IETS BUITENGEWOONS H. G. VAN LUI KEN GRAMOFOON GEBIED. EEN KEURIG ALBUMPJE Compleet m. Album BREESTRAAT 39 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. ter gaat uit van de gedachte, dat de wet een richtsnoer geeft, waarnaar de concrete gevallen moeten worden opgelost. Een tweede vraag, welke in de memorie opgeworpen wordt, is deze: welke plaats heeft deze burgerrechtelijke regeling in onze wetgeving? Een onderdeel van de regeling der gewone arbeidsovereenkomsten kan ze niet vormen. Ook zou men haar moeilijk als een nieuwen titel kunnen invoegen in het Burgerlijk Wetboek, bijvoorbeeld voor afgaande aan den titel van de overeenkom sten tot het verrichten van arbeid, omdat de voorgestelde wet naast veel overeenkom- slenrecht ook veel vereenigingsrecht in houdt en daarom in dat deel van ods B W. niet thuis zou hooren. Vandaar dat het beste werd geoordeeld deze wet tot een af zonderlijke te maken. Indien later blijken mocht, dat een publiekrechterlijke regeling noodig mocht wezen, dan kan deze wet ook die regeling bevatten. Deze opmerking doet ons nog zeggen, dat met betrekking tot de collectieve arbeidsovereenkomst meermalen de onderscheiding gemaakt werd: burger rechterlijk of publiekrechterlijk. Onder de publiekrechterlijke overeenkomst wordt dan verstaan een regeling, krachtens welke be palingen. die bij het C. A. zijn vastgesteld ook verbindend kunnen worden verklaard voor hen. die noch zelf de overeenkomst aangingen, noch lid zijn of waren van een vereeniging. welke die overeenkomst sloot. Dit ontwerp bepaalt zich tot de burgerrech terlijke regeling. In ons volgend artikel zullen we zien, wat de regeling zelf brengL Bij abuis is Woensdag j.l. het tweede artikel geplaatst over de Colleclieve Ar beidsovereenkomst. Heden cevep wij het eerste, dat daaraan vooraf had moeten gaan. RECLAME. brengen wij heden op 4793 met zes Kinderplaatjes door Mevr. ANTOINETTE VAN DIJK 1. Asschepoetster. 2 Doornroosje 3. Sint Nicolaas-vei haai. 4. Grootmoeders verjaar dag. 5. Roodkapje. 6. Klein Duimje. f 7.50, per stuk f 1.25 Alléén verkrijgbaar t Sctinin over 't Postkantoor IliUlllllllillliliilUIIUIillllllilllillllllillililllllllllllliilllllilllllllllBlllllMIIIMIliilllllillllUaillBlMim ALPHEN. Opening der pluimveetentoonstelling. Gistermorgen werd de pluimveetentoon- etelliDg, georganiseerd door de Alphen- sche pluimvee- en konijnenfokvereen. al hier geopend. Tegenwoordig waren het dagelyksch bestuur der gemeente, verte genwoordigers van eenige plaatselijke ver- eenigingen als de Middenstandsvereeni- ging, de R.-K. „de Hanze" e.d. en afge vaardigden van zusterverenigingen uit de omgeving. De burgemeester, dr. H. J. Lovink, open de de tentoonstelling met een korte rede waarin hij de beteekems van de nutsfok- kerij en sportfokkerij schetste. Deze beide behooren hand in hand te gaan, en zoo deze onderlinge samenwerking tot stand komt, zal er een wisselwerking van uit gaan. die in het belang zijn zal van de pluimveeteelt in 't algemeen. Het ver heugde spr. daarom dat deze tentoonstel ling noch specifiek als propaganda voor de nutsfokkerij noch voor die van de sport fokkerij is bedoelt, maar voor beide Spr. feliciteerde het bestuur met het genomen initiatief tot organisatie van deze tentoon stelling. De voorz der vereeniging de heer G. Soeteman, dankte namens het bestuur, den burgemeester en verdere genoodigden voor hun belangstelling en verder al degenen die ook de vereeniging financieel steun den door het beschikbaar stellen van prijzen. De burgemeester overhandigde hierop namens het gemeentebestuur