Mo. 20459 DINSDAG 23 NOVEMBER Anno 1926. STADSNIEUWS. LEIDSCHE SCHOUWBURG. MUZIEK. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk ïageren prij9. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en [Zaterdags 50 Cts bij een maximum aantal woorden van 30 I Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven IJO Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35 per week 0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn. per week »0.18 Franco per post J 2.35 4- portokosten. |pit nummer bestaat alt DRIE Blade* EERSTE BLAD. INTOONSTELLING VAN FOTOWERKEN VAN H. BERSSENBRUGGE. i Ongeveer een jaar geleden organiseerde i Leidsche Amateur Fotografen Vereemgin eerste Foto-tentoonstelling door het loseeren van het werk van den Hollan- jier-Amerikaan Van der Pant, en velen zul- i zich de talrijke fijne en gave bromide- Ugrootingen van dezen bekwamen werker berin neren. De nu aangekondigde expositie van werk i den zeer bekenden Haagschen portret [olograaf Berssenbrugge zal een geheele ^eks van andere mogelijkheden op het ge- 1 der kunstfotografie laten zien. |Berssenbrugge is voor alles kunstenaar, de fotografie als hulpmiddel dienstbaar 1 maken aan het tot uiting brengen der in levende gedachten en gevoelens. En ials een goed schilder de periode van het mvere detail-teekenen naar de natuur moet wrmaken om tot hooger te komen, heeft Lk Berssenbrugge in den beginne er naar fcstreefd het met een kunstenaarsoog ge- pene fotografisch zuiver weer te geven. )ch dit kon op den duur zijn steeds zoe kende geest niet bevredigen. Want de foto grafie geeft, als bij uitstek mechanisch pro- fdé. onmeedoogenloos veel détails, die :ofd- en bijzaken nagenoeg op het zelfde Elan brengen. Vandaar zijn streven naar perking, naar concentratie en het accen- leeren der gedachte door toepassing van |ieuwe procedé's. die het mogelijk maakten kleine détails te onderdrukken. Wij zien Jan ook. dat Berssenbrugge zich losmaakt Jan de zuivere bromide-vergrooting of de lomverfdruk en het gaat zoeken in de ichting van den bekenden Weenschen foto raaf Dr. Erwin Quedenfeldt, die een pro- ?dé schiep, waarbij een zeer vergaand in- bijpen mogeiijk is. Als portretfotograaf her leidt hij nu de koppen zijner modellen tot Vlakken en in zijn laatste werk voert hij de reductie nog verder door en legt hij de voMe pdruk op de lijnwerking Het kost eenige aeite bij het bezien van dit werk zich r te stellen, dat ook hier de foto uitgangs- !üt geweest is. maar men bedenke, dat al Jat het eindproduct ver van de gewone zooals wij gewend zijn. die te zien, ist nu de mogelijkheid geschapen is, iets te Jven; dat ver boven de gewone foto uit- ut Velen zal daarom zijn laatste werk reerad aandoen en men zal zich afvragen, baarom hiervoor nog lens en plaat als in- Jrmediair gebruikt moesten worden. Maar late men veilig voor rekening van den baker. Men vraagt den artiest toch ook niet, kaarom hij nu een etsnaald en koper, dan keer burvn en^hout of penseel en verf lis stoffelijk voertuig voor zijn gedachten i gevoelens gebruikt heeft, mits het resul- ial maar beantwoordt aan de bedoeling Jan den schepper en de gedachte verto'kt Vordt, die hij in zijn werk wilde neerleg- |en. Belangrijk zal het daarom zijn. daar feze tentoonstelling een retrospectief karak- |br draagt, den kunstenaar in zijn ver schillende phasen van ontwikkeling te kun- jïen volgen. Mogen velen zich geroepen poelen met belangstelling kennis te nemen i het geen een zoekend artiest door inner lijke drang gedreven, met de fotografische tfedé's als uitdrukkingsmiddel heeft we- N te bereiken. Men zal zeer zeker onder jfen indruk komen van het feit, dat de emo tie van doorvoelde schoonheid zich op zeer ichillende manieren laat weerspiegelen. s Vrijdagavond om kwart