AGENDA. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. Woensdag. Stadszaal: Uitvoering van Jahn. 8 uur. Jeruël (Groenesteeg 16): Samenkomst te 8 uur nam. Wijkgebouw Langestraat 6769: Ont wikkelingsavond. Spr. mej. de Gaay Fort man. 8 uur. Donderdag. Nutsgebouw (Steen9chuur): Nooit-meer- Oorlog-Federatie. 8 uur. Stadszaal (kleine aaaJ): Muziekavond Rient van Santen. 8 uur. Leiderdorp (Ned.-Herv. Kerk): Chr. Jongv Ver. „Bidt en Werkt". Spr. ds. Mul der, van Zoeterwoude, over „Roeping". Halfacht nam. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „City-theater" Haarlemmerstr.: Bioscoop- en Variété-voorstellingen te 8 uur. '3 Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Luxor-theater". Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Ten toonstelling van werken van prof. Illner en P. P. Koster. Geopend van 104 uur. Scala (Den Haag); Het Vroolijke Tooneel; opvoering van „Anne Marie". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 8 Novem ber tot en met Zondag 14 November a.s. waargenomen door do apotheek van den beer C. B. Duyster, Nieuwe Rnn 18, telefoon 523. RECLAME. Apotheek „De Vijzel", De Kempenaer- straat 4, Oegstgeest, Telef. 274, dag en nacht geopend. 7085 De derde lezing wordt dan echter door ihet verzet der regeeringspartijen verhinderd. De communistische en volksche moties van wantrouwen tegen minister Brauus worden verworpen, waarna de Rijksdag oe- gint met de behandeling der aanvulling3- begrooting ten bedrage van 800 millioen mark, wrike door minister Brauns (Finan ciën) wordt ingeleverd. FRANKRIJK. Een communiqué van Briand. Vervolging van een communis tisch Kamerlid. Een confron tatie. Mussolini heeft aan den Franschen ge zant te Rome een nota overhandigd, waarin leedwezen uitgesproken wordt over de be tooging te Vintimille. Er i9 opdracht ge geven aan de justitie de schuldigen te ver volgen. Omtrent de voorvallen te Benghasi verklaart de nota, dat de kolonel der kar rabiniers, die daarvoor de verantwoorde- Irjkheid draagt, een berisping gekregen heeft. Er zyn strenge orders gegeven om herhaling van zulke voorvallen te voor komen. Briand heeft daarop een communiqué uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat de incidenten in een geest van vriendschap en vertrouwen worden uit dein weg geruimd. Wat betreft het geval Garibaldi meende Briand de aandacht van den Italiaanse hen gezant te moeten vestigen op de gevaren, die he* gevolg zouden kunnen zijn van een optreden door de (Italiaansche) politie als was geschied. De Franse he minister gaf te kennen, te hopen, dat in de toekomst de openbare meening in Italië zich zou weten te ont houden van ongerechtvaardigde uitingen, die niet anders aan ongunstig zouden kun- neD werken op hetgeen voor een goede samenwerking tusschen de bride regeeringen noodzakelijk is. Er is een instructie geopend1 tegen het communistische Kamerlid Vaillant Couturier naar aanleiding van twee artikelen, die in de Humanité waren verschenen, in welke artikelen de moordaanslag van Zambom op Mussolini werd' verheerlijkt. By de confrontatie van Riccioti, Gari baldi en Macia schijnt veel te zijn opge helderd. Bijzonderheden ontbreken echter nog. ENGELAND. Wat het mijnconflict kost. De beide huizen van het parlement zijn gisteren weer bijeengekomen. In het Lar gerhuis deelde Cunliffe Lister, de minister van handel mee, dat