor het gemeentebestuur of een feijner leden zijn verschenen, ten einde hun [bezwaren mondeling toe te lichten. N. C. DE GIJSELAAR Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 4 December 1926. 4888 DE LEIDSCHE HOUT. I Een onzer lezers schrijft ons: Na de vorstelijke gift van onzen oud- Jladgenoot van Waveren, ben ik eens bij ijlen penningmeester van het Leidsche-Hout- fomité gaan hooren hoe het stond met het Binnenkomen der giften. Daar hoorde ik pat het een tijdlang nogal aardig ging en Pat men aan grootere en kleinere giften een ■aar duizend gulden had ontvangen. Doch p gang wa9 er uit geraakt. Die r 'e- iende bijdrage had er den moed echter peer ingebracht, doch er mag geen stilstand Tomen in de toevloeiing van geld m. want Jnders komen wij er niet. De belangstelling Der burgerij, in den vorm van bijdragen, tnag niet verflauwen Naar ik hoor zijn er frelen, die nog wel wat zouden willen bij dragen doch die eerst aangaande de plan- Ben wat meer zouden willen weten. Dat pat natuurlijk niet daar het comité eerst pld moet hebben, voor het met een goed tfülijnd plan kan komen. Naar ik hoor grordt er door het comité naar een flink. |dm opgezet plan gestreefd. I Laat men daarom niet al te schroomval- I? zijn met geven Het doel is goed en de pnvezenlijking zal tot heil strekken van geheele bevolking. Leiden met haar w^ds van oudsher groote arbeidersbevol- biedt zoo weinig gelegenheid tot ver- ®°zen in bosch of park HEen bevolking die als wandeling enkel straten der stad kent daardoor den in- tdijken drang gaat missen voor de natuur, rnooie parken en bosschen. een derge- jte bevolking loopt op den duur gevaar te kenereeren En het oordeel over de Leid- Jhe. uitgesproken door die door den l[rd van hun werkkring het bes tot oor- Men bevoegd zijn. luidt te dien opzichte van gunstig Daarom is het zoo jammer, dat velen hier niet inzien de groote waarde die mooie [Bndelingen hebbpn voor de bevolking J Eenigszins verklaarbaar dat men het ge- Fs niet inziet is het natuurlijk wel om- V men het bezit nooit gekend heeft, en rn nu eenmaal niet mist vrat men nooit zelen heeft. Daardoor trof het mij ook inder, dat ik ontwikkelde Leidenuars. donder ook, die anders niet zoo bang waren om een9 iets voor het algemeen wel zijn te offeren, hoorde zeggen dat zij met het plan niet sympathiseerden, omdat er geen behoefte aan een Leidsche-Hout be stond. De behoefte bestaat wel, is zelfs zeer groot. Alleen zij die zoo spreken, zij voelen de behoefte niet. Zij verloren blijkbaar ge heel uit het oog, dat elke stad ei^enbjl. een onnatuurlijke opeenhooping van menschen is. Niet uit liefde tot elkander, doch enkel om bestaansmotieven tezamen gebracht; want die om andere redenen de stad ver kozen boven het buitenleven, hun aantal is spoedig geteld. Spreekt het nu niet vanzelf, dat deze, in straten-complexen samen gedreven menigte, al is zij het zich niet altijd bewust, och wel degelijk behoefte heeft aan het lande lijke; aan het buiten-zijn, aan bloemen en planten? En mocht ge nog twijfelen. praat dan er maar eens over met bewoners van plaatsen die wel een mooie boschrijke om geving hebben. Het is volmaakt hetzelfde of ge spreekt met een van de upper-ten of met den man uit het volk, zij zullen U beiden vertellen dat men de bosschen niet zou kunnen missen. Vraag eens aan een in woner van Haarlem, of de „Hout" nog wel voldoende waarde voor de stad bezit, en of de gemeente niet verstandig zou doen hem te verknopen als zij er een mooi hod voor kreeg. Ik richtte die vraag enkele malen tot mij onbekende inwoners van Haarlem met wie ik, wachtende