Nieuw Feuilleton „Geldkoningen" Jo. 20463 ZATERDAG 27 NOVEMBER Anno 1926. IFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van hstien. EIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prija Kleine Adverteotiên, uitsluitend bi) vooruitbetaling, Woensdags en taterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven BO Cta. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 FRLJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden J 2 35 per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn. per week Franco per post 2 35 portokosten. ƒ0 18 0.18 pit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Heden vangen wij aan met een lieuw boeiend Feuilleton getiteld: ertaald naar hst Engelsch van E. PHILIPS 0PPENHEIM. 0e 0 rectie. VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN op Maandag, 29 November 1925. des nam te twee nnr. De vergadering zal, zoo noodig, worden oortgezet des avonds te 81/4 uur en op volgende namiddagen en avonden dier reek. Alsnog te behandelen onderwerpen: 3o. Benoeming van een onderwijzeres aan i school Vrouwenkerksteeg A. (262) 4o Idem alsvoren aan de school Schut- rrsveld B. (262) 5o. Idem alsvoren aan de school Medusa- Iraat A. (262) 6o. Idem alsvoren aan de school Zuid- ingel B. (2621 7o. Idem alsvoren aan de school Paul rugerslraat B. (262) Idem alsvoren aan de school Ha ver raat B. (262) 9o Benoeming van een onderwijzeres in et handteekenen aan de Meisjesschool voor L O. (263) lOo. Praeadvies op het verzoek van de V, voorheen H. M. Beulh en Zonen, om rgunning tot het overbouwen van de Ze- fsteeg. (260) llo. Voorstel in zake het verleenen van n extra-ondersteuning in de Kerstweek an gehuwden, kostwinners en alleen- aande personen, die door het Burgerlijk rmbesiuur of door den Gemeentelijken ienst voor Sociale Zaken worden onder- eund. (261) ADRES AAN DEN RAAD. Door het bestuur van de afdeeling Leiden an den Alg. Ned. Typografenbond is aan n gemeenteraad volgend adres verzonden: Oeven met verschuldigden eerbied te ken- ?n J. A. N'. den Tonkeiaar en H. \V. Witte- aar, respectievelijk voorzitter en secretaris an de afd. Leiden van den Algeineenen Ne- erlandschen Typografenbond, domicilie oudende de Génestetstraat 43, alhier; dat zij bekend zijn mei de indertijd gen> en beslissing van Uwen Raad. om hel ge- leentedrukwerk bij gedeelten aan door de lagst ingeschrevene drukkerijen te gunnen; verzoeken Uwen Raad het daarheen te illen leiden, dat alleen aan die drukkerijen 'isopgaaf wordt gevraagd, welke tot het organiseerde verband behooren en daar- mede-onderteekenaars zijn van de Coi- ctieve Arbeids-Overeenkomst in de Typo- afie in Nederland, en eveneens als uit- oeisel daarvan medewerken tot ïnsland- >uding van het miniinuni-prijstarief voor kostprijsberekening van drukwerk, omdat een bij handhaving d&Arvan aan de ar- iidsvoorvvaarden, vastgelegd in de Collec te Arbeids-Overeenkomsl in de Typogra- kan worden voldaan en zulks mede in algemeen belang is van de gemeente dden. 't Welk doende, (t g) J. A. N. den Tonkeiaar, Voorzitter. II. W. Wittenaar Secretaris. Hel adres is vergezeld van een memorie 11 toelichting. ^TOONSTELLING VAN FOTOWERKEN VAN H. BERSSENBRUGGE. Aangemoedigd door het succes, dat het r'ge jaar de tentoonstelling van fotower- f*1 van den heer van der Pant opleverde, Ioniseert het bestuur van de Leidsche pateurfotografen vereeniging vanaf heden f_^n met Maandag in de tentoonstellings- Van het Sted. Museum ..De Lakenha.' dergelijke expositie van werk van den i nden Haagschen fotograaf II. Berssen- Jü??