over acht wordt tentoonstelling geopend met een inlei dende causerie van den heer B. van Evssel- Feyn, kunstredacteur van de Avondpost, Pen Haag. die de ontwikkelingsgang van prssenbrugge aan de hand van het geëxpo neerde werk zal schetsen. Alle belangstellen den zijn dien avond in de tentoonstelling- "kal van de Lakenhal welkom. De tentoonstelling blijft geopend van Za- Iterdag 27 Nov. tot en met Maandag 29 No vember. Men zie de advertentie in dit num mer. j— De alhier tot arts bevorderde semi- Ififf- van belden is bestemd tot reserve- 'iicier van gezondheid 2de klasse bij het Ij^^-Personeel van het leger hier te Met ingang van Woensdag 1 December •8. wordt de depótchef der Nederlandsche Poorwegen H. Barten overgeplaatst van hoofddorp naar het station H. S. M. alhier. Voor het examen geschiedenis M O. Bieren te Amsterdam onze stadge- 1(»t, de heer D. G. Magê. ^aar men ons mededeelt, zal het 15 uari a.s. 25 jaar geleden zijn. dat zuster Dia^a ^aar verpleegsterswerk in het hessenhuis alhier aanving. jje7"^e ^rete luitenant H. A. Verkuyl van e reE. infanterie alhier is vanaf 29 débropk tacheerd in de legerplaats bij 01- l&et to!,.het voIgen van een schietcursus ™el mitrailleurs. De directeur van het postkantoor hier ter stede vestigt er de aandacht op. dat de bestelling van per post verzonden stukken vaak vertraging ondervindt, doordat in het adres de naam van de poslinrichting van waaruit bij geadresseerde besteld wordt, niet is opgenomen. Veelal wordt volstaan met hel vermelden van den naam der gemeente van inwoning, ook al3 die niet gelijkluidend is met dien van het betrokken post- of hulppostkantoor. Geadresseerden kunnen zelve aan verbe tering medewerken, door hunne correspon denten met de juiste adresseering op de hoogte te brengen. Met het oog op de aanstaande St. Nico- laasdrukte vestigt de directeur van het post kantoor alhier wederom de aandacht op de navolgende regelen, die gedurende die dagen zijn aan te bevelen: a. pakt de pakketten nog steviger in dan anders; gebruik vooral stevig taai pakpapier en sterk touw. b. schrijft het adres liefst op den omslag en sluit een tweede adres in het pakket; c. adressen met lak vastgehecht laten los en zijn daarom niet toegelaten; d. bevestigt de adres-label op deugdelijke wijze aan hel pakket; e. verzuim nooit ook naam en adres van den afzender op pakket en label te vermel den. In ons Blad van gisteren plaatste wij onder het opschrift „Tentoonstelling van houtsnijwerk" een artikel; dit had moeten zijn „Tentoonstelling van houtsneden". Op deze expositie zullen werken tentoonge steld worden van Dirk Nijland. Op den Stationsweg had gistermiddag te circa kwart over twee een aanrijding plaats tusschen een tweewielig motorrijtuig, bestuurd door W. F. S. uit Sassenheim en een autobus, bestuurd door H. D Volgens S. reed de autobus plotseling achteruit zonder deze bedoeling vooral door signalen ken baar te maken, waardoor van zijn voertuig de vooras en het voorwiel werden vernield. Doordat de autobestuurder F. S. bij het passeeren van den wielrijder J. W. L. op de Pauwbrug gistermiddag omstreeks 4 uur verzuimde voldoende uit te wijken, werd L. aangereden tengevolge waarvan hij van zijn rijwiel werd geslingerd. De fiets werd nage noeg geheel vernield: de berijder kwam er met eenige blauwe plekken nog goed af. Ten huize van de 67-jarige E. B. aan de Ringkade ontstond gistermiddag een schoorsteenbrandje. Nadat de schoorsteen was schoongemaakt, was het gevaar ge weken. Terwijl zekere L. J. S., hier ter stede woonachtig, Zaterdagavond te Rotterdam op den Schiedamschendijk bij een vechtpartij stond te kijken, is hem een portefeuille in houdende f 30 ontvreemd. FRITZ HIRSCH-OPERETTE. „Ein Walzeriraum", operette in 3 bedrijven. „Ein Walzeriraum" deze operette roept oude herinneringen wakker van aangena- men, aard. 