aan den voorzitter een verguld zilveren medaille als eereprijs voor het grootst aantal inge zonden hoenders, Deze werd, zooals wij later vernamen, gewonnen door den heci Soeteman. De tentoonstelling omvat afd. Hoenders verdeeld in 41 klassen, krielhoenders met 30 klassen, kalkoenen, 4 klassen, watervo gels 14 kl., sierduiven 14 kl., konijnen 36 kl.postduiven 20 kl in totaal rond loO klassen. Eerste tweede en derde prijzen werden uitgereikt resp 80, 66 en 60. De tentoonste'Ung zelve is werkelijk een kijkje waard Wij hadden ons niet voorge steld dat in Alphen nog zulk een collec tie dieren werd aangetroffen. Er zijn prachtexemplaren bij. De expositie, de ver deeling en rangschikking der verschillende rassen laat niets te wenschen over. Wij kunnen dan ook een bezoek aan de tentoonstelling die heden- en morgen avond nog is geopend, aanbevelen eD wij spreken den wensch uit dat de Alphensche Pluimvee- en Konijnenfokvereen. op den ingeslagen weg zullen blijven kunnen voort gaan. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van welke de afzenders on bekend zijn. Terugontvangen m de 2de helft der maand November. Brieven Binnenland: Raad van Arbeid, Leiden. Briefkaarten Binnenland: A. de Korte, Amsterdam. C. Knijf, Bennebroek. Een briefkaart zonder adres. ALKEMADE. Loop der bevolking. Ingekomen en vertrokken personen. Ingekomen: K. Los, van Haarlemmermeer. P. Klomp, van Alpehn a. d. Rgn. M. C. Vosseberg, van Vinkeveen. G. M. Straathof, van Den Haag. C. L. Borst, van Haarlemmermeer. M. A. M. v. d. Heuvel van Druten. H. v. d. Drift en gezin, van Warmond. M. C. Dijkstra, van Amsterdam. J. de Beer, van loeiden. F. Hoogland, van Haarlemmermeer. C. Daleman, van Leiden. Vertrokken: J. M. Koek, naar Haarlem mermeer. H. E. M. Jagers, naar Ouden bosch. M. Ferwerda, naar Noord wgker- hout E. Zawisch, naar Leiden. M. Th. v. d. Zwet, naar Oegsteeest. J. W. A. v. d. Veer, naar Leiden. W. M. v. d. Meer en gezin, naar Buitenzorg. W. C. P. en H. B. v. d. Veer, naar Den Haag. A. M. Huig3loot. naar Leiden. W. A. v. Haestrogt, naar Amsterdam. G. Wevers, naar Millingen. C. Ver elzen, naar Hillegom. Th. v. d. Meer en gezin, naar Akersloot A. Borst naar Hazerswoude. Gistermiddag reed een Ford .ie rustig over den Langenweg tusschen Niemve- Wetering en Rgpwetering, toen die bestuur der onder het rijden door een sigaret wilde opsteken. Dit zou evenwel niet zonder me r kunnen geschieden. Het Fordje raakte juist heel eventjes met een dop van de vooras een telefoonpaal, met het govolg, dat Fordje eon plotselinge zwenking mnakte in de richting van de langs den weg gelegen sloot. Hot onheil w<ns niet meer te voorkomen en het Fordje dook naar beneleo. Gelukkig zijn de sloot&n daar ter plaatse niet erg diep en ook niet erg breed, zoodat de be stuurder zelfs zonder natte voe.en op "den gewonen weg kon komen. De wagen is dee avonds nog op het droge gebracht In den loop der maand November zijn ter Secretarie aangegc-ven de volgende slach tingen: 20 koeien, 18 varkens, 12 schapen, 2 geiten en 1 Lam. Huisslachtingen: 14 koeien, 24 varkens, en 3 geiten. Nood- slachtingen: 6 koeien, 2 grnskalveren, 3 varkens? 1 big, 9 schapen en 1 geit. In gevoerd werd 740 K.G. vl?e3ch. Het netto bedrag aan ontvangen keurloon is f452.50 Door de politie in deze gemeente ziin gedurende de afgeloopen maand 23 processen-verbaal opgemaakt BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Joanna Cornelia, d. van H. de Graaff en L. v. d. Berg Lidia, d. van H. G. v. Balen en G. Wendt. Overleden: G. Vreedenburg, 79 jaar, geh. met A. Koenekoop Aagje de Jong, 83 jaar, wed. van J. de Groot. Getrouwd: Ph. Verwey, 29 j. en J. Knop- per, 25 jaar. Ondertrouwd: Ph. Verwey 29 j. en A. Kwinkelenberg 23 j P. Slingerland, 32 j. en S. Groeneveld 25 jaar. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand November 1926 inge legd f 5900.74 en terugbetaald f 4754.38. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4893. Het gaat met de bestrating van de Van Tolstraat weei niet erg vlot. Nu zijn de steenen aangevoerd en wallen de stra tenmakers gaarne spoedig beginnen voor het te hard gaat vriezen en ziedaar, nu worden de steenen afgekeurd. Men is nu bezig met sorteeren, zoodat het werk, wanneer het overschot der steenen wordt geaccepteerd, kan worden aangevangen... wanneer tenminste de vorst geen spaak in het wiel steekt. Door een comité, blijkbaar van „be zwaarden" uit de Gereformeerde Kerken, is voor enkele maanden dr. Geelkerken uitgenoodigd, nu heeft ditmaal dr. v. d. Brink gesproken, terwijl nog verschillende predikanten die bij het bekende kerkelijke geschil betrokken zijn, zullen volgen. Dr. v. d Brink, die voor een gehoor van een honderdtal personen van allerlei gezindten 6prak, hield de bekende rede over „Mijn schorsing en afzetting", waarvan reeds eerder een verslag in ons blad werd opge nomen. Na de rede weTd door een der aan wezigen enkele vragen gesteld, die werden beantwoord. Onze plaatsgenoot de heer P. Maas kant, hield voor de Chr. Jongelingsvereeni ging „Timotheus" eeD rede over Paulus. In een mooie rede schetste de spreker ue belangrijke figuur van den apostel Paulus, teekende zijn leven, zijn opvoeding, zijn roeping, zijn arbeid en strijd. Hij verge leek de figuur vaD den Heidenapostel met dien van Iviozes. Tenslotte behandelde hij de verschillende brieven, die van de hand van dezeD apostel verschenen zijn. cn waarin hij zelf zijn persoonlijk leven zoo duidelijk laat doorschemeren Het gehoor betoonde zich zeer dankbaar voor het gesprokene. In den loop dezer week hebben zich in onze gemeente gevestigd N de Hoov, zon der beroep van Reeuwijk-. B. ten Hoeve, landarbeider van Vliet. P. Boekhput, chauf feur van Alphen a. d Rijn; A. Jansen, boe renknecht van Zegveld. Inmiddels zijn vertrokken: E. Kampert, boerenarbeider naar Breukelen; T Zaal en gezin. Iooda9chbrander naar Zwammerdam. S. Slappende!dienstbode naar Gouda A E Boekhout, dienstbode naar f.anT^ruiffeweide M Slappendel, boerenknecht, naar Lange- ruigeweide. Voor de verkiezing van ouderlingen en diakenen in de Ned. Herv. Kerk is tusschen de Gereformeerden en Confessioneelen voor enkele jaren een vergelijk get.of-'en. Niet alzoo echter voor die van Notabelen. Ook latere pogingen, nu aangewend om lot over eenstemming te komen, mislukten, waarom nu beide partijen met candidaten zijn uit gekomen. Candidaten voor den Gereformeer den bond zijn de heeren Gd. de Bruyn en P. Zeeuw. Voor de Gonfessioneele vereeni ging zijn candidaat gesteld de heeren I. Hoogendoorn en W. Boer. Woensdagmiddag leefden talrijke kin deren in de stellige verbeelding dat „Sinter klaas" met den trein van 2.28 uit Leiden zou arrivéeren. Door een los daarheen ge worpen woord van den directeur van een der gymnastiekvereenigingen was men tot die veronderstelling gekomen, me' het ge volg. dat tegen het bepaalde uur een ^rnote drom schoolkinderen, moeders met kinde ren en zelfs ouderen voor de ontvangst van den Sint waren opgesteld. Wie er echter kwam, geen goede Heilige! Algemeene ver wondering, tot men tot de conclusie kwam dat hij wel uit Utrecht zou kom.