AGENDA. LEIDSCHE SCHOUWBURG. SPORT. BUITENLAND. TELEGRAFEN. UIT DE OMSTREKEN. Vrüdan. Amicitia (bovenzaal) Openbare vergade ring aid. Leiden Vrgz. Dem. Bond. Spr. de beer Van Zandbergen. 8 uur. Lakenhal: Openings tentoonstelling foto- workeD H. Berssenbrugge. Spr. de heer Van Eijsselsteyn. 81/4 uur. Stadszaal (groote zaa!): Concertbureau de Koos. Vioolrecital Josef Wolfsthal. 8 uur. Zaterdag. Lakenhal: Tentoonstelling fotowerken H. Berssenbrugge. 104 uur. Leidsche Volkshuis; Ned. Bond van Abst. Studeerenden. Opvoering van „De brief van den Koning" Halfa-cht. ,,1'Union": Uitvoering Eerste Leidsche Klucht- en Revuegezelschap. 8 uur. Stadszaal (groote zaal): Filmvoorstelling ,,\Vat de dieren ons te zeggen hebben." 8 uur. Zondag. Lakenhal: Tentoonstelling fotowerkenH. Berssenbrugge. 124 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt "van: Maandag 22 tot en met Zondag 28 Nov. a.s. waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, ischmarkt 8, telefoon 552. -Het bestuur van de Leidsche af- deeling van het Dietseh Studentenverbond verzoekt ons mede te deelen, dat de lezing, welke de lieer Ernst Claes, uit Brussel, Maandagavond in de Leidsche Universiteit zal houden, voor ieder belangstellende toe gankelijk is. Door de vereeniging „De Macht van het Kleine" was gisteravond een bijeen komst belegd in het VVijkgebouw van het Levendaal, waarin broeder Jac. Kortenhoe- ven uit Heemslede een lezing zou houden, toegelicht door lichtbeelden over den arbeid jnder de lijders aan vallende ziekte. De bij eenkomst was druk bezocht maar de spre ker liet op zich wachten, vermoedelijk door de vertraging van het spoorwegverkeer ten gevolge van de derailleering van den goe derentrein. Tijdens dit oponthoud sprak de heer A. van Bosselen de vergadering toe en zong mej. van der Reijden eenige liederen en speelde de heer van Leeuwen enkele num mers op hot orgel, doch toen het negen uur was geworden en er nog geen spreker was komen opdagon, besloot het bestuur de ver gadering maar niet verder te laten door gaan. De aanwezigen verlieten de zaal, doch niemand vroeg de entróe terug. Even later circa halftien kwam de spreker nog aan. Hij had van zeven tot negen uur in den trein gezeten en bij het instappen te Haar lem had men hem niet gewaarschuwd. Iïet kinderzangkoor „De Kleine Stem" zal a.s. Maandagavond in de groote zaal der Stadsgehoorzaal een concert geven. Ten ge- hoore zullen worden gebracht liederen van vooraanstaande componisten als Cath. van Rennes, Hendr. van Tussenbroek, Dina Appeldoorn. Rich. Hol. e.a. Daarom raadt het bestuur ieder aan. die maar eenigszins kan en graag kinderen hoort zingen, van deze gelegenheid gebruik te maken. Men raadplege hiervoor de advertentie in het Blad van hedenavond. Op den rijksstraatweg nabij het Groene Kerkje had gisteravond omstreeks G uur een botsing plaats tusschen een auto van de Texaco uit Rotterdam en een vrachtauto van de firma M., Haarlemmerstraat alhier. Van het eersle voertuig werd het voorste ge deelte geheel in elkaar gedrukt; van de vrachtauto werd een treeplank vernield. Door de takelwagen van het Motorhuis werden de beide defecte wagens wegge sleept. De bestuurders hadden elkaar door den zwaren mist niet zien aankomen. Gistermorgen omstreeks 10 uur had op de Iloogewoerd een aanrijding plaats tus schen een Fortauto bestuurd door P. B. en een groentenwagen, bestuurd door J. D. De auto reed den groentenwagen achterop en toen op een zeker oogenblik de remmen weigerden, had de aanrijding plaats, tenge volge waarvan de groentewagen ernstig werd beschadigd. Het aantal werkzoekenden ingeschre ven bij de Arbeidsbeurs bedroeg Woens- iag j.l. in totaal 762, tegen 698 op 23 No vember '25. HET VEREENIGD HAAGSCH TOONEEL. „Tropenadel", Indisch blijspel in 3 bedrijven van Ilenri van Wermeskerken. 