* ■Voor een vrij talrijk gehoor werd gister- |ond deze tentoonstelling officieel geopend e^n inleidende causerie door den heer 1 van Evsselsteijn. kunstredacteur van Avondpost", die na een kort welkomst- W van den voorzitter der organiseeren- f vereeniging. den heer H Filippo aanving F verklaren, dat het hem een groot ge- d£en deed hier te mogen spreken over de ekenis van Berssenbrugges werken, ook al draagt zijn uiteenzetting dan ook uit- leraard een zeer persoonlijk karakter. Om zijn werk op de juiste waarde te kun nen schatten is noodig een zekere mate van kunnen zien en kunnen begrijpen, waarvan het laatste nauw samenhangt met een kun nen begrijpen van den tijd waarin wij leven. Ter verduidelijking wees spr. op de wis selwerking, welke de eeuwen door in de cultuurperioden heeft plaats gehad. Terloops stipte spr. even het typeerende aan van de oude Egyptische kunst (stylee- ren en symboliseeren), de Helleensche en Romeische kunst, waarbij gestreefd werd naar oppervlakkige schoonheid zonder in nerlijke diepte, de Gothische en •Byzantijn- sche kunst en de Renaissance. Voor zulk een kentering in de beeldende kunst, aan den aanvang van zoo een nieuwe cultuurperiode, staan wij ook thans; doch 5e weg. waarlangs de kunst zich ontwikkelen zal is nog niet bepaald. Het is nog een zoe ken, een faslen in het duister, doch in ieder geval wil men los van het naturalisme en realisme; men wil weer terug naar de sym boliek. naar de ziel van de dingen. Daarvan getuigen alle moderne stroomin gen in de schilderkunst, zooals het expres sionisme. kubisme, futurisme en dadaïsme. Het werk van Berssenbrugge is hel werK van iemand, die den drang in zich heeft tot scheppen en de talrijke geëxposeerde werken zijn de vruchten van het zoeken van een modern mensch zonder althans te preien- dccren een eindresultaat te zijn. De verschillende richtingen zijn duidelijk te onderkennen, doch een bepaalde richtin slaat hij niet in; in de eerste plaats is B.'s werk een karaktertekening en reeds daar om alleen, aldus besloot spr. verdient hij onze aandacht en waardeering. Nadat de voorzitter, den heer van Eyssel- steijn had bedankt voor zijn interessante verhandeling, werd de tentoonstelling nog maals bezichtigd thans in het licht van het gehoorde. Zooals reeds in ons Blad van Dinsdag j.l. werd voorspeld slaan wij eenigszins vreemd tegenover het werk van dezen Haagschen kunstenaar. Zijn werk is een zoo volkomen afwijken van den totdusverre gevolgden fotografischen vorm. dat wij welhaast ge neigd zijn niet meer te spreken van foto grafie en eerder willen gelooven aan een nieuwen kunstvorm, waarbij slechts de foto grafie als hulpmiddel wordt gebezigd, een intermédiair zelfs van ondergeschikt be lang, daar de ideeën van den kunstenaar het werk van het fototoestel corrigeeren en aanvullen. Nochtans gaat er van zijn werk een groote bekoring uil; als portretkunstenaar vooral verdient Berssenbrugge onze waardeering, door daarnevens zijn ook de talrijke stads beelden en interieurs van de groote aantrek kelijkheid. In sterke mate draagt zijn werk den stempel van oorspronkelijkheid en artis ticiteit. Gaarne wekken wij tot een bezoek aan deze belangrijke en inderdaad fraaie ten toonstelling op. EEN GEMAKKELIJKE WIJZE VAN BELASTING BETALEN. Gemeentelijke Ophaal- en Stortingsuienst. Op uitnoodiging van de afdeeling Leiden van den V.D.B. welker raadsfractie de oplichting van e«.