20462 LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 26 November Vierde Blad Anno 1926. BINNENLAND. STAATSBEGR00TING 1927. KERK- EN SCHOOLNIEIJWS. INGEZONDEN. RADIO-PROGRAMMA SCHEEPSTIJDINGEN. 0FFIC1EELE BERICHTEN. i Eon. Besluit zijn benoemd tot voor- v der vloot-commissie het lid d.er com- 'e, J. K. Snoeck Henkemans, en tot q Joh. Brautigam, mr. H. Byleveld en j. P. Oud, leden der Tweede Kamer -rvol ontslagen als adviseerend lid do tein ter zee H. P. Prillevitz; op verzoek eervol ontslagen A. Knise- ais notaris to Franeker; benoemd tot notari3 te Delft E. J. ent, candidaat-notaris aldaar; te Nij- H. A. M. Hekking, candidaat notaris r; te Hoogeveen P. H. Fledderus, 'daat-notaris te Buren; te Fijnaart A. kert, candidaat-notaris aldaar; op zgn verzoek eervol ontslagen jhr. J. H. Hora Siccama als burgemeester Ootmarsum; herbenoemd tot burgemeester van out A. A. M. van dc-n Heuvel; van mr. W. F. F. Baron van Verschuur; Ubbergen mr. E. H. J. baron van rs' tot Voorst; van Zevenaar jhr. A. van Nispen tot Pannerdea; van Helle- sluis P. de Geus; van Wemeldinge F. ke; van Stad-Delden en Ambt-Delden H. S tein weg; van Nieuwolda F. Tja- ngs; van Echt H. A. A. Meuwissen; Kessel A. F. M. H. Haffmans; van em J. A. D. E. Pappers^ secretaris. ZETEL VAN BLOEMBOLLENCULTUUR de gistermiddag voortgezette vergade- van den gemeenteraad van Haarlem hl de voorzitter praeadvies uit over de door den heer Van de Kamp in de ge vergadering gesteld en op het schrij- van de Alg. Ver. voor Bloembollencul- aan den Raad. waarin antwoord wordt ocht op de vragen of het raadsbesluit om 1.000 uit te keeren aan de vereeniging, kracht blijft als de vereeniging zich ves- in „Spaar en Hout" en of dan de koop- f75.0U0 blijft; verder of het besluit kracht blijft als „Spaar en Hout" niet Haarlem komt. i voorzitter deelde mede, dat de meer- eid van B. en W. van oordeel .5, dat het zoek kan worden ingewilligd. Aangaande grondprijs kan echter thans nog niet ,den beslist. ;e heer Loosjes (V. B.) verklaarde zich r dit antwoord zeer teleurgesteld. Spr. >nde, dat als Heemslede f 75.000 vraagt r het terrein, dat verkocht zal worden, riem dat bedrag ook vragen kan 'elhouder Reinalda (S. D.) verklaarde aens de minderheid van B. en W., dat raadsbesluit loyaal moet worden nage- en. Maar men heeft er wel rekening te houden, dat „Bloembollencultuur" nooit een beslissing heeft genomen. Het beleefd zijn als dat eindelijk eens ge- rde. pr. berekende, dat „Spaar en Hout" nu 1266.000 kost (het werd gekocht voor :0.000). Heemstede verkoopt nu een stuk Bl.culluur" voor f75.000, dat volgens ïmstede f 115.000 en volgens Haarlem '.000 waard is. Heemslede kan dat doen, at het straks de lasten op Haarlem kan thuiven. Het is de wenscli, dat „Bloem encultuur" in Haarlem blijft; maar spr. die de zaak nu niet in een stadium om (woord te geven op dp ges: el de vragen. e heer Loosjes merkte op. dat het Hoofd huur van 131.cultuur gracieus zijn erken- jkheid voor het aanbod van Haarlem ;fl betuigd. Wat de genoemde bedragen Ireft. gaf spr. als zijn overtuiging te ken- n. dat Haarlem er gemakkelijk uitkomen er zal nu den verkoop van het stuk aan cultuur nog voldoende voor gunsligen koop overblijven. De voorzitter gaf nog als zijn meening j kennen, dat het steeds zijn overtuiging [geweest, dat de toegezegde f 100.000 ook len worden gegeven als BI.-cultuur in Pm en Hout" trekt. De heer Klein (R.