op de tram, een gelegen heidspraatje zocht. Ik kon de verbazing op de gezichten lezen en den onderzoekenden blik of mijn vraag scherts was of ernst. Maar dan liet men mij spoedig en op eenigszins gebelgden toon weten dat mijn vraag tamelijk onzinnig was en dat er geen Gemeenteraad te vinden was. die tot een dergeliiken verkoop ooit zou besluiten, hoe hoog het bod ook mocht zijn. Fn zooals het antwoord der Haarlemmers luidde, zoo zal het ook zijn van de bewo ners van andere plaatsen met bosch of Hout. De bevolking wil ze niet meer mis sen. ze zijn het onvervreemdbaar bezit der gemeente geworden. In Leiden merkt men nog geen groote en zeker geen algemeene belangs'elling voor de Hout-plannen. Doch als de Hout er een maal is. zal men ook hier de bnlangs^Iling zien groeien, naarmate de hoornen in den Hout zullen groeien. Smaak voor bloemen en planten, bewondering voor de natuur in zijn groote verscheidenheid van hoornen en heesters, liefde voor de vogeltjes die er hun woning in houwen het zal alles wel komen. Hel ontwaakt als vanzelf in de menschen, zoodra men er maar in slaagd de natuur Ie brengen binnen het dagelijkseh hereik der bevolking. De schoonheid dpr natuur toch. is zoo opvallend, dat iedereen haar moet zien hoe weinig schoonheidszin men ook mag bezitten. Dat „de Hout" ook veel tot de welvaart onzer stad zal kunnen bijdragen, daarover hoop ik later eens iets te kunnen zeggen. PROPAGANDA-VERGADERING JUBILEUMFONDS „PATRIMONIUM". Gisteravond werd in het gebouw „Predi ker" in de Janvossensteeg een slechts tame lijk bezochte vergadering gehouden met het doel propaganda te maken voor het rubi- leumfonds ter gelegenheid van het vijftig jarig beslaan van bovengenoemd Christelijk Werkliedenverbond. De vergadering werd te ruim acht uur met het zingen van Psalm 68 10 aange vangen, waarna de voorzitter, de heer J. Slegtenhor9t met gebed voorging ori daarna een gedeelte voor te lezen uit het aloude Bijbelboek. De voorzitter sprak vervoleens een kort inleidend woord De niet groote p->- komst was voor het bestuur wel eenigszins een teleurstelling, al zijn er wel eenige plausibele redenen aan te voeren voor een geringe opkomst Hij gaf daarna het woord aan ds. Bee kenkamp. Hervormd predikant alhier, die aanving met op te merken, dat de theologie thans niet meer aan het hoofd der weten schappen staat, zooals eertijds. Thans wil len de hoogere standen zoo min als di op het terrein der wetenschap en op dat der groot-industrie in het algemeen, veel meer van den godsdienst weten. Beter wordt dat al bij den middenstand, daar kan men e:n geestelijke en hetgeen hij verkondigt, nog wel waardeeren. Bij de arbeiders is het nog beter Daar heeft men den prediker van het Evangelie liefst in zijn midden Dit geldt vooral voor Christelijke vereenigir.gen en niet het minst onder hen die zich scharen om de banier van „Patrimonium" (Vaderlijk Erfdeel). Daar begeert men nog een dominee tot spreker. Vanavond heeft men zelfs er twee gevraagd, één om de vergadering te openen en een van een andere richting om te sluiten opdat alle schijn van kerkisme zal worden geweerd. Na deze inleiding tot zijn onderwerp ko mende zeide hij vanavond over twee begin selen in verband met de arbeidersbeweging te willen spreken: over zelfstandigheid en saamhoorigheid twee beginselen, reeds door den eersten hervormer Maarten Luther, op het voorste plan gebracht. Van zelfstandigheid wilde het liberalisme en de geest die daarvan uitging in de krin gen van de wtenschap en de groot-industrie niets weten. De arbeider moest er onder blijven Zij hebben er zich evenwel