>odanigen dienst reeds bij een vorige begrootmg ter sprake bracht trad gisteravond in een openbare verga dering, gehouden in een der bovenzalen van de sociëteit ,,Amicitia", met boven staand onderwerp op, de heer Van Zand bergen, gemeente-ontvanger te Zwolle, waar een uitnemend werkende gemeente lijke ophaal- en stortingsdienst is geves tigd, welke onder zijn leiding staat. De vergadering was goed bezocht, ech ter waren er weinig afdeelingslcden. Wel waren er eenige sociaal-democratische raadsleden, evenals ook het mannelijk lid van de fractie der D. P. en een aantal belasting-ambtenaren. De gemeente-ontvanger alhier, de heer Filippo, had schriftelijk medegedeeld we gens verhindering met aan de uitnoodiging de vergadering bij te wonen, gehoor te kunnen geveneen der leden van de reehtr sche fractie in den gemeenteraad had na mens meerdere dier leden den secretaris gezegd, dat zij niet tegenwoordig konden zijn met het oog op de dienzelfden avond te houden fractie-vergadering m verband met de behandeling van de begrooting. Ook de voorzitter der afdeeling prof. rar. F. G. Scheltema, was verhinderd, zoodat de vergadering werd geleid door de vice- voorzitster mevrouw Van Itallie van Emb- den. die den spreker aan de vergadering voorstelde als de man, die dit onderwoip geheel beheerscht, terwijl zij voorts met enkele woorden het onderwerp als actueel schetste. Daarna gaf zij het woord #an den heer Van Zandbergen, die aanving met op te merken, dat het met gemengde gevoelens was, dat hij hier van avond :s komen spreken. Het is wel een actueel onderwerp en spr ,is er een te groot voor stander van, om er niet een reis uit Zwol'e voor over te hebben, maar de zaak is reeds zoo dikwijls besproken en door spr. verdedigd en toch is in nog weinig ge meenten een gemeentelijke stortingsdienst en ophaaldienst ingevoerd, al is er dikwijls over gesproken en daarom heeft spr. wel eens gedacht: laten wij maar in Zwolle blij ven werken zooals wij doen en laten wij de andere gemeenten maar voor zich zelf laten zorgen. De vriendelijke wijze waarop de uitnoo diging uit Leiden tot spr. is gekomen, heelt hem echter doen besluiten om uit net Noorden naar Leiden te trekken, om ook hier een lans voor de zaak te breken. En al is het waar, dat deze dienst in Zaandam een nadeelig saldo van bijna een ton heeft opgeleverd, spr. blijft nog altijd gelooven dat een gemeentelijke stor tings- en ophaaldienst voordeelig is, en voor de gemeente en voor de burgerij in gemeenten met groote bevolkingskommen. Maar dan moet men er niet van maken een geheel aparten dienst, zooals in Zaan dam is geschied. De zaak moet geheel berusten bij den gemeenteontvanger en diens kantoor, dat dan tevens ingericht behoort te worden tot een algemeen gemeentelijk kassiers- kantoor. En nu moet men niet denken, dat de diensten alleen goed werken voor die cate gorie, waartoe men de arbeiders rekent. Ook onder de ambtenaren, ambachtslieden neringdoenden en andere kleine burgers, valt het wel eens heel moeiljjk op tijd belasting te betalen en de meesten wachten meermalen op een waarsci. .mg en hebben dan moeite om te betalen. V'oor alle deze groepen is een zoodanige dienst een gemak. Als eenmaal de belasting gestort is, is de belastingschuldige de wereld te rijk en \an het gestorte trekt hg ook nog profijt door rente-betaling. Nu is er ook een categorie, dat niet eerder betaalt dan wanneer zg daartoe wordt) gedwongen en dan dit bedrag van den kassier haait. Maar ook voor deze menschen kan de dienst goed werken. Immers, zij ont vangen ook van den stortingsdienst een lente van 3.06 pet, en die rente ontvangt men nauwelijks bij zjjn kassier. Maar wat voordeel ligt er dan in voor de gemeente? In de eerste plaats, onidat men op deze wjjze over kasgeld heelt te beschikken, waarvoor dan geon tgdelijke leening behoeft te worden ge_luien. Veruer pxofiteert de gemeente van de winst, t>e- f taande in het verscnil in reine, dat gegeven wordt en ontvangen. Deze winst was het eerste jaar in Zwolle £0000. Dit bedrag werci elk jaar grooter en zaf zeker in 1920 ongeveer f 30.000 bedragen. 