-K.) diende een voorstel ;fim het antwoord op de vragen van Bloem encultuur tot nader onderzoek aan te Juden tot een volgende vergadering, pa uitvoerige discussie werd dit voorstel Bgenomen. COLLECTIEF CONÏRACT IN HET BLOEMBOLLENVAK. In een te Lisse gehouden vergadering van 'turen van patroons- en arbeidersorgani- fes in het bloembollenvak is besloten den 'en der organisaties te adviseeren het con- d niet op de zeggen, waardoor hel onge- [jzigd met een jaar wordt verlengd. Vóór 1 .zou de opzegging moeten geschieden. BAKKERSNACHT ARBEID. Ontwerp-verdrag van Genève. Del Verbond van Nederl. Werkgevers r'-ft zich tot de Tweede Kamer gewend een adres betreffende het wetsontwerp zake voorbehoud tot toetreding tot het ^erp-verdrag van Genève, wat aangaat hlarbeid in bakkerijen, h het adres wordt er aan herinnert dal er Memorie van Toelichting tot genoemd 'werp op gewezen wordt, dat het ont- rp-verdrag van andere ontwerp-verdra- afwijkt, daar het hier niet betreft een derwerp „welks uniforme regeling in de crscheiden landen van rechtslreeksch lan? is met het oog op de internationale acurrentie." Bakkers werken immers echts voor de plaatselijke markt. •oorts wordt in de Memorie verklaard, dat toetreding de invloed van de perma- organisatie van den arbeid behoort te orden versterkt o.m. omdat hiervan een ®uleerende en voorlichtende werking uit- t op de 3ociaal achtergebleven landen. Volgens adr zullen de vo.ken slechts dan de internationale arbeidsorganisaties duurzame Dlaats in hun leven ïnrui- wanneer de internatinonale arbeids dagen naar hun eigen mérites te verde- ?en ziïn. Volgens de Nvderlandsche wet trouwens indien er g*en gevaar voor ^adeelin!T van (jen bakkersgezel dreigt, patroon vergunning tot nachtarbeid verleend. Alleen al in het 9e en 11e district der Arbeidsinspectie zijn onge veer 250 dergelijke vergunningen verleend. Ratificatie van het ontwerp-verdrag betee- kent echter een absoluut verbod van nacht arbeid. Adr. wijst op het besluit van de Engel- sche Regeering; deze deed het Parlement weten, dat geen voorstel tot ratificatie van deze conventie zou volgen, o.m. omdat de daarin vervatte regeling van te vèr strek- kenden aard is. Adr. verzoekt de Kamer dus, het desbe treffende wetsontwerp niet aan te nemen. NA DE HERHALINGSOEFENINGEN. De hoer K. ter Laan, lid van de Tweede Kamer, heeft aan de ministers van justitie en van oorlog de volgende vragen gesteld: 1. Hebben de ministers reeds stappen ge daan, om te bevorderen ,dat de verdachten van strafbare handelingen Ier gelegenheid van de herhalingsoefeningen uit de voorloo- pige hechtenis worden ontslagen? 2. Zoo neen, zijn zij dan bereid, om ten spoedigste deze stappen te doen? 3. Indien de ministers niet bereid mochten zijn, hun medewerking te verleenen ten aanzien van al de genoemde verdachten, zijn zij dan althans bereid dit te doen voor de soldaten van de wacht te Assen, die ge weigerd hebben patronen in ontvangst te nemen? DEELNEMING VAN VISSCHERS AAN DE VERKIEZINGEN. De heer Vliegen, lid van de Tweede Ka mer. heeft aan den minister van binnen- landsche zaken en landbouw, de volgende vragen gesteld: 1. Is de minister bereid, in de gemeenten, waar veel visschers en andere zeelieden wonen, op te vragen het aantal der perso nen, die bij de laatste verkiezingen, hoewel kiesgerechtigd, niet hebben kunnen slem- men wegens afwezigheid ten gevolge van de uitoefening van hun beroep? 