UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. ALPH£N. Gistervoormiddag i9 onze plaatsgenoot, de heer De J. bij het nemen van een scherpe bocht in de Lagewaard, met z'n Ford-auto te water geraakt. De auto sloeg om. De vier inzittenden sloegen de ruiten stuk en wisten zich zoo te redden. Zij kwamen met den schrik vrij. BOSKOOP. In *t vervolg zullen de poststukken, inplaats van per rijwiel, per auto van Gouda naar hier worden gebracht, wat voor onze gemeente een groote verbetering is. Dinsdag had de heer v. W. uit Gouda, het ongeluk aan de Zuidkade alhier door zijn rijwiel te zakken, met het gevolg, dat hij verschillende hoofdwonden omliep. Tegen een zekere Sch. uit Gouda, is proces-verbaal opgemaakt, wegens diefstal van planten ten nadeele van den boom- kweeker G. alhier. LEIDERDORP. Gisteravond viel de 85-jarige schipper W. vanaf de hooge Doesbrug in den Rijn De schipper Evert Blom, die juist passeerde, slaagde er in den ouden man te redden. Oogenschijnlijk had hij geen letsel be komen. RECLAME. KWALITEIT No. 1 V03R 10 Cts. Bij 't lezen van cJit gezegde, weet elke huisvrouw, dat het gaat over Üuboeitjes Zeep en l uöbcltjes Zeeppoeder in de Dekende ver pakking Blauw met roode streep. 4726 Wascholinefabriek - Amersfoort. AALSMEER. De alhier gevestigde pluimveehouder=- vereeniging „Aphones" heeft thans defini tief besloten, op 19, 20 en 21 Januari a.s. een pluimveetentoonslelling te houden. De expositie zal weer ondergebracht worden in „De III Kolommen". Een zware auto zakte Dinsdagmiddag, bij het afrijden van de Ringvaartsbrug, tot de assen in den slappen bodem. Het duurde ongeveer 1 1/2 uur, eer men met behulp van hefwerktuigen de auto weer op den bega- nen grond had gebracht. De heer Verhoek, overwegwachter te Oosteinde, is tegen 1 Januari a.s. overge plaatst in gelijke betrekking bij de Ned. Spoorwegen te Bussum. Het besluit van de Westlandsche vei lingen, om 1/50 pet. van den omzet jaar lijks beschikbaar te stellen aan den proef tuin, heeft hier in kringen, welke het wel meenen met den Proeftuin, ten zeerste de aandacht getrokken. Geen wonder, daar het bewijs is. dat in het We9tland het nut eener dergelijke instelling wordt ingezien door de tuinlieden. Over het algemeen staat ihet met die zaak hier nog geheel anders; men heeft weinig of niets voor zijn proef tuin over. ondanks dat hij reeds onbereken baar voordeel heeft gebracht Schoorvoetend worden aan hem kleine subridics verleend Thans is een actie gaande, om aan de vei lingen 1/5 pet. van den omzet te vragen Een bedrag van f2 per f 1000 subsidie van den millioenenomzet zou beteekenen, dat de Proeftuin flink in de finantiön kwam. doch 't zou tevens het bewijs zijn. dat de kwee kers eindelijk een9 hadden gewaardeerd, wat zij zoo lang hebben verwaarloosd De Proeftuin kan hun nog tot groot voordeel Èijn. HAARLEMMERMEER. Mej. S. ann den IJweg alhier, wilde jets uit den kelder halen, werd door een duizeling overvallen en stortte voorover naar beneden. Inwendig gekneusd aan het hoofd verwond en in bewusteloozen toe stand werd ze opgenomen. Geneeskundige hulp werd onmiddellijk ingeroepen. Het 6e regiment veld-artillerie uit Lei den maakte voor z'n twoedaagschen marsch don doortocht door den Haarlemmermeer- polder. De manschappen en paardpn werden Dinsdagnacht bij ingezetenen van Nieuw- vennep en omgeving ondergebracht. Een ongewone drukte, waaraan men wel min of meer ontwend was en waarop men niet had gerekend! Woensdagmorgen kwam op den Spaarnwouderweg alhier een tweetal perso nenauto's. vermoedelijk doordat een der be stuurders niet voldoende uitweek, met el kaar in botsing Van de auto. bestuurd door den heer G uit Amrierdam, werd het voorste gedeelte deerlijk