AGENDA. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. In een gisteravond te Rome in een fascis tenvergadering gehouden rede verklaarde Turati, de secretaris-generaal der Fascis tische Partij, dat het absoluut noodzakelijk is een einde te maken aan de domme cle mentie tegenover hen, die samenzweringen tegen het fascistisch regiem organiseeren. Het zich binnen korten tijd herhalen van aanvallen op Mussolini bewijst, dat er een complot bestaat van personen, die de con sequenties niet vreezen van het veroorzaken van een chaos in Italië door omverwerping van het fascisme. MUSSOLINI. ROME, 3 Nov. (V. D.). Mussolini vertoeft nog steeds met zijn vrouw en zijn dochter in zijn villa te Forli. Zijn vrouw en zijn dochter vernamen den laatslen aanslag op den Duce toen Mussolini met den trein ar riveerde. Op het slation vertelde hij hun wat gebeurd was. Mussolini was volmaakt kalm. Toen hij thuis kwam, ging hij on middellijk viool spelen. De rest van den avond bracht hij bij zijn familie door. Den volgenden dag wilde hij met zijn dochter gaan jagen, doch hevige regpns beletten dit. Gisteren ontving hij den Maharadjah uit Indië, die op het oogenblik in Italië vertoeft. FASCISTISCHE RELLETJES. ROME. 3 Nov. (Belg. Tel. Ag.). De bladen van gisteravond meldden, dat in Genua twee groepen Fascisten het huis van den socialistischen advocaat Rossi trachtten aan te vallen, dat door douanebeambten en ca- rabineri bewaakt werd. Op een gegeven oogenblik toen de douanebeambten den aan val der manifestanten wilden afslaan, scho ten zij op de Fascisten, waarvan er twee werden gedood. Ook een der carabinieri werd gedood. Tijdens de verschillende ma nifestaties werden ook de redactiebureaux der bladen Lavora in Genua en Gasetino in Venetië beschadigd. PARIJS, 3 Nov. (Belg, Tel. Ag). Een tele gram uit Beausoleil nabij Nice meldt, dat een stoet van Fransche oud-strijders bij hun terugkeer van het kerkhof in botsing kwam met een groep fascisten, waarbij flinke klappen vielen. OOSTENRIJK'S SOCIALISTEN. LTNZ. 2 Nov. (Wolff). De soc.-dem. partij dag heeft een resolutie aangenomen, waarin maatregelen van staatswege tot bestrijding der werkloosheid en tot verzekering van de rechten der werkloozen wordt geëischt. In dien de Nationale Raad dit brandende vraagstuk niet kan oplossen, eischt de par tijdag zijn ontbinding. De leden der partij worden uitgenoodigd eendrachtig en ener giek samen te werken. De voorzitter der partij, dr. Seilz, werd herkozen. DE STAATSAMBTENAREN HERVATTEN DE BESPREKINGEN. WEEN EN. 3 Nov. (V. D.) De staats beambten be loten de onderhandelingen met de regeering te hervatten. VERKIEZINGEN IN AMERIKA. als dames. De bedoeling is op deze vergafe ring de statuten te doen vaststellen, alsrae-.- het werkprogram voor de a.s. winterman, den in gereedheid te brengen. Op deze vergadering kan men zich tevem als lid doen inschrijven. LEGERORDERS. In de eerstvolgende Legerorders is genomen een mmisterieele kennisgeving waarbij wordt bekend gemaakt, dat blgkeaj bericht van den Minister van Marine a. L de functie van commies van aanneming Gorinchem is vervallen en dat de aannemi; van lichtmatrozen in den vervolge zal ge schieden voor de rol H. Ms. Wachtschip te Vlissingen door den commies van aar neming aldaar. De a.s. Legerorders bevatten verder een ministerieele beschikking inzake inleveri^ van goederen door dienstplichtigen, naar de aanvullingsreserve zrjn overgegaan Daarby wordt bepaald, dat in Decern!