de staking met haar gevolgen van bedrijfsinkrimping een ver lies voor het land van 250 tot 300 millioen pond had opgeleverd tusschen 1 Mei en Nov. De secretaris voor bet mijnwezen deelde mee, dat in dezelfde periode 15$ millioen ton kolen in Engeland uit het buitenland aangevoerd waren. dynes vroeg of de regeenng gelegen heid zou geven tot een bespreking van Oen huidigen s*and van zaken in het mijncon flict. Baldwin antwoordde dat hij op dit oogen- blik niets nieuws te zeggen had, maar als de oppositie een motie van orde wilde in dienen om er over te debatteeren, zou hij er zich niet tegen verzetten. Cook c.8. maken nog altijd bezwaar te gen werktijdverlenging. Indien deze kwestie op bevredigende wijze geregeld wordt zijn de andere bezwa ren niet onoverkomelijk. De toestand is niet hopeloos en Cook gelooft dat er bij alle partijen een oprecht verlangen be staat naar een eervolle regeling. Gisteren zijn er 9351 mijnwerkers méér aan het werk gegaan dan Maandag f De onderhandelingen zijn tot morgen na de beslissing van het mijnwerkerscoDgres verdaagd. Naar verluidt, zou hei) scheidsgerechts hof dat kwesties voortvloeiende uit dis trictsovereenkomsten, behandelen zal, op gericht worden hetzij met goedvinden van de eigenaars of anders bij wetgevenden maatregel. Aan den arbeidersleider Thomas is het eeredoctoraat in de rechten van Oxford verleend. OOSTENRITK. Geen lijdelijk verzet De regeering is ©enigszins tegemoet ge komen aan de eischen der postambtenaren, waarop deze besloten van lijdelijk verzet etc. af te zien. ITAIIE. Fascisme geheel troef. De Kamer heeft haar werkzaamheden hervat. De zaal was propvol. De liberalen en Giolittianen waren verschenen. De plaats van Mussolini was versierd met lauweren en rozen. Bij zijn binnenko men werd hij met uitbundig gejuich ont vangen. De voorzitter zeide: „Op dit oogenblik zijn redevoeringen overbodig. Het is ge- nqeg lang leven te wenschen aan Musso lini". Hij noodigde de Kamer uit: „Leve Mussolini" te roepen. (Staande juichte de heele zaal als één man den Duce toe). Na eenige woorden gewijd te hebben aan de nagedachtenis van prinses Laetitia, deelde Casertano mede, dat de afgevaar digden Turati e.a een dringende motie iia- gediend hebben om de leden van de op positie van den Aventijn van hun mandaat vervallen te verklaren. Deze motie werd aangenomen. De minister van just'tie Rocco diende het wetsvoorstel in op de verdediging van den staat en vroeg onmiddellijke bespre king. Ook dit werd aangenomen, evenals het ©ntv j zelf. ZUID-SLAVIE. Fascistische relletjes Inter pellatie in het parlement Te Goertz hebben Italiaansche fascisten de lokalen van de Sloveensche cultuurver- cenig-ing bestormd en den inboedel kort en klein geslagen. De katholieke Sloveen sche drukkerij is slechts door de tusschen- komst van de troepen van een volkomen vernieling gered. De Sloveensche partij zal in de Skoeptsjina een verzoek om in terpellatie indienen. GRIEKENLAND. De verkiezingsuitslag. Volgens de berekening der regeering is het totaal aan taf zetels, die de royalis- (Tsaldaristische en Metaxistische) partijen verkrijgen kunnen slechts 110 op een totaal van 286. ARGENTINIË. Knoeierijen aan financiën. Er zyn malversaties ontdekt aan het departement Van financiën. Het aan de schat kist onttrokken bedrag moet zeer groot zyn; de knoeieryen loopen over verscheidene jaren. Een