No. 20455 DONDERDAG 18 NOVEMBER Anno 1926. DE RAMP TE KATWIJK. 3218.77. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 80 Cts. por regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 60 Cta. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden-/2.35. per week 0 18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week *0.18. Franco per post 2.35 4" portokosten. Dit numnw bestaat uit DfllE Bladen EERSTE BLAD. Wij ontvingen nog van P. C M. f2.50 fan V. f 10; P. Kr. te S. f 10; H. S. f 0.50 J. S. S te O. f 1. In totaal ontvingen wij derhalve Heden hebben wij dit bedrag overge maakt aan ds. J. Nauta te Katwijk, den voorzitter van het daar gevormde comité Wij sluiten nu onze inschrijving, doch ■iet zonder een woord van hartelijken dank an de talrijke milde geefsters en gevers lie tot dit werkelijk mooie totaal bijdroegen Zij. die alsnog hun gave willen storten jelieven dit te doen onder giro no. 87210 ïatwijk, of aan den penningmeester van hel latwijksche Comité, den heer E. de Jong, boekhandelaar, Voorsbaat, Katwijk. - DE DIRECTIE Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij, oitpluitend voor den verkoop van artikelen op de door de Hai. vverkvereeniging der Rcmonstrantsch Gereformeerde Gemeente in het Kerkgebouw dier Gemeente, op 23, 24 en 25 dezer, te houden tentoonstelling, ontheffing hebben verleend van het slui tingsuur voor winkels. N. C. "DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRÏJEN. Secretaris. Leiden, 18 November 1926. VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN op Maandag 22 November 1926, des nam. te twee nur. De vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van twee leden van het Burgerlijk Armbestuur. (238) 2o. Benoeming van een Stads-genees- heer, voor het tijdvak 1 November 1926 1 November 1927. (243) 3o. Benoeming van een buitengewoon geneesheer aan de gestichten „Endegeest, Voorgeest en Rhijngeest". (239) 4o. Benoeming van een lid der Commis sie van Toezicht op het Middelbaar Onder wijs. (240) 5o. Voorstel tot overplaatsing van de onderwijzeres Mej. A. C. Boom, van de school Medusastraat A naar de school Paul rugerstraat A. (245) 6o. Benoeming van eene onderwijzeres aan de school Vrouwenkerksteeg A. (245) 7o. Idem alsvoren aan de school Schut tersveld B. (245) 8o. Idem alvoren aan de school Haver- traat B. (245) 9o. Idem alsvoren aan de school Medu- astraat A. (245) 10o. Idem als voren aan de school Zuid singel B. (245) llo. Idem als voren aan de school Paul Krugerstraat B. (245) 12o. Praeadvies op het verzoek van J. W. van Leeuwen, om eervol ontslag als on derwijzer aan de Centrale school voor het evende leerjaar. (242) 13o. Praeadvies op het verzoek van dr. M. Rombouts, om eervol ontslag als 2e eneesheer aan de gestichten „Endegeest, j °orgeest en Rhijngeest". (254) 14o. Voorstel tot verhuring van een per sei grond nabij het voormalig Pesthuis, ^cctie L No. 1350 ged., aan den Staat der koerlanden. (246) löo. Voorstel tot verhuring van de per- •"•elen Sectie K Nis. 330 ged. en 338, ge damd het Schuttersveld, aan den Staat der herlanden. (247) 16o. Voorstel tot verpachting van het 'schrecht in een gedeelte van de Haarlem- er trekvaart onder Noordwijkerhout, aan Hengelaarsbond voor Leiden en omstre- "(?rL (255) i ii Voorstel tot verhuring van het per- Heerenstraat No. 48, met de daarachter -egen strook grond, aan P. J. den Ambt- Jr. (248) Verordening tot wijziging van de ^mening van 2 Aug. 1920 (Gem.blad No. van gewijzigd bij verordening dQ U December 1925 (Gem.blad No. 30), betreffende het verleenen van een bijslag op de pensioenen aan gemeente-ambtenaren en hunne weduwen en weezen toegekend, krachtens