A.S.C. - Feyenoord No. 20444 LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 5 November Derde Blad Anno 1926. UIT DE RIJNSTREEK. SPORT. KUNST EN LETTEREN. RADIO-PROGRAMMA. SCHEEPSTIJDINGEN. BODEGRAVEN. Gemeenteraad Behandeling der ge- meentefcegrooting Keert „de goede oude tijd" terng? Geen be- lastingverhooging. Naar aanleiding van een ingekomen ver zoek werd aan 4 bijzondere scholen een oorschot verleend over 1926 ter gezamen lijke grootte van f3050. De heer M. J. Steenbergen heeft zijn benoeming tot êlachthuisknecht aangenomen. Vervolgens werd de Gemeentebegrooting voor 1927 behandeld De behandeling van deze begrooting verliep vlugger dan ooit. Jaarlijks wordt de behandeling korter, zoo dat we mogelijk binnen enkele jaren weer terug zijn tot den ouden tijd, dat de be grooting zonder bespreking passeerde. Dit maal weid slechts ruim een half uur aan behandeling besteed. Allereerst bracht de financieele commis sie, bij monde van den heer Baan Batelaan rapport uit. Zij had veel lof voor de samen- telling, die bijzonder nauwkeurig wai. Hoewel het totaalcijfer f 20 000 hooger was dan vorig jaar werd geen enkele post gevon den, waarop bezuinigd kon worden. Het to taal van den Hoofdelijken Omslag dat ruim f 100.000 bedroeg had de commissie liever verlaagd, hoewel zij haar blijdschap uitsprak dat geen belastingverhooging zou noodig zijn en het vermenigvuldigingscijfer p 1 zou worden gehandhaafd. De exploi- itic van het slachthuis is in inkomsten en :ilgaven geraamd op f 14.000 wat beteekent dat men reeds het eerste jaar een sluitende ?xploitatie verwacht. Een vrij hoog bedrag moet worden, betaald aan andere gemeen ten voor de kosten van het Middelbaar On- lerwijs. Drie duizend gulden zijn daarvoor uitgetrokken, wat de comm. hoog achtte, in vergelijking met het Bijzonder onderwijs, waar maximaal f50 per leerling wordt ge geven. Aangedrongen werd op verbetering van enkele wegen. Voor het elcctrisch be drijf werd geen winst geraamd, hoewel deze wel gemaakt zal worden. Weth. v. d. Marei verdedigde dit door te wijzen op de electrificatie van de Meye, die in 1927 kan worden verwacht en waarvoor wellicht-ook verschillende kosten buiten de kapitaalsdienst zullen gevergd worden. Er werden geen algemeene beschouwingen ge houden. De heer Beyen maakte bezwaar tegen de verhooging van hel salaris van den tweeden ambtenaar ter secretaTie. Na toelichting ging hij er echter mee accoord. Overigens wer den geen beteekenende opmerkingen ge maakt. Ook de begrooting van het electrisch be drijf werd behandeld. Deze sluit in ont- vanst en uitgaaf op f42.170, afgeschreven wordt f 6500. Aan rente en aflossing wordt betaald f 9375 Bovendien is f 3000 gereser veerd voor aankoop van materiaal. Totaal wordt een bedrag aan stroomlevering ge raamd van f 37.600. Beide begrootingen wor den aangenomen. De gemeentebegrooting sluit op een bedrag van f240 837.94. Vervolgens wordt gesproken over de riool- bemaling van het dorp ten Zuiden van der. Rijn. Het plan beslaat een bemaiingsge- bouwlje te slichten op een terrein te verkrij gen door het wegbreken van enkele oude huizen achter het gemeentehuis. Een over eenkomst werd aangegaan met de N V. v.h. Hero de Groot, waarbij de gemeente het recht verkreeg een hoofdriool te leggen door het terrein van die firma naar dat bema lingsstation. Tevens werd een overeenkomst gemaakt met de fa. Bos voor het leggen van een persbuis door een stee van die