hoog ambtenaar en een aantal lagere ambtenaren zyn gearresteerd. Een man, die verondersteld wordt, ook in de zaak betrokken te zyn geweest, heeft zelfmoord gepleegd. BUITENLANDSCH GEMENGD. CONFLICT IN DE AKENSCHE TEXTIELINDUSTRIE. In de Aachensehe Textielindustrie dreigt een conflict. De circa 10.000 arbeiders ver- langben loonsverhoogmg en hebben bij cfè weverijen van J Königsberger en de Tuch- fabriken Neuwerk het werk opgezegd. iJe werkgevers hebben als antwoord tegen Donderdag a.s. een algemeene uitsluiting geproclameerd, welke ook een 250 arbei ders uit Vaals zal omvatten. EEN DOODELIJKE COCAINE-INJECTIE. In het St.-Jacob-ziekenhuis te Leipzig heeft dezer dagen een noodlottig voorval plaats gehad. Een jongeman, die daar ver pleegd werd en een onbeteekenende ope ratie aan den neus moest ondergaan, kreeg een cocaïne-injectie, die echter te stern was, zoodat h°t jongemensch stierf Tegen de ziekenzuster, die de onopzette lijke oorzaak van dit ongeluk is geweest, is een strafproces aanhangig gemaakt we gens het veroorzaken van den dood door nalatigheid. DE GEVOLGEN VAN EEN „BUBI-KOPF." In Boedapest stortte zich de vrouw van een inspecteur van politie uit een raam, omdat haar man omdat zij zich een jon genskop had lat-en knippen, haar uit 't huis gezet had en haar omgeving haar geboy cot had. EEN ONTSNAPPINGSPOGING. Toen eenige bezoekers de gevangenis te Columbus in Ohio (V. St.) verbeten, trachtten 13 gevangene® met geweld te ontkomen. Eén der gevangenen werd ge dood, eeD gepakt, doch 11 ontsnapten en verdwenen. Twee uren na hun ontsnapping zijn 9 van de 11 ontvluchte gedetineerden weer gevat na een hevig gevecht, waarin drie hunner werden gewond. EEN GEHEIMZINNIGE DIEFSTAL EeD geheimzinnige zaak houdt de poutie te Maagdenburg bezig Donderdag kwam ©en Argentlinscb officier en een militair attaché, wieDS naam met wordt genoemd, per auto uit België te Maagdenburg. Hij had een koffer bij zich met eemge be langrijke regeenngsstukken De man wilde blijkbaar voorkomen, dat er te veel aan dacht aa.n zijn aanwezigheid werd geschon ken, want hij begaf zich naar een klem restaurant. Terwijl hij daar vertoefde, werd zijn koffer met de documenten uit zijn hotel gestolen De Argentijn waar schuwde de politie, doch weigerde nadere inlichtingen te verschaffen over den aard van de ontvreemde stukken. JUWEELEN-DIEFSTAL. Volgens bekendmaking van het hoofd bureau van politie te New-York, heeft op 2 dezer in het hui3 van den millionnair advocaat Myron Taylor een juweelendief stal plaats gehad; de waarde van het ge- stolene bedraagt f300 000 dollar. Geen spoor van dieven of van de verdwenen juweelen. ZIJN VADER VERMOORD. In de gemeente Calmpthout, dicht bij de Nederland9che grens, heeft een 20-jarigè jongen zijn vader, die zich doorgaans aan drankmisbruik schuldig maakte, in een twist met bijlslagen gedood. De jongen is gearresteerd en ter beschikking van de justi tie te Antwerpen gesteld. HANDEL IN EERETEEKENS. Parijs heeft een schandaaltje. Men heeft ontdekt, dat eon hooggeplaatst ambtenaar een handeltje gedreven heeft in eeretee- kens. Een „ruban rouge" leverde hij voor 100.000 francs. Voor andere eereteekens va rieerden de prijzen met de kwaliteit. Twee ondergeschikten waren compagnons in de affaire. De hoofdambtenaar, die drie jaar geleden zelf het Legioen van Eer kreeg, tracht zich te verdedigen