2. Is de minister bereid, de daardoor ver kregen gegevens mede te deelen, ten einde de vraag te kunnen beantwoorden, of er vol doende redenen bestaan om voor deze cate gorieën van personen een gelegenheid te scheppen, om op andere dan de gewone wijze aan de verkiezingen deel te nemen? HET ENGELSCHE INVOERVERBOD. Een Reulerbericht uit Londen meldt dat gisteren in het Lagerhuis een vraag werd gestold, nopens officieele onderzoekingen in Frankrijk, Duilschland en Nederland, welke zouden bewijzen dat de vorming van melk zuur in vleesch binnen 24 uur den virus van hel mond- en klauwzeer vernietigt. In antwoordt hierop zeide de minister van land bouw Guinness, dat ofschoon betoogd was dat carcassen van 't Continent geen infectie konden overbrengen omdat er voldoende tijd verliep voor de vernietiging van den virus, de Brilsche regeering afdoende bewijzen be zat, dat de ziekte in Briltannië was gebracht en verspreid door geïmporteerde carcassen welke geen zichtbare teekenen vertoonden van de ziekte. Onder die omstandigheden was de regeering niet bereid het invoerver bod in te trekken. OM TE SIGNALEEREN! De intern. Anti-Mil. Ver. heeft een circu laire verspreid, waarin o.a, volgend fraais staat té lezen: De afgeloopen weken berichtten van op standen op Java Men gaat daar afschudden h^t dwangjuk. Ook dit keer zullen de bruinen het wel weer verliezen, maar de dag komt, dat zij het handjevol kolonialen de zee in jagen. Dan, dan zullen de Hollandsche ar beiders, de matrozen, mariniers en soldalen opgeroepen worden en naar Indië verscheept om daar het verzet der inlanders, die onze broeders zijn in bloed te smoren. Mariniers, matrozen en soldaten! Weigert dit te doen. Laat u niet naar Indië versche pen. Commentaar overbodig! POSTCHèQUE EN GIRODIENST. Uitbreiding Giro verkeer met het buitenland. Naar de Haagsche redacteur van de „Msbde" verneemt ligt het in de bedoe ling van den Postchèque- en Girodienst bin nenkort over te gaan tot uitbreiding van het giroverkeer met het buitenland. Thans be- etaat reeds de mogelijkheid om met Duitsch- land, Denemarken, Zwitserland en Zweden te gireeren; spoedig zal ook het giro-ver- keer met België, den Vrijstaat Dantzig, Oos tenrijk en Hongarije worden opengesteld. HOOFDSTUK VIIB (FINANCIEN). Memorie van Antwoord. In de groote steden, waar inderdaad achterstand geheerscht heeft, is de stand der belastinginvordering thans m vele ge vallen zeer bevredigend. De minister acht in alle gevallen bij de Rijksinkomstenbelasting aftrek van contri butie voor vakvereeniging toegelaten; hij heeft de ambtenaren in dien geest inge licht. Binnenkort zal het wetsontwerp tot par- tieele herziening gereed zijn van de fo- ren.enbelasting. Het denkbeeld, de vermogensbelasting en successiebelasting ten aanzien van de landelijke eigendommen naar de gemid delde bedrijfswaarde van een zeker aantal jaren te heffen, verdient aanbeveling. De Minister acht het niet wcnschelijk dat m afwachting van de algemeene her ziening der personeele belasting meiden- teel in de classificatie van enkele gemeen ten wijziging van wordt gebracht. Een voorstel tot afschaffing van den grond slag pleziervaartuigen is niet te verwach ten. Om financieele redenen acht de mi nister herziening der grondbelasting niet gerechtvaardigd. Tot het aanwijzen van de mate, waarin waarneembare economische verschijnselen een gevolg zijn van de nieuwe tariefwet is de minister niet in staat. Verlaging van den accijns op het