Wisbrun&Liffmann No. 20462 LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 26 November Derde Blad Anno 1926. GEMENGD NIEUWS. RECHTZAKEN. St.- Nicolaas Geschenken MANTELBLOEMEN UIT DE RIJNSTREEK. LAATSTE WEEK v. d. UITVERKOOP UIT DE OMSTREKEN. ZWARE UITSLAANDE BRAND TE ZWAMMERDAM. De margarinelab riek geheel uitgebrand. Donderdagavond omstreeks half acht ont dekte men een vuurgloed en rook in de fabriek van de N V. Margannefabnek v.h. Gebr. Van Dam, te Zwammerdam. Een oadeT onderzoek wees uit dat inderdaa-a bet vuur reeds ernstig om zich heen greep en haastig werd alarm geslagen. De direc teur, die zich juist naar de uitvoering der tooneelver. tot Nut en Genoegen had be geven, werd gewaarschuwd en men vroeg hulp aan bij de Alphensche brandweer. Intusschen grepen de vlammen, gretig foedsel vindend in de voorradige vetten, uiterst snel om zich heen en weldra stond de fabriek dan ook in lichte laaie Ge lukkig was de wind niet ongunstig, was dere N.-W. geweest, ongetwijfeld was een geheele rij" huizen een prooi dor vlammen geworden. De, vorig jaar onder leiding van den Alphenschen directeur der bedrijven, den heer A. Hildernisse, gereorganiseerde brandweer uit Alphen werkte wederom schitterend Ln tien minuten tijd na het alarm, waren de beide motorspuiten reeds op het terrein van den brand gearriveerd ea enkele seconden later wierpen 6 straaj- pijpen het water in de woedende vlam men. Dat er van het fabrieksgebouw wei nig meer te redden zou zijn, bleek weldra. Massa's menschen kwamen op 't gezicht ran den gloed, die ir den zwaren mist een bijzonder fantastisch schouwspel ople- rerde, toegeloopen en gereden; de hulp d&r Alphensche politie werd ingeroepen om hen op een afstand te houden. Dat was vrel noodig 'ook, daar in het brandende ge bouw een ammoniakfiesch lag, welke elk oogenblik zou kunnen ontploffen. Dit ra echter gelukkig niet geschied. Omstreeks half tien stortte met veel geraas de ijzeren fabrieksschoorsteen oyer de Ziende. Intus- ichen was het de brandweer gelukt het tuut af te sperren, zoodat de naastbij ge legen bergplaatsen etc gespaard bleven. Van de fabriek zelve viel niets meer te redden en toen men dan ook omstreeks halfelf het vernielend element onder de knie had, was van het gebouw slechts een puinhoop overgebleven. De machines wa ren tot vormlooze massa s gesmolten, dak en muren stortten in. Men kan zeggen dat het bedrijf in drie uur tijds is vernield ge worden. Omtrent de oorzaak is niets bekend; wy vernamen van de directie dat alles elec- trisch werkt en niets des nachts branden- blijft. De fabriek was door personeel gesloten, volkomen normaal, er was niets bijzonders. Alles was op beurspoHs verzekerd. Naar wij vernemen, wordt de schade, ruw, op f 100.000 geschat. De Alphensche brandweer is nog eeni- jen tijd blijven naapuiten en daarna ver trokken. EEN AUTOBUS MET PASSAGIERS IN DE SLOOT. Gisteravond geraakte op den Rotferdam- nchen weg bij Delft een autobus van de C. A B.