DE WILDE HERTOGIN. KWATTAfi No. 20455 LElDSCH DAGBLAD, Donderdag 18 November Tweede Blad Anno 1926. GEMEENTEZAKEN. FEUILLETON. VOLLEMELK-REEP DeteHanGoed^DEBESTE Vraagt KWATÏA-SPECULAAS Benoemingen en ontslag. Ter benoeming van een buitengewoon ge- j^eheer aan (ie gestichten „Endegeest", „Vocrgeeet" en Rhijngesst" wordt aanbe volen de heer A. M. Blok, assistent van den hoogleeraar in de psychiatrie, alhier. Voor de benoeming van een Stadsgenees heer, voor het tijdvak van 1 Nov. 1926 1 Nov. 1927, wordt voorgedragen de heer H. W. Blote. Voor de benoeming van een lid der Com missie van Toezicht op het M. O. worden voorgedragen de heeren: lo. dr. J. C. M. Timmermans; 2o. dr. L. Mulder, beiden arts alhier. De voordrachten voor de benoeming van twee leden van Burg. Armb.: Vacature J. P. Mulder: lo. J. P. Mulder; 2o. dr. S. C. Meyring; Vacature H. W. Blöte: lo. H. W. Blote; 2o. dr. H. J. M. Boonacker. Voorts wordt door B. en W. voorgesteld: L met ingang van een nader door hun coLege te bepalen dattim mej. A. C. Boom, onderwijzeres aan de o. L school aan de Medusastraat A, over te plaatsen naar de L school aan de Paul Krugerstraat A; IL over te gaan tot benoeming van een onderwijzeres aan elke der na te noemen tcJiolen, waartoe zq de navolgende voor drachten aanbieden: a. o. L school aan de Vrouwenkerk- Bteeg A: 1. mej. J. Keja, onderwijzeres te Lopik; 2. mej. J. J. Voskuil, onder wijzeres te Raalte; 3. mej. P. Thielman, onderwijzeres te Ter borg. b. o. 1. school op het Schuttersveld B: mej. J. J. Voskuil, onderwijzeres te Raalte; mej. P. Thielman, onderwijzeres te Terborg; 3. mej. M. Slothouwer, tijdelijk onderwijzeres te Tiel. c. o. 1. school aan de Haverstraat B: mej. P. Thielman, onderwijzeres te Ter- borg; 2. mej. M. Slothouwer, tijdelijk onder wijzeres te Tiel; 3. mej. L. G. Tuk, kwee- kelinge te Leiden. d. o. 1. school aan de Medusastraat A: mej. M. Slothouwer, tijdelijk onderwij zeres te Tiel; 2. mej. L. G. Tuk, kweekelinge te Leiden; 3. mej. Chr. van Weizen, tijdelijk onderwijzeres te Leiden. e. o. 1. school aan den Zuidsingel B: mej. L. G. Tuk, kweekelinge te Leiden; 2. Chr. van Weizen, tijdelijk onderwijzeres te Leiden; 3. M. J. Schophuizen* tijdelijk onderwijzeres te Leiden. 1 o. 1. school aan de Paul Krugerstraat B: 1. mej. Chr. van Weizen, tijdelijk onder wijzeres te Leiden; 2. mej. M. J. Schop- haizen, tijdelijk onderwijzeres te Leiden; i* B. J. van Griethuijsen, onderwijzeres te Katwijk a. Zee. Voorgesteld wordt aan dr. J. M. Rombouts op diens verzoek met ingang van 15 Jan. 1927 eervol ontslag te verleenen als 2e ge neesheer aan de gestichten „Endegeest", Voorgeest" en „Rhijngeest" en aan den heer J. W. van Leeuwen als onderwijzer aan de Centrale School voor het zevende leerjaar ingaande 1 Januari 1927. Verhuring van een perceel grond en van het Schuttersveld. De heer G van Breda Kolff, aan wien tot 31 October 1921 voor een huurprijs van f 65 per jaar werd verhuurd het perceeltje grond, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie L no. 1350 ged., heeft in den loop van het jaar 1925 ue huur daarvan tegen 1 Januari 1926 opgezegd. Mede in verband met de omstandigheid, dat het terrein is gelegen in de onmiddel lijke nabijheid van het voormalige Pesthuis, wendden B. en W. zich tot het Rijk met het verzoek of het genegen was den grond te gen een jaarlijkschen huurprijs van f 40 te huren. Het Rijk verklaarde zich hiertoe ge negen en B en W geven nu den Raad in overweging tot dien verhuur te besluiten. Eveneens stellen B. en W voor om nu de huurovereenkomst met het Rijk omtrent de verhuring van het Schuttersveld op 31 December a s. eindigt, dit terrein groot pl.m. .12.16 H.A. voor den tijd van 10 jaar in gaande 1 Januari 1927 wederom aan het Rijk te verhuren, legen een jaarlijkschen huurprijs van f 933. Verder wordt voorgesteld aan den heer P. Uit het Duitsch door ERNST KLEIN Geautoriseerde vertaling van L. DITHMARINE (Nadruk verboden.) 