* Da 1926 worden ingeleverd de rijksgoedere; vei strekt aan de gewone dienstplichtige) der landmacht vaD de lichting 1911, voor zoover de inlevering van deze goederen nia reeds eerder heeft plaats gehad. HET MIDDELBAAR- EN HANDELS ONDERWIJS. Gemeld wordt; Dezer dagen vergaderde fe Den Haag de commissie van advies van de Alg. Vereeniging van leeraren hij be! M. O. en twee vertegenwoordiger» van d? Vereeniging van leeraren bij het Chr. M 0. (het hoofdbestuur van „St Bonaventura' was verhinderd vertegenwoordigd te zijn) ter bespreking van een betere regeling van de rechten, die verbonden moeten zijn aan het eindexamen van leerlingen die het on derwijs aan een lit.-economische school o! -afdeeling hebben gevolgd en van het plan der regeering tot wettelijke regeling van hei handelsonderwijs. Eenstemmig waren de aanwezigen van oordeel, dat aan de hoofd besturen der beide organisaties moest worden opgedragen er bij den minister van Onderwijs, K. en W. op aan te dringen, hei- onderwijs aan de middeibare 3-jarige. 4- jarige en 5-jange handelsdagschclen en de litterair-economische scholen en afdelin gen te regelen in de wet op het middelbaar onderwas en dit niet op te nemen in pen mogelijke afzonderlijke wet op het handels onderwijs. Daarna werden besprekingen gevoerd over de verdere werkwijze van de commis sie. Een volgende vergadering werd voor- ioopig vastgesteld op ?0 November le 's-Gra ven hage. DE „TROMP" IN TURKSCHE WATEREN. De commandant en de officieren van hei Nederlandsch oorlogsschip „De Tromp®/ dat een bezoek brengt aan Stamboel, zjj; gisteren ra Angora aangekomen, waar i den president der republiek en de reg» rir.gsleden bezocht hebben. Aan het statie» werden zij begroet door een afdeelii? mariniers. Zy hebben ook een bezoek bracht aan de ministers van Marine ei van Buitenlandsche Zaken. Woensdag. Amicitia. Alliance frangaise. Mme. Dus- sane. 8 uur. „Jeniëi" (Groenesteeg 16): Bijeenkomst. 8 uur. Stadszaal: Lezing met lichtbeelden pater Ilendrichs over „Het christelijk getuigenis der Catacomben". Kwart over acht. Wykgebouw, Langestraat 67—69: Ontr wikkelingsavond. Nam. 8 uur. Katwijk-aan-Zee, (Gemeentezaal) Ver. voor Vreemdelingenverkeer. Spr. de heer Meyering, uit Haarlem, over „Red dingsbrigades". Nam. halfacht Donderdag. Volksgebouw: Instituut voor Arbeiders ontwikkeling. Spr de heer K. ter Laan over Mullatuli en de arbeidersklasse". 8 uur. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 lot 4 uur kinder- en familie-matinée. „City-theater". Haarlemmerstr.: Bioscoop- en Variété-voorstellingen te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags malinée te 2 uur. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. Scala (Den Haag): Het Vroolijke Tooneel; opvoering van „Anne Marie". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 November a.s. waargenomen door de apotheken van de H.H. G. H. t Blanken, Hoogewoerd 171, telefoon 502, en D. J. van Driesum, Mare 76, telefoon 406. RECLAME. Apotheek „De Vijzel", De Kempenaer- straat 4, Oegslgeest, Teief. 274, dag en nacht geopend. 