-onderneming in een langs den weg loopende sloot, doordat de chauffeur waar- fchijnlijk door de mist misleid bij het uit wijken voor een tegemoetkomende auto te ver naar den kant van den weg reed. Dc autobus slipte en geraakte in de sloot. Ver schillende personen bekwamen niet ernstige glaswonden Zij zijn in particuliere auto'j Daar Rotterdam gebracht. De autobus werd beschadigd. BER00VING. Gisteravond is een heer, wonende te Arnhem, en tijdelijk verblijf houdende in een hotel te Den Haag, in het perceel Francois Valentijnstraat 10, zijn porte feuille met f 3300 beroofd. De politie heeft aangehouden de 27-ja- rige W. B., in dat perceel wonende als verdacht van den diefstal gepleegd te heb ben. Zi^ is ingesloten. BRANDEN. Gisteren waren in een leegstaand boven huis aan den Mauritsweg te Rotterdam ichilders aan het werk. Een hunner, de M-jarige H A. v. d. J., uit de Joseph- rtraat, was met een benzinelamp verf aan bet afbranden, toen eensklaps de lamp ontplofte. V. d. J kreeg ernstige brand wonden aan de rechterhand en liet daar door de lamp vallen. De brandende ben- fine verspreidde zich over de houten vloer, welke vlam vatte. De brandweer was den brand echter weldra meester het benedenhuis, bewoond door mr, Koderitech zijn de meubelen met zeil doek afgedekt Toch is daar nogal wa terschade veroorzaakt. De zoldering is doorgebrand. Het huis met den inboedel van Bierman te Havelte, is totaal verbrand. Het vee te gered. Verzekering d*>kt de schade. De woning van den landbouwer R. van don Berg fce Lutten Hartje (Ambt Har- denberg) is een prooi der vlammen gewor den. Alles was verzekerd. Niets kon wor den gered. KIND VERBRAND. Gisterochtend heeft het dochtertje, oud 10 tnaanden, van den heer Van S in de Zuiderstraat te Delft, m een onbewaafct °°geiiblik, een fluitketel met kokend war |er omgetrokken en den inhoud over het haam gekregen Met vrij ernsrige brand wonden bedekt werd de kleine in het gast huis ter verpleging opgenpmen. AANRIJDING. Gistermorgen heeft op den IJseldijk bij 1 ^uderak een aanrijdin? plaats gehad tus- en een autobus en de met een paard be spannen kaaswagen van den landbouw r Kool, die van het voertuig werd geslingerd en vrij ernstig aan 't hoofd werd gewond. Het gareel van den wagen drong door de voorruit van de motorbus en verwondde den schipper de Jong De oorzaak van het onge luk is, dat de rook, afkomstig uit de oven van een steenbakkerij, den chauffeur het uitzicht belemmerde De gewonden werden ter plaatse voorloopig verbonden; het paard moest worden afgemaakt. GOEDERENTREIN-ONTSPORING. Vermoedelijk door verkeerden wissel stand is de goederentrein, die 6 uur gis teren uit Zutphen vertrok, ontspoord op de kruising ZutphenApeldoorn en Zutphen Arnhem, onder Voorst Twee wagens zijn gekanteld. De lijn naar Arnhem werd ver sperd; later op den dag is de vertraging in den loop der tremen weer opgeheven. Persoonlijke ongelukken zijn er niet bij voorgekomen. OVERREDEN EN GEDOOD. Te Hengelo in de Spoorstraat sloeg een paard van den expediteur van Wezel op hol. Zekere Terhorst, oud-voerman van de Ned. Katoenspinnerij geraakte er onder en overleed spoedig aan de bekomen won den. KWAJONGENSSTREKEN. Te Doetinchem ontspoorde een goede- i renwagen van de tram ZutfenEmmenou. De wagen kwam dwars over de rails te staan, en kantelde daarna om. Het voor val is ontstaan doordat een tweetal jon gens tijdens het rangeeren den wissel over haalden. Nadat zij het succes van hun ar- heid hadden aanschouwd, gingen ze aan den haal en bleven onbekend. Daar de hoofdlijn vrij bleef, ondervond de treinen loop geen vertraging. SMOKKELEN. Bij Kanaaldijk onder Bellingwolde is een groote partij gesmokkelde spriet door kommiezen in beslag genomen. HET POKKENGEVAL TE MAASTRICHT. We meldden, dat te Maastricht een pa tiënt is opgenomen in Calvariënberg, die \lijdende was aan pokken. Dit geval, dat zich te Eckelrade heeft voorgedaan, geeft volgens de „L K." aanleiding tot eenig gevaar van verdere besmetting. 