6pr. vertelde nu de aauvankelgk en nog eemoudige wijze waarop de diensten zijn ingericht, waaraan Zaandam een voorbeeld had moeten nemen. Opr. maakt van zija diensten ook een Spaarbank, zegt men. En als er in een plaats een of inea-r goede spaarbanken zija waarom zou de gemeente er dan een ver kapte spaarbank op nahouden. Opr. meent echter, dat hg als gemeente-amb.enaar ver plicht ia het belang van de gemeente te dienen. Als hg daar een particuliere spaar bank concurrentie mee aandoet, dan is dit toch wel gerechtvaardigd? In Zwolle is men met den dienst begonnea nadat al eerder de schoolgelden wekelgks werden gernd, wat al dadelgk een voordeel aan beiue kanten gaf, en zoo i3 daar lang zaam aan de geherie dienst uitgegroeid. De heer Foeliejoe heeft indertijd wel gezegd, dat ook de gemeentelijke stortings- co ophaaldienst een oorlogskind was en in den normalen tijd weer zou verdwgnen, doch deze uitspraak is door spr.'s gemeente ge logenstraft. Na de diensten nog eens krachtig te hebben aanbevolen, bood hij, door het venocnen van allerlei paperassen in de pauze gelegenheid om waar te nemen, hoe practisch en eenvoudig de diensten in Zwolle zgn ingericht, waarvan met belangstelling werd kennis genomen. Er volgde op spr.'s eenvoudig en dui delijk en met aandacht gevolgd betoog een warm applaus. Van de gelegenheid om aan den spreker vragen te stellen of over het gesprokene opmerkingen te maken, werd door een achttal der aanwezigen gebruik gemaakt. De heer Liese vroeg o. a. welk een winst in Leiden verwacht werd van een zoodanigen dienst. Daarvan kon spreker natuurlijk niet veel zeggen, maar hij dacht dat dit bedrag, waar Leiden toch ook een stad was met veel arbeiders en kleine bur gers, aanzienlijk boven de f30.000 zal uitgaan. De heer Witmans. die gaarne meer spe ciaal stelsel tegenover stelsel had willen plaatsen wenschte de gemeente niet kas- sierlje te doen spelen. Als oud belasting ambtenaar weet hij hoeveel last de gemeen te vroeger had met het innen der plaatse lijke inkomstenbelasting. Spr. herinnert dezen oud-belastingambte naar er aan. dat de meeste gemeenten toch weer hard terug verlangen zelf de belasting te mogen innen. Dat hij zoo bang is dat kassiers en spaarbankhouders iets minder zullen verdienen had hij van dezen niet ge dacht Is hij ook tegenstanders van andere gemeentelijke bedrijven, zooals men er in Leiden ook heeft? De heer Groeneveldt is in tegenstelling met den heer Witmans een groot voorstan der van dezen dienst, niet in de eerste plaais omdat de gemeente er voordeel uittrekt, maar voornamelijk in het belang van de kleine belastingschuldige. Het is echter de vraag of men goed doet de invoering te forceeren met een College van B. en W. en ambtenaren die er legen zijn en den dienst zouden saboteeren. De heeren Wiggers en Molenbrug, twee belastingambtenaren traden meer in de merité's van het vraagstuk en maakten be zwaren tegen het beginsel, aan de practijfc ontleend. Voor het slagen heeft men een or ganisator noodig, zooals de spr. is die er bovendien nog enthousiast voor is. De spr. die zich gevleid gevoeld door dil compliment, bekeek de zaak wat nuchterder en meende dat zij te eenvoudig is om ook elders bij goeden wil niet te kunnen slagen als men haar maar niet te grootsch opzet. De heer Van Citlert, bestuurslid van den Chr. Besturenbond, ontpopte zich als een warm voorstander. In zijn organisatie hoeft men zoodanigen dienst ipgevoerd en de ar beiders zijn er zeer mee ingenomen en mik- kelen niet meer met achterstallige belas ting. Hij vroeg van den spr. nog eenige praktische wenken, welke hem gaarne wer den verstrekt. In Utrecht heeft de Vereen, van Spoorweg personeel ook zoo iets en haalt er ncvg een zoet winstje uit. De voorzitter vernam de stem uit 'de prac- (ijk uit Leiden zelf met bijzonder genoegen en drong er bij den heer Van Citlert op aan, dit ook eens mee te deelen aan de raads fractie van zijn