46) „U kunt gehist zijn, mevrouw! Het is de beste champagne, die ik in dit provincie- Best, Ostende, heb kunnen krijgen. Hij is zuiver, geheel zuiver Zij klonken met hun glazen. Zij dronken. De neger verdween geluidloos. Zij waren alleen. „Nog een glas?" „Neen neen ik moet gaan wer kelijk r Zou het halve uur reeds voorbij zijn? En en kad zij Ryce het adres niet gegeven?" „U zelf moet weg," riep zij, „men kent dit ui9. Men zal u hier vinden! Ik ik ik had toch immers niet kunnen we lf0 wien ik hier te doen zou hebben srh heb Sir Walter Ryce van de Engel- 1® P°'itie het adres gegeven I Zij f,n. komen, u in hechtenis nemen1 U moet vluchten!" gla8 en s°Nonk hij nogmaals de beide ,Zen *n- Hij bewoog niet van zijn plaats, p a* r°okeloos wae hij! Overmoedig! man een mensch! ou het u verdriet doen, als ik in hech- s genomen werd?" vroeg hij. hiT draalden tegen haar wil in 0ogen hem toeI De bekentenis J. den Ambtman Jr. alhier van 1 December 1926 tot en met 30 April 1928 het op 9 Augustus in de Heerenstraat 48 gekocht perceel met de daarbij gelegen strook grond te verhuren voor f 728. Eindelijk geven B. en W. in overeenstem ming met het advies van de Commissie van Fabricage, in overweging, aan H. E. F. Bik en J. H. J. Bik te Leiden tegen den prijs van f 50 te verkoopen een gedeelte, groot pl.m. 3 M., van het perceel aan de Groenhazen- gracht No. 6 onder voorwaarde, dat door de koopers op hun kosten ten genoegen van het College en van het Rijk zal geschieden de verbouwing, die tengevolge van de ver kleining van het perceel daarin moet plaats hebben. Verpachting van vischrecht. De Hengelaarsbond voor Leiden en om - streken, aan wien bij raadsbesluit van 26 October 1925 voor f 250 per jaar het visch recht in de Haarlemmertrekvaart tot den achtkanten watermolen (watermolen van den Hoogeveenschen polder) werd verhuurd, heeft B. en W. verzocht om ook het gedeelte van genoemde vaart, gelegen tusschen de - zen molen en den limietpaal op Halfweg, te mogen pachten. De bond is bereid voor deze strook, waar van de lengte ongeveer 1/10 gedeelte van die van het reeds verpachte gedeelte be draagt, een evenredigen huurprijs te betalen van f 25 per jaar, terwijl ook de voor het verpachte gedeelte geldende voorwaarden van toepassing kunnen tforden verklaard. B. en W. stellen voor daarop in te gaan. Bijslag op pensioenen. Door B. en W. wordt den Raad in over weging gegeven om ook voor het jaar 1927 weer een bijslag op de pensioenen te geven, zooals reeds eerder werd bepaald. Geen snbsidie aan het reizend Drankweer- Hnsenm. B. en W. wenschen afwijzend te beschik ken op het verzoek van de Vereeniging tot oprichting en' exploitatie van een reizend Drankweermuseum, om in genot gesteld te worden van een subsidie over het jaar 1927. Wel zijn zij genegen voor een tentoonstel ling van het Museum hier ter stede de Stadsgehoorzaal daarvoor gratis beschik baar te stellen. Electrische verlichting en trottoirs in de Janvossensteeg. Door den heer F. Fisser en 58 andere be woners van de Janvossensteeg is gevraagd de bestaande gasverlichting van de Jan vossensteeg te vervangen door een verlich ting met electrische booglampen en tevens dip steeg van trottoirs te voorzien. Het komt B. en W. voor, dat het thans niet het juiste oogenblik is. om over het in het adres