UIT DE RIJNSTREEK. Se/» geling van den she/gang UIT DE OMSTREKEN. BOSKOOP. De heer A. H. van der Meulen alhier slaagde te Amsterdam voor het examen Staatsinrichting M. O. RIJNZATERWOUDE. De raad dezer gemeente, vergadert Woensdagmorgen te tien uur. Punten van behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling ge- meenterekemng dienst 1925. 4. Aanbiedmg gemeentebegrooting 1926. 5. Conversie geldlceningen. 6. Uitloting aandeelen elec- triciteitsleening Zaterdagmorgen had op eenigszins plechtige wijze de eerste steenleggmg van het Nutsgebouw plaats door den heer dr. Sax, uit Oudewetenng De bestuursleden van het Nut en het gemeentebestuur wa ren bij deze gelegenhead tegenwoordig. KOUDEKERK. De tuindersknecht Van D. kwam per fiets uit de richting Leiden. Achter een auto aanrijdende kwam hij in den Groe nendijk, plotseling in botsing met een fiets rijder uit tegenovergestelde richting. Van D. kwam zoodanig te vallen, dat hij met een gebroken arm en een heupfractuur op genomen werd. WADDINGSVEEN. De collecte in de Geref. Kerk voor de nieuwe kerk bedroeg f 14-4.13. Ds. Veder dankte van den kansel den on bekenden gever voor de aanbieding van een prachtig karpet, ter gebruik bij huwelijks plechtigheden in de kerk en voor een stel damasttafelgoed bestemd voor de Avond maalstafel. Zondag herdacht de heer A. Kleiweg den dag dat hij 25 jaar geleden werd be noemd tot kerkmeester. Gedurende al dien tijd heeft de heer Kleiweg met zorg, liefde en toewijding zijn kerkelijk ambt vervuld. Het ontbrak Zondag niet aan belangstelling. Een schuitje geladen met bieten zonk juist voor de woning van den heer H. in de Brugwegsche vaart, door te zware lading. Een groot deel der lading ging verloren. Het kostte zeer veel moeite de schuit te lichten wat echter dadelijk moest gebeuren in ver band met het verkeer aldaar. RECLAME. 8837 HAARLEMMERMEER. Woensdag a.a. zal in openbare zitting voor Ged. Staten in Noord-Holland te Haarlem worden behandeld het bezwaar schrift van tal van opstalhouders tegen de verhooging van de tarieven der opstal rechten, waartoe de vergadering van in gelanden van den Haarlemmermeerpolder in dato 23 April 1925 hebben besloten. Voor vele opstalhouders zijn de jaar lijks te betalen lasten meer dan verdub beld; in hoofdzaak betreft dit arbeiders, winkeliers en kleine tuinders, die door deze hoogere uitgaven erg gedupeerd zijn en vooral in dezen tijd van algemeene ma laise groote moeite hebben om zelf op de j been te blijven. Daarom hebben zij onlangs een vereeur- ging gesticht tot gemeenschappelijke be hartiging van hun belangen en zal mr. Ha. gemeijer, advocaat te Haarlem Wctensdag a.s. voor hen optreden Een dochter van den arbeider W. v. Z. aan den Hoofdweg alhier, verliet ecni- gen tijd geleden de ouderlijke wonmg met het voornemeD om ie Haarlem in dienst betrekking te gaan. Zij is echter aldaar niet meer te vinden en heeft mets meer van zich laten hooren Namens de ouders heeft de burgemeester van deze gemeente opsporing van haar verblijfplaats verzocht. KATWIJK. Gemeenteraad. Hedenvoormiddag kwam de gemeenteraad tn openbare vergauering bgeen. Aanwezig: alle leden. Voorzitter: de heer De WaaiMalefgt, die de vergadering met gebed opende. De notulen der vorige vergadering wer den goedgekeurd. Hierna deed de voorzitter mededeeling van eenige ingekomen stukken. Allereerst deelde hg mede een telegram van dank betuiging van H. M. de Koningin voor het ontvangen telegram. Den schrijven van B. en W. van Noord- wjjk, houdende een betuiging van deel neming met de zware ramp, die deze ge meente heeft getroffen. B. en W. hebben dat college van B. en W. te Noordwgk namens de gemeente be dankt De heer Van Tongeren sprak in verband met deze