7085 Donderdag a.s. Op aandrang van den mi nister hebben de werkgevers en de werk nemers zich verbonden geen strijdmaat- regelen te treffen. Het geheim van den onder verdenking van medeplichtigheid aan den moord op Erzberger te Kol mar gearresteerden Edel- mann, is opgelost. Deze 26-jarige zoon van een professor werd door de Duitsche auto riteiten reeds lang gezocht wegens oplich ting. FRANKRIJK. Spaansche revolutionnairen gevat De gendarmerie en de veiligheidsdienst hebben in de omstreken van Perpignan 38 Spanjaarden en Italianen gearresteerd. De veiligheidspolitie heeft hun indentiteit vast gesteld. Het gerucht wil, dat de arresatiesin verband zouden staan met politieke samen zweringen in Spanje op touw gezet. De gearresteerden behooren tot een schit terend ingerichte organisatie. Zij begaven zich naar Spanje, als touristen verkleed. In hun zakken vond men veldtelefoons en een volledige uitrusting. ENGELAND. Mijnconflict en Rijksconleren- lie. De gemeenteraadsver kiezingen een succes voor Labour. Een liberaal naar de conservatieven. In de conferentie van gistermiddag tus- schen de vertegenwoordigers der verschil lende transportarbeiders en het bestuur der mijnwerkersfederatie werd de kwestie van een embargo op buitenlandsche steenkool besproken. Een officieele mededeeling zegt, dat de conferentie verdaagd-is om verslag uit te kunnen brengen aan den algemeenen raad van het vakvereenigings-congres. Het officieele communiqué zegt niets over de meeningen die in de conferentie tot uiting kwamen, doch dit stilzwijgen wordt opgevat als een bevestiging van de verwachting dat de transportarbeiders het embargo niet goed gekeurd hebben, dat reeds door hun leiders onuitvoerbaar is verklaard. Toegegeven wordt, dat de vereeniging van machinisten en stokers, één der twee spoor wegarbeidersbonden zelfs geweigerd heeft om vertegenwoordigers te zenden. Niet-offi- cieel verluidt ook. dat het resultaat der stem ming van de nationale unie van zeelieden medegedeeld is. Er waren slechts 908 stem men voor het embargo en 10.060 tegen. Heden zullen de vertegenwoordigers van alle vakvereenigingen bijeenkomen om het voorstel der mijnwerkers voor een heffing te bespreken. Men is overtuigd, dat een negatieve be slissing èn ten aanzien van het embargo, èn ten aanzien van de heffing bij voorbaat vastslaan en men verwacht dat deze weige ringen, wanneer de mijnwerkersgedelegeer den tegen het einde der week te Londen bij eenkomen, een grooten invloed zullen uit oefenen. De chèque van 1 millioen roebel uit Rus land is ontvangen. Ook gisteren zijn er alleen commissie-ver gaderingen van de rijksconferentie gehou den. Een der subcommissies besprak de landverhuizing, voornamelijk naar Australië en Canada. De commissie voor wetenschap pelijk onderzoek heeft plannen uitgewerkt voor grootere samenwerking op wetenschap pelijk gebied tusschen de verschillende doe len des rijks. Vandaag is er weer geen algemeene ver gadering wegens Kabinetsraad. De deelne mers vertrekken 6 November naar Rugby ter bezichtiging van de draadlooze centrale aldaar, op 10 November biedt de koning hun een feestmaal in Buckingham Palace, en den dag daarop de Aartshertog van Canter bury een in Lambeth Palace aan. Ook is er sprake van een bezoek aan Ierland.. Donderdag komt de conferentie weer bij een en zal dan de verdedigingsvraagstuk ken bespreken. Aan deze bespreking zijn be zoeken der afgevaardigden aan de drie be trokken departementen voorafgegaan. De laatste uitslagen van de Gemeente raadsverkiezingen in Engeland en Wales wijzen uit, dat de arbeiderspartij een netto winst behaald heeft van 147 zetels. De conservatieven hebben een netto-verlies van 70 zetels, de liberalen van 49 en de on- afhankelyken van 21. Londen is bij dezo verkiezingen niet betrokken. In een bespreking van den uitslag heefy Clynes (arb.) gezegd, dat gemeenteraads verkiezingen wel geen betrouwbare graad meter waren voor de stemming des lands, maar in elk geval sprak er het vertrouwen van breede