gevraagde een beslissing te nemen Na de verplaatsing van de Janvossenbrug en de demping van de Volmolengracht dient te worden overwogen, of en zoo ja. welke verkeersmaatregelen behooren te worden getroffen, en eerst dan is h. i. ook het tijd stip aangebroken, om nader te overwegen, of het aanbrengen van electrische verlich ting en van trottoirs in de Janvossensteeg noodzakelijk is te achten. Zij stellen B. en W. derhalve voor hun College te machtigen, aan adressanten te berichten, dat de vraag, of in de Janvos sensteeg electrische verlichting en trottoirs moeten worden aangebracht, zal worden onder oogen gezien. Kostelooze overdracht van een perceel en betaling van schadeloosstelling. De Raad besloot in zijn zitting van 22 Maart 1926 B en W. te machtigen het noo dige te verrichten, opdat ten behoeve van het dempen en rioleeren van de sloot langs de Driftlaan. het verwijderen van de Driflbrug en het verbreeden van den Lage- Rijndijk. de onteigening van een gedeelte van het perceel kadastraal bekend ge meente Leiden, Sectie K. No. 567, ter grootfe van 265 vierk. M., gelegen aan den Lage-Rijndijk en Driftslraat, door den rech ter zou worden uitgesproken en het bedrag der schadeloosstelling door hem zou wor den bepaald, zulks met handhaving van het tevoren gedane aanbod, waarbij aan den eigenaar werd aangeboden een schadeloos van een vrouw, die zich overwonnen voelt. „Kunt u dat vragen?" riep zij. Zij boog zich ver over de tafel naar hem toe. De bel galmde door het huis. Gloria schrok op. Maar zij sprong niet weg van hem Neen neenZij hield hem krampachtig vast. Zij dacht niet aan zichzelf zij dacht slechts aan hem! De trotsche vrouw was één en al angst en woede.... Zij herkende zichzelve niet. Het was alsof zij in vlammen stond „Dat is Ryce! Hij zal u in hechtenis nemen!" „Mij neemt men niet zoo gauw in hech tenis Hij wilde haar in de voorkamer terug brengen Maar het was reeds te laat. De deur vloog open een kleine, elegant ge- kleede vrouw snelde naar binnen. Als vastgenaseld bleef zii staan, toen zij de scène zag Haar eerste blik gold natuur lijk de andere vrouwI Boosaardig begonnen de zwarte oogen van madame Leonie te funkelen. „Neemt u mij niet kwalijk dat ik u sloor", ratelde zij, „dadelijk zal er een nog veel grooler en onaangenamer verstoorder van uw feest zijn die monokel-zuigeling. aan wien mevrouw Sainshurv klaarblijkelijk ons toevluchtsoord verraden heeft. Zie je wel James, ik heb het wel eezegd ie bent te vol van vertrouwen. Op een vrouw kun je je nu eenmaal nooit verlaten ook al is zij toevallig een hertogin en een zoo mooie 1 Nu zitten wij met onze gebakkpn peren. James! Het is te laaf om te vluchten. Jong-, Enceland is reeds in aantocht met twee de- tecliven van de Belgische politie x:ht hier op aan. Ik heb ze goed in de gaten ge houden." stelling van f4026,50, of in plaats van dit bedrag de kostelooze overdracht in eigen dom van het aan de gemeente toebehoorende perceel aan den Lage-Rijndijk, kadastraal bekend Sectie K No. 783 (met uitzondering van een gedeelte water, groot ongeveer 2 vierk. M.) benevens een bedrag van f2000. Bij vonnis van 15 October j.l. nu heeft de Arrondissements-Rechtbank in de ont eigeningsprocedure uitspraak gedaan en daarbij de aan den eigenaar toe te kennen schadeloosstelling op f 6704 bepaald, terwijl de gemeente bovendien gehouden is tot kos telooze overdracht van genoemd perceel K. No. 783 (uitgezonderd het aangegeven ge deelte water). Ook komen ten laste van de gemeente de kosten van de procedure, geraamd op on geveer f 2100, alsmede die van bedoelde overdracht, groot ongeveer f 120. Aankoop