de verordening regelende het ver leenen van pensioen en wachtgeld aan ge meente-ambtenaren en de verordening re gelende het verleenen van pensioen aan weduwen en kinderen van gemeente-ambte- naren. (249) 19o. Praeadvies op het verzoek van F. Fisser e.a., om in de Janvossensteeg eene electrische verlichting en trottoirs te doen aanbrengen. (237) 20. Praeadvies op het verzoek van de „Vereeniging tot oprichting en exploitatie van een Reizend Drankweer Museum", om in het genot te worden gesteld van een sub sidie over het jaar 1927. (241) 21o. Voorstel tot verkoop aan H. E. F. en J. H. J. Bik, van een gedeelte van het perceel Groenhazengracht No. 6, Sectie F No. 862. (250) 22o. Voorstel a. tot kostelooze overdracht aan K. den Hertog, van het perceel aan den Lagen Rijn dijk, Sectie K No. 783, met uitzondering van een gedeelte water, groot pl.m. 2 M2. b. tot beschikbaarstelling van de gelden benoodigd voor de betaling van de door de Rechtbank toegewezen schadeloosstelling en van de bijkomende kosten, betreffende de onteigening van een gedeelte van het per ceel Lage Rijndijk en Driftstraat, Sectie IC No. 567. (251) 23o. Voorstel tot aankoop van een per ceel bouwterrein aan het einde van de Ko ningsstraat, Sectie K No. 2462. (252) 24-0. Voorstel: a. tot aankoop van het winkelhuis hoek Gangetje-Botermarkt, Sectie G No. 1455; b. tot aankoop van het winkelhuis hoek Gangetje-Breestraat, Sectie G No. 292; c. in zake de onteigening van het woon huis aan het Gangetje, Sectie G No. 1456; d. tot vaststelling van den desbetreffen- den begrootingsslaat. (253) 25o. Voorstel tot het doen rooien en ver- koopen van boomen. (256) 26o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 23 Mei 1912 (Ge meenteblad No. 18) op het Rijden. (234) 27o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 2 Mei 1912 (Gem. blad No .17) op de Straatpolitie. (235) 28o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 3 December 1896 (Gemeenteblad No. 15), houdende voorwaar den van opneming en verpleging van lij ders in het Krankzinnigengesticht „Ende geest" en de afdeeling voor jeugdige idioten ,Voorgeest", nabij Leiden. (2-44) 29o. Voorstel Tot uitbreiding van het waschhuis en van de paviljoenen E en E1 voor onrustige mannen en vrouwen op het terrein van het Krankzinnigengesticht „En degeest" en inzake de beschikbaarstelling van de voor een en ander benoodigde gel den. (236) VEREEN. TOT BEVORDERING DER BELANGEN VAN SLECHTHOORENDEN. Het bezoek aan de tentoonstelling van deze vereeniging was gistermiddag bevre digend, doch in ver." nd met de belangrijk heid van de expositie en de groote beteeke- nis der vereeniging en het maatschappelijk nut. zeker nog niet voldoende. Wij willen nogmaals op onze stadgenoolen een beroep doen het streven dezer vereeniging met een bezoek te steunen. Voor menschen. wier gehoor niet geheel normaal is en die uitter- aard niet het minst belangstellen, zouden wij raden de rustige morgenuren voor een bezoek uit te kiezen. Hedenmiddag hield onze sfadgenoofe mej. M. Driessen een openbare les in het leeren lezen van de lippen, niet alleen belangrijk voor de dooven zelf, maar ook voor de normaal hoorenden. Liplezen. c.q. Paul Krugerstraat A. MET DEN MELKOORLOG LOOPT HET NOG AL LOS. De huismoeders die zich gisteren na het lezen van ons bericht over de aangekondig de staking der melklevenng van de vee houders ongerust maakten, zal het zeker meegevallen zijn, dat de melkboer vanmor gen op den gewonen lijd met gevulde kan nen aankwam. Er is inderdaad vandaag absoluut geen storing in de melklevering merkbaar ge weest. In de wijken waar een paar veehouders uit Leiderdorp de melk gingen venten