door te zeggen, dat hij met de zaak niet veel uitstaande heeft. Hij zegt dat het zijn ondergeschikten waren die den handel dreven Hij wist er wel van en gaf ook af en toe tips aan zijn onder geschikten bij wien zij wel kans van sla gen zouden hebben met hun handelswaar. Onder de personen, die het eeremetaal gekocht hebben, schijnen verscheidene Pa- rijsche zakenlui te zijn. De hoofdambte naar is aangeklaagd TREINBOTSING. Gisteravond tegen zeven uur is tusschen de stations Neudorf en Gnadefei bij Bres- lau een locomotief, die uitgezonden was om een te zwaren goederentrein, die tegen een helling van een weg was blijven staan, te helpen, met dezen trein in botsing ge komen. Een conducteur werd gedood, een rangeerder zwaar en 4 andere treinbeamb- ten lichter gewond. Beide locomotieven zijn nagenoeg vermeld, vijf goederenwa gens werden beschadigd. EEN NIEUW RECORD. Te Bordeaux heeft een man 223 uur aan een stuk gedanst. Alleen heeft hij van elk uur telkens drie minuten afgenomen voor de verzorging van zijn persoon. Vrijdag nacht, den 29en October, ia de man met dansen begonnen. EEN MOORD NA 3 JAREN OPGEHELDERD Ruim drie jaren geleden, op 6 Juli 1923, des a\onds tegen tien uur, werd in een cel van een badhuis te Oeynhausen de 25-ja rige badknecht Bicker door een inbreker, die door hem op hceterdaad was betrapt, doodgeschoten. Aanwijzingen declen ver denking opvatten tegen een 23-jarigen koop man Seinecke en een 26 jarigen schoenma ker, Kriiger genaamd. Beiden werden ge arresteerd, doch moesten na eenigen tijd wegens gebrek aan bewijs weer worden vrijgelaten. Eenige dagen geleden kwamen der politie te Bielefeld uitlatingen ter oore, die haar de zaak weer ter hand deden nemen. Zoo werd ook de cel, waarin Bicker het slacht offer van de misdaad werd, en welke ver zegeld was gebleven, nog eens aan een minutieus onderzoek onderworpen. Heel de cel werd nauwkeurig afgezocht en toen kwam men tot de verrassende ontdekking, dat op het kozijn van een raam, hoewel heel flauw, na ruim drie jaren nog vinger afdrukken vielen te onderkennen. Het betreffende gedeelte werd nu met de uiteerste voorzichtigheid uitgesneden en verder onderzocht, waarbij den beambten reeds dadelijk den indruk kregen, dat de afdrukken van de vingers van SeinecK© moesten zijn. Om nog zekerder te zijn, stuurden ze het stuk op naar Berlijn, waar het verder onderzoek allen twijfel buiten sloot. Seinecke werd nu opnieuw gearre steerd Aanvankelijk ontkende hij weder om alles, doch tenslotte viel hij onder den last van het bewijsmateriaal door de mand en legde hij een volledige bekentenis af. Op den avond van den moord was hij met Krüger door een raam in het badhuis geklommen. In de oei van den moord wer den zij door Bicker ver-ast. Hij zelf wist door het raampje te ontkomen, maar Krü ger werd met Bickei handgemeen en om zich te redden schoot hij den badknecht dood. Krüger zit op het oogenblik in het tucht huis voor een poging tot moord op zijn verloofde, die hij het vorige jaar had wil len doodschieten. Zijn straf zal thans met nog wel enkele jaren worden verlengd. GEVAARLIJKE DEMONSTRATIES Te Santa-Monica, het bekende kustplaats- je bij Los-Angeles in Californië, heeft zich dezer dagen een schokkend drama in de lucht afgespeeld, dat gelukkig nog goed 19 afgeloopen. Mej. Bobby Chase, die er haar werk van maakt, met vliegtuigen als pass. mee