gedistil leerd, zou ten gevolge hebben, naast ver mindering der fraude, een toenemend ver bruik. Het verslag der commissie voor het on derzoek naar de mogelijkheid van een be lasting op de ruwe tabak kan in begin 1927 worden tegemoet gezien. De afschaffing van den accijns op het geslacht kan niet door den minister in overweging worden genomen. Ze zou be- teekeneD een offer van de schatkist van f 9 millioen. In verband met de reeds voorgenomen fiscale verwachtingen komen sommige ver lagingen niet in aanmerking voordat het zevende leerplichtjaar hersteld is. Het doen aanvangen van het heffings jaar voor de rijwielbelasting in den zomer, schijnt niet voldoende te worden gerecht vaardigd. Een op het houden van postduiven te leggen belasting zou in ons land weinig opbrengen. De plannen inzake centralisatie der onV- vangerskantoren in de groote steden heb ben nog geen definitieven vorm aangeno men. De minister wil de samenvoeging te Amsterdam aan de praktijk toetsen alvo rens elders tot centralisatie over te gaan De minister acht het niet wenschehjk rente van belastingpennmgen in te voeren. De praktijk heeft niet getoond dat er behoefte bestaat aan verlaging van den leeftijd waarop thans recht op ouderdoms pensioen wordt verkregen, afgescheiden van de financieele gevolgen. Van het tijdstip zijner instelling af heeft de pensioenraad met zeer ongunstige om standigheden te kampen gehad. De com missie van onderzoek naar de werking van dien raad heeft aangeboden een organisa tie van het personeel, die bij den minister nog in overweging is. De totale omvang der geleden schade is de regeering onbekend. Het Watersnood comité beeft meer dan f 4 millioen vergoed. Tiet ontwerp, waarbij regeeringssteun ver leend was bij den opbouw in het land van Maas en Waal is naar den Raad van State verzonden. liet instellen van een onpartijdige be roepsinstantie voor alle gevallen van ver meend onrecht enz. zou groote bezwaren medebrengende bestaande regeling biedt allen waarborg van onpartijdigheid. Dat het georganiseerd overleg voor de belastingambtenaren nog niet bevredigend workt schijnt aan twijfel onderhevig. Er is geen reden op de salarissen van het personeel van den actieven dienst na der terug te komen. Zoolang het aantal vakinspecteurs on voldoende is, kan het instituut der tijde lijke inspecteurs nog niet geheel verdwij nen. De minister kan zijn medewerking niet ✓erleenen om opnieuw het ambt van deur waarder in het leven te roepen. Opheffing van het corps commiezen te water, wordt ontraden. Het wederopvatten van onderhandelin gen met de Kerken over de financieele verhouding tusschen kerk en Staat stuit af op het verschil van meening in den boezem der Kerken. De minister vraagt zich af of de Staat door een wet op de geestelijke goederen niet buiten zijn ter rein zal treden. Ontkend wordt dat bij het toekennen van nieuwe predikantstraktementen niet volgens een vast stelsel tewerk wordt ge gaan. De minister kan moeilijk aannemen dat thans nog een posterieure kritiek zal wor den geoefend op de beperktheid van het doel der Hanzewet, gezien de geschiede nis van Juni 1923. De minister is zich niet bewust, van een meten met twee maten. Het antecedent van de banken te Den Bosch en Utrecht behoort te worden uit geschakeld. Bij een verwerping door de Kamer van de extra^garantie is de Staat niet gebonden, hoewel de minister deze in de gegeven omstandigheden moet ont raden. De