LAND- EN TUINBOUW. KUNST EN LETTEREN. Er dan wenscht hij slechts in de toe komst een verheuging van deze ambteaarea. Hij geloolt echter, dat, als beide ambte naren een verhooging van 390 krijgen, dar de verhouding tusschen be.de personen scheef blijft. De heer Meerburg dacht, dat men deze zaak, nadat zjj in geheime z.tiing is be sproken, nu niet weer had opgehaald. Dat is voor de betrokkenen niet aangenaam. De heer W. van Beelen VVz., en W. van Beelen Cz., wijzen er beiden op, dat de financiecle toestand der gemeente ongun stig is. Moeten wij nu verhoogen Zij achten de verhoogingen niet bepaald noo- dig. Straks zal het voorstel Van Duyn ko men tot verhooging der loonen van de werklieden en als wij dit aannemen, zal men moeilijk die verhoogingen kunnen af wijzen. De heer Van Tongeren wilde de perio dieke verhoogingcn stellen op 6 eenjaar- lij ksche verhoogingen van f 100 (B. en W. 6telden voor drie tweejaarlij ksche verhoo gingen van f 200). Dit amendement werd verworpen met 12 tegen 3 stemmen, die van de heeren Houwaart, Parlevliet en C. van Tongeren. Het voorstel van B en W. werd daarna aangenomen met 13 tegen 2 stemmen, die van de heeren L. v. d. Zwan en Van Ton geren. De regeling zal nu resp. zijn f 2600 en f 2200 aanvangssalaris (thans f 2400 en f 2000), met drie tweejaarl ij ksche verhoo gingen vap f 200. Het voorstel van B. en W. tot het inwin nen van medisch advies door de hoofden der scholen inzake den gezondheidstoestand der leerlingen, waarom de Commissie van Toezicht op hét Onderwijs had verzocht, lokte uitvoerige debatten uit, waaraan bijna alle leden deelnamen. De heer Wouda constateerde enkel, dat hij de maatregel uitnemend vond. De heer Meerburg meende, dat men hier op het terrein der ouders kwam, waarmede verschillende leden het eens waren. De heer J. van Duyn merkt op. dat de overheid den ouders verplicht hun kinderen naar school te zenden. Zij moet er dus ook voor zorgen, dat de kinderen er niet besmet kunnen worden. Ook daarbij sloten zien sommige leden aan, te meer waar 't slechts een bedrag van f 100 zal kosten. Het voorstel werd nu zonder hoofd, stem ming aangenomen. Alsnu werd na eenige gedachlenwissellng besloten een stuk grond bij het Prins-Hen- drikkanaal, thans verhuurd voor f 30, te verhuren aan de N.V. -Venn. Handels- en Transp.-Maatsehappij voorh. Gebrs. Huy, te Leiden, voor f 300 per jaar gedurende den tijd van vier jaren. De heer Wouda vreest voor last van stui ven. De heer Meerburg is bang voor te hoog opladen. De heer Parlevliet ziet er veel bezwaar in. De firma kan er veel vuil brengen en als zij dat bij de ontbinding laat liggen, dan kan de gemeente het opruimen. Wat is dan een borgstelling van f500? Hij zou deze willen brengen op f 5000. Tot nadere verklaring moge dienen dat het bedoelde vuil afkomstig ie van de Che mische Fabriek, die het terrein thans huurde voor f30. Voort-aan zal nu' de firma Gebrs. Huy dit vuil vervoeren, en daar voor vraagt zij nu het terrein. De Voorzitter verdedigde het voorstel op grond dat de gemeente de Chemische Fabriek moet ter wille zijn, omdat zij vee] mensohen werk geeft De wethouder Ouwe- hand vult deze verdediging nog met kracht aan. Hij doet dit te liever, omdat hij de vrees moet bevestigen dat anders het strand met dit vuil wordt besmet. De heer M. Parlevliet houdt zijn be zwaar vol en verdedigjt zijn voorstel nog maals met klem. De heer Van der Zwan voelt het bezwaar van den heèr Parlevliet ook, doch wil de borgstelling op f 2500 brengen. De heer Van Tongeren wil trachten den heer Van Dorp, directeur van de Chemi sche Industrie, garant te stellen. De heer Meerburg stelt voor de borg stelling te bepalen op f 1500, welk voorstel werd verworpen met 9 tegen 6 stemmen, die van de heeren Grimbergen, Van der Zwan, P Meerburg, W. Parlevliet, Wouda en R. Ouwehand. Het voorstel Parlevliet om de Chem'hche Industrie te verzoeken zich voor de richtige uitvoering garant te stellen, wordt aanr genomen met 10 tegen 5 stemmen, die van de heeren Grimbereen, Kruit, Meerburg, R Ouwehand en J. van Duyn. Besloten werd tot verkoop van een terrein bouwgrond aan de Voorstraat, groot 115 M2.