No. 20445 ZATERDAG 6 NOVEMBER Anno 1926 BERICHT. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTIEN: gO CU. per refeL Bij regel abonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 CU., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrechb Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per S maanden 2.36, per week Buiten Leiden, waar agenten gereatigd zijn, per week Franco per post 2.35 -f- portokosten. *0.18. 0.18. Dit nummsr bestaat uit ACHT Bladen EERSTE BLAD. Ter gelegenheid van het feit, dat wij dezer dagen een nieuwe 32-zijdige rotatiemachine met nieuwe stereo typie-inrichting in bedrijf hebben ge- iteld, komen wij heden uit met 32 pagina's, het grootste aantal, dat door onze machine geyouwen en wel ge leverd kan worden. DE DIRECTIE. LUST VAN INSTELLINGEN VAN WELDADIGHEID. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat door hen, op 1 November 1926, op de lijst van de in de Gemeente gevestigde instellingen van weldadigheid is ingeschreven de Stichting „Jeruél", gevestigd te Leiden. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 5 November 1926. 3450 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. Peter M. Verhoef, om vergunning tot het uitbreiden van de fabriek van fijne vleeschwaren in de perceelen Boerhaave - staat No. 8, 9, 10 en 10a en Kruislraat Nrs. 4 en 8, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie B No. 2925; b. B. Th. Rutgers, om vergunning tot het oprichten van een cartonnagewerkplaats in het perceel Galgewater No. 15, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie T No. 1027 c. W. de Laat, om vergunning tot het uit breiden van de banketbakkerij in het perceel Sophiastraat No. 17, kadastraal bekend ge meente Leiden, Sectie K No. 2241; d. W. Nieuwenhuis, om vergunning tot het oprichten van een vleeschbewerkingsinrich- ting in het perceel Gasstraat No. 4, kadastr. bekend Gemeente Leiden, sectie N No. 693. Golet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 20 Novem ber e.k. des voormiddags te half elf uren op bet Raadhuis, gelegenheid zal worden gege ven om 'bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn rij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zij ner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 6 November 1926. 3449 VERZOEK TOT INSTELLING VAN EEN MONUMENTEN-VERORDENING. Aan B. en W. dezer gemeente is het volgende adres gezonden: Het Bestuur van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond heeft met groole belangstelling vernomen, dat de vereeni- EiDg „Oud Leiden" tot den Raad uwer ge meente een adres heeft gericht, inhoudende een verzoek om een monumentenverorde- mng in te stellen en een commissie van Waakzaamheid over de monumenten in uwe gemeente, welk adre9 is gesteld in handen van uw college om praeadvies. Het bovengenoemd bestuur ondersteunt pk03 me* mees* mogelijke aandrang. Er zijn in uw gemeente nog tal van ge houwen van groote architectonische en historische beteekenis, die terecht als mo numenten kunnen gelden en zeer zeker ls Uw gemeente aan haar verleden verplicht er voor te waken, dat deze monumenten voor het nageslacht bewaard blijven. De Overheid kan het intusschen niet aan de ei?enaars alleen over laten om voor deze monumenten zorg te dragen. Door onwe- naheid en onverschilligheid zou dan im- mers al te veel, volkomen onnoodig, teloor ,eh gaan. Nog onlangs is een poortje kimm ^an architectonische en oudheidkundige aan het Rapenburg zonder eenig* ^eh, uitsluitend uit onnadenkendheid k^netigd. Op het oogenblik wordt de monumentale gevel van een groot dr?5? r 3 aan de Breestraat ernstig be- beid t gevallen behoort