^n en zoo was de schare een uur later v. -er niet veel geringer Natuurlijk zonder resultaat! Dat je ook op zoo'n groot man zoo weinig aan kunt! In de maand November zijn ter secre tarie ter keuring aangegeven: 71 koeien, 254 varkens. 51 graskalveren, 5 geiten, 34 schapen en 757 nuchtere kalveren. KOUDEKERK. Tot ouderlingen zijn in de Geref. Kerk gekozen de heeren N. Francken en J. C. Ke tel en lot diakenen de heeren J. de Kort en F. Molema Hz. Den landbouwer K. de J. overkwam Woensdagmorgen een ongeval. Met familie-' leden per auto van huis willende gaan, nam hij wellicht vanaf zijn erf een te korte draai en kwam met het gerei in de stoepsloot te recht. Een der inzittenden brak een ruit, door welke opening allen op het droge kwamen. Behalve veel materieele schade, liep het ongeval gelukkig goed af en het fa miliebezoek werd uitgesteld. LEIDERDORP. Ingevolge de Vee- en Vleeschkeurings- wet zijn in de maand November ter Secre tarie aangegeven als bedrijfsslachting 13 runderen en 17 varkens, als huisslachting 7 varkens. Noodslachtingen: 2 runderen, 11 schapen, 1 graskalf en 1 varken. Afgekeurd zijn 3 schapen. Aan keurloon is ontvangen f 229 50. OUDEWETERING. Woensdagmiddag geraakte de heer V. W. alhier, met een houten voorwerp in zijn stuur verward en reed dientengevolge mee fiets en af te water. Hg kon zich zelf en zgn rgwiel weer op het droge brengen, zoodat het frissche bad geen verdere onaangename gevolgen had. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Teunlje, dochter van Johannes Oskam en van Teuntje Hogendoorn. Overleden: Aagje de Jong, 83 jaar, we duwe van Jan de Groot (overleden te Bode graven). Bij de veehouders van O. en V., beiden wonende aan den Ziendeweg alhier, is ge poogd in te breken. Door het ontwaken der bewoners echter werd het voornemen ver ijdeld en heeft men de vlucht 'enomen. Ingekomen gedurende de maand Nov.: uit Waddinxveen, Cornelia Mulder, echtge- jioote van Huig van der Wolf, D 62b; uit Alphen a. d. Rijn, Albert Joseph Reumer - mann en gezin, scheepmakersknecht, A 76b uit Bodegraven, Johannes Straver en gezin, schipper, C 103; uit Wanne-Eickel, Duitschland, Emma Lohaus, dienstbode, G 49, uit Amsterdam, Johanna Adriana Rij- nierse, z. b.. C 49, uit Rotterdam. Maria Te- rezia Constanzia Fayl, z b., C 49, uit Gel- dermalsen, Gerdina Hendrina Kruissen, echtgenoote van Gerrit Hol, B 79; uit Gel- dermalsen, Neeltje Hol, dienstbode. B 60. Vertrokken- naar Reeuwijk, Zwarteweg 678, Jan Johannes Zwaneveld, boerenknecht A 126; naar Alphen a. d. Rijn. Lindenho- venstraat, Adriana van den Bosch, dienst bode, A 113; naar Vinkeveen-Waverveen, Proostdijsche dwarsweg 59, Paulus van Oosterom, landbouwer. B 41; naar Boskoop, Zijde 418, Maarten Verlaan, rijwielhande laar, A 120, naar Boskoop, Achterkade 68, Adriana Agatha van Niekerk, dienstbode, A 147; naar Bergambacht, Elizabeth Antho- nia van Balen, kantoorbediende. A 139; naar Wassenaar. Langstr. 26, Cornells Da vid Speet, slagersknecht, A 147; naar Gouda. Raam 94. Jacob van Heeren, meu belschilder, D 42; naar Wilnis, p a. wed. H M. Baars. Gerardus Cornelis Jozef Baars, veehouder, D 3; naar Haastrecht, Gijsbertus Rademaker, boerenknecht, D 40. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus Hendrikus, z. v. N. A. de Hei} en G. Scheunhage. Johannes Joseph, z. v. J. Nijssen en J. H. Hart Hendrika, d. v. H. Roubos en J. Noor man. Jan, z. v. J. Klerk en E. H. Polman. Cornelia, d. v. C. Redeker en ©l J. C. Voskamp. Pieter, z. v. A. Ha melink en E. Visser. Marinus, z. v. H Guldemeester en B. H. v. Reewijk. Wouter, z. v. A. v. Mastrigt en M. de Ruyter. Heintje Johanna, a. v. T. Wes- terveld en D. Huigen. Johannes Hen drikus, z. v. A. Pruissen en H. Verkugl. Arie, z. v. J. Persoon en A. v. Tol. Maria Josephina, di. v. D. J. Zoet en E. Duivenvoorden. Wilhelmina Fredenka c-n Froukje (tweelingen) d. v. P. Klein en J. Tennissen. Christina Mjjgje, d. v. H. Tiomp en M. v. Schubert Ondertrouwd: C. A. Zantman, 29 j. en G. C Drenth. 