( tegen den prys van f8 per M2., a3n de heeren Zwunenburgh en Van der Bent, met de bepaling* dat daarop binnen twee •aar twee huizen zullen gebouwd moeten zijn. Hierna kwam de hoofdschotel der agenda ter tafel: voorstel tot het maken van een r-ieuwe brug over den Rijn by de Turf markt De secretaris las het rapport van B. -:n W. voor, waaruit bleek, dat de tobaie kosten der brug zijn geraamd op f 49.400. dg de kosten zullen nog komen de kosien voor den aankoop van enkele pinden. Op grond van een en ander werd ten slotte voorgesteld: a. het bouwen van een op haalbrug, waarvan de kosten zijn geraamd in totaaluedrag van f55.000. onder voor waarde, dat de provincie een subsidie van 50 pet zal verleenen; b. te besluiten ter dekking van de kosten een gelileen.ng aan te gaan. De neer Van der Zwan meent dat er nu niets overblijf* ter bespreking van het voorstel, dat reeds eerder uitvoeriger be sproken werd De heer Grimbergen moet zich ook noodgedrongen bij het voorstel neerloggen, maar hij vindt dat uit een oogpunt van dorpsschoon de plaats waaraan eerst werd gedacht, geschikter was Andere leden beamen dit, maar het aankoopen van de daarvoor benood;0oprceelen zullen veel te veel geld mo kosten. Onteigening zal volgens do Voorzitter ook niet baten. Het voorstel werd dan ook zonder hoofd. stemming aangenomen. Hierna rondvraag en sluiting met dank zegging. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ten behoeve van arbeiders der Kat- wijksche Kalkzandsteenfabriek zullen tegen de fabriek (er lagen daar juist nog eenige meters grond over) een tweetal arbeiders woningen worden gebouwd. Tegen de direc tie is proces-verbaal opgemaakt omdat zij is gaan bouwen zonder toestemming van B. en VV. Tot ouderlingen en diaken in de Gere formeerde Kerk zijn respectievelijk herko zen de heeren P. Noort en G. Zuijderduin en gekozen de heeren C. Barnhoorn en J. Slin gerland. Woensdagavond hoopt de A.R. Propa^ gandaclub in jaarvergadering bijeen te ko men. Deze bijeenkomst zal een eenigszins feestelijk karakter dragen. De Chr. Decla mator Arie Post van Scheveningen zal den avond opluisteren door eenige voordrachten. KATWIJK-AAN-ZEE. Van de haringloggers, waarvan de vangsten naar Katwijk worden verscheept, kwamen in de haringhaven te IJ muiden binnen: KW 3G met 40 kantjes volle en 180 kantjes steurharing, KW 169 met 120 kant jes volle en 180 kantjes steurharing; KW 33 met 234 kantjes volle en 208 kantjes steurharing; KW 15 met 153 kantjes volle en, 102 kantjes steurharing. KW 57 met 204 kantjes volle en 170 kantjes steurharing; KW 87 met 84 kantjes volle en 30 kantjes steurharing; KW 38 met 132 kantjes volle en 133 kantjes steurharing; KW 131 met 60 kantjes volle en 3 kantjes ijleharing; KW 3 met 55 kantjes volle en 60 kantjes steur haring; KW 138 met 39 kantjes volle en 80 kantjes steurharing. De zeilloggers Nos. 36, 33, 15, 87 ,38, 131, 3 en 163 hebben de haringvisscherij ge ëindigd. Van de haringvisscherij kwamen te IJmuiden binnen om aldaar te markten-de loggers KW 176 met 38 last, KW 68 met 18 last, KW 53 met 10 last, KW 97 met 17 last, KW Sn met 6 last, KW 70 met 13 last en KW 129 met 6 last pekelharing. NOORDWIJK. Gemeenteraad. Een bouwkwestie. Geen subsidie voor de Patronaats- cuisus. Verbetering van den* Noord Boulevard. De verlenging van het contract met Zeebad. Een Commissie dienaangaande be noemd. Voorzitter de burgemeester, jhr. W. C. v. Panhuys. Afwezig