't Is n.L het vierde pokkengevai geweest in het gezin te Eckelrade; en nu verneemt het blad van den G.Q.D. te Maastricht dat het dezen gebleken is, dat de te nemen maatregelen ter voorkoming van verdere besmetting in Eckelrade niet voldoende in acht genomen zijn, d.w.z. dat er niet ken nis gegeven werd van deze gevallen aan de inspectie der Volksgezondheid, dat aan de woning, ^waarin de pokkenpatiënt ver bleef, niet het waarschuwingsplakkaat Be smettelijke Ziekte, pokken" werd beves tigd, en dat de woning heelemaal niet ge ïsoleerd werd voor buitenstaanders. De leden van 't betreffende gezin zijn familie van het gezin te Sittard, waar eenigen tijd geleden een zwaar pokkenge vai zich had voorgedaan. Gast (tot de dienstbode)D*r zijn zeker al een boel vervelende menschen ge komen 1 DienstbodeNeen, mijnheer, 11 bent de eerste. de getuigen Van Heusdcn cn Wass werd be vestigd. Verdachte zeide dat hij vanwege het drukke verkeer niet anders kon, wat de Ambtenaar niet aannam, waarom hij een boete van f 10 subs 10 dagen eischte. Een soortgelijke overtreding zou zijn ge pleegd door B. Z te Leiden. Deze zaak werd tot 15 December aangehouden. Daarna kwam aan de orde de zaak van een gevaarlijken aap die personen zou heb ben gebeten resp op 4 en 16 October. Daarvoor werd opgeroepen de 2-^jarige G. B. woonwagenbewoner Deze had het dier kunsten laten verrichten, maar als de seance was afgeloopen liet hij het dier los en zou volgens verklaringen het aangehitst hebbeD om anderen te bijlen. Zoo verklaarde althans de 12-jarige Marie van Veggel De aap had haar op het Steenschuur. waar zij met anderen er naar had staan kijken in het been gebeten zoo dat de tanden er in stonden. Mej BuschgensScharlaken, bevestigde dit. Zij had de wonde uitgewasschen en er boorwater opgedaan. Getuige D de Bruin had 4 October ver dachte ook met dezen aap gezien en ook toen hitste hij het dier aan op het publiek Eisch f 5 subs 5 dagen. J. R., te Leiden, een werkman had in den stal van den heer Dieben alhier een dood schaap van de huid ontdaan, zooals hij zeide en de Kantonrechter gaarne aannam, niet om het vleesch, dat vernietigd was maar om de huid Deze was echter het slachtloon niet waard Hij had voor de vacht f 1.60 gekregen. Verdachte was niettemin in overtreding ge weest. zeide de Ambt., die dan ook een boete eischte van f 4 subs. 4 dagen. De Kantonrechter liet doorschemeren dat er wel wat zou afgaan. A. de N.. koopman te Noordwijkerhout, had te Noordwijk aan Zee bij avond op een rijwiel zonder behoorlijk licht gereden Ver dachte zeide dat het nog in den schemer was, want hij zag in de verle den rijksveld wachter Eshuis aankomen* Omdat hij wel wist dat deze niet een van de gemakkelijk ste was had hij nog getracht dezen uit den weg te gaan. Hij had haast. De Ambtenaar eischle f4 subs. 4 dagen. De Kantonrechter vatte het geval wat lichter op en liet den man met f 1 boete heengaan. Uitspraak in de overige zaken over twee weken. RECLAME. RECLAME. 4976a Rotterdamsch EngTos-MagazlJn, voorheen Haarlemmerstraat 116-120. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Er stondenWoensdagmiddag 9lechts 15 za ken allen voor openb. behandeling bestemd op de rol, maar waarin nog al veel getuigen werden gehoord, zoodat de sterk bezette pu blieke tribune toch nog kon prifiteeren. De voornaamste zaak, die tegen den dro gist G. alhier, die in strijd met de artsenij- wet taminetabletten zou hebben verkocht, welke zaak een vorige maal werd aange houden, kon nu weder niet doorgaan, we gens ongesteldheid van eèn der hoofdgetui gen. Zij werd nu tot 15 December uitgesteld. M. van D. te Rijp wetering had ook reeds eerder terecht gestaan wegens het ter markt alhier aanvoeren van een rund dat aan mondzeer lijdende was. Nadat dr. J. Roos. dierenarts alhier, die het dier op de markt had onderzocht, was gehoord, eischte de Ambtenaar f 5 subs. 6 dagen. Ook de zaak tegen J. P. te Oegstgeest, wien ten laste was gelegd met een auto op de Zaterdagsche markt op 9 October aan de Botermarkt zonder noodzaak een kraam van een marktkramer te hebban aangere den, kwam nu weer voor Verdachte zeide dat de schuld niet bij hem lag. Ten eerste moest hij een rijtuig passeeren en in de tweede plaats en dat was eigenlijk de chose slak de kraam buiten de rooilijn uit. Er werden nu behalve de eigenaar der kraam de koopman Siebeles uit Amsterdam, die een schadevergoeding van f 15 vroeg, een drietal getuigen gehoord benevens één getuige h decharge, de chauffeur A. de Mooy uit Rijnsburg, die mede in de auto gezeten had. Tenslotte werd ook deze zaak tot 15 De cember uitgesteld. J. v. d M. koetsier te Leiden, was ten laste gelegd, dat hij met een paard en wa gen aan den Oude-Rijnhoek Hooigracht onvoorzichtig had gereden. De getuigen C. Hundermarck, expediteur te Leiden, die een rijtuig gepasseerd was verklaarde dat de schuld bij verdachte lag, evenals een Leidsch kweeker C F. J de Ridder. De Ambtenaar achtte de tenlastelegging echter niet voldoende bewezen en vroeg vrij spraak. K A Schm.. landbouwer in den Bosch- en Gasthuispolder zou blijken^ de dagvaar ding met een motorrijtuig, komende uit de Morschslraat niet gehoorzaamd hebben aan de orders van den verkeersagent, wat door Nuttigs ZIJDEN en WOLLEN SHAWLS voor Dames en Heeren. Veeren Cols, de groote Mode in zeer fijne tinten. Veeren Waaiers Slerpopjes ZIJDEN en LEEREN TASSCHEN. KANTEN VESTEN en KRAGEN. MODERNE SPELD.NKDSSENS. ENORME SORTEERING Het groote Mode-Artikel. Men zie vooral onze Etalages. 4393 ALPHEN. Gisteren maakten de leerlingen der 4e en 5e klasse van de Ohr. H. B. S. al hier, onder leiding van dra C. v. d. Poll, leeraar aan deze school, een excursiereia naar Oss. De Jurgens' margarinefabrieken werden bezichtigd. BODEGRAVEN. Bij den ontvanger der directe belas tingen alhier is f 20.96 ontvangen, wegens to weinig bet-aaide inkomstenbelasting over 1923—1924. KOUDEKERK. Weg verbetering. Aan de leden van den raad is, met het oog op mogelijke gedeeltelijke bestrating van deD Hondsdijk en den Hoogewaard, een memorie van toelichting verzonden door B. en W., waaruit blijkt, dat dc daar voor te maken kosfceD door de, voor den weg gewoon uit te geven kosten, plus een straatbelastmg welke slechts f 1200 per jaar heeft op te brengen, best uitvoerbaar is. Breedvoerig becijfert deze memorie, de kosten der bij de gemeente in beheer