mededeeling een woord van deel neming ten opzichte van de nagelaten be trekkingen, er bg deD wensch uitsprekende^ dat er een commissie worde benoemd in de gemeente voor het oprichten van een eenvoudig gedenkteeken voor de alhier begraven slachtoffers. Een verzoek van de Chr. stichting ..Zand bergen" om een bijdrage voor de vernieu wing van deze stichting. B. en W stel'on voor daaraan met het ocg op de geldmiddel^ niet te voldoen. De heer Meerburg sluit zich daarbij aan. Het moet nu maar eens uit zijn met alTte mogelijke subsidies. De Raad sloot zich bij het praeadvies van B. en W aan. Ingekomen was een schrijven van den heer De Best, dat hij zijn benoeming tot se cretaris-boekhouder van de Katwijksche Spaarbank aanneemt. Een schrijven van den waarn. inspecteur van de volksgezondheid dat na de restau ratie van de Hervormde school te Katwijk- aan-Zee tegen deze inrichting uit het oog punt der volksgezondheid geen bezwaar meer bestaat. w Een schrijven van het bestuur van de Vereeniging tot bevordering van het Vreem delingenverkeer te Katwijk-aan-Zee tot ver lenging van het pad langs den boulevard. De voorzitter, die in het adres een zin mist, waarin staat dat de vereeniging ook iets bijdragen wil. stelt voor dit adres te behandelen bij het betrokken punt bij de begrooting. Hierna werd met de behandeling der agenda aangevangen. Tot leden der Commissie van Plaatselijk Toezicht op het L. O. werden met alge meene stemmen herbenoemd do heeren ds. K. P. A. Rutgers en Jeroen Varkevisser. Zonder hoofd, stemming werd besloten tot aankoop van eenige perceeltjes grond ter verbreeding van de Nieuwsteeg te Kat wijk aan den Rijn. Eveneens werd zonder hoofd, stemming besloten tot den aankoop van grond ter grootte van ongeveer 13 M2. langs de Secretaris-Varkevisser-straat. De heer J. van Duyn" maakte daarbij de opmerking, dat de bepaling van de grootte niet juist is opgegeven, wat de voorzitter erkende, zoodat deze opgave werd gewijzigd. Naar aanleiding van een voorstel tot aanvulling der instructie van den opzichter der gemeente, maakt de heer Dubbeldam, die meende dat men, zoolang men hier geen architect heeft de aanvulling der in structie niet noodig heeft, eenige opmer kingen, waarna de voorzitter voorstelde het voorstel in handen te stellen van een commissie waarmede de raad zich vereenig- de. Tot leden der commissie wees de voor zitter aan de heeren Van der Perk, Meer burg en Dubbeldam. Het voorstel tot vaststelling eener ver ordening tot wijziging van die, bevattende bepalingen omtrent het verhaal op de ge meenteambtenaren van betaalde pensioen bijdragen, werd in handen gesteld van een commissie, bestaande uit de heeren Grim bergen, G. van Duyn en Parlevliet. Hierna kwamen de begrootingen 1927 voor de bedrijven: Electriciteit-, grond-, gas, waterleidingbedrijf en vleeschkeuring alsmede die der gemeente aan de orde. Het eerst bracht de Voorzitter de be grooting van het Electriciteitsbedrijf in be handeling, die zonder discussie en hoofd, stemming werd vastgesteld; de gewone inkomsten en uitgaven op rond f 64309 en die van den kapitaaldienst op f 33280. De begrooting van het grondbedrijf werd vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op f 5419.42 en den kapitaaldienst f 14.3Q5.42J. Hierna kwam de begrooting van het gas bedrijf aan de orde, waarover zich een zeer geanimeerd debat ontspon. De heer J. van Duyn, lid der gascommissie verzette zich tegen de verhooging van den prijs van de cokes. Hij vond tegen zich den wet houder, den heer Kruit en den heer Van Tongeren, die de verhooging op financieel© gronden verdedigden en tevens ook hierom dat anders de kans bestaat dat de cokes naar buiten gaat. Nadat tal van leden er 't woord