gehavend, terwijl van het andere motorrijtuig de voorruit werd ver nield Beide bestuurders liepen verwondingen op die gelukkig niet van ernstigen aard bleken te zijn. Het 11-jarig zoontje van den arbeider V. alhier, beging Dinsdag nnbij den Hoofd weg. terwijl 't van uit de school huiswaarts keerde, de onvoorzichtigheid achter op een passeerende vrachtauto te klimmen Nabij de ouderlijke woning gekomen zijnde, sprong het knaaoje van dp auto. maar had daarbij bet ongeluk te vallen en met het hoofd op den grond terecht te komen. Hef jongetjp hpkwam een lichte hersen schudding en werd direct onder geneeskun dige behandeling gesteld. HILLEGOM. Op de groote Nationale Postduiventen- toonslelling te Leerdam uitgeschreven door de Postd. Ver. „De Snelvlucht" vanwege fcaar eerste lustrum, heeft de Hillegomsche Postduiven-vereeniging „De Zwaluw" geen slecht figuur gemaakt. De heeren Gehr. Zwaneveld behaalden met hun ingezonden vogels een 2den prijs en 2 eervolL vermel dingen. de heer S. Warmerdam een 4den en een 6den prijs, de heer A. Warmerdam een 2den prijs en de heer Jos. van Etten een eervolle vermelding. Men moest kampen tegen 500 duiven en tegen de grootste en voornaamste postdui- venliefhebbers uit het geheele land. Vele keurmeesters hadden ook ingezonden. KATWIJK AAN ZEE. Viascherii en Handel. We schrijven begin December. De maand, waarin alle Katwijksche sche pen voor een korter of langer tijd worden „opgelegd", waarin het einde besloten ligt van de haringvisscherij en de vi9scher spreekt van „behouden teelt". Dat einde i3 nu zeer nabij, want de vorige en deze week, kwamen althans vele vaar tuigen binnen, om dan meteen „af te snij den" (de visscherij te beëindigen) hoewel enkele motorloggprs hun geluk nog beproe ven voor de Zuid in het Engelsche Kanaal. Beschouwen wij de resultaten die tot he den bereikt zijn dit jaar, kan komen wij nu reeds tot de slotsom, dat de uitkomst wer kelijk bedroevend is. Vooral de najaarsvisscherij is wel zeer te gengevallen. De vroeg- en zomerresultalen waren al gering, we hoopten op het najaar, in Augustus waren we zelfs wat optimistisch gestemd, maar Sept., Oct. en Nov leverden niet 't noodige op. Lange reizen en weinig vangst. En toch was dit anders de beste vischtijd Zoodat we. ook deze zeer zijn teleurgesteld Slechts enkele reederijen hebben behoorlijke vangsten kunnen boeken, doch dat sluit niet uit, dat het overgroote meerendeel dit jaar weer met verlies en tekort heeft te kam pen en het zal ons meevallen als de geheele vloot in doorsnee f 15000 per schip heeft be- somd. loder kan, met deze cijfers voor oogen wel nagaan, dat de uitkomst beneden het mid delmatige blijft. Met belangstelling wordt nog wel gewacht wat de Kanaalvisschenj zal opbrengen, doch dat legt voor Katwijk weinig gewicht in de schaal, daar slech's enkele schepen, n.l. de gronfs4e Ingpprc die van stoomkracht ziin voorzien het bedrijf daar kunnen uitoefenen De reederijen maken de laatste jaren wel slechte tijden medel De handel is ook de laatste weken slecht geworden, doch ieder die in handelskringen thuis is, weet. dat in de laatste weken van het jaar, meestal weinig zaken gedaan wor den, zoodat dit een jaarlijks terugkeerend verschijnsel is en geen bijzondere zorgen baart. Laat ons hopen dat 1927 ons schadeloos stelt voor de slapte van thans. De Bazaar. Gisteren mocht de Bazaar zich wederom in een druk bezoek verheugen. TIét schoone doel, een werk der liefde cn barmhartigheid steunen vindt in onze gemeente toch maar immer veel belangstelling. Te ongeveer half twee gistermiddag kwa men een 70-tal meisjes (busjesmeisjes) in de zaal om alles te bezien en te bewonderen. Nou, ze hadden ook hun uiterste best ge daan, om maar elke week