WO. 20451 ZATERDAG 13 NOVEMBER Anno 1926. DE RAMP TE KATWIJK. STADSNIEUWS. Officieele Kennisgevingen. MUZIEK. Het voornaamste nieuws van heden. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. EIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ID VERTE NTIEN SO Ct». per regel. Bij regelabonneaient belangrijk lageren prijs. IKleine Advertentiën. uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Iterdagi 50 Cts bij een maximum aantal woorden van 30 J Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven JO CU porto te betalen Bewijsnummer 6 Cis. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèqus- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PB IJS DEEER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35. per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn. per week Franco per post 2.35 4" portokosten. tO 18. „0.18. Dit oommsr bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. I Wij ontvingen nog de volgende giften j. C. A. B. f50; fam. T. te O. f2 50; J G. f 10; W. E. f2.50; J. D. K. fl; icollecteerd door Wimmie op de koperen uiloft van zijn ouders f5; werkman J. R. II; C. B f 1; dr. G. M R. f5; fam. H. f 10; P P. f0 50; mr. P. A. P. H f25; wed v. R. I (075; j. S. f 1; fa. H. v B f2; .1 v d. L. N. f5; fam E. f2.50; mevr. B. f2 50; D. G. K. S. f 2.50. In totaal ontvingen wij derhalve 13134.77. Giften worden nog gaarne ingewacht aan ns Bureau, onder gironummer 57055 of per nsterdamsche Bank onder vermelding; KW logger 152", DE DIRECTIE. hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei- ien; Gezien het verzoek van:> a. de N.V .Leidsche Coöperatieve Melk- richting ,,De Landbouw", om vergunning i lot het uitbreiden van de zuivelinrichting het perceel Rijnsburgersmgel No. 23, [iadastraal bekend Gemeente Leiden, Sec tie A No. 1079; b. A. van Mastrigt, om vergunning tot [het oprichten van een inrichtings voor het '•ewerken van vleesch in het perceel Vrou- ^ensteeg No. 5, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie EL No. 2049; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven kennis aan het publiek, dat ge- lemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visié gelegd (lijn; alsmede dat op Zaterdag, den 27 Novem- e.k. des voormiddags te h a 1 f e 1 f jïren op het Raadhuis, gelegenheid zal horden gegeven om bezwaren tegen deze przoeken in te brengen, terwijl zij er de ndacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig art. 7 der Hinderwet voor het gemeen tebestuur of een zijner leden zijn versche en, teneinde hun bezwaren mondeling toe lichten. N. C DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN Secretaris. Leiden, 13 November 1926. 37S7 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden prengen ter algemeene kennis, dat door vergunning is verleend aan: a. H. en rechtverkrijgenden, tot het op dichten van een .smederij in het perceel ge Rtjndtjk, no. 34, kadastraal bekend tneente Leiden, Sectie K. No. 760; b. N. V. Nettenfabriek voorheen Jaeger rechtverkrijgenden, tot het uitbreiden de fabriek van katoenen garens in het irceel 3e Binnenvestgracht No. 22. ka- bekend Gemeente Leiden, Sectie 1230. N. C. DE GIJSELAAR. Burgem. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 13 November 1926. HENRI TER HALL's REVUE 1926. *t Is ongeveer medio November en dus is er weer Henri ter Hall s revue. Een naam draagt de laatste niet Eenvoudig revue 1926 is de titel. En is dat op zich zelf ook niet ge noeg? Een revue is immers toch slechts een kaleidoscoop van allerlei gebeuren, zonder verband, dat met een heel licht draadje aan elkaar wordt geregen of zelfs met eenige vulling zonder verband aan elkaar wordt ge hecht. We zouden voor de jongste creatie uit Ter Hall s keuken ook werkelijk geen naam kunnen vinden, die eenigszins zou aange - ven, waarheen de toeschouwer wordt ge leid. hoe en wat er geschiedt. Overigens zijn in de revue 1926 weer ruimschoots alle ingrediënten verwerkt, die noodig zijn om een revue aantrekkelijk te maken. Ernst en luim wisselen elkaar om beurten af. Aan de luim wordt een zeer groot aandeel gegeven, hetgeen beteekent een ware aanslag op de lachspieren. Want: 't is Buziau, die in hoofdzaak de luim vertolkt en den aanval doet. En dat zegt genoeg. We kunnen verzekeren, dat hij in deze revue weer op zijn best is. Tal van leuke vondsten in kleeding etc. worden gedemonstreerd, niet te beschrijven, alleen maar te waardeeren bij het zien aan Buziau's lijf wanneer een ander hetzelfde draagt is het niets! Iloe weet hij een gansche zaal aan zijn lip pen te doen hangen. Vol was de zaal der Stadsgehoorzaal, stamp-, stampvol. Direct wist hij contact te krijgen en den gansehen avond te behouden, 't Is een komiek als er slechts weinigen bestaan 1 Naast hem was mevr. Roosje Kohier weer een aanvallige commère, die met gratie fraaie costumes weet te dragen en zoo noo dig een gevoelig woord weet te paren aan de humor van haar partner. Als Dritte im Bunde treedt op Piet Kohier, die hier een stijve Amerikaansche kauwgom-koning uit beeldt, ingetogen en juist daardoor con- trasteerend en effect bereikend. Wat de aankleeding der revue betreft, hierbij heeft mevr. Ter Hall zij immers verzorgt deze afdeeling zichzelf over- i troffen. Het is een zeldzame rijkdom aan kleurenpracht, wat op het tooneel wordt ge- j dragen, culmineerend in de drie finales der j drie acten, de eerste Rood en Zwart, de tweede gevende de zilveren, gouden en dia- J manten bruiloft, de derde de glorie van het waar de pannen gemaakt werden en andere nuttige artikelen, om daarna de ovens te be zichtigen. Het baksel was juist ..gaar" Door de openingen boven in de ovens kregen ze eenigen indruk van de 950 gr. hitte, die erin heerschte. Zoo werd alles bezocht tot de pakhuizen toe. De tijd vloog om en de hee- ren werden niet moe om op alle van be langstelling getuigende vragen een ant woord te geven. Tiet was een prettige en een leerzame middag en den heeren Delfos en Ginjaar komt hiervoor een hartelijk woord van dank toe. Als souvenir kregen de leerlingen alle een paar miniatuur-bloem potjes mee naar huis. DE BIOSCOPEN. Het Lnxor-theater was gisteravond zoo goed als uitverkocht, en wij zijn er van overtuigd dat de bezoekers zich Diet teleur gesteld hebben gevoeld. De twee hoofdnummers vullen den gehee- len avond en zijn van werkelijk uitstekende kwaliteit. Van „De bende van Schoppen- Aas", hoe interessant overigens ook, ziet men evenwel slechts de eerste episode, het geen de directie, naar het ons wil voorko men, tijdig had behooren aan te kondigen. Het is een voortdurende strijd tusschen een groep landverhuizers en een rooversbende om het bezit van eenige belangrijke locu- menten in zake nieuwe gebieden, waarin ,,de held", die alles durft en allen ten slotte zal verslaan, natuurlijk niet ont breekt. Spannender is intusschen nog het nummer dat na de pauze wordt vertoond en dat ons de vele moeilijkheden der New- Yorksche politie schetst bij haar pogen om de vele handelaars in meisjes te arresleerm en te straffen. Het is een geschiedenis vol levendige aclie, die, mede door uitstekend spel, uilermate boeit en den toeschouwer tot het laatste moment in het onzekere laat. Ook het Casino-theater was gisteravond, ondanks de concurrentie van ter Ha.I's revue in alle rangen uitslekend bezet, waar van het optreden van