onder uitgewerkt maar zijn voor een deel volge- j lingen der sociaal-democratie geworden, dat echter niet de ware zelfstandigheid propa- geert. maar eenzijdige overheersching van den arbeider, door den klassenstrijd te be reiken En nu komt de Christelijke arbei dersbeweging daartegenover de ware zelf standigheid stellen om er naast nog ep" an der beginsel te plaatsen: het beginsel Ier saamhoorigheid, saamhoorigheid van alle standen. De Christelijke arbeidersbeweging stelt Christus in het middenpunt van haar actie. En zoo is er voor den arbeider maar een keuze: rood of niet rood. d w z. Chris'--' 'k. De Christelijke arbeider wil steeds reke ning houden met het verschijnsel der zonde en daarnaast met de verlossing uil deze zonde door Jezus Christus. D°ar ligt de scheidingslijn tusschen de Chr. en de mo derne arbeidersbeweging. Een en ander werd door spr. nader aan getoond om ten slotte zijn gehoor dezen tekst mee te geven door het leven: wie God liefhebben werken alle dingen ten goede. De spreker werd met groote aandn^' volgd en aan het slot warm toegejuicht. De voorzitter dankte ds. B. voor zijn be reidwilligheid. dat hij hier dit woord 'ft willen spreken, om nog eens te doen blijken zijn liefde voor „Patrimonium" waarvan hij zelfs afdeelingsvoorzitter was Hierna verkreeg de heer Den Hollander, voorzitter van de Gewestelijke Organisatie van Patrimonium in Z.-Holland, he' woord, die er zijn blijdschap over uitsprak, dat hij hier hedenavond mag spreken, gefl-.n! erd door twee predikanten, wiens steun en hulp Patrimonium steeds heeft gewaardeerd. Hierna herinnerde,hij er aan dat in Sept. van het volgend jaar Pair. baar gouden ju bileum zal vieren. De oprichting van Pair. in 1876 is geweest een daad des geloofs wat spr. vooral deed uitkomen daar hij wees op mannen ah ds. Tnlma, Hoog Kater en an deren De Christelijke arbeiders waren oorspron kelijk georganiseerd in het Ned. Werkl. Ver bond. Doch toen in 1876 dit Verb zich uit sprak voor de Neutrale Staatsschool, zijn zij onder leiding van Klaas Kater uitgetreden en hebben Patrimonium gesticht Het was in het berin een zoeken en tasten doch altijd bleef het geloof het cement waarop de ar beidersbeweging moest worden opgebouwd. Die voormannen hebben daarvoor 9inaad ge dragen Deze mannen hebben echter stand gehouden en wel daarom dat zij. geloofden dat het niet alleen gaat om stoffelijke din gen maar dat het gaat om het hoogste goed. Er is gedurende de achter ons liggende 50 jaren veel verzumid. spr. erkent het „maar er loopt doch door dit tijdvak een gouden draad des geloofs en deze draad houdt Patrimonium nog steeds vast De strijd zai ook het c.oeiale leven blijven gaan tusschen geloof en ongeloof, al erkent spr dat ook om stoffelijke verheffing in den socialen strijd moet worden gestreden. Dat de machten van het ongeloof in den socialen strijd thans zooveel hebben te zeggen is mede de schuld van de Chr. Arbeiders zelf en die achter hen staan en nog niet volkomen de waarde van „'t Vaderlijk Erfdeel" erk en waardeeren. Patrimonium heeft ook een groot aandeel gehad in den strijd voor de Christelijke school In dit verbond herinnerde spr. aan het bekende adres van Klaas Kater aan Ko ning Willem Hl. Ook heeft Patr zich niet onbetuigd gela ten in den socialen strijd waarin zij echter den klassenstrijd nooit heeft willen betrek ken. Er zijn teekenen aan te wijzen dat men in het Christelijk volksdeel de sociale ten- denzen op zij wil dringen. Ook daar tegen wil Patr. front maken, wat spr. nader uit eenzette. Straks op het gouden feest willen wij niet m. leege handen aangekomen