't Heeft er om gespannen gisteravond in Jen Leidschen Schouwburg, waar ter gele genheid van de 1000ste opvoering van ..Tro penadel" aan mevr. De BoerVan Rijk een eore-avond aangeboden zou worden. Zou worden.... omdat het talrijke pu bliek langen tijd in het onzekere heeft ver keerd omtrent het al dan niet doorgaan van de voorstelling, doordat de trein, waarmede de artislen moesten arriveeren. tengevolge van het déraillement van gistermiddag met meer dan een uur vertraging binnenkwam. Eindelijk te kwart over negen werd het geduld van de toeschouwers beloond en ging het scherm op. „Het Groene Zoodje" zou hier goed werk gedaan kunnen hebbenI Mevr. de BoerVan Rijk. bij haar op komen reeds met een warm. aanhoudend applaus bpgroet had in een ommezien weer alle lachers op haar hand door haar geper fectioneerde tvpeering van de echt-onver- valschte Amsterdamsche juffrouw-uit-het- volk. Na het tweede bedrijf had de eeuwig- jeugdige actrice onder daverende toejui chingen uit de zaal, een tweetal bloemstuk ken van het Schouwburgbestuur en het Leidsch Studentencorps in ontvangst te nemen. Namens de afd. Leiden van het Ned. Too- neelverbond voerde de presidente, mevrouw van Itallievan Embden het woord. Wij hebben, aldus zeide spreekster, vanavond weer met het grootste genoegen en genot naar u gehoord. Er komen in Leiden heel wat jubilarissen en jubilaressen, maar wan neer u hier komt, zijn wij allen even frisch en enthusiast om u te gaan hooren. Immers u bent de Hollandsche tooneelspeelster bij uitnemendheid, die zoo goed de Hollandsche mentaliteit weet aan te voelen en weer te geven. Spreekster denkt daarbij aan ,,De Meid", „Eva Bonheur". de „juffrouw" uit het „Zevende gebod" en vooral aan Kniertje in Heyermans' „Op hoop van zegen", doch al zagen wij u ook dikwerf in minder sym pathieke rollen, wij weten welk een aange naam mensch u buiten uw tooneelleven bent en hoe bemind gij zijt in uw familie kring. Nooit zullen wij vergeten wat u voor ons heeft gedaan; talloos velen hebt gij uit uwen onuitputtelijken roemer van den fon kelenden wijn van uw kunst doen genieten; daarvoor zijn wij u oprecht dankbaar en als bewijs biervan bood spr. haar een oud-Hol- landschen roemer aan. daarbij den wensch uitsprekend, dat bij het zien hiervan de herinnering aan de erkentelijkheid der Leidsche burgerij en de prettige samenwer king met het Tooneelverbond zou worden verlevendigd. Een daverend applaus waaraan schier geen einde scheen te komen, volgde op deze toespraak, wat zich herhaalde, toen mevr. De Boer. diep-geroerd, heel kort dankte voor de wijze, waarop zij door het publiek was ontvangen. Toen het scherm voor de laatste maal zakte, knetterde het applaus opnieuw door de tot en met baignoires nagenoeg uitver kochte zaal. Drie-, viermaal moest „ge haald" worden; het publiek bleef juichen, doch tenslotte kwam ook hieraan een einde en om kwart over elf sloten de portières zich voor de laatste maal. Leiden heeft een der oudste van Neer- lands actrices op waardige wijze gehuldigd. Zonder verder iets te willen zeggen ten nadeele van dif gezelschap, hopen wij toch, dat mevr. de Boer weldra weer vast emplooi zal vinden in een onzer groote gezel schappen! GYMNASTIEK. UITVOERING VAN „NIEUW-BRUNHILDE" In stijgende lijn. Een huis vol prettig gestemde mensehen; veel druk doende turnsters, al dan niet met een lint, in