wegens ziekte, dr. H. v. Nes. Na de opening worden de notulen on gewijzigd vastgesteld. Verschillende ingeko men stukken passeeren de revue. Een adres van de Vereen, voor Vreemdelingenverkeer zal gelijk met de begrooting worden behan deld. Een schrijven van den heer Joh. van Konijnenburg, waarin hij mededeelt dat hij zijn benoeming tot commissaris van de Noordwijksche Spaarbank aanneemt, wordt gelezen. Een schrijven van F. W. van der Meer van de exploitatie-maatschappij Vesta in zake aanbod van grond aan de Zand- voortsche straat a f 1.10 per M2. wordt in handen van B. en W. gesteld. In behande ling komt een beroepschrift van Gebr. G. en J Verloop, tegen de weigering d.d. 9 dezer door B. en W. voor vergunning op een in gediend bouwplan. B. en W. meenen dat het bouwterrein" aan den v. Hardenbroekweg ligt terwijl adressante meenen dat het ter rein aan den Pieternelweg ligt. Voor de beide wegen zijn verschillende bepalingen in de bouwverordening betreffende de maten van de te bouwen perceelen. B. en W. stel len voor om wanneer de raad de meening van B. en W. niet is toegedaan een deskun dige aan te wijzen, die uit zal maken of de grond aan den Pieternelweg of aan den v. Hardenbroekweg ligt. De heer Admiraal zegt dat het perceel grootendeels Ligt aan den Pieternelweg. De heer v. d. Wiel merkt op dat bij de gewijzigde bouwverordening ge zegd is dat niemand opzettelijk schade zou lijden en dat de verordening soepel zou wor den toegepast. Dit stukje grond was door adressanten reeds aangekocht vóór de wij ziging van de bouwverordening. Hij bepleit alsnog wergunning te verleenen. Hij acht het niet noodig een deskundige te benoemen wordt er eventueel wel een deskundige be noemd dan is zijn vraag door wie wordt hij benoemd; door B. en W. of door den raad. De voorzitter antwoordt dat dit aan den raad Wordt overgelaten. De heer v d. Wiel geeft in overweging de vergunning te geven dan zijn we van de „soesa." af. Weth. Liefferink betoogt nog eens, dat het perceel wel aan den v. Hardenbroekweg ligt en weth v. Eeden het tegendeel, in verband met de historische wording. De heer de Hol lander zegt dat B en W. ontheffing kunnen verleenen. De voorz. zegt dat het op dit ge val niet toepasselijk is. Het voorstel van B. en VV. om een deskundige te benoemen wordt verworpen. Aangenomen wordt om vergunning te verleenen. Het voorstel van B en W. om den huur van de Gemeentewo- riing op te zeggen, wordt aangenomen Her stemming volgt over de subsidie aan den Patronaatscursus waarbij in een vorige ver gadering over het voorstel Alkemade de stemmen staakten Over het voorstel Alke made, het verleenen van f 300, staakten weer de stemmen, zoodat het is verworpen. De heer Meijer trachtte'er nog f240 van te maken wal niet gelukte. Het voorstel B. en W. werd aangenomen. De benoeming van een ambtenaar van den Burg Stand komt er glansrijk door Voor een goeden gang van zaken werd het gewenscht geacht ook den heer G. Elzinga tot ambtenaar van den Burg. Stand te benoemen (buiten bezwaar van de gemeentekas), om bij afwezigheid van den vereischten ambtenaar de zaken een goed verloop te doen hebben. Aldus besloten. Het verharen van gemeente-eigendommen in het Langeveld werd na voorlezing van de gehouden aanbesteding gegund aan den hoogsten inschrijver H. v. d. Berg Cz., voor f.251. Het volgende punt betrof den aanleg van rioleering aan den Noord-Bqulevard en het omleggen van den zijweg en de voet paden. Geacht wordt, dat de afvoer van de perceelen aan den Noord Boulevard zeer gebrekkig te noemen is en meermalen aan leiding geeft tot moeilijkheden. Nu de be strating ook herstelling eischt, achten B. en W. het noodig, dat in een en ander wordt voorzien door den aanleg van een nieuw riool en het uibreken en herbestraten van den