over had den gevoerd, waarbij het nog al warm toe ging en de heer J. van Duyn de veronder stelling maakte, dat menschen die deze ver hooging konden voorzien, wellicht de kel ders vol -hebben, wat voor de arbeiders niet mogelijk i9 wat de heer van Tongeren aan leiding gaf te constateeren dat hij geen co kes heeft opgeslagen, 9telde de heer van Duyn voor dat de prijs van de cokes weer teruggebracht wordt op f 0.80 per H.L. Dit voorstel werd door den voorzitter afgewe zen op grond dat het niet met deze begroo ting verband houdt. Toch wilde de heer van Duyn een uitspraak. Het voorstel werd ver worpen met 10 tegen 6 stemmen. Voor stem den de heeren J. van Duyn, R. Ouwehand, G. van Duyn, W. van Beelen en Wouda. De begrooting werd daarop zonder hoofd, stemming aangenomen. De begrootingen Waterleiding en Vleesch keuring werden daarna vastgesteld zonder discussie en hoofd, .temming. Bij de laatste begrooting deelde de voorzitter mede dat B. en W. geen voorstel zullen doen tot stich ting van een Slachthuis (Applaus van den heer van Tongeren). Daarop kwam de behandeling van de ge meente-begrooting aan de orde. De heer van Tongeren opende de alge meene beschouwingen en hing een somber tafereel op van de financiën der gemeente Katwijk. Hij gaf daarvan voor een deel de schuld aan het Rijk die de gemeente oplegt moeilijk te volbrengen lasten. Het steeds meer ingrijpen der gemeenten in het parti culier initiatief wordt haar van boven op gelegd. Ook de vrijheid van de gemeentenaren wordt steeds meer beperkt door dwang van boven. Spr. wees op het proces, schelpen- visschers aangedaan door het wegnemen van schelpen van het strand. Hij stelde ten slotte aan B. en W. eenige vragen waarop hij gaarne antwoord verlangde. De heer Van der Wiel ving zijn betoog aan met een woord van dank aan de sa menstellers der begrootingen. Overigens ziet ook hij den financieelen toestand niet roos kleurig. Hij illustreert dit o. m. met op h?t groote restant der leeningen en de daaruit voortvloeiende renten te wijzen. Wat de gemeente noodig heeft is een krachtige leiding en een goede visie op de toekomst. Hij vraagt ten slotte of B. en W. ook eenige lichtpunten in de toekomst zi?n. De voorzitter de twee sprekers beant woordende stipte enkele punten uit hun be- toogen aan. Wat het proces tegen de schelp- visschers betreft, dit betreft een formeele quaestie, een vraag van wie er het recht heeft. Wellicht zal tegen het betreffende vonnis hooger beroep worden aangeteekend. .Wat de schuldenlast betreft, deze bedroeg op 1 Januari f 1.905.000, waarvan f 753.000 komt ten laste van den gemeentelijken wo ningbouw, waarvoor de gemeente het geld van het Rijk leende. Ten laste van het elec triciteitsbedrijf komt f 156.000, van het gasbedrijf f 250.000, van de waterleiding f 78.000 en aan het grondbedrijf f 99.000. Het restant komt ten laste van onderwijs, onderhoud van wegen, enz., enz. Verder meent hij dat er een klein licht punt is waar te nemen en dat is het feit dat het met de financiën van de groote gemeen ten Amsterdam en Rotterdam ook vast loopt. Daardoor zal het Rijk den toestand der gemeenten onder het oog moeten zien. De schuld ligt z. i. ook bij het Rijk. Het Rijk heeft in 1897 de gemeenten het recht ont nomen tot het heffen van accijnsen en daarvoor een vergoeding van f 2.56 per in woner gegeven, dat bedrag is steeds gelijk gebleven hoewel het nu zeker voor het minst moest zijn verdubbeld. Verder heeft het Rijk de gemeente veel meer lasten op gelegd dan vroeger. De voorzitter heeft in. dezen een nota samengesteld, welke hg aan den Commissaris der Koningin zal ter hand 6tellen, waar uit hg eenige mededeelingen doet. Ook do Vereeniging van Ned. Gemeenten wil den weg; door 