de over- fe tred Wa^en' a^^ans waarschuwend op Een Commissie van Waakzaamheid zal in uw Gemeente dus req^s zeer goed werk kunnen verrichten. Het zal intusschen noo- dig zijn vast te stellen, over welke gebou wen de commissie haar werkzaamheden zal uitstrekken. Voorloopig kan de door de Rijkscommissie voor de Monumentenzorg samengestelde lijst tot richtsnoer dienen. Maar deze lijst is met een ander doel sa mengesteld en zoo spoedig mogelijk zal de te benoemen Commissie van Waakzaam heid een definitieve lijst der beschermde monumenten in uw Gemeente moeten op maken, die waarschijnlijk beknopter zal kunnen zijn. Wordt dan bepaald, dat de op deze lijst voorkomende monumenten niet zullen mo gen worden gesloopt of veranderd zonder de bijzondere toestemming van het Ge meentebestuur, de Commissie van Waak zaamheid gehoord, dan zullen op een voor de Gemeente niet drukkende en voor de eigenaars weinig bezwarende wijze de mo numenten uwer gemeente de bescherming vinden, die wel niet geheel afdoende is. maar toch hun behoud althans eenigszins verzekert. Het Bestuur van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond spreekt derhalve de hoop uit, dat het praeadvies van Uw Col lege op het adres der vereeniging „Oud- Lei-en" gunstig moge luiden en dat Uwe Gemeente eerlang zal overgaan tot het in stellen van een Monumentenverordening en een Commissie van Waakzaamheid over de monumenten te Leiden. Namens het Bestuur van den Nederl. Oudheidkundigen Bond; (w. g.) A. W. BYVANCK Voorzitter, (w. g.) D. P. M. GRASWINCKEL, Secretaris. TENTOONSTELLING IN HET STEDELIJK MUSEUM „DE LAKENHAL". De Commissie voor het Stedelijk Muséum „De Lakenhal" heeft weder in een tweetal kunstzalen beneden, een tentoonstelling aan gericht van schilderijen en teekeningen die hedenmiddag zonder officieele plechtigheid is geopend geworden. Behalve de commissieleden met hunne dames waren er een aantal genoodigie dames en heeren bijeen, die met belangsiel- ling,..van het tentoongestelde kennis namen. In de eene zaal exposeert prof. Wal (her Illner met een aantal berglandschappen, bloemstukken en enkele portretten, waar onder aardig werk dat zeker de bezichliging waard is. In de tweede zaal heeft de heer P. P. Koster een groot aantal geteekende portretten tentoongesteld, voor het meeren- deel van kunstenaars, artisten en tooneel- spelers waaronder Musch, Toorop. Spe»n- hóf, Verkade, mevrouw De BoerVan Rijk, en anderen. Het laatste portret, werd aange kocht door het Nederlar.dsch Kunstverbond, wel een bewijs dat het een goed porlret is, wat trouwens van alle andere ook gezegd m$g worden. MAATSCHAPPIJ DER NEDERLANDSCHE LETTERKUNDE. Taal en compositie bij Busken Huet. In de gisteravond gehouden maandelijk- sche vergadering van de Maatschappij dor Nederlandsche Letterkunde hield prol. dr. J. J. Salverda de Grave uit Amsterdam een voordracht over: „Taal en compositie hij Busken Huet". Spr. ving aan met op te merken dat hij als voortzetting van vroegere studiën .over den invloed van de Fransche beschaving op de onze heeft onderzocht in welke male een Nederlandsch schrijver, die veel met de Fransche litteratuur en met het Fransche volk in aanraking is gekomen, n.l. Busken Huet in zijn stijl en in de compositie zijner geschriften dien invloed verraadt. Fielrooy, in zijn mooi boek over Huet's betrekkingen tot de letterkunde van Frankrijk, behandelt deze vraag niet opzettelijk, al vindt men bij hem kostelijke gegevens. Huet zocht naar een eigen zeer persoonlijken stijl; zijn op treden was een protest tegen de saaihe'd en gedwongenheid van de toenmalige Holland sche letteren door vermenging van deftige