huis aan huis af te gaan om een gave voor het goede doel. Geen wonder dan ook dat hun nu, al was het niet veel. een kleine verrassing ten deel viel. Wel voldaan gingen ze weer huis waarts. In den namiddag en avond wa3 het be zoek weer druk, waartoe de verlaagde en treeprijs natuurlijk meewerkte. De uitkomst van den tweeden dag overtrof nog die van den openingsdag, zoodat het Comité bijzon der tevreden was. Zoo noodig wordt de Bazaar ook Vrijdag nog gehouden. Hedenmorgen reed een vracht-auto van de firma v. d. Meer te Rotterdam op den Strandboulevard toen plotseling de carbara- teur vlam vatte. De chauffeur sloot direct de benzine-toevoer af en met behulp van een schop wierp hij een flinke dosis zand op de vlammen, die daardoor spoedig gedoofd werden. Het ongeval liep dus gelukkig af zonder ernstige schade te veroorzaken. LISSE. Naar wij vernemen heeft de heer J. C. Zaneveld tegen 1 April 1927 eervol ontslag aangevraagd uit zijn functie van Gemeente ontvanger, ambtenaar ter secretarie en ambtenaar van den Burgelijken Stand. Voor zoover ons bekend is de heer Zane veld, wat diensttijd betreft, de mdste der in functie zijnde gemeente-ambtenaren. Met ingang van 1 Februari 1890 werk zaam gesteld ter gemeente-secretarie volgde al spoedig in dalzelfde jaar zijn benoeming tot ambtenaar. Met ingang van 15 Juni 1897 werd hij tevens benoemd tot gemeente ontvanger. "terwijl met ingang van 1 Juli 1904 hem ook de functie van ambtenaar van den Burgerlijken Stand werd opgedra gen. Voegt men hierbij dat hij vóór zijn in functie-treding alhier, nog ruim een zestal jaren werkzaam was in een tweetal andere gemeenten, n.l. Maassluis en Geervliet, dan zal de heer Zaneveld bij zijn aftreden hun nen bogen op een dienststaat met meer dan 43 dienstjaren bij de gemeente-administra tie De heer Zaneveld verlaat den gemeente dienst met pensioen. NOORDWIJK. Raadsvergadering, De raad dezer gemeente vergadert op Maandag 6 December des namiddags twee uur. Punten ter behandeling: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Benoemingen- a. 2 leden Plaatselijke Schoolcommissie wegens periodieke aftre ding: b. gemeente geneesheer voor 1927. c. weeshuismeester. wegen9 periodieke aftre ding: d. gaslhuismeester, wegens periodieke aftreding. 3. Adres v. d. klokkenist om verhooging van salaris. 4. Verhuring gedeelte Schiekade. 5. Gemeente- en bedrijfsbegrootingen 1927 NOORDWIJK AAN ZEE. Door de politie alhier is dezer dagen bij een tweetal ingezetenen een gedeelte van een bij den laatsten 9torm stukgeslagen strandtent opgespoord en in beslag geno men. Proces-verbaal werd opgemaakt. De bouw van twee landhuizen aan den v. Hardenbroekweg alhier werd na aanbesteding opgedragen aan den heer A. v. Duin alhier. NOORDWIJKERHOUT. Door de ijverige nasporingen van den Rijksveldwachter Paguay is op een verbor gen plaats in de duinen een zak bloembol len ontdekt, behoorende bij de gestolen bol len van den bekenden grooten bollendief- stal van het vorig jaar. Eén der dieven heeft blijkbaar den zak aldaar verstopt en naderhand de bollen niet meer durven weg halen. De huldiging van het „diamanten bruidspaar" zal wegens den besloten tijd (Advent) worden uitgesteld tot Kerstmis. Op de model-boerderij „Maria-Hoeve" van den landbouwer C. van S. brak gister namiddag een felle brand uit. Gelukkig werd door het spoedig optreden der brand weer het woonhuis behouden. De hooiberg en een wagenschuur verbrandden totaal. Het spelen met lucifers door kleine kin deren is de vermoedelijke oorzaak. OEGSTGEEST. De vereeniging „De Bijzondere Be waarschool" aan den Morsch hield een al- gemeene ledenvergadering in „Irene". Na opening der vergadering door den voorzitter en het voorlezen der