6pr. aangewezen, op. Hierna kwam men tot de artikelsgewgze behandeling, beginnend© met de uitgaven. Bg den post „politie'1 spreekt de heer Meerburg de weuschelijkheid uit, dat de inspecteur in Katwgk aan Zee woont De heer Van Tongeren wijst er op, dat de uitgaaf in de laatste jaren met 10 pet. is gestegen. Zou men den buitendienst niet kunnen afschaffen? De heer Wouda maakte ook nog eenige opmerkingen, waarna de voorzitter opmerkte dat de politie tot de competentie van den burgemeester behoort. Het voorstel van B. en W. om den past jaarwedden van den hoofdopzichter en den opzichter te verhoogen, wordt voorloopig teruggenomen, om ae beslissing van het voorstel Dubbeldam af te wachten, waar deze voorstelt deze ambtenaren ook bur ger-arbeid te doen verrichten. De heer Meerburg dringt op verbetering in het vervoer aan. De tram is voor goe derenvervoer niet geschikt. De heer J. van Duyn stelde bg no. 175 voor de loonen der gemeentewerklieden met f2 per week te verhoogen. De heer Van Tongeren zou 'de staf der ambtenaren bg gemeentewerken willen ver minderen. De wethouder R. Ouwehand bestrgdt beider voorstel. De heer Van Duyn houdt zgn voorstel vast, dat nu in de volgende vergadering behandeld zal worden. De heer Van der Swan zou de gemeente- zaal beschikbaar willen stellen voor de weiklooze visschers, mede in verband met de verordening op het z.g. „beurzen". Den voorzitter is dit voorstel zeer sym pathiek. Hg verzoekt den heer Van der Swan daarover eens met nem te komen praten. Er moet iets gedaan worden. Ten slotte werden de uitgaven vastge steld zooals B. en W. deze hadden ont worpen. I De Inkomsten werden daarop nagegaan en na verschillende opmerkingen door de leden gemaakt, eveneens overeenkomstig het voorgestelde vastgesteld zonder hoofd, stemming. De gewone dienst der begrooting wijst in ontvangst en uitgaaf aan f 231.537.42. De kapitaaldienst wijst aanAan inkomsten f 145.645, aan uitgaven f 146.284.61, aldus sluitende met een nadeelig saldo van f 642.61. Bij de rondvraag wees de heer J. van Duyn er op, dat het noodig is, dat de bergplaats van gemeente-materialen, thans aan het Prins Hendrikkanaal gelegen, worde overgebracht naar het terrein van de Gasfabriek, waar meer toezicht er op uitgeoefend kan worden. De Voorzitter zegt een onderzoek en nadere overweging toe. Daarna ciroa half één, sluiten. KATWIJK AAN ZEE. Heden is het 5 jaar geleden, dat de Katwijksche gymnastiekvereniging „Her cules" werd opgericht. Deze in onze ge meente zoo populaire vereeniging, welke zich in toenemenden bloei mag verheugen, stelt zich voor dit feit te herdenken door het geven van een tweetal uitvoeringen welke, waarschijnlijk, op 16 en 17 Dec. a.s. zullen gehouden worden. Een uitgebreid progrhmma is met zorg samengesteld, ter wijl bovendien op den eersten uitvoerings avond een nieuwe fraai bewerkte vereeni- gingsvlag, aangeboden door de dames- afdeeling ,zal worden onthuld. In „Casa Cara" had gisteravond de eerste vergadering in dit seizoen der A. R. kiesvereeniging plaats. De tweede voorzit ter, de heer C. van Tongeren, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze. Ver volgens deed de heer Bonifaas verslag van de Staten-Centrale. Daarna werd na ampele discussie de gros lijst vastgesteld voor de in 1927 te houden verkiezing van leden van Provinciale Sta ten. De namen zijn W. Warnaar. Sassen- heim. R. Ouwehand, Katwijk a. Zee, Eiker bout, Leiden, mr. V. H. Rutgers, Den Haag, S. Schoneveld te Rijnsburg, dr. de Bruijn, Leiderdorp, dr. van Es, te Leiden, S. Gos- linga, J. van der Steen, te Leiden en Eggink te Voorschoten. Vervolgens werd nog door den heer B. mededeeling gedaan van het op het Centrale Convent besproken onderwerp „Medtezeg- genschap