had den de huismoeders die er van profiteerden een kleine bof. Zij leverden voor denzelfden prijs waarop tot nog toe van den melkhan del werd geleverd n.l. voor 10 cent per Liter. De melkhandel had blijkbaar haar maat regelen goed genomen gedachtig aan het een gewaarschuwd man geldt voor twee." Vanwege dezen handel werd ons de verze kering gegeven dat de melk niet van Rotter dam of elders komt maar door de veehou ders in den omtrek wordt geleverd. Een melkverkooper dien we op straat ontmoet ten zeide dat hij op het oogenblik 10Va cent betaalde. Anderen verzekerden dat ze nog altijd den grondprijs van tien cent be taalden. Volgens een der voormannen van de melk veehouders hoorden we dat er zelfs boeren 11 cent was geboden. Had men ons van den kant der melkhandelaren gezegd dat er slechts vijftien veehouders van morgen hadden geweigerd de melk te leveren, van de zijde der georganiseerde melkveehouders hoorden we het getal vijftig noemen. Deze zegsman erkende dal dit niet genoeg was maar hij schreef dit hieraan toe dat in Ha- zerswoude en omgeving eerst morgen de ac tie zal aanvangen. Zoo ziet men dat men van beide kanten nog goeden moed heeft. De tijd zal leeren wie aan het langste eind trekt Het publiek interesseert den strijd alleen in zooverre da! het liefst op de gewone wijze de melk ont vangt en zonder prijsverhooging. Na een korte inleiding ving spr. met haar eigenlijke onderwerp aan. Haar doel was zoo beknopt mogelijk aan te toonen: le. dat liplezen voor slechthoorenden buitengewoon nuttig, zoo niet onmisbaar is; 2e. dat ieder slechthoorende het zich. de een meer. de ander minder, eigen kan maken. Voorts wilde zij eeni«re algemeene wen ken geven, die h. i. ieder, die zich in lip lezen wil oefenen in acht moet nemen om teleurstelling te voorkomen. Vooraf gaf zij een definitie van hot be grip. Liplezen is het afzien van de bewe gingen. die lippen neuswangen, kin. keel en oogen maken bij het sproken, om uit die bewegingen te besluiten wat door den spre kenden persoon gezegd wordt. Bij die be wegingen treden uit den aard die van de lippen op den voorgrond. De positie van slechthoorenden in het algemeen bespre kende. zeide spr. dat de slechthoorende in de conversatie wordt geduld, maar nie: gaarne gezien, thuis dikwijls uitgelachen en afgesnauwd en bij vreemden voelt de hard- hoorende zich onbeholpen en schaamt zich voor zijn gebrek. In het openbaar verkeer is hij of zij angstig evenals in trein en tram; in vergaderingen of godsdienstoefeningen krijgt hij het gevoel van er builen te staan Zoo trekt de slpchlhoorende zich terug, wordt achterdochtig, pessimistisch en veelal zwaarmoedig. Ook in zijn maatschappelijke positie hindert hem zijn gebrek. Alles tezamen genomen aldus conclu deert spr. slaat een slechthoorende over al min of meer ten achter Fn de achter docht, de boosheid waarvan de slechthoo rende daardoor dikwijls blijk geeft, 1*9 ook voor den gocdhoorende lastig en vervelend. Daarom is het voor de slechthoorenden een zedelijke plicht zich zooveel mogelijk uit hun isolement te verheffen en zich van een hulpmiddel te voorzien om hun tekort aan gehoor aan te vullen. Zoodra het gehoor minder wordt moet medische hulp worden ingeroepen. Instru menten kunnen ook oogenblikkelijke hulp verschaffen, doch zijn echter niet afdoende. Bovendien zijn ze moeilijk mee te dragen en vindt men er veel knoeierij en humbug bij. Liplezen is een hulpmiddel, waarvan de eenige moeilijkheid is, dat het inspanning kost om het te leeren, doch waarvan, als men het eenmaal machtig is. geen bezwa ren meer verbonden zijn. Het levende voorbeeld daarvan is Moe der Tine Marcus Maar nu de