firma naar den Rijn. Het is noodig deze persbuis eerst te leggen, voor de verbetering van de van Tolstraat Daarvoor werd een crediet verleend van f 2000. Het terrein van de fa. de Groot kan niet aangekocht worden, wat voor den heer Hor- tensius een groot bezwaar vormde. Echter achtte de voorzitter geen andere oplossing mogelijk. De heer C. B. Batelaan vraagt uit voering van de hem gegeven toezegging van een verordening op het melkvenlen op Zon dag. B. en W. zullen deze brengen, doch zoeken nog een goede oplossing. De heer Batelaan meent dat de belang hebbenden geen bezwaar zullen hebben hebben tegen een dergelijke verordening en verzoekt deze in de volgende vergadering in te dienen. Toegezegd wordt een algeheele wijziging van de politieverordening. De heer Beyen vraagt waarom B en W. geen toestemming hebben verleend lot het geven van een danscursus in het Zuid-Hot- landsch Koffiehuis. De voorz. antwoordt dat deze cursus on gevraagd reeds meerdere malen gehouden is, uoch dat voor enkele maanden door B. en W. naar aanleiding van een aanvrage uit Aieuwerbrug besloten was, geen toestem ming te geven tot dansen in café's. Ook deze danscursus moest toen natuurlijk verboden worden. De heer G. B. Batelaan drukt er nog zijn sPi]t over uit, dat door onvoldoende aangifte ^an leerlingen het openbaar vervolgonder wijs dit jaar niet kan gehouden worden. Hij betreurt het dat de Rijkswet nu ook verhin- ert dat aan de Bijzondere scholen, waar vel'Voldoende leerlingen zijn aangegev.-n, u a een cursus kan worden gegeven. Hierna sluiting der vergadering. De „kwestie" der Emmakade. =?t Üi ^ewpners van de Emmakade zijn nog va' a n'et bereid om tot bestrating van n dien weg over te gaan. Het is daar een ind r^1^6 *oes*an<*- De buizen zijn daar we I?-** gebouwd aan een particulieren v A' d*e niet bestraat is; dat geschiedt ook 0ft ,er..|anSs den Goudsche-vaart aan de dat 2^e op man*er Dij elk huis, 81 -ebouwd wordt, wordt meteen de ern'T0er 8en sluk*e 'an?er- Nu echter mag slra -ebouwd worden of eerst moet er een atweg worden gelegd. In vroeger tijden bestond die verplichting niet en zoo is er nu al tientallen van jaren een Emmakade. die eigendom is van de resp. huiseigenaars en die onbestraat blijft. Door de afsluiting van den spoorweg is die kade in tweeën geschei den. Het verste gedeelte is in handen van slechts enkele eigenaars, die groote huizen blokken bezitten. Dezen zijn voor een jaar ingegaan op de aanbieding van B. en W., om te bestraten door de gemeente tegen ver goeding van de helft der kosten. Daar is de weg dus in orde. Niet alzoo echter aan de Noordelijke helft der kade. Daar zijn tal- looze eigenaars, meestal kleine bezitters en daar kan het tientallen van pogingen ten spijt, niet in orde komen Altijd zijn er weer onwilligen, die tegen de hooge kosten opzien en het maar bij het oude willen laten. Ook nu weer is een poging mislukt. De ge meente wilde de halve kosten bijdragen, maar het mocht niet baten. De toestand blijft, zooals hij is en dat is in vochtige win termaanden allertreurigst. Door het rijden met wagens enz. is de weg dan zoo slecht, dat men er door den modder baadt. Het is weer een „kwestie". Wie lost ze op? Naar men ons mededeelt is de ver wonding bij het vechtpartijtje op de Nieuwe Markt niet toegebracht met een mes. maar met een schaar. De politie heeft dat „wa pen" in beslag genomen. Er schijnt wel bij beide partijen schuld te zijn, de aangeval lene