kringen in het programma van de arbeidersparty uit. Sir Arthur Hollbrook schreef de ver liezen der liberalen en conservatieven toe aaü de antipathie van den middenstand, die zich in grooten getale tot de arbeiderspartij gewend heeft. Sir Courtenay Mansel, liberaal candidaat voor Penryn en Falmouth, dat hem in 1923 reeds eenmaal naar het Lagerhuis afge vaardigd had, heeft zijn candidatuur in getrokken en is overgeloopen naar de conservatieve partij. ITALIË. Na den aanslag op MnssolinL Er gaan vermoedens, dat de gelynchte Zamboni niet de dader van den aanslag zou zijn, en dat de werkelijke dader ontkomen is.; Bevestiging daarvan is niet gegeven. In tegendeel, de geheele familie Zamboni is ge arresteerd. Grandi, de onder-slaalssecretaris van bui tenlandsche zaken, die op het oogenblik van den aanslag naast Mussolini in de auto zat, vertelt, dat Mussolini juist van zijn voldoe ning over het te Boulogna beleefde gewaag de toen er van rechts, op korten afstand, een klikkend geluid kwam. „Wij zagen" zegt Grandi. „een betrekkelijk klein iemand, die tusschen het cordon van de troepen en de auto in stond, vlak bij Mussolini, en die nog den arm gericht hield in de houding van iemand, die juist gescholen heeft." Mussolini bleef kalm en liet zijn chauf feur sloppen. Grandi vroeg of hij gewond was. Mussolini antwoordde glimlachend: „Niets! 't is niets!" Op korten, bevelenden toon voegde hij er aan toe: „En nu, kalmte! Laaf niemand het hoofd verliezen." In tusschen waren de onder-staatssecreta ris Balbo. het kamerlid Ried en de militie- aanvoerder Bonaccorsie die in de volgende auto zaten, uit hun wagen gekomen en od den aanrander toegesprongen, die echter al door duizenden armen gegrepen en wegge sleurd was onder een geweldig lawaai. Mussolini, zoo vervolgt Grandi, vervolgde langzaam zijn weg, glimlachend en rustig. Ik heb hem nooit zoo trotsch en zoo kalm gezien. Hij schouwde de officieren van leger, vloot, luchtmacht en militie en onderhield zich geruimen tijd met hen. vrijwel op de zelfde plaats. Niemand, behalve zijn gevolg, wist iets van den aanslag af. Enkele relletjes hebben plaats gehad. Te Genua zijn er 2 dooden te betreuren; te Cagliari heeft de anti-fascistische afgevaar digde Lusso een fascist gedood, die op het balkon van zijn huis geklommen was en van daar de menigte toesprak. Lusso is ge arresteerd. Alle oppositiebladen zijn voor onbepaal- den tijd geschorst en dus verdwenen. TURKIJE. Opening van het parlement. Moestapha Kemal heeft gisternamiddag de Nationale Vergadering te Angora geopend met een rede waarin hij verklaarde, dat de binnenlandsche toestand van Turkije goed is. Koerdistan is rustig. De economische po sitie van het land is bevredigend, maar voor den landbouw zijn deskundigen noodig Ook de buitenlandsche betrekkingen noemde Kemal Pasha goed. De vaststelling der gren zen met Irak en Syrië is het begin der goede betrekkingen met Engeland en Frankrijk. De betrekkingen met de Balkanstaten zijn correct Leger, vloot en luchtstrijdkrachten maken goede vorderingen. CHINA. Pransch consul gedood. Robert, de Fransche consul te Lungchow is door roovers gedood, toen hij een auto tocht maakte. Een andere Franschman en de Annamitische chapffeur zijn ontsnapt. De Chineesche overheid heeft een bataillon gezonden om de bandieten te achtervolgen. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE GEHEIMZINNIGE OVERVALLEN TE BERLIJN. De Maandagavond gearresteerde glazen- wasscher, die verdacht wordt Maandag ochtend te Charlottenburg twee voorbij gangers te hebben doodgestoken, heeft bekend de misdaad met zijn broeder, uro eveneens in hechtenis ia genomen, te heb ben gepleegd. Zij zouden beiden uit zelf verdediging hebben gehandold. Of dit juist is, zal uit het verhoor der getuigen moe ten blijken. Verschillende hunner hebben echter reeds verzekerd dat beide broeders de schuldigen waren. EEN 125-JARIGE? William Smythe, de oudste inwoner van Ierland, is gisteren in een dorpje van het graafschap Down overleden. Hij zou 125 jaar oud zijn geworden Enkele weken ge leden ging hij nog geregeld zijn oudferdoms- pensioen te voet in de stad Down halen, een afstand van 3 K.M. SPOORWEGONGELUK IN TIROL. Bij Lana (Tirol) stortten tengevolge van een dijkbreuk door het hooge water, een locomotief en vier wagons in de Etsch De machinist werd gedood, terwijl verschei dene reizigers gewond werden. ONWEER EN VLOEDGOLF IN ITALIC. Een buitengewoon hevig onweder heeft in Ligurië gewoed en verschillende gedeel ten van de stad Genui onder water gezet. Een vloedgolf verwoestte de wegen langs de kust. Te Tossa del Colle is een huis ingestort, de inwonenden bedelvende. Men kent het aantal slachtoffers nog Diet. HOOG WATER IN DUITSCHLAND. Over hoog water in Brunswijk melden de bladen dat het station Gleismarove slechts langs een omweg door een noodtoegang te bereiken is. Te Reidachshausen staan de laaggelegen huizen onder water. De weiden gelijken groote meren. In de stad Brunswijk zelf moesten de huizen op het oude marktplein worden ontruimd. De strook van Rür.ingen staat eveneens blank. Weser, Fulda, Wepra en Lahn zijn even eens zeer gestegen. RADIO IN ALLE LONDENSGHE HOSPITALEN. Alle hospitalen in Londen, honderd-twee cn-twintig in aantal, zijn thans van radio- installaties voorzien. Bijna achttienduizend koptelefoons zijn bij de bedden der patiënten geplaatst. Dit alles is het resultaat van een vrij willige inschrijving, georganiseerd door de „Daily News." Menige getuigenis van gun stige resultaten der radio op patiënten werden reeds ontvangen op de bijeenkomst van heden in het Mansion House, welke ter gelegenheid van de afwerking van het plan werd gehouden. EEN AARDVERSCHUIVING OP DEN TAFELBERG. Een groote aardverschuiving op den Ta felberg bij Kaapstad heeft een geweldige val van rotsblokken -in het dal tengevolge gehad. Een heel pijnbosch is verdwenen en op de plek gaapt een geweldige put. Er is niemand getroffen, daar het betrok ken deel van het gebergte sehaarseh be woond is en de aardverschuiving zich door het losraken van kleine stukken rots van te voren aangekondigd had. Er bestaat kans, dat nog groote stukken begroeide rotswand, die in labiel evenwicht verkee- ren, naar beneden zullen storten. AARDBEVING TE MANILLA. Twee aardschokken, die elkaar met een korte tusschenpoos opvolgden, zijn in Ma nilla waargenomen. De gebouwen onder gingen een gevoelipen schok, doch er zou geen schade aangericht zijn. DE SAKSISCHE REGEERING. BERLIJN, 3 Nov. (V. D.) Volgens de bladen hebben de Saksische Commu nisten zich bereid verklaard een sociaal democratische minter!sregeering in Sak sen te steunen op bepaalde voorwaarden en handhaving der volledige vryheid van handelen. DE ARRESTATIE VAN REVOLUTIONNAIREN IN FRANKRIJK. PERPIGNAN, 2 Nov. (Belg.'Tel. Ag.) De Commissaris van politie der eerste brigade heeft aan het station van Millas 17 per sonen gearresteerd, bestaande uit Span jaarden, Engehchen en Italianen die be hoorden tot den groep van revolutionnaire samenzweerders. De Spanjaarden die