want er wordt gevoeld dat Patr uitbouw noodig heeft En daarom roept spr alle vrienden van Patri monium op om den feestgave te helpen groot te maken. Men moge dit ook doen omdat Patr. het opneemt voor 't gezin waarvan de grondslagen in onzen tijd worden aangetast en ondermijnd. Spr. rekent op twee ton, voor het Chr. volksdeel slechts een peulschil en dat er zeker zal komen. Co lijn vroeg voor de anti revolutionaire partij een millioen en hij k*-eeg het ook De arbeid der achter ons lig gende 50 jaren stemt ons tot dankbaarheid, maar ook tot bemoediging voor de toekomst waarin steeds meer de arbeiders zich zullen scharen om de oude banen, waarop staat geschreven: voor God, Vaderland en Oranje en voor het recht van den arbeider aldus eindigde spreker zijn vurig woord. De voorzitter, den spr. dankend had ook wel vertrouwen op de twee ton die er moet komen voor den uitbouw van Patrimonium ter verspreiding van lectuur het aanstellen van bezoldigde propagandisten enz. enz. Nadat de voorzitter de Leidsche bevolking^ van uit „Prediker" had opgewekt om een mild offer te brengen sprak ds Thomas van hier een slotwoord Spr zie in Patr. niet een organisatie die moet zorgen dat wij zooveel rijksdaalders per dag van den Staat krijgen tot onzen laatsten dag toe Maar hij ziet er wel in een regiment in den slagorde van den levenden God en daarom moet het Ned. Volk haar bij het vijftig-jarig feest een eere- saluut brengen. Spr. klaagde er over dat vele Christenen Patr. als asschepóetster beschouwen en be handelen waartegen hij krachtig opkwam. Patr. belooft geen gouden bergen, maar zij verkondigt ook in den socialen strijd luide de eere Gods. En dat deed zij ook in het ver leden waarvan de overwinning op onderwijs gebied luid getuigt. In verband met eenige treffende woorden van den apostel Paulus beslaat dezen spr. wiens krachtig woord bij de aanwezigen in sloeg met een bezielende opwekking tot de Leidsche Christelijke arbeiders en niet-ar- beiders om zich weder opnieuw te scharen om het „Vaderlijk Erfdeel". De voorzitter sloot met een aansporing tot medewerking aan de feestgave en beval de collecte voor het jeugdwerk, dat thans weder met kracht is aangevat k geworden Nadat gemeenschappelijk Psalm 89 1 was gezongen, sloot ds. Thomas met dank gebed. NEDERLANDSCHE HANDELSKERKEN. In de maandvergadering van Letter kunde hield gisteren prof. L. Knappert .van hier zijn aangekondigde voordracht over ..Nederlandsche handelskerken". Wij ver staan daaronder (het woord komt in het groote Woordenboek niet voor) gemeenten, buiten onze grenzen, door kolonisten of kooplieden gesticht, meest onder eigen, soms onder vreemde vlag, met belijdenis en kerk inrichting als in patria. Het onderwerp is belangrijk, omdat wij lo. Westersch gods dienstig en kerkelijk leven zien overge bracht naar het Oosten, sinds met een eigen geschiedenis, onder omstandigheden geheel verschillend van die in het vaderland; 2o. omdat uit sommige dezer gemeenten groote kerkgenootschappen zijn ontstaan, in O. en W.-Indië, Zuid-Afrika en Noord-Amerika; 3o. omdat het ons de geschiedenis der oud ste, protestantsche zending leert, vooraf gaande aan de georganiseerde, r ethodische der latere genootschappen; 4o. omdat bet bijdraagt aan onze kennis van landen en volken, hun godsdienst, kunst, taien, zec.