in het bedrijf", waarna een ge animeerde discussie volgde. Verder werd nog besloten om dezen win ter 4 vergaderingen te houden en te trach ten eens een sprekèr van elders voor de vereeniging in openbare vergadering te doen optreden. De rondvraag leverde niets der vermel ding waard op. Hierna had op de gewone gebruikelijke wijze de sluiting der verga dering plaats. KATWIJK-AAN-DEN-RUN. In de Consistorie deT Geref. Kerk had een vergadering plaats van de Geref. Jongelingsvereeniging met de oudere en belangstellenden. Deze vergadering vond plaats om daardooT meerdere kennis te geven aan den arbeid die in de Jonge- lingsvereeniging plaats heeft, maar ook tot een krachtige opwekking voor die jon gelingen die nog niet behooren tot de jon- gelingsvereeniging. Er werden drie onder werpen behandeldn.l. een Bijbelsch on derwerp naar aanleiding van Lukas 4 16 tot 30, hetwelk ingeleid werd door A. Schoneveld; een gedeelte uit de Kerkge schiedenis en wel voornamelijk de hervor ming, ingeleid door G. Meijering; terwijl door de Vries een onderwerp werd behan deld over: „de jongeling de man der toe komst". Op al deze onderwerpen volgde een drukke discussie, waaraan ook ver schillende malen door de bezoekers werd deelgenomen. De opkomst was zeer goed te noemen, vooral ais men bedenkt, dat dit de eerste openbare vergadering was die werd gehouden. Door enkele aanwezi gen werd reeds aaD de hand gedaan om dergelijke vergadering meermalen te hou den, wat door den voorz. dan ook werd beloofd. Hoewel het meer dan tijd was geworden om te eindigen werd door Rijs- dam nog een ernstige voordracht gehou den, waarna ds. Meijering, sere-voorzitter, de bijeenkomst met dankgebed sloot. LISSE. Bij het behandelen van de begroo ting der gemeente werd ook het zielental opgegeven. Uit de opgaaf van vorige be grootingen bleek ons dat de groei der be volking de volgende was: in 1920 6729 zielen; in 1921: 6712; in 1922: 6731; in 1923: 6759; in 1924: 6847; in 1925; 7005; in 1926 7100 en thana 7261. Donderdagavond zal voor den Ned. Prot-Bond optreden dr. L. J. van Holk, uit Utrecht. NOORDWIJK. Patronaats-ontwikkelingscnrsns. Naar we vernemen, is de Patronaats-ont- wikkelmgscursus geschorst tot aan de vol gende raadsvergadering. De patronaatscom missie had voor dien cursus f 300 subsidie gevraagd. Aanvankelijk stelden B. en W. voor f 210 toe te staan. Een paar dagen later herzagen B. en W. dat voorstel en maakten er 1 202.50 van. In de raadsvergadering van j.l. Vrijdag stelde de heer C. Alkemade voor, f 300 toe te staan. Over dit voorstel staak ten de stemmen (Katholiek tegen niet-Ka- tholiek). In afwachting van de wettelijk voorgeschreven herstemming in een vol gende raadsvergadering beslodt de Patro naatscommissie de lessen tot zoolang stop te zetten. Voorts kwam ons ter oore, dat de patronaatscommissie nog deze week de vraag onder de oogen zal zien, wat te doen als de leden ook in die raadsvergadering op hetzelfde standpunt blijven staan. De meer derheid der commissie is de meening toe gedaan dat algeheele stopzetting moet volgen. R.K. Kiesvereeniging. Gisteravond hield de R.K. kiesvereeniging een vergadering in het Juvenaat. Aangezien anders de belangstelling niet zoo bijzonder groot is, vergaderde men in het kleine zaaltje. Dit bleek echter door de flinke be langstelling te klein. De voorzitter, de heer G. G. J. Alkemade opent met gebed, waarna een welkom tot de leden volgde. Het lezen der notulen wordt met het oog op de zeer drukke werkzaamheden van den secretaris uitgesteld tot een volgende vergadering. Door den heer J. H. v. d. Werf, die met den heer W. Schelvis afgevaardigd wa9 naar de vergadering van den Statenkieskring werd verslag van die vergadering