22 j. Gehuwd: K. Café, 25 j. en J. Baas, 19 j. A. r. Bakel, 25 j. en C. J. v d. Flier, 21 j. J. v. d. Moren, 24 j. en H. Bliek, 18 j. Overleden: Willem Jansen, 58 j., geh. met G. Dekker. Jan Visser, 89 j., geh. met A. M. v. d. Linden. Yda de Poorter, 82 j., weduwe v. A. Bax. Theodorus Gerardus Bouwinkelman, 23 j., ongeh., z. v. B. Bouwinkelman en C. Legierse. Elisabeth de Boer, 10 jd. v. P. S. de Boer en C. M. Hoos. Levenloos geboren: kind r. h. mannelijk geslacht van A. Elenbaaa en G. Pot Kind v. h. vrouwelijk geslacht v. B. de Rugte en M. K. Mesman. Woensdagmiddag geraakte de be stuurder van een vrachtauto van den krui denier M., alhier op den Ringdijk nabij den Vgfhuizenweg, de macht over het stuur kwijt met het gevolg, dat het motorrijtuig op z'n kop in de ringvaart terecht kwam. De chauffeur had de tegenwoordigheid van geest zich uit zijn benarde positie te be vrijden. Aan de auto en de daarin geborgen kruidenierswaren werd belangrijke schade toegebracht. Het kostte heef wat moeite om een en ander weer op het droge te broDgen. KATWIJK AAN ZEE. De Bazaar. Toen het gisteren bekend gemaakt werd, dat de entree slechts 10 cents per persoon was, kwam er veel jong volk den bazaar bezoeken, dat later in den avond wederom met een massa ouderen werd aangevuld. Behalve een paar dames, die eenige num mers op de piano ten gehoore brachten werd later op den avond door een drietal heeren (piano en violen) menig bekend liedje aan de snaren ontlokt. Er was ook dezen geheelen avond een leuke, gezellige drukte. Te klokslag halfelf werd de bazaar door ds. Meijering. op verzoek van het Comité van Bijstand, gesloten. Spr achtte het een eer dit te mogen doen voor dit Comité, dat met recht een Comité van Bijstand mag heeten. Want, zoo ooit, dan is deze bazaar in alle deelen geslaagd. En al is het dat de groote voorraad nog niet geheel is uitgeput (veel, zeer veel werd verkocht) mogen we daarom toch van groote dankbaarheid spreken. En dan dank ik in de eerste plaats de koopsters en de verkoopsters. Ik mag het Comité gelukwenschen met zulk een staf van helpsters en helpers, waarvan vooral de laalslen een woord van bijzonderen dank toekomt. Vervolgens bracht spr. dank aan de hee ren, die portiersdiensten hadden bewezen. „Deurwachters" noemde spr. ze. De heer Den Haan kreeg een pluimpje voor zijn vele gedane dienstenook de heer De Klerk, de musici, de politie en.... de firma Van Nelle (Applaus). De heer De Bink. aldus spr.. mogen we niet vergelen en hem bovenal danken voor de wijze, waarop hij en zijn helpster dezen bazaar hebben opgeluisterd. We kunnen eigenlijk wel zeggen, zonder den heer De Bink en de firma Van Nelle slaagt geen bazaar goedl (Daverend applaus!) Vervolgens werd het Comité en den da mes-helpsters dank gebracht voor alles wat ze voor de goede zaak gedaan hadden en het aan hen te danken was, dat alles een goed, geregeld verloop had mogen hebben. Spreker deelde verder mede. dat er van dp zijde der winkeliers geklaagd was over het nu. in deze wpek. houden van den ba zaar. Spr. kon dit billijken en zegde toe. dat voortaan met de wenschen der winkeliers rekening zou gehouden worden en niet meer in de week