't Is toch al bijkans 20 jaar ge leden, dat deze operette voor 't eerst in Weenen werd gegeven 1907 om dan snel haar weg te vinden naar elders en ook naar ons land. Overal werd er een zege tocht mee verkregen, zoowel door geestig heid van libretto als door het innemende, meeslepende van de muziek van O. Strauss. Deze componist staat geheel buiten de fa milie der beroemde Straussen. Aanvanke lijk componeerde hij ernstige muziek, w. o. van goed gehalte om dan getrokken te wor den naar de Ueberbrettl en zoo te komen tot de operette, waarvan de „Walzeriraum" wel een van de meest geslaagde exemplaren mag worden genoemd. Welk een „Begeiste- rung" gaat er trouwens niet uit van deze geheel op walsmotief geborduurde muziekI Het ligt geheel in het oor der toehoorders. Intusschen is er al weer een nieuw ge slacht gekomen, voor wie de „Walzer- traum" nog onbekend was en daarom was de keuze van Hirsch-operette heelemaal niet vreemd. Waar nog bijkomt, dat een weer zien voor degenen, die er reeds vroeger ken nis mee maakten een aangename afwisse ling beteekent. Vooral, wanneer de operette zoo goed verzorgd is als gisteravond van dit Berlijn- sche gezelschap, dat door impresario Hugo Helm hier is gebracht. Over de gansche linie was de avond gis teren uitnemend geslaagd en de tot en met baignoire uitverkochte schouwburg was dan ook zeer enthousiast en zeer terecht. Niet alleen was de zang goed verzorgd, was het orkest ruimschoots voldoende, maar er werd ook goed gespeeld, welk laatste nog al eens te wenschen overlaat bij het ten gehoore brengen van operettes, terwijl ook de decors behoorlijk waren ver zorgd. Wanneer wij eenige der executanten wil len noemen, dan beginnen we met de Franzi van Friedel Dotza. die deze „fesche Wienerin" vol temperament en gratie ten voeten uit deed leven. Daarbij beschikt zij over een mooi geschoolde stem. Haar werd ten slotte een bouquet geoffreerd. Eveneens goed was de Niki van Paul Harden, de tot prins-gemaal gebombardeerde luitenant, die na „staking" door zijn ge malin veroverd wordt met behulp van Franzi's kun9t de savoir-vivTe. Deze rol van gemalin werd door Grete Vernon aardig vertolkt. In één adem willen we dan noemen Wal ter Triebei en Fritz Hirsch als de vorst en zijn neef Beiden maakten een schitterende caricaluur van deze figuren, zooals dat be hoort. Vooral Hirsch. die kostelijk was in zijn scène met Franzi de piccolo- en viool-scène welke gebisseerd worden moest tot tweemaal toe Heel aardig gevon den was toen die ingevoegde Paree op de Jazz-muziek. Inderdaad wel een verschil: deze melodieuze muziek en de Jazz Bijrollen als de kamervrouw en de trom- bedienster sloten zich keurig aan. 't Was een mooie avond! Hartelijk is er geapplaudisseerd, ook eenige malen bij open doek na eenige pak kende melodieën. Aan 't slot werd bijkans een ovatie gebracht. HAARLEMSCHE ORKEST-VEREENIGING. De eenmaal zoo fel gevoerde strijd tus schen voor- en tegenstanders van Brahms is nu wel voor goed ten eindeenkele al te heethoofdige ultras van het huidige moder nisme niet meegerekend. De met al te veel hartstocht gelanceerde meeningen van wel eer, van uit beide kampen, zijn nu wel van de overdrijving gezuiverd. Wa9 het onjuist Brahms op één lijn te stellen met Beetho ven, wie hem. destijds, voor een filister aanzagen en zijn muziek niet hooger taxeer den dan een stuk naargeestig onvermogen, waren toch nog verder van de waarheid. Het wezenlijke van zijn levenswerk is nu wel overgegaan in het cultureele bezit van het Duitsche volk. Duilsch is zijn muziek voor alles. Innerlijkheid, gemoedelijkheid, neiging tot filosofeeren zijn sprekende ka raktertrekken van Brahms' muziek, die voor een goed deel haar levenssappen