bommen bij zich had den wisten te ontvluchten. Het opperhoofd der troep is een zekere José Carillo, gebo ren in 1902 in Barcelona, opzichter van een raffinaderij in Billancourt. Hij woonde in Boulogne aur Seine en stond in betrekking met Francesco Macia, een oud Spaansch kolonel en oud-afgevaardigde onder Gorlez. Voor zijn vertrek uit Parijs ontving hij 27.000 francs en een envelop die hij niet eerder mocht openen dan aan de grens Ca rillo vertrok dus van Parijs van het station Aasterlitz en passeerde Bordeaux en wierf in Toulouse, Carcassonne en Guillan nieuwe troepgenooten. Het plan was het volgende: De troep revolutionnairen moest zich ver zamelen in Est&gel,1 daarna moesten zij het station van Millas bereiken, waar de revo lutionnairen de trein moesten nemen naar Villa-France. Vervolgens zou onder leiding van een vertrouwden gids de Spaansche grens bereikt worden en eenmaal in Span je moest de revolutionnaire beweging ge opend worden. Er zijn nog 49 personen ge arresteerd. Zij werden allen gevoerd naar het station van Perpignan waar zij van nacht zullen aankomen. PERPIGNAN. 2 Nov. (Belg. Tel. Ag.) Heden middag zijn nog meer arrestatie gedaan in verband met het revolutionnaire complot in Spanje. De gearresteerden zijn bijna alle Spanjaarden, het aantal Italianen is tot dusver onbeteekenend. ITet gerucht verspreid zich dat op ver schillende plaatsen munitie- en wapen depots zouden bestaan, vooral in de streek Ta Cardagna. De treinen naar Spanje wor den scherp gecontroleerd. Fransche politie beambten bewaken de grensposten met bij zonder strenge consignes. De autoriteiten waren sedert twee dagen bijzonder oplet tend. omdat bun aandacht getrokken was door bet groote aantal cijfertelegrammen. Zij bewaren echter de grootste geheimhou ding. Men zal zich herinneren dat ook eeniga maanden geleden arr^taties werden gedaan aan het station van Perpignan. BIJEENROEPING VAN DEN FASCISTISCHEN RAAD. ROME, 3 Nov. (V. D.). De Groote Fascis tische Raad is dringend tegen 5 November bijeengeroepen, ter bespreking van den toe stand, die ontstaan is na den vierden mis lukten aanval op Mussolini en tot het ne men van maatregelen om dergelijke aan vallen in de toekomst te voorkomen. NEW-YORK, 3 Nov. (Reuter). De tot dus ver bekende uitslagen der verkiezingen tooneri aan, dat de democraten en „natten" in de Oostelijke staten aanmerkelijke winst hebben behaald. Alf Smith, de democrati sche gouverneur van den staat New-York is voor de derde maal herkozen. Ook in Massachussets en New-York hebben de de mocraten senaatszetels gewonnen. Het resulaat van het referendum in den staat New-York over het drankverbod is, dat de ..natten" met een meerderheid van 31 hebben gewonnen. CONGRES VERBODEN. LISSABON, 3 Nov. (Belg. Tel. Ag.). De militaire autoriteiten hebben aan het bui tengewoon congres der vakvereenigingen verboden de zitting voort te zetten. UIT HET MIJNBEDRIJF. In de hedenmorgen te Heerlen gehou den zitting van de contactcommissie in he! mijnwerkersbedrijf. besloot de directie als compensatie voor de opschorting van de in voering van den 6-urigen arbeidsdag gedu rende de maand December een loonsver- hooging van 5 procent toe te staan. Tegen 1 Januari 1927 wordt een nieuwe loonscha? ontworpen. DOOR DE TRAM OVERREDEN. In de onmiddellijke nabijheid van hel tramstation Emmerik is gisteravond een vrouw door de tram ZutfenEmmerik over reden en gedood. In afwachting van het od- derzopk van de schuldvraag is de machinist K. door de Duitsche politie in arrest ge steld. EEN TYPHOON. SALZBURG, 2 Nov. (Wolff). Een sedert gisteren woedende ffihn, die de kracht van een orkaan heeft, veroorzaakte in ceheel Salzburg groote schade aan de electrische geleidingen en telefoonlijnen. BOSCHBRANDEN. PARIJS. 