bereikbaarheid. Theoretisch kan men zeggen, dat het bereikbaar is. Men zou kunnen concludeeren, dat men van den sprekenden mond net zoo goed een zicht baar alphabet krijgt als door het oor een aanklinkend ABC gehoord wordt. En behoorlijk aflezen kan iedereen lezen. Het kost inspanning, het brengt kosten mee, maar het resultaat is dat waard. Menschen. die goed leeren afzien, dus goed leeren liplezen aldus besloot spr. dit deel van haar zakelijk beloog, komen terug in het leven; alles wat zij verloren hadden, hun opgewektheid, hun levenslust, krijgen zij weer terug. Mej. Driessen besloot met het geven van eenige wenken, bestemd voor slechthooren den. Om te slagen moeten zij niet enkel met energie beginnen, maar ook doorzetten. De weieens geopperde vrees, dat zij door leeren afzien hun gehoor minder zullen oefenen, achtte zij ongegrond. Een vlugge geest is voor den afziener van groot belang; iemand met bekrompen geest vermogens zal nooit een volmaakt afziener worden. Bestudeering van de physionomie van de medemenschen bij elke gelegenheid, ondersteunt het onderwijs zeer. Verder ge regeld dagelijks met geduld en volharding cefenen. De practijk is voorts de beste leerschool. Ten slotte wijdde de spr. nog eenige woorden aan zelfstudie en raadde het nauw gezet oefenen voor den spiegel aan, waarna zij eindigde met het liplezen met een klei nen jongen, die de klassen der lagere schoo1 door zijn kunst in aflezen evenals zijn goed- hoorende makkers met succes doorliep. DE POTEMKINFILM TE LEIDEN VERBODEN. De burgemeester dezer gemeente, jhr. De Gijselaar, heeft, nadat de keuringscommis sie eenstemming tot het verbod van opvoe ring had geadviseerd en ook, nadat de bur gemeester en de wethouder Reimeringer een proefvoorstelling in het Casino-theater had den bijgewoond en er coupures in de film waren aangebracht, te Leiden de vertooning van de Potemkinfilm verboden. SCHILDERSBEDRIJF EN WERKVERRUIMING. De Commissie tot Regularisalie (Werk verruiming) in het schildersbedrijf, bestaan de uit werkgever en werknemer in dit be drijf, heeft wederom een vergadering be legd, om bij vernieuwing pogingen in het werk te stellen, de groote werkloosheid wel ke zich nog steeds blijft voordoen zoo moge lijk te bestrijden. De voorzitter, de heer J. Meyer Jzn., sprak zijn tevredenheid uit, omtrent gunstige re sultaten, welke deze Commissie gedurende de eenige jaren van haar bestaan, had mo gen bereiken. Medewerking werd in het bijzonder in het afgeloo^en jaar verleend door den Rijks dienst te 's-Gravenhage, welke hun onder- houdssc.hildèrwerken vroegtijdig deed be sneden, om zoo noodig in de eerste of laatste drie maanden van hel jaar ten deele te la ten uitvoeren. Ook de Directeur der Gemeen tewerken te Leiden.heeft aandacht geschon ken, door zeer vroeg in het jaar eenige schil derwerken te doen uitvoeren. Belangrijk is ook de medewerking van de heeren architecten, waarvan er zelfs een, dezer dagen een groot buitenschilderwerk mcoht besteden ten behoeve van een groot industrieel. Ook meerdere patroons, mochten op de door hun toegezonden circulaire van hun clienteele medewerking ondervinden, door toezegging van werken, welke in den winter mochten worden uilgeveord. Met een woord van dank wordt vermeldt de volle medewerking van den Directeur van het bureau voor Sociale Zaken, die het zeker zou bevredigen, geen werklooze schil ders aan de arbeidsbeurs te zien. zoowel nu als in het vroege voorjaar, en ook is dank verschuldigd aan den Directeur van het Bouw- en Woningtoezicht, die getoond heeft dat deze zaak zijn volle sympathie heeft. Daarom kan deze bestaande Commis sie op den ingeslagen weg voortgaan, en doet bij