regeering is van oordeel dat het bu reau zijn bestaansrecht heeft bewezenhet neemt in den Staatsdienst een blijvende plaats in. In welken zin de tot dusver ge volgde praktijk zal moeten gewijzigd wor den, hangt af van het onderzoek der Com missie van Toezicht. De minister neemt dienaangaande een afwachtend stand punt in. Het totaal bedrag van de risico's, welke het Rijk nog loopt terzake der garanties der middenstandsbedrijven, beloopt de som van f22899.60. Nota van wijzigingen. Blijkens een nota van wijzigingen wordt het eindcijfer van het Hoofdstuk nader vastgesteld op f 98.806.929.43. Aan de postkantoren wordt de gelegen heid geopend tot het betalen van directe belastingen, terwijl met 1 Jan. a.s. de werkzaamheden van de sub. ontvanger voor de accijnzen op de postkantoren zui len worden verricht; voor 1927 kan worden volstaan met f25000, omdat eerst 'n proef wordt genomen in Noord-Holland met uitzondering van het Gooi, NED. HERV. KERK. Drietal: Te Feijenoord: M. G. Gerritsen te Amersfoort; D. Kuilman te Borne en G. B. Westenburg te Beverwijk. Beroepen: Te Nieuwe Schars: J. A. Swart, te Dokkum. Aangenomen: Naar Vlaardingen: A. Lu- te yn, te Muiden. Bedankt: Voor Enter: R. Steenbeek, te Wapenveld. GEREF. KERKEN. Aangenomen: Naar Rottevalle: II. Smit, cand. te Nieuw Weerdinge. Bedankt: Voor Dronrijp en Waardhuizen: II. Smit, te Nieuw Weerdinge. EVANG. LUTH. GEM. Bedankt: Voor VeendamWildervank: M. C. Wegeling, te Boertangc. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Beroepen: Te ZaandamOostzijde: J. G. Frerichs, te Aardenburg. Ds. S. P. VERMEER GESCHORST. Gisteren vergaderde de classis Workum der Gereformeerde kerken ter behandeling van de zaak-ds S. P. Vermeer, van Oude- mirdurn. De vergadering duurde vrijwel deQ geheelen dag. Als resultaat van haar uitvoerige bespre kingen is besloten aan den kerkeraad van Oudemirdum te adviseeren ds. S. P. Ver meer als afwijkende in de leer in zijn be diening te schorsen. Ter classicale vergadering was ingeko men een brief, geteekend door 140 belijden de leden van de kerk van Oudemirdum, waarin adressanten verklaren zouden, dat ds. S. P. Vermeer drie iaren met zeer veel zegen aldaar is werkzaam geweest tot heil der gemeente, dat zijn prediking hun heeft opgebouwd in hun allerheiligst geloof, dat hij al dien tijd hel zuiver evangelie naar gereformeerde belijdenis heeft gediend, dat de steeds grooter wordende belangstelling in trouwen kerkgang getuigt van een opwa- kend geestelijk leven in de gemeente en dat op leer en wandel van dezen herder en leeraar geen enkele aanmerking is te maken. Adressanten verklaren, dat zij niet begrij pen kunnen, waarom herder en gemeente moeten gescheiden worden. (Builen verantwoordelijkheid der Redactie) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. KERSTFEEST ACADEMISCH ZIEKENHUIS Hooggeachte Redactie, Op onze aanvrage om steun voor het Kerstfeest in 't Academisch Ziekenhuis ont ving de Directeur de Heer Maas: van D. G. II. f 10; A. C. f 1; mvr. E. 12.50. D«. Nauta ontving met bijschrift „zieken gaan vóór" f 10- B. W. f 1; Mevr. T. J. W. f 1; C. E. f 0.50 N. N. f5. Bij Prof. Plooij kwam in: van vier N. N. elf fl (samen dus f4); v. R. f2.50; Mevr. M. O. per giro f 2.50; uit de coll. Hoogl. Kerk 14 Nov. f 0.50 van een oud-patiënt; uit de coll. j.l. Zondag f 1; aan huis f 0.35 in een envelopje. We zijn dankbaar. Maar hoe eenvoudig ook opgezet, voor onze honderden patiënten en zusters komen we daarmee niet toe! Kerstfeest zal hot toch wel wezen. Dat hangt ten slotte aan de boodschap zelf van Gods welbehagen I Maar zouden er onder de le zers van Uw blad Geachte Redactie, niet nog velen zijn die bij zichzelf denken: we moesten er 't onze toch aan doen om 't dn ar op 't Ziekenhuis voor de min bedeelde zie ken tot een feest te maken? Mag ik dan nog eens onze adressen opgeven. Met vr. dank, M. d. R. uw dw.t Ds. L. E. NAUTA, Jan van Goyen- kade 8. gironr. 