schijnt den ander te hebben opgehitst. BOSKOOP. Gevonden voorwerpen: Eenige kin- der-portemonnaies met inhoud en esn meisjesmubs. Inlichtingen bij de politie. Woensdag had v. B., alhier, het on geluk met z'n rijwiel in de Gouwe te ge raken. Gelukkig werd dit door eenige voorbijgangers opgemerkt aan wie het ook te danken was, dat v. B. spoedig op liet droge gebracht werd. KOUDEKERK. Loop der bevolking. Ingekomen: J. Keinemans en gezin ran Alphen a. d. Rrjn. J. Daim, Haarlem mermeer. M. Olierook, Bodegraven. Vertrokken: J. Lekx, naar Leiden. G. v. d. Lee, Deventer. LEIDERDORP. In de maand October zijn ter secre tarie aangegeven Bedrijfsslaehtingen12 runderen en 12 varkens; huisslachting: 1 varken; noodslachting4 schapen en 1 graskalf. Afgekeurd zijn 2 schapen. Aan keurloon is ontvangen f 154.50. LEIMUIDEN. Woensdagavond gaf het muziekcorps „Symphonic" in het café Sneeboer zijn eerste winterconcert. De voorzitter van de vereeniging de heer dr. L Bouthoorn, riep den aanwezigen bij den aanvang, een har telijk welkom toe. In zijn openingswoord memoreerde hij in 't kort wat er in hel afgeloopen jaar met het corps gebeurd was. Twee punten waren zijn inziens van gewicht, n.l. het krijgen van een eigen vaandel, symbool van saamhoorigheid, en het verwerven van een drietal medailles op het concours te Bussum. Spr. hoopte dat het muziekcorps op den ingeslagen weg zou blijven voortga in en dat het zijn populariteit bij de Leimuidensche burgerij niet zou verhezen Het muziekcorps blies weer uitstekend, vooral de nummers „Mi nuut d'Eté" en „Philinte" werden keurig gespeeld. Het geheel werd nog opgeluisterd met eenige door mej. A. Angenent gezon gen liederen, en door enkele komische voor drachten. Toen het concert afgeloopen was, bleel men nog gezellig bijeen voor een dansje. De heeren Uytermerk Jr. en Van Wijk, zorgden voor goede dansmuziek. Te onge veer een uur kondigde de voorzitter het einde van den avond aan; even bracht hij nog dank aan allen d:e tot het welslagen van den avond hadden bijgedragen, waar bij den kranigen directeur, dc heei Uyter» merk, niet vergeten werd. Daarna gingen de aanwezigen voldaan huiswaarts. WADDINGSVEEN. Naar wij vernemen zal op de plaats van de afgebrande meubelfabriek van de firma Modderkolk en Dij8, een veel groo- ter, modern ingericht fabrieksgebouw ver rijzen, waarvan de aanbesteding spoedig zal plaats hebben. Architect is de heer P. D, Stuurman, alhier. WOUBRUGGE. Bijzondere Vrijwillige Landstorm. Woensdag was de afdeel ing Wou brugge van den Bijzonderen Vrjjwilligen Landstorm voor de tweede maal na haar oprichting in feestelijke vergadering bijeen in de zaal van hotel Guldemond. De voorzitter, de heer J. C. Baumann, burgemeester dezer gemeente, opende de vergadering, heette allen welkom en zette in kort bestek een en ander omtrent den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm, in het bijzonder ten aanzien van de afdeeling Wou- brugge, uiteen, daarbij niet vergetende den steeds volijverigen secretaris en leider der vereeniging, den heer De Goede, te Alphen a. d. Rjjn, en den secretaris der gewes telijke afdeeling (Zuid-Holland West) luit. Van Pelt, aan welke personen 't (plaatselijk) instituut veel te danken heeft en die steeds ahe krachten daarvoor inspannen. Laatstgenoemde heer, luit. Van Pelt, mede ter vergadering aanwezig, hield hierna een rede, waarin hij doel en totstandkoming enz. van den Bjjzonderen Vrjjwilligen Landstorm schetste en ieder, die daarvoor in aan merking komt, opwekte lid der vereeniging te worden. Het verdere verloop van den avond kun nen we in tweeën splitsen: lo. De Landstorm-film, voor velen wel „de" attractie van den avond en 2o» De tooneelstukjes, welk twee on derdeden elkander beurte'ings afwisselden. Er was nog een derde attrac.is dezen avond, n.l. de Volkszang. De heer Theo Bosman, hoofd der R.