en onderhoud zijnde wegen over de laatste drie jaren, waaruit blijkt, dat de gemid delde kosten hebben bedragen per jaar f 6763.18, hetwelk nog verhoogd moet met f 376, voor rente en aflossing van het be strate gedeelte vanaf Zuidwiik tot G. van der Bijl. Na berekend te hebben dat de vermoe delijke kosten der bestrating f 30.000 zullen bedragen en de jaarlijksche kosten weUce door die bestrating komen te vervallen, slechts een meerdere uitgave van f 1200 Van Spieges, Schilderden, Schilderstu«ken enz Voor het omüjsieo van platen foto's geven wy bovendien nog 15 0/° korting. Niets beschadigd YVy garandeeren alles LIJSTENMAKEttIJ „DE CONCURRENT" - 62 HAAitLEMMERaTR. 62 eischen, komt het B. en W billijk voor een wegbelasting te heffen en deze te ba seeren op de belastbare huurwaarde voor de grondbelasting. Tenslotte wordt tem opzichte van de beffingverordening nog opgemerkt, dat on der de belasting vallen, a alle gebouwen, gelegeü aan of nabij den openbaren weg, dus ook de achterwoningen e.d.b. dat in den regel zal worden aangeslagen de eigenaar; c. ten einde fabrieken en zeer groote gebouwde eigendommen niet al te zwaar to belasten, is bepaald, dat de be lastbare opbrengst waarnaar zal worden aangeslagen, ten hoogste f 1000 zal bedra gen; d. het hier aangegeven percentage is blijkens de in ons bent zijnde gegevens voldoende, vooi het verkrijgen vaD een opbrengst als hierboven werd becijferd; o. het is gebruikelijk gemeente-gebouweD en gebouwen voor openbaar nut als ker ken, scholen, van de belasting vrij te s te llon De raad vergadert hedenavond, waarbij het een en ander zaJ worden behandeld. Ter verkiezing, wegens periodieke af treding, werdeD in de Geref Kerk de na volgende dubbeltallen gesteldvoor ouder lingen de heeren: N Francken, aftr., J. C. Ketel, P. Kok en N P Slegtenhorst aftr., en voor diakenen de heeren; J de Kort, aftr., J. v. Leeuwen, T. Molema, aftr. en IJ. Zintel. W0UBRUGGE. Door de mans-lidmaten der Gerefor meerde Kerk zijn tot ouderling en diaken, bij de periodieke aftreding, gekozen de heer A. Kroon Mz tot ouderling en de heer C. Wijsman tot diaken ZWAMMERDAM. De uitslag van de alhier gehouden stemming ter verkiezing van een notabel der Ned.-Herv. Kera, in de vacature, ontstaan door de benoeming van den heer L Hoogendoorn Azn., tot kerkvoogd, ia als volgt: J. H. Ruting 39; A. van Doorn 21; J. H. van Dobben 4A. v. Wijngaar den 1, en D. H. de Liefde 1 stem; uitge bracht waren 66 geldige stemmen, zoodat de heer Ruting met 5 stemmen boven de volstrekte meerderheid gekozen bleek. HILLEGOM. Chi. Zangreieeniging „Asaf De Chr. Zangvereeniging „Asal" heeft in het Gereformeerde Kerkgebouw een uit voering gegeven, welke uitstekend bezocht was. Ds. van Herksen sprak in het openings woord daarover zijn voldoening uit. lir is onder leiding van den heer Cor de Koning heel goed gezongen. Psalm 8 voor koor, so praan (mej. G. Visser) Alt, Bariton-solo (de heer J. Rijnsent van Apeldoorn) en orgel (do heer J. Aav was een van de mooiste num mers voor pauze. De heer Rijnsent zong een lied van Bach en een van P. Cornelius. De heer Cor de Koning speelde op hef kerkorgel een improvisatie van hemzelf op Psalm 25 1 en een stuk van W Faulkens Na de pauze werd onder meer de Kerstcantafe van F. Pijlman ten gehoore gebracht De afd. Hillegom van den Ned. R.