te gaan en zich dan met 'n parachute te laten vallen zou dat weer eens doen maar zij bleef met een van de touwen van haar parachute aan het onderstel van het vliegtuig baken. Daar hing zij hulpeloos te bengelen. Gelukkig wa« er een tweede vliegtuig in de buurt en de bestuurder van dit tweede toestel wist zoo dicht in de buurt van de hangende para- chuliste te komen, dat een van de mannen in zijn vliegtuig het touw waaraan zij hing kon doorsnijden. Toen viel zij; de parachute opende zich en zij kwam veilig op den grond terecht. GEDESERTEERDE PORTUGEEZEN WILLEN HUN STRAF AFKOOPEN. Volgens een bericht uit Lissabon hebben Portugeezen. die in Noord-Amerika wonen en die of gederserteerd zijn, of de militaire wetten overtreden hebben, aan de Portugee- sche regeering 1 millioen pd. st. aangeboden voor het geval dat zij straffeloos in hun va derland mogen terugkeeren. DE LORD MAYOR'S SHOW. De feestelijke optocht ter eere van den nieuwen burgemeester van Londen, die elk jaar 9 November dit eerebaantje aanvaardt, trekt steeds groote belangstelling. Ontzag lijke drommen plattelandsmenschen komen speciaal „up to town", en dientengevolge moet het verkeer in een groot gedeelte van de City geheel worden stopgezet. De ramen van alle winkels langs de route zijn met planken tegen indrukken gevrijwaard en „appointments" voor zakenmenschen zijn vrijwel onmogelijk. Vele business-huizen in viteeren dan ook familieleden van hun per soneel om den optocht van een voordeelig punt gade te slaan. Het i9 een van de wei nige gelegenheden, waarop de stralen hier op continentaal feestelijke wijze zijn uitge dost, en de tallooze vlaggen, geholpen door een helder zonnetje, gaven het geheel een zeer vroolijk aanzien. De stoet vandaag is een historische voor stelling van de ontwikkeling van het voer tuig. beginnende met het pakpaard, de draagbaar, de Sedan-stoel en zoo door de eeuwen heen tot de huidige Rolls Royce toe en de ultra-moderne brandweer. Deze laat ste. schitterend opgepoetst. i9 altijd een po pulair nummer bij het Engelsche publiek en terecht. Tenslotte vlak achter de bereden muziek de Lord Mayor zelf in een prachtige staatskoets, getrokken door acht roodge- pluimde, fierstappende paarden. Vanavond is er een banket in de Guild Hall. zooals dit van jaar tot jaar heeft plaats gehad sedert 1585. De burgemeester draagt de halve kosten van dit gerecht, hetwelk gewoonlijk een f 50.000 beloopt. In Novem ber 1837, toen Queen Victoria de gast was, liep de rekening echter in de f80.000, ter wijl in 1814 de tegenwoordigheid van Czaar Alexander van Rusland en Frederik Wilhelm II. konine van Pruisen, het som metje opjoeg tot f300.000. J. K. HET VORSTELIJK HUWELIJK TE BRUSSEL. BRUSSEL, 10 Nov. (Belg. Tel. Ag.). Sinds 23 Augustus 1853, den dag der inzegening van het huwelijk van koning Leopold II met aartshertogin Maria Henrielte van Oos tenrijk, heeft de Gudule geen plechtigheid aanschouwd als heden het geval was. De gansche stad vlagt, alle winkels zijn geslo ten, ieder heeft vrijaf. Reeds in het vroege morgenuur begon de menigte samen te stroomen langs den weg door den stoet te volgen en bieden straatventers de portretten van prins Leopold en prinses Aslrid te koop aan. Omstreeks tien uur beginnen militai ren den weg ai te zeiten. In de Gudule vor men onderoificieren, priesters en seminaris ten in superpll een ordedienst. De