-K. school t? Hoog- made en een der grootste voors;anders van dit werk, was zoo welwillend om den aan wezigen op een en ander te ve.-gaster.. Tot slot vond nog plaats de uitreiking var de prjjzen, welke door de leden in de schietwedstrijden waren behaald. Hierbij merkte de voorzitter op, dat de Woubrug- •schö afdeeling zeer goede schutters onder haar leden telt, niettegenstaande haar nog maar kort bestaan. Niet alleen in den plaatselijken wedstrijd is dit gebleken, ook in den districts-wed- strijd kwam zulks uit, dus dij net Kampen tusschen de leden van een groot aantal vereenigingen m deze provincie. De heer P. Kroon toch heeft in dezen districtswedstrijd den eersten prij< behaald, terwijl een der anderen voldoende punten had gekregen voor een tweeden prijs, welke hem echter is misgaan, doordat hierom geloot moest worden. De voorzitter sloot hierop de vergade ring, wolke een zeer goed en vlot verloop had. ATHLETIEK. GAAT KAPITEIN SCHARROO HEEN? Een verlies voor de K. N. A. U. Reeds eeaigen tijd liepen er in athletiek- kringen geruchten, dat kapt. P. W. Schar- roo binnenkort als voorzitter der K.N.A.U. zou aftreden. Wij hebben gepoogd aldus de „Tel." hierover zekerheid to verkrijgen en inder daad bevestigde men ons uit onverdachte bron, dat het de bedoeling van den heer SchaiToo is, om in verband met zijn vele ambts- en andere bezigheden, aan het eind van het vereeniging-sjaar zijn functie neer te leggen. De verdiensten van den heer Scharroo voor de Nederlandsche Athletiek zijn niet in enkele woorden te omschrijven en elk een zal het er mede eens zijn, dat zij., heengaan een hoogst ernstig verlies voor zijn organisatie beteekent. Te zwaarder is dit verlies, nu wij aan den vooravond staan der Olympische spelen, welke van eiken bond de uiterste krachtsinspanning vergt. Allerwegen ziet men dan ook de noodza kelijkheid in van continuïteit in de leiden de functies. In dit licht bezien aarzelen wij niet het besluit van den heer Scharroo fataal te noemen, en wij geven nog steeds de hoop niet op, dat hij ten slotte zal be zwijken voor den aandrang van hen, die zullen betoogen, dat hij nu, minder dan ooit, de organisatie in den steek mag la ten, waarvoor hij zoo lang en met zooveel succes heeft gearbeid. WATERPOLO. H.Z. EN P.O.. 1—L.Z.C. I. In de Regentes te Den Haag speelde L Z.C. I Woensdagavond 'n wedstrijd tegen H.Z. en P.C. I. Onze stadgenooten, die drie invallers hadden, wonnen met 52. H.Z. en P.C. hadden één invaller, maar Slop, den internationalen keeper, daar voor in de plaats BOKSEN. DE CONCURRENTEN VOOR TUNNEY. Groole liefhebberij. Na de nederlagen van Jack Dempsey en Harry Wilis, resp. tegen Tunney en Shar key, zijn vele zwaargewicht-boksers, be- geerig naar roem en dollars, in beweging gekomen Allen zijn zij er van overtuigd over de noodige capaciteiten te beschikken om zich met kans op succes te kunnen begeven in een strijd om het wereldkam pioenschap en blijkens de vele berichten zijn zij bereid dit te bewijzen in allerlei wedstrijden tusschen de