rijweg. Dit zou tevens een groote verbetering zyn voor het verkeer. Daardoor zou mede een gevaarlijke bocht bij het Oranje-hotel belangrijk verbeterd worden. De straat zou dan verlegd worden naar de zeezijde, en wat nu straat is wordt dan terras voor de verschillende hotels. De onkosten van het werk worden vrijwel d»>or de opbrengst van de huur der terrassen bestreden. De kosten van rioleer.ng en her- bestrating worden geraamd op f 4427.50. De kosten van een nieuw te maken ver hoogd voetpad, verandering autopark met afrastering en aanleg van terrassen worden geraamd op f9272.50. Aan huur van ter rassen wordt geraamd f600, welk bedrag verhoogd zou kunnen worden. Aan rente zou dus jaarlijks uitgegeven moeten worden 1463.62 Vb, waartegenover een opbrengst wordt geraamd van f 600 per jaar. De neer Alkemade vindt dit niet zoo dringend noodig, het kan gerust nog een paar jaar wachten met het oog op de financiën. De heer De Hollander vindt het plan van B. en W. zeer mooi.» i>e voorzitter zegt, dat het nu heel goed koop kan gebeuren, omdat er toch ge broken moet worden; bovendien wordt de Btraai dan één Meter breeder. Dc heer Alkemade spreekt den wensch uit, dat de begrooting thans niet zal worden overschreden, zooals de laatste keeren her haaldelijk voorkomt. Het voorstel wordt aangenomen. Punt 5: Voorloopige vaststel ing rekening gemeente en gemeente bedrijven over 1925. De heer Alkemade brengt naar voren, dat de commissie tot het nazien van de gemeenterekening na eea vergadering met B. en VV. naar huis is gegaan met de overtuiging, dat het rapport van de com missie aan de leien van den raad zou wor den gezonden. Dit is niet gebeurd en daar om komt de heer Alkemade met het voor stel om bij de leden van den raad alsnog een rapport te doen bezorgen en de be handeling van dit punt uit te stellen tot een volgende vergadering. De voorzitter antwoordt, dat B. en W., gezien de kleine veranderingen, net niet noodig achten het rapport te laten be zorgen. Ook zegt hij, dat de rekening in gediend moet worden bij Ged. Staten. De heeren v. d1. Wiel, Caspers en v. d. Niet zijn het niet eens met den heer Alke made. Deze handhaaft zyn voorstel. De heer v. d. Wiel zal niet tegenstemmen, hoewei. hij het eens is met den heer Al kemade, dat het is toegezegd. Hel voorstel wordt in stemming gebracht en met 75 stemmen aangenomen, zoodat rekening en begrooting op een volgende vergadering zullen worden behandeld. Punt 7: Vaststelling 1ste suppl. kohier Rioolbelasting wordt z. h. 8. aangenomen. Eenige reclames rioolbelasting worden ingewilligd. De heer v. Went brak een langs voor da bewoners van de Wilhelminastraat, waar polderlast en rioolgeld moeten worden be taald. De voorzitter antwoord dat met het polderbestuur en Ged. Staten onderhandeld wordt om tot ontpoldenng te komen Even tueel te veel betaald geld zal worden geresti tueerd De heer Vink vraagt lantaarns voor de Marcellusslraat, Wassenaarsche straat en Boerenburgerweg. B. en W. zullen de zaak onderzoeken. Met het oog op het druk ke verkeer aan de Voorstraat vraagt de heer Vink een rij boomen te rooien. De voorzibler vindt dat dit de zaak niet ver betert. De heer Balkenende vraagt om wat meer ^andaoht te schenken aan den toe stand van den Boerenburgerweg en den Lijnbaanweg De voorzitter zegt een onder zoek toe. De heer Alkemade vraagt reorga nisatie van de Brandweer en vraagt naar den toestand van de Brandbluschmiddelen, daar gebleken is dat bij den brand van Dijk en Burg de spullen niet in orde waren. De voorzitter wijst erop dat in het rapport van de commissie tot het nazien van de ge meenterekening, waarvan de heer Alkemade lid is, aangedrongen wordt op zuinigheid, en reorganisatie kost vee! geld. De heer Alke made zegt dat reorganisatie niet veel geld behoeft