-n. Het is bovendien van groote bekori™ omdat het samenvalt met de geschiedenis onzor scheepvaart, ontdekkingsreizen, handel, ko lonisatie; derhalve van de Nederlandsche natie op haar best met haar energie, noed, reislust en uitbreidingsdrang (Jan Huygen van Linschoten die niet „op moeder, keu ken" blijven wil), verlangen naar de wijde wateren, ook soms om te ontkomen aan de benauwende engte vafi vaderLudsch bur ger- en kerkekrakeel (Jacob Roggeveen). De tragiek ontbreekt niet: de teleurstelling van allen pioniersarbeid, zware offers aan den dood, miskenning, inzinking en loslating van het ideaal. Spr. behandelt daarna de bronnen en de literatuur (er zijn studies over gedeelten- er is nog geen werk dat het geheel omvat); daarna het gebied onzer handelskerken, Rusland, Levant, kust van Guinea. Zuid- Afrika, (Mauritius), Malabar. Foromandel. Ceylon. Malakka O. I archipel. Formosa, (Desjima), Brazilië, Suriname Berbice, Essequebo en Demprary. Curacao Aruba en Bonaire, St. Eustatius, St. Martin en Saba, Tabago, St. Croix en St. Thomas, Nieuw-Nederland. Zeer tijd. 'üke nederzet tingen als Valdivia in Chili blijven buiten beschouwing. De tijd is de gansche 17e en 18e eeuw De vaderen brachten al het hunne als getrouwe kopie naar hun overzeese he ge westen over (het minst hun faalP dus ook hun kerk Spr vertelt nu, met tal van bij zonderheden toegelicht, achtereenvolgens, uit het gansche gebied, van kerk en school gebouwen. kerkeraad. classis en synode doop. avondmaal en huwelijk- toezicht op de zeden, daarnaast (als in patria) op dis senters. Katholieken. Israëlieten en Chinee- zen-, onderwijs en predikantsopleiding in seminariën; hij handelt voorts over predi kanten. die niet alleen door ijver en toewij ding hebben uitgeblonken, maar die ook de talen, zeden, gewoonten en godsdienst der volken hebben beoefend de uitkomsten er van hebben te boek gesteld 3n aldus weg bereiders der huidige wetenschap zijn ge worden. Merkwaardig ook hoe zij over het gansche gebied als over één kerkelijk ter rein beroepen worden en b v van Pe'ers- burg naar Berbice of van Quelang op For mosa naar Kotsjin (Malabar) gaan als te genwoordig b.v. van Nes op Ameland naar Sluis in Zeeuwsch-Vlaanderen. Het laatste gedeelte der voordracht wijdde spr aan de oude zending Om den handel had men de Compagnieën opgericht het is ontwijfelbaar of men heeft van den aan vang ook de verspreiding der ware gerefor meerde religie onder de .heidenen" gewild En niet alleen om daarvoor door God met rijke retourvloten gezegend te worden. Stel lig leefde bij velen het besef, dat ïl die oorden door den handel geopend ook voor het Evangelie moesten gewonnen worden Spr geeft daarvan vele voorb elden. Hier vindt ook het prachtig werk der Hernhut ters in Suriname en elders een plaats. Deze voordracht samenvatting van een ontzaglijk materiaal werd door bedachten wisseling gevolgd Fen groot aantal kaarten en prenten, aan de wanden aangeprikt heeft de vergadering daarna beziehfigd. VEREEN. „NEDERLANDSCH FABRIKAAT" Een aantal Leidsche ingezetenen, leden van bovengenoemde vereeniging. heeft zich vereenigd tot een voorloopig bestuur onder voorzitterschap van den heer Hk Pel, met het doel hier ter stede een afdeeling van deze vereeniging op te richten Te dien einde is aan diverse stadgenoo- BINNENLAND. Een dienstorder van de directie der spoor wegen inzake het justitieel onderzoek bij da spoorwegongevallen. Adressen aan de Eerste Kamer inzake het verdrag met België. Ingediend is een ontwerp Comptabili teitswet. De onzekere basis onzer gemeente-fin an« ciën; Hoevelaken als voorbeeld. Oprichting van een Nationalen Bond van Bezwaarden in de Gerei. Kerken. Een veerboot met driehonderd passagiers is op de Schelde ernstig aangevaren. Er ontstond een paniek. Eenige ongevallen met doodelijken afloop. BUITENLAND. Verklaringen over de ontmoeting tnsschen