met alledaagsche, soms platte zegswijzen, door onverwachte wendingen en stoute ver gelijkingen kreeg zijn manier van schrijven iets levendigs en verrassends, waaraan hij veel van zijn welverdiend succes had te danken Door deze gezochte eigenaardig heden vormt echter zijn taal een scherpe tegenstelling tot den soberen, gemaligden, vlakken Franschen stijl. Ook de losse com positie zijner essai's is in strijd met den strengen opzet van die der Fransche schrij vers. Om het verschil te doen uitkomen verge lijkt de spr. in bijzonderheden de sam°n- stelling van enkele zijner beste studiën met een „causerie" van Sainten Beuve en een eèsay van Taine Toch is het volgens spr. niet onmogelijk dat Huet de illusie had door deze ongedwongenheid, die in den grond weer niet anders dan een verzet was tegen Hollandsche stijfheid, dichter bij de door hem bewonderde Fransche elegantie te ko men; de zaak is dat de Franschen er- op uit zijn om de angstvallige zorg, die zij aan plan en uitvoering hunner geschriften wij den, te verbergen onder een uiterlijke on verschilligheid. evenwel bij hen is de los heid niet een gevolg van bandeloosheid en de gladheid is te danken aan het geduldig uitwisschen der voegen, Niet in stijl en compositie openbaart zich bij Huet de invloed van Frankrijks cultuur, aldus besloot spr. zijn gestileerde voor dracht, maar wel hierin dat hij ons, door ons builen onze grenzen te voeren, hedt geleerd de eigen letterkunde van ruimer standpunt te beschouwen. DE DEMPING VAN HET LEVENDAAL. Door de Vrijz.-Dem. raadsfractie en de twee leden der Democratische Partij alhier, is een voorstel bij den gemeenteraad inge diend, om te«besluiten tot demping van het Levendaal en om B. en W. uit te noodigen een plan daartoe te doen ontwerpen en daarbij een raming der kosten te over leggen. Het voorstel is onderteekend door de da mes Mevrouw Vad ItallieVan Embden en mevrouw DietrichDe Rooy en de hee ren Sijtsma en Witmans. DE MELKPRIJS. Naar wij vernemen wordt er momenteel weer een actie gevoerd tot verhooging van den melkprijs. De melkveehouders zijn van oordeel dat de prijs, dien zij thans van de fabrieken en van de slijters ontvangen, te laag is en hebben daarom een verhooging van één cent per liter gevraagd, waarop niet is ingegaan. In een gisteren gehouden ver gadering hebben de melkveehouders nu be sloten niet meer te leveren. Iloe deze actie zal afloopen dient te worden afgewacht, doch wij vernamen dat het plan der melk veehouders, heden althans weinig resul taat hoeft gehad Verreweg de meesten blij ken tóch de melk te hebben geleverd. HERDENKING WAPENSTILSTANDSDAG. Men schrijft ons: Nu de wereldoorlog al weer zoo lang voorbij is en het normale leven zich weer grootendeels heeft hersteld, is men geneigd als het ware gedachteloos het leven te leven in vertrouwen, dat regeering en afgevaar digden naar den Volkenbond wel het noo- dige kullen doen om te zorgen, dat Neder land en Europa voor een herhaling van een wereldoorlog gespaard zullen blijven. Toch acht de „Nooit-Meer-Oorlog-Federalie" dit niet voldoende, want wanneer de volkeren zelf hun oprechten .Vredeswil niet verster ken en dezen wi! duideujk toonen. zal het blijken, dat het Vredeswerk van regeering en Volkenbond niet gesteund en gestuwd wordt door de volkeren zelf. Dan zal. waar er nog zooveel internationaal wantrouwen beslaat een herhaling van den wereldkrijg met absolute zekerheid plaal9 vinden. Wee dan Europa en zijn beschaving 1 De „Nooit-Meer-Oorlog-Federatie", afd. Leiden e. 0.. bij de landelijke Federalie waarvan reeds een 30-tal organisaties zijn aangesloten, zal ter versterking van de Vre- desgedachte