te kosten. Voorstellen in deze zullen er komen van B. en W. De heer van Eeden vraagt als raadslid uitvoering te geven aan een raadsbesluit wat inhield een commissie te benoemen inzake verlenging van het contract-zeebad inzake verpachting van het Strand. De voorzitter antwoordt dat, zooals de heer v. Eeden weet, reeds onderhandelingen loopen tusschen B. en W. en Zeebad. De heer van Eeden voelt zich niet verantwoord en vraagt uitvoering te geven aan genoemd raadsbesluit. De voorzitter zegt hierop niet te kunnen antwoorden. Hij is hierop niet vol doende voorbereid. De heer Alkemade steunt het voorstel van den heer van Eeden. De voorzitter vraagt of de benoeming van een commissie aan den voorzitter wordt opge dragen. of dat de raad de benoeming aan zichzelf wil houden. De raad houdt de be noeming aan, zichzelfDe voorzitter zegt dat het dus een commissie van bijstand zal zijn van B. en W. De heer van der Wiel zegt dat dit niet in het raadsbesluit gezegd wordt wel een commissie zonder meer. Gekozen worden de heeren C. Alkemade C. v d Wiel en Admiraal en Wethouder v. Eeden. Laatstgenoemde trekt zich terug daar de voorzittter aannemelijk, maakt dat een wet houder krachtens zijn ambt dit moeilijk kan doen Hierna sluiting. Burgerlijke Stand. Gevestigd: H. P. 8 Buteux van der Kamp, van Middelburg, student, n. Rem- brandtweg 12. E. Stobbelaar, van Lithoyen roligieuse, n. Bronckhorst-str. 42. Mevr. A. Francken en fam., van De Bilt, n. Egbert de Grootstr. 29. P. E Timp, van Delft, geh. met «T. de Graaf, Kabwijkschestr. 2. A. van der Gugten en fam., van Katwijk, arbeider, n. Smalleweg 1 (Klei). J. de Haas en fam., v. Leiden, schildersknccht, n. Voorstraat 50. A. de Ron en fam., v. Haarlemmermeer, monteur, n. Binnen weg 2. Vertrokken: J. W. de Lange, n. Box meer, rijwielhersteller, Carmelietenklous- ter. W. van Oosten, geh. met J. Kondijs, n Leiden, Morschstraat 14. J. J. M. Westerop, n. Heemstede, dienstbode, Oude Posthuisstraat. E. Otte, n. Den Haag, huishoudster, Franckenslag 160. W Muller en fam., behangersknecht, naar Leiden, Gasstraat 34 M. J. Ie Mair, diensbode, n. Leiden, Diefsteeg 8. Door P. alhier is bij de politie aan gifte gedaan dat hij is beleedigd en mis handeld door K. De politie stelt een on derzoek in. Mej. v. d. K. alhier deed bij de po litie aangifte dat in haar woning door een onbekende een vensterruit is vernield. Een onderzoek wordt ingesteld RECLAME. >ga,SEX.lNE-CHESEHROUGH ü'eerste Hulp Vaseline in huis is Chesebrough Onmisbaar in tal van gevallen: voor gevoe lige huid van Babies; om schrammen, snij- en brand wondenteverzachten en te genezen* om de huid tegenscherpen wind en verbran ding door de zon te beschermen. Voor roode en ruwe handen na het dagelijksche werk. 4500 PLUIMVEE. HET WASSCHEN VOOR DE TENlOON&lELLING. Aan opietlenue bezoekers van ouzo pluim- vee-siiows is net gewis niet ontgaan, uat goed gewasschen hanen, hennen en ouiveu bij eiken keurmeester een streepje vóór heboeu. Dat Kan wen met anueis, ornaat vormen en kleuren veel beter uit komen en een groezelig, ongowasscken exemplaar nooit dat aamreukdijKe bez»t en zelfs by eenige meeruere waarde al aijn eigenschappen niet kan tooneu. Elke ten toonstelling heeft iets van een parade of receptie en daar gaat men toch ook niet heen met ongewasscnen handen, een vuil boordje en dito munchet.en om nu maar bij de heeren te blyven, terwijl dames er tocu ook niet heengaan in keukencostuum eo bespatte kousjes. ieder inzender van wit pluimvee, hetzrj kippen of duiven, zul er dus voor zorgen, dat zyn dieren zich op hun best voor doen en keurig gewasschen, schitterend Wil in de kooi opgesteld kunnen worden. Nu zullen velen neggen: die meneer weet het wel heel aaruig als noodzakeiijK \oor te stellen en wy zien het be.uiig er ook wel