diverse concur renten onderling, waaromtrent den laai- sten tijd een stroom van berichten in de pers is verschenen. „L'Auto" heeft er zelfs een resumé van gemaakt, hetgeen wel noo dig is om alles uit elkaar te houden. Om te beginnen met Sharkey, deze wil zich, nu hij Wills overwonnen heeft, eerst nog wel meten met Dempsey en Delanay, alvorens Tunney le ontmoeten. Berlen- bach is bereid het tegen Risko en Demp sey op te nemen. Persson, Diener en Paolino wenschen tegen elkaar te boksen op voorwaarde, dat de winnaar van dit drietal den strijd tegen Tunney zou opnemen, terwijl Dela nay het maar liefst direct met Tunney zou willen probeeren. Dan is er nog P. v. d. Veer, die na zijn gedecideerde overwin ning te Scheveningen op Persson minstens evenveel rechten heeft als de Zweed. Er is behalve de bovengenoemden, nog wel ongeveer een half dozijn zwaarge wichten, die hun rechten meenen te kunnen doen gelden, maar voorloopig kan worden volstaan met dit lijstje, waarin nog niet eens Dempsey zelf is opgenomen, die vóór alles op een revanchematch met Tunney rekent. Intusschen zit Tunney rustig op de Ber muda-eilanden, waar hij als officier der Amerikaansche marine-reserve zijn mili taire plichten vervult DAMMEN. DE LEIDSCHE DAMVEREENIGING. De volgende partijen zijn gespeeld: Groep I is geformeerd met de spelers J. Vermeulen, O. G. v. Veen, P. v. d. Stel, en B. Slegtenhorst. Groep I: P. v. d. Stel remise met O. G. v Veen. Groep II: G. Brugman wint van P. v. Lie. Groep III: D. Eppenga wint van J. Kleer. Groep IVB. Colpa wint van I. Vogel zang; B. de Kier wint van A. v. As. Promotiewedstrijd voor de le klasse; I. Teleng remise met H. de Water. Vcor de competitie der le klasse is nog gespeeld: B. Slegtenhorst wint van C. Teu- r.issen; B. Slegtenhorsl wint van M. Sweris. J. Vermeulen remise met J Bernsen. De stand in de le klasse luidt thans: gesp. gew. rem. verl. pnt. 0. G v. Veen 7 i 3 0 11 B. Sleglenhorst 5 3 1 1 7 P. v. <1. Stel 7 3 1 3 7 J. Bernsen 7 2 2 3 6 1. Vermeulen 4 1 2 1 4 M. Sweris 5 2 0 3 4 C. Teunissen •t 1 1 2 3 S. v. d. Reek 5 1 0 i 2 RECLAME. ZONDAG A.S. 2 UUR Voorziet U, met het oog op de enorme belangstelling uit Rotterdam, tijd'g van plaatsbewijzen. 3303 Voorverkoop; B. A. DïVILÊ, N. Rijn 26 DRESDENER STRIJKKWARTET. Onder auspiciën der Internationale Con certdirectie Ernst Krauss zal het Dresdener Strijkkwartet den 12en November alhier het volgende programma ten gehoore brengen Quarletten van Schumann op. 41; Braehms op. 51; Dvorak op. 96. BEGRAFENIS LOUIS CHRISPIJN Sr. Onder groole belangstelling is gistermid dag op „Zorgvlied" te Amsterdam het slof lelijk overschot van Louis Chrispijn Sr. ter aarde besteld De baar was met talrijke bloemstukken bedekt Aan de groeve voerde het eerst het woord dr. J F. M. Sterck na mens den minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen. Daarna sprak de heer Van Evsden, dr. W. Rovaards namens de Kon. Ver. Het Nederlandsch Tooneel. Frits Tartaud namens het Nieuw Rotterdamsch Tooneel, Willem Hunsche namens de col lega's van het Ver. Tooneel, Kommer Klein namens de directie van het Ver. Tooneel, Jos. Sternheim namens de Ned. Tooneel- kunslenaarsvereeniging, Otto Zeegers na mens den Bond van Ned. Tooneelschrijvers cn vervolgens Lion van Lier en de heer F. X M. Schiphorst namens de redactie van „Het Leven". Louis Chrispijn Jr. sprak namens de familie een dankwoord. RIE BATENBURG. Lezing over Chopin en spelen