den beroemden film acteur Rudolf Valentino, wiens dood onlangs aanleiding gaf tot hefiige tooneelen, wel de voornaamste oorzaak zal zijn geweest „Co bra" is de titel van de film, waarin deze moderne Adonis voor het laatst lauwer.m oogstte en inderdaad ga-at er van zijn spel een ongemeene bekoring .uit. De geschiedenis zelv«- is vrij eenvoudig, doch het is voornamelijk het pakkend spel van Valentino en Nita Naldi, waaraan deze tildlliuil L'l Ultuil, uc u.c 1 ut uc giutic >aii .11.1 Westland. Het is één oogenweelde, deze Llm haar charme dankt. letraal No. afsluiting groote havenbrug. Burgemeester en Wethouders van Leiden engen ter algemeene kennis, dat de foote Havenbrug, wegens het verrichten herstellingswerkzaamheden. vanaf sdao 16 November a.s, tot nadere aan zuiging gedurende alle werkdagen van 3 lr v.".m- ^-30 n.m. voor alle rijverkeer J zijn afgesloten, en dat gedurende die-n W het rijverkeer zal plaats hebben over Pauwbrug en de Verversbrug. 3783 N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden. 13 November 1926. Burgemeester en Wethouders van Leiden &8en ter openbare kennis, dat zij, dït- H1 .a V00r verkoop van artikelen ge wande de door de vereeniging tot bevor- ~\a Van de belangen van sïechthooren- E Stads-Gphoorzaal op 17. 18 19 dezer, te houden tentoonstelling, ont- ring hebben verleend van het sluitings- voor winkels. 3786 1 N C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. AN STRIJEN, Secretaris, tóen, 13 November 1926. kleurenschat in zeer fraaie harmonische tir.ten. In dit opzicht overtreft de revue 1926 vele van haar voorgangsters en men vraagt zich af. hoe Ter Hall en zijn echtgenoote nog een crescendo weten te bereiken. Het lijkt telkens onmogelijk en toch wordt het onmo gelijke weer mogelijk gemaakt. Naast de finales mogen echter nog apart vermeld de donsjes, de hulde aan de muziek en cadeautjes voor dames, alle prachtige scènes. Natuurlijk ontbreekt het dubbelmannen- kwartet niet, evenmin als de dans. De leider, Dickson, heeft een paar alleraardigste bal letten ingelascht, die het kostelijk doen. De muziek is goed verzorgd door Gerrit van Weezei en Henk Neef, die thans als kapel meester optreedt Besluiten we met mede te deelen, dat uit den aard der zaak weer een makkelijk lig gend refreintje: ,,o mijn Roosje" moet wor den meegezongen, welk moeten heusch geen straf is, en dat door de firma de Gruyter een handige reclame is ingelascht. De revue 1926 handhaaft derhalve niet alleen Ter Hali's renommée doch bevestigt deze in meerdere mate. Het overtalrijke publiek heeft zeer harte lijk getuigd van zijn groote ingenomenheid en heden- en morgenavond zal het wel niet anders zijn, durven we te kunnen verzeke ren. De revue 1927 kijkt echter reeds om de deur. GEREF. SCHOOL VOOR U. L. O. Op een vrijen middag verzamelden zich tegen 2 uur de leerlingen der 2e klas van de Geref. school voor U L. O. Hoogl. Kerkgr. (hoofd de heer W. G. Aldershoff Jr.) bij de Zijlpoort en werd onder geleide van het per soneel der school per fiets gereden naar de kleiwarenfabriek der heeren Delfos en Gin jaar. te Leiderdorp Door de welwillendheid van de heeren fabrikanten konden de kin deren van nabij kennis maken met een in teressant bedrijf. Onder het deskundig ge leide der heeren werd de rondgang door de fabriek gemaakt en werd begonnen bij de ruwe klei. Zij zagen, hoe dit machinaal be werkt werd. gemalen en getransporteerd naar de werklieden, die achter hun draai schijf zaten en uit de kleibrokken al draaiende de bloempotten „tooverden". De werklieden hadden schik in de groote be langstelling der leerlingen en boden enkelen hunner aan om ook maar eens een pot te maken. De