partij. De heer De Ren, vroeg ten slotte in ver band met de zorg van den heer Witmans voor particuliere spaargelegenheid of de ge meente garant was voor hetgeen in den dienst wordt gestort, wat natuurlijk niet het geval is bij een particulieren Bank? Na tuurlijk was dit zoo, zeide spr.. die eindigde met de opponenten en vragers te danken voor de aangename wijze waarmede zij met hem van gedachten hadden gewisseld. De voorzitster sloot vrij laat de zeer geani meerde vergadering met een hartelijk woord van dank aan den spr. nadat zij eerst nog eens op de groote moreele beteekenis van hel vraagstuk had gewezen. VEREENIGING TOT BEVORDERING DER BOUWKUNST TE LEIDEN. Aan dc 207e vergadering ging vooraf eeiA kunstbeschouwing van afdeelingen van In donesische kunst en van de bekendjo Schetsen naar het leven", van Steinle/v welwillend afgestaan door den(heer Bern. Planjer alhier. De voorzitter de heer J. A. Verhoog, opende deze vergadering, met een harte lijk woord van welkom aan de talrijke aanwezigen en wees er op dat het hem gelukt was, na de excursie naar de nieuwe zeesluizen te IJrauiden, thans iemand be reid te vinden, dit grootste werk in de vergadering zelf te bespieken. Nadat de notulen waren goedgekerard, aldus deelt ons de heer Fred. A. Wcimpe Sr. mede, was dan het woord aan den heer M. Scholten, teehn. ambtenaar vari de Rijkswaterstaat te IJmuiden. Alvorens tot het onderwerp zelf t-e ko men, gaf spr. een historisch overzicht van de koopvaardij vaart op Amsterdam over de Zuiderzee. Met behulp van kunstwer ken was A'dam door het Vliegat en over Pampus slechts te bereiken voor schepen met ?i/2 meter diepgang en dan alleen nog maar bij hoog water. Bij het grootej wor den der schepen, werd die toestand on houdbaar en maakte men plannen voor verbetering en o m reeds in 1650, werden ontwerpen gemaakt, voor de dooggaving bij Holland op zijn smalst. Men zag toen echter met de gebrekkige hulpmiddelen geen kans, die enorme massa zand fie ver zetten, nog minder een open havera aan het strand op diepte te houden, lm 1800 kwam dat plan weer ter sprake, orm even vlug te verdijnen en werd besloten het Groot Noordholland6ch Kanaal" te gra ven over Purmerend en Alkmaar naar Nieuwediep. Dl kanaal, voor zijn t/ijd óók een reuzenwerk, was nog slechts berekend op een diepgang van 5 M. en kwam in 1824 gereed. Dit lange, bochtige kanaal, was absoluut geen voldoende oplossing tot in 1S40 het oude plan weer naar voren en eindelijk in 1860 de A'damsehe Kanaal- Mij. tot stand kwam. Na verschillende financieele débacles, nam de Nederland- sche Staat alles over en werd het kanaal na een langen lijdensweg, in 1876 door Koning Willem III geopend. Het kanaal en de sluizen waren toen be rekend op een diepgang van 8 M. Deze eerste sluizen hadden een leDgte van 120 M een breedte van 18 en een diepte van 8 M. De hoop nu voor geruimen tijd klaar te zijn, bleek ijde'. De grootte der schepen nam snel. toe en reeds 13 jaar later be sloot men een grootere sluis te bouwen die in 1896 voltooid was. Deze thans be staande z.g.n. Groote Sluis" (225 bij 25 bij 10 M werd voor een verre toekomst voldoende geacht, doch alweer mis gere kend. De grootte der schepen nam veel sneller toe daD te voorzien was, want reeds in 1908, «varen er schepen in de vaart die niet dooi deze sluis konden (grooter dan 20 000 ton). Amsterdam drong aanle. op een nieuwe gToote sluis waar alle schepen door konden en 2e. op een reser ve-sluis voor eventueele aanvaringen en beschadiging der sluizen, waardoor de Oceaanschepen in A'dam gevangen zouden zitten. Het uren wachten voor de sluizen BINNENLAND. De Tweede Kamer zei de behandeling der Staatsbegrooting voor 1927 voort. De eisch inzake de vervalsching der Por- tngeesche