van zijn werken. Rie Batenburg zal dezen vinter in ver schillende plaatsen van ons land o.a. te Rotterdam, Alkmaar, Ede, Winsum en hier te Leiden voor de vereeniging van vrouwe lijke studenten. Chopin-avonden geven, be staande uit een lezing over Chopin en het spelen van zijn belangrijkste werken. Ook zal Rie Balenburg in dit seizoen in Leiden een klavieravond geven, waar zij behalve klassiek en modern programma de 12 elu- den van Chopin (het tweede heft) ten ge hoore zal brengen. MUZIEK-AVOND RIENT VAN SANTEN EN SIGTENHORST MEIJER. Donderdag 11 November a.s. geven Ricpt van Santen, zang, en Sigtenhorst Meijer, piano, in de kleine zaal van de Stadsgehoor zaal een Muziek-avond Het programma bevat Oud-Grieksche liederen, Servische en Noorsche liederen, moderne Italianen, en Scandinaven en werken van Sigtenhorst Meijer. Na het succes in het vorige seizoen hier ter stede zullen deze toonkunstenaars die iets zeer bijzonders geven ook ditmaal veel belangstelling ondervinden. LA ARGENTINA. De groote Spaansche danseres La Ar gentina, wellicht de grootste kunstenares op dit gebied van onzen tijd, zal een tour- née door ons land maken en ook te Lei den een avond optreden in den Schouw burg, n.l. Vrijdag 19 November a.s. Me dewerking is verkregen van een der meest bekende Spaansche pianisten Carmencita Perez, die behalve de begeleiding der dan sen, ook eenige pianosoli zal spelen. Leden van den Leidschen Kunstkring „Voor Allen" genieten voor deze voor stelling een bijzondere reductie. VOOR ZATERDAG 6 NOVEMBER. Hilversum, 1050 M. 12 u.Politieber. 45 u. Concert door het H.D.O.-or kest. 55.30: Duitsche les voor begin ners. 5.306 u.Fransche les voor be ginners. 66.45: Concert door het H.l). O.-orkest. 6.457.45: Cursus voor boek houden en handelskennis, door den heer J Pelser Jr. 7.45- Politieber. 8.10: V.A.R.A.-avond. Mej. B. -Sarfati, declama tie. Hr. E. BomJi, viool. Hr. A. Krelage, piano, Hr. H. Meyer eD mej. C. Olden- broek, oude en nieuwe liedjes bij de piano. Sprekers: G. J. Smit Jr. en W. Brouwer Jr., bestuurders van de Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden. 1. G- moll sonate. Tartmi. 2. Melodie, Gluck- Kreisler, viool en piano). Rede door G. J. Smit Jr., over „Welke vooruitzichten heeft mijn kind in administratieven arbeid 1 3a. Meisje mag ik met je vrijen Tetterode, b. Een Een vrouwke gezwind te spinnen zat, Antheunis. c. Mijn lieveken zeg, C. v. Rennes. d Van 't maseurken, Hullebroek. zang en piano. Rede van W. Brouwer Jr. over: De sterken voor de zwakken. 4a. In de plantage, Pyzel. b. Hemelhuis, c. Hun muziek, de Wijs, Mouton, d Mijnwer kers wiegenlied, zang. 5a. Romance, Wie- niawsky. b. Chants russe Lalo, e. Mala- guena Danse espagnole, JS ar as ate. Viool en piano. 6. Klopt, Vos b Gebed te Waal wijk, Collem c. De bruid. Prins d. De stal, A. v. Scheltema, e Der vrouweD moed, R. Holst, Declamatie. Daventry, 1600 M 3 20. Concert door Sidney Bowman's trio. (viool, cello, piano). P Bilsbury, tenor R. Shepherd, contra alt. D. Hunt-, cornet. 6.20: Lezing: A. garden chat. 5 35. Kinderuurtje. 6.20: Lichte muziek 6.50: Muziekpraatje. 7.20: Tijdsein Big Ben, weerber nieuws. Lezing: My world tour 7.48: Muziek. 8 u.Lezing: The month's reviews. 8.20: Concert door het Westheld's orkest en P. Barnard, koning van de ragtime. 9.20: Variété. M Fiancis, comedienne. S. Dut ton en H Mildred kom. duo. 9.50: Le zing: Ups and downs of the big clubs. 