notulen door den secretaris deed laatstgenoemde mededeeling van de door hel bestuur gedane 9tappen om verlenging van de koninklijke goedkeuring op de statuten te verkri^en; behoudens eenige wijziging door het depar tement van justitie voorgeschreven, zijn de statuten onverand3rd bij Koninklijk besluit goedgekeurd. Vervolgens werd overgegaan tot het na zien der kasrekening 1 Sept. 19251 Sept 1926, na vergel:jking met de bescheiden werd deze accoord bevonden, sluitend met een nadeelig saldo van f 10.15. Qe begroo- ting 1926/1927 werd goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werd de aftre dende secretaris-penningmeester met bijna algemeene stemmen herkozen, die met dank voor het in hem gestelde vertrouwen zijn functies weder aanvaardde. Bij de rondvraag niet9 aan de orde zijnde I werd de vergadering gesloten. Naar aanleiding van ons verslag over de zanguitvoering van „Halleluja" deelt de heer De Pree ons mede dat de opmerkingen aan zijn adres niet geheel en al juist zijn. Niet alleen heeft hij een opleiding gehad, die hem in staat stelt een koor te leiden, maar bovendien is hij nu al sinds twee jaar geen directeur meer. zoodat de fouten van het koor waarlijk niet aan hem kunnen worden geweten. Eenige dagen geleden kocht zekere A. C. B. uit Leiden, in een garage alhier, een auto in huurkoop van den heer K. uit Leider dorp. Daar B. blijkbaar geen geld had, leen de hij van den beer van H. uit Leiden f 600 waarvan hij een gedeelte bestemde voor af betaling van de auto. Daar van H. niet op tijd de geleende f 500 van B. terug ontving, ging hij hem in Delft opzoeken om hem te bewegen op de een of andere wijzer zijn geld terug te krijgen. Bij dit bezoek bleek B. geen f 500 te bezitten en kwamen zij overeen, dat van H de auto kocht voor het geleende geld. Alzoo werd met gesloten beurzen betaald. Daar echter B. zeide, nog eenige dagen een auto beslist noodig te hebben, werd overeengekomen dat B. de auto van v. H. drie dagen huurde. Toen nu de drie dagen om' waren, ver scheen noch de huurder, noch de auto, waarom van H. bij de politie aangifte deed en verzocht om opsporing als verdacht van verduistering. Daarop werd B. door de Til- burgsche politie aangehouden en de auto in beslag genomen. Intusschen was de heer K. uit Leiderdorp met dit geval in kennis gekomen en deed eveneens aangifte van verduistering bij de politie alhier, daar du9 B. de auto van hem in huurkoop had en hem nu aan van H. had verkocht Van deze zaak is nu door de politie pro ces-verbaal opgemaakt, en zal de Justitie moeten uitzoeken wie de eigenaar van de auto zaJ worden K. of van H. Heden is de auto door de Oegstgeester- polille van uit Tilburg naar hier vervoerd en is B als verdacht van verduistering ter be schikking gesleld van den officier van Justitie. RIJNSBURG. Dinsdagnacht, omstreeks halfvier, werd brand ontdekt bij P. lungerius aan den Oegstgeesterweg alhier. Een hooiberg, waarin eenig hooi un wat landbouwwerk tuigen gingen verloren. Ook eenige kippen verbrandden. De brandweer, onder den commandant H. J. Grimbergen, was spoedig ter plaatse en wist verdere uitbreiding te voorkomen. VOORHOUT. Begrafenis van C. Golijn. Gistermorgen 11 uur had op de Ned. Herv. begraafplaats alhier, de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wij len den heer G. Colijn, in leven oud-wethou der en lid van den gemeenteraad te Voor hout. Onder overgroote belangstelling werd de kist, bedenkt met 4 kransen, van de familie, het personeel, de gemeente Voorhout en de Raiffeisenbank door het personeel der firma Golijn en Zonen grafwaarts gedragen. Op het graf werd het woord gevoerd door d9. Boeiinga van Sassenheim, die den over ledene als een braaf christen herdacht, door