de clubkleuren, omhangen; een aantal musici, te zamen vormende de Jolly Jokers Band, die de zaal vulden met een stroom van feestklanken aldus was het vóórspel van de tweede uitvoering der dames-gymnastiekvereeniging „Nieuw-Brun- hilde", welke gisteravond in de groote Stadszaal werd gegeven! Mevr. M. van DorstenHoogendoom opende en sprak in het bijzonder een woord van hartelijk welkom tot de Bescherm vrouwe, mevr. A. de GijselaarViruly, he nevens tot den burgemeester, wier beider tegenwoordigheid op zeer hoogen prijs werd gesteld. Zij wees verder op den snel toene- menden bloei der nog jeugdige vereeniging, die nu al 140 leden telt; bracht dank aan alle medewerkenden op deze uitvoering en richtte ten slotte een woord van waardeering tot haar medebestuurders en den leider, den heer S. J. Koopmans. Later op den avond kwam er nog een korte aanvulling op deze openingsrede en werden ook de heeren Graafland, inspecteur Lich. opvoeding, en Baak. inspecteur Lager Onderwijs, van harte welkom geheeten. Dat vóór die opening, door de presidente, reeds de opmarsch had plaats gevonden en het vaandelsaluut was gebracht wij be hoeven het nauwelijks te releveeren, even min als dat na de woorden van mevr. Van Dorsten door alle leden het clublied werd gezongen. Dat alles is nu eenmaal te doen gebruikelijk en het geeft trouwens fleur en leven aan een dergelijken feestavond. m Het gymnastiek-program omvatte een aantal nummers, die de traditioneele uit zonderingen voorbehouden een richtige vertolking hebben opgeleverd en hebben laten zien. dat de prestaties der vereeni ging in het afgeloopen jaar aanmerkelijk zijn verbeterd. Wij herinneren ons hoe wij bij de eerste uitvoering tevreden waren, doch niet enthousiast, en wanneer wij dan nu een, uit den aard der zaak natuurlijk wat vage, vergelijking maken, dan dunkt ons, dat er volop reden is om boven deze recen sie het kopje „In stijgende lijn" te plaatsen. Nieuw-Brunhilde is inderdaad vooruit ge gaan. dank zij de uitstekende leiding van den heer Koopmans en de groote ambitie der leden. Individueele „sterren" waren er weinig; de nummers boden er trouwens geen gelegenheid toe ze te ontdekken, doch het vereenigingswerk, in z'n geheel geno men, was van zeer goede kwaliteit en heeft den toeschouwers een prettigen avond ver schaft. Het begon met vlotte algemeene vrije oefeningen, waarvan alleen de opening eventjes haperde, gevolgd door een attractie- vol nummertje der kleinste meisjes, die besloten met een spelletje, waarvoor uitter- aard levendige belangstelling bestond bij het publiek. Hoe goed was overigens dat marcheeren dezer kleine menschjes en dat aanpassend armen- en beenenbeweegl Nau welijks hadden zij het veld, of te wel de zaal, geruimd of aan de orde was een de monstratie aan de brug door een keurcorps van vijf dames, die begonnen met zeer enkelvoudige oefeningen, doch de oefenstof voortdurend opvoerden en deze, zooal niet smetloos, maar dan toch uiterst fraai ver tolkten. Heo verdienstelijk dit overigens ook was, meenen wij toch te moeten opmerken hier liever klassikaal brugturnen te hebben gezien, omdat men dan ongetwijfeld een meer zuiveren indruk krijgt van het „kun nen" dér vereeniging. Ten slotte vóór de pauze nog eenig geba- lanceer op de evenwichtslatten en een aan trekkelijk nummertje uitdrukkingsgymna- stiek, vol leven en beweging, goed aange voeld als het door de meeste turnsters werd. Ter opening van de tweede helft gewoon hoogspringen voor de jongere meisjes en Tremplin-hoog voor de werkende leden, evenals voor de pauze gevolgd door het „optreden" van de „hoop van Nieuw-Brun hilde"'; het laatste een proeve van klasse- onderwijs, die toonde hoe aardig de leider met z'n leerlingen weet om te gaan. Ver volgens goede stokoefeningen en tremplin- paard-springen van stellig mindere kwali teiten. Het was niet onvoldoende, maar toch zwakjes, temeer waar meestal vergelen werd na den sprong even de houding aan te nemen En als slot daarna een massale de monstratie van verschillende vormen van voortbewegen, die als een uitstekende pro paganda moet worden beschouwd voor de „nieuwe richting" in de gymnastiek, een richting, die overigens zoo langzamerhand al niet meer nieuw kan worden genoemd, waar zij toch hij de meeste vereenigingen al navolging heeft gevonden. Na afloop werden, onder fraaie belich ting, op het tooneel een drietal dansen ge geven, welke ingestudeerd waren onder lei ding van mej. Corrv de Wekker en met levendige interesse door het publiek werden gadegeslagen. Mooi op lijd was de uitvoering afgeloopen. BILTARTEN. FLORA—R.A.V. Door een abuis is tweemaal de partij Jer. Koelewijn opgegeven als 150, 91, enz. in het blad van Woensdag. De uitslag van den thuiswedstrijd te Noordwijk luidt als volgt car. brt. h.s. gem. Jer. Koelewijn (Flora) 150 23 29 6.52 K. Bakker (R.A.V.) 127 23 26 5.52 De eindstand is Flora 1356 car., R.A.V. 1200 car. MEJ. SCHRIER NEEMT REVANCHE. Een interessante demonstratie. In de lunchroom „De Bijenkorf" gaf mej. Schrier een seance tegen den heer I. Pardon in een partij van 600300 car. Onder vrij groote belangstelling begon circa te 8 uur deze partij, waarin de biljartspeelster vóór speelde en direct een kleine serie maakte. Daarop begon de heer Pardon met 16, in de volgende beurt 6 en daarna 35. alzoo geen slecht begin. Dit scheen mej. Schrier te beïnvloeden, want het bleef bij kleine series. Doch na een paar mislukkingen van den heer Pardon kwam mej. Schrier op dreef en fhaakté haar 1ste serie, welke op 108 strandde. Met den ktand 302—164 werd gepauzeerd. Na' de pauze was me^ Sch. aan stoot, en hèt was Trien dat zij steeds beter ging spelen. Daarentegen kon Pardon maar niet op dreëf komen. Hij maak>e nog een serie van 32.'doch miste de vastheid waar mede hij begon. Toen mej. S. even 500 stond, kwam zij aan stoot, waarbh de bal len in gunstige positie lagen. Hiervan maakte zij dankbaar gebruik door met een klein gespeelde serie van 101 de partij uit te maken, den heef Pardon op 259 latende staan. Hierna volgde nog een groot aantal kunststooten. welke schitterend werden uit gevoerd. en die men niet van een dame zou verwachten Op verzoek van Pardon speelde zij nog een partij over 3 banden welke zeer spannend was. daar mej S. er spoedig 9 had tegen Pardon 2 Hierop wist Pardon door schitterende kunststooten het eerst de 10 car vol te maken Voorwaar een pracht- prestatie. Op verzoek van mej S werd doorgespeeld tot 15 car., waarbij ook de heer Pardon winnaar bleef met den stand 15—12. Hieronder volgt nog de uitslag van den wedstrijd. pnt. brt. h.s. gem. Mej. Schrier 600 29 108 20.69 I. Pardon 259 28 35 9.25 BELGIE. Reorganisatie der cavalerie. De koning heeft de besluiten inzake de reorganisatie van de cavalerie geteekend. Zij zal voortaan drie divisies tellen, elk van 3 regimenten ruiterij en 1 regiment wielrij ders. Generaal de Longueville wordt com- DUITSCHLAND. Het debat over bnitenl. zaken geëindigd. De regeling met de Hohenzollerns. Gratie.. Gisteren is het debat over buitenl. zaken voortgezet zonder veel bijzonders. De communistische en volksche moties van wantrouwen in minister Stresemann zijn ten slotte met algemeene stemmen tegen die der voorstellers verworpen bij onthouding der Duitsch-nationalen. De volksche motie tot opzegging van de verdragen van Locarno enz. werd met volkschen en communisten voor, verworpen. De motie inzake vaststelling van de schuldkwestie aan het uitbreken van den oorlog wordt aangenomen met de stemmen van communisten en sociaal-democraten tegen. De regeling met de Hohenzollerns wordt weer verdaagt, zegt het „Hbld.