en als uiting van den wil: .,wij willen nooit meer oorlog", op den wapen stilstandsdag. Donderdag 11 November a.s., een openbare vergadering houden (zie ad vertentie Dinsdagavond), waar ds. N Padt (Zandvoort) zal spreken over „Naar oorlog of vrede?" en mej. de Goeyen (Den Haag) over „Waarom werken wij voorden vrede?" (mot lichtbeelden). Het is de wensch der afdeeling Leiden e 0., dat hier ter stede door talrijke opkomst de wil tot vrede krachtig tot uiting kome. DE BIOSCOPEN. In het City-theater wordt deze week weer een zeer interessant programma vertoond. Na het geïllustreerd wereldnieuws wordt begonnen met een komische 2-acter, geti teld „Bob op zoek naar een vrouw". Hierop volgt de eerste hoofdfilm ,,De havik", waar bij Harry Carey eerst als een geraffineerde bandiet en later als een moedige cowboy in het verre Westen de hoofdrol zeer goed ver vult. Na de pauze draait de tweede hoofdfilm: „Een dief in het paradijs", met in de hoofdrollen Doris Ken yon, Ronald Col man en Aileen Pringle. Het vlotte en vrije spel dezer drie filmarlisten alsmede de keu rige décors vormen een zeer goed geheel. Beide films zijn dan ook zeker weer epn bezoek waard, en wij twijfelen niet of velen zullen zich daarvan komen overtuigen. Het Casino-theater brengt deze week na het gebruikelijke Hollandsche nieuws en een j komiscji 2 adertje ,,De erfeniskwestie", a's hoofdfilm; „Het heilig eerewoord", een schit- I terend historisch filmwerk uit den lijd van Lodewijk XIII in 10 acten. In dit werk treedt als hoofdpersoon op de ridder Gilde Berauld die door een duel tegen het verbod van Kardinaal Richelieu heeft gezondigd en daardoor de doodstraf heeft verdiend. Daar hij echter eenmaal het leven van den Kardinaal heeft gered, geeft deze hem de gelegenheid om zijn leven te verdienen door den opstandigen edelman Henri de Cochefort levend of dood in zijn handen te spelen. Gilde gaat naar diens kasteel en komt daar in vele moeilijkheden. Tenslotte heeft hij Cochefort in handen maar kan het niet over zich verkrijgen om zich het vertrouwen van diens zuster on waardig te maken, waarom hij hem vrijlaat en zich naar den Kardinaal begeeft ora het doodvonnis te ondergaan. Deze is evenwel niet ongevoelig voor 's ridders eerlijkheid ei* het slot van de his torie is geenszins een voltrekking van een doodvonnis, doch van een huwelijk tusschen Gilde en de zuster van de Cocheford. Al hetgeen wij omtrent van deze film zou den willen zeggen, kunnen wij saamvattcn in dit eene: een prachtwerk, dat aller be langstelling stellig verdient. Het Lnxor-theater komt deze week met een programma, dat een druk bezoek in alle opzichten nfimschoots verdient. Het eerste hoofdnummer „Het stille alarm" is een film, die in menig opzicht doc-t denken aan een reeds eerder in Luxor ver toonde rolprent „Het derde alarm", al ver schilt de draad van het verhaal ook eenigs zins. Het glanspunt is evenwel de verfilming van de bekende operette „De kuische Su zanne". Evenals alle Ufa-pToducten munt ook deze film uit door uitstekend spel vin de hoofdpersonen en een tot in de puntjes verzorgde monteering. De geschiedenis zelve kunnen wij genoegzaam bekend ach ten, zoodat wij ze hier niet behoeven weer te geven. De tallooze komische momenten uit de operette zijn op gelukkige wijze gekozen, de tèkst is vlot en geestig geschreven de regie uitmuntend, altemaal factoren, welke ons in de meening verslerken, dat het deze weck vol zal zijn in Luxor. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd is voor het doctoraal examen Klassieke Letteren mej. M. Molt (Leiden). KUNSTKRING VOOR ALLEN. Boheemsch Strijkkwartet. Over een paar dagen geeft tiet Boheem- sche strijkkwartet zijn vijfhonderdste con cert in Nederland. Dat wordt natuurlijk een feeslconcert. Het Leidsche van gisteravond is in de nummering zóó na aan het half- duizend, dat er ook voor ons aanleiding be staat. om eens even te blijven stilstaan en een blik achteruit te werpen. Het is juist dertig jaar geleden dat het eerste Neder landsche concert in Den Haag voor een handje vol menschen in de groote zaal van het gebouw voor K. en W. plaats vond. Het kwartet bestond toen drie jaar. De beide violisten Hoffmann en Suk waren in die dagen, evenals de toenmalige altist Nedbal even twintig jaar oud. De aanmerkelijk oudere cellist prof. Hanus Wihan was de muzikale leider. Nedbal is het ensemble, een jaar of vijftien geleden naar we gis sen ontrouw geworden. Hij is naar de opera overgegaan; tegenwoordig is hij opera dirigent ergens in Tsjecho-Slo#akije. Wihan populaire figuur in ons land. heeft zijn functie als cellist vervuld, totdat een hart lijden hem niet meer bestand deed zijn tegen de vermoeienissen van het reizen. Vier jaar geleden is deze voortreffelijke kwartetcellist gestorven. Nedbal is opge volgd door Herold. Wihan door Zelenka Elk van het tegenwoordige viertal is professor aan het St.aats-conservatorium te Praag. De beteekenis van het Boheemsche kwar tet voor het openbare muziekleven is van dien *aard, dat het de vermelding wettigt Bij beschikking van 1 November 1926 is door B. en W. van Leiden, de Stichting „Jeruël" (gevestigd Middelstegracht 3) ge plaatst op de lijst van erkende liefdadig heids-instellingen, bedoeld bij artikel 3 der Armenwet. Aan de Hoogewoerd had gisteren een aanrijding plaats tusschen de stadstram, be stuurd door A. B. en een paard, gespannen voor een vuilniswagen van den Gemeente lijken Reinigingsdienst. Het dier bekwam eenige wonden aan een achterpoot en liep daardoor kreupel. Van den wagen werd het lemoen ontzet, terwijl van de tram een koplamp werd vernield. Ten nadeele van mej. J. B. is heden morgen een rijwiel ontvreemd, dat zij gedu rende den Kerkdienst onbewaakt voor de Petruskerk had achtergelaten. v Aan de Plantage bezweek gis'eren een wiel van een groentenwagen. waardoor de geheele inhoud op de straal terecht kwam en de tram vertraging ondervond. Toen hedenmorgen een circa 10-jarig meisje aan he; loket „zegelverkoop" van het postkan oor alhier haar portemonnaie een oogenblik naast zich neerlegde en deze even later weer wilde meenemen, bleek, dat een ander dit reeds voor haar gedaan had. Leiden in last natuurlijk. Tot een van de ambtenaren op het lumineuze idéé kwam om onder het personeel een collecte te houden. Ieder droeg een kleinigheid bij en in minder dan geen tijd was het bedrag bij elkaar, dat daarop aan het kind ter hand werd gesteld. Bravo, heeren 1 Het passagiersvervoer op de N. Z II. T. M.-lijnen ScheveningenLeidenKat- wijk/Noordwijk (met inbegrip van de lijn Hoogp RijndijkEndegeest) en Leiden Heemstede heeft in de afgeloopen maand opgebracht respectievelijk f 121.120 en f9071 tegen f 112.652 en f 14.299 in de zelfde maand van het vorige jaar. Voor het goederenvervoer bedroegen deze cijfers over September resp f 1768 en f 1071 tegen f 2020 en f 1850 in September 1925. BINNENLAND. Een uitvoerige beschrijving ran het Dagbladbedrijf. Militaire interpellaties in de Tweede Kamer. De memorie van antwoord op de alge meene beschouwingen der Staatsbegiootmg (Beleid van het ministerie-De Geer). Vergadering van den Nationalen Woning raad over de woningwetwoningen. Het Kon. Nederl. Landbouw-comité over de vraag of retorsie-maatregelen gewenscht zijn. In Zeeland is een autobus door een