-K. Bond van Spoor- en Trampersoneel „St. Raphael" hield haar jaarlijkschen feest avond. De voorzitter sprak zijn tevreden heid uit over de goede opkomst. De bloem pjesverkoop voor de monumentactie (of Mgr Mutsaers oord), bracht f 3.65 op. Als humo rist trad op de heer Bos van Heemstede, ter wijl de heer Reeuwijk van Lisse aan het klavier was gezeten. Met eind November komt ook hier we der de werkeloosheid. Het aantal dezer men schen bedraagt thans 52, verdeeld ah volgt, bouwvakarbeiders 8, land- en tuinbouwar- beiders 41, handels- en kantoorbedienden 3 Voor de aanbesteding van het maken van een betonmuur langs de tuinen der N.V. R. A. van der Schoot aan den Stations weg in verband met de wegverbreeding al daar was de begrootdng f 946 Ingekomen waren 2 biljetten- E. Schuit f970; A. Leli- veld f 924 Het werk is aan den laagslen in schrijver gegund. De inschrijving voor de levering van 10.000 basaltinetegels aan de Gemeente was als volgt: N.V v. Oosthoek te den Haag f 143,4. J. J. Pijpers en H. P. Salman f 136, G. G. van der Poll f 135 per duizend. Het leveren is aan den laagsten inschrijver op gedragen. KATWIJK. In den Bukswedstrijd, uitgeschreven door kapitein Bakhuis, behaalde een viertal leden der Katwijksche Burgerwacht een prijs. In aanmerking genomen de korten oefeningstijd der B.W. een mooi succes. TATWIJK-AAN-ZEE. Het Stenn-Comité. Gisteravond vergaderde in ,Casa Cara" het Comité tot steun aan de nagelaten be trekkingen der bij den laatsten stormramp omgekomen visschere waarvan ds. Nauta voorzitter is. Het comité besloot aan elk gezin (mede van het bedrag door het „L.D." verstrekt-, f50 te geven Dit maakt over de 27 gezin nen f 1350 Verder overweegt men nog hoe men met hef overige ereld zal handelen Deze eerste uitkeering houdt verband met den aankoop van rouwkleederen die in elk gezin allereerst noodig waren. Naar wii nader vernamen zullen verschil lende gezinnen, behalve van Zeerisico ook nog onderstand genieten uit het Dorus Rij kersfonds ^at thans voor de eerste maal uit- keeringen voor zulke gevallen zal doen. Katwijksche Reddingsbrigade. Tegen gisteravond was in het hotel „Zet*. zicht" een ledenvergadering uitgeschreven ten doel hebbende de werkwijze verder te regelen, de propaganda te bespreken en het verkiezen van een nieuw bestuur. Het bestuur dat thans gekozen ia be staat uit de navolgende personenda\ G. C. A. van Dorp, voorzitter, dr. J Eihien- boom, medisch leider. C. Jonker, comman dant, W YVauda, secretaris, dr. J Hettin- ga Tromp, J van den Berg, A. Kuipers, W. Taat en B. Via Van de haringloggere, waarvan de vangsten naar Katwijk worden verscheept kwam in de hannghaven te IJ muiden bin nen de KW 137, met 92 kantjes volle- en 90 kantjes sfceurharrag. Heeft de haring- visscherij beëindigd Te IJmuiden kwam binnen om aldaar te markten de KW 60, met 10 laat pekeL haring. Met het oog op de St.