uitgebracht. Op aangename en zakelijke wijze vertelde de afgevaardigde hoe het op de vergadering van den Centralen raad was toegegaan. Hierna werd overgegaan tot candidaatstel- ling voor de Prov. Staten. De voorzitter legde uit dat deze candidaatstelling dient tot samenstelling van een groslijst. Het bestuur adviseerde om candidaat te stellen de hee ren W. de Ruyter, Balvers en B. J. Loerak ker. De voorzitter lichtte dit advies toe, waarna bovengenoemde heeren met alge meene stemmen als candidaat werden geko zen. In de bestuursvacature werd met meer derheid van stemmen gekozen de heer J. v. d. Meer C.Jz. De voorz. gaf hierna een uit eenzetting van wat de Provinciale Staten eigenlijk zijn 'en wat Statenleden doen. In ruwe trekken zeide hij het volgende: De prov. Zuid-Holland heeft 7 kieskringen, die te zamen 82 leden kiezen voor de Prov. Zuid- Holland. Aan het hoofd van de Prov. Staten staat de Commissaris der Koningin. De kie zers van de Prov. Staten zijn Nederlander» van 25 jaar of ouder, die minstens 12 maan den in een provincie wonen. De leden van de Prov. Staten genieten alleen vergoeding voor reis- en verblijfkosten voor vergade ringen van de P. S. en de commissie-verga deringen. Het college van Ged. Staten ten getale van 6 personen wordt door de Prov. Staten gekozen. Dit college geniet wel be zoldiging. Ook kiezen de leden van de Prov. Staten de leden der Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal en dit is een belangrijk punt. Bij de rondvraag onderstreept de heer Buyze het gezegde van den heer J. H. v. d. Werf en keurde niet goed dat op een verga dering van den Centralen Raad de afge vaardigde van Noordwijk ontijdig en onnoo- dig door den heer Bulten werd geïnterrum peerd. Ook de voorzitter de heer Bader had niet voldoende laten uitkomen, toen hij de brief van den heer C. J. L. v. d. Meer voor las, de bedoeling van den heer C. J. L. v. d. Meer. Deze heeft n.l. bedankt om zijn plaats af te staan aan jongere krachten De heer Buyze zegt dit om er op te wijzen dat hij en anderen niet accoord gaan met de leiding van de Leidsche Kamercentrale. Na nog enkele mededeelingen van den voorzitter wordt deze vergadering gesloten. To oneeluitv oering. Gisteravond gaf de tooneelvereeniging „Tooneel is ons Streven" een uitvoering in de zaal van café „de Witte Zwaan" Te kwart voor acht opende de heer W. Brede- rode den avond met een hartelijk welkom tot de talrijke aanwezigen. Hij dankte den eigenaar der zaal voor de welwillend© me dewerking en maakte een opmerking, zeer op z'n plaats was, over de keurige te betering die de zaal en 't tooneel onder^ hadden. Noordwijk beschikt thans over ee; zaal meer met tooneel. die er wezen en zich met andere kan meten. dankte hij den heer Westgeest voor de ket rige bijpassende decors, die een aardig e|. fect opleverden. Hierna werd opgevoerf „Een valsch edelman", dat keurig en vlo» werd gespeeld. Alle spelers waT^n rolvas en gaven blijk van goed© studie. Alle pu! sonen afzonderlijk te bespreken zou te th voeren. Alleen willen we even noemen mijnheer Bloemendaal, zijn zoon Karei Baron Duval. Ook den vriend van Karei, „Willem Louwers". komt een extra pluimpi? toe. Na de pauze werd, in tegenstelling mg 't voorafgaande, gegeven de klucht „Moj als Ongeluksvogel". Geschaterd is er va: 't lachen om Moppie, die met recht een or geluksvogel genoemd kan worden. Pracht; waren ook de figuren van Kees de Smid Molm, los werkman. Toen dan ook de he- Brederode den avond sloot waren allen met hem eens dat het een goed geslaagr. avond was geweest.. Hierna werd de leid overgedragen aan den heer J. Berkemeij die belast was met het bal. dat de jonge nog geruimen tijd bijeen hield. Men verzocht on9 mede te