10.05: Sonate No. 3 in L-moll op 58, van Chopin, door Solomon, piano. 10.20: Tijdsein, weerber., nieuws. 10.35: „Three cavalier songe", Stanford, door fl. Ste vens, bas en mannenkoor. 10 5012.20: Dansmuziek van het Savoyhotcl. Savoy- Orphcans en Sylvians Parijs Radio-Paris", 1750 M. 12.50 2.10: Concert dooi het orkest Locatelli, Sandra Mario, zang Radjoio declamatie. 4 50—5.55: Concert door de jazz sym phonic. 8.50—10.35 Galaconcert. Orkest en vocale solisten. Dansmuziek. Ronigswusterbausen, 1300 M. en Serlijn 504 en 571 M 7.50 Gedichten van My- nona door R. Blummer, declamatie. 8.20: Concert door het blaasorkest. 9.50 1.50: Dansmuziek door het dansorfiest Etté. Brussel, 487 M en Antwerpen, 265 M. 5 20: Concert. Mile Bnffaux, zang. 6.20: Sluiten 8.50—9.50. Concert Mme. Die- pendale, zang 0 50: Lezing: Les se- jours dé Talma a Bruxelles 10.05: Dans muziek. 10.20: Gramofoonupnamen v. d. Sixtynsche kapel 10 35—10.50: Dans muziek. Munster, 410 M. 12 50—1.50: Orkest- concert. 3.05—3.20: Kindervertellingen. 3.35: Speeches 3.50—5.20: Feestcon- cert 6.20—5.50, 5.50—6.20: Lezing*1 6.407.20: Engelsche les 7.20- 50; Lezing: Kanaldurchquerung v Vierki "er. 7.50—9.50: Vrooliike avond Karl kezz- lcr, humorist, 0.50—10.50: Dansmuziek door orkest. STOOMVAART-MIJ .NEDERLAND". ROTTI, thuisreis, 4 Nov. le Marseille. JAN Pz COEN, uitreis. 4 Nov. te Genua. P C HOOFT, thuisreis. 6 Nov. te Suez verwacht. KONINGIN DER NEDERLANDEN, uit reis, 7 Nov. le Colombo verwacht. ROTTT?r>rA?*snRE LLOYD. INDRAPOERA, thuisreis. 4 Nov. van Mar seille. TA BAN AN, uitreis, 7 Nov. bij Perim ver wacht. ROT.r.Awp •«•PRTFA-MJN ROTTERDAM. R'dam n. New York, i Nov. van Southampton. BLOMMERSDIJK2 Nov. van Quebec n. R'dam. NIEUW AMSTERDAM. R'dam n. New York, pass 3 Nov. Cape Race. BREEDIJK, 4 Nov van Montreal te Rot terdam. MOERDIJK. Pacific Kust n. R'dam, 4 Nov van Hamburg. EEMP1JK, 1 Nov. van Los Angelos naar Rotterdam. STOOMV.-MA ATSCH. ..OCEAAN". ADRASTUS. 3 Nov. van Port Sweltenhan n. R'dam. POTTE^DAM—ZUID-Ar^ERIKA-LIJN. ALGORAB, thuisreis, 3 Nov. te Santos. BOLLAND—OOST-AZIE-LÏJN. OUDERKERK, thuisreis, 3 Nov. van Ma nilla. HALCYON-LIJN. VALKENBURG, Vlaardingen n. Civita Vecchia, pass. 3 Nov. Gibraltar. KON. PAKETVAART-MAATSCHAPPU. CREMER. 4 Nov. van Amst. n. Java. KON. HOLL LLOYD. ORANIA, uitreis, pass. 4 Nov. Portsmouth. KON. WEST-INDISCHE MAILDIENST. BBRIELLE, 2 Nov. van Amst. te Curacao. CLIO, 3 Nov van Cartagena n. Baltimore. NICKERIE, 3 Nov. van Curacao naar Puerto Cabello. POSEIDON, 2 Nov. van Curacao n. New York. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. NERO, arr. 4 Nov. le Danzig. ORION, arr. 4 Nov. te Messina. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. DUBHE, 3 Nov. van Newport News te Londen. EEM, 3 Nov. van Lovisa te Kotka. HELENA, R'dam n. Bagnoli, pass. 3 Nov. Gibraltar. M1RACH, 3 Nov. van Bremen te Montreal. RUURLO, 4 Nov. van Narvik te Antwer pen. RIJN, 2 Nov. van R'dam te Jacobstad. SLIEDRECHT, 2 Nov. van Konslantino- pel n. Londen. WAAL. 3 Nov. van Kopenhagen naar Sundswall. IJSSEL, 3 Nov. van Kopenhagen te Her- nosand. FRIESLAND, sleepboot, 4 Nov. van Southampton n. B Aires. GRONINGEN, arr. 29 Oct. te Singapore. UNIO, arr. 30 Oct. te Singapore. PALEMBANG, arr. 28 Oct. te Singapore. UTRECHT, 28 Oct. van Batavia n. Balik Pappan. SULTAN VAN KOETEI, 31 Oct van Tolok Anson n. PI ad joe. LIMBURG, arr. 29 Oct. te Singapore.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9