kerk is schitterend versierd: het altaar baadt in een zee van licht. Van 10.20 af begint zich het kerkgebouw te vullen. Ministers, staatsmi nisters, leden van het corps diplomatique en der verschillende gerechtshoven, burge meesters. kamerleden, leden van gemeente raad en provinciaal bestuur, hooge ambte naren, oorlogsinvaliden, door de Duitschers tijdens den oorlog veroordeelden, enz. Vervolgens komen in auto's aan prins Karei Theodoor graaf van Vlaanderen, prin ses Marie José van België, de koning en de koningin van Denemarken, prins Henry van Engeland, de groothertogin van Luxemburg met haar echtgenoot, de Zweedsche en Noorsche prinsen en prinsessen. Te kwart voor elf verlaat een reeks gesloten rijtui gen met zes paarden bespannen het paleis, 21 kanonschoten dreunen, de militaire mu ziek speelt het Zweedsche volkslied en de Brabangonne. Het zijn de koning en de ko ningin van België, de hertog en de hertogin van Westgothen. prins Leopold en prinses Astrid, graaf Jean Merode, de hofmaar schalk en het verdere gevolg, welke in deze rijtuigen hebben plaats genomen. Een storm van toejuichingen barst los: „Leve de prin ses, leve den prins, leve de koning." Den ganschen weg langs groeten de inzit tenden de juichende menigte. Aan den in gang der Gudule worden de vorstelijke per sonen ontvangen door Mgr. Van Roey, aarts bisschop van Mechelen. met staf en mijter, Mgr. Ruiten bisschop van Luik. Mgr. Hey- len bisschop van Namen, de bisschoppen van Brugge en Turnhout, den vertegenwoor diger van den bisschop van Gent, die door ziekte is verhinderd, den pastoor der Gu dule, alle pastoors der verschillende kerken van Brussel, een groot aantal vicarissen en andere priesters enz. Het groote orgel speelt een marche triomphale. De koninklijke fa milie neemt plaat9 in het priesterkoor, de getuigen der prinses aan de evangeliezijde, die van den bruidegom aan de epi9telzijde. De wederzijdsche ouders scharen zich ach ter het bruidspaar. Een groot koor zingt het „Deus Abraham" van Dubois. Mgr. v Roey houdt een korte toespraak tot het bruids paar, dat vervolgens naar voren treedt. Zij rijken elkaar de hand Mgr. v. Roey bedekt hun beider handen met zijn stool en zegent hen. Een diepe ontroering is op beider ge laat merkbaar. Dan is de ceremonie geëin digd. Onder het dreunen van het orgel ver laat de stoet de kerk en keert onder het ge jubel der menigte naar het paleis terug. Den geheelen ochtend was het weder vr: gunstig. De enorme menigte was blijkbau zeer onder den indruk der groote lieftal!;; heid waardoor de gansche ceremonie we-i gekenmerkt. Het was één grootsche patriot tische betooging; niet alleen het jonge bruidspaar maar ook de overige vorstelij/ personen werden geesldriltig toegejuicht UIT DEN PRUISISCHEN LANDDAG. BERLIJN, 10 Nov. (Wolff). De Pruisische Landdag heefl de door de Duitsch-nationalen ingediende motie van wantrouwen tegen den minister van binnenlandsche zake: met 211 tegen 172 stemmen verworper Vóór stemden de rechter partijen en de Wirtschafliiche Vereinigung; de communie ten stemden blanco. HET COMPLOT TEGEN SPANJE. PARPIGNAN, 10 Nov. (Belg. Tel. Ag.) Een Spanjaard die vannacht trachtte door \e dringen in het hotel waar kolonel Macia logeert, werd aanstonds gearresteerd en vastgehouden. DE VERKIEZINGSUITSLAG IN GRIEKENLAND. ATHENE. 