van in, maar hoe dat alles nu goed te doen? We zullen probe&ren het een en ander zoo nauwkeurig mogelyk near te schrijven, precies zooals wy het meerdere malen nebben meegemaakt en met het beste ge volg bekroond zagen. het wasschen is vry ingewikkeld éh de minste fout doet het werk nutteloos zijn. Van wat hier volgt kan dus beslist mets achterwege gelaten, niets uitgeschakeld wor den, wil men geen spijt hebben van de gedane moei tv. Voor haan of hen moet nieD één helper minstens hebben, terwijl etn duif door één persoon kan gewasschen worden. We beginnen met de zeop klaar te maken. Zachte groene of gele zeep deugt voor dit werk heelemaal niet. Uitsluitend Sunlight zeep komt hier te pas. Men snijdt het stuk zeep aan fijne stukjes, men kan ze ook schaven, lost ze op in warm water, zoodat alles by bekoeling gelijkt op een zachte piassa, als gesmoten reuzel. Nu zyn onmisbaar drie groote teilen, zoo groot, dat een haan er heelemaal in ge dompeld kan worden. Heet water moet ruim voorhanden zrjn, benevens sohoone doe ken om af te drogen. Verder een weinig blauw om een heldere tint te geven aan de witte veeren. ^/an de kip-of haan reinigt men vooraf de pooten, omdat, als deze soms erg vuil mochten zijn, het eerste badwater al dadelijk te veel verontreinigd zou worden. Nadat het wasschen der pooten en het eventueel bijknippen van lange nagels voor zichtig is gebeurd, bindt men de pooten met een zacht touw of liever band samen. Het «.dier wordt met de dikke* zeep ferm ingesmeerd in rechte en ook in andere richting. Nu houdt men het beest boven de eerste teil met warm water op een temperatuur, dat de hand er net in ge- nouden kan worden. Men maakt nu de veeren nat tot 'op de huid, zoodat door de schuim het dier er ongeveer uitziet als iemand, die op den barbiers-stoel ge zeten, volledig is ingezeept en slechts wacht tot Figaro's vaardige hand de ongewenschte haarstoppels van zyn vel zal wegmaaien. De kop moet steeds boven water ge houden worden en van dat lichaamsdeel af. krygen hals, borst, wieken, zadel, buik en broek herhaaldelijk in wrijvingen met de volle hand. Ale dat degelijk gedaan is, wordt de kip in diezelfde teil zoo nauwkeurig mogelyk na gewasschen en uitgespoeld. Denk nu niet, dat de zaak al klaar is, neen. we beginnen eigenlyk pas. In de juistp richting ge streken. knypt men nu de veereu zooveel mogelyk uit. Nu moet de tweede teil gereed staan met versch heet water op bekende tem peratuur gebracht. Hierin wordt de vogo nu nauwkeurig uitgespoeld. Op het uit spoelen komi he: in de allereerste piaV. aar om goed werk te dóen. Tv eer hit- knijpen van het meeste water Eindelijk komt de derde teil direc aan de beurt Hierin kan desnoods hc water minder warm zyn, maar het is;be deeld met een weinig blauw, niet te vee, andera komen er hemelsblauwe kippen ui; het bad. De huisvrouw weet dat wel, 1&, die het er maar bijvoegen. Zeer'flink na spoelen in dit blauwe water. Uitspoelen want er mag geen zeep achterblijven, di vast by het opdrogen een gele kleur geven. Nu kan na uitknijpen het afdrogen me: de badhandoeken gebeuren. Men zal be merken, dat het dier rilt ondanks het wat' warm was, alles moet dus zoo vlug mogelij plaats hebben. Dadelijk begint het drogen, door E natte dier in een kooi op een laag scho stroo of droog blank zaagsel. De lokalifce. moet verwarmd zijn, maar niet te heet, U dmht by het vuur, want dat maakt veeren bruin. Hoe sneller het drogen ge beurt, hoe beter. Gelukkig daarom degen, die een oven in zijn werkplaats heef; want waag het maar niet die wasscherr uit te voeren in uw saion, dat zou we een formeele echtscheiding, althans e« tusschen tafel en bed ten gevolge hebben De kam en de lellen worden met wat vaselice ingewreven. Elk dier moet afzonderlijk ge droogd worden, want