hein gegrepen. Een doode en een zwaar gewonde. BUITENLAND. Nieuwe besprekingen in het Engelsche mijn conflict. Strenge maatregelen in Italië voorgesteld als gevolg van den jongsten aanslag op Mussolini. Resolutie der internationale kolencom- missie. van deze persoonlijke bijzonderheden. Voor de kwartelpraktijk in engen zin beteekende het optreden der Bohemers weinig 'minder dan revolutie. Vaste kwartetcombinaties, die geregelde reizen ondernamen, bestonden niet. Joachim, wiens vermaardheid als kwarlelspeler niet achterstond bij die als solo-violist, had toen nog geen vast kwartet. Reisde hij als kwartetspeler dan vervulde hij de gastrol bij het kwartetgezelschap, dat hem uitnoodigde. Toen Joachim in Berlijn hel Boheemsche kwartet, de permanente combinatie, hoorde, begreep hij. dat de Bo heemsche opvatting de ware was. Alzoo ontstond het Joachim-kwartet. dat gedu rende zijn tienjarig bestaan zich beroemd heid heeft verworven De vele kwartdten, die later verrezen, namen zonder uitzonde ring het Boheemsche standpunt in. We vin den dat nu zoo van zelf sprpkend, dat we ons nauwelijks kunnen voorstellen dat het vroeger anders was. Met de Bohemers is de eigenlijke kwartetcultus ontstaan. Zij heb ben ons geleerd wat kwartetspel is. Zij ga ven er hun leven aan. Zij hebben ons de groote kwartetten van Beethoven uit den derden band. steeds de ontoegankelijke ge- heeten, ontsloten en. om zoo te zeggen, tot gemeengoed gemaakt van hem. die ernstig luisteren wil. Dit is de overgankelijke roem van het Boheemsch strijkkwartet. Het Nederlandsche concert wezen en daar mee het muziekleven in 't algemeen heeft zich de laatste dertig jaar ongemeen ont wikkeld En als we naar de drijfkracht dier ontwikkeling gaan vorschen dan stuiten we op twee oorzaken, waarop ze berust. Dat zijn: vooreerst het Concert gebouworkest te Amsterdam onder Willem Kes. die grondig brak met den ouden orkestsleur en ons. voor 't eerst, orkestmuziek naar den eisch liet hooren en in de tweede plaats, het Bo heemsch kwartet, dat ons voor 't eerst den vollen rijkdom bracht van de kwartet-lite ratuur en daarmee de kamermuziek in 't al gemeen introduceerde of op hooger plan bracht. Wij Nederlanders hebben veel te danken aan het illustere gezelschap. Wij voelen dat allen Er bestaat dan ook een innige band tusschen hen en ons. Is het wonder, dat een concert van de Bohemers, nog altijd, een zeer bijzondere genieting beteekent? Laat een ander kwar tet net zoo mooi spelen als Hoffman c.s. want er zijn er nu. die het ook kunnen dan is er nog van ouds dat moeilijk de- finiëerljare van de Bohemers, dat anderen missen. Ze zijn ons zoo heerlijk vertrouwd geworden. Hun spel kenmerkt zich nog al tijd door dezelfde spontaneïteit, die dertig jaren geleden de verrassing was Het maakt nog steeds den indruk alsof elk der vier speelt zooals zijn temperament hem ingpeft en dat dit. toevallig, geheel klopt met wat zijn partners hebben te zeggen. Het spel heeft zijn jeugdige frischheid onverzwakt behouden. Schuberts d moll kwartet (der Tod und das Madchen) en Beethovens op 59 no. 1 (deze heide stukken stonden ook op het eerste Nederlandsche programma), elk in zijn eigen soort volmaakte kunstwerken, hebben op de stampvolle zaal een grooten indruk gemaakt. Havdn's op 64 E dur is een weinig gespeeld kwartet- het is niét in den band der beroemde opgenomen. Het bevat toch veel moois (o.a dp dialoog tus schen beide violen in het Adagio). Al is de groote zaal verre van ideaal voor een strijkkwartet we zijn den „Kunstkring voor Allen" nochfhans zeer dankbaar voor den schoonen avond.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1