9 Nov. (Belg. Tel. Ag.) De mi nister van binnenlandsche zaken heeit de volgende resultaten van de verkiezingen be kend gemaakt. Gekozen zijn: 18 republikei nen, 155 der republikeinsche unie, 65 popu listen, 47 vrije Metaxas (aanhangers van Melaxas), 7 communisten en 2 anderen. EEN DUEL. MEXICO CITY, 10 Nov. (Reuter). Senator Ilansham heeft vannacht in een duel Sena tor Lapinoza in de hal van het Senaatsge bouw doodgeschoten. Hansham zelf is waarschijnlijk ernstig gewond. VULKAAN IN WERKING. SAN SALVATOR, 9 Nov. (Reuter). Een stroom gesmolten lava met een breedte van 400 meter is afgestroomd van den vulkaan fzalce in het district Matasana en heeft zich over een groote uitgestrektheid verspreid. Hierbij zijn zeven en vijftig personen omge komen. De inwoners der naburige dorpen zijn gevlucht uit vrees voor een herhaling der eruptie. SCHOOLGEBOUW INGESTORT. LA PLATA (Maryland) 10 Nov. (Reuter). Tijdens een hevigen storm is een schoolge bouw ingestort, waarbij 14 personen om hel leven zijn gekomen, waarvan 12 kinderen. AUTORAMP IN TEXAS. LONDEN, 10 Nov. (V. D.). Uit Houston (Texas) wordt gemeld, dat aldaar een trein en een personenauto op elkander gebotst zijn. Negen personen werden gedood en 2ö zwaar gewond. AUSTRALIë'S GRAANOOGST. MELBOURNE, 10 November (Reuter).— Volgena de jongste berichten zal de graan oogst van Australië 150 millioen bushels of 13.3 bushel per acre bedragen. SCHEEPS VERLIES. NASSA (Bahamas) (N.T.A. draadloos). Gemeld wordt dat tijdens de laatste drie orkanen sinds Juli j.l. negentig percent van de totale scheepstonnage verloren is gegaan. Uit officieele berichten blijkt dat de haven van Nassa die anders om dezen tijd van het jaar vol ligt met schepen, nu geheel ver laten i9. DE KATWIJKSCHE REDDINGSBRIGADE. Gisteravond werd in „Casa Cara" t« Katwijk-aan-Zee de aangekondigde verga dering van de Katwijksche Reddingsbri gade gehouden. Doel dezer vergadering was de bijzonderheden te vernemen, die het minder actief werken dier brigade zou den bewerkt hebben. Na eenige discussie werd besloten de brigade in stand te hou den en zoo mogelijk uit te breiden. De be sprekingen werden geleid door den heer W. VVouda. Als voorloopig bestuurslid werd mede gekozen de heer Th. de Brake. Spoe dig hoopte de brigade weder te vergade ren om meer het werkplan enz. vast te stellen. EEN VOET AFGEKNELD. Bij het binnenkomen in de haven te Me- demblik van den klipper „Rival", uit Zwart sluis, schipper K. Ottink, werd by het aanhalen van de sleepboot den knecht een voe gfgekneld. De knecht hiel te water- Hij werd opgehaald en in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Hoorn overgebracht. Hedenmorgen is aangevangen het openbaar onderzoek van de commissi0 Kraus inzake de ontsporing by De Vink Ir. J. A. Ringers is benoemd tot direc teur der N.V. Mij. tot uitvoering der Zuider zeewerken. Than3 is definitief besloten tot het plaatsen van den nieuwen Radio-zender te Scheveningen. Hedenmiddag heeft prof. dr. ir. D. F- Slothouwer van Amsterdam zijn ambt van gewoon hoogleeraar in de afdeeling bouwkunde van de Technische Hoogeschoo te Delft aanvaard met een rede. waarin h'l den vraag beantwoordde: „Wat kunnen wij van oude monumenten leer..?" De Engelsche gezant, Sir Charles Mar" ling, is van verlof in de Residentie terug gekeerd en heeft de leiding van het zantschap weder aanvaard. 2-1

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2