wanhopige pogingen van een paar jongens om iets draaglijks te leveren, vermaakte jong en oud. Ook kregen de leerlingen nog te zien hoe het kunstaardewerk gemaakt wordt, hoe na allerlei vóórvormen eindelijk een sierlijk gebogen vaas verschijnt. Eén der leerlingen vroeg om een dikbuikige melkkan en na eenige oogenblikken was zijn wensch ver vuld na met buitengewone belangstelling de vorming van hef groote oor" te hebben gadegeslagen. Hierop volgde de afdeeling, Het voorprogramma beslaat behalve uit het gebruikelijk Journaal, uit een komische twee-acter „Hotelra'ten" en een drama in 7 acten „Een vorstelijke doornenkroon". een boeiend verhaal van een koning, die geen koning wilde zijn en wiens huiselijk geluk hij stelt boven het bezit van zijn kroon. Ook deze rolprent verdient een druk be zoek. Het City-theater vangt aan met het ge bruikelijke Wereldnieuws, waarin ew een keurig overzicht krijgen van het potten en vazen vervaardigen in het buitenland. Dan volgt een alleraardigste klucht in 2 acten waarvan het grootste gedeelte zich af speelt op een groot oorlogschip. Daarna wordt aangevangen met de eerste hoofdfilm „De Voddenraper van Parijs naar het bekende gelijknamige tooneelstuk, met in de hoofdrollen Helene Darly als Ma rie en Nicolas Koline als Vader Jean. Het is overbodig over deze film een beschrijving te geven, daar deze overbekend is. Het spel der hoofdpersonen maakt het tot een schit terend geheel. Na de pauze wordt begonnen met de 2de hoofdfilm „Tom, ridder zonder vrees", waarin de hoofdrollen worden vervuld door Tom Mix en zijn wonderpaard Tony. Hel is de geschiedenis van een meisje, dat door haar vader gedwongen wordt met een ?churk te trouwen, doch zij vindt gelukkig redding, daar op het juiste moment Tom tén tooneele verschijnt. Haar vader organiseert dan groote wagenrennen. De winnaar van de wedstrij den mag dan met zijn dochter trouwen, waarin Tom natuurlijk de gelukkige is. Het geheel vormt een keurig programma, dat een bezoek aan dit theater ruimschoots waard is. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd is voor het doctoraalexamen wis- en natuurkunde (hoofdvak Scheikun de) de heer R. Leopold (Den Haag). Dr. J. H. Oort, toegelaten als privaat docent bij de faculteit der wis- en natuur kunde. hoopt zijn werkzaamheden aan te vangen met het geven van een openbare les, op Woensdag 17 November a.s., des namiddags te klokke kwart over vieren, in bet klein auditorium van het universiteits gebouw. Van af Zondag 14 dezer bestaat voor aangeslotenen aan het telefoonnet te Leiden op Zondagen evenals op werkdagen onafge broken (dag en nacht) gelegenheid tot het voeren van interlocale en internationale ge sprekken met plaatsen eveneens voor door loopend dag- er nachtverkeer aangewezen. Reeds met een enkel woord maakten wij melding van het feit dat op Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag 17, 18, 19 en 20 Nov. a - in den Fover der Stad«gphoor zaal de tente- nstelling der Vereeniging tot Bevordering der Eelangen van Slechlhoo- renden zal gehouden worden. Wij kunnen thans mededeelen dat de tentoonstelling Woensdag om half vier door den voorzitter geopend zal worden. Behalve vele interes sante voorwerpen, voor een goed deel door dooven vervaardigd, zal men er geluidver- sterkende instrumenten kunnen zien. Een gruwelkast zal de bezoekers laten zien wat er op kwakzalversgebied voor veel geld en zonder eenige waarde te koop is. Een denk beeld zal men kunnen krijgen van hetgeen de vereeniging voor de slechthoorenden doet. Mej. M. Driessen zal een openbare les hou den in het leeren lezen van de lippen. Vele attracties van anderen aard zullen er zijn. De