heeft ge zogen uit het Duitsche volkslied. Voor wie toen zich modern noemden (Liszt en zijn cosmopolilischen aanhang) was Brahms burgerlijk-reactionair. De geschiedenis heeft anders geoordeeld. De stille kunst van den eenvoudigen burgermanszoon uit Hamburg is gebleken niet de burgermanskunst te zijn waarvoor ze werd versleten. Den grooten aanval heeft ze glansrijk doorstaan en de enkele ultras, die er nu nog in een soort razernij naar bijten, zullen er hun tanden op breken. Aan Brahms was de eerste helft van het programma gewijd. Als openingsnummer de Academische Festouverture, het werk dat als tegenbeleefdheid is bedoeld voor de uni versiteit van Breslau. die den meester een eeredoctoraat verleende (1880). Het gezond vroohjk, maar toch niet uitgelaten stuk, waarin bekende wijzen uit het Kommers- buch der Duitsche studenten zijn verwerkt, is door het orkest met pompeuzen zwier uitgevoerd. Daarop volgde het ongeveer in denzelfden tijd (1879) gecomponeerde vioolconcert. Brahms heeft het voor zijn vriend Joachim geschreven. Viool technisch is het op meer dan één plaats ingesteld op diens speciale violistische kwaliteiten. Jarenlang is Joa chim de eenige virtuoos geweest, die het onnoemelijk zware stuk kon spelen. Tegen woordig speelt nagenoeg iedere violist het. Maar of ze het allen aankunnen, die het spelen, is een andere vraag. De heer Alexan der Moskowsky, een jong Russisch violist, te Amsterdam gevestigd, had zich gister avond de zware taak der uitvoering opge legd. Hij heeft zich doen kennen als een zeer muzikaal, naar hooge dingen strevend en technisch respectabel onderlegd viool speler. Maar die aan het Brahms-concert nog niet toe is: althans niet om het in het openbaar voor te dragen. Hij heeft met naar het allerhoogste te grijpen, te hoog gegrepen. Zoolang men dit concert èn muzikaal èn technisch niet volkomen beheerscht. moet men het laten liggen. Want hoeveel ver dienstelijks er ook viel op te merken in Moskowsky's voordracht, van beheersching was nog geen sprake. In den strijd tegen de technische moeilijkheden der linkerhand bleef de speler amper overwinnaar. De toon- productie. waar het bij Brahms vooral op aankomt .bleef beneden den eisch. al hou den we in ons oordeel rekening met de omstandigheid dat de solist, ook de aller beste, zich maar moeilijk handhaven kan tegen de rijke orkestpartij, die zooveel te zeggen heeft. Dat er dan van een zich vrij laten gaan in de voordracht geen sprake kan zijn, ligt voor de hand. Ze was dan ook vlak en weinig bopiend. De oDm^rkincr moet ons ten slotte nog uit de pen. dat zijn in strument ons beter voor een kleine ruimte dan voor de groote zaal geschikt lijkt Niet tegenstaande dit alles heeft de heer Mos kowsky ons een sterken indruk gegeven van zijn muzikaliteit en zijn violistiek. We zullen hem graag nog eens in ons midden zien met een hem. voorshands, beter liggend concert. Het publiek schijnt het met ons niet in allen deele gunstig, oordeel niet eens te zijn geweest. Het heeft den solist warm toegejuicht en tot drie keer toe terug geroepen Na de pauze de vijfde van Beethoven, meesterwerk der meesterwerken. Prachtig gespeeld, vol heilig respect voor deze gran diose muziek. Bijzonder knap. zooals Ger- harz. zonder partituur voor zich dirigeerde zich gevend aan de schoonheid van deze symphonie. die haar weerga niet kent. Het was een verheffend slot van den avond Waar een welverdiende ovatie van de volle zaal op volgde. DE EX-KEIZER ONGESTELD. De vorige week heeft de ex-keizer een kou gevat en moest hij zijn kamer houden. Vrijdag gaf de huisarts van Huize Doorn den ex-keizer toestemming een wandeling te maken in het park. De keizer voelde zich toen goed. Zaterdagmorgen echter werd hij wakker met vrij hooge koorts. Tégen den