ds Nicolaï van Voorhout, die sprak namens het Christelijk schoolbestuur, en door burge meester Bulten, die woorden van waardee ring sprak en de verdiensten van den over ledene als gemeenteraadslid duidelijk naar voren bracht, De heer A. Colijn, zoon van den overle dene, bracht dank aan de sprekers voor hunne gloedvolle woorden en aan de aan wezigen voor de door hen betoonde belang stelling. Zoo behoort dan ook deze plechtigheid we der tot het verledene. VOORSCHOTEN. In hotel Deurloo gaf gisteravond de tooneelvereeniging „Door Liefde eendrach tig" een tweede opvoering van „De roof der Sabijnsche Maagden" en met succes. De da mes en heeren werden na ieder bedrijf, door de aanwezigen, beloond met een welver diend applaus. De roof der Sabijnsche Maagden is een blijspel met zeer aardige en vroolijke too- neeltjes waarbij ieder medewerkende de ge legenheid krijgt zijn spel te ontplooien. „Door Liefde eendrachtig" had gezorgd voor een goede bezetting en de rollen bleken na Maandagavond nog eens extra nagekeken te zijn. Een volgenden keer wat muzikale aanvulling hisschen de bedrijven was niet te versmaden. De collecte gehouden in de Ned.-Herv. Gem. voor den nood der zending, gedurende de week van Gebed. Toewijding en Offer heeft, alhier opgebracht f 468. WARMOND. Bazaar ten bate der wijkverpleging. Dinsdagavond gaf de groote feestzaal van hotel „De Zon" een verrassenden aanblik. Tal van stands met donker rood afgezet, waarin, keurig geëtaleerd, tal van fraaie handwerken, fonkelend kristal, galanteriën, speelgoed enz., enz., waarbij niet le verge ten de vriendelijke en aardige verkoopsters, die tot koopen noodden. Op den achtergrond een smaakvolle planten- en bloemenversie ring, door een onzer ingezetenen voor dit doel bereidwillig afgestaan. Mevr. LangelaarLandsman, presidente van het comité, dat zich voor dezen bazaar gevormd had opende circa halfacht den avond, met een toespraak, waarin zij er aan herinnerde dat met de voorbereiding van dezen bazaar reeds in November 1924 werd aangevangen. Van dien tijd af hebben de dames van den wijkkrans hare vrij uurtjes besteed om allerlei fraaie en nutlige hand werken le vervaardigen, welke thans in deze zaal zijn uitgestald. Spreekster brengt dan ook aan allen, die hiertoe door giften of anderszins medewerk ten, namens de Wijkverpleging een woord van harlelijken dank, benevens aan de co- milé-leden enz. Burgemeester A. J. Schölvinck zeide met genoegen dezen Bazaar le openen omdat met dezon bazaar een liefdewerk wordt gesteund, dat bij een ieder de grootst mogelijke sym pathie ontmoet. Spr. richt dan een speciaal woord tot mevr. Langelaar. Enkele dames hebben mij, zeide hij, verzocht, u, namens haar, voor al uw moeite en zorg, die u zich voor dit schoone liefdewerk wel heeft willen getroos ten een kleine attentie te mogen bewijzen en het is mij dan ook een groote eer u dit divan kussen als een blijvend souvenir, namens deze dames te mogen aanbieden. Van deze gelegenheid wil ik tevens ge bruik maken om zuster Tempelaar dank en hulde te brengen voor hare bijzondere zorg en toewijding, die zij aan de verpleging der lijdende menschheid besteedt. Ik spreek zeker uit naam van u allen, wanneer ik den wensch uit. dat zuster Tempelaar, haar taak, welke haar lief is, nog jaren lang in deze gemeente zal blijven vervullen. Spreker verklaart hierna den Bazaar voor geopend. Na een spontaan applaus nam zuster Tempelaar het woord en overhandigde mevr. Langelaar, dank brengende voor de gezel lige kransavondjes, een fraai bloemstuk. Mevr. van Leeuwen—de Paauw, sopraan te Leiden, heeft met een zestal liederen veel te genieten gegeven, de uitstekende begelei ding op de piano door mej. Dixhoorn ver hoogde den