anders pikken ze elkaar aan en een bloedbad maakt al he: werk nutteloos. Goed berekenen hoevec-1 dagen vóór de tentoon-telling het was=chc-, moet gebeuren, opdat de gewasschen dieren, tydens het transport geheel en ai zijn en geen kou vatten, daar de shows altyd in den winter vallen. Men ziet dat goed wasschen met zor? moet gebeuren en het wasschen van een tiental Witte Leghorns bijvoorbeeld geeft zeker een warmen rug! Helaas zullen wij het voorloopig zelf moeten doen zoolang er nog geen kipper b'anchisseuses bestaan, hetgeen -wel vee! moeite zou besparen. Laten wij, waarde lezers, eens nagaan wat er omging bij twee hanen op -Avicu tura, een niet- ep een welgewasscheö exerr plaar. 't Staat fijn en wel bijzonder het, Om eens te maken mooi toilet. Maar ach, mijn meester deed dat nie' Hij g-reep, zooals een ieder ziet, Mij midden uit de kippenren, En zond mij in. gelijk ik ben. Nu, ik bén blij, want al dat wasschen. Dat drogen na dat aak'lig plassen. Hangt ons wel tien el -uit de keel. En heusch. mijnheer 't geeft niet veel. Heeft deze sinjeur gelijk of niét? Wie zorgt voor zindelijke behuizing en zijn die ren slechts met schoone handen, als 't noodi: is, aanvat, kan vaak zijn witte dieren or gewasschen inzenden Wie het wasscher niet in perfectie doetr komt ook al heel weinig er mee vóór. Maar wie er een goede gelegenheid er den noodigen lust toe heeft, kan met zij: dieren schitteren en andere mededinger de afsteken. Hoor maar wat de gewasschen haan ze:' Welnu mijnheer, wat zegt g'er van? Zie hoe men fraai mij wasschep kan. 'k Ben hagelwit en smet'Ioos rein, Zeg kan 't nu wel fijner zijn? 'k Ben duchtig geslingerd door 't 2eepsopir' Afijn arme beenen. waar 'n bandje omzal Waren macht'loos, want anders was 'k opgevtoge? En daad'lijk aan den haal getogen. Komt, nu 't gemopper maar aan kant 'k Sta hier nu schitt'rend en: parmant Word dagen lang bekeken en besproken Ach, was nu weer mijn vrijheid aangebroken! Want ach, mijn kooi is aak'lig nauw En't daaglijksch kostje hard en flauw, Geen blaadje groen, geen enkle pier Slechts gerst en mais ontvangt men hier. En 'k wil u gaarne wel bekennen 'k Verlang geweldig naar mijn .hénnen! „SURSUM CORDA". Op Vrijdag, 17 December hoopt „Sursufl Corda" zijn eerste uitvoering te geven vox dit seizoen. Reeds vroeger is medegedeeli dat twee werken van Mozart in studie zi; genomen, n.l. de ..Krönungsmesse" - „Vesperpsalmen". Omtrent beide werken 5 medegedeeld, dat ze in Nederland zeer.w* nig bekend zijn. De ..Vesperpsalmen" W33f' onder we verstaan de Psalmen 110. Ill, R- 113, 117 en de lofzang van Maria-, Lucas vs. 4655. waren tot voor enkele jaren al leen bekend in klavier-uittreksel. Eer' Utrechtsch musicoloog vond, snuffelende io het „Mozarteum" te Salzburg 'het jjrkesftMj leriaal en de zangpartijen en kreeg vèrlol van een en ander beneVëns van hei mate riaal eener litanie, afschrift; te doen nemen- Een en ander had tengevolge, dat hél vo rige jaar te Utrecht onder leiding vanTn|- van der Horst, enkele nieuwe, oude werken van Mozart voor het éérst in ons land vo?r den uitgevoerd Een evenement dus. minder een evenement is het. dat Leidec de tweede aan de beurt is en nog wel oo'hr leiding van Hubert Cuypers. die naar me# weet een bijzondere voorliefde voor Monm heeft. We zullen over de beide sublieme wen niet uitweiden. Men kome en luistere. NIEUWE UITCAVEN. De Nederlandsche Bond tot Kinderbe scherming: geeft uit een reeks van *eS prentbriefkaarten, afbeeldingen van kinde ren uit schilderijen van Jan Steen: ^eie kaarten worden verkocht teD batë van dpD arbeid voor net hulp- en bescherming' behoevende kind, de opbrengst wordt voegd bij die van de weldadigheids^ zegels. De kaarten zijn verkrijgbaar bij 2-3

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 10