van een perceel bouwterrein. In de raadsvergadering van 30 Augustus j.l. werd besloten tot aankoop van het ter rein langs de verbindingsspoorbaan naar de Gasfabriek ten behoeve van den aanleg van de persleiding der centrale rioleering. In deze strook grond is echte een zeer hinderlijke versmalling, die het leggen van de dubbele leiding en de hemelwaterafvoer- leiding in hooge mate bemoeilijkt. Het is daarom gewenscht. dat de gemeente tevens beschikt over het perceel kadastraal bekend gemeente Leiden Sectie K No 2462. omdat alsdan niet alleen meer ruimte vrijkomt voor het maken van de bedoelde werken, doch ook de weg tusschen de spoorbaan en den achterkant der aanwezige huizen op betere en meer regelmatige wijze kan wor den aangelegd. De eigenares van dit perceel is bereid den grond, groot 236 vierk. M., af te staan tegen den prijs van f 1180, onder voorwaarde, dat de gemeente op haar kosten zorgt voor een behoorlijke afscheiding van het aangren zend erf der woningen aan de Konings straat 39/39a Aangezien de gevraagde prijs aannemelijk voorkomt en ook tegen de gestelde voor waarde geen bezwaar bestaat, geven B en W. den Raad, overeenkomstig het advies van de Commissie van Fabricage en onder mededeeling, dat de koopsom en de kosten van overdracht voorshands kunnen worden bestreden uit de voor den aanleg der cen trale rioleering bereids toegestane gelden, m overweging te besluiten tot den aankoop van dit perceel bouwterrein. Verlaging der tarieven voor de gestichten. Bij schrijven van 16 Augustus j.l., ten ge leide van de gespecificeerde begrooting van de gestichten „Endegeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest" voor 1927. deelde de Commis sie voor deze gestichten mede, dat het, ge zien de gunstige bedrijfsresultaten over 1925 en den te verwachten goeden gang der exploitatie over het loopende dienstjaar en over 1927, in het voornemen lag wederom een verlaging van de verpleegkosten voor „Endegeest" en „Voorgeest" aanhangig te maken, welke verlaging thans f 25 per jaar zou kunnen bedragen, tengevolge waarvan de verpleegprijs van f 850 tot f 825 per jaar daalt: bij het opmaken van de begrooting voor 1927 werd met deze verlaging bereids rekening gehouden. Aan dit voornemen thans uitvoering ge vende, doet de Commissie het daartoe strek kend voorstel, dat naar haar meening geen verdere toelichting behoeft. Zij stelt er al leen nog prijs op, de aandacht te vestigen op het feit. dat, na de totstandkoming van dj voorgestelde verlaging, de verpleegprijs voer „Endegeest", met uitzondering van eenige confessioneele inrichtingen tot de laagste in den lande zal behooren hetgeen ongetwijfeld tot tevredenheid zal steramen. Aankoop van hnizen voox de verbreeding het Gangetje. B. en W. deelen den Raad mede, dat hun College de hand heeft kunnen leggen op de winkelhuizen kadastraal bekend Sec tie G nis 292 en 1455( gelegen resp hoek Gangetje— Breestraat en hoek Gangetje- Botermarkt. De eigenaar van eerstgenoemd pand wil dit afstaan voor f 40 000, terwijl voor het andere perceel een som van f 24.000 wordt gevraagd. „Madame Leonie, sta mij eerst toe dat ik u in kennis breng met mevrouw Sainsbury dit is madame Leonie Sperazzi. Zelfs in uw tegenwoordigheid, mevrouw Sainsbury, moet ik herhalen wat ik reeds bij mijn kennismaking met madame Leonie dadelijk zeide dat zij de bekoorlijkste vrouw is die u in uw leven hebt ontmoet", riep madame Leonie en zag Gloria triom- pheerend aan. Gloria wist niet recht hoe zij het had. Wie was deze kleine vrouw? Zij was zoo knap en zonder twijfel zoo vertrouwd met dezen man? Zij was haar onsympahiek Zij maakte