indruk. De schoone sopraanslem van de zangeres, die zoo prachtig helder en frisch klonk en de doorvoelde voordracht verdienen zeer zeker het krachtige applaus. Veel publiek, waaronder alle notabelen, waren aanwezig De stemming was zeer ge animeerd, koopers en verkoopers kwamen weldra handen te kort om het gekochte en verkochte op de plaats van bestemming te krijgen, terwijl de verlotingen, treklent, grabbelton en sjoelbak zeer veel aftrek von den. WASSENAAR. Gemeenteraad. Een nieuw post- telegraai- en telefoonkantoor in uitzicht gesteld De Uloschool getransformeerd in een L.O.-school De begrooting vastgesteld. Gistermorgen heeft de Raad dezer ge meente vergaderd onder voorzitterschap van den Burgemeester. Afwezig zijn de heeren Prins en Th. H Vogels. Naar aanleid.ng van een in de vorige vergadering gedaan verzoek om verbete ring van de verlichting op het remiseter rein, wordt medegedeeld; dat zoolang die wegen niet doorgetrokken zijn, de H.T.M. zelve voor verlichting zal zorg dragen. Hierna geschiedt mededeeling van en kele goedgekeurde raadsbesluiten. De hee ren Prins en Tti. H. Vogels komen ter ver gadering. Ingekomen is een brief van Z. E. den Minister van Arbeid waarbij wordt mede gedeeld, dat de Koningin geen aanleiding heeft gevonden om de raadsbesluiten, waarbij aan den heer Benthem Sypkens vergunning tot bouwen werd geweigerd op grond, bij het uitbreidingsplan voor straat bestemd, te vernietigen, alsook een bnef van Z. E. den Minister van Binnenlandsche Zaken, waarin te kennen gegeven wordt, dat er geen reden voor den Minister om in te grijpen ten aanzien van het besluit van den Raad tot het verbieden van duin- afgravmg. Een adres van bewoners van het park Nieuw-Wassenaar, waarbij gevraagd wordt verlichting aan te brengen op den Zijde- weg tuaschen de Van Calcarlaan en Via duct wordt naar B. en W. gezonden om praeadvies. Vervolgens doet de Voorzitter mededee ling van de beslissing van Qed. Staten naar aanleiding van het beroep, ingesteld door het bestuur der Vereeniging voor Chr Nat. Schoolonderwgs naar aanleiding vaj de vaststelling der vergoeding voor beide lagere scholen dier vereenig^ overeenkomstig art lOi der L.O.-wet, Het Gemeentebestuur had geweigerd als ko*. ten ui aanmerking te brengeij de beloo. ning voor de z.g.n. na-akte, terwijl schoolbestuur daarop recht meende te hebben. Ged Staten hebben het schoolbestuur in het gelijk gesteld. Dit college ie va: oordeel, dat deze uitgaven moeten worden aangemerkt als kosten, vallende onder letter o. van artikel 56 der wet. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten van deze beslissing in beroep gaan bij de Kroon. De Voorzitter deelt mede, dat van ingezetene uit Gouda een bod is ontvaa. gen op de oude secretariswoning m de Langstraat. Geboden wordt een prijs vaD f 8500, mits het perceel vrij op naam komt B en W. worden gemachtigd de noodige transacties aan te gaan. Vervolgens geschiedt mededeeling t&j een brief van den Minister van Financiën waarbij wordt medegedeeld, dat het in dj bedoeling Hgt de telefooncentrale m <j Kievit automatisch in te richten en voo de huisvesting van post telegraaf en teli foonkantoor een nieuw gebouw te stichtci op een terrein van Selvetta. Gevraagd wordt, aangezien door de stichting plaatse in strijd zou worden gehandeld met de artt 6 en 7 der Bouwverordening of de Raad zich niet zaJ verzetten en ol eventueel ontheffing kan wordeu verleend van de erfdienstbaarheid op dit perceel een behoeve vaD de Centrale. De Raad is van oordeel, dat tegen ve* tiging ter plaatse geeD bezwaar moet wor den gemaakt on stelt den brief verder ter afdoening in handen van B. en W. Ter tafel komt vervolgens een advies van de N.V. GrondexjDloitatie-Maatschappij