mandoline-club „O.M.E.C." uit Oude-We tering zeide reeds belangeloos hare welwil lende medewerking toe. Mej. J. C. van de Velde uit Den Haag zal Vrijdag om kwart na vieren haar marionetten-thealre laten zien. De programma's zullen de bezoekers verder van een en ander op de hoogte brengen. Op Dinsdag 16 Nov. a.s. des avonds te 8 uur in de Hooglandsche Kerk hoopt dr. Kiemens zijn tweede populair-weten- schappelijke voordracht te houden over Rome en het Protestantisme. Onderwerp is ditmaal: de Sacramenten naar Roomsch- Katholieke en naar Protestantsche opvat ting. Duur van de samenkomst ruim een uur, toegang vrij. bij uitgang collecte voorde onkosten. (Wie spoedig van koude voeten last heeft, kan een stoof bekomen voor 5 cts. aan het plaatsloket, zoolang de voorraad strekt I) De voordracht is niet bitter-polemisch, maar als rustige uiteenzetting, dus tot ver dieping van kennis bij protestanten en an dersdenkenden, bedoeld. Door verzakking tengevolge van de werkzaamheden ten behoeve der uitbrei ding van het St. Elizabethsgeslicht alhier, is een negental huisjes in het Annahofje (Middelstegracht) ontruimd moeten worden, daar gevaar voor instorting begon te dreigen. De bewoners zijn tijdelijk gehuisvest in een voor dit doel afgehuurd perceel in de Watcrsteeg. Men meldt ons, dat het Nederl. Leger des Heils, Beestenmarkt 34, van 13 tot en met 18 Nov. een zesdaagschen veldtocht organiseert, onder leiding van commandant en mevr. G Mas te en verschillende andere officieren. In het bijzonder de Heilsbijeen- komst op a.s. Woensdag in ..L'Union" be looft belangwekkend te worden. Men verzoekt ons mede te deelen, dat het morgen in het Leidsche Volkshuis door mej. De Petit te geven concert is uitgesteld tol 21 November. Door verscheidene inwoners wordt in den laatsten tijd geklaagd, dat de koperen schelletjes van hun woningen uit kwaad willigheid worden vernield en meegenomen. Gisteravond omstreeks 9 uur is de 62- jarige TI. L., verpleegde in het Militair In validenhuis. toen hij op den Hooge-Rijndijk uit een in beweging zijnde tram wilde springen, gevallen, waarbij hij zoo onge lukkig terecht kwam. dat hij een schedel breuk opliep en naar het Academisch Zie. kenhuis moest worden overgebracht. De Commissaris van Politie alhier verstrekt inlichtingen omtrent een op de Mare onbeheerd aangetroffen rijwiel. ABONNEMENTSCONCERT KRAUSS. Dresdener Strijkkwartet. Dit ensemble heeft zich in den korten tijd van zijn bestaan ontwikkeld tot een kwartel dat in alle opzichten een eervolle plaats ver dient in de rij der reizende kwartetten. In zuiver evenwichtigen kwartetklank bleven de vier voortreffelijke instrumentalisten niets schuldig. Hun voordracht is vol kleur en leven Als nochtans niet de indruk is ge maakt op de toehoorders die van een anis- tiek en technisch gaaf kwartet als het Dres dener behoort uit te gaan. dan ligt dat niet aan hun spel maar aan de samenstelling van het programma. Schumann en Brahms hebben elk drie strijkkwartetten geschreven. Beide componisten hebben fundamenteele trekken gemeen. Geniaal waren ze beiden, ze hebben onsterfelijke werken nagelaten, maar. ze konden beide ook ongemakke lijk zwaar op de hand zijn. En nu zijn ze dat juist geweest in de kwartetten die voor de pauze zijn gespeeld. Schumann's op. 41 no. 1 (a moll) is voorzeker een prachtwerk: nobele muziek van den eersten graad, maar door zijn filosophische karaktertrek, die tel kens en telkens den boventoon voert 'vooral in het Adagio) is het toch lichtelijk wer- moeiend, al zijn er deelen, die in dit opzicht weer veel goedmaken (het finale met zijn mooie imitatie van het pregnante thema) Van de drie Schumann-kwartetten 's