zich gereed voor den strijd. „Ik zie," zeide zij glimlachend, ,dat wij ons op de mannen eerst recht niet kunnen verlaten. Precies hetzelfde heeft de heer Wood mij zooeven gezegd". En rustig, met een koelbloedige zelfbe- heersching trad zij voor den spiegel. Madame Leonie klemde de roode lippen tezamen. „Houdt u rustig, madame Leonie," zeide James Wood, „als wij het onder elkaar niet eens zijn, hoe zullen wij dan den vreese- lijken vijand verstaan, die dreigend tegen ons optrekt? Sta mij toe dat ik u een glas champagne inschenk Kom toe nu voor mijn plezier om mij voor dien ver- schrikkelijken Sir Walter te redden ja?" Madame Leonie lachte. „James Wood, je bent en blijft een on mogelijk mensch I Oh je doet weer met me, wat je wilt honderd giftige slangetjes sisten uit haar fonkelende oogen. „Het zal me benieuwen hoe je met dien Engelschman zult omspringen Werkelijk ik ben nieuwsgierigu ook niet. me vrouw Sainsbury?" „Sir Walter Ryce is geen tegenstander, Hefc bezit van de beide huizen en van het tusschen gelegen perceel G 1456 ia voor de gemeente gewenacht, omdat als dan te zijner tijd door verbreeding van het Gangetje en uitvoering van bijkomende werken, een behoorlijke oplossing kan wor den gegeven aan de verkeersmoeilijkheden, welke thans in deze omgeving en in het naastbij gelegen gedeelte van de Hooge- woerd, worden ondervonden. Immers kan een goede verbinding tot stand worden ge bracht naar de Hooigracht en Hoogland- sche Kerkgracht en verder naar de hier op aansluitende straten, waardoor o a. ook het verkeer op de Hoogewoerd zal worden ontlast. De gevraagde prijzen voor de beide hoek panden komen B en W. aannemelijk voor, zoodat zij met de Commissie van Fabricage van oordeel zijn, dat de aanbiedingen be hooren te worden geaccepteerd. Intusschen is het hun niet mogen geluk ken ook het tusschen gelegen perceel Sec tie G No. 1456, waarover voor de ver breeding van het Gangetje uiteraard even eens moet worden beschikt, tegen een ïe- delijken prijs te bekomen, zoodat zij zich genoodzaakt zien voor te stellen stappen te doen om den eigendom daarvan, zoo noodig, door onteigening, te verkrijgen. Uitbreiding van de gestichten. Door de in gebruikneming van de nieuwe keuken op het terrein van het krankzinni gengesticht „Endegeest", is de mogelijk heid geopend over te gaan tot uitbreiding van de wasscherij, die met de oude, thans niet gebruikte keukeD in hetzelfde ge bouw is ondergebracht; genoemde uitbrei- i ding is dringend noodig, aangezien de wasscherij, evenals destijds de keuken, door de in den loop der jaren sterk toegenomen bevolking der inrichting de uiterste grens van haar capaciteit heeft bereikt. Is der halve bestendiging van de bestaande in richting van het wasscherijbedrijf niet lan ger mogelijk uit hoofde van de daaraan gestelde zwaardere eischen, de voorgeno men uitbreiding opent tevens hefc perspec tief over te gaan tot eenige vermeerdering van het aantal plaatsen voor mannelijke en vrouwelijke patiënten in „Endegeest", een vermeerdering, welke om een tweo- tal redenen hoogst gewenscht moet wor den geacht. In de eerste plaats wordt reeds sedert vele jaren een ernstig tekort gevoeld aan gelegenheid tot bedverpleging, d. i. een continu verblijf van daarvoor in aanmer king komende patiënten. De tweede reden, welke vermeerdering van plaatsruimte hoogst gewenscht maakt, is gelegen in het feit, dat de zolderruimte boven de oude keuken sinds de oprichting van het gesticht dient voor slaapplaats van 19 rustige vrouwelijke patiënten. Deze pa tiënten brengen den dag door in het pa viljoen voor rustige vrouwen, hetgeen daardoor vooral