*. Het comité-Kuszinsky, dat Indertijd de campagne voor fiet plebisciet over ao ont eigening der vorstelijke vermogens heeft gevoerd, wil gebruik maken van de ver ontwaardiging over het compromis, die vooral onder de arbeiders en de slachtoffers de inflatie zeer groot is, om een nieuwe volksbeweging tegen de door de Pruisische regeering getroffen en door den Landdag goedgekeurde financieele regeling met de Hohenzollerns te ontketenen. Het plan schijnt te bestaan een nieuw plebisciet, dit maal alleen in Pruisen, aan te vragen. De bedoeling van dit plan is om het gesloten compromis door een referendum te doen annuleeren. Naar verluidt, wil men ditmaal de fout vermijden, die men in Juli j.l. heeft begaan, toen men de kiezers voor de keuze stelde: den vorsten alles of niets. Dit zou trouwens op het oogenblik ook niet goed meer mogelgk zijn, daar de Hohenzollerns intüsschen reeds den eersten termijn van vijf millioen hebben ontvangen, zoodat er van een algeheele onteigening ^een sprake meer kan zijn. Het Pruisische kabinet heeft den in het veemmoordproces Pannier ter dood ver oordeelden moordenaars gratie verleend en de doodstraf veranderd in tuchthuisstraffen. De hoofdschuldige krijgt levenslang en de medeplichtigen onderscheidenlijk straffen van 15 en 10 jaar tuchthuis. ENGELAND. Het afloopende mijnconflict. Het bestuur van de Zuid-Welsche mijn werkers heeft besloten de leden Maandag hoofdelijk te laten stemmen over de voor stellen, die eergisteren door de gedelegeer den op de conferentie met de eigenaars niet tot afwikkeling zijn gekomen. De stemming zal geschieden in dien vorm, dat de stakers zich zullen uitspreken over het beleid van hun vertegenwoordi gers, die, naar men weet, de bijeenkomst verlaten hebben. Keuren de leden deze houding goed, dan moet naar andere mid delen worden omgezien; keuren zij ze af, dan gelden daardoor ipso facto de voor waarden der patroons ate aangenomen. De staking in Somerset is gisteren fei telijk geëindigd doordat alle delvers den eisch van de patroons ingewilligd hebben en aan het werk zijn gegaan. Een paar honderd man konden echter niet aange nomen worden. Het aantal werkende houwers is giste ren met 7010 toegenomen en bedraagt nu 428.488. Ofschoon dit cijfer theoretisch nog pas 35 pCt van het aantal mijnwer kers bedraagt dat op 30 April den arbeid heeft neergelegd, zal in de komende da gen wel blijken, dat het al meer dan de helft is van het aantal, dat weer tewerk gesteld kan worden. De eigenaars in Zuid-Wales hebben n.l. op de mislukte conferentie verklaard, dat naar schatting 275 000 a 300.000 stakers niet meer aangenomen zouden kunnen worden. Na 10 uur onderhandelen zijn de verte genwoordigers der Schotsche mijnwerkers en de eigenaars gekomen tot een accoord, dat aan beide partijen teT goedkeuring zal worden voorgelegd In de nieuwe voor waarden is de 8-uurs-dag opgenomen. TS JECHO-SLO W AKI JE. Dreigende mijnstaking. In Tsjecho-Slowakije dreigt een alge meene mijnwerkersstaking. De mijnwer- kersorganisalies hebben een duurteloeslag van 20 pOt. geeischt, maar de directies heb ben geweigerd daarop in te gaan. RUSLAND. Aandenken aan Krassin. Er is een