vernieuwing een beroep op alle in- dustrieelen en alle particulieren om schil derwerken, welke even zoo goed in den winter als in den zomer kunnen worden uit gevoerd, te doen uitvoeren. Gij werkt er toe mede, het algemeen belang te bevorderen, en schildersgezellen voor werkloosheid te vrijwaren. Volgend schrijven is verzonden aan den Rijksdienst (Ministerie van Arbeid te 's-Gra venhage). Naar aanleiding van Uw schrijven van 23 September 1926 No 203 WVR. betreffende uilvoering van schilderwerk aan Rijksge bouwen, gericht tol den Directeur van den Dienst voor Sociale Zaken te Leiden, zegt de Plaatselijke Commissie voor Regularisa lie van het Schildersbedrijf te Leiden U haar hartelijken dank. Zij verzoekt U echter er bij den Rijksge bouwendienst nogmaals op aan te dringen, dat vooral toch in de wintermaanden h«?t binnenschilderwerk wordt uitgevoerd. Waar genoemde Dienst echter weder af hankelijk is van Regeeringsbeslissingen in dezen, meent de Regularisatie-Commissie dat zij U bereid zal vinden de Regeermg te overtuigen van de groote noodzakelijkheid. Schilderswerkzaamheden in den winter toch zullen uitkeeringen uit de werkloozenkassen der verschillende organisaties en steunuitkee ringen van gemeentewege aanmerkelijk doen verminderen, terwij! hel ook van groot moreel belang zal zijn, dat de gezellen niet lot ledigheid gedoemd zullen zijn. Overtuigd van Uwe medewerking in dezen, verblijven we, Hoogachtend, enz. Aan B. en W. dezer gemeente werd het volgend schrijven gezonden: Evenals vorige jaren heeft de Plaatselijke Commissie voor Regulansatie van het Schil dersbedrijf zich ook thans weder tot den Heer Directeur van den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken gewend, om hem te verzoeken zijn medewerking te willen verleenen, om bij Uw College te bereiken, dat het binnenschilderwerk aan gemeente gebouwen en de schilderwerken, die zich daartoe leenen, zooveel mogelijk worden uitgevoerd in de wintermaanden. Genoemde Directeur deelde ons mede, dat hij dit verzoek al tot Uw College had gericht en bericht had ontvangen, dat met zijn wensch zooveel mogelijk rekening zal wor den gehouden. Naar de gewone seizoenswerkloosheid voor het schildersbedrijf thans wederom is ingetreden, en in verband daarmede een aantal schildersgezellen ten laste zal komen van de werkloozenkassen hunner organisa ties, of van de gemeentelijke steunverlee- ning. en daardoor belangrijke bedragen voor den steun benoodigd, aan de gemeen schap zullen worden onttrokken zonder dal daarvoor productieve arbeid wordt verricht, verzoeken wij Uw College reeds thans dat schilderwerk te doen besteden onder de Leidsche patroons, waarvan de uitvoering in den winter mogelijk is. Namens de Plaatselijke Commissie voor Regularisatie van het Schildersbedrijf. (w.g.) Voorzitter en Secretaris. BINNENLAND. B. en W. van Leiden stellen voor over te gaan tot aankoop der huizen in het Gangetje tot wegverbreeding. In de Tweede Kamer zijn voortgezet de algemeene beschouwingen over de Staata- begrooting voor 1927. De heer Stenhnis dreigt met stakingen. De memorie van antwoord over Boitenl. Zaken. BUITENLAND. Een ontwapeningsdebat in het Engelsche Hoogerhuis. Nicaragua roept de interventie der Vei, Staten in. TWEEDE VOORDRACHT OVER ROME EN HET PROTESTANTISME. In een flink bezette Hooglandsche Kerk er waren naar schatting 1200 menschen sprak dr. Riemens gisterenavond over de Sacramenten volgens Roornsch-Kath. en volgens Proteslantsche opvatting. De hoofd gedachten komen op het volgende neer: In de R.