3 Nov. (Belg. Tel. Ag.). Een te legram uit Constantine aan de .Matin" meldt, dat over den geheelen kuststreek boschbranden zijn nitg-ebroken, die ontzag lijke schade hebben aangericht. Drie inlan ders zijn hierbij om het leven gekomen. DE BESLUITEN DER ASSER SYNODE. Een nieuwe vereeniging te Rotterdam. De verschilende vergaderingen, welke door degenen le Rotterdam, die zich iver de te Assen genomen besluiten bezwaar gevoe len, gehouden N werden, zijn aanleiding ge worden tot de oprichting eener nieuwe ver eeniging. Maandagavond is thans definitief gecon stitueerd „Woord en Geest", Vereeniging tot bevordering der Gereformeerde Levens- en Wereldbeschouwing te Rotterdam. Als grondslag aanvaardt de nieuwe veree niging de H. S. als Gods Woord en zulks naar de opvatting der drie Formulieren van Lenigheid. Doel der vereeniging is o.a.; De ont plooiing der Gereformeerde levens- en we reldbeschouwing: Het zoeken van gemeen schap met leden der Gereformeerde Kerken van verschillende formatie; middelen te be ramen tot herstel der verbroken eenheid van het kerkelijk samenleven der Gereformeer den. Het steunen van personen van Ger. levensopvatting, die om der consciëntie wille in financieele moeilijkheden zijn geraakt. A.s. Woensdag 10 November vindt in één der zaeln van het gebouw „De Eendracht" 's avonds 8 uur ledenvergadering plaats, die tevens toegankelijk is voor alle bezwaarden te Rotterdam en omgeving, zoowel heeren TWEE BERUCHTE DUITSCHERS AANGEHOUDEN. De Centrale Recherche te Rotterdam vernam gistermiddag, dat eenigc Duitschers bij een opkooper in de Helmersstraat al daar waren geweest, aan wien zijeen partij zilver te koop hadden geboden. Daar in het politieblad de opsporing was verzocht van een hoeveelheid zilver, die in den nacbt van 26 op 27 October te Bloemendaal gestolen, werd onmiddellijk een onderzoek ingesteld. De opkooper had niet gekocbi en kon ook geen inlichtingen geven, waar heen de Duitschers zich hadden begeven In de omgeving werden alle café's afge zocht en tenslotte vond men in een kleine kroeg twee Duitschers, die in het bezit waren van een actetasch en een valies, k dit valies bevond zich een groot aantal u> elkaar geslagen zilveren bekers, waarop nog enkele opschriften te lezen waren. 'n de acte-tasch waren nog acht kleine be kers, die geen opschriften droegen. Duitschers werden met hun zilver naar bei hoofdbureau van politie overgebracht. Bel bleken te zijn de bouwkundige J. H s en de koopman K. W. G. S. legde een volledige bekentenis af en zeide de inbraak te Bloemendaal te hebben gepleegd. ontkende evenwel iets met de zaak te .ma ken te hebben. Het tweetal is op transport gesteld na Bloemendaal. Vermoedelijk hebben zij meer op him kerfstok, want er zijn aangi' ten vaD inbraken te Amsterdam, Haarlem en eenige kleine plaatsen, waarbij sprats zou zijn van twee onbekende Duitschers EEN HOOFDAGENT VAN POLITIE OVERVALLEN. In den afgeloopen nacht zag een boo*1- agent van politie op de linker Rottek80C te Rotterdam voor het groote pakhuis var1 dien lompenhandel E. Mok en Zn., mannen staan. Hij vroeg hen wat zij deden, doch voor dat de mannen antwoo den, werd de hoofdagent van achter dom een den'-n man besprongen en tegen 2-1

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2