op Zondag overbezet is, en worden dan 's avondis en 's ochtends naar en van haar slaapplaats, vaak bij duisternis en ongunstige weersgesteldheid, teruggebracht. Nu uitbreiding van het aan tal plaatsen reeds uit anderen hoofde noo dig is, dient naar haar meening van deze gelegenheid te worden gebruik gemaakt om ook aan dezen ongewenschten toestand een einde te maken. In overleg met den Genceshecr-Directeu* is de Commissie tot de conclusie gekomen, dat de beste oplossing kan worden ver- kiegen door naast de uitbreiding van de wasscherij tevens over te gaaD tot uitbrei ding van het paviljoeD Mannen E en het paviljoen Vrouwen El met resp. 20 en 40 bedden, hetgeen neerkomt op een vermeer, dering van het aantal manncnplaatsen met 20. en, in verband met de overbrenging van de 19 vrouwelijke patiënten boven de oude keuken, op een vermeerdering van het aantal vrouwenplaatsen met 21. Onge twijfeld zal deze vermeerdering van plaat sen, behalve aan de verpleging, ook aan de exploitatie van de inrichtingen ten goede komen, zoodat uit financieel oog punt tegen deze uitbreiding geen bezwaar behoeft te bestaan. In dien geest is nu een voorstel door de Commissie bij B. en W. gedaan, die zich daarmede kunnen vereenigen en aan den Raad voorstellen daartoe te besluiten. die men moet onderschatten," zeide Gloria. „Dames, laten wij klinken op de aan staande overwinningl" zeid James Wood, „Ibrahim haal een vierde glasl Er zal da delijk gebeld worden. Dan open je de deur. Vraag den heer naar zijn naam Op hetzelfde oogenblik werd er gebeld. Kort, gebiedend „Daar is hij," zeide beide dames als uit één mond. Gelaten ging James Wood ver der den Soedanees zijn wenken te geven. „Als het Sir Walter Ryce is, kan je hem zeggen, dat hij verwacht wordt en iaat je hem hier binnen!" „En als het niet die heer is?" „Dan gooi je hem de straat op! Maar niet op zee dat houdt te lang op! De neger ging heen. Gloria was van haar stoel opgesprongen. Zij was bleek tot aan haar lippen Madame Leonie bleef zitten, leunde beha- gelijk achterover. Honderdduizend kabou tertjes dansten in haar oogen. Voor de tweede keer klonk de bel. „Wie zal winnen, mevrouw Sainsbury?" glimlachte zij. Gloria antwoordde niet. Doch haar blik gleed naar James Wood, die kalm naar de deur keek. Toen wist madame Leonie genoeg en zij trok een pruilmondje. Met een devote buiging opende Ibrahim de deur. Sir Walter Ryce trad binnen Ach ter hem in de gang kon men de reusachtige gestalten van de beide politie-beambten zipn. Voor zijn houding bestond er slechts één uitdrukking- perplex. Hij staarde de beide dames aan. Staarde den man aan tusschen die twee Toen riep hij uit met een kreet: RECLAME. 3289 Voorstellen tot wijziging van de Verordening op het Rijden. Hefc is in deD laatsteD tijd wenschelijk gebleken eenige wijzigingen aan te bren gen in de Verordening op het Rijden. In de eerste plaats heeft de heer Spen- del in de vergadering van 7 September j.l. in overweging gegeven hefc berijden van de Stille Mare in de richting van de Haarlemmerstraat met automobielen te verbieden. HiervooT is inderdaad veel te zeggen, immers, weliswaar is het verkeer over de Stille Mare zelf niet druk, maar dit is wel het geval met het verkeer doo* de Haarlemmerstraat en dit verkeer is het, dat voor wie van de Stille Mare komt, gevaar oplevert, doordat het uitzicht be perkt is en de stijging van de Stille Mare noodzaakt om vaart te zetten. Tengevolge van den gevaarlijken toestand, die daar door op het knooppunt met de Haarlem merstraat ontstaat, moet de Stille Mare derhalve voor het verkeer met automobie len (evenals trouwens met