Chamberlain en Briand. De Duitsche Rijksdag aanvaardt het ge wijzigd wetsontwerp inzake prikkellectnnr. Derbyshire scheidt zich af van de Engel- sche mijnwerkersfederatie. Ongerustheid in Znid-Slavië over het Ita- liaansch-Albaneesch verdrag. ten, welke bij deze stichting belang hebben een circulaire gezonden, waarin het nut van een plaatselijke afdeeling wordt be toogd. Het ligt in het voornemen van het be stuur onmiddellijk krachtige propaganda te voeren, tot welk doel allen, die de circu laire onderteekenden, worden uitgenoodigd tot een bijeenkomst met het voorloopig be stuur te houden in de kleine Stadszaal op Maandag 20 Dec. a.s. des avonds te acht uur. In deze bijeenkomst zal de algemeene secretaris-penningmeester der Vereeniging, de heer II F. R. Snoek in het kort doel en werking van de vereeniging uiteenzetten. LEIDSCHE GROENTEN VEILING „ONS BELANG". Donderdag 1.1. werd door bovengenoemde ver. een goed bezochte ledenvergadering ge houden in café .Zomerlust". De voorz opende de vergadering met een hartelijk welkom, en sprak daarna over het afgeloopen seizoen. Het jaar 1926 was voor de tuinderij niet gunstig te noemen, wat tevens voor de vei-i lmgvereeniging van invloed was; met ver eende krachten was door het bestuur ge tracht het afzetgebied te vergroolen. des ondanks zijn de prijzen voor de export artikelen als bloemkool en tomaten niet loo- nend geweest. Gelukkig zal voor de vereeniging del spruitenhandel veel goedmaken Deze maand is zeif9 I 6000 meer geveild als in November 1925. zoodal gerekend kon worden, dank zij de handel in spruiten op een omzet even groot als vorig jaar. naar aanleiding daarvan kon het bestuur mede- deelen dat door de heeren 1 pet. terugont vangen zou worden. Het voorstel van het bestuur om op 1 Ja nuari a.s de aandeelen uitgegeven in 1923 groot f 3500 uit te betalen, werd aangeno men. Vervolgens werd door het bestuur machti ging verzocht' het kweekers-crediet ook dit jaar wederom te verstrekken tot genoegen van het bestuur had deze zaak een zeer gun stig verloop gehadop tijd was dooT de cre- dielnemers hun bedrag terugbetaald zoodat de ver. ook aan hare verplichtingen had kunnen voldoen Aldus besloten. De begrooting 1927 kon de goedkeuring der vergadering ongewijzigd wegdragen. Bij de rondvraag verzocht een der leden, om eenige opheldering over een commissie die zou trachten de veilingverenigingen tot één te brengen: het bestuur meende dal ge noemde commissie niets tot stand had kun nen brengen- een aangelegenheid die door het bestuur ernstig betreurd werd. Vervolgens sloot de voorz de vergadering. HET SINT-NICOLAASFEEST. Voor de leden van de in September j.L opgerichte kindervereeniging „Zuiderkwar tier" onderafdeeling van de Woningbouw vereniging „Ons Doel" was gisteravond in de ruime zaal van de Graanbeurs een Sin terklaasfeest georganiseerd. Niet minder dan plm. 175 kinderen waren daarbij tegenwoordig om den Spaanschen heilige te verwelkomen. De voorzitter de heer M. Sjerp heette ouder9 eD kinderen hartelijk welkom en me moreerde hoe de vereeniging in September opgericht met 20 leden thans reeds een ledenaantal van ruim 100 had bereikt en 25 donateurs Dezen snellen bloei dankt de vereeniging aan het noeste werk van de be stuursleden en propagandisten, wien geen moeite te veel was. waar het belang der ver eniging gold Van alle zijden werd medewerking ver leend om dezen avond niet alleen mogelijk te maken doch om h?n ook schitterend te doen slagen. Zoo stelde de heer Backer gra tis de zaal beschikbaar, verklaarde eenige

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1