bankbiljetten luidt: 4 jaar. Ver zoek om vrijlating van verdachte is ge weigerd. Nieuwe successen voor Nederland op het conccurs-hippiqne te New-York. BUITENLAND. Zal Amerika aan Europa 40 pCL det scholden cadeau doen. Afscheidsrede van Baldwin tot de pre miers der Dominions. Langzaam verloop bij de districts-onder- handelingen in het mijnconilict in Engeland. was óók een factor. Zoo werd dan in 1917 besloten, tot den bouw van de enorme sluis waaraan men thans bezig is en die bij het gereedkomen de grootste sluis ter wereld zal zijn. De afmetingen zijn 400 bij 50 M. en 15 M. diep, dat is de grootste bereikbare diepte in verband met de diepte voor de kust van 15 M. met havcndamraei, te bereiken Het grootst bestaande schip, dat is de Leviathan" (ex-,,Vatcrland") behoevende aan do „American Shipping Board", meet 60.000 ton. In deze sluis echter kan een schip geschut worden van 100 000 ton. Komen er nu nooit zulke reu zen-schepen, dan is er toch het voordeel van massa-schuttingen Er kunnen dan b v 4 schepen als de ,,J. P. Cóen", tegeliik in. Deze sluis wordt afgesloten door schuif deuren van enorme afmeting 52 bij 20 bij 7.5 M., welke op rails worden voortbewo gen en een gewicht hebben van 1200 ton. De kosten zijn f 300 000. De waterverplaat sing in de schutkolk bedraagt voor iedere schutting 50 000 M3., welke verplaatsing door een bijzonder soort riolen plaats heeft. Jammer genoeg heeft ons land geen wa terbouwkundig laboratorium, waarom de proeven met dit systeem zijn verricht te Berlijn, in het Versuchanstalt fiir Wasser- und Schiff-bau. Die proeven kostten f 26.000 doch men bespaarde hierdoor ruim een millioen. De grondverplaatsing benoodigd voor dit kunstwerk, bedraagt 19.000.000 M3. zand, dat is evenveel als voor het ge- heele Wilhelminakanaal Dit zand wordt geheel verwerkt in A'dam voor woning bouw, ophooging en wegen en nu reeds 4 jaar duurt die ontgraving die over 2 jaar geëindigd zal zijn. Dit zijn in ruwe trekken de hoofdzaken zooals spreker deze naar voren braent Met behulp van een groot aantal projecties konden de aanwezigen nu de vorderingen ter plaatse volgen. Duidelijk werd aangetoond wat er bij zulk een werk in het duin te overwinnen is, om de verschillende werkputten droog te houden en hoe zeulks geschiedt door het kunstmatig aanleggen van verschillen de bronnen, die alle electrisch bemalen worden. Interessant vooral was ook te zien hoe de enorme massa's beton opge voerd worden naar een 78 M. hoogen toren vanwaar het door goten wordt afgevloeid waar zulks verlangd wordt. Eenorm zijn ook de benoodigde kwantums materiaal, b.v. alleen voor bet binnensluishoofd 70.000 M3. beton'en 7.000.000 K.G. ijzer. Die betontoren met dc verdere ïnstal- latie's levert echtei 60 M3. beton per uur en daar men aag en nacht doorwerkt, 1000 M3. per etmaal. Het zou te ver voe ren alles hier te releveeren wat de heer Scholten alzoo liet zien van den arbeid, welke daar verricht wordt. Alles werd echter door spreker zeer be grijpelijk eD duidelijk gemaakt, waartoe niet weinig bijdroeg de groote collectie lichtbeelden die zeer rcherp een kijk gaven op dit grootsche nationale werk. waarop onze waterstaat terecht trotsch mag zijn. Opmerkelijk was wel dat de heer Schol- ten zonder eenige aanteekening al die enorme cijfers memoreerde De aanwezigen hadden blijkbaar wel ire- noten van de voordracht althans een warm applaus viel den spreker ten deel en de dank van den voorzitter, den heer J A. Verhoog, was zeer zeker wel verdiend Vol gend jaar gaat „Bouwkunst" waarschijn lijk weer eens een kijkie nemen naar dc vorderingen. Nadat twee candidaten als Lid waren toegelaten, sloot dc voorzitter deze bij zonder leerzame vergadering.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1