het a mol! zeker het zwaarwichtigste. Wie dit met aandacht heeft aangehoord, is niet vrij meer van vermoeienis. En nu volgt daarop Brahms. Hadden de heeren nu het a moll of het Bes dur kwartet als no. 2 van het programma ten gehoore gebracht, dan had het nog gekund. Maar nu kozen ze het c-moll dat tot de zwaarste, ook BINNENLAND. Voortzetting van het onderzoek naai het spoorwegongeval bij' De Vink. Op Java is een groot communistisch complot ontdekt, Inbraak in een postkantoor te D run en. De dader is gearresteerd. BUITENLAND. Nog geen beslissing in het Engelsche mijnconflicL Het Fransche parlement is weer bijeen gekomen. tot de meest doorwerkte, muziek van den meester behoort Dat heele kwartet is in zóó donkere kleur gehouden, dat het on9 loodzwaar aandoet: de middelsatzen, in den regel wat lichter getint, zijn in dit werk niet bij machte de atmosfeeer van het geheel merkbaar op te frisschen Hoeveel schoon heden het c-moll kwartet ook bevat, het wereldleed weegt er te zwaar in. Na de pauze vervielen de heeren in een ander uiterste. Toen speelden ze Dvoraks negerkwartet, een werk dat, al zijn er leuke negermelodietjes in verwerkt en al vertoont het een levendige rythmiek, toch wat hol en leeg aandoet. Die luchtige muziek ligt bo vendien het Dresdener kwartet niet zoo goed als stukken van meer gevoelsdiepte. Wat voorzeker niet tegen hen pleit. De heeren hebben voortreffelijk gespeeld, de perstaties waren in ieder opzicht af. Het zeer hartelijk applaus, dat hun deel werd, was volkomen goed geplaatst We hopen dat zij bij een volgende gelegenheid wat meer rekening zullen houden met de muzikale draagkracht van het publiek. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG, 14 Nor. 1926. LEIDEN. Doopsgez. Gemeente: Voorm. 10 uur, ds. Bonga. Remon. Geref. Gemeente: Voorm. halfelf, dr. Lente. Evang. Luth. Gemeente: Voorm. halfeJf ds. J Ph Makkink. Eglise Wallonne: Dimanche k dix heures et demie du matin, mr. S. Cler. Vrije Kath. Kerk. Hedennam. 8 uur, Vespers en Lof, Zondagvoorm. halfelf Mis. Ver. van Vrijz Herv. (Zaal Volkshuis): Voorm. halfelf. dr K B. Boersema. Rel. Soc. Vereeniging (Nutszaal): Nam. 7 uur. ds H J. D. K Theesing, uit Middelie. Kinderkerk, Remon. Kerk (ingang Middel weg): Nam. halféén. dr K. H. Boersema. ALPHEN. Ned. Herv. Kerk, Julianastraat: Voorm. halftien. ds. Veldhoen, en nam. halfzeven, ds. De Bruin. Hulpgebouw Gouwsluis: Nam. halfzeven, ds. Veldhoen. Ned. Herv. Kerk, Oudshoornscheweg; Voorm. 10 uur ds Van Lmschoolen. Evangelisatiegebouw. Hoof'fslraat: Voorm. 10 uur en nam halfzeven, de heer A. Dek ker. uit Bleiswijk Geref Kerk, Raadhuisstraat: Voorm. 10 uur en nam. 6 uur ds Schouten. Geref. Kerk Hooftstraat: Voorm. 10 uur en nam. 6 uur. ds Kaptevn. uit Moerdijk. BODEGRAVEN. Ned.-Herv. Kerk Voorm. 10 uur, en nam, halfzeven, ds. Poll. Geref Kerk- Voorm., 10 uur, en nam. halfzeven, ds. Dam. Geref Gemeente- Voorm., 10 uur. preek- lezen, en nam., halfzeven, ds. Van Reenen. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, dr. P. Glas. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Bouthoorn, uit Zeist. Salvatori: Voorm halftien en nam. 6 uur, ds. Brnsse. uit Den Haag. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 6 ip-r, ds. Fernhout. HAZERSWOUDE. Ned Herv. Kerk: Voorm. halftien 'dank- liur voor het gewas), en nam. halfzeven ds. Luuring: Vrijdagnam. 7 uur aan den Rijn dijk bijbellezing door dezelfde. Geref Kerk- Voorm halftien (TI. A.), en nam. halfzeven (H. A. en Dankz.), ds. Gispen. HILLEGOM. Ned.-Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam, 5 uur, ds. Grolle (bediening H. Doop).

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1