-Nicolaasdruk- te zullen de winkels vanaf Dinsdag a.s de geheele week tot 11 uur geopend mogen blijven. LISSE. Excursie landbonwcursns. De leerlingen van den landbouwwinter- cursus, die alhier op initiatief van de aid. Oegstgeest e.o. van de Holl Maatach. van Landbouw wordt gegeven, brachten Woens dagmiddag onder leiding van hun onderwij zer. den heer W. A. van der Wal, te Hille gom, een bezoek aan den veestapel van den bekenden veefokker, den heer J Langeveld Jzn. alhier. Deze was zoo welwillend de bezoekers in de gelegenheid te stellen den 31/2 jarigen stier Julius (617 S.N.K.S.), door hem zelf gefokt, te ..bepunten" naar de G. Schaal van 't N.R.S Hetzelfde geschiedde met de melkkoe Mientje, een prachtdier dat met 84.2 punt is opgenomen in het Keur- stamboek van 't N.R.S Verschillende ande re dieren werden nog bekeken echter vlug ger. De cursisten kregen hier een goeden in druk van wat met oordeelkundig fokken is te bereiken Het was een nuttige en leerzame middag. Met een woord van dank aan den heer Langeveld trokken ze om 4 uur huis waarts. OEGSTGEEST. Uitvoering van „Halleluja". De Chnst. gemengde zangvereeniging „Halleluja" in deze gemeente, gevestigd aan den Morach, heeft gisteravond de win- tercampagne ingezet met een uitvoering in de Christelijke school Het was thans de vierde uitvoering van deze nog jeug dige vereeniging en, gezien de moeilijke tijden welke deze vereeniging heeft door worsteld en zeer zeker nog te doorworste len zal hebben, ra dezen avond blijk gege ven van een sterke wilskracht van leden en directeur. Bij de oprichting werd de studie aanvaard onder leiding van den heer de Pree. die deze vereeniging tot een zekere hoogte wrat te brengen, doch deze eenvoudige leiding, de heer De Pree ia met bepaald beroepsmusici, vermocht niet dit koor tot grooter bloei te brengen. Sedert korten tijd is nu benoemd de heer D. van Wouw, die, zooals ons dezen avond bleek, met ernst en groote hefde voor de zangkunst, dit koor fhnk heeft weten op te werken. Deze avond nu stond onder leiding van den heer T. van Egmond, eere-voorzitter, die de talrijk opgekomen belangstellenden verzocht te zmgen Psalm 95 1, waarna hij voorging in gebed In zijn openingsrede gaf spr. zijn blijd schap te kennen dat de vereeniging voor nemens is dezen winter twee uitvoeringen te geven, wat hem den indruk geeft van een ernstig streven om wat te zijn en wat te willen worden Op zichzelf ra dit reeds prijzenswaardig, waarom het dan ook phcht is voor alle jo uge menschen aan den Morach en den Hooge-Rijndijk om de vereeniging, met aan het hoofd de nieuwe directeur, spontaan steun te verleenen door toetreding als wer kend lid, contnbueerend bd, donateur (trice). Hierna werd het woord gegeven aan de vereeniging om haar uit een 14-tal nummers bestaande programma af to werken. Dit uit een 30-tal leden bestaande koor ving haar zwaren arbeid aan met het „Bondslied", van fl Graaf van Hoogen- dorp. Met kracht, misschien wel wat te veel, werd dit alom bekende vereenigmgs- lied gezongen, gevolgd door een vrij goed gezongen tweetal nummers, die wij van hen al meer hoorden, docb waaraan wij nog niet veel verbetering mochten consta- teeren. Blijkbaar zitteD de werkelijke fou ten zoo vast, dat de nieuwe directeur het genoegen niet mocht smaken deze in dien korten tijd te verhelpen. Het eerste oieuwe nummer „Viooltje", van G Nienhuis kon ons beter bekoren en is merkbaar op geheel andere wijze in gestudeerd De nummers 5 en 6a werden ook vrij goed gezongen, docb B B zaJ nog eens terdege onderhanden genomen moeten worden. Beide laatste twee nummers werden door de damesleden gezongen Van de vol gende nummers, die zonder begeleiding werden gezongen, beviel oira het best

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9