-K. Kerk is de verhouding tus- schen Woord en Sacramenten tegenoverge steld aan die in de Prot. Kerken. Daar het misboek, hier de bijbel. Een priester, die geen Evangelie verkondigt, kan zeer wel '11 goed priester zijn; een priester, die geen mis bedient, is als 'n zon zonder licht. Bij het geloovig protestantisme geldt de prediking des Woords als het genademiddel; in het katholicisme worden de devote gemeente leden door Sacramenten begeleid van de wieg tot het graf. In de leer der Sacramenten heerscht bij het protestantisme verschil van opvatting. Allerlei gebrekkigs wordt hier volmondig toegegeven. Maar als de R.-K. Kerk leert, dat haar zeven Sacramenten (eerst als zevental in 1439 te Florence vast gesteld!) op Christus teruggegaan, door Hem zijn ingesteld, en bovendien, dat ze alle een bovennatuurlijke genade aanduiden èn ge ven, ontbreekt het haar ten eenemale aan Schriftuurlijke gronden. Spr. wijst dit dui delijk aan met Schriftwoorden en met ar gumenten uit de kerkgeschiedenis. Hier is een opvatting van mededeeling van Godde lijke kracht ingeslopen, met ontleend aan de Schrift, nog minder aan Christus, maar aan de mysteriën der Grieksche oudheid. In plaats van zonde en schuldvergiftenis komt op den voorgrond: gebrekkige, sterfelijke na tuur en het deelachtig worden (op magischs wijze) aan de Goddelijke, onsterfelijke na tuur. Behandeld worden nu Vormsel, Laat ste Oliesel, Priesterwijding, Huwelijk, en dan meer in den breede Doop en Avond maal (op de Biecht hoopt spr. in zijn derde voordracht terug te komen). Uit de geschie denis van de liturgie bij het „h. Sacrament des altaars" wordt aangetoond, hoe uit een voudige wijsheid zich de leer der transsub stantiatie ontwikkelde, vastgekoppeld aan denkbeelden over het vagevuur, waar de meesten volgens roomsche leer terechtko men, ondanks al de genademiddelen der Kerk. Met waardeering wordt gesproker over de mystieke godsvrucht van devol* Roomschen, en een gedicht van „Mothei Mary Loyola" wordt voorgedragen nevens- een protestantsch Avondmaalsgezang. Maa- met nadruk wordt afgewezen de onschriJ tuurlijke en ongeestelijke aanwending var missen ten bate van levenden en dooden, bi welke laatste het geld zulk een rol speel Spr. is overtuigd, dat de eerbied, die aan dt werkelijke geestelijke tegenwoordigheid va. den Heer bij het Avondmaal past, ten on rechte is overgebracht op brood (ouwel) ei wijn. Werkelijk is in de Schrift: geestelij.1; Wel is het Woord vleesch geworden, maa: nergens is verkondigd, dat Het: ding ge worden is. Daarmee doet men te kort aan het geestelijk karakter van het Christendon dat geen nieuwe uiterlijke offers vraagt maar het offer van ons hart. Wat Joh. 19 28 maar vooral ook de Hebreërbrief betuigt is bij de roomsche opvatting niet te hand haven. Ten slotte keert spr. terug tot een overzicht van de protestantsche beschou wing in deze. Waarin die ook onderling ver schillen. één zijn ze in het beroep op hel Evangelie. Het gaat om datgene, wat Chris tus duidelijk verkondigd heeft, en het ge loof in Hem en zijn evangelie (Rom. 1 16 voedt niet op tot een matte hoop dat wij hel nog eens verdienen zullen, waarvan spr een toelichting geeft met een artikel uit 'n Roomsch blad over „Allerzielen"" maar tol verzekerdheid van ons heil. Mei treffende schriftwoorden wordt toegelicht Met een kort gebed en 't zingen van een g«? zangvers wordt de samenkomst welke ruim een uur duurde, gesloten. De volgende (laatste) voordracht is gesteld op Donderdag 25 Nov 8 uur in de Hoogland sche Kerk terwij] een eerste gelegenheid tot gedachtenwisseling (alleen toegankelijk voor de protestanten of piet-protestanten, die deze voordrachten volgen) geboden wordl in ..Pniël", Middelstegracht 60, a.s. Vrijdag te 8 uur.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1