regeeringscomrrfissie gevormd, welke tot taak heeft, de plechtige lijkstatie van Krassin te regelen, en voor een blijvend aandenken aan den gestorvene te zorgen. Krassin'* lijk zal morgen verbrand wor den en zijn asch wordt naar Rusland ver voerd. MEXICO. De verhouding tot Amerika. President Calles heeft een adres ontvan gen, geteekend door drie en dertig leden van den Mexicaanschen Senaat, welke tot de voornaamste partij behooren, waarin deze zeggen: „Wij hebben besloten u te verzeke ren van onze steun en vertrouwen, met het oog op de nota's, gewisseld tusschen de Mexicaansche regeering en die der Veree- nigde Staten." In Wallstreet in New-York wordt de ont wikkeling van het conflict met Mexico voorloopig nog niet als te ernstig beschouwd en de volgende gebeurtenissen worden met kalmte tegemoet gezien. Men meent dat er nog wel middelen te vinden zullen zijn die een breuk kunnen voorkomen; een compro mis wordt in die kringen mogelijk geacht nog vóór Kerstmis. Men verwacht bovendien, dat Mexico zich stipt zal houden aan het in November 1925 gesloten verdrag nopens zijn buiten- landsche schulden en zelfs een afbreking van de diplomatieke betrekkingen met de Vereenigde Staten, zou ten opzichte van deze, met een commissie van internationale financiers gesloten overeenkomst geen ver dere gevolgen hebben. DE OORLOGSSCHULDEN. PARIJS, 26 Nov. (Havas) De „Echo de Paris" meent te weten dat Poincaré voor nemens is de onderhandelingen over de oorlogsschulden zoo spoedig mogelijk te hervatten. Het „Journal" schrijft, dat Briand niet nagelaten heeft er Yon Hoesch op te wijzen, dat hij geen der stellingen door Stresemann tijdens diens jongste rede in den Rijksdag verkondigt, ondersteunt. ORKAAN IN AMERIKA. NEW-YORK. 26 November. (Reuter). Een hevige orkaan heeft gisteren Arkansas en Missouri geteisterd, waardoor tal van dor pen en steden werden verwoest Volgens de laatste berichten zouden er 60 dooden en 150 gekwetsten zijn. Van Arkansas weet men. dat 9 mensehen zijn omgekomen en 50 gekwetst. Het hevigst woedde de storm in Hebers Springs (district Cleburne) waar het aantal dooden op 30 en dat der gewonden op 501 wordt geschat. Een 12-tal blokken huizen zijn met den grond gelijk gemaakt en de I straten door de puinhoopen versperd. Ver- schillende huizen vlogen in brand. DRANKSMOKKEL-GEVECHTEN. CHICAGO. 25 Nov. (Reuter). Hier l opnieuw een gevecht op straat tusschen concurreerende benden dranksmokkelaars plaats gehad, waarbij machinegeweren ge- bruikt werden. Twee beruchte bendeleden en een voorbijganger werden gekwetst. Te Harrisburg hebben eveneens gevechten tusschen zulke benden plaats gehad, waar bij een huis werd gedynamiteerd en met kogels doorzeefd. M PERSONEN VERDRONKEN. SAN FRANCISCO. 26 Nov. (Reuter). In Orinda zijn heden veertien personen ver dronken, toen een betonnen buizenstelsel, dat in aanbouw was en moest dienen voor watervoorziening aan de stad Oakland plot seling onder water liep. LISSE. De „Sts. Crt." bevat de gewijzigde sta- tuten van de N V. C. van Werkenhoven's Automobielbedrijf alhier. NOORDWIJK. Uitvoering van „Crescendo". Gisteravond gaf de Harmoniekapel „Crescendo" voor een goed gevulde zaal haar eerste winteruitvoering m hotel „Het Hof van Holland", onder leiding van den heer C. H, A. Riphen, uit Leiden. Precies te 8 uur werd begonnen, niet tegenstaande de zaal niet bezet was. De voorzitter, de heeT G. J. G. v. Parijs, heette de aanwezigen hartelijk welkom en besprak verder de verdeeling van het pro gramma, hierbij opmerkende dat de di recteur, de heer G. Dik, wegens drukke werkzaamheden