voor St. Nicola as door hen een bazaar gehouden zou worden. Na nog medegedeeld te hebben, dat de verkoop der restanten hedenavond te halt- acht, tegen enfree van 10 cents zou geschie den, en in herinnering bracht den goeden naam, die de „Ziekenverpleging in onze ge meente heeft gekregen, sloot spr. dezen avond en den bazaar met gebed. Door het bestuur van de Katwijksche zie kenverpleging en de dames van het Comité van Bijstand werd aan mej. Meijboom, pre sidente van het Comité van Bijstand, een kostbare mand met Chrysanthemums ten geschenke aangeboden. In enkele welgekozen woorden zegde deze hartelijk dank ervoor. Daarna ging men huiswaarts. Omtrent de afslag van haring kan het volgende worden gemeld: 328 kantjes volle haring (Engelsche w'al- vangst) f21.90—f 19.80; 18 kantjee idem (wrak: f 18.25—f 17; 268 katjes volle haring f 21.10—f 20.30; 9 kantjee idem (wrak) f 17.60—f 17.25; 18 kantjes ijle haring f 18.45f 16; 24 kantjes idem f 18.50 —118; 534 kantjes steurharing (Eng. waf- vangst) f 17.30—f 16.30; 50 kantjes idem (droog) f 14.39f 13.35; 238 kantjes steur- haring f 17.45f 16.60, droog f 14.95 f 14.25 4 kantjes stukken f 11.95. Prijzen per kantje. Aanvoer 10 partijen. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis, z. van W. Plug en L. -van Duin Neeltje, d. van W. G. Houwaart en N. van Duijn. Ondertrouwd: Jacob Parlevliet, 32 jaar, te Noordwijkerhout en Johanna Petronella Lindhout, 32 jaar, te Noordwijk. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende wijkkantoren werd ge durende de maand November 1926 ingelegd f8189.70 en terugbetaald f4603 16. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 6280. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende wijkkantoren werd ge durende de maand November 1926 op de diverse rekeningen gestort f 157.315 44 en terugbetaald f49.244 15 Het aantal stortin gen bedroeg 641 en het aantal uitbebtalingen 225 NOORDWIJK-BINNEN. De Zending in de Bataklanden. In het Gebonw voor Chr. Belangen alhier hield op uitnoodiging der Chr. Jongelings- Vereenigmg „Onze Rotssteen is Chr ritus'' zendeling Ed. Müller een lezing met licht beelden over: „De Zending m de Batat landen op Sumatra''. Ds. W. W. van Haaften verzocht te 05. gen Psalm S6 vs. 6 en ging voor in gebei Hierna sprak hg een openingswoord en daarin op bet voorrecht, op een avotj als dezen aan vele belangstellenden h* welkom te mogen toeroepen, omdat het go.,; is, dat we letten op de leiding des Heers in de Zending, en de uitoreiding van Godi Koninkrgk. Een bijzonder voorrecht is het den heet Müller welkom te mogen heeten, omdat r,e hier in ons midden een man hebl.èo, <L als vertegenwoordiger der Christen^ emees ten, aan de heidenen het Evangelie is gay boodschappen. Maai ook welkom aan zendeling Mul',; omdat hij, opgeleid door het ftgusche zi dingsgenootschap, dus eigenlijk een Duit schor is, hier is gekomen om iets rsi den arbeid der zending te laten zien hooren. Na dit openingswoord verkreeg de re? deling het woord, welke allereerst blijdschap uitsprak te mogen getuigen v? Jezus Christus. Ruim 16 jaar mocht ij onder de Batakkers het Evangelie des vrede brengen, en het volgende jaar hoopt sp zijn arbeid weer te hervatten In 't kort vertelt spr. dan iets van j wording der zending onder de Batakka op Sumatra. Zendeling Van Asselt, in 1858 uitg&o: den door de Ermelosche Zendiiigsgemwi.it is de pionier geweest Echter door de g, welddadige geoeui ten.ssen in 1859 mot: de Zending daar stil liggen, en was v. A genoodzaakt zich naar het Zuiden te ri geven, en werkzaam te zjjD