teekend met al je namen, daarom ver meldde ik je ook zoo Gróót gelijk, liever 3 dagen vacentie, dan niets, in 3 vrije dagen kan men toch heel wat doen. Koos van dei Linden, je mag mij ook gerust Tante noemen. •Jo Aalbersberg, ziezoo nu weet ik wat je bent A in jou hetzelfde antwoord als aan degene, die hier net voor je staat op geschreven. Harry de Reeder, dank voor je anecdoto die ik later eens zal plaateen. Marie Redegeld, ja zeker in November begint men al te spreken over St.-Nici>- laas, en al vast plannetjes te maken of men ook een verrassing kan bereiden aan een ander, en ook al vaat te hopen op iets voor zichzelf. Louis en Come de Hertogh, juist, des avonds lekker bij de warme kachel, het licht aan, de gordijnen dicht, de winter avonden brengen zooveel gezelligheid. Ik merk het ook best dat de jeugd er dan veel eerder toekomt om raadsels op te lossen en te schrijven. Henny Hulsbergen Henning, jij schreei Zondag aan mij en toen was het zulk som ber donker weer allerakeligst. Maar nou vond je het Maandag, was het toen geen heerlijke zonneschijn, heb je toen niet ge noten Zijn er nog rozeknoppen uitgeko men Ansie en Betsie Hoope, de tijd komt nu weer, dat er geheimen in de brieven staan, waarop ik niet mag antwoorden in de cor respondentie Maandag mocht je zeker wel uit met het mooie weer, maar Zondag was al heel ongeschikt er voor als je pas ziek bent geweest. Jansje Sjardijn, dat hoop ik ook voor jo dat je nu vrooiijker 6 December kunt vie ren dan verleden jaar. Je broertjes be ginnen er al goed bijtijds mee om de schoen klaar te zetten, want Sint Ni co la as is nog niet in het land. Annie van den Broek, ik ben benieuwd om de volgende week van je to hooren of je toestemming kreeg van den dokter om naar dat avondfeestje te gaan. De anec dotes van jou en Jansje zal ik later cent plaatsen. Corry van Stralen, je begint trouw mea te doen, je mag mij gerust ook Tante noe men, zooals alle anderen Truusje van Venetie, je stuurt maar zoo als je nu al goed deed, eenige oplossingen van raadsels aan het bureau ,,I.. D.", en heb je lust er wat bij te schrijden, ga je' gang, maar het behoeft riet Wie een briefje er bij schrijft, krijgt rntwoord in de correspondentie. Annie de TEcluse ,als je mij een nieuw raadsel stuurt, dan moet je er meteen ae oplossing bij doen, wil je daaraan denken. Als er niets bijzonders is gebeurd, behoef je er toch ook geen brief bij te schrijven bij je oplossingen. Michela en Lena de Vleeshouwer, ik lees de verhalen uit de Kindercourant ook al tijd, dij zijn voor volwassenen net zoo mooi als voor de jeugd. En verbeeldt je, dat de raads^t-ante niet eens de Kinder courant las. zou je dat niet onaardig vin den Louise Planje, wees maar voorzichtig als je zoo aan het hoesten bent, ik vind het ook altijd ellendig dat hoesten en vooral tegen den winter moet men dubbel voor zichtig zijn Jan Evers, je postpapier ia keurig en ik vind het echt aardig van je moeder, dat zij je een doos heeft gegeven om iedere week te kunnen schrijven, maar ik ben anders ook bost tevreden met een gewoon velletje wit pa*.ier. Ik heet voor de heele raadseljeugdTante", dus voor jou ook. Hubert van Ingen Schenau, je grapje kan wel eens geplaatst, maar dat raadsel over biien en aardbeien kan alleen mon deling, niet schriftelijk, want de diertjes zijn immers met een ij en de vruchten met ei Gelukkig dat je weer beter bent en mag wandelen. Jan van Veen, aan jou hetzelfde ant woord als aan zóóvelen vandaag, en dat is dat je mij gerust- „Tante", mag noemen. Drietal Kiik^r, heel mooi verhaal vind ik het, ik lees het ook graag Nico van Wijk. zal je er ook de oplos- eing bij schrijven, als jc mij een nieuw raadsel stuurt. Prettig dat die verjaardag net viel in de dagen de» herfstvacantie. Zou je broertje ook plezier krijgen in de raadsels 1 over een jaar mag hij dan gaan meedoen. Drietal Koevoet, hartelijk dank voor de kiek waar je zoo duidelijk met je viertjes op staat. Maar Coba je mag niet al dat lange haar laten afknippen, ik vind het toch zóó jammer als kinderen, die flink lang dik haar hebben, het er allemaal la ten afknippen. Als het er eenmaal af is, kan het er niet opeen3 weer opgeplakt, denk daaraan Ik zal julke portret een plaatsje geven in mijD album voor de raad- s-eljeugd. Mini Metselaar, ik begrijp best, dat je graag eens uit iogeeren gaat, dat vindt iedereen prettig en dan kan je weer over alles en nog wat vertellen als je weer thuis komt, dat is voor je ouders ook aar dig. En toch hoop k van harte voor je, dat je telkens als je weer in het ouderlijk huis terugkomt, zult denken: Oost West, thuis best Koos Brouwer, ik viees dat je raadsel wat moeilijk zal zijn om te raden. Als jij