deelen, dat a Woensdagavond de 2de opvoering zal plaa hebben. Wij Ijopen, dat de zaal dan evei vol zal zijn. Loop der bevolking. Gevestigd: G Beek (geh. met B. Polder mans) van Den Haag. Bronckhorststraat A. P. Greup (geh met F. K. C. Timra hans van Abcoude) van Den Haag i Breloftpark 24 O. C. van der Kamp met W. P. Caspers) van Katwijk, naar DouJ zaslraat 20 Dame9 G. L. Offermeier, zool der beroep, van Bloemendaal. naar Molen- straat 56 E. W Nieuwen burg, huiskas^ van Schoten, naar Oude-Zewe^ tti Vertrokken- P. Elzinga en fam., handels reiziger, naar Amsterdam. 2e Helmerstr. 9?4 NOORDWIJK AAN ZEE. Maandagmorgen werd alhier op hit strand gevonden en op het politiebureau li Noordwijk-Binnen gedeponeerd, een briefje, afkomstig uit een aangespoelde flesch, waar op met aniline-potlood stond geschreven1 „Spoedige hulp gewenscht A: 109 Verkeerd in nood. 2.0.2." en op de andere zijde: „Uitgevaren 14-10-26 7.25 uit haven" Aangezien er geen plaatsen bekend zijn. die hun schepen met letter A. merken, kom het ons voor, dat een ongewenschte aardig heid hier is uitgehaald. De leerlingen van de Herv. school alhier, hebben in de Zendingsweek een som bijeengebracht van ruim f 57 voor ae Zending. NOORDWIJK-BINNEN. Bij de politie alhier is aangifte vas vermissing gedaan van een vaarboom, ter nadeele van het gemeentelijk gasbedrj alhier. Een onderzoek wordt ingesteld, OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren: Sara, d. v. H. Wolthaus en van den Eijkel Henriette Augusta, d. vaJ H. C. Jelgersma en Jonkvrouwe H. A. va:| Foreest Klaas Dirk, z. K. van der Kwaii en L. J. de Konink. Gehuwd: A. J. Schrama te Wassenaar e:| L. M. Wassenaar, te Oegstgeest. Overleden: Ca. Brouwer 37 jaar F. L| Vink 79 jaar Weduwe A. J. van de Geer. Toen gistermorgen mevr. Van R. hier, per rijwiel uit de richting Leidesl komende, de Geversstraat doorreed, pas-I Beerde zij den met een hond bespannecl groenten wagen van R. uit Rijnsburg. lk| hond vloog haar plotseling aan met heil gevolg dat zij er met grooten schrik en! duchtig gescheurde kleeren afkwam. Oe'| een en ander werd de politie ingelicht,! die daarop R. heeft aangehouden Deze! was niet bereid de toegebrachte schade tel vergoeden, waarom tegen hem proces-ver-1 baal is opgemaakt. Meerdere personen waren in de omge-1 ving en zij die omtrent dit gevaj inlich-l tingen kunnen verschaffen, worden daar-I voor verzocht zich bij de politie alhier aaal het Raadhuis aan te melden. Soortgelijk* I gelijke gevallen doen zich den laatstee! tijd meermalen voor, waarom het wel een!I tijd wordt, dat in zulke gevallen goed i>| gegrepen wordt. RIJNSBURG. De raad dezer gemeente vergade- op Donderdag 18 Nov., des namiddag-I zeven uur. Onderwerpen ter behandeling 1. Vaststelling gemeentebegTOotinr 1 dienst 1927. 2. Adres verkoop grond Hc': straat-Kerkstraat. SASSENHEIM. In de Chr. Ger. Gemeente treedt ac J Donderdagavond te 7 uur op, ds. J- van Ree, uit Schiedam. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: D. v. Egmond Jz., v3D I Valkenburg en B. Los, van Zoeterwoude- Door de vereeniging „Ziekenzorg" I een cursus in „Eerste hulp bij ongeluk ken" georganiseerd. Vijftien dames en he ren nemen er aan deel. De leider is d- I heer Cleveringa, arts, te Katwijk-aan-Z^ De voorzitter der vereeniging, ds. Henuj' I nides, opende de eerste les, door allen, J 't bijzonder den leider, hartelijk welkom t- heeten. Hij sprak zijD beste wenscheD ui' I voor 't welslagen en hoopte, dat de dee- j nemers er veel nut van mogen hebben. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida, D v W Heystek I J. van Egmond. Wilhelmus Petrus Cof- I nelis, Z. v. G. M. Prins en G. M. W[ 2-3

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 10