60684-; MAAS, Rijnsburgerweg 4, gironr. 117386; Prof. PLOOIJ. Zoeelrw. Singel 29, EEN DIERENFILM. Burgers van gemeente Leiden, Ook geachte buitenliên. Weet U wat aanstaande Zaterdagavond ln de Gehoorzaal is te zien? Niet? Ik wil 't U even zeggen, Er wordt daar een film vertoond Van het lief en leed der dieren. In Brussel reeds met Goud bekroond. Ja. hoor ik U nu reeds zeggen. Er wordt op films zooveel vertoond En het valt niet te weerleggen. De moeite wordt meest niet beloond. Maar hier wil ik U verzekeren, Als ge iets voor dieren voelt. Zult ge nu zeer dankbaar wezen Voor een film als hier bedoeld. De prijs mag U toch niet weerhouden, 't Is maar 75 cent, Daarvoor krijgt ge een mooi strijkje En 2500 Meter prent. Ook steunt ge het goede werk Van de vereeniging onderling; Dus zorgt dat U gauw een plaats krijgt In den dierenvriendenkring. J. J. HOOGWEG. Witte Rozenstraat 29 B. Leiden, 21 November 1926. VROUWELIJKE DOKTOREN. In het gemeenteraadsverslag van Maan dag 22 Nov. staat vermeld, dat mevr. v. Itallie v. Embden, teleurgesteld was, dat de aftredende dame, die lid was van de commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs, werd vervangen door een man. Ik vind haar teleurstelling zeer begrijpe lijk, minder verklaarbaar echter het ant woord van dea wethouder. Hij zegt o.a.: een andere vrouwelijke arts was er niet, dus moest nu een man worden voorgesteld. Is het den wethouder en den gemeente raadsleden dan allen onbekend, dat dr. Hovens—Greve sinds geruimen tijd samen werkt met dr. StarkLoeber. Deze vrou welijke dokter is iemand die sinds twee jaar de practijk uitoefent hier te Leiden. Vandaar, dat het antwoord van onzen wethouder mij zoozeer bevreemde. U, mijnheer de redacteur dankend voor de plaatsruimte, teeken ik Uw Abonné, v. d. M. gironr. 3568. VOOR ZATERDAG 27 NOVEMBER. Hilversum (1050 M.). 12 u.: Polilieber. 2.30: Uitzending van den kindermiddag, o. t. v. Ant. van Dijk. in Hotel Hof v. Hol land te Hilversum. Vertellingen en liedje bij de luit. 45 uur: Concert door h H. D. O.-orkest. 55.30: Duitsche les voor beginners. 5.306 uur: Fransehe Je* voor beginners. 6.457.45: Cursus voor hoekhouden en handelskennis. 7.45' Po lilieber. 10 uur: Persber 8 10: V. A R. A.-avond. Mandolineclub „Steeds Hon ger". van Gouda. dir. H. J. Smits. Mevr. A Schlülerv. d. Brugge, mezzo-sopraan Mevr. D. Geesingv. Bern mei, begel. J. A Spaan, fluit J. Sternheim. declamatie. Spre ker: de heer A. F. Muller, secr. van de Ne derl. Ver. van fabrieksarbeiders. Begel. van Mej Adèle Drees. 1. Ouverture Con vivezza Th. II. Polman, b. Bloemenlicd. G. Lange (mandoline): 2. Declamatie door den heer Sternheim; 3. Andante uit het concert voor fluit en harp, Mozart. 4 Vijf liederen van Hugo Wolf: a. Verborgenheit, b. Und slch! Ihr früh, c. O war dein Haus, d. Auf ein alles Bild. e. Er ist 's. 5. Rede door Hr. Mul ler. over: Op hooger plan. 6a. Rinaldo (aria' Handel, b. Traumerei, Schumann (mando line). 