voertuigen) in de richting naar die straat ongeschikt wor den geacht, zoodat B en W. voorstellen een desbetreffend verbod in art. 7 (voor voertuigen) en art. 24bie ,voor motorrij tuigen) der Verordening op hefc Rijden op te nemen. In de tweede plaats hebben een aantal bewonere van hefc Pieter Huibertshof, een smalle, doodloopende, voor voertuigen en automobielen niet toegankelijke zijstraat van den Stationsweg, verzocht deze af te sluiten voor motorrijwielen en rijwielen. Daar deze straat geen trottoirs heeft en de tegenwoordige toestand derhalve in verband met de geringe breedte inderdaad, in hefc bijzonder voor kinderen en ouden van dagen, gevaar kan opleveren, terwijl er anderzijds geen doorgaand verkeer is, dat het openblijven eischfc, komt inwilli ging van het verzoek B en W. gewenscht voor, en geven zij derhalve den Raad in overweging een desbetreffend verbod in art. 24 der Verordening op hefc Rijden op te nemen. In de derde plaats is een voorziening gewenscht met betrekking tot het verkeer met voertuigen en motorrijtuigen over een gedeelte van het Rapenburg. Doordat dit verkeer n.1. op hefc oogenblik plaats vindt langs ieder der beide zijden van het Ra penburg in beide richtingen, wordt een goede regeling van het zeer drukke ver keer op het knooppunt der wegen Rapen burgKort Rapenburg en Noordein de— Breestraat belemmerd. Hierin zou afdoen de verbetering worden gebracht door een voorschrift, dat men tusschen bedoeld knooppunt en de kruising van het Rapen burg met den weg KloksteegNonnen steeg op het Rapenburg steeds den rech terkant der gracht moet houden. Bedoeld voorschrift zal trouwens ook de veiligheid van het verkeer over het Rapenburg zelf, in het bijzonder wat de smallere Weste lijke zijde betreft, ten goede komen B. en W. stellen den Raad derhalve voor een des betreffend verbod in art. 7 (voor voertui gen) en art. 24bis (voor motorrijtuigen) der Verordening op het Rijden op te ne men. Wijziging van de verordening op de Straatpolitie. Een aantal bewoners van den Heeren singel hebben zich tot B. en W. gewend met het verzoek maatregelen te willen beramen tot het tegengaan van het stuiven van kalk- stof, waarvan in de woningen van adres santen tengevolge van het geregeld overla den van kalk uit spoorwegwagons in 9chui- „Joe Perkins de chauffeur!" James Wood boog. „Het doet mij plezier, Sir Walter, dat u mij dadelijk herkend hebt." XXVIII. „Dat genoegen is wederzijdsch," ant woordde Sir Walter, zich bliksemsnel in de situatie verplaatsend, „ik vermoed dat ik het genoegen heb den moordenaar van den graaf Las Valdas tegenover mij te zien?" „Wilt u mij in hechtenis nemen?" „Nu heb ik de gelegenheid uw scherpzin* nigheid te bewonderen, mijnheer Perkins, of hoe u heeten mag. In ieder geval ben ik van plan u als den moordenaar van den graaf Las Valdas in hechtenis te nemen. Het spijt mij buitengewoon deze handeling in tegenwoordigheid van de Hertogin van Sainsbury en van de mij onbekende dame te moeten uitvoeren, maar ik moet mijn plicht vervullen. Als ik u dus verzoeken mag Hij wendde zich naar de deur om de beide beambten binnen te laten. „Wat zoudt u zeggen van een glas cham pagne?" Madame Leonie begon te giggelen. Zelfs Gloria, hoe angstig en bevreesd zij ook was, glimlachte. Vuurrood in het gelaat keerde Sir Walter zich om en zag den voor hem staande man vertoornd aan. „De tegenwoordigheid van de twee dames verbiedt mij... zeide hij brommend van woede „Of is het uw voornemen, een scène te maken? Wie of u ook bent het geen later wel uit zal komen u ziet er uit als een heer. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5