middag kreeg hij pijn en de dokter gelastte hem in bed te blijven. De pijn nam voort durend toe en Maandag was de toestand van dien aard, dat de ex-keizer niet in staat was zich te verroeren. Hij had ook gisteren nog hevige pijn. De dokter durfde nog niet te zeggen, waaraan de ex-keizer lijdende is. Oogenblikkelijk gevaar bestaat er evenwel niet. De ex-keizer had Maan dagnamiddag tamelijk hooge koorts, terwijl ook de pijn weer toenam. Maandagmiddag heeft een persvertegen woordiger met de echtgenoote van den ex- keizer. Prinses Hermina, gesproken. Zij maakte zich tamelijk ongerust, omdat de instorting van den ex-keizer zoo spoedig gevolgd was op de ongesteldheid van de vorige week. Zij vertrouwde evenwel op de verklaring van den dokter, dat er geen direct gevaar bestaat. POSTERIJEN EN BELASTINGBETALEN. Met ingang van 1 Januari e.k. zullen eenige kleinere kantoren der posterijen worden opengesteld voor de betaling van belasting. Deze regeling is een gevolg van een door de commissie van onderzoek naar de mogelijkheid van bezuiniging bij het dienstvak der directe belastingen, in voerrechten en aocijnzep. gedaan voorstel. BOND VOOR MATERIALENKENNIS. Dezer dagen heeft de Bond voor Mate rial en kennis te Amsterdam haar tweede ledenvergadering gehouden. De waarnemende voorzitter, ir. M. E. H. Tjaden, deelde mede, dat op een ver gadering op 13 September 1.1. te Zürich gehouden, waar vertegenwoordigers van 17 landen van Europa bijeen waren en de Bond voor Materialenkennis door drie be stuursleden was vertegenwoordigd, is be sloten tot het houden van een internatio naal congres in Septembei 1927 te Amster dam. Het bestuur heeft reeds verschillende heeren aangezocht, om in het congresbe- stuur zitting te nemen en heeft ir. C. F. Stork bereid gevonden om voorloopig als voorzitter van dat bestuur op te treden. Daarna werden drie voordrachten gehou den. NED. R.K. MIDDENSTANDSBOND. Te Utrecht heelt het hoofdbestuur van den Ned. R.-K. Middenstandsbond, onder leiding van den voorzitter, den heer C. J. G. Struycken, uit den Haag, vergaderd. Deze deelt mede, dat het betrokken comité zal worden uitgebreid met vertegenwoordi gers der arbeiders- en vrouwenorganisaties alsmede van de Kamers van Koophandel. De vergadering bepaalde, dat het congres 1927 zal worden gehouden te 's-Hertogen- bosch, omdat in 1927 de Diocesane Bond van den Bosch zijn 25-jarig bestaan her denkt. Het onderwerp zal zijn: de ver houding tusschen werkgevers en werkne mers, speciaal in het middenstandsbedrijf. Als inleiders hebben zich beschikbaar ge steld de heeren mr. P. J. M. Aalberse, oud- Minister van ArbeidR. J. Dongelmans, den Haag, en G. J. Kuiper, lid der Tweede Ka mer, Utrecht. Nu de Ned. R.-K. Bond van Schoen fabrikanten sinds eenigen tijd in likwidatie is, rees de vraag of niet de tijd gekomen was voor een organisatie van R.-K. klein en middenfabrikanten in het verband der middenstandsorganisatie. Besloten werd naar de mogelijkheid van een dergelijke or ganisatie een onderzoek in te stellen. Het grootste deel der vergadering is aan dit onderwerp besteed. Van alle zijden bleek ernstige ontstemming over de onge lijke houding, welke de Regeering heeft aan genomen tegenover de Alg. Centrale Bank- vereeniging voor den Middenstand (A. C B.) eenerzijds en de Hanzebanken anderzijds. Dit meten met tweeërlei maat achtte men niet te verdedigen. De vergadering achtte het een billijke eisch. dat het R.-K. Middenstandscrediet- wezen. dat nog bestaat, alsnog wordt ge holpen. terwijl maatregelen moesten worden genomen, welke er toe leiden, dat de ver leende garantie aan de A. C. B.. al dan niet verhoogde ook zou strekken ten voordeel© van het R.