7 Declamaties. 8 Nocturne Dopplor (fluit). 9. Twee liederen van Henri Zagwijn a Die nacht van zelfvernedering, b. O. als ik dood zal. dood zal zijn. Twee liederen van Bernard Zweers: a. Sterren, b. Lied 10a. Carnaval. Borstlap, b een jachtpartij op de Veluwe. Smits (mandoline). Daventry (1600 M.). 3.20. Concert door de Lansdowne Singers. L. J.ovesev. tenor A. Vaughan. contra-alt. D. Wise, viool R Sweetland. piano. 5.20- Causerie: The English as seen bv Andre Maurois. 5.35. Kinderuurfje. 6.20: Dansmuziek door do radio-dansband G.50: Muziekpraatje. 7 20- Tijdsein Big Ben. weerber.. nieuws Lezing: Pekin, A personal experience. 7.50: Muziek. 8 uur: Causerie. 8 20 Programma, samengesteld door Phil Scott de kampioen lichtgewicht bokser. 9.50 Lezing: Lighthouses. 10 05: Liederen van Schubert door F. Kelsey. 10 20: Tijd sein. weerber.. nieuws. 10.35: Nieuws- bcr. op rijm door humor. duo. 10.50— 12.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris" (1750 M.). 12.50* Concert door het orlcest Locatelli. Mil? Tèrna. zang. 4.505.55: Concert door de radio Jazz 9ymphonie. 8.5010.45: Galaconcert. Miles. Gervais en Waldy. zang Hr. Belmon. zang. Orkest en solisten. Königswusterhausen (1300 M). 2.207.20 Lezingen. 7.50- „Frau Luna". operette in 4 acten van Paul Lincke. 9.5011.50: Dansmuziek door het orkest Ette. Münster (410 M 12.50—1.50: Orkest- concert 3.053.20: Kindervertellingen 3.354.30: Liedjes bij de luit 4.35 7.20: Lezingen en lessen. 7.208.35: Liederen van Schumann en Mendelssohn door Jpanne Koetsier. 8.40: Vroolijke avond. Een lach en een traan. Declamaties, zang en orkestmuziek. Brussel (508.5 M.) en Antwerpen (265.5 M.) 5.206.20: Concert. Orkest en M.elle Rou- lez. zang. 8.509.35: Orkestconcert. 9.35: Causerie. 9.5010.50: Dansmuziek. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". KAMBANGAN, thuisr., 24 Nov. van Port Said. BOETON, uitr., 26 Nov. te Port Said verw GROTIUS, uitreis, 27 Nov. bij Perim verw. PRINSES JULIANA, thuisreis, 27 Nov. te Genua verw. SAPAROEA 27 Nov. v. Java te Amst. verw. JAN Pz. COEN, uitreis, 25 Nov te Sabang. ROTTE? DAMSCHE LLOTD. PALEMBANG, thuisr., 27 Nov. te Londen verwacht. SLAMAT, uitr., 27 Nov. te Colombo verw. KERTOSONO, thuisr., 25 Nov. Ouessant HOLLAND—BRITSCH-INDIE-LIJN. SCHIEDIJK. thuisr., 2S Nov. te Suez verw HOOGKERK, thuisr.. 27 Nov te Suez verw. RIDDERKERK, 25 Nov. v. Antwerpen te R'dam. HOLLAND—AUSTRALIE-LIJN. AAGTEKERK, thuisr., 2i Nov. te Hamburg. STOOMV.-MAATSCH. „OCEAAN". KNIGHT COMPANION, 25 Nov. v. Japan te R'dam. KON HOLL. LLOTD. ORANIA. 26 Nov v. Amst te B Aires verw ZEELANDIA, thuisr., 28 Nov. te Las Palmas venv. KON NED. STOOMBOOT-MIJ. ADONIS, arr 25 Nov te Tanger. EOS. Amst. n. Middl. Zee, pass. 25 Nov. Gi braltar. ORPHEUS, 24 Nov. v. Palermo n. Malaga. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. KELBERGEN, 24 Nov. v. Sydney (C.B.) n. Wabana. KATENDRECHT, Batoum n. Londen, pass. 24 Nov Sagres. MONT BLANC, 20 Nov. v. Bender Eregli n. Hamburg. PARKHAVEN. R'dam n. Norfolk, was 25 Nov. 400 mijlen van Lands End. SULTAN VAN LANGKAT, 24 Nov. v. Con- stanza n La Pallice. WALCHEREN, 23 Nov. v. Quebec n. Ant werpen. ZAANDIJK, 23 Nov. v. Londen te Norfolk EEM. R'dam n. Veile, pass. 25 Nov. Holte- nau. NOORDWIJK. 24 Nov v R'dam te Napels. RIJN. n R'dam. pass 24 Nov. Brunsbuttel ZAAN, 24 Nov. van Kotka te Abo. H8-

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 13