ie 's-Gravenhage, waarbij een perceel grond, groot 510 M2. aar het Molenplein ter ver breeding vac t plein wordt, afgestaan. Het ligt in de bedoeling ter plaatse een vijftal huizen op te richten. Besloten wordt tot aanvaarding van dit perceel. Op een verzoek van de firma Geels en Van Huisum, om een strook gTond. groot 30 bij 32 M te koopen aan den Oostdor- perweg voor f 15 per M2. wordt gunstig beschikt. De begrooting van uitgaven voor den dienst 1926 wordt daarop verhoogd met f 512.48 voor den gewonen en f 5072.28 voor den kapitaaldienst. De inkomsten van de: kapjtaaldienst worden verhoogd met f 4 :i Op voorstel van E. en W. wordt daam besloten met ingang van 1 Januari aj de U.L.O.-school (oud type) aan de Zij laan om te zetten in een school voor ge woon L.O. en tot het verleenen van vol ontslag aan den onderwijzer M. fl. Antonisse aan die school wegens bovental- iighvia. De heer Th. H Vogels zegt het te be treuren, dat een leerkracht, die reeds zoo lang hier is, nu ineens moet worden weg gezonden De voorzitter wjjst er op, dat lang is overwogen, wie zou moeten worden ont slagen. Aangezie-n ontslag voor den heer Antonisse de minste bezwaren van fiuan- cieelen -aard medebrengt, is hg door de Plaatselijke Schoolcommissie voorgedragen In verband met deze besluiten wordt be sloten tot herziening van de verordening voor het openbaar lager cnJerwgs in deze gemeente. De vakken, welke voortaan aan die school zullen onderwezen werden, «jjn die, genoemd onder letters ak en Fraa-di. Vervolgens komt ter tafel een verzoek van den heer L. A. F. Prins, om eeo weg te mogen aanleggen achter de vieesch- warenfabriek aan den Degl. De voorzitter zegt, dat B. en W. de» gelegenheid hebben benut, om eenige andere zaken met den heer Prins tot opiossinj te brengen. De heer Prins heeft een oui plan, waarin geen voorwaarden zgn opga- nomen omtrent verlichting, rioleering en verharding van trottoirs. Tengevolge van de zeer welwillende houding van den heer Prins is hieromtrent ten opzichte van alle wegen van het plan een reg.ling g tioff o- De beer Prins zii dan f8 per strekkeuoeo Meter bijdragen voor verlichting van nieuwe wegen en f6 voor verlichting van bestaande wegen. Voor onderhoud zal f3 per Metff worden gestort. Terstond zulleD dan wories vellicht de Middelweg, de Saninorsiiaan o de nieuw te maken weg en de over.ge weg* wanneer zjj genoegzaam bebouwd zijn. Met algemeene stemmen wordt de vff gunning verleend. Hierna is aan de orde de begrooting "0* 1927. De heer Versteeg heeft zich afgevraagd of he. gemeentebestuur de noodige zö[° heeft gehad voor de vraagstukken, die a verband met de uitbreiding der genees» aan de orde zijn gekomen en deze -raag heeft hg bevestigend kunnen beantwooid-.n- Men behoeft sieents te Zien naar de weg61*! die alle verbeterd zjjn, hei ui%breiding*P10 dat tot staDd gekomen ia* de bemoeiing® inzake rioleering, waterleiding en ^erk- loozenzorg. Alleen meent hg nog in 09 aandacht te moeten aanbevelen de K voor een goeden waterweg. De voorzitter dankt den heer Verstek en doet de toezegging, dat het verkrflg® van een beteren waterweg de aamlucnl zal houden van B. en W. De neer Drop is van oordeel, Jat één opzicht de toelichting wel wat te kort schiet Dit is tiet geval met de posten, op de begrooting pareertn voor de N- LifcCtr. Mg. Wassenaar. Het is de bedoeling- dat de raad jaarlgks de gelegenheid zich op de hoogte te stellen van de cieele positie van de gemeente bodrgven eo nu ontbreekt den leilec eeitenmaie eenig inzichi in de zfik o de Electr. Mg. Hij weet wel, dat ar maatschappij geen getneentebedrg:) J overtuigd van de goede positie en het v£': 2-3

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 10