zelf het niet wist, zou je het dan kunnen raden, als een ander bet je opgaf 1 S. W. te N., veel kan ik je niet ant woorden deze keer, want hetgeen waar over je schreef, is natuurlijk een geheim, dus mag er in deze correspondentie met over geschreven worden, begrijp je mij Jan Wassenaar, dit korte woordje van je bij de raadseloplossingen was ook goed gemeend, het behoeven niet altijd lange brieven te zijn. Clazina v Venetië, hebben de vriendin nen samen vroolijk de verjaardagen ge vierd feliciteer Niesje ook nog van mij, heeft zij bet tegenwoordig te druk 1 Als je meermalen per jaar je verjaardag vierde, zou er heusch de pret gauw af zijn, bij voorbeeld ieder kwartaal en dan niet een verjaardag, maar een kwartaaldag, hoe zou je dat vinden Emanuel Eljon, zeker erg genoten, niet wa-ar, toen je je herfstvacantie in Den mocht gaan doorbrengen. Maandags trof je prachtig weer, ben je toeD uitgeweest t maar o foei Zondags en Dinsdags, vooral Dinsdags, hoe akelig die plasregens toen. Lien de Gra-f, is de verkoudheid weer over, kon je Woensdag nog met je moeder naar Den Haag gaan Daar vertel je mij zeker de volgende week wel over. Rudi en Willy Horst, dat trof heerlijk, dat julhe nog vacantie had, toen je mama jarig was. Een prettigen dag gehad'i Ze ker wel. Ik begrijp dat je het heel stout vindt, dat je kat vogeltjes gaat vangen, dat doen helaas alle katten. Hier in huis is een lieve oude poes van 12 jaar, die dik wijls bij mij op visite komt en zijn neus zit te warmen voor de kachel. Ik verloot de boeken onder de kinderen, die goede oplossingen van de prijsraadsels zenden. Neen hoor ik geef die niet aan hen van wie ik het het mooiste vind. Wat zou ik dan dikwijls moeten hooren: hè de raad seltante trekt die of die voor. Willem en Jan Overduyn, ik vind het heel aardig dat Willem zooveel tijd be steedt om dat alles voor mij op te schrij ven en W. zal vanzelf wel begrijpen, dat ik onmogelijk in de Kindercourant daarop kan antwoorden, dat kan niet. Prettig dat de kleine zus zoo goed groeit, jullie gaat zeker dikwijls bij de wieg kijken, lacht ze dan tegen jullie Neefjes en nichtjes uit de Boerhave- straat, deze week geen couvert vol aardige potloodbriefjes gekregen Als de brief te laat is gekomen, daD antwoord ik er de volgende week wel op Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIG NUMMER: 1. Krokodil, rok, odol, dik. 2. Vette aarde, daar kan van alles op op groeien. 3. Je twee handen. 4 Hinderpalen. 5 Totdat hij wakker wordt. 6. Amaliastraat, mal, staart. 7. Margarine, marine. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Jan Wassenaar, Koos Brouwer, Piet Kie boer, Jan Overduyn, Willem Overduyn Michela de Vleeshouwer, Lena de Vleeshou wer, Emanuel Eljon, Jan Evers, Louia Planje, Jansje Sjardijn, Siebe de Roos, Pau de Roos, Gerrit de Roos, Lien de Graaf, L Hagoort, Nellie Hagoort, Jasper Koevoet Arie Koevoet, Coba Koevoet, Annie van dei Broek, Hubert van Ingen Schenau, Jan vai Veen, Cornelis Blaauw, Hannie Mieloo, Jai Smit, Mini Metselaar, Nico van Wijk, Marn Redegeld, Henny Hulsbergen Henning, An nie de TEcluse, Koos van der Linden, J< Aalbersberg, Betje Broeksema, Hendrik Jai Broeksema, Harry de Reeder, Louis de Har togh, Corrie de Hertogh, Truusje van Vene tic Cornelis Jean Lissenberg, Johanna Jaco ba de Jongh, Annie Bavelaar, Frans Schim mei, Jaantje Lek Coba Mulder. Bertha Mul der, Lucas Mulder, Ansie Hoope, Betsu Hoope. Martha Overvliet, Jo Overvliet, Ma rie Affourtit, Corrv van Stralen, Marie val Ilerson, Rika van Iterson, Bertha v. Iterson Louis Affourtit, Willy Horst, Rudi Horst Barrie Kenheek. Bep Spierenburg, Ali d Groot, Clazina van Venetië. Lena Küklei Marie Kükler, Piet Kükler, S. W. te N. RAADSELS. voor allen om uit te kiezen, de grooteren de kleineren 3. I. Ingezonden door drietal Koevoet. Eerst rookt het Dan kookt het Dan blaast het Dan raast het Dan geeft 't een gil Dat 'k mijn ooren wel dichtstoppen wil Dan vliegt het vooruit Met brommend geluid Nu kind'ren wie weet Hoe dit heet? II. Ingezonden door Corrie en Nellie Broer Als een koe f 500 kost, waarop komt da een varken te staan? III. Ingezonden door Annie Bavelaar. Welke koningin zit niet op een troon, ei heeft toch onderdanen? IV. Ingezonden door Rudi Horst Verborgen boomen. Jammer dat het plantje niet wil groeie Dit is nu de nerf van het blad, zie wel? V. Ingezonden door Truusje Voorzaat. Een jas zonder mouwen, zonder voenn kraag of slippen en toch is het een jas. raadt dit? VI. Ingezonden door Catharina v. Egmond. Welke ring heeft een bijzondere geur?. VII. Ingezonden door Willem v. d. Ham. Welk dier kan loopen zonder va grond onder zich?

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 20