zelf niet aanwezig kon zijn, doch de heer v. Riphen bereid was gevon den, deze uitvoering te leiden. Verder deelt spreker nog eenige financieele aan gelegenheden mede, hierbij allen aanspo rende de vereeniging te steunen door do nateur of kunstlievend lid te worden, om ten slotte zich uit te spreken over in de pers gepubliceerde verslagen van een laatst gehouden huishoudelijke vergade ring. Hoewel uitdrukkelijk door het be stuur was verzocht de besprekingen op deze vergadering niet te publiceeren, werd dit toch gedaan. Wie dit deed was onbe kend. Deze verslagen zouden eenige onjuiste vermeldingen hebben ingehoudenle over den directeur, den heer Dik. Er zouden namelijk maatregelen tegen den directeui genomen worden. Dit is volgens spreker niet juist, wel zou getracht worden in overleg met den directeur een andere re petitieavond te verkrijgen; 2e wat betreft de minder gewenschte samenwerking met de Noordwijksehe Rederijkerskamer. Spreker moet ook hiertegen protestee ren. De samenwerking was integendeel zeer genoeglijk. De door de R. K. in re kening gebracht kosten vielen wel niet mee, doch ze waren alleszins billijk te noemen. Spreker bejammert de hieruit voortgevloeide onaangenaamheden en hoopt dat dit voor de leden der R. K. geen aan leiding mag zijn tot niet samenwerking- Ten slotte deelt spreker mede, dat den 24 Febr. 1927 de Harmoniekapel haax 30- jarig bestaan hoopt te herdenken. Verder wenscht hij de aanwezigen een genotvollen avond. Hierna wprd met het afwerken van het programma begonnen. De nummers werden onberispelijk ge speeld en met volle aandacht door de aan wezigen gevolgd. Tusschen de verschillende muzieknum mers trad de bekende humorist Pierre Leenhouts uit Den Haag op. Deze wist de lachspieren danig in beweging te brengen- Men heeft gegierd van het lachen; er was geen einde aan. De Harmoniekapel kan met trots terugzien op een schitte rend geslaagde uitvoering. Na afloop had er een gezellig bal plaats onder leiding van den heer Berke meier. „Utile Dulci". Gisteravond gaf de tooneelvereeoiging „Utile Dulci", onder-af deel ing der St.- Jcsephsgezellen, in het Juvenaatsgebouw een uitvoering ten bate van dit gebouw- De goede reputatie van deze reeds lau? jaren bestaande vereeniging is in deze u* voering niet alleen hoog gehouden, dod zeker nog opgevoerd door het voortreffe-U* spel, op dezen avond gegeven. De vice-praeses der Gezellenvereenigiug' kapelaan Hespt, opende deze feestelijk Dgtenkomst met een verontschuldig.ng TJ* het door omstandigheden genoopte later b* gin als was aangegeven. Als voorzitter de Exploitatie-commissie van het Juvena.ate'S*" bouw sprak hg zijn verheugenis uit °xCf de groote opkomst, temeer daar deze wee» reeds meerdere uitvoeringen zijn gegeven. Spreker wees er op, dat na eeo kieine inzinking „Utile Dulci" weder opleel hetgeen allen uit het goede verloop vajj dezen avond met hem eens zullen zgQ- jjj hoopte, dat het tooneelspel met dezeJo® vriendelijkheid mocht ontvangen worden a» waarmede het werd aangeboden. Hierna werd begonnen het tooneel!. in 3 bedrijven „De Indringer", een stu met een weerspiegeling van het leven ui ernst en luim, waarin een goede strekking zat. De hoofdrollen in dit uitfr- moeilijke stuk werden zeer goed geven. Er komt zeker een pluimpje j aan den eigenaar der brouwerij, zijn neeF en den boekhouder, zonder aan anderen te kort te doen. Door het publiek werd het goede si met alle aandacht gevolgd. De „Artiesten-revue" ais slot werd ze» vlot weergegeven en mocht veel bijval 1 oogsten. 2-1

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2