-K. Middenstandscredietwezen. De reeds door het dag. bestuur in die richting gedane stappen werden goedge keurd. Blijkens mededeeling der betrokken he- BINNENLAND. De gewezen keizer ran Dnitschland U on gesteld. Geen direct gevaar. Vergaderingen van den R.-K. Midden standsbond en van den R.-K, Bond van P.T.T.-personeel St. Petras. BUITENLAND. De toeneming van arbeidahervatting van de Engelsche mijnen bereikt een record. Chamberlain over de ontwapening. De socialisten-conferentie te Lnxembnrg over de toenadering tnsschen Frankrijk tn Duitsellland. In Canada dreigt een spoorwegstaking. sluursleden is het ingestelde onderzoek naar den omvang der plaats gehad heb bende valuta-concurrentie bijna geëindigd, zoodat de verzamelde gegevens 9poedig in handen dier desbetreffende commissie uit den Mtddenstandsraad zullen kunnen wor den gesteld. DIT HET CONFECTIEBEDRIJF. De gezamenlijke organisaties van werk nemers in het kleedingbedrijf (modernen, fedoratieven, christeliiken en katholieken) hebben aan de werkgevers in het confectie bedrijf voor de thuiswerkers een door haar ontworpen loonregeling voorgelegd, op den grondslag van de bestaande Groningsche regeling Aan het verzoek, over het aan vaarden hiervan in onderhandeling te tre den heeft geen der werkgevers (de uitnoo- digii.t daartoe was aan hen individueel ge richt) gehoor gegeven. Een dezer dagen ge houden vergadering van thuiswerkers in het confectiebedrijf heeft nu aan de besturen van bovenbedoelde organisaties opdracht gegeven, te trachten, de voorgestelde loon regeling doorgevoerd te krijgen. P.T.T.-PERSONEEL ST. PETRUS. Gisteren is te 's-Hertogenbosch het twee- daagsch bondsraadscongres van den Ned. R.-K. Bond van P.T.T.-personeel St. Pe- tru8 begonnen. In het bondsbestuur werden gekozen d© heeren Waterborg, te 's-Hertogenbosoh, v. d. Wiel, Den Haag en Robijns, Ajnster- dam. De volgende resolutie werd aangenomen: De bond ijvere voor een betere salaris- regeling voor 't PT.T.-personeel, waarbij a. de declasseering van dat personeel zal worden opgeheven b. de week- en maandloonen weer op een jaarloon worden gebracht; c. de standplaatsaftrek wordt afgeschaft; d. de jeugdaftrek wordt afgeschaft en gelijkheid wordt gebracht in salarieering van gehuwden en ongehuwden; e. billijker verhouding wordt geschapen tusschen gelijkwaardige groepen; f. de minimum kindertoelage zal worden verhoogd tot f 75 g. vooral de laagst bezoldigde gToepen een behoorlijke positieverbetering zal wor den verzekerd. Besloten werd de actie tot opheffing der declasseering van het geheele P.T.T.-per soneel onverzwakt voort te -etten en te ijveren voor de invoering van een kinder toeslag voor 't hulppersoneel en werkvrou wen. Bij de behandeling van het traktement der kantoorknechts werd aangenomen een motie-Grandsaert (Amsterdam), om het bondsbestuur uit te noodigen een commis sie te benoemen, die een nieuw salaris- ontwerp voorbereidt, daarbij rekening hou dende met de op het congres geuite wen schen en de gedachten, die daaromtrent leven in te organisatie De volgende wenschen werden door het congres geuit: jaariijkarhe herziening der klassificatie der hulpkantoorkn vervan ging der opklimming met 75 punten voor kantoorhouders door opklimming met 25 punten; gelijkstelling in de toekenning van den kinderbijslag voor de kantoorhouders 4de klas met andere groepen P.T.T.-per soneel verstrekking van kastekortentoe lage aan de kantoorhoudersdeelen van kantoorh. in het lange wachtgeldbetaling van overwerk ook tijdens St.-Nicolaas- en Nieuwjaarsdruktebehoorlijke omschrij ving van de taak van deD ambtenaar; her stel van de voor 1 Jan, 1922 geldende D. A. en A. H.behoorlijke interpretatie er vantrein vertraging van meer dan een halfuur is overwerk; regeling vaD de be- stellerediensten zóó dat 10 uur nachtrust

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1