m een koffietx als opzichter. Des avonds kon bij dan gezegend werk voortzetten. In 1862 kwaina ze bijeen op Sumatra, twee HollanJsch en twee Duitsche zendelingen. Ze melde! hun eerste Zendingsconf exen tie. En dal i ook hel geboortejaar van de Zending »>wk de Batakkers op Sumatra, Met verscheidene li ontbeelden toonde spi aan: de dagelijksche bezig ïeien, de huia: rijstvelden, enz. Ook toonden enkele plat hce ongelukkig het heidendom is dc*>r i vrees voor de geesten. De prachtige natuur kwam heel duideljj uit Bet laatste gedeelte gaf een overziet Y3D de uitbreiding van Gods KoniQkrjjt Men&chen wier ouders of grootouders men acheneters waren, thans Christen gewurüec zingend in hun kerk ter eere Gods. ba is groote heerlijkheid en zegen. Spr. eindigde met het bevel des Heen Jezus: „Gaat heen, onderwijst alle volken voor te houden aan de Christenen, opdi een ieder zgn roeping versta en zicht! afvrage: „Wat doe ik?" Ds. Van Haaften bracht namens de as: wezigen dank voor het genotene en gij voor in dankzegging. Ten slotte werd gemeenschappelijk g- zongen Gezang 3 vs. 2. Aan de deur we. gecollecteerd voor de Zending. Door C. wonende alhier is bij de poli tie aangifte gedaan, dat te zijnen nadeel uit een schuurtje staande op zijn land ee 12-tal gonjezakken en een spillijn zijn on vreemd. De politie stelt een onderzoek in. OEGSTGEEST. Het Nederlandsch Indonesisch Verbon van Jongerenorganisaties meldt ons: Tot het Nederlandsch Indonesisch Vei bond van Jongerenorganisaties trad toe d Bond van a.s. Zendelingen te Oegstgee? waarmede de zevende vereeniging tot he Moederverbond is toegetreden. VOORHOUT. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Johannes, z. van W A. van Kampen en M. Kleijhorst Geer truida, d. van J Hoogervorst en Ch Klijn Hendrika Maria, d. van M. v d Hugt e' Cl. S. van Vliet Hendrika Cornelia, d. vai Jac. Hoogervorst en S Duivenvoorden. Overleden: Cornelis Colijn, 77 jaren, we duwnaar van JC Duivestein Getrouwd J. W Hilders. 25 j. van Lis en Ph. Kortekaas 23 j. van Voorhout Gevestigd: P. J. Geerlings en gezin, Ra penburgerweg 1; M C. v. d. Talm, Jacob van Beierenweg 112. Vertrokken G J. den Held naar den Haa, Frankenslag 337 J Koppe, naar Loosdui nen (gesticht Bloemendaal); J Pouw. A J Vroegh, J. J. Becker, allen naar Reijthuijsf1 „Heibloem"; J Hennes en gezin naar Bi' legom, Loosterweg 1. Benoemd is tot lid van den gemeentf raad de heer K. J Knoppert. in de plaat van wijlen .den heer C. Colijn. Als notabelen der Ned Herv. gemcf-* zijn gekozen, de heeren P G Kooijman cature Kooijman) en G. K. Spierenburg cature Lübbert). De kerkcollecte der Ned.-Herv. Kerï heeft over de maand November opgebracht, de &om van f 104.45. Het aantal huisslachtingen over de maand hebben bedragen 23 varkens en 3 koeien. Bij den plaatselijken correspondent d?r Arbeidsbemiddeling te dezer plaatse zijn de afgeloopen week ingeschreven 18 perso nen, allen landarbeiders. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. Gemeenteraad. Het proces Sterrenburg contra de gemeente. Een nieo^e betonnen brug over de Meerbo'* ger-wetering. Een reeks vra^ Donderdagmorgen vergaderde de ?e' meenteraad Te ongeveer 10 uur opent voorzitter, de burgemeester deze vergade ring. Alle leden zijn aanwezig De secreta ris leest de notulen voor. waarna de Raa ze onveranderd